Na povsem razmočenem in posledično zelo slabem igrišču, kar je bilo glede na vremenske razmere dokaj razumljivo, sta se v prvi nedeljski tekmi pomerila Krško in Radomlje, moštvi ki se letos pričakovano borita za obstanek. V tem boju so Radomljani za nekatere že skoraj odpisani, saj v dosedanjih  petnajstih tekmah še niso osvojili zmage in se bodo s takšno formo zelo težko vrnili v igro. Na drugi strani je Krško za sedaj pustilo dokaj pozitiven vtis, sploh v zadnjih krogih, a je imelo vseeno le dve točki prednosti pred devetim Aluminijem. Obe ekipi sta nastopili v podobnih postavah kot zadnje tekme, pri čemer je imel Petrovič pri domačih spet kar nekaj težav s poškodbami, pri gostih pa sta morda presenetljivo izven postave ostala izkušeni Anđelković in mladi Nunić, ki je na priložnost čakal na klopi.

Slabo igrišče je že po nekaj minutah terjalo prvo žrtev, poškodoval se je domači branilec Duščak in Petrovič je moral izvesti prvo menjavo. Domači so bili v uvodu sicer več pri žogi, Mensah je med drugih tudi streljal, a prave igre niso uspeli razviti. Po veliki napaki rumenih so imeli Krčani lep protinapad, a Kramarič po vodi ni uspel priti do strela. Po zanimivi akciji po zraku je do priložnosti prišel še Jurečič, njegov strel z voleja pa je zgolj za malenkost zgrešil okvir gostujočih vrat. V petindvajseti minuti so do strela prišli tudi mlinarji, iz razdalje je Kovjenič meril preko vrat. Gostje so postajali vse bolj podjetni in že kmalu zatem je po lepi akciji poskusil še Janković, a je žoga spet zletela preko vratnice. V nasprotnem napadu sta kombinirala Kramarič in Dangubić, strel slednjega pa se je odkotalil za malenkost mimo leve vratnice in ostalo je pri 0:0. Po kotu, ki ga je priigral danes aktivni Mensah, je Dangubić kar direktno streljal na vrata, a se je Ivačič izkazal. Še lepšo priložnost so imeli domači nekoliko kasneje, ko je Kramarič izvrstno preigraval v kazenskem prostoru, a nato z Dangubićem nista uspela potisniti žoge v mrežo. V protinapadu je po dolgi žogi izvrstno priložnost zapravil še Gajić in gledalci spet niso videli gola. Tako pa je tudi ostalo do konca polčasa.

Drugi polčas je bil vsaj na začetku manj zanimiv. Prvo večjo priložnost so imeli gostje, žogo pa je Jankoviću izpred noge odnesel vratar Zalokar. Nato pa po uri igre vendarle zadetek. Po levi je lepo prodrl Kramarič, v sredini pa je Haljeta z natančnim strelom na prvo vratnico presenetil Ivačiča in zabil za 1:0. Po zadetku je gostujoči strateg Žilnik hitro reagiral in v igro poslal še drugega napadalcu Nunića. Kljub temu so na terenu še naprej prevladovali domači, ki pa tudi niso bili pretirano nevarni. Potem, ko se dolgo ni zgodilo nič, pa so v priložnost kar naenkrat prišli gostje, spet je pobegnil Janković, spet pa se je izkazal tudi Zalokar. Pet minut pred koncem je v domačem kazenskem prostoru padel Janković, gostje so zahtevali enajstmetrovko, končalo pa se je le z rumenim kartonom radomeljskemu napadalcu zaradi simuliranja. Ko je že kazalo, da se bo končalo z rutinirano zmago Krškega, pa so gostje le uspeli priti do izenačenja. Janković je podal z leve,žoga je preletela vse vključno z Zalokarjem, na drugi vratnici je streljal Barukčić, domači branilci so pred črtno izbijali, a le da Nunića. Slednji je bil v gneči zanesljiv in tresla se je mreža za 1:1. To je bil tudi končni izid srečanja, glede na vse kar zasluženo, čeprav so bili domači zmagi veliko bližje.

Naloži več novic od T. D. L.

Derbi po preobratu pripadel Mariboru

Olimpija je danes, ob 18.30 uri, v zaostalem 26. krogu Prve lige Telemach, gostila Maribor…