Prvi krog državnega prvenstva se bo s tremi tekmami nadaljeval že danes, a kljub temu je bržkone je že sedaj jasno, da je največje presenečenje na uvodu uspelo Triglavu, ki je na gostovanju v Ljudskem vrtu zmagal z rezultatom 1:2 in osvojil vse tri točke.

Kranjčani so pokazali veliko želje in borbe za prve točke v letošnji sezoni, a svoje so na tem dvoboju dodali tudi sodniki, ki bodo kot kaže z grobimi in nekaznovanimi napakami v škodo slovenskih prvoligašev očitno nadaljevali tudi v novi sezoni. Mariborčani so ponovno imeli veliko za povedati čez delivce pravice in v klubu so po dvoboju objavili posnetek treh velikih napak sodniške trojke.

Prva prikazuje zadetek Kronavetra iz uvodnih minut dvoboja, pri rezultatu 0:0, ki ga je glavni sodnik Žganec na pobudo svojega pomočnika Povšnarja napačno razveljavil. Ob oddaji žoge namreč nihče od igralcev Maribora ni bil najbližje vratarju in ni šlo za prepovedan položaj. Druga sporna situacija je iz 67. minute, ko so vijoličasti lovili gol zaostanka in prikazuje prekršek za najstrožjo kazen nad Ivkovićem, ki pa ga glavni sodnik Žganec ni sankcioniral, v tretji sporni situaciji pa je v ospredju ponovno bil 2. pomočnik Povšnar, ki ni dvignil zastavice ob očitnem prepovedanem položaju Aliage, ki se je nato v nadaljevanju akcije izkazal z asistenco za podvojitev vodstva na 0:2.

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…