Novi trener Maribora Sergej Jakirović je na klopi vijoličastih debitiral z zmago. V ljudskem vrtu so gostili drugoligaša Nafto in slavili z rezultatom 3:1.

“Zelo smo veseli, ker smo po sedemdeset in nekaj dneh odigrali tekmo. Prvo. Prebili smo led, kot se reče. Videl sem že po tridesetih minutah, da ena in druga ekipa lovita zrak, kar je normalno, saj je bilo malce tudi soparno. Cilj je bil ponuditi priložnost vsem nogometašem, ki trenirajo z nami, zato smo tudi igrali tako (120 minut). Pokazalo se je dosti dobrih stvari in tudi nekaj slabših, ki jih bo potrebno popraviti. Zavedam se, da nič ne gre čez noč, da se morajo tudi fantje navaditi na moje zahteve, na določene segmente nogometne igre. Ampak pravim, prebili smo led, pomembno je, da se ni nihče poškodoval. Na koncu smo si uspeli priigrati nekaj dobrih priložnosti, uspeli smo doseči tri zadetke. Na koncu moram biti zadovoljen, saj smo to prvo tekmo dobili in gledamo naprej, da bomo še boljši,” je po tekmi dejal strateg vijoličastih.

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…