[FM 2016] NK Maribor - Smile [zgodba/komentarji]

Odgovori
Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

[FM 2016] NK Maribor - Smile [zgodba/komentarji]

#1

Odgovor Napisal/-a Smile » 18. Nov 2015 23:31

Slika
2015 / 2016
1.del


Starih navad se je težko znebiti. Vedno na začetku začnem igrati z Mariborom. Da se malo navadim in spoznam novosti igre,
kasneje ko pa me zamika, pa vzamem en klub in začnem pisati zgodbo.
Nisem imel namena pisati prve zgodbe z Mariborom, a vendar sem po hudih pritiskih iz vrha FM oddelka in Zorkovi obljubi,
da dobim njegov dres (bom lahko poziral z njim kot je Pepe Reina z dresom od Riere op.p.) le popustil in tukaj je.
Ne morem vam obljubiti, da bom pisal redno, niti da bo zgodba najbolj elegantna in obsežna. Preprosto trenutno nimam časa, zato bom samo na kratko predstavil.
Imam pa v planu kasneje napisati novo zgodbo, ki bo veliko bolj obsežna in tudi bolj zanimiva. Torej začnimo.
Zakaj sem si izbral Maribor? Vsi poznamo NK Maribor. Najboljši klub v državi, največji mednarodni uspehi, torej ponovimo to tudi v igri.


Osebje

Takoj na začetku je bilo potrebno prenoviti oz posodobiti trenerski štab. Nimamo toliko denarja za plače, da bi lahko dobili top klaso trenerje,
a vendar smo vseeno dobili najboljše, kar smo pač v tistem trenutku lahko. Sicer imam v roku 2,3 let ta štab ponovno povsem zgraditi na novo,
ker vem da bom tedaj imel več denarja in večji ugled, zato bom lahko dobil boljše.
Morda bo kakšna sprememba že v nadaljevanju.


Slika

Kot vidite, potrebujemo še kakšnega trenerja za golmane in za tehniko. Rad bi tudi še bolj izboljšal fitnes, a to ni v prvem planu.
Načeloma sem zadovoljen, ker, kot sem že omenil, je to najboljše, kar se je dalo dobiti.


Slika

V klubu na začetku nisem imel nobenega skavta, pa tudi denarja za plače ni bilo zdaj ne vem kaj veliko.
Naše skavtske mreže pokrivajo vso Evropo razen Skandinavije, veze imamo tudi v Zahodni Afriki in celo na Kitajskem.
Samo lahko vidite, z katerimi klubi smo pobrateni ali kako naj rečem. Ko klubu sporočim, da si želim imeti klub,
vedno naročim naj bo iz tistega dela sveta, kjer še nimamo in bi bilo lepo imeti klub, da bi še bolj razširili skavting.


Slika Slika


Prestopi

Sezona je prekratka, da bi vsi ti mladi igralci dobili prepotrebne minute. Zato smo odobrili ponudbe,
ki so prišle na naš naslov in jim omogočili enoletno posodo. Mislim, da je to boljše, kot pa da igrajo za B ekipo in
čakajo na minute. Imamo zelo izkušeno ekipo. Povprečna starost je malo manj kot 26 let in smo najstarejši v ligi.
V ekipi je kar nekaj igralcev, katere prodam takoj, če pride dobra ponudba. Čeprav je Hotič še mlad, je bila ponudba
zelo dobra in sem mu omogočil odhod. Prav tako v primeru Filipoviča. 1.9M ni malo denarja za naš klub. Mendy je že po
treh tekmah nezadovoljen, ker ni veliko igral, je pa na 6tekmah dal 3gole. Ko je prišla ponudba, sem jo malo dvignil in ga prodal.
Ndiaye ni bil nikoli v prvem ali drugem planu, zato je bil odhod pričakovan
.

Slika

Vsi novi igralci so zelo mladi. Lotrič je prišel kot zamenjava za Vršiča, Šturm kot občasni prvo timec,
ker se mi Gigli enostavno ne dopade, Klemenčič ker potrebujem nekoga na DR, ker je bil Pero poškodovan in spotoma
lahko igra tudi na DC. Zorko pa je prišel, ker… razlog najdete na začetku zgodbe. Šalo na stran, fant ima potencial in
mu nebo težko sprejeti vloge rezervista. Se mi je pa nažalost poškodoval in je bil odsoten 5 mesecev…


Slika


Super pokal

Ta pokal upravi ni bil pomemben, meni pač. Pričakoval sem zmago. Prva resna tekma, zato igra
ni bila na takšni ravni, kot je bila kasneje. Zadovoljen sem bil samo z lovoriko, drugo je za pozabo.


Slika


Liga prvakov

Uprava mi je zadala cilj najmanj uvrstitev v playoff kvalifikacij. Moj cilj je bilo glavno tekmovanje,
kamor realno sicer ne spadamo, a z srečo pri žrebu je vse mogoče. Prvo oviro smo preskočili brez težav.
Priznam da sem bil besen po remiju na povratni tekmi, ker smo prepoceni izgubili nekaj točk za koeficient in upam da
nas nebo to teplo tekom naslednjih sezon. Že pred povratnim srečanjem smo vedeli, da nas čaka zmagovalec dvoboja Lech – Levadia.
Žreb nam ni bil naklonjen, niti stavnice niso bile na naši strani. Na prvi tekmi nas je reševal Handanovič, ki je bil ocenjen
z oceno 8. Pred golom domačih je imel oceno celo 8,4. Pred povratno tekmo sem bil v dilemi, ali se zapreti ali odigrati tako
kot ponavadi. Odločil sem se za slednje in se je več kot obrestovalo. Visoka zmaga za uresničitev ciljev uprave. Zadnja ovira je bil Basel.
Močna ekipa, ki si je nikakor nisem želel. Na izenačeni prvi tekmi nas je Ata Tavares popeljal pred vrata raja.
Na povratni tekmi so domači začeli silovito in povedli v 15 minuti, kar je napovedovalo silovit napad na naš gol.
Naš Ata je bil proti temu in kmalu izenačil ter kasneje v drugem polčasu z svojim drugim golom utišal Švicarje.
Senzacionalno zmago in napredovanje je potrdil Mendy. Slavje se je začelo
.

Slika

Žreb nam je namenil težko, atraktivno skupino. Realno gledano smo kanta za nabijanje. Svojo priložnost
bi lahko iskali na domačih tekmah in proti Ajaxu, ki je klub vsemu 3,4 stopničke nad nami. Poraz proti Atleticu ni tragičen.
Proti Ajaxu smo povedli že v 4minuti a je to bilo premalo. Pač nismo dovolj kvalitetni. Najbolj boli visok domač poraz
proti Chelseaju, saj smo se, po domače rečeno, usrali v hlače. Boljšo predstavo smo pokazali na tekmi v Angliji,
kljub zaostanku že v 2.minuti. Presenečenje smo pripravili v Madridu in z remijem zelo zaprli vrata domačim za
morebitno napredovanje. Zadnja tekma v Ljudskem vrtu. Želja zmaga. Super začetek. Slabo nadaljevanje.
Nadigrani z strani gostov. Hladna prha globoko v sodnikovem dodatku. Končna bera točk. Ena.
Škoda, lahko bi bilo boljše. Bo pa naslednje leto.


Slika

Slika


Liga

Naslov. To je že obveza. Začeli smo fenomenalno. Prvo točko smo oddali v 6.krogu doma proti Zavrču.
Na prvem večnem derbiju, le 2dni po naši uvrstitvi v LP, smo na žalost izgubili z Olimpijo, čeprav smo povedli že v 2.minuti.
Že tako boli poraz proti rivalu, a na domačem terenu je to še stokrat težje. Omeniti velja morda našo najboljšo predstavo,
ko smo povsem razstavili Gorico. Sezono smo končali z dvema remijema. Z prvim delom sem zelo zadovoljen.
Polovica dela je opravljenega. Naj še dodam, da imamo najdražjo ekipo, ki na leto stane približno 960k evrov.


Slika

Slika


Pokal

Tudi tukaj je naslov obveza. Prva ovira na naši poti nam ni bila dorasla. Sledil je drugoligaš Šenčur,
ki nam je na prvi tekmi brutalno poškodoval Zorka. Druga tekma samo potrditev napredovanja.
Čaka nas še Rudar, ki smo ga v tej sezoni dvakrat že premagali.


Slika


Finance

Tukaj se najbolj vidijo naši mednarodni uspehi. Liga prvakov in tudi prodaje so nas v našem
prostoru dvignile še višje od zasledovalcev. Sicer bojo v drugem delu sezone, ko ni več Evrope, padle, vendar to
nebo zdaj katastrofalno. Moram še povedati, da so mi v klubu odobrili prošnjo za izboljšanje pogojev za mlade ter
za posodobitev trening centra. Največja zmaga pa je prišla z novim letom, ko so se v upravi po mojem predlogu odločili
za prenovo stadiona! Od 22.9.2016 bo dom prvakov sprejel 14312 gledalcev.


Slika


Taktika

Tako igram že od FM14. Pa tudi ta postavitev je idealna za Maribor.

Slika Slika

Slika

Imamo celo vrsto vrhunskih igralcev, ki so želja boljših klubov. Seveda imamo tudi minuse,
a te uspešno krpamo, da se ne poznajo preveč. Vratarsko smo dobro pokriti. Ker je Jasmin že v letih, iščemo vratarja,
ki ga bo nadomestil. Obradoviča nekako ne vidim v prvem planu, on je samo rezerva. Obrambo imamo dokaj mlado.
Na DL se menjujeta Viler in Janža. Na DR je zabetoniran Pero, menjava Klemenčič lahko igra tudi na DC. Tukaj imamo
potem izkušenega Šulerja, mladega Vukliševiča in Šturma, tukaj je tudi Gigli, ki mu nekako ne zaupam najbolj.
Prava okrepitev pride v drugem delu sezone, ko se bo vrnil Rajčevič. Sredina je ključna. Imamo nenadomestljivega Mertlja,
tujca Kabho in mladega Derviševiča. Član prve ekipe je tudi Vujčič, ki je že bil deležen nekaj minut. Na AMC imamo Vršiča
in Lotriča, ki napreduje hitreje od pričakovanj. Tukaj lahko igra tudi Ata Tavares. Največjo težavo predstavlja AML, kjer je
samo Ibraimi. Pogojno lahko igra tukaj tudi Santi. Iščem okrepitev v zimskem prestopnem roku. Največjo izbiro imam na AMR.
Bohar, Santi in Bajde. Mimo grede, Bajde je bil izbran za slovenskega nogometaša leta. Tukaj lahko rotiram kolikor želim.
Napad v zasedbi Tavares, Volaš, Zorko in Šauperl je več kot soliden. Prvi strelec ekipe je Volaš, ki sploh nima zagotovljenega
mesta v prvi postavi. Kmalu se vrne Zorko. Ker je naš kapetan že nekoliko v letih, bomo počasi začeli iskati zamenjavo zanj.
Ampak se nam ne mudi.
Naj še omenim, da boste mojo zgodbo spremljali najmanj do konca sezone 2018, saj smo konec novembra podaljšali sodelovanje.

To bi bilo na kratko vse.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti