Prva liga Telekom Slovenije – 22. krog. Glavni sodnik: Dejan Balažič

MARIBOR – TRIGLAV 4:1

Strelci: Berić (5), Cvijanović (30), Rajčević (39), Milec (49); Đurković (60)

Maribor: Handanović; Milec, Potokar, Rajčević, Viler; Mezga, Cvijanović (61 Hotić), Mertelj (62 Filipović), Ibraimi; Berić, Tavares (70 Fajić). Trener: Darko Milanič.

Triglav: Pelko; Klemenčič, Zolić, Sever, Šturm (46 Šmit); Krcić, Stojnić, Pokorn (46 Poplatnik), Jelar (63 Ovčina); Bubanja, Đurković. Trener: Siniša Brkić.

Tri dni po pokalni zmagi nad Olimpijo (3:1) je Maribor znova dokazal, da je vsaj en korak pred vsemi ostalimi klubi v državi. Tokrat so vijoličasti na uvodu v spomladanski del prvenstva gostili šestouvrščeni Triglav in gladko slavili z rezultatom 4:1. Za domače sta prvič na uradni tekmi zaigrala novinec Nusmir Fajić ter nov up iz mladinske vrste, sedemnajstletni Dino Hotić, ki je slovenski nogometni javnosti najbolj znan po tem, da je bil član reprezentance Slovenije do 17 let na lanskem »domačem« evropskem prvenstvu. Enis Đurković je z enajstim golom prevzel vodstvo na lestvici strelcev. Naj omenimo še to, da so se vijoličasti pred tekmo s kratko slovesnostjo poslovili od legendarnega napovedovalca Smiljana Keržeta.

Ob dobrem vzdušju za katerega sta poskrbeli obe navijaški skupini, so Mariborčani nadaljevali, kjer so končali na sredini pokalni tekmi in tako že v peti minuti srečanja povedli. Ibraimi je z izjemnim prodorom vrgel iz igre celotno obrambno vrsto gostov, ustvaril višek na desni strani, kjer je podal do osamljenega Milca, ta je s podajo po tleh našel Berića, ki je v zmedi spretno in srečno poslal žogo za hrbet gostujočega vratarja Pelka (1:0). Le minuto kasneje si je Ibraimi znova priigral lepo priložnost, vendar je njegov strel zletel mimo vratnice. Triglavani so bili nebogljeni in le redko prihajali na nasprotnikovo polovico. Eden takšnih poizkusov se je v 10. minuti končal z nenevarnim strelom, katerega je Handanović brez težav ukrotil. Navdahnjeni Ibraimi si je novo lepo priložnost priigral v 11. minuti z nevarnim strelom iz okrog 25 metrov, vendar je povišanje domačega vodstva z lepo obrambo preprečil gostujoči vratar Pelko, ki je žogo odbil v kot. Napadi Maribora so si sledili kot po tekočem traku; najnevarnejši je bil Cvijanović, ki je z glavo meril tik ob levi vratnici. Gostje so prvič zares ogrozili domača vrata v 24. minuti, vendar je tokrat dobro posredoval Handanović. Dobri igri Ibraimija na desni strani je sledil Mezga na levi in v 30. minuti z lepim prodorom in podajo v kazenski prostor poskrbel, da Cvijanoviću ni bilo težko povišati vodstvo Maribora na 2:0. Napadi domačih niso pojenjali in v 39. minuti je tekma bila odločena. Po zmedi v gostujočem kazenskem prostoru je do odbite žoge prišel Tavares, ki je streljal in pri tem zadel ležečega Rajčevića in pri tem rahlo spremenil smer žogi, ki je končala za Pelkovim hrbtom (3:0). Ob koncu tekme so uradni statistiki presenetljivo gol pripisali mariborskemu branilcu, ki se je tako drugič v tej sezoni vpisal med strelce. Obe ekipi sta si do konca polčasa priigrali še po eno priložnost na vsaki strani vendar se izid ni spreminjal.

Kljub dvojni menjavi gostov ob začetku drugega dela se je nadaljeval enosmerni promet domačih in Maribor je imel lepo priložnost za povišanje vodstva ob strelu Tavaresa v 48. minuti. V naslednjem napadu domačih pa nov gol v mreži Pelka. Berić je lepo prodiral po desni strani in podal do Milca, ki je s plasiranim strelom v daljši vratarjev kot povišal vodstvo na 4:0. Tri minute kasneje je Potokar s pravo bombo za las streljal preko vrat. Prvi rumeni karton, na sicer zelo mirni predstavi obeh moštev, je v 55. minuti prejel Mertelj, ki je s taktičnim prekrškom na sredini igrišča preprečil, da bi gostje razvili nevaren protinapad. Isti igralec je pet minut kasneje poskrbel za navdušenje premražene tisočpeststo glave publike, ko je močno streljal, vendar grdo zgrešil in zadel rob strehe mariborskega stadiona. Triglav si je prvo priložnost priigral šele v 60. minuti in takoj zadel. Strelec je bil Enis Đurković, ki je tako zabil enajsti gol v tej sezoni in na lestvici strelcev prehitel kapetana domačih Tavaresa. Domači trener Milanič je prvič po menjavi posegel dve minuti kasneje, vstopila sta Filipović in Hotić. Za slednjega je to bil prvi uradni nastop za Maribor in njegova statistika na tej tekmi ni ostala prazna, saj je le nekaj minut kasneje prejel svoj prvi prvoligaški rumeni karton. V 67. minuti so bila vrata gostov znova v nevarnosti, ko je Pelko ubranil nevaren strel Mezge, Berić pa je odbitek nespretno poizkušal poslati ob levi vratnici, vendar je Pelko strel zlahka ukrotil. Štiri minute kasneje je Milanič opravil še svojo zadnjo menjavo. Domačega kapetana Tavaresa je zamenjal še en debitant v vijoličastem dresu Nusmir Fajić. Visokorasli bosanski nogometaš je bil blizu svojemu prvencu v 84. minuti, vendar je bil nenatančen. V zadnjih minutah so domači nogometaši prestavili v prestavo nižje in v tako so si igralci Triglava priigrali nekaj priložnosti, a vedno se je na pravem mestu znašel Handanović ali pa so bili strelci premalo natančni in tekma se je končala z rezultatom 4:1.

Ob preloženem dvoboju v Murski Soboti so se vijoličasti tako izenačili z drugouvrščeno Olimpijo po številu odigranih tekem in povišali svojo prednost na dvanajst točk. Ob predstavah, ki jih kažejo na igrišču je bolj kot ne jasno, da je ta razlika neulovoljiva in bi se do konca sezone znala tudi povišati ter je samo vprašanje časa v katerem krogu bodo igralci Maribora tudi teoretično potrdili svoj enajsti naslov državnih prvakov. Lani jim je to uspelo v 31. krogu, ko so še enkrat več na domačem terenu povozili Triglav (8:0).