Kidričani se po štirih zaporednih porazih veselijo izjemno pomembne zmage. Četa trenerja Bojana Špehonje je na domači zelenici presenetila Celje. Junak preobrata gostiteljev je bil sosed Celjanov, Vojničan Žiga Škoflek, ki je z golom v 78. minuti, s katerim je prekinil 618 minut dolg strelski post, izničil vodstvo grofov, ki so povedli preko Daliborja Volaša, nato pa v drugi minuti sodniškega dodatka izkoristil novo zmedo pred golom Matica Kotnika in poskrbel za sanjski preobrat Kidričanov. So grofje s porazom zapravili četrto mesto?

Gostitelji so dvoboj s četrtouvrščeno ekipo prvenstva, ki je v dosedanjih šestih dvobojih še niso premagali, vstopili s poskusom Krljanovića, ki pa je v drugi minuti z roba kazenskega prostora meril mimo gola. Sodnik Mertik je že v zgodnji fazi srečanja posegel po dveh rumenih kartonih, najprej je bil opomnjen Čirjak, v 12. minuti pa še Cvek. V 14. minuti so si domači priigrali novo priložnost, pred golom se je znašel Škoflek, a tako kot pred tednom v Kopru, streljal mimo vrat. V nadaljevanju prvega polčasa so tudi Celjani postali nevarnejši za gol Janžekoviča, ki ga je po predložku Cvijanovića prvi ogrozil Podlogar, a je po udarcu z glavo meril za las mimo gola. Podobno nenatančen je bil dobrih deset minut tudi Volaš, ki je po predložku Čirjaka prav tako meril z glavo. Gostitelji so odgovorili v 38. minuti, ko je akcijo zaključil Petrovič, a ni najbolje zadel okroglega usnja. To je bila tudi zadnja nevarnejša situacija pred golom enih in drugih, moštvi pa sta na odmor odšli z začetnim izidom.

Drugi polčas je v nasprotju s prvim ponudil tudi zadetke. Mreži sta se zatresli trikrat, že uvodne minute prvega polčasa pa so dale slutiti, da Celjani niso zadovoljni z izidom 0:0. Grofje so pritisnili na polovico domačih, a so domači držali stik z gostujočo zasedbo in vse napade uspešno odbijali do 60. minute. Po uri igre so se gostje namreč veselili vodstva. Po predložku Podlogarja je bil pred golom Janžekoviča najvišji Volaš, ki se je veselil že osmega zadetka v letošnji sezoni, s čimer se je z Alvirjem, Vukom in Zahovićem izenačil na drugem mestu ligaške lestvice strelcev. Kidričani so prvič po gostujočem vodstvu zapretili v 71. minuti, ko pa je kotu Zeba meril mimo Kotnikovih vrat. Šest minut zatem pa je bil natančnejši Žiga Škoflek, ki se je veselil prvega zadetka Aluminija po več kot desetih urah čakanja. Vojničan je izkoristil zmedo v kazenskem prostoru Celja in po podaji Kocića s petih metrov zadel za izenačenje. Šest minut pred koncem dvoboja bi lahko zasedba s knežjega mesta znova povedla, a kaj, ko napake domače obrambe, po tem ko je že izigral tudi vratarja Janžekoviča, ni kaznoval Podlogar, ki je z leve strani kazenskega prostora zatresel zgolj prečnik, strel Pungarška pa je z gol črte odbil Vezjak. Gostje so bili za zapravljeno priložnost kaznovani v 92. minuti, ko so Kidričani še zadnjič pritisnili na gol Celja. Po predložku Rogine se je pred golom znova najbolje znašel Škoflek in poskrbel za pomembno zmago Kidričanov.

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…