Foto: Martin Metelko
Benjamin Šeško bo že to poletje zapustil RB Leipzig. Novico je potrdil eden najvplivnejših nogometnih novinarjev na svetu, Fabrizio Romano, ki je na svojem Instagram profilu jasno zapisal: “Xavi Simons in Benjamin Šeško bosta to poletje zapustila klub.“
Za 21-letnega slovenskega napadalca je zanimanje ogromno – od Arsenala in Chelseaja do Liverpoola in Manchester Uniteda. Leipzig naj bi zanj zahteval kar 100 milijonov evrov, kar bi pomenilo najdražji prestop slovenskega nogometaša v zgodovini. Šeško je v svoji drugi sezoni v Nemčiji dosegel 21 zadetkov in prispeval šest asistenc. Kljub odličnim individualnim številkam pa je sezona za Leipzig razočaranje: klub je končal šele na sedmem mestu in prvič po letu 2017 ostal brez evropskih tekmovanj. To je bil očiten signal za čistko v moštvu – in odhod največjih zvezdnikov.
Čeprav uradne potrditve prestopa še ni, je scenarij jasen. Vprašanje ni več če, temveč kam. Eden najbolj vročih napadalcev Evrope je pripravljen na naslednji korak.
Mura je vstopila v zimo z občutkom negotovosti, ki ga v Murski Soboti niso vajeni.…
Vprašanje o morebitni neregularnosti Prve lige Telemach v primeru izstopa Domžal se v zadnjih dneh…
Ime Darka Milaniča se je po odhodu Matjaža Keka znova znašlo v središču razprav o…
Slovenska nogometna liga se bo spomladi znova zagnala, prvi dvoboj po zimskem premoru pa bo…
Legendarni športni direktor NK Maribor, Zlatko Zahović, je v intervjuju ostro napadel delo trenerja Feđe…
V štajerski prestolnici je nocoj gorelo, saj so številni privrženci NK Maribor proslavili 65. obletnico…