Sobotni spored prve lige prinaša dvoboj med ekipama Rudarja in Aluminija. Štajerski obračun se bo na stadionu Ob jezeru pričel ob 20. uri.

Pred sezono prav gotovo ni bilo junaka, ki bi si upal napovedati, da bo po 30. krogih v ligi moštvo, ki ne bo niti enkrat osvojilo vseh treh točk. Prav to se v letošnji sezoni dogaja s knapi, ki so vedno bližje neslavnemu rekordu Jadrana iz Dekanov, da v celotni sezoni ostanejo brez zmage. Primorcem se je to zgodilo v sezoni 1994/95, ko so v sezoni samo trikrat remizirali, a takrat je v ligi nastopalo 16 ekip, ki so igrala v dvokrožnem sistemu. Velenjčani so v prejšnjem krogu na svojem terenu gostili Triglav in si priigrali kopico priložnosti, dvakrat tudi stresli okvir vrat, vendar na koncu kljub vsemu izgubili z minimalnih 0:1. Poraz proti Kranjčanom je dokončno zapečatil usodo ekipe Dominika Beršnjaka, ki bo v naslednji sezoni igrala v 2. SNL, kar se bo Velenjčanom zgodilo prvič po sezoni 2007/08. To bo zadnja izmed štirih medsebojnih preizkušenj. Kidričani so na prejšnjih dveh obračunih proti Rudarju uspeli osvojiti vse tri točke, edini remi med ekipama je bil odigran že v 4. krogu. Še najbolj zanimiv je bil dvoboj v Velenju, kjer so knapi ob polčasu vodili, vendar pa so sredi drugega dela v pičlih petih minutah Kidričani uspeli z dvema zadetkoma izid preobrniti v svojo korist.

Aluminij prihaja v Velenje po porazu proti Celju (0:2), kar je za varovance Slobodana Gruborja bil že četrti domači poraz v nizu. Nekoliko bolje gre rdečim na gostovanjih, kjer so nazadnje po odlični predstavi Anteja Živkovića osvojili vse tri točke v Kranju. Tudi tokrat trener Aluminija ne bo mogel računati na vse igralce v obrambi, a to je v spomladanskem delu pri Kidričanih že stalnica. Sredi tedna se je od kluba poslovil kapetan Matic Vrbanec, ki je po preteku pogodbe kot prost igralec za prihodnjo sezono okrepil Celjane. Za Kidričane je zbral 111 prvoligaških nastopov in se je 13-krat vpisal med strelce. Dvoboj proti zadnjeuvrščenemu Rudarju bo lepa priložnost za nove točke Aluminija, vendar pa je malo verjetno, da bi se klub do konca sezone še lahko uvrstil na katero od mest, ki vodijo v evropska tekmovanja v prihodnji sezoni. Za kaj takšnega bi v preostalih krogih Kidričani morali prehitet nekoga izmed vodilne trojice.