[FM 2016] ACF Fiorentina - Rockahh [zgodba/komentarji]

Odgovori
Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

[FM 2016] ACF Fiorentina - Rockahh [zgodba/komentarji]

#1

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 14. Nov 2015 21:35

Slika
Slika
Potem, ko se mi je žal pripetil tisti bug v igri z Aluminijem, sem popolnoma izgubil voljo do tistega save-a in se odločil za novo
zgodbo. Dolgo sem premišljeval in iskal po igri, s katerim klubom naj začnem. V "ožji izbor" so prišli Hajduk, Rijeka, Fiorentina,
Inter in Šahtar Donjeck. In po temeljitem "skavtingu" vseh omenjenih klubov sem se odločil za Violo. Ta uvod bo ekstremno
kratek, v nadaljevanju (jutri) pa že vsi prestopi, pripravljalno obdobje in vse kar spada zraven. Zaželjeni komentarji/predlogi/graje/pohvale.

Slika
Polno ime: Associazione Calcio Firenze Fiorentina

Vzdevek: Viola (vijolični)

Datum ustanove kluba: 29.8.1926; 89 let

Stadion: Artemio Franchi
Kapaciteta: 47,282

Slika


Dresi 2015/16:

Slika Slika Slika

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2016] ACF Fiorentina - Rockahh [zgodba/komentarji]

#2

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 15. Nov 2015 13:52

Slika
Slika
Torej, nov izziv pred menoj. Fiorentina. Klub, ki mi je že od nekdaj všeč in s katerim mislim, da se da priti kar daleč. Finance glede
na ligo niso kdo ve kako fenomenalne (overall balance: 12,5M €), ampak sem prepričan, da bomo z leti to drastično dvignili. Tudi za
kakšne večje okrepitve v tej sezoni še ne bo dovolj (transfer budget: 12M €), ampak ok, mislim, da nekih večjih sprememb v kadru niti
ne bo treba delati. Ekipa se mi kar dopade, okrepiti se bom moral predvsem na krilnih položajih in pripeljati še kakšnega DC back-upa.

Slika
Josip Iličić, eden izmed motorjev ekipe iz Firenc



Slika
Kot sem rekel, ne bo veliko prihodov, še manj pa odhodov. Natančneje, le en. 22-letni Hrvat Rebić sicer ima potencial, ampak
sem se nekako odločil, da ga za eno sezono pošljem na posojo. Nisem bil najbolj navdušen, da gre v Serie B, saj je imel ponudbe
tudi nekaterih klubov iz močnejših lig, ampak mu je le Cesena obljubljala minutažo, kakršno smo zanj iskali.

Slika



Slika
Torej, kot že rečeno, okrepiti sem se moral na položaju wingerjev. Tako sem pripeljal velikega srbskega talenta Andrijo Živkovića, na
posojo pa je prišel še Angel Correa iz Atletica, ki sicer lahko igra tudi za napadalcem ali v sami konici. Skoraj zagotovo nihče ne pozna
šele 16-letnega centralnega branilca Zavana, ki je bil pri nas na posoji, a sem se odločil za takojšen odkup. Igral bo za mladinsko ekipo.
Za back-up na položaju DC smo na posojo pripeljali še Inigueza, prišel pa je tudi Šporar kot neke vrste nujni nakup. Zakaj izveste spodaj pod novicami.

Slika



Slika
Ekipa za letošnjo sezono. V januarskem prestopnem roku ne pričakujem večjih sprememb. Kot prvo, mislim, da je ekipa zelo dobra
in da lahko z njo uresničimo zadane cilje, kot drugo pa nam niti finance tega ne bodo omogočale, v kolikor ne pride do kakšne velike prodaje.
Morda me malo moti le, da je ekipa dokaj "stara", tako da jo bomo verjetno morali že z naslednjo sezono počasi začeli pomlajevati na vseh položajih.

Slika



Slika
S pripravljalnimi tekmami sem zadovoljen. Normalno je, da se na začetku fantje malo lovijo zaradi povsem nove formacije in taktike,
tako da sem bil kar presenečen nad igro, ki smo jo pokazali. Sicer na dveh tekmah nismo dosegli zadetka, ampak kar me veseli je to,
da smo si ustvarili precej priložnosti. Edino kar pa me je nekoliko zmotilo pa je bilo to, da smo včasih nasprotniku dopustili preveč priložnosti.

Slika



Slika
Rossi spet huje poškodovan, prišel Šporar

Nočne more Giuseppeja Rossija s poškodbami se nadaljujejo. Verjeli ali ne, še petič v karieri si je strgal križne vezi,
zaradi česar bo tokrat počival kar 7-8 mesecev. Ker je bil seveda z moje strani načrtovan kot prva izbira v napadu,
sem moral ukrepati. Ker denarja za kakšno res adekvatno zamenjavo ni bilo (prva želja je bil Gabriel Barbosa), sem
se odločil, da bom več priložnosti ponudil Babacarju in novincu Kaliniću, za back-upa pa sem pripeljal Šporarja.

Slika
Nesrečni Rossi je v svoji karieri zaradi poškodb kolena skupno počival že skoraj 3 leta!




Peklenski začetek sezone za Violo

Žreb (vsaj kar se tiče začetka sezone v Serie A) nam nekako ni bil najbolj naklonjen. Že v prvem krogu namreč
odhajamo na vroče gostovanje k branilcem naslova, absolutnim vladarjem v italijanskem nogometu v zadnjih
letih, Juventusu, v drugem krogu pa na Artemio Franchi prihaja še milanski Inter, ki se tudi počasi dviga nazaj proti vrhu lige.

V skupinskem delu Lige Europa se bomo pomerili z Dinamom, Moldejem in Brago.

Slika




Cilj uprave dokaj nizek: zgornja polovica lestvice

Ob predstavitvi ciljev uprave sem bil kar malce začuden. Pričakoval sem, da bo od mene zahtevala vsaj uvrstitev v
Evropo, a temu ni bilo tako. Pokazali so nekoliko nižje ambicije, za letošnjo sezono je namreč cilj uvrstitev med top 10.

Tudi v Ligi Europa in Coppi Italia ni posebnih pričakovanj. Pri prvi so cilj očitno uresničili že v lanski sezoni z uvrstitvijo
v skupinski del, medtem, ko jim za rezultate v pokalu Italije preprosto povedano ni niti malo mar.




Predstavitev formacij in taktike

Tokrat sem se odločil, da bom na hitro opisal še taktiki, kateri zaenkrat uporabljam. V kolikor pa bosta uspešni, ju bom čez
nekaj časa predstavil še bolj podrobno in jo tudi uploadal, če jo bo kdo želel preizkusiti. Za domače in lažje gostujoče tekme
bomo igrali v napadalno usmerjeni formaciji 4-4-2, osnova vsega bo posest s številnimi kratkimi podajami, dokaj počasnim
organiziranjem napadov in z občasnim visokim pressingom na nasprotnikovo obrambo. Veliko bomo igrali tudi prek kril.

Za gostujoče tekme (predvsem težje), katere mi ponavadi povzročajo največ težav, bomo igrali le z enim napadalcem in nekoliko
zgostili sredino. Torej formacija 4-1-2-3 oz. 4-3-3, ki bo precej manj napadalna, po osvojeni žogi bomo spet poskusili držati čim
večjo posest in skozi počasno kroženje žoge skušali uspavati nasprotnika. Igralci bodo imeli veliko manj svobode, zahteval pa bom
tudi disciplino v igri. Kot v prvi taktiki, bomo tudi tukaj napadali predvsem preko kril, kjer imamo najnevarnejše igralce.

Slika Slika

Uporabniški avatar
Dobljan
Prispevkov: 214
Pridružen: 13. Jul 2013 19:30
Klub: Arsenal FC

Re: [FM 2016] ACF Fiorentina - Rockahh [zgodba/komentarji]

#3

Odgovor Napisal/-a Dobljan » 15. Nov 2015 14:34

Mene sam zanima kaka je razlika med 15 in 16?
http://www.hattrick.org/StartPage.aspx? Za več pomoči pri igri si preberi http://www74.hattrick.org/Help/BeginnersGuide.aspx
Najdeš me pod istim imenom.

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2016] ACF Fiorentina - Rockahh [zgodba/komentarji]

#4

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 15. Nov 2015 14:37

Vsepovsod imaš razlike. Taktika, pogodbe, podrobnejša statistika, analiza tekem, ponudbe...

Uporabniški avatar
Dobljan
Prispevkov: 214
Pridružen: 13. Jul 2013 19:30
Klub: Arsenal FC

Re: [FM 2016] ACF Fiorentina - Rockahh [zgodba/komentarji]

#5

Odgovor Napisal/-a Dobljan » 15. Nov 2015 17:08

hvala za odgovor.
http://www.hattrick.org/StartPage.aspx? Za več pomoči pri igri si preberi http://www74.hattrick.org/Help/BeginnersGuide.aspx
Najdeš me pod istim imenom.

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2016] ACF Fiorentina - Rockahh [zgodba/komentarji]

#6

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 16. Nov 2015 20:06

Slika
Slika

Končana je prva polovica sezone. Naslednja tekma (Lazio) nas čaka čez šele čez 17 dni, tako, da sem fante poslal na
3-dnevni počitek. S tem jesenskim delom sezone sem dokaj zadovoljen z nekaterimi izjemami. Ampak zaenkrat smo
vse uradne cilje uresničili, tako, da je vodstvo kluba zelo zadovoljno z mojim delom. Upam, da kmalu dobim tudi novo pogodbo.




Slika
Kot vedno v svoji karieri, dajem tudi tokrat največjo veljavo rezultatom v prvenstvu. In s temi sem zaenkrat zadovoljen.
Razen seveda tistega "blackouta" v novembru, ko smo izgubili kar tri tekme zapored. Nekaj časa smo bili celo vodilni na
lestvici Serie A, vsekakor pa glede na cilj vodstva (uvrstitev v zgornjo polovico lestvice) enostavno moramo biti zadovoljni.

Slika

Slika




Slika
Spodnja statistika se navezuje samo na Serie A. Kot vidite po individualni statistiki ne izstopamo, saj med top 3 v
vseh navedenih prvinah ni niti enega našega igralca. A nič ne de, prepričan sem, da bo tudi to sčasoma prišlo. Na drugem
screenu lahko vidite, da smo med najboljšimi v ligi po povprečni posesti na 90 minut, kar je bil tudi moj cilj, ki sem ga
omenil že v prejšnjem nadaljevanju. Tretji screen pa dokazuje, da imamo eno najboljših obramb, saj smo na prvem mestu
po zbranih clean sheetih ter tretji po prejetih zadetkih. Še vedno pa sem mnenja, da lahko to še izboljšamo, saj zadetke
(čeprav jih ni prav veliko) prevečkrat dobimo na prepoceni način. Nekoliko bolj pa me skrbi napad, saj smo po doseženih zadetkih šele 8.

Slika

Slika

Slika

Slika




Slika
Žal smo v pokalu izpadli že na prvi oviri. Kljub temu, da sem naredil nekaj menjav v začetni enajsterici pa
sem bil nad to predstavo (predvsem glede na to, da smo igrali doma) zelo razočaran. Ampak pokal ni prioriteta, tako da...

Slika




Slika
Z žrebom smo bili kar zadovoljni, a začetek je bil zelo slab. Remi in poraz. Ampak sam nekako nikoli nisem podvomil
o tem, da bomo končali na prvih dveh mestih. Na srečo smo še pravi čas pritisnili na plin, nanizali 4 zmage in gladko
osvojili prvo mesto. Žreb za prvi krog v izločilnih bojih nam je prinesel West Ham, v kolikor se uvrstimo naprej pa Molde/Dnipro.

Slika

Slika




Slika

Pred januarskim prestopnim rokom...

Približuje se zimski prestopni rok. Poletni je bil dokaj tih, pričakujem pa, da bo tudi januarski, morda še kanček bolj.
Morda bi potrebovali kakšno okrepitev v napadu in na sredini, a z 2 milijonoma transfer budgeta bržkone ne moremo kaj
dosti narediti. A za napad ni problem, počasi se po hudi poškodbi v pogon vrača Giuseppe Rossi, ki bi lahko pomenil
izredno veliko okrepitev. v kolikor bo seveda ostal zdrav. Na sredini pa bomo morda posegli po kakšni posoji.

Zagotovo pa bomo zelo natančno spremljali tudi potencialne okrepitve, katerim se po koncu sezone iztečejo pogodbe
in jih lahko dobimo brez odškodnine, saj glede na finance moramo že vnaprej razmišljati v tej smeri.

Tudi kakšnih odmevnejših prodaj ne pričakujem, kljub temu, da za naše igralce obstaja določen interes. Za enega naših
ključnih branilcev Gonzala Rodrigueza se zanima lizbonski Sporting, za po moje enega največjih italijanskih talentov
Federica Bernardeschija se zanima Hellas Verona, za ključnega moža te ekipe, Josipa Iličića, pa je zagret francoski
Monaco. Seveda je v mojem interesu in bom naredil vse za to, da vsi omenjeni ostanejo na Artemio Franchiju.

Slika¸
Prodaja velikega upa Fiorentine (na zadnji ligaški tekmi je zabil hattrick) nikakor ne pride v poštev






Razpored druge polovice sezone...

Takole izgleda razpored za spomladanski del sezone. Zaradi morebitne uvrstitve v naslednji krog EL, pa bi se utegnilo kaj spremeniti.

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2016] ACF Fiorentina - Rockahh [zgodba/komentarji]

#7

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 16. Nov 2015 20:17

Mislim, da če malo izboljšaš napad lahko računaš tudi na naslov prvaka. Me pa zanima kako si zadovoljen z Jojotom? :D

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2016] ACF Fiorentina - Rockahh [zgodba/komentarji]

#8

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 16. Nov 2015 20:27

Mogoče pa res, zaostanek še vseeno ni tak velik. Ampak res bi mogli drastično izboljšat napad (upam, da bo Rossi pripomogel k temu) in vsaj obdržat ta nivo obrambe, če že ne izboljšat. Kljub vsemu pa malo dvomim, da nam to lahko uspe že letos.

Glede Iličića pa tako tako. Še vedno mu iščem tisto top pozicijo. Igral je na obeh krilih, pa je sicer igral solidno, ampak ni bil noben presežek, na zadnji tekmi pa sem ga preizkusil celo na false 9 poziciji, kjer se je tudi kar dobro znašel. Najboljša pozicija mu je sicer AMC, ampak te pozicije v moji formaciji ni, tako da mu še iščem tisto pravo.

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2016] ACF Fiorentina - Rockahh [zgodba/komentarji]

#9

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 17. Nov 2015 18:31

Slika
Slika
Končana je moja prva sezona na klopi Viole. Z zelo mešanimi občutki. V prvi polovici sezone smo igrali zelo dobro, ob novem
letu smo bili celo na 4. mestu. A nato je prišel krajši zimski premor, ki nas je očitno totalno presekal. V drugi polovici sezone
smo bili namreč povsem neprepoznavni, kljub identičnim igralcem in taktiki. Tako smo prvenstvo končali šele na skromnem 9. mestu.




Slika
Kot sem napovedal. zimski prestopni rok je bil za nas skoraj povsem tih. Spodnji trije igralci so odšli na posoje, to pa je bilo vse od nas...

Slika




Slika
In tu je ta žalost... Nikakor in nikakor se nismo našli, predvsem v napadu smo bili povsem neučinkoviti. Ustvarjali smo si sicer
priložnosti, nikakor nismo uspeli zabiti, potem pa smo dobivali še prepoceni zadetke v obrambi. Postavili smo celo neslaven
rekord 10 tekem brez zmage. Na koncu smo se vendarle prebudili in zmagali zadnje tri tekme. Ravno toliko, da smo uspeli uresničiti cilj.

Slika

Slika

Slika

Slika




Slika
Za tale izpad se nisem preveč sekiral, saj Ligi Europa letos nisem posvečal posebne pozornosti. Po mnenju uprave
pa smo že z napredovanjem iz skupine naredili več od pričakovanega. West Ham se je na koncu uspel prebiti vse do finala.

Slika




Slika

Gilberto najsvetlejša točka klavrne Fiorentine

22-letni Brazilec Gilberto, ki se najbolje znajde na položaju desnega bočnega branilca, je še pred mojim prihodom na
Artemio Franchi prišel brez večjega medijskega pompa. Za 1,800,000 € je prišel iz Botafoga in se izkazal za fantastično
okrepitev. V ligi je zbral kar 35 nastopov, 3 asistence, 5-krat pa je bil tudi igralec tekme. Ima prepričljivo najboljši oceno v ekipi Viole.

Zato pa so ga naši navijači izbrali tudi za najboljšega igralca in najboljšega mladega igralca leta. Njegova tržna
vrednost se mu je po izjemni sezoni dvignila kar na 8 milijonov evrov.

Slika





(Pod)povprečno sezono zaznamovale tudi poškodbe

Ja, tudi poškodbe nas niso pustile pri miru. Praktično v nobenem trenutku sezone z izjemno samega konca nisem imel na voljo
vseh igralcev. Največ težav pa je imel Giuseppe Rossi. Upajmo, da bo v prihodnje imel več sreče, saj se je izkazal za zelo pomemben člen ekipe.

Slika





Se obeta temeljita prenova ekipe?

Resno razmišljam o tem. Kot sem že omenil v enem izmed prejšnjih nadaljevanj, imamo povprečno precej staro ekipo in morda
je bil tudi to eden izmed razlogov za slabšo sezono. Kar 14 igralcev prve ekipe je namreč starejših od 28 let. Zdaj samo čakam
na upravo, da vidim, kakšen transfer budget bom dobil za prihodnjo sezono. Upam, da bom kaj pametnega dobil tudi s prodajami odsluženih igralcev.

Slika
Je Iličić s hattrickom proti Veroni razrešil svojo usodo pri Fiorentini?

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2016] ACF Fiorentina - Rockahh [zgodba/komentarji]

#10

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 18. Nov 2015 18:37

Slika
Slika
Ponavadi mi slabi rezultati precej zbijejo voljo do igranja, ampak tokrat so me še bolj motivirali, tako da se nekako kar
ne morem razdvojiti od FM-ja in tukaj je novo nadaljevanje. Končan je poletni prestopni rok in kot sem napovedal, prišlo
je do velikih sprememb tako v igralskem kadru kot tudi v trenerskem štabu. Dileme ni, to sezono se enostavno mora videti napredek.




Slika
In tu so že odhodi. Saj sploh ne vem, kje naj začnem. Največja prodaja se je zgodila na transfer deadline day, ko smo
prodali Josipa Iličića za 17m€ v Lyon, kateri je Slovenca lovil praktično cel prestopni rok, a nikakor ni želel dati več kot
7m€, kar mi je bilo smešno, na zadnji dan pa smo jih vendarle prepričali v precej višjo ponudbo. Tudi za Borjo Valera smo
dobili solidnih 8m€, po zanj dokaj dobri sezoni. Za Tomovića, ki se lani ni naigral smo dobili kar 5m€, Šporar, ki pa se ni
najboljše znašel v Firencah pa smo prodali v Urfaspor. Tudi naš prvi vratar v lanski sezoni Tatarusanu je odšel in
sicer v belgijski Club Brugge. Omeniti velja še prodajo mladinca Militarija v Real. Za prvo ekipo pri nas ni zbral niti enega nastopa.
Naše vrste pa so razen Astorija seveda zapustili tudi vsi, ki so bili na posoji: Angel Correa, Jakub Blaszczykowski, Pablo Iniguez in Luigi Sepe.

Slika




Slika
No, pa še v zanimivejšo temo. Kot prvi se nam je pridružil Astori, ki je bil lani posojen s strani Cagliarija, že pred mojim prihodom
pa sta se kluba dogovorila tudi za dokončen odkup pogodbe po koncu sezone. Nato sta prišla še argentinska vezista, ki ju skoraj gotovo
vsi kar dobro poznate, Gil Romero in Lucas Romero. Prvi je usmerjen povsem obrambno (v ta namen sem ga tudi pripeljal), medtem, ko
se drugi dobro znajde tudi nekoliko višje na igrišču. Tudi položaj DC sem moral nekoliko pomladiti in najprimernejši kandidat za to je
bil Gimenez, katerega se je Atletico (ne razumem sicer zakaj) na vsak način hotel odkrižati. Moja glavna vratarska tarča je bil Rulli, ki
je po koncu sezone postal prost igralec, za pogodbo smo bili že dogovorjeni, a se je odločil za odhod v City, tako da smo se morali ozreti
drugam. Novega prvega vratarja smo našli v Asmirju Begoviću, ki je k nam posojen iz Chelseaja. Veliko se pričakuje tudi od Brazilca Luciana
Acoste
, ki bo skušal stopiti v Iličićeve čevlje. Tudi v napadu nam je manjkalo energije in mladosti, zato nas je okrepil Nizozemec Richairo Živković.
Prišel je še osrednji branilec Michele Fornasier, otrok Fiorentine, ki je svoj čas preživel tudi v mladinskih selekcijah Uniteda. Za konec pa sta
se nam pridružila še vezist Rodrigo De Paul in winger Wellington Silva, oba bosta eno sezono pri nas preživela s statusom posojenih igralcev.

Prvi ekipi sta se pridružila še 20-letni vratar iz naše akademije Alessandro Bacci ter izkušeni branilec Jose Maria Basanta, ki je bil lansko sezono posojen v Monterrey.

Slika




Slika
Naša ekipa za novo sezono torej po vseh krepkih spremembah izgleda tako:

Slika




Slika
Pripravljalnega obdobja nismo začeli najbolje in doma proti Bournemouthu izgubili z 0:2, a nadaljevali smo precej bolj.
Izpostaviti velja predvsem osvojeni prijateljski turnir v Angliji, katerega je organiziral Manchester City.

Slika




Slika

Se obeta še več sprememb? Pozimi prihaja še Maher!

Definitivno se jih obeta še več. A nisem hotel zdaj spremeniti cele ekipe čez noč saj mislim, da bi lahko to imelo
precej negativen vpliv na igralce. Dogovorili smo se za januarski prestop Adama Maherja iz PSV-ja na Artemio Franchi.

Pravzaprav bi se moral ta prestop zgoditi že sedaj, a smo na zadnji dan prestopnega roka prepozno dobili vso dokumentacijo
s strani Nizozemcev in transfer je padel v vodo. Tako smo se že takoj naslednji dan dogovorili, da se nam bo Adam pridružil 1. januarja 2017.

Slika
23-letni Nizozemec bi lahko predstavljal veliko okrepitev v zvezni vrsti Viole.





Cilj? Ponoviti lanski (ne)uspeh

Naši upravi očitno manjka nekoliko ambicioznosti. Že lansko sezono sem pričakoval, da mi bodo za cilj postavili kaj več
od tega, da moramo sezono končati vsaj v zgornji polovici lestvice. Sam sem ciljal nekoliko višje, a očitno je naše vodstvo
že vedelo, kaj počne, glede na našo končno uvrstitev. Slabo finančno stanje nas je spremljalo celo sezono in nam še otežilo delo.

A letos finance ne bodo več izgovor. Že pred začetkom sezone mi je vodstvo omogočilo 35 milijonov evrov za prestope, a cilj
ostaja isti: top half finish. Meni je prav, sam sicer ciljam na Evropo, bom pa zaradi te (ne)ambicioznosti vodstva pod manjših pritiskom.

Slika
Se bodo evropske tekme kmalu vrnile na Artemio Franchi?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta