3.SNL - skupna debata

Ostale lige v Sloveniji
Odgovori
via123
Prispevkov: 980
Pridružen: 13. Maj 2015 13:00

Re: 3.SNL - skupna debata

#561

Odgovor Napisal/-a via123 » 12. Jun 2021 21:39

Fantje, ne palamudite prosim. Točno vem, kolikšni so stroški 3.snl. v nulo vem. Zakaj je problem samo na vzhodu? In ta stavek... Kaj bo Odrancem tekma proti Bistrci? Bolj glupega stavka ne more bit. Oprosti, ne mislim žalit, ampak butasto razmišljanje. Kaj bo Olimpiji zanimiva tekma proti Sežani pol? Al pa proti Aluminiju?

Al pa Grosuplje - Vipava ? Dej prosim, gluposti. Na Zahodu je tudi Italija in tudi veliko manj klubov, pa teh težav (razen kake izjeme) ni.

Sami izgovori
Zadnjič spremenil janbuc, dne 12. Jun 2021 22:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Uporabi gumb uredi. Slovenica.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: 3.SNL - skupna debata

#562

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 13. Jun 2021 09:12

Hec je, da ravno na vzhodu vedno vsi glasujete za Radenka, potem pa se kao pritožujete nad zvezo. :nene:

Kar se mene tiče, je tretja liga s štirimi skupinami totalna bedarija. Kvaliteta bi spet močno padla, plus izgubili bi tekme s primorskimi ekipami, ki so običajno ravno najbolj zanimive.

Sicer pa upam, da jim sploh ne uspe sestaviti vzhodne lige, pa da vsi jasno vidijo, da je vse narobe.

Sicer pa sem že 100x rekel, licenciranje za 3.snl bi morali ukiniti. V večini manjših držav licencirajo samo prvi dve ligi.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

nogometaš
Prispevkov: 685
Pridružen: 16. Jul 2013 13:55

Re: 3.SNL - skupna debata

#563

Odgovor Napisal/-a nogometaš » 13. Jun 2021 11:50

A se kdo vpraša koliko dobijo strani NZS- ja pomoći klubi iz ZAHODA !? Jas sem slišal, da so sredstva neenakomerno porazdeljena in , da je na VZHODU tako ali tako samo ŠTAJERSKA LIGA v imenu 3 lige .Zame je to nogometna katastrofa za prekmurje , ki je najbolj NOGOMETNI NAROD v SLO pa ne zmorejo 3 lige. Pa si poglejte gledanost tekem na ZAHODU tako mizka !!!!, da sodniških stroškov ne pokrije .!!!! Klubov na ZAHODU vam primankuje , na VZHODU jih imamo enkrat več pa si ne zatiskajte oči. Sem za DVE tretji ligi , samo ENKRAT več sredstev naj nameni zveza 3 ligi . Če ste tako TUPI na NZS - ju , da ne veste da prav MLADI kader 1 in 2 SLO - MNL lige ŽELIJO IGRATI V 2 ALI 3 LIGI, in kam naj gredo ti mladi v PREKMURJU ????? Nafte Veržej Mure. V najnižjo Prekmarsko ligo ????? Rešitev je POL POMURSKE POL ŠTAJERSKE LIGE IN STROGE POGOJE kdo ima dovolj mladega kadra in --Na NZS - ju naj pridejo k pameti in stroške PREPOLOVIJO - ali pa naj ODSTOPIJO po moje naj 3 ligaši BLOKIRAJO tekmovanje dokler na zvezi ne odstopijo to je moje mnenje in ne samo moje....Pomurskim klubom se naj ponudi REŠITEV IN PROSTOR V 3 LIGI ..

dondesta
Prispevkov: 86
Pridružen: 04. Dec 2016 10:09

Re: 3.SNL - skupna debata

#564

Odgovor Napisal/-a dondesta » 13. Jun 2021 12:02

Pišeš, da klubov na zahodu primanjkuje(kar je sicer res) ampak zanimivo, da ni nekih problemov s sestavo lige, na drugi strani so pa vedno, ne glede na to, da ima že skoraj vsaka vas ekipo.
Prehod nazaj na štiri lige bi pa bil samomor, se je videlo 5 let nazaj koliko dobrega je naredil in še ko toliko omenjate Avstrijo, na zahodu je pa Italija, kjer so zaslužki tudi dost večji kot v 3.snl, tako da ti izgovori ne pijejo vode.

niko i ništa
Prispevkov: 26
Pridružen: 18. Maj 2021 08:26

Re: 3.SNL - skupna debata

#565

Odgovor Napisal/-a niko i ništa » 13. Jun 2021 13:09

Bom takole začel - ,,zahodnjaki'' povejte mi koliko stane ena sezona 3.ligaša, če ima še ves mladinski pogon (1.SNL u-15, npr. 2 liga SKL/SML)?
Pri nas na vzhodu minimalno (zaradi daljših prevozov) 150.000,00 EUR. Pa mi vi povejte, kdo v teh časih nima tega problem zbrati? Zaradi tega se gre fantje, ki tako vehementno razlagate, da se naj vzhod hebe....Npr. primer Veržej v 2 SKL/SML letos v predzadnjem kolu gostuje v Krškem (NZS še seveda ne obelodani izpadov in napredovanj) se pravi ni tekmovalnega naboja, za prevoz in ostali stroški plača cca. 1.500,00 EUR. ENA POT NA GOSTOVANJE!!! Pomurski klubi se morajo vozit najdlje,to pa stane...Zaradi tega dragi fantje je tako kot je.. Raučnica se preprosto ne izzide...Pa prosim ne spet o nekih izgovorih.

rush1
Prispevkov: 280
Pridružen: 18. Jul 2019 15:11

Re: 3.SNL - skupna debata

#566

Odgovor Napisal/-a rush1 » 13. Jun 2021 13:21

via123 napisal/-a: 12. Jun 2021 21:39 Fantje, ne palamudite prosim. Točno vem, kolikšni so stroški 3.snl. v nulo vem. Zakaj je problem samo na vzhodu? In ta stavek... Kaj bo Odrancem tekma proti Bistrci? Bolj glupega stavka ne more bit. Oprosti, ne mislim žalit, ampak butasto razmišljanje. Kaj bo Olimpiji zanimiva tekma proti Sežani pol? Al pa proti Aluminiju?

Al pa Grosuplje - Vipava ? Dej prosim, gluposti. Na Zahodu je tudi Italija in tudi veliko manj klubov, pa teh težav (razen kake izjeme) ni.

Sami izgovori
Ne me narobe razumet, tudi jaz ne podpiram tega kar pomurski klubi počnejo, ampak to so pač dejstva. Če majo v Pomurski oz. MNZ ligi povprečno na domačih tekmah 200 gledalcev, v 3. ligi pa okrog 80, stroški vemo koliko so večji v 3. ligi - tu pač ni računice, pa lahko rečete, da so to izgovori, so pa tudi dejstva!!

footie
Prispevkov: 32
Pridružen: 01. Avg 2019 16:54

Re: 3.SNL - skupna debata

#567

Odgovor Napisal/-a footie » 13. Jun 2021 15:23

dondesta napisal/-a: 13. Jun 2021 12:02 Pišeš, da klubov na zahodu primanjkuje(kar je sicer res) ampak zanimivo, da ni nekih problemov s sestavo lige, na drugi strani so pa vedno, ne glede na to, da ima že skoraj vsaka vas ekipo.
Prehod nazaj na štiri lige bi pa bil samomor, se je videlo 5 let nazaj koliko dobrega je naredil in še ko toliko omenjate Avstrijo, na zahodu je pa Italija, kjer so zaslužki tudi dost večji kot v 3.snl, tako da ti izgovori ne pijejo vode.
Idi malo poglej koliko klubov je na tako imenovanem zahodu, pa koliko na vzhodu. Če je več klubov je potrebno tudi več igralcev, čeprav je vzhod slabši po prebivalstvu. To pomeni da je toliko manj razpoložljivih igralcev, ki jih lahko klubi poberejo iz mladinskih šol, to igralci tudi vejo in zahtevajo velike plače za igro, avstrijci pa to le še dvignejo z smešnimi plačili za nizke lige.
Pa da ne bomo o dejstvu da je na vzhodu manj sponzorjev zaradi slabšega gospodarstva.
Tudi gledanost je med pomurskimi ekipami do trikrat večja kot pa z nekimi ostalimi.

dondesta
Prispevkov: 86
Pridružen: 04. Dec 2016 10:09

Re: 3.SNL - skupna debata

#568

Odgovor Napisal/-a dondesta » 13. Jun 2021 16:13

Stroški za igranje 3. lige so podobni za zahod in vzhod..Zdej, če se v pomurju bolj palite na tekme v 4. ligi in neke derbije kot, da bi stremeli h temu, da bi se mogoče ti derbiji igrali v 3.snl potem je to vaš problem. Ustanovite si svojo ligo, kjer se neda ne napredovat ne izpast in igrajte tam te derbije.

rush1
Prispevkov: 280
Pridružen: 18. Jul 2019 15:11

Re: 3.SNL - skupna debata

#569

Odgovor Napisal/-a rush1 » 13. Jun 2021 17:08

dondesta napisal/-a: 13. Jun 2021 16:13 Zdej, če se v pomurju bolj palite na tekme v 4. ligi in neke derbije kot, da bi stremeli h temu, da bi se mogoče ti derbiji igrali v 3.snl potem je to vaš problem. Ustanovite si svojo ligo, kjer se neda ne napredovat ne izpast in igrajte tam te derbije.
Bolj ali manj imajo to svojo ligo - pomursko, ki očitno trenutno klubom najbolj ustreza.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: 3.SNL - skupna debata

#570

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 13. Jun 2021 18:02

Torej ni problema. :mrgreen:

Samo 3. SNL vzhod naj preimenujejo v sever pa je.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

rush1
Prispevkov: 280
Pridružen: 18. Jul 2019 15:11

Re: 3.SNL - skupna debata

#571

Odgovor Napisal/-a rush1 » 13. Jun 2021 18:39

Tudi meni se zdi to dobra rešitev - MNZ Lendavo in MS ven iz 3. lige vzhod, kamor bi priključili eno MNZ iz Zahoda in igrajo dalje.

niko i ništa
Prispevkov: 26
Pridružen: 18. Maj 2021 08:26

Re: 3.SNL - skupna debata

#572

Odgovor Napisal/-a niko i ništa » 13. Jun 2021 20:05

Viator in rush- vidva očitno ne razumeta v čem je težava. No ja sicer me pa ne čudi.
Samo za info- SVET SE NE KONČA NA TROJANAH!

yealink
Prispevkov: 768
Pridružen: 28. Jun 2016 11:21

Re: 3.SNL - skupna debata

#573

Odgovor Napisal/-a yealink » 13. Jun 2021 20:13

Kaj imajo trojane veze? Kolikor sem zpremljal zadnje dni nogometno dogajanje v sloveniji, se je ravno prejsnji vikend odigral super derbi za 1. Mesto v 3. Ligi in to na vzhodni strani trojan. 1500 gledalcev, odlicno vzdusje, kvaliteten nogomet. Tako da te izgovore o trojanah prisparaj za kdaj drugic.

dondesta
Prispevkov: 86
Pridružen: 04. Dec 2016 10:09

Re: 3.SNL - skupna debata

#574

Odgovor Napisal/-a dondesta » 13. Jun 2021 20:31

rush1 napisal/-a: 13. Jun 2021 17:08
dondesta napisal/-a: 13. Jun 2021 16:13 Zdej, če se v pomurju bolj palite na tekme v 4. ligi in neke derbije kot, da bi stremeli h temu, da bi se mogoče ti derbiji igrali v 3.snl potem je to vaš problem. Ustanovite si svojo ligo, kjer se neda ne napredovat ne izpast in igrajte tam te derbije.
Bolj ali manj imajo to svojo ligo - pomursko, ki očitno trenutno klubom najbolj ustreza.
Ja vem, da imajo. Samo jaz jim predlagam, da se kar odcepijo od NZS in razglasijo še svojega prvaka, če jim je toliko do teh derbijev.

via123
Prispevkov: 980
Pridružen: 13. Maj 2015 13:00

Re: 3.SNL - skupna debata

#575

Odgovor Napisal/-a via123 » 13. Jun 2021 20:50

Jst se strinjam z yea,dondesta in v&v. Glasuje celo prekmurje za Radeta,pol pa vam ni prav. Tu si ga imate,vi ste ga glasovali. Ne palamudite o stroskih 2.sml/skl,ker so stroski v 1.in 2.mladinski ligi subvencionirani s strani nzs. Avtobus iz Vipava do izole stane 300 eur za cel dan,enako stane iz Verzeja do Celja. Za Vipavo vem da na Zahodu spelje celo sezono s 100.000 proracuna - za celoten klub, Adria cca.130.000.
Ziri baje 80.000 tako da kot sem napisal,SAMI IZGOVORI
Glede sodniskih stroskov za 3.snl pa se strinjam

michoo
Prispevkov: 39
Pridružen: 14. Dec 2020 15:30

3.SNL - skupna debata

#576

Odgovor Napisal/-a michoo » 13. Jun 2021 21:06

Za sodnike se strinjam.

Drugače pa je v tem trenutku v Prekmurju, poleg ostalih naštetih (upravičenih in neupravičenih) izgovorov/težav predvsem problem sama kvaliteta. Okej tu so Odranci, pa morda Veržej, ki bi z nekaj vložka lahko bila zelo konkurenčna v 3.SNL, ostali pa tam nimajo preprosto kaj iskati trenutno. Videli smo kako je Ljutomer kasiral gole pred sezonami, pa Radgona.

Dejstvo je, da so klubi, ki so se dvignili Mura, Beltinci in Nafta pobrali kvaliteto, preostali dobri igralci (pa jih ni malo) pa so pač v Avstriji.

Sam bi si želel vsaj Odrancev in Veržeja višje, ampak zgleda, da ni interesa oz. volje.

niko i ništa
Prispevkov: 26
Pridružen: 18. Maj 2021 08:26

Re: 3.SNL - skupna debata

#577

Odgovor Napisal/-a niko i ništa » 14. Jun 2021 06:56

via123 napisal/-a: 13. Jun 2021 20:50 Jst se strinjam z yea,dondesta in v&v. Glasuje celo prekmurje za Radeta,pol pa vam ni prav. Tu si ga imate,vi ste ga glasovali. Ne palamudite o stroskih 2.sml/skl,ker so stroski v 1.in 2.mladinski ligi subvencionirani s strani nzs. Avtobus iz Vipava do izole stane 300 eur za cel dan,enako stane iz Verzeja do Celja. Za Vipavo vem da na Zahodu spelje celo sezono s 100.000 proracuna - za celoten klub, Adria cca.130.000.
Ziri baje 80.000 tako da kot sem napisal,SAMI IZGOVORI
Glede sodniskih stroskov za 3.snl pa se strinjam
Ti očitno nimaš pojma-stroški sodnikov so subvencionirani. Prevoz Celje ali pa Krško je pa velika razlika. Pa malo si poglej km od Vipave pa do Izole ali pa od Veržeja pa do Krškega (ne vem vaši igralci so lačni pa žejni ali jim kaj nudite). Vprašaj enega Izolana koliko stane pot h Krki.
Za pomurske klube pa je problem zbrat že 80.000,00 eur.

via123
Prispevkov: 980
Pridružen: 13. Maj 2015 13:00

Re: 3.SNL - skupna debata

#578

Odgovor Napisal/-a via123 » 14. Jun 2021 07:42

Ja,sodniski stroski so subvencionirani. Kaj bi se rad? Tudi jst se ne strinjam z nzs,ampak prav vsega tudi nzs ni kriva.
Za vipavo lahko povem...z avtobusom se gre le na najbolj oddaljena gostovanja (sencur,lesce,lj,ziri,tolmin) , drugo z dvema kombijema. Razen kake izjeme,po tekmi sendvic,igralci igrajo zastonj,oz.tisti ki se vozijo dobijo bencin direkt v avto,nic v kesu. V kesu so edino premije - mislim da 20eur za zmago

niko i ništa
Prispevkov: 26
Pridružen: 18. Maj 2021 08:26

Re: 3.SNL - skupna debata

#579

Odgovor Napisal/-a niko i ništa » 14. Jun 2021 16:19

via123 napisal/-a: 14. Jun 2021 07:42 Ja,sodniski stroski so subvencionirani. Kaj bi se rad? Tudi jst se ne strinjam z nzs,ampak prav vsega tudi nzs ni kriva.
Za vipavo lahko povem...z avtobusom se gre le na najbolj oddaljena gostovanja (sencur,lesce,lj,ziri,tolmin) , drugo z dvema kombijema. Razen kake izjeme,po tekmi sendvic,igralci igrajo zastonj,oz.tisti ki se vozijo dobijo bencin direkt v avto,nic v kesu. V kesu so edino premije - mislim da 20eur za zmago
Pa kje sem jaz omenil, da se ne strinjam z NZS. V prejšnjih postih sem napisal, da vsak klub z urejenim mladinskim pogonom rabi ogromno sredstev, ki jih je čedalje manj. Ti pa mi bluziš z prevozom z dvema kombijema?! Kako peljete mladince in kadete (36 igralcev + trenerji+fizioterapevti+predstavniki ekip) z 2 kombijema? Povej mi recept...Za 3.SNL- hvalabogu,da dobite igralce pod takimi pogoji.

rush1
Prispevkov: 280
Pridružen: 18. Jul 2019 15:11

Re: 3.SNL - skupna debata

#580

Odgovor Napisal/-a rush1 » 14. Jun 2021 18:15

via123 napisal/-a: 14. Jun 2021 07:42 Razen kake izjeme,po tekmi sendvic,igralci igrajo zastonj,oz.tisti ki se vozijo dobijo bencin direkt v avto,nic v kesu. V kesu so edino premije - mislim da 20eur za zmago
Tu se pri pomurskih klubih to že konča... tam nihče ne igra zastonj (govorim o bivših tretjeligaših), okrog 200€ bi rekel je neko povprečje, nekateri igralci s prvoligaškimi izkušnjami (Odranci, Turnišče) so dobivali tudi 2x toliko, tudi kar nekaj MNZ ligašev plačuje igralce (fix + premije).

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov