[FM 2013] Hammarby Fotboll - FCP [zgodba/kom.]

Odgovori
FCP
Prispevkov: 4
Pridružen: 17. Jun 2013 10:46

[FM 2013] Hammarby Fotboll - FCP [zgodba/kom.]

#1

Odgovor Napisal/-a FCP » 11. Jul 2013 18:56

Slika
ŠOK V STOCKHOLMU
V Stockholmu so pri tamkajšnjem drugoligašu Hammarby Fotboll pred začetkom sezone 2012/2013 najeli novega trenerja in sicer 39-letnega Američana Gregga Berhalterja, ki je svoje najboljše nogometne čase preživel pri Energie Cottbusu ter München 1860. Vendar je mladi trener pri Hammarbyu preživel vsega skupaj le dobra dva tedna. Razlog pa tiči v osebnih razlogih, saj je hudo zbolel njegov dve leti star sin, zato se je Berhalter vsaj začasno poslovil od nogometnih zelenic, da bi lahko čimveč časa preživel s svojim sinom in mu tudi pomagal pri okrevanju.


HAMMARBY ŽE Z NOVIM TRENERJEM
Po tistem šoku, ki so ga doživeli prejšnji teden, ko jih je le po vsega dveh tednih zapustil Gregg Berhalter so pri Hammarbyu že našli zamenjavo zanj. In to je Tobias Backman, 40-letni Šved, ki je svojo nogometno kariero začel prav pri Hammarbyu, nadaljeval pri Göteborgu in končal na nizozemskem pri Sparti Rotterdam. Za reprezentanco Švedske je nastopil 39-krat in pri tem zabil 15 golov.

Slika
Hammarby bo poizkušal vrniti nazaj v prvo ligo.



Slika
HAMMARBY FOTBOLL
Polno ime: Hammarby Idrottsförening Fotbollsförening
Vzdevek: Bajen
Ustanovljen: 10 April 1897; 115 years ago
Stadion: Söderstadion; kapaciteta: 16.187.. od 1.7.2013 Tele2 Arena; Kapaciteta 33000
Chairman: Kent Herzell
Manager: Tobias Backman
Liga: Superettan
Uvrstitev v sezoni 11/12: 4. mesto
Status kluba: Profesionalni
Pogoji za trening: Povprečni
Pogoji za mlade: Minimalni
Medijska pričakovanja: 1. mesto


EKIPA:
Slika

FINANCE:
Slika
Finance so za klub, ki se nahaja šele v 106. ligi po priljubljenosti zelo solidne.

TROFEJE:
Slika
Klub je osvojil le eno trofejo in sicer je leta 2001 osvojil švedsko prvo ligo.


NAVIJAČI:
Bajen fans so z 9000 uradnimi člani največja navijaška skupina na Švedskem. Nasploh pa je v območju Södermalma, to je predel v Stockholmu, kjer se nahaja klub Hammarby okoli 40.000 gorečih pristašev tega kluba.
Zase pravijo, da bi dali tudi svoje življenje za ta klub.

Nekaj utrinkov:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Hammarby Fotboll - FCP [zgodba/kom.]

#2

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 11. Jul 2013 19:05

Šved, Nemski-eh, Slovenec ali Bosanc? :mrgreen: Šala, šala:p Dobro si začel, všeč mi je izbira kluba, ki mi je dokaj neznan. A se nadejam, da ga bom spoznal sedaj. :)

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] Hammarby Fotboll - FCP [zgodba/kom.]

#3

Odgovor Napisal/-a m4ke » 11. Jul 2013 22:24

Želim ti obilo uspeha in čim daljšo kariero. :gor:

FCP
Prispevkov: 4
Pridružen: 17. Jun 2013 10:46

Re: [FM 2013] Hammarby Fotboll - FCP [zgodba/kom.]

#4

Odgovor Napisal/-a FCP » 12. Jul 2013 12:14

Slika
OKREPITVE PRISPELE, PRIPRAVE USPEŠNE


Klub je okrepilo šest nogometašev, vsi so prispeli brez odškodnine, saj mi uprava kluba za prestope ni namenila niti centa. Med prišleki so najbolj znana imena: Pierre Boya, Dzimitry Rekish ter Agyemang Opoku.
Klub pa je zapustil le en igralec pa še ta je odšel samo na posojo in sicer je mladi nadarjeni 17-letni Christoffer Hansebjer odšel na posojo v prvo ligo k Gefle IF.
Še grafični prikaz prestopov:

Slika



Klub je letos priprave v celoti oddelal na Švedskem, z izjemo tekme proti Marihamnu na Finskem. Priprave so bile zelo uspešne in trener Tobias Backman je bil navdušen nad tem, kako je njegova ekipa uspešno na teren prenesla vse njegove taktične zamisli.

Slika




Slika
1. DEL SEZONE 2012/2013 - HAMMARBY ZELO PREPRIČLJIVO PROTI PRVI LIGI
Hammarby je v prvem delu pometel z konkurenti in se zelo prepričljivo približuje povratku v prvo ligo. Na začetku sezone smo imeli nekaj težav z realizacijo, nato pa je vse steklo kot po maslu in po 15-ih tekmah je najbližji konkurent oddaljen že 8 točk.


TEKME:
Slika


LESTVICA:
Slika


NAJBOLŠI IGRALEC PRVEGA DELA SEZONE:
Pierre Boya, 28-letni Kamerunec je svoje najboljše nogometne čase preživel pri Beograjskem Partizanu, sedaj pa navdušuje tudi na Švedskem, potem, ko je pred sezono zastonj okrepil vrste Hammarbya.

Slika
Pierre je v 15-ih tekmah zabil osemkrat, dvakrat tudi asistiral in bil trikrat izbran za igralca tekme z povprečno oceno 7.19.

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] Hammarby Fotboll - FCP [zgodba/kom.]

#5

Odgovor Napisal/-a m4ke » 12. Jul 2013 13:14

V prvenstvu ti gre kot sem pričakoval odlično. :kanta: Imam eno malo pripombo glede tiste rumene barve, saj se na belem ozadju skorajda ne da prebrati. :gor:

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: [FM 2013] Hammarby Fotboll - FCP [zgodba/kom.]

#6

Odgovor Napisal/-a Golman » 12. Jul 2013 23:36

Izbira kluba fenomenalna. Klub poznam še od prejšnjih let, navijači so klasa za sebe. Je pa dejstvo, da imajo Švedi dosti talentiranih igralcev. Odlično ti gre, komaj čakam prvo ligo.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Hammarby Fotboll - FCP [zgodba/kom.]

#7

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 13. Jul 2013 11:21

Zelo, zelo slaba novica. FCP je namreč odšel na morje in bo nadaljevanje komaj 29.7., ima pa že odigrano celotno sezono. :)

FCP
Prispevkov: 4
Pridružen: 17. Jun 2013 10:46

Re: [FM 2013] Hammarby Fotboll - FCP [zgodba/kom.]

#8

Odgovor Napisal/-a FCP » 26. Jul 2013 15:55

Slika
HAMMARBY Z LAHKOTO NAZAJ V PRVI LIGI!

Hammarby Fotboll se je poigral z tekmeci v drugi ligi in se tako vrnil med Švedsko elito. Več o samem dogajanju v ligi pa si oglejte v reportaži spodaj.


LESTVICA, STATISTIKA..

Slika
Hammarby je ligo osvojil z naskokom kar 13-ih točk.

Slika
Kot vidite je bila obramba zelo trdna in prepričljiva.

Slika
Izstopal ni niti eden izmed naših igralcev, ekipa je igrala zelo homogeno in kolektivno.

Slika
Tekme drugega dela sezone..Ponagajala sta nam kluba Jönköpings Södra ter Brage.

Slika
V pokalu smo se morali uvrstiti v skupinski del le-tega in to nam je uspelo preko Hudiksvalla, katerega smo premagali praktično z rezervami.

Slika
Dobili smo dokaj izenačeno skupino v kateri imamo možnosti. Tekme se začnejo 9. marca 2013.


Slika
BACKMAN PODALJŠAL!

Tobias Backman je podaljšal svojo pogodbo z Hammarbyem do 30.11.2016, tedensko pa bo prejemal 1200€. Za konec sezone pa je na hitro podal še svoje mnenje o pretekli sezoni: "Jaz in moji fantje smo odigrali izjemno sezono in opravičili vlogo prvega favorita v drugi ligi, sedaj smo tam kamor spadamo v prvo ligo, tu se naša pot dejansko šele začenja zares. Naš cilj v prihodnji sezoni bo definitivno obstanek oziroma mogoče celo sredina lestvice in izgradnja ekipe za napad na Evropo v prihodnjih sezonah. Nekaj fantov bo ostalo v klubu, lahko pa vam povem, da bo letošnji prestopni rok še kako zanimiv..No, seveda sem izjemno vesel, ker tu zaupajo vame in moje sposobnosti ter so mi podaljšali pogodbo, sedaj pa odhajam, ker se mi mudi na pogovor z klubskimi skavti."

Slika
V klubu je zelo zadovoljen.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Hammarby Fotboll - FCP [zgodba/kom.]

#9

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 26. Jul 2013 20:29

Všečkam in upam na čimboljše igre v prvi ligi.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov