[Intervju] Filip Drakovič

Članki in intervjuji z nogometaši
Zaklenjeno
Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

[Intervju] Filip Drakovič

#1

Odgovor Napisal/-a Golman » 06. Jul 2012 23:15

Slika

Glede na določene obveznosti, ki jih je imel Filip, smo le kočno prišli do intervjuja in njegovih mnenj. Rad bi omenil, da se nam je vsem iskreno opravičil za zamudo, kar pa nas ubistvu nič ne moti, saj imamo njegov intervju. Izbrali smo ga za najboljšega golmana v sezoni 2011/12. Podal je nekaj zelo zanimiv informacij, katere si pa lahko preberete odspodaj. Na žalost sem naredil bolj kratek uvod, saj mi čas ne dopušča veliko časa. Upam, da ste zadovoljni.

1. Kdo te je navdušil za nogomet in če lahko malo opišeš svoje vratarske začetke?
Filip: Za nogomet me je navdušil oče, saj je tudi sam igral nogomet, vendar je potem
moral izbrati med nogometom in šolo. Prav tako kot jaz je tudi on bil vratar.
Nogomet sem začel trenirati pri 12 letih pri nogometnem klubu Mura, prej sem
nogomet igral le na igrišču s svojimi prijatelji, sem pa treniral košarko pred
nogometom.

2. Je kakšen poseben trener, ki je pustil pečat pri tebi in s katerim si imel možnost trenirati?
Filip: Trener kateri je pustil največji pečat na meni je še moj zdajšnji trener
vratarjev Slobodan Djurić, kateri me je treniral skozi vsa moja leta pri Muri.

3. Kakšni so tvoji cilji v prihodnosti? Glede na to, kaj vse se v zadnjih mesecih dogaja s Prekmurskim nogometom, ambicije še obstajajo?
Filip: Za zdaj še nimam nobenih visokih ciljev, trenutno si še želim ostati v Muri in nabirati izkušnje, prav tako želim končati še faks. Ambicije so, saj smo sedaj dobili licenco in upam da se bodo stvari uredile.

4. V katero ligo bi najraje šel braniti?
Filip: Če bi imel priložnost bi najraje šel branit v Bundesligo, ker je ta najbolj
urejena. Prav tako je v Nemčiji nogomet zelo popularen in stadioni so zelo
obiskani, kar je tudi zelo pomembo, saj je dosti lepše igrati pred polnimi
tribunami.

5. Kdo je tvoj vzornik?
Filip: Moj vzornik je že od majhnih nog bil Gianluigi Buffon.

6. Pa še malo klubskih vprašanj. Veliko uporabnikov na našem forumu ugiba kaj se bo zgodilo z Muro, pa nas zanima, če imaš morda kakšno informacijo več? Ali Mura ostaja v prvi ligi naslednjo sezono? Kakšen misliš, da bo razplet finančnih težav v Muri?
Filip: Sedaj so se težave z licenco že uredile, zelo pa upam, da bodo v klubu uspeli
rešiti težave z denarjem, kar pa nebo lahko glede na trenutno situacijo, vendar
verjamem da se bodo potrudili.

7. Kaj meniš o naši Prvi ligi in domačem nogometu? Misliš, da bi širitev lige prinesla bolj pozitivne posledice ali negativne? Kaj meniš, da bi klubi v prvi ligi prešli iz profesionalnega staleža na amaterski oziroma na polprofesionalni?
Filip: Trenutno je Prva liga v zelo slabem stanju, to pa je samo odraz stanja v državi,
saj ljudje na vodilnih položajih ne naredijo zadosti za našo ligo. Širitev lige bi bila pozitivna saj je preveč medsebojnih tekem, bi pa morali pred tem znižati določene zahteve do klubov, oziroma jim bolj pomagati.
To je odvisno od klubov, saj nekateri klubi morajo biti profesionalni, da se lahko kosajo z evropskimi.

8. Mnoge spremljevalce našega nogometa si zelo navdušil v pretekli sezoni, med drugim tudi naše uporabnike foruma, ki so te izbrali v idealno enajsterico Prve Lige. Na prvo mesto si se zasidral s 65 točkami, drugi je bil Elvis Džafić iz Olimpije s 63 točkami, na tretjem mestu pa Marko Pridigar (Maribor) s 27 točkami. Ali je ta lestvica za tebe realna?
Filip: Če so se tak uporabniki odločili je že nekaj na tem. :)

9. Si morda dobil kakšno ponudbo iz tujine ali Slovenije?
Filip: Nisem dobil nobene ponudbe.

10. Ali morda spremljaš naš forum http://www.nogometni-forum.si? Kaj bi želel našim uporabnikom foruma povedati?
Filip: Občasno ga spremljam. Naj samo spremljajo in podpirajo našo ligo, ker se mi zdi
da je premalo vložka v reklamo domače lige.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti