V včerajšnji lepotici 8. kroga Prve Lige Telekom Slovenije sta se pred polnimi tribunami murskosoboške Fazanerije pomerila Mura in Olimpija. Pred 5000 gledalci so se zmage veselili Ljubljančani, ki so se z tremi točkami povzpeli na drugo mesto lestvice in za vodilnim Mariborom sedaj zaostajajo šest točk. Mura na drugi strani ostaja na šestem mestu.

Trener črno-belih Ante Šimundža je po srečanju poudaril, da je vesel, da je njegova ekipa konkurenčna, predvsem pa, da so njegovi fantje z igro pokazali, da si zaslužijo Prvo Ligo: »Stoprocentno smo pokazali, da smo lahko konkurenčni. Težave smo imeli v prvem polčasu, ko smo preveč respektirali nasprotnika. Enostavno želeli smo si napredovanja, igrali naprej, enostavno prej smo bili zadržani. Tudi sodniki je prevzel nase odgovornost. To je šport, verjamem, da je bila napaka nenamerna, napake se dogajajo. Mislim, da smo danes pokazali, da si zaslužimo Prvo Ligo.«

Za Zorana Barišića je bila to prva tekma na klopi zmajev in seveda je novi strateg zadovoljen z zmago njegovih varovancev, kar je poudaril tudi po tekmi: »Srečni smo, da smo zmagali 2:0. S tekmo smo začeli dobro, v prvem polčasu smo imeli vse pod kontrolo. Potem smo imeli problem, ker smo morali menjati Kronavetra. Po rdečem kartonu smo imeli igralca manj, smo se branili. Pozitivno je to, da smo videli, da se Olimpija zna braniti in da lahko igramo preko kontra napadov.«

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…