Zgodovina

Novice, vprašanje in ostalo povezano s vsemi "letnicami" FM
Odgovori
Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Zgodovina

#1

Odgovor Napisal/-a Smile » 26. Okt 2015 11:44

Osebno imam zelo rad zgodovino. Zelo me zanima, kaj je nekoč dogajalo, kako je prišlo do teh dogodkov itd... Zato me zanima, kakšni so vaši začetki igranja? Kdo vas je navdušil, kdaj ste začeli, s kom,...??

Jaz sem začel z FM2005. Navdušil me je sestrič. Spomnim se, da ko sem vedno kot mali pizdun prišel na obisk, je vedno igral FM. In vedno z ekipo Šmartno, ki je blo tedaj v 2.SNL? No, hotel sem tudi jaz to probat. Hvala bogu, da sem dobil slovenski prevod, ker tedaj še nisem imel pojma angleško :D Huh, nostalgija. Čeprav sem FM05 v času šolanja (4.letnik) imel nameščen na šolskem računalniku in sem ga igral med prakso :D jebi ga, stari kompi :D Ko sem hodil še v srednjo, sem VEDNO, ko sem nobil novi FM, ostal doma in se delal bolanega :D in vedno sem začel igrati z Mariborom, vedno od 05 naprej. Nikoli me niso pritegnili veliki klubi, ki imajo že vse. To mi ni izziv. Zadnji FM, ki sem ga tako vnetno igral, je bil FM13. Lepo čas faxa, nisem imel rednih predavanj, delat se mi ni dalo in sem pač mogel nekak ubiti čas. Zdaj pa ga že kar malo zanemarjam, ker nimam več toliko časa za igranje... :D

Kot sem že omenil, sem vedno začel z Mariborom, "rad" pa sem vodil tudi kakšen Partizan (zaj v 15ki sem nekaj časa Zvezdo in se naveličal ko sem prodal Jovića in Rajkovića), Dravinjo, letos premierno tudi Olimpijo :D Izziv mi je bila tudi igra z Sarajevom (imate jo v arhivu), ki je bila nekaj povsem novega, nekaj nepoznanega. Včasih me je zamikalo tudi kakšno San Marinsko prvenstvo ali pa 9 angleška liga, tudi 5,6 nemška. Ampak vedno ko sem se naveličal, sem se vrnil k igri z Mariborom. V 15ki sem bil 8sezon v Mariboru, potem sem šel v Sampdorio, pol pa je minlo in ja... Čakam da pride 16ka. Čeprav je časa iz leta v leto manj, in ker je igra iz leta v leto boljša (mora biti), nebom FM nikoli odstranil iz svojega življenja. Če bom imel kdaj otroke, jih bom "silil" igrati FM :D

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Zgodovina

#2

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 26. Okt 2015 21:40

Sam sem FM kariero začel s FM 2008. Za igro so me navdušili pisci zgodb na Nogomanijinem forumu. Ne spomnim se prav dobro, ampak vem, da sem bil takrat veliko na zdaj že propadlem NM forumu in ko sem videl vse te zgodbe, je še mene prijelo, da sem začel igrati, kasneje pa še tudi sam pisati zgodbe. Tisti čas na NM včasih zares pogrešam, ker se mi zdi, da je bil v Sloveniji takrat FM precej bolj popularen, kot danes (ali pa vsaj zgodbe). Non-stop je bilo kakšnih 10 aktivnih zgodb in komaj si že čakal, da boš ob prihodu na forum videl oz. prebral kakšno novo nadaljevanje. :D

Spomnim se, da mi ob začetku igranja FM-ja nikakor ni šlo in kar nekajkrat sem bil že na robu obupa in tega, da zbrišem igro. A ljubezen do nogometa je bila enostavno prevelika in mi tega hvala bogu ni dopustila, tako da sem znova in znova poskušal, dokler se nisem "naučil", kako je treba s taktiko itd. :D Od takrat naprej seveda nisem izpustil niti ene izvoda igre (13-ko sem igral še najmanj od vseh, ker mi nekako ni bila preveč pri srcu, tako da sem skoraj še celo leto igral 12-ko). Vsako leto (dokler niso propadli) sem začel z Dravo, saj sem bil tudi njihov velik navijač. Veliko pa sem preigral tudi z mojim Unitedom, v 12-ki pa daleč največ. Spomnim se namreč, da sem enkrat celo igral do cca. 2035. leta, cel čas samo z Unitedom. :D

Zdaj pa seveda, kot vsak ljubitelj igre, že nestrpno pričakujem FM 2016 in takrat bo moj dan nekaj časa spet izgledal takole: FM-trening-FM-trening-FM. :D

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: Zgodovina

#3

Odgovor Napisal/-a Smile » 26. Okt 2015 22:51

Iz starega NM foruma sem prebrav skorajda vse zgodbe. Kaj je že bil tisti drugi forum, FMslo.net? Tam gor sem jaz začel svojo kariero :D ogromno bi k zanimanju pripomogel kakšen pisec, kot je bil Gialloroso (nekaj podobnega). Huh, upam da se še kdaj vrnejo tisti zlati časi.

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Zgodovina

#4

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 26. Okt 2015 23:53

Nekaj takega je blo ja, ampak je žal tudi tisto propadlo. Saj ko bo 16-ka veni moramo malo na FB strani napotit ljudi sem na forum, da vidimo, če bo več zanimanja. :)

Uporabniški avatar
BOCo
Prispevkov: 1430
Pridružen: 29. Mar 2012 21:29
Kraj: Lendava

Re: Zgodovina

#5

Odgovor Napisal/-a BOCo » 27. Okt 2015 09:38

Če bo dovolj zanimanja, bomo mogoče s strani SNPortala pripravili kakšno nagrado za najboljšo zgodbo.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti