Nogometaši Domžal so se uvrstili v drugi krog kvalifikacij za evropsko ligo, potem ko so v povratni tekmi proti Širokem Brijegu doma igrali neodločeno 1:1. Ker je bil na prvi tekmi v Hercegovini izid 2:2, so Domžalčani napredovali zaradi večjega števila golov v gosteh.

* Stadion v športnem parku, gledalcev 2000, sodniki: Munukka, Turunen, Honkanen (vsi Finska).
* Strelca: 1:0 Melnjak (11.), 1:1 Matić (73.).
* Domžale: Milić, Klemenčič, Širok, Bizjak (od 90. Kirm), Ibraimi (od 80. Žužek), Ibričić, Melnjak, Nicholson (od 67. Mujan), Dobrovoljc, Gnezda Čerin, Husmani.
* Široki Brijeg: Bilobrk, Kožul (od 46. Marić), Matić, Barišić, Correia Silva (od 60. Čabraja), Turčin, Čorluka, Kovačić, Begonja, Bagarić, Marković (od 83. Kvesić).
* Rumeni kartoni: Mujan; Bagarić, Kovačić, Marić.
* Rdeči kartoni: /

Domžalčani so tudi v letu 2018 nadaljevali uspešne evropske nastope na začetkih sezon. Varovanci Simona Rožmana tokrat sicer niso bili briljantni, v obrambi so naredili nekaj hudih napak, prav tako so bili nenatančni v podajah, toda vseeno bili boljši od tekmecev. Tega sicer niso kronali z zmago, a tudi z remijem so se uvrstili v drugi krog, kjer jih čaka ruska Ufa, pri kateri igra slovenski reprezentant Bojan Jokić.

Domžale so že na prvi tekmi v Širokem Brijegu iztržile ugoden izid, na prvi tekmi je bilo 2:2. Čeprav sta gostiteljem ustrezal že izida 0:0 ali 1:1, so takoj pokazali, da jih zanima zmaga. Krenili so v napade, do prve priložnosti pa prišli v deseti minuti, ko je iz težkega položaja streljal Jamajčan Shamar Nicholson, gostujoči vratar Luka Bilobrk se je izkazal, a njegovo zadovoljstvo ni trajalo dolgo, saj so domači že v nadaljevanju akcije povedli.

Agim Ibraimi je z desne strani natančno podal v kazenski prostor, v katerega je utekel Dario Melnjak, ki je z glavo natančno streljal, žoga je oplazila prečko in se odbila v mrežo.

Gostje so potrebovali precej časa, da so se rešili pritiska, prvo priložnost pa so si priigrali v 30. minuti, ko se je na levi strani domžalske obrambe odprla luknja, nevaren položaj pa je s požrtvovalnim posredovanjem rešil Gaber Dobrovoljc. Še lepšo priložnost so imeli Hercegovci nekaj minut pozneje, ko je vratar Dejan Milić podaril žogo Draženu Bagariču, ki se je znašel z oči v oči z njim, toda domžalski vratar je z obrambo svojo napako popravil.

Drugi del so gostje začeli nekoliko bolj odprto, toda posebej nevarni niso bili, precej bolj nevarni so bili protinapadi domačih, v katerih je bil najbolj aktiven Nicholson, ki pa mu gola ni uspelo doseči, prav tako kot ne Agimu Ibraimiju, oba sta imela za to dve polpriložnosti.

V 73. minuti pa je Široki Brijeg vendarle poskrbel za dramatičen zaključek tekme, po kotu je bil v kazenskem prostoru najvišji Bernardo Matić.

Le tri minute pozneje bi lahko domači spet vodili, Lovro Bizjak je lepo preigraval v kazenskem strelu, toda njegov strel z levico je Bilobrk ubranil.

Gostje so v zadnjih minutah še bolj pritisnili, nekajkrat je bilo v domačem pošteno vroče, vendar se izid ni več spremenil.