[FM 2013] Cercle Brugge - pikijakob [zgo/kom]

Odgovori
pikijakob
Prispevkov: 78
Pridružen: 22. Dec 2011 23:44
Klub: HSV
Kraj: Gornja Radgona

[FM 2013] Cercle Brugge - pikijakob [zgo/kom]

#1

Odgovor Napisal/-a pikijakob » 03. Avg 2013 00:14

Slika
Cercle Brugge Koninklijke Sportvereniging
Vzdevek: Groen en Zwart (Zeleno črni)
Nastanek: 1899
Ostale informacije:
Slika

Stadion: Jan Breydel Stadium
Slika
Slika
Slika

Ekipa:
V ekipi imam kar nekaj kvalitetnih igralcev s kateri lahko naredim lep rezultat. Najbolj bi izpostavil
Eidur Gudjohnsen
Lucas Van Eenoo
Rudy
Mushaga Bakenga
Arnar Vidarsson
Bernt Evens
Ekipo sestavljajo tudi
Slika

Finance so v zelo slabem stanju. Najbolj smo v minusu pri plačah. Asistent mi je povedal, da imamo tri igralce kateri najbolj pri
njih izstopajo in to so Gudjohnsen, Evens in Cornelis. Ker smo res v velikem minusu sem se
odločil za prodajo enega izmed teh igralcev. O tem pa več v nadaljevanju.
Slika
Slika

1. SEZONA

Pripravljalno obdobje smo odigrali zelo dobro. Že s prvo zmago proti Metzu sem videl, da lahko iz te ekipe izvlečem veliko.
Na začetku sem poizkušal sestaviti pravo taktika za mojo ekipo. To ni bilo lahko saj imamo zelo raznolike igralce in nekako
na začetku nisem uspel sestavit prave postavitve. Nato sem poizkusil z nesimetrično postavitvijo in zadel v polno.

Slika

Na prestopnem roku nisem mogel biti kaj preveč aktiven zaradi finančnih težav kluba. Prav zaradi teh sem se odločil za prodajo
Evensa, saj sem na prijatelskih tekmah videl, da bo obramba delovala tudi brez njega. Prodaja Cornelisa ni prišla v upoštev,
saj je edini desni branilec v ekipi. Zato sem se moral na tem položaju okrepit. Po mučnem iskanju primernega nogometaša,
ki bi prišel za primerno ceno sem se odločil za 27 letnega belgijca Bastiena Chantryja, ki sem ga podpisal
kot prostega nogometaša. Na posodo sem poslal tudi nekaj mladincev.
Slika

V ligi nam gre zaenkrat boljše od pričakovanj. Moja pričakovanja so bila, da se bom boril za sredino lestvice. in za čim boljše izhodišče
v drugem delu lige. Ligo sem začel zelo dobro in prvi poraz doživel proti mestnemu tekmecu Clubu iz Brugga. nato smo padli v manjšo
krizo predvsem zaradi poškodb, ko sem imel poškodavanih kar nekaj igralcev prve ekipe. Takrat nas je malo rešil tudi premor za reprezentančne
tekme. Izgubili tekmi z Gentom in Louvenom. V predzadnjem kolu prve polovice rednega dela sem na gostovanju v Genku pripravil presenečenje
proti tedaj vodilni ekipi z 3:5 in se povzpel na drugo mesto lestvice. V naslednjem kolu pa je sledil spet veliki kiks in prepoceni izgubljene tri točke.
Za ligo bi se še dalo omenit predvsem to, da zabije zelo veliko zadetkov, veliko pa jih tudi dobim. Torej je moja naslednja naloga, da popravim
delovanje ožje obrambe.
Slika
Slika
Statistika igralci
Statistika ekipe

V pokalnem tekmovanju sem odigral zaenkrat eno kolo in napredoval po podaljških. Sedaj me čaka Kortrjik. Za to tekmo imam slabe občutke, saj
je to ekipa ki nas je najbolj nadigrala na domačem terenu. Igrajo s postavitvijo 3-4-3 proti kateri z mojo nesimetrično zelo težko igram.
Slika

___________________________________________________________________________________________________________________________

Zdaj bi povedal še nekaj o ligaškem sistemu v belgijski ligi.
- V prvem delu se odigra 30 tekem (vsaka ekipa z vsako po 2x)
- Prvih 6 ekip nato igra 'championship playoff'. Vsaka z vsako dvakrat. Ekipe naprej prenesejo polovico točk iz rednega dela zaokrožene navzgor na prvo celo število. Točka pridobljena z zaokrožanjem se odšteje v primeru neodločenega izida.
- Ekipe od 7 do 14 mesta vstopijo v tako imenovani playoff 2. Ta je sestavljen iz dveh skupin. 7, 9, 12 in 14 so v skupini A, 8, 10, 11, 13 pa v skupini B. Zmagovalca obeh ekip se pomerita med seboj v dveh tekmah. Zmagovalec tega dvoboja pa se pomeri za mesto v evropskem pokalu z četrto ali peto uvrščenim 'championship playoffa' odvisno ali je pokalni zmagovalec med prvimi štirimi ali ne.
-Zadnji dve ekipi se uvrstita v relegation playoff. Med seboj odigrata 5 tekem. Prva tekma je odigrana pri 15 uvrščeni ekipi. 15. uvrščena ekipa dobi na začetku tri točke, 16. pa nič točk. Ekipa, ki izgubi playoff izpade v drugo ligo, zmagovalec pa nastopi v Belgian Second Division Final Round. Pridružijo se mu 2, 3 in 4 ekipa druge lige. Zmagovalec napreduje oziroma ostane v prvi ligi.
Zadnjič spremenil pikijakob, dne 03. Avg 2013 10:44, skupaj popravljeno 2 krat.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Cercle Brugge - pikijakob [zgo/kom]

#2

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 03. Avg 2013 10:12

Zelo mi je všeč izbira kluba zaradi same lige, ki ima neverjetno dober sistem, ki sem ga izkusil pri Standardu. Želim ti dolgo zgodbo z Cerclom in upam, da boš lahko že letos prvak.

pikijakob
Prispevkov: 78
Pridružen: 22. Dec 2011 23:44
Klub: HSV
Kraj: Gornja Radgona

Re: [FM 2013] Cercle Brugge - pikijakob [zgo/kom]

#3

Odgovor Napisal/-a pikijakob » 06. Avg 2013 13:15

Letos sem bil malo na potovanju z avtom po Evropi (Nemčija, Nizozemska, Belgija, Francija) in s kolegom sma se ustavila tudi v Bruggu. To je edino mesto v katerem sma ostala dva dni. Noro lepo mesto. In zato sem se tudi odločil, da začnem pisati to zgodbo. Drugače pa da še dodam sma si pogledala 5 tekem. Ajax-Heerenveen, Feyenord-Vitesse, Lille-Sochaux, PSV-Groningen (po tej tekmi sma se dobila z Matavžom) in nazadnje Schalke-HSV.

Drugače pa še malo kaj o zgodbi. Kdaj bo nadaljevanje ne vem. Ker mi je prevroče, da bi not igral računalnik. Gre pa mi zaenkrat solodno. Za prvka mislim, da bom prekratek. Glavna težava pa so finance. Če se ne izvlečem iz njih pol ne vem kako bo z ekipo naslednjo sezono :)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti