Prva liga 2014/15

Zaklenjeno

Kdo bo prvak Slovenije v sezoni 2014/15

Maribor
15
45%
Koper
1
3%
Rudar Velenje
0
Brez glasov
Gorica
3
9%
Domžale
2
6%
Celje
2
6%
Olimpija
6
18%
Zavrč
2
6%
Krka
1
3%
Radomlje
1
3%
 
Skupaj glasov: 33

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: Prva liga 2014/15

#101

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 18. Feb 2015 16:18

Škoda, ker če bi prenašali na RTV, Kanal A in na Planetu bi bila to pokrita že polovica tekem na krog.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Prva liga 2014/15

#102

Odgovor Napisal/-a Astoria » 18. Feb 2015 16:25

Plus tega pa še arena tv. No to je malo iluzorno pričakovati, da bi se skoraj vse tekme prenašale.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Prva liga 2014/15

#103

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 18. Feb 2015 16:28

Zanimivo, kako se oddaje in skrb za klubski nogomet vedno pojavijo pred volitvami. Ejga Čefe, saj nimaš protikandidata, ne rabiš letos. :mrgreen:

Drugače pa resno, upam da bo kaj z oddajo, kar se tiče kanal a namesto planeta (če bo tako) pa to ni nek napredek, prej obratno. Vse to so neki tv-ji brez resne infrastrukture in strokovnega kadra, tak da bo spet nekaj na horuk verjetno.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Prva liga 2014/15

#104

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 18. Feb 2015 16:42

To da gre ves nogomet na kanal A(tudi LP naslednjo sezono) je pomojem predvsem odlocitev novega vodstva Planeta, ki ocitno v Športu ne vidi neke prespektive. Glavno, da bodo imeli vse možne resničnostne šove :D

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: Prva liga 2014/15

#105

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 18. Feb 2015 16:54

Že res, da je iluzorno pričakovat, da bi se skoraj vse tekme prenašale na TV - predvsem na vsem dostopnih kanalih, ker recimo Arene TV v mojih krajih žal nimamo. Bi pa bilo za pričakovat, da se bodo tekme prenašale kajti, če imaš ti nek izdelek, ga moraš tržit. In nogomet se najbolje trži s TV prenosi, oddajami o njem. Ampak dobro, dokler bodo na čelu teh, ki so zadolženi za tole takšni, ki jim prevladajo lastni interesi ne gre pričakovat nekega premika v tej smeri, da bi se kdaj prenašale vse tekme v živo ..

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Prva liga 2014/15

#106

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 18. Feb 2015 17:18

Jst pa mislim, da je Čeferin najboljši predsednik kar jih je bilo na NZS... Če pa pričakuješ vse tekme na tv... Tega še v Angliji ni.. Lahko bi pa naredili vse tekme na izbiro naprimer na Voyotu če že imajo to možnost. Ampak vprašanje če se jim sploh splača finančno pokrivat neko tekmo Krka - Radomlje...

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Prva liga 2014/15

#107

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 18. Feb 2015 17:27

Sej vse tekme se snemajo in prenašajo na netu že vsaj dve leti, če ne dlje (sportska, bet365, laola itd.), samo brez počasnih posnetkov in brez komentarja. Prenašat te tekme na uradni spletni strani s komentatorjem sploh ne bi bil nek zahteven projekt. Me pa zanima, kak bo studijski del na Kanalu A, če sploh bo.

Komentarja o Čeferinu pa se bom vzdržal.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Prva liga 2014/15

#108

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 18. Feb 2015 17:44

Zakaj se boš vzdržal. Sej je forum namenjen debati... Če gledamo prvo ligo ni človeka v vsej samostojni Sloveniji, ki bi naredil več. Prinesel je vsaj nekaj denarja, dal tekme na tv, trudi se z spremembo zakonodaje in oddaja bo to je zatrdil danes v intervjuju.. Kaj je pa Florjančič naredil? nič...

Je pa sportska res bila top rešitev pred leti... Še celo na Siolu se je dalo gledati tekme od sportske... Ampak so jo potem zelo hitro blokirali ker so kršili pogodbo o TV pravicah... Laola ti pa ne pomaga kaj dosti ker jo uradno na območju Slovenije ne moramo gledati...

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: Prva liga 2014/15

#109

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 18. Feb 2015 19:29

Tudi jaz sem mnenja, da je Čeferin najboljši predsednik kar smo jih meli. Vsaj deluje tako v medijih, sedaj pa še z tem odkupom delnic. Kar pa se tiče prenosov pa. Da, v Angliji še res ni tega delajo pa na tem tako, da bodo krog razširili na 4 dni (petek, sobota, nedelja, ponedeljek) da bo čimveč pokrito. Mi pa kaj? Končamo zaradi premora prvi teden v decembru, z nadaljevanjem lige pa začnemo sedaj že drugo leto zapored zadnji teden v februarju/prvi teden marca in če imamo srečo je kakšen prenos. Ko bodo mediji bolj povohali našo ligo, se bodo začeli boljši časi zato bi vsaj 4 tekme lahko bile v prenosu na TV pred "mostovi in hidak" ter ponovitvami filmov, ki si jih imel možnost videti prejšnjo večer ob 20.00. In prepričan sem, da bi tudi tekma Krka - Radomlje, če smo že pri tem primeru imela višjo gledanost kot razne seje parlamenta, zadnjič sem zasledil celo neko oddajo, ki je vključevala boga itd. Pa saj ni to edini način kako bolj "populizirati" naš nogomet. Tudi recimo med prenosi, ko zagori kaka bakla je to "huliganizem" ki ogroža družine na stadionu itd., ko pa recimo na smučanju v Schaldmingu zagori bakla pa je to fantastična kulisa - potrebno je tudi v medijih povedat, da te navijaške skupine - Viole, Green Dragons, Terror boysi, Grofje - niso bav-bav, ki bi te ogrožali po tekmah, pred tekmami .. Ampak dobro, to je že druga tema, ki pa se povezuje mislim da - če bi ljudje na TV dobro sprejeli ligo, videli da ni vse tako obupno bi se morda kakšen gledalec več spravil na stadion.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Prva liga 2014/15

#110

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 18. Feb 2015 20:22

NKCMC napisal/-a:Zakaj se boš vzdržal. Sej je forum namenjen debati... Če gledamo prvo ligo ni človeka v vsej samostojni Sloveniji, ki bi naredil več. Prinesel je vsaj nekaj denarja, dal tekme na tv, trudi se z spremembo zakonodaje in oddaja bo to je zatrdil danes v intervjuju.. Kaj je pa Florjančič naredil? nič...
No dobro, naj bo... Praviš dal je tekme na tv. Občasne tekme na rtv-ju so se prenašale od vedno, oziroma kolikor se spomnim vsaj od srede 90, Telekom Slovenije pa je kot sponzorja prvi pripeljal še Zavrl. Razlika je torej edino v tem, da v času Zavrla Telekom še ni imel svojega programa planettv, zato so se pač takrat tekme prenašale samo na rtv. Potem prva tri leta pod Čeferinom liga sploh ni imela sponzorja, nakar se je kot rečeno vrnil paradržavni Telekom, ki daje nek drobiž, kar ni poseben uspeh, glede na to, da imajo podobne sponzorje Kosovo, Grenlandija... Čeferin tudi zdaj kot strašno novost napoveduje oddajo, ki se je nekoč v "analognih" časih rolala čisto normalno (in ki jo majo mimogrede tudi v Bosni), na tv3 ali kje že pa si imel celo vrhunce 2.snl. Pod Zavrlom in Simičem si imel tudi revije o prvi ligi itd. Kar se ostalega denarja tiče pa ne vem koliko je Čeferin kaj prinesel klubom.

Kar se tiče "truda z zakonodajo" se predvsem strinjam, da ima odličen pr, saj so mu debate o zakonodaji predvsem alibi, da drugje ne počne nič. Če pa že gledamo širši državno-družbeni aspekt nogometa pa je tudi tu potrebno gledati še drugo plat. Kolikor je seveda res, da je država z zakonodajo pomemben (baje negativen) faktor, pa so vsaj toliko ali še bolj pomembni (baje pozitivni) sponzorji, stavna industrija itd., ki diktirajo, da se večajo prenosi vseh lig po balkanu a i šire, tako da če gledaš zadnjih nekaj let maš razcvet tega, kar pripisuješ Čeferinu tudi na Hrvaškem, Bosni, Srbiji itd., pa ne moreš reči da so povsod kar naenkrat najboljši predsedniki, valjda niso HNS mafija z mumijo Markovićem od naenkrat toliko sposobni, ampak je pač to globalni trend. Grem stavit, da kdorkoli bi bil predsednik NZS od 2010 do danes bi "dal tekme na tv in prinesel nekaj denarja". Verjetno tudi Florjanič. :lol:

Sicer ne vem kje si najšel Florjaniča, ampak kolikor je meni znano on ni bil nikoli predsednik NZS. To je isto kot da bi jaz rekel, kaj je naredil Joško iz Moravč? In ker je Čeferin za slovenski nogomet naredil več je najboljši predsednik. Pač glejmo predsednike NZSja. Sicer pa Flore nekaj je naredil...če nič drugega pobasal provizijo od Bonifike. :mrgreen: Ne resno, če misliš ta prenos lige iz združenja na NZS pa pomoje tu struktura ni tako zelo pomembna in tudi prej ni imela pooblastil, kakršne ima celotna organizacija. Pa sploh ne trdim, da so bili prejšnji predsedniki NZSja boljši, samo smešno se mi zdi, da se toliko hvali tega Čeferina, ki se sonči v svoji mali diktaturi bez ograničenja trajanja mandata in se sem in tja malo oglaša po medijih, medtem ko slovenski nogomet pripet na globalni trg laufa po inerciji. Pa še bi imel povedati, samo se mi ne da.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Prva liga 2014/15

#111

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 18. Feb 2015 21:57

Pa ti nas primerjaš z sami nogometnimi velesilami. Z državami kjer je nogomet daleeč prvi šport(Cro, Bih, Srb) v Sloveniji je pa nogomet(naš nogomet) popularen ravno v času SP in ko Maribor igra evropske tekme.(v Bih in Srb ni drugega tako vrhunskega športa in itak gre ves denar v nogomet, v SLO imamo rokomet,košarko...) V Slo pa seveda mediji ne podpirajo naše lige ker za komercialne tv ni tržno zanimiva. Potem je še tu premor in ko se okoli kluba nanese neka evforija se v tistem času vse pozabi in je potem potrebno nanovo nabirati bazo navijačev v spomladanskem delu(ker v Sloveniji ni srčno pripadnih navijačev - razen MB) Kar se stav tiče po balkanu je zame edini problem to: že če samo priklopiš na program Sport klub 2 ali 3 imaš med prenosi reklame 100 različnih balkanskih stavnic, v Sloveniji je samo ena. In tu je problem zakonodaja. Našel sem pa Florijančiča kr v njegovem času je imel on funkcijo, ki je bila glavna odgovorna za stanje v 1.SNL. In ja zame je Čeferin od vseh navedenih akterijev naredil največ VIDNEGA in je zame do sedaj najboljši. Mam pa občutek, da je predvsem nezaželjen zato ker ima pač takšno službo, da ščiti kriminalce.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Prva liga 2014/15

#112

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 18. Feb 2015 22:03

Službo si je sam zbral in mene prav briga kakšna je. Če pa smo že pri službah, pa sam menim, da bi moral biti predsednik NZS nekdo iz sveta nogometa, ki bi profesionalno (za sicer malo plačo) to počel "24 ur na dan".

Če pa misliš, da je bosanska liga za Slo. velesila in da se v njej vrti več denarja kot tu, potem pa tudi ne vem, kaj naj rečem. Jaz sem zgolj naštel tri države, ki nekoč niso imele kaj dosti prenosov, danes pa jih imajo, ampak lahko bi zbral praktično katerokoli državo v vzhodni Evropi, ker za vse bolj kot ne velja isto, to je bil moj point. Sicer sem pa v zgornjem postu omenil tudi Kosovo in Granlandijo, a oni so tudi velesile? In nogomet je daleč najbolj priljubljen šport pri nas, pa lahko ti rečeš kar hočeš.

Edit: Evo ti, litvanska A 1 lyga. Prenašata jo LRT Televizija in Futbolo.tv. Ta predsednik litvanske zveze je res car, ko jim je "dal tekme na tv in zrihtal denar". Aja, Litva je velesila, pa nogomet je tam prvi šport, pa ne moremo primerjat. :nene:
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
kromanjonec
Prispevkov: 302
Pridružen: 21. Avg 2012 23:50

Re: Prva liga 2014/15

#113

Odgovor Napisal/-a kromanjonec » 19. Feb 2015 06:33

Šport Tv je prenašal skoraj vse tekme prve lige(vsa kola) davno pred Čeferinom.Tako da,to ne drži vode,kot bi rekel naši ljubi vodja.Če pa bodo klubi dobili tistih 0,5 M je tudi nekaj.Samo to se bo verjetno porazdelilo med 1.,2. in manjšimi ligami,tako da bo glih za plačat par položnic. Kontra sili,kontra mraku.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Prva liga 2014/15

#114

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 19. Feb 2015 09:11

Tako je. :cast: Da v današnjem času ne bi uspel zrihtati par prenosov na neki lokalni tv, bi moral biti pa res popoln retard. Sploh pa tudi oddaja še ni ziher.
Eden od korakov k večanju priljubljenosti je uvedba posebne oddaje. "Delamo na tem, se pogovarjamo, videli pa bomo, ali nam bo uspelo. Nobena resna nogometna država ne obstaja, ki po končanem krogu ne bi imela neke nogometne oddaje. Prepričan sem, da jo bomo v prihodnji sezoni imeli tudi mi," pravi Čeferin.

V tujini veliko denarja ligaškemu nogometu prinesejo televizijske pravice. Pri nas je zaenkrat to zanemarljivo. Kako to izboljšati? "To je vprašanje za milijon dolarjev. Ne vem, trudimo se, gledanost je dobra in boljša kot bo gledanost, bolj bo zanimivo za oglaševalce in več bomo dobili za televizijske pravice," odgovarja Čeferin.

"Ocenjujemo, da je prva liga produkt, katerega raven se da še močno dvigniti. Moramo delati na področju marketinga, na vseh področjih pravzaprav. Tukaj je po moje največji izziv pred tem mandatom," ocenjuje prvi mož NZS.
:gliha:
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Prva liga 2014/15

#115

Odgovor Napisal/-a Astoria » 19. Feb 2015 11:08

Davno pred Čeferinom je bilo obdobje debelih krav. Tedaj so povprečni klubi v prvi ligi imeli 1.5milio€ proračuna. Sedaj je obdobje suhih krav in recesije. Država je v banani.

Če je tako vse simpl, me zanima, zakaj si Maribor ne more pridobiti enega pravega sponzorja? Pa je klub po navedbah nekaterih nivo višje kot je NZS. In je Zahovič tata mata. Res je, ampak na športnem področju. Kaj pa poslovni, marketing, kje so vsi silni sponzorji, ki se tepejo zaradi njega in igranja v LP?

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Prva liga 2014/15

#116

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 19. Feb 2015 13:53

Astoria napisal/-a:Kaj pa poslovni, marketing, kje so vsi silni sponzorji, ki se tepejo zaradi njega in igranja v LP?
To vprašanje lahko nasloviš na uporavo Maribora. Jaz tega kluba nisem nikoli hvalil in tudi ne poznam njegove organizacijske notranje strukture, kolikor vidim, pa jim je marking za nivo ki ga kao majo zelo švoh. Je pa vsekakor nekaj drugega "tržiti" ligo (ki ima čez prenose) ali pa posamičen klub.

Sploh pa, da ne bo pomote, je meni precej vseeno za marketing, trženje in ostale novodobne pogruntavščine in to, ali se bo dalo na neki komercialni tv gledati vse tekme ali ne ter ali bo nek klub igral v LP dva predkroga ali malo več, moja kritika itak v osnovi ne leti na to. Meni je važno, da se prenaša kak derbi, da se ma korenkten odnos do navijačev in gledalcev, da se izda kakšno publikacijo, da se zrihta osnovna infrastruktura, da je vse skupaj izvedeno kvalitetno in da se zagotovi noramalne pogoje igralcem, ne pa da se v pol klubih pere keš, po vezah tala licence, plačuje na roko in da igralci zaradi jebenih sp-jev "delajo" v minus ter zapuščajo ligo ob prvi priliki, medtem ko navijači dobivajo kazni in prepovedi za vsako bedarijo. Vse kar govorim primarno nima veze z denarjem, ampak z organizacijo. In večino tega bi se dalo rešiti tudi v amaterski ligi, če bi se vodstvu šlo za "slovenski nogomet", ne pa za osebne interese. Veliko raje vidim, da smo brez oddaje in brez piva, kot pa da je vse nekaj na hojladri.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Prva liga 2014/15

#117

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 19. Feb 2015 15:32

Lahko gdo naredi SS intervjuja iz dela. Ali pa slika časopis če ima na voljo. Hvala

Uporabniški avatar
kromanjonec
Prispevkov: 302
Pridružen: 21. Avg 2012 23:50

Re: Prva liga 2014/15

#118

Odgovor Napisal/-a kromanjonec » 19. Feb 2015 18:06

Kaj ni sponzor Maribora Zavarovalnica MB? Al pa celo pošta? Dvomim da nimajo resnih sponzorjev.Pa tudi brez prodaje igralcev bi po mojem nekako normalno obstali v prvi ligi.Za Evropo pa pač moraš nekje spraskat. In kot zgleda,bo Slo fuzbal še nekaj naslednjih let totalno odvisen od MB-ja.Na zahodu pa bi povsod taka liga veljala kot neregularna.In zdaj ti prodajaj igralce v tujino iz neregularne lige....
TV prenosi so zadnji problem.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: Prva liga 2014/15

#119

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 19. Feb 2015 18:55

Generalni spoznor je Zavarovalnica Maribor, pod glavne sponzorje spadata ob adidasu še NKBM in Pivovarna Laško potem pa še imajo manjše spoznorje Pošta, Večer, Telekom Slovenije. pa recimo restavracija Astorija, ki da nogomtašem bone, da lahko hodijo tja jest zastonj. Ampak to ni to - recimo FK Sarajevo je oziroma bo sklenil dogovor s Turkish Airlines pa niti približno nimajo takšnih rezultatov kot Maribor. Res škoda, da marketing Maribora ne sledi Zahotu in športnemu delu. Omenjal se je po Mariboru v zadnjem času tudi Gazprom a .. se je le govorilo.

Uporabniški avatar
kromanjonec
Prispevkov: 302
Pridružen: 21. Avg 2012 23:50

Re: Prva liga 2014/15

#120

Odgovor Napisal/-a kromanjonec » 19. Feb 2015 20:49

O tem sem govoril.Lahko ima klub nevem kakšne uspehe,če nastopa v nizkokvalitetni ligi ne more upat na visoke dohodke od prestopov,velike sponzorje itd. Poleg tega je pa seveda zraven tudi majnost lige(obiskov na tekmah).Tisti Turkish airlines pa je verjetno tudi politika vmes.Primer hrvaške lige:Dinamo prodaja igralce v več miljonskih zneskih.Zakaj?Liga slovi po veliki neregularnosti,ampak kljub temu je do zdaj Dinamo imel velikega tekmeca(tudi obisk na tekmah)v Hajduku.Zdaj je ta tekmec Rijeka.Oni vedo da brez financ ni nogometa.Ko bodo naši to pogruntali bomo imeli ligo.

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: Google [Bot] in 9 gostov