Težave SLO klubov in problem 1.SNL

Debatirajte o Prvi slovenski ligi in o pokalu
Odgovori
Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#161

Odgovor Napisal/-a Ceks » 29. Sep 2012 18:44

Pa je katera od teh zainteresirana za vstop in kdo jim ta vstop zavira?

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#162

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 29. Sep 2012 18:47

A ni bwin hotel sponzorirati Drave Ptuj, pa ni mogel? Tam nekje 2008, 2009 je bila ta zgodba aktualna. To je konkreten primer, ki se ga spomnim.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#163

Odgovor Napisal/-a Astoria » 29. Sep 2012 18:56

Panonszki napisal/-a:A ni bwin hotel sponzorirati Drave Ptuj, pa ni mogel? Tam nekje 2008, 2009 je bila ta zgodba aktualna. To je konkreten primer, ki se ga spomnim.
bwin ni imel koncesije, kakor tudi ne ostale tuje stavnice pri nas. Tudi sedaj tega ni. In zaradi tega niso mogli biti sponzor Dravi. Bi pa naj se šlo za lep kup denarja. Mislim, da 700.000€ letno.

tilen89
Prispevkov: 442
Pridružen: 21. Dec 2011 10:59

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#164

Odgovor Napisal/-a tilen89 » 29. Sep 2012 21:01

BWIN je pred Dravo želel v MB za precej večji denar in ob nekoliko drugačni sponzorski pogodbi. Takrat so ponudbo v MB (na srečo) zavrnili predvsem zaradi nejasnosti glede koncesije, pa tudi zaradi tega, ker se bi morali odpovedati nekaterim manjšim sponzorjem. Pred par leti je o tem govoril tudi Ban (ali Cotar) v enem izmed intervjujev.

Bi pa zagotovo morali pustiti tuje stavnice v Slovenijo ali pa vsaj narediti spremembe glede delitve denarja, trenutna ureditev je obupna. Nogomet prinese v Športno loterijo več denarja kot vsi ostali športi skupaj, nazaj v nogomet pa se vrne zelo malo denarja. Tabela oz. povezava na članek o deljenju denarja je že bila objavljena nekje na forumu.

ratipok
Prispevkov: 551
Pridružen: 03. Jan 2012 19:23

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#165

Odgovor Napisal/-a ratipok » 29. Sep 2012 23:06

Športno loterijo je potrebno odjebat in se potrudit za vstop tujih stavnic v domači nogomet. Bwin je hotel v Dravo vložit 800-900 tisoč evrov na sezono! V Dravo so hoteli vlagat zaradi zgoraj omenjene zavrnitve s strani Maribora kateremu so pred tem ponujali dvakrat več (na sezono!). To so zneski, ki jih Športna loterija ne bo sposobna nikoli izenačit oz. zaradi svojih lastnikov (smučarski lobij) tega ne bo hotela nikoli storit.

Ta pogodba je verjetno tudi najbolj pripomogla k propadu Drave. Drava je namreč ponudbo sprejela in že začela prejemat določene zneske (prišlo je tudi do podpisov novih pogodb) ter je tudi že začela v manjši meri reklamirat Bwin na domačih tekmah. Potem pa se je vključila država in to zgodbo končala zaradi že znanih zakonskih predpisov. Mislim tudi, da je Drava morala ves prejet znesek zaradi nespoštovanja pogodbe tudi vrniti Bwinu.

Ob stvareh, ki jih je omenil Tilen naj dodam, da bi Maribor moral sprejet tudi spremembo imena (kolikor mi je znano, vendar mi ne verjet na besedo). Tako bi po vzoru na Maribor Teatanic oz. Maribor Pivovarna Laško klub postal Maribor Bwin.

Ob vsem tem je tudi potrebno poudarit, da bi tuje stavnice zagotovo vlagale svoj denar tudi v košarko, hokej ali rokomet.

tilen89
Prispevkov: 442
Pridružen: 21. Dec 2011 10:59

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#166

Odgovor Napisal/-a tilen89 » 29. Sep 2012 23:48

ratipok napisal/-a: Ob stvareh, ki jih je omenil Tilen naj dodam, da bi Maribor moral sprejet tudi spremembo imena (kolikor mi je znano, vendar mi ne verjet na besedo). Tako bi po vzoru na Maribor Teatanic oz. Maribor Pivovarna Laško klub postal Maribor Bwin.
Za spremembo imena prvič slišim. Pogoj BWINa naj bi bil, da se na dresu in stadionu v večini reklamira samo njih - zaradi tega bi bilo potrebno prekinit pogodbo z manjšimi sponzorji, ki so v klubu že zelo dolgo. Bi bila prava katastrofa, da bi odjebali manjše sponzorje, potem pa BWINa ne bi bilo...

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#167

Odgovor Napisal/-a Astoria » 21. Nov 2012 17:30

Komu ali čemu služijo žarometi v Novi Gorici?

http://www.primorske.si/Sport/Nogomet/N ... li-za.aspx

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6587
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#168

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 22. Jan 2013 12:02

Po kar nekaj razmišljanja in preučevanja predhodnih sistemov, sem posatvil nekakšen ligaški model, ki bi se meni osebno zdel najprimernejši, sploh v kolikor bi se dejansko odprla prevelika razlika med dvema, tremi profi klubi in ostalimi.

Najboljša 2 (ali 3) kluba bi igrala v neki regionalni ligi, ex-yu ali kaj drugega, niti ni pomembno. Ostali pa:

1.SNL - 16 klubov (2 izpad)
_____________________________

2.SNL Zahod - 14/16 klubov (3 izpad)

2.SNL Vzhod - 14/16 klubov (3 izpad)
_______________________________

3. Regionalne Zveze:

Liga Koper (obala, goriška, notranjska) - 14 klubov (2 izpad)
Liga Kranj (gorenjska, kamnik) - 14 klubov (2 izpad)
Liga Ljubljana (LJ, dolenjska, posavje) - 14 klubov (2 izpad)

Liga Celje (savinjska, ptuj) - 14 klubov (2 izpad)
Liga Maribor (MB, koroška) - 14 klubov (2 izpad)
Liga Murska Sobota (prekmurje) 14 klubov (2 izpad)
________________________________________________

4. Podzvezne lige:

Koper (današnja MNZ KP + notranjska)
Gorica (današnja MNZ NG)

Kranj (spodnja gorenjska)
Jesenice (zgornja gorenjska)
(zgleda glupo, ampak na gorenjskem so svoj čas že meli dve ligi po tem principu)

Ljubljana (LJ z okolico + zasavje)
Novo mesto (dolenjska + posavje)

Celje (današnja MNZ CE - posavje)
Ptuj (današnja MNZ PT)

Maribor (MB z okolico)
Dravograd (koroška)

Murska Sobota (danšanja MNZ MS)
Lendava (današnja MNZ LE)
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6587
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#169

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 22. Jan 2013 12:14

Pa še drugi model brez regionalne lige, ki mi je sicer bolj všeč, a je pomoje sploh v trenutni saituaciji manj realen.

1.SNL - 16 klubov (3 izpad)
_______________________

2.SNL - 16 klubov (3 izpad)
__________________________________

3.SNL Zahod (primorska, notranjska, gorenjska) - 14 klubov (3 izpad)

3.SNL Center (LJ, dolenjska, savinjska, posavje) - 14 klubov (3 izpad)

3.SNL Vzhod (MB, koroška, ptuj, prekmurje) - 14 klubov (3 izpad)
________________________________________________________

4. rang - MNZ Lige:

Koper (današnja MNZ KP)
Gorica (današnja MNZ NG)
Kranj (današnaj MNZ KR)

Ljubljana (današnja MNZ LJ - dolenjska)
Novo mesto (dolenjska + posavje)
Celje (današnja MNZ CE - posavje)

Maribor (današnja MNZ MB)
Ptuj (današnja MNZ PT)
Murska Sobota (današnji MNZ MS in LE)
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#170

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 22. Jan 2013 13:34

V ligi 16 bi jaz dal, da direktno izpadeta 2 ekipi in da še 2 (na 13. in 14. mestu) igrata dodatne kvalifikacije. S tem bi bil boj za obstanek v ligi bolj zanimiv: manj možnosti je, da zadnji ekipi čisto zaostaneta pred zadnjimi krogi, poleg tega pa bi se s skupaj 4 mesti več ekip vpletlo v boj za obstanek, kar je spet bolj zanimivo. Dodatne kvalifikacije pa imajo itak svoj čar in naboj.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

gol gol gol
Prispevkov: 74
Pridružen: 13. Avg 2012 12:53

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#171

Odgovor Napisal/-a gol gol gol » 22. Jan 2013 17:59

Podpiram, drugo Viatorjevo opcijo. Prva z vodilnimi klubi v regionalni ligi nima smisla. Saj kot smo videli zadnji čas je FIFA striktno proti Sovjetski ligi, prav tako njihova nogometna zveza, podpira jo le kapital Gazprom, itd...

Ta drugi model mi je všeč, polprofesionalno, amatersko podobno kot so delovale lige v Sloveniji v bivši Jugi.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6587
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#172

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 22. Jan 2013 18:50

Tu še prikaz po klubih. Zanimivo je, da je v zadnjih letih pri nas kar nekaj klubov propadlo, poelg tega so nekatere regije (dolenjska) bolj švoh, tako da sem si ponekod nekaj klubov zraven še izmislil, da so nižje lige številčno popolnejše :D Praktično v vseh regijah se tudi bolj kot ne izide, tako da so tu našteti večinoma kar vse klubi v Sloveniji razen v MB in Prekmurju bi lahk imeli še en rang pod tem.

1.SNL
Maribor
Olimpija
Domžale
Koper
Celje
Triglav
Gorica
Rudar
Aluminij
Mura
Zavrč
Dob
Krka
Šmartno
Šenčur
Šampion

2.SNL
Kalcer
Bela krajina
Krško
Dravinja
Ankaran
Tolmin
Brda
Izola
Adria
Zagorje
Šmarje
Čarda
Veržej
Dravograd
Beltinci
Odranci

3.SNL Zahod
Kamnik
Tabor
Jadran (D)
Zarica
Cerknica
Škou Ajdovščina
Gažon
Korte
Postojna
Medvode
Komenda
Sava
Naklo
Železniki

3.SNL Center
Rudar (T)
Ivančna Gorica
Zreče
Šentjur
Žalec
Šoštanj
Jevnica
Ihan
Svoboda (L)
Kočevje
Brinje
Litija
Vojnik
Rogaška

3.SNL Vzhod
Tromejnik
Ljutomer
Grad
Bistrica
Malečnik
Rakičan
Kovinar (Š)
Pesnica
Limbuš Pekre
Peca
Radlje
Pohorje
Nafta
Drava

MNZKoper
Jadran (HK)
Košana
Plama
Ilirska Bistrica
Piran
Logatec
Železničar (D)
Komen
Branik (Š)
Rakek
Kovinar Lož
Pivka
Dragonja
Tomos

MNZNova Gorica
Bilje
Vipava
Renče
Kobarid
Idrija
Vodice
Branik (S)
Bovec
Žirovnica
Šempeter
Kanal
Štanjel

MNZKranj
Jesenice
Lesce
Bohinj
Britof
Velesovo
Visoko
Bitnje
Alpina
Kondor
Kranjska Gora
Bled
Preddvor
Ločan
Polet

MNZLjubljana
Kresnice
Črnuče
Tabor 69
Vrhnika
Dolomiti
Ilirija
Slovan
Moravče
Vir
Svoboda (K)
Dragomer
Dren
Ježica
Krim

MNZNovo mesto
Kolpa
Brežice
Odred (K)
Trebnje
Rudar (S)
Ribnica
Žužemberk
Stična
Papirničar
Dolenjske Toplice
Elan
Metlika
Brestanica
Iskra Semič

MNZCelje
Rogatec
Radeče
Laško
Hrastnik
Vransko
Ljubno
Mozirje
Polzela
ŽŠD Celje
Podčetrtek
Opekar (L)
Prebold
Sijaj
Olimp

MNZMaribor
Slovenj Gradec
Lenart
Paloma
Kovinar (T)
Fužinar
Korotan
Železničar (M)
Partizan (F)
Jurovski dol
Brunšvik
Cerkvenjak
Dogoše
Duplek
Slivnica

MNZPtuj
Podvinci
Stojnci
Gerečja vas
Središče
Boč
Bukovci
Hajdina
Ormož
Oplotnica
Cirkulane
Leskovec
Makole
Spodnja Polskava
Zgornja Polskava

MNZMurska Sobota
Črenšovci
Turnišče
Bistrica
Križevci
Hotiza
Kobilje
Šalovci
Velika Polana
Bogojina
Hodoš
Puconci
Tišina
Apače
Bakovci
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

ratipok
Prispevkov: 551
Pridružen: 03. Jan 2012 19:23

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#173

Odgovor Napisal/-a ratipok » 22. Jan 2013 21:46

gol gol gol napisal/-a:Podpiram, drugo Viatorjevo opcijo. Prva z vodilnimi klubi v regionalni ligi nima smisla. Saj kot smo videli zadnji čas je FIFA striktno proti Sovjetski ligi, prav tako njihova nogometna zveza, podpira jo le kapital Gazprom, itd...

Ta drugi model mi je všeč, polprofesionalno, amatersko podobno kot so delovale lige v Sloveniji v bivši Jugi.
Fifa nima besede pri tem medtem, ko Uefa v zadnjem času popušča in daje možnost ustanovitvi regionalnih lig.

gol gol gol
Prispevkov: 74
Pridružen: 13. Avg 2012 12:53

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#174

Odgovor Napisal/-a gol gol gol » 22. Jan 2013 22:13

Če si prebiral po medmrežju je ravno FIFA (Sepp Blater) v nedeljo izrazil negativno mnenje združevanja nogometnih prvenstev bivših članic SZ, saj je to proti načelom FIFE. Dejal je da FIFA nikoli ne bo dala pristanka na takšen projekt.

Za projekt so bili seveda predstavnik inicijatorja lige in predsednik Gazproma - lastnik Zenita. Predsednik RFU (ruska nogometna zveza), pa je jasno podprl Blatterja, češ da mora nogomet v državi biti po pravilih FIFe, UEFe in RUFa.

OK pustimo zdaj Ruse, debatirajmo raje o Viatorjevi ideji.

Ta ideja mi je všeč. Prvo kot povečanje lig ob polamaterskem, amaterskem staležu. Ni daljših gostovanj (3 LIGA, Rudar, Zagorje, vsak drugi vikend na Primorsko), lokalni derbiji, itd..

Kdo bo forwardiral Čeferinu, bojda je že Simič obljubljal reorganizacijo lig, pa ni bilo nič na tem.

Liverpool
Prispevkov: 98
Pridružen: 13. Sep 2012 14:18

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#175

Odgovor Napisal/-a Liverpool » 23. Jan 2013 12:26

prekmurje se deli na MNZ Murska Sobota in MNZ Lendava

letos (2012/2013) je zadnjič tudi Pomurska liga, liga kjer igrajo klubi iz obeh MNZ-jev

to je "4. liga v Sloveniji" saj iz te lige napreduješ v 3 SNL
POMURSKA LIGA: (prvih 7 spada v MNZ Lendava, druga polovica v MNZ Murska Sobota )
Nafta Lendava 1903
Turnišče
Črenšovci
Hotiza
Velika Polana
Kobilje
Bistrica (Srednja Bistrica)
Apače
Bogojina
Šalovci
Lesoplast Križevci
Hodoš
Kema Puconci
Tišina

MNZ Murska Sobota: (15)
Bakovci
Gančani
Cven
Serdica Kl. Šinko
Ižakovci
Lipa
Slatina
Radgona
Dokležovje
Goričanka
Roma
Cankova
Bratonci
Pušča
Rotunda

MNZ Lendava: (14)
Nedelica
Dobrovnik
Mostje
Renkovci
Nafta veterani
Čentiba
Kapca
Veterani Turnišče
Panonija Gaberje
Graničar
Žitkovci
Petišovci
Olimpija Dolga vas
Zvezda Dolina

Pomurske lige drugo leto (2013/2014) ne bo! MNZ Murska Sobota se je odločila, da izstopi in naredi v okviru MNZ Murske Sobote 2 ligi in tako zmanjša stroške klubom v tej krizi (moje mišljenje je da je tudi Nafta pripomogla k temu, saj bi Nafta rabila igrati v MNZ Lendava in ne v Pomurski ligi!)

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#176

Odgovor Napisal/-a Golman » 23. Jan 2013 14:29

Jaz imam samo en predlog poleg Viatorjevega predloga za ureditev lig, bi jaz samo dodal za Pokal. Mogoče bi bilo bolj privlačno in bolj vznemirljivo, če bi pokal potekal po sistemu, kot ga uporablja Liga Prvakov, torej, nekako skupinski del, ki gre potem v fazo izločanja...
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#177

Odgovor Napisal/-a Astoria » 23. Jan 2013 14:59

To bi bilo preveč tekem, če bi bil tak format za pokal. Tako kot je, je za mene odlično. In le na tak način lahko nek mali klub preseneti večji klub. V eni tekmi se ti lahko izide in imaš dober dan, nasprotnik pa ne. Sedaj pa v skupini na tak način odigrati 6 tekem? Ni niti male šanse. In za to tudi obstaja ta pokal, kjer so vključeni tudi slabši in manjši klubi. Favoriziranje večjih in boljših klubov nisem imel nikdar rad. Za najboljše klube je 1.liga. Pokal je pa pokal. Pa še bolj natrpan urnik bi imeli prvoligaši, ki bi se prebili do finala.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#178

Odgovor Napisal/-a Golman » 23. Jan 2013 15:08

Mogoče imaš prav. Jaz sem mnenja da mi prehitro začnemo... Vmes imamo zelo velik razmak med jesenskim in spomladanskim delom, ko nogometna evforija našega nogometa umre. Škoda.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#179

Odgovor Napisal/-a Astoria » 23. Jan 2013 15:43

Zimski premor je res prevelik. Ampak tudi ne vidim neke druge izbire. Sneg, pa premrzlo, etc. Že za same gledalce je premrzlo. Že novembra se vidi upad števila ljudi na tekmah zaradi vremenskih pogojev. In čakanje do marca je res dolga doba. Sam pri sebi moram priznati, da me že nekaj časa fuzbal ne privlači več v tem našem nogometnem premoru. Ga nekako odklopim in gledam zimske in dvoranske športe.

Narediti pozimi tako, da bi bilo dobro za nogometaše in hkrati gledalce je nemogoče.
Poiskat kak nevtralen teren, kjer bi NZS financirala pokritje nogometnega igrišča z balonom in bi tako klubi izmenjajoče odigrali tekme pozimi v balonu. Ampak tu je zopet problem, da ne bi bilo dobro za gledalce, ker prostora za to ne bi bilo.
Odigrat tekme v tujini je zopet preveliki strošek za klube in znova gledalci nimajo nič od tega.

Kako rešiti težave z zimskim premorom jaz ravno ne vidim.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#180

Odgovor Napisal/-a Golman » 23. Jan 2013 16:39

Zimski premor se da uspešno promovirati z raznimi aktivnostmi. Zakaj pa ne naredijo nek promocijski dogodek v zvezi s Prvo Ligo? Aja, pozabil sem, da imamo zelo uspešne ljudi v krovni organizaciji...
Čeprav se vidi, da je pravi sneg zapadel šele januarja, pa kljub temu, če je gledalce mrzlo(čudno, da jih v Nemčiji ne zebe, pa v Angliji, Italiji...), se naredi spektakel, Ice fest januarja za Bežigradom, skupno število treh tekem(vsaj mislim) je bilo 28.000 gledalcev. Zdaj pa ti meni povej kdo koga tukaj farba z zimo? Pa moreš vzeti v račun da je hokej bil čisto na odprtem stadionu. Res je, da ob kakšno burji itd. je težko odigrati tekmo, problem pa tudi predstavljajo nekatera igrišča, ki se iz dobre površine pretvorijo v blato, ko zapada dež... Ampak zato je tukaj NZS, ki naj bi nekako pomagala klubom in promovirala ligo, mi pa še glavnega sponzorja lige nimam :)
Samo spektakel moreš narediti iz tekme, privabiti ljudi, pa če narediš mini koncert ali pa nek "zeleni", "vijolčni", "modri", "čarno-bejli" dan... Samo znati moreš in to dejansko tudi narediti...
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost