V šestem krogu SML in SKL so prvič brez vseh treh točk ostali mladinci Gorice in kadeti Olimpije. Goričani, ki so pred tem krogom zasedali vrh lestvice s 100% izkupičkom in tekmo manj, so v tem krogu gostovali v Ljubljani pri Interblocku. Da bi lahko prvič v tej sezoni ostali brez zmage je že v deveti minuti nakazal Luka Targin, ki je z avtogolom povedel domače moštvo v vodstvo. Štirikratni mladinski državni prvaki so se nato vrnili v igro z zadetkom Matije Božiča na začetku drugega počasa, vendar je njihove upe po pozitivnem rezultatu zatrl Matic Predanič, ki je zmagoviti zadetek za Interblokovce dosegel devet minut pred koncem rednega dela. Najvišji zmagi kroga v mladinski konkurenci sta v tem krogu pripadli ekipama Triglava in Kopra. Triglavani so na domačem terenu s kar 9:0 deklasirali Dravograjčane (s tremi zadetki se je najbolj izkazal Gašper Udovič), Koprčani pa so s 6:1 odpravili svoje sosede iz Dekanov. Z dvema zadetkoma je pri kanarčkih znova blestel Luka Vekić, ki je v zadnjih dveh krogih kar petkrat zatresel nasprotnikovo mrežo. Vekić je z osmimi zadetki tudi prvi strelec SML.

Potem, ko so kadeti Olimpije naravnost blesteli v prvih petih krogih SKL, na katerih so zbrali pet zmag ob gol razliki 15:0, so tokrat prvič ostali brez polnega plena. To se je nekoliko presenetljivo zgodilo na gostovanju v Novem Mestu, na katerem so proti Krki osvojili točko. Po prvem polčasu in zadetku Žige Isteniča je sicer kazalo na novo zmago Ljubljančanov, vendar je takoj na začetku drugega polčasa Jan Novak izenačil iz najstrožje kazni za končnih 1:1. Podobno kot v mladinski kategoriji je tudi pri kadetih na vrhu lestvice strelcev igralec Kopra. S sedmimi zadetki je to Mark Gulić, ki je v tej sezoni zabil na prav vseh tekmah SKL. Še naprej zelo slabo kaže mladim upom celjskega Šampiona, ki v obeh starostnih kategorijah ne blestijo in po šestih krogih se zdi, da bo ravno Šampion eden izmed glavnih kandidatov za zadnje mesto na skupni SML/SKL lestvici, ki odloča o izpadu v nižji rang tekmovanja.