Maribor je še drugič v štirih dneh gostoval pri Triglavu. Pokalni obračun se je končal z 2:2, tokrat pa se vijoličasti iz Kranja vračajo s tremi točkami, saj so šele tik pred koncem srečanja strli odpor žilavih Gorenjcev. Najbolj zaslužen za zmago je bil Robert Berić, ki je v 91. minuti po podaji Marcosa Tavaresa z glavo zadel za 2:1.

Prva Liga Telekom Slovenije – 31. krog. Glavni sodnik: Roberto Ponis.
Kranj: Športni center Kranj, 750 gledalcev.

TRIGLAV 1:2 MARIBOR
Strelci: M. Poplatnik (53); Mezga (45+1), Berić (90+1)

Triglav: Pelko, Šturm, Stojnić, Klemenčič (56 Sever), Diallo, Šmit, Jelar, M. Poplatnik (83 Ovčina), Pokorn, A. Poplatnik, Bubanja. Trener: Dušan Kosić.
Maribor: Handanović, Milec, Potokar, Arghus, Viler, Ibraimi, Mertelj (78 Smrekar), Cvijanović, Mezga, Berić, Tavares. Trener: Darko Milanič.

Le nekaj dni po pokalnem obračunu sta se ekipi Maribora in Triglava zopet srečali v Kranju, tokrat jih je čalal obračun za prvenstvene točke. Strateg aktualnih državnih prvakov Darko Milanič tokrat ne bo mogel računati na poškodovana Rajčeviča in Fajiča. Dušan Kosič, trener Triglava bo danes pogrešal najbolje pogrešal Enisa Đurkovića zaradi rumenih kartonov, še vedno pa so poškodovani Krcič, Redžič, Lazič in Šuštaršič. V domačo ekipo sta se po krajši odsotnosti vrnila Lamin Diallo in Vlado Šmit

Na začetku prvega polčasa smo spremljali taktično predstavo z obeh strani. Mariborčani so tekmo začeli bolje, bolj zavzeto in bolj agresivno, vendar priložnosti za spremembo izida ni bilo veliko. Prvo resno priložnost so gledalci videli šele v 29. minuti, ko je Dejan Mezga izvedel prosti strel z leve strani, pred golovo črto pa je žogo odbil Tilen Klemenčič. V 36. minuti je Klemen Šturm v svojem kazenskem prostoru podrl Mitjo Vilerja, sodnik Ponis pa je nemudoma pokazal na belo točko. Strel je izvedel Dejan Mezga, a ga je vratar Žan Pelko prebral in tudi ubranil močan ter natančen strel. Mariborčani so po zapravljeni enajstmetrovki oživeli, razživel se je predvsem Mezga. V 42. minuti je Pelko ubranil še en njegov strel. Hladen tuš za domače navijače pa je prišel tik pred zadnjim sodnikovem žvižgom, ko je Klemen Šturm izgubil žogo v zadnji liniji, vratar Pelko je stekel iz vrat in posredoval z nogo, žoga se je odbila do Mezge, ki je opazil, da je vratar zapustil svoj prostor in natančno poslal žogo v prazno mrežo.

V drugem polčasu je najprej poskusil Agim Ibraimi, a je domači vratar njegov strel ubranil. Po osmih minutah nadaljevanja pa so Gorenjci izenačili. Matej Poplatnik se je odločil za strel z dobrih 20 metrov in zadel levi zgornji kot mariborskih vrat. Nato je Marcos Tavares meril mimo gola z 18 metrov, minuto pozneje pa je Pelko spet stekel iz vrat, Mezga ga je ponovno skušal premagati s podobnim strelom iz prvega polčasa, a se je kranjski vratar še pravočasno nazaj nazaj in žogo ujel pred golovo črto. Do zadnjih minut tekme sta moštvi na vsak način iskali zmagovalni zadetek, a sta bila vratarja uspešnejša. Vmes je pri domačih skušal zadeti Davor Bubanja, a je bil Jasmin Handanović na mestu. Medtem se je tudi vreme nad gorenjsko prestolnico odprlo in pričelo je močno deževati, kar pa ni skalilo izjemne nogometne predstave in vzdušja. Zaradi poškodbe je z igrišča moral strelec najlepšega gola na tekmi Matej Poplatnik, katerega je zamenjal Dragan Ovčina.

Že v sodniškem dodatku pa so Mariborčani močno pritisnili in dosegli zmagoviti zadetek. Tavares je v kazenskem prostoru podal na glavo Beriću, ki mu iz bližine ni bilo težko zadeti cilja. To je bil tudi končni izid tekme. S tem se je zaključil niz petih tekem neporaženosti Dušana Kosiča na klopi gorenjskega prvoligaša.

Kljub porazu je Triglav ostal pri 33 točkah in na sedmem mestu, osma Gorica po pomembni zmagi nad Celjem zaostaja tri točke, deveti Aluminij pa pet točk, zadnja Mura pa zaostaja že preveč in je na poti v 2. ligo. V sredo bodo Gorenjci odigrali drugo polfinalno srečanje v gosteh z Mariborom, v soboto pa jih v čaka gostovanje v Domžalah. Maribor pa gosti Ljubljančne in bi v primeru zmage v ‘večnem derbiju’ z Olimpijo že slavil naslov državnega prvaka.

Avtorica: Aljaska