V Celju je potekala tekma med Celjani in Koprčani, ki so jo dobili slednji in tako kronali odlično odprtje sezone.

Celjani so sicer zapretili že v zgodnji fazi tekme. Že v 2. minuti je bil v nevarni priložnosti Žan Medved, a je zadel le zunanji del mreže gostujočega moštva. Celjani so še eno priložnost zapravili v 14. minuti, nato pa je sledila kazen. Koprčani so v 25. minuti po zaslugi Kaheema Parrisa prišli do zadetka. Slednji je imel pri tem kar nekaj sreče, saj ga je pri izbijanju žoge zadel Mayeuski, žoga pa se je nato odbila v gol.

Kljub prejetemu zadetku so Štajerci nadaljevali z boljšo igro in to se jim je poplačalo v 44. minuti. Po podaji Kadušića je z volejem zadel Ivan Božić in poskrbel za izid polčasa, 1-1.

Tudi v drugem polčasu se je ponavljal scenarij iz prvega polčasa. Celjani so pritiskali, a gol je padel iz protinapada gostov. Znova je bil strelec Parris, ki je tako dosegel še svoj drugi gol v prvenstvu. V zadnjih desetih minutah so gostje s Primorske odpravili vse dvome o zmagovalcu. Najprej se je v 82. minuti v veliki priložnosti znašel Lamin Colley, a ni uspel zadeti. Napako je popravil že čez dve minuti, ko je z lepim strelom ugnal vratarja Matjaža Rozmana.

Celjska usoda je bila tako zapečatena in Koprčani so se, vsaj začasno, povzpeli na vrh lestvice.