Dvaindvajseti krog Prve lige Telekom Slovenije bosta danes zaključila moštvi Celja in Brava. Obe ekipi sta otvoritveno srečanje pomladanskega dela sezone začeli z zmago. Celjani so ohranili četrto mesto, a se na vsega šest točk približali Olimpiji, ki zaseda prvo mesto, Bravo pa je v pomembni tekmi na domačem igrišču premagal Tabor, ter tako Primorce za točko prehitel na osmem mestu, ki še ohranja obstanek v prvoligaški druščini.

Celjani so odlično formo iz pripravljalnega obdobja prenesli tudi na prvoligaške zelenice, saj so že prvo tekmo proti Aluminiju suvereno dobili. Kidričane so premagali z 2:0, ob tem pa gostom niso dovolili, da bi si ustvarili kako konkretnejšo priložnost. Igralec srečanja je bil Prekmurec v rumeno – modrem dresu, Mitja Lotrič, ki se je podpisal pod oba zadetka. Prvega je dosegel na polovici prvega polčasa, ko je streljal z roba kazenskega prostora, drugega pa ponovno z roba kazenskega prostora, kmalu po začetku drugega dela. Tokrat prihaja na stadion Z’Dežele še en nasprotnik, ki je Prekmurcu pisan na kožo. Z Bravom, so se Celjani v tej sezoni pomerili že dvakrat, obakrat pa se je srečanje končalo z 2:2, kar trikrat pa se je pod zadetek za Celjane podpisal Lotrič.

V nadaljevanje prvenstva so odlično krenili tudi igralci ljubljanskega Brava, ki so v neposrednem obračunu v izogib devetemu mestu in s tem dodatnim kvalifikacijam, premagali Tabor z 2:1. Dolgo je kazalo, da se bo srečanje končalo z izidom prvega polčasa, ko je na semaforju pisalo 1:1, a je dobrih šest minut pred koncem odločilni zadetek za domače prispeval Roko Baturina, ki je le pet minut prej vstopil v igro. Že v prvem polčasu sta zadela, najprej Luka Žinko, ki je domače popeljal v vodstvo, malo pred koncem polčasa, pa še Bongongui za goste iz Sežane. Pred srečanjem v knežjem mestu, strateg Ljubljančanov Dejan Grabić, napoveduje odprt boj: »V tekmo gremo z velikim spoštovanjem do celjske ekipe, ki je v roku zadnjih dveh let neverjetno napredovala in je smerokaz tudi za nas, v kakšno smer je treba iti. Gremo z velikim spoštovanjem, po drugi strani gremo pa brez respekta, v odprt boj in bomo videli kaj na bo to prineslo.«

Ali nas tudi v tretje čaka neodločen izid, bomo izvedeli malo pred dvajseto uro, saj se bo srečanje na celjskem stadionu začelo ob 18. uri, glavni delivec pravice pa bo Matej Jug.