32. krog Prve Lige Telekom Slovenije so s tekmo v Kidričevem sklenili nogometaši Aluminija in Gorice. Domačini so upali, da bodo z zmago še bolj ubežali dodatnim kvalifikacijam za mesto v prvi ligi, Novogoričani pa bi z novimi tremi točkami ohranili vsaj kanček upanja na obstanek med najboljšimi.

Kidričani so hitro prišli do vodstva. V 10. minuti je Flakus Bosilj po slabem posredovanju Sorčana z neposredne bližine žogo pospravil v gol. V 18. minuti je Đerlek prišel zelo blizu povišanja prednosti, vendar je zadel vratnico. Tudi v nadaljevanju so bili domačini nevarnejši, Novogoričanom pa ni uspelo resneje zapretiti. Aluminij je svoje vodstvo povišal v 30. minuti. Po podaji Krefla je Flakus Bosilj še drugič zatresel Sorčanovo mrežo. Na odmor so igralci odšli pri rezultatu 2:0.

V 51. minuti je bil po predložku v kazenskem prostoru Aluminija najvišji Nkama, ki pa ni bil dovolj natančen. Tempo igre je v drugem delu nekoliko padel. Kljub petim opravljenim menjavam sinje-modri niso bili nič nevarnejši. V 69. minuti je Flakus Bosilj prišel do priložnosti za hat-trick, vendar je preslabo zadel žogo. Rezultat je ostal nespremenjen in Kidričani so se veselili pomembnih treh točk.

NK Aluminij Kidričevo – ND Gorica 2:0 (2:0)

Strelci: Flakus Bosilj (10′), (30′)