[FM2012] NK Maribor, VfB Stuttgart - Smile Zgodba]

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

[FM2012] NK Maribor, VfB Stuttgart - Smile Zgodba]

#1

Odgovor Napisal/-a Smile » 05. Dec 2012 16:48

Slika
Milanič se poslavlja!

Darko Milanič ni več trener NK Maribora. 45-letni Primorski strokovnjak, po mnenju nekaterih, najboljši v Sloveniji, je nekaj dni pred začetkom priprav sporočil
športnemu direktorju Zlatku Zahoviču, da potrebuje nekaj odmora in zato je danes nepreklicno odstopil. Naslednik je bojda že znan.


Darka Milaniča je v NK Maribor pripeljal športni direktor Zlatho Zahovič leta 2008. Takrat je bil klub daleč od uspehov in ugleda, kakršenga ima klub danes.
Darko se je izziva lotiv mirno in preudarno. Počasi je Maribor popeljal na vrh Slovenije in v lanski sezoni še prvič v Evropsko ligo. V Slovenski ligi klub nima oz ni
imel nobenega resnega tekmeca, zato je lahko mirno rotiral prvo postavo. Lanskih 20točk prednosti pred drugouvršeno Olimpijo je dokaz, da je Maribor popeljal
par razredov pred ostala slovenska moštva. Tudi v Evropi so se igralci borili na vsaki tekmi in v lanski sezoni so bili nagrajeni z skalpom velikega Glasgowa in
uvrstitve v Ligo evropa. Mislili smo, da bo Darko to v letošnji sezoni še
naddoknadil, vendar se je žal odločil za konec.

Slika

Z Mariborom je bil Darko prvak v letih 2009, 2011 in 2012. Pokal je osvojil 2010 in 2012, leta 2011 pa izgubil v finalu proti Domžalam.
Krona vseh teh uspehov pa je bila lanska uvrstitev v Evropsko ligo.

Darko Milanič: za ta korak sem se odločil po temeljitem razmisleku. V Mariboru sem preživel 4odlična leta, zato mi je kar malce hudo,
da odhajam. Vendar odhajam na vrhu. Maribor bo vsekakor vedno v mojem srcu in z veseljem se bom vračal.Vem, da bo Zlatko Zahovič
poiskal pravega trenerja za Maribor in da bo nadaljeval moje delo. Torej, hvala vsem, ki ste me spodbujali v teh letih,
ko nam ni šlo, hvala za vse priložnosti, ki ste mi jih dali. Hvala še enkrat in nasvidenje!


Zlatko Zahovič: Danes je žalostnen dan, za naš klub. Zelo sem bil presenečen, ko mi je Darko sporočil svojo odločitev,
ki jo spoštujem. Darko je izjemen človek in trener, zato vem, da se bo v prihodnosti odlično znašel. Rad bi se mu zahvalil za vse,
kar je storil za naš klub. V Mariboru bo vedno dobrodošel.


Slika







Slika
Zahovič ponudil priložnost Golešu

Rene Goleš je novi trener najtrofejnešega slovenskega kluba. Mladi, neizkušeni ampak zelo ambiciozni trener, je podpisal 2-letno pogodbo.
Vajeni smo, da nam Zlatko Zahovič ponudi presenečanja, vendat tega nismo pričakovali.


Zlatko Zahovič je danes šokiral slovensko nogometno javnost, ko je vodenje NK Maribora zaupal mlademu Reneju Golešu.
Ta 25-letni strokovnjak, ki nima prav nobenih nogometnih izkušenj, kaj šele trenerskih, je tako nasledil Darka Milaniča.
Goleš je podpisal pogodbo do 30.6.2013, po kateri bo prejemal 775€ na teden. Zanimivo je, kako bodo igralci sprejeli,
da jih bo vodil neki zelenec oz ali bo uspel postaviti pravo avtoriteto. Vendar če je uspel prepričati Zahoviča,
potem zagotovo ni od muh.

Rene Goleš:
Najprej sem pomislil, da gre za šalo, ko me je poklical Zlatko. Zagotovo mi ne bo lahko, saj je Darko Milanič,
človek, ki ga izjemn spoštujem, postavil visoke meje, ki jih moramo podreti. Vem, da nam bo uspelo. Ob tej priliki,
bi se še enkrat zahvalil gospodu Zahoviču in vsem v odpravnem odboru kluba, ki ste mi dali to priložnost.
Upam, da bom opravičil vaša pričakovanja.


Zlatko Zahovič: Rene je človek z izjemno karizmo in zato je bil daleč najbolj primeren kandidat za mariborsko klop.
Jaz zelo zaupam v njega in ga bom podpiral v dobrem in v slabem. Od njega se pričakujejo najbolši rezultati, saj nas povpračja
ne zanimajo. Torej Rene, srečno na klopi.


Slika
Zadnjič spremenil Smile, dne 07. Feb 2013 13:08, skupaj popravljeno 1 krat.

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#2

Odgovor Napisal/-a Smile » 06. Dec 2012 11:08

Slika

Predstavitev kluba


Slika
Ime kluba: NK Maribor
Leto ustanovitve: 1960
Status: profesionalci
Vzdevek: vijoličasti
Legende: Zlatko Zahovič, Stipe Balajić, Branko Horjak, Tomislav Prosen
Derbiji: Večni derbi (Olimpija), Štajerski derbi (Celje), Severovzhodni derbi (Mura)
Kapetan: Marcos Tavares
Podkapetan: Aleš Mertelj
Stadion: Ljudski vrt
Kapaciteta: 12994 sedežev
Finance: 1.125.608€
Lovorike: 9x zmagovalec Slovenske lige (1997,1998,1999,2000,2001,2002,2003,2009,2011)
6X Slovenski pokal (1992,1994,1997,1999,2004,2010)
1x Super pokal (2009)


Ekipa za sezono 2011/2012:
Slika
Strokovno vodstvo:
Slika






Slika

Goleš: Berič ostaja v ekipi!

V klubskih prostorih je danes potekla prva tiskovna konferenca novega trenerja Reneja Goleša. Zbrani novinarji so mu postavili par vprašanj,
na katere je Goleš z veseljem odgovoril.


Aleen27
1.Ste trener največjega Slovenskega kluba. Kakšni so vaši občutki?
Občutki so fenomenalni, saj nima vsak trener te časti, da prevzame vodenje največjega kluba v državi.
Sploh pa ne takšen začetnik, kot sem jaz. Ja, zelo sem presrečen.


2.Po lanskem uspehu in uvrstitvi v League Europa se pričakuje več - kaj si želite bolj? Doseči prvo zmago v League Europa
ali se uvrstiti v Ligo prvakov?

Tole je zelo zahtevno vprašanje, saj še ne poznamo naših tekmecev. Zagotovo je cilj uvrstitev v naslednji
krog kvalifikacij, potem pa je vse odvisno od sreče. Prezgodaj je govoriti o tem. Sicer pa takole bom rekel. Jaz osebno si zelo želim
v LP, vendar se nikakor nebi branil niti LE.


3. Govori se, da želite v Ljudski vrt pripeljati mladega napadalca Dinama, Alena Halilovića?
Govorice so napačne. Alen je vsekakor neverjetni talent, ki ga mnogi primerjajo z Luko Modričem.
Ampak trenutno Alen ni moja želja, pa tudi če bi bil, je vprašanje, ali bi ga Mamič sploh spustil v Maribor.


4.Kje ste najbolj šibki?
Glede na slovenske razmere imamo ekipo, ki ji ni para, vendar nam manjka nekaj kvalitete za Evropo.
Mislim, da bo potrebna kakšna okrepitev v obrambi in na krilu, drugače pa sem z ekipo zelo zadovoljen.


5. Ali Robert Berić res odhaja?
Robert Berič ostaja v ekipi. Vendar če bo na naš naslov priromala kakšna nesramna ponudba,
potem bomo vsekakor razmislili.


6. Kako računate na Rajka Repa in Timoteja Dodleka?
Vsekakor bosta dobila priložnost. Računam na oba, saj imata kvalitete za igranje v našem klubu.
Vendar je odvisno od njiju, kako se bosta odrezala v pripravljalnem obdobju in na treningu.


Slika
Berič ostaja!


Mprivse
1.Pričakuje se naslov državnega prvaka z velikim naskokom. Kako se boste spopadli z tem pritiskom ?
V NK Maribor je vedno pritisk. Vsi pričakujejo rutinirane zmage. Kako se bom spopadel s tem pritiskom?
Preprosto. S trdim delom, analizo vsakega tekmeca in pripravo taktike.


2. V Evropi so lani manjkale izkušnje , a prihaja kak igralec ki je "evropsko" izkušen ?
Trenutno še ne želim govoriti o okrepitvah. Vendar imajo vsi ti igralci, ki so lani nastopali v Evropi,
izkušnje, tako da verjamem, da se nam Brugge ne more ponoviti.


3. Storkovni kader ostaja enak ali se obetajo spremembe ?
Kot sem že dejal, še ne želim govoriti o kadrovskih spremembah.

4. Koliko je resnice da ste bili tik pred prevzemom Mure ?
Ne vem, kje ste slišali to. Pred prihodom v Maribor nisem bil v stiku
z nobenim drugim klubom.


5. Ali navijate za Maribor ali ne ?
Da, z vsem srcem.

6. Potem je to za vas sanjska služba mar ne ?
Moja mnenje je, da je lahko vsaka služba sanjska, če jo opravljaš z veseljem.
So se mi pa vsekakor uresničile sanje, ko sem prevzel Maribor.


7. Jadranska liga jo podpirate ali ne ?
Ja in ne. Jo podpiram, ker bi lahko klubi odigrali več zahtevnih tekem,
igralci bi postali bolj tržno zanimivi tujim klubom, boljše finance in vsekakor večji obisk na tekmah.
Ne podpiram je pa zaradi tega, ker bi nacionalna prvenstva izgubila na veljavi in če sem dejal, da bi bil
obisk večji, me je predvsem strah, da na dan prišla vsa nacionalna nasprotja in da bi navijaške skupine
delale nerede na, po in pred tekmah. Drugače pa slovenska liga ni tako zelo slaba, kot jo mediji predstavljajo.
Potrebna je samo večja propaganda in da se ukine zakon, ki prepoveduje točenje piva na tekmah.


8. Mnenje o selektorju Slabiši oz. se opravičujem Slaviši ?Če je slabo.
Kdo naj ga menja oz. kaj naj se spremeni?Če je dobro. Zakaj ni rezultatov?

O Slaviši imam odlično mnenje, vendar ne kot selektorju, ampak kot trenerju.
Mislim da v reprezentanci ne štima vse tako, kot bi moralo, vendar upam da se to spremeni.
Vsekakor mora dati igralcem vedeti, da je on šef. Zakaj ni rezultatov? Ne vem jaz. Jaz lahko samo govorim tja v 3dni.
Zagotovo bodo prišli lepši časi. Verjemimo v ekipo in v selektorja.


Slika
Goleš verjame v selektorja!


Cuenca39
1. Prevzeli ste največji klub v Sloveniji, ki je v minuli sezoni kazal odlične predstave.
Na kaj ciljate letos ?

Cilj je predvsem ubranitev lige in pokala ter čim dlje v Evropi.

2. Ste že spoznali Zahoviča ? Kako se vam zdi ?
Zlatko je izjemna oseba, ki ve kaj hoče. Tako kot je svoj posel obvladal kot nogometaš,
ga obvlada tudi sedaj v vlogi športnega direktorja.


3. Maribor ima v mlajših selekcijah morebitne bodoče zvezdnike, boste zaupali bolj mladim
ali pa boste posegli po dražjih okrepitvah ?

Mladi bodo vsekakor dobili priložnost, saj imamo v mladinskih vrstah nekaj talentov,
ki bi lahko že zdajle prevzeli glavno vlogo v bilo katerem slovenskem klubu. Glede dražjih okrepitev pa je
vse odvisno od financ. Vendar so lahko te drage okrepitev dvorezni meč, tako da bova z Zahovičem
vsekakor dobro pretuhtala kako in kaj.


4. Berić ni kaj prida napadalec, saj ne izkoristi niti 10 % danih priložnosti za gol, odhaja ?
Berič je še mlad igralec, ki ima vsekakor potencial, da postane vrhunski napadalec.
Trenutno mu šepa samo realizacija. Kar se tiče pa njegove telesne moči je pa za razred ali dva pred
ostalimi napadalci v slovenski ligi. Jaz verjamem v Roberta in vem, da mi bo to zaupanje povrnil z zadetki.


Slika
Zaho obvlada svoj posel.

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#3

Odgovor Napisal/-a Smile » 07. Dec 2012 15:51

Slika

Okrepitve v strokovnem vodstvu

Klub se je pred začetkom sezone okrepil v strokovnem vodstvu. Pogodbe so podpisali:
Goran Sankovič (scout) do 30.6.2016, prejemal bo 250€ na teden.
Goran je nekdanji slovenski reprezentant, ki je za izbrano vrsto zbral 5 nastopov.
Dolga leta je bil član Celja, preizkusil pa se je tudi na Češkem in v Grčiji.

Dejan Djuranovič (scout) je prišel iz Domžal. Podpisal je do 30.6.2016 in bo
prejemal 150€ na teden. Nekdanji kapetan Vijoličastih, za katere je zbral 135 nastopov in zaigral v elitni
ligi prvakov, bo zadolžen za iskanje igralcev v slovenski ligi. V svoji bogati karieri je zaigral tudi za Izolo,
Olimpijo, Gorico in Domžale. Zbral je tudi 1 nastop za izbrano vrsto.

Julio Olarticoecha (first team coach) je nekdanji argentinski reprezentant.
Za Gavče je zbral 32 nastopov. V svoji karieri je nastopal za oba argentinska velikana, Boco Juniors in River Plate.
Nastopal je tudi v Franciji in še za nekatere druge argentinske klube. Julio je z Mariborom podpisal
pogodbo do 30.6.2016 in bo prejemal 500€ na teden.

Naj še dodamo, da sta pogodbo s klubom podaljšala Goran Cvijanovič in Dragan Topič.
Cvijo je podaljšal do 30.6.2016 in bo po novem prejemal 500€ na teden. Mladi vratar Topič je prav tako podaljšal do 30.6.2016,
prejemal pa bo 140€ na teden.

Slika
Cvijanovič ostaja v Mariboru!






Slika

Gostovanje na Irskem

NK Maribor se bo v 2.krogu kvalifikacij za LP pomeril z ekipo Shamrock Rovers.
Prva tekma bo na Irskem, povratna pa v Mariboru. Irski prvak, ki je v lanski sezoni presenetil Partizan in se uvrstil v LE,
bo zagotovo trd oreh, vendar v taboru Vijoličastih pričakujejo napredovanje. Kaj je po žrebu dejal strateg Maribora,
Rene Goleš: Žreb nam je prinesel zelo neugodnega nasprotnika. Verjamem v napredovanje, čeprav bo težko,
sploh na prvi tekmi. Osebno sem si želel kakšnega bolj lahkega nasprotnika, a se zavedam, da bi lahko dobili tudi kakšnega
bolj težkega. Že na prvi tekmi si hočemo zagotoviti napredovanje.


Slika
Čaka jih težka naloga.





Slika

Prve kadrovske spremembe

Klub je okrepil nekdanji reprezentančni branilec Matej Mavrič. Ta 32-letni branilec,
ki je za izbrano vrsto nastopil na 37tekmah in zabil 1 gol, je bil tik pred podpisom pogodbe s Koprom, vendar
ko je na njegov naslov prišla ponudba iz Maribora, je ni mogel zavrniti. Podpisal je pogodbo do 30.6.2013 in bo
prejemal 675€ na teden. Matej, dobrodošel v svetem klubu.

Slika
Izkušeni branilec okrepil obrambno vrsto Maribora.

Klub je na posodo poslal nekaj mladih igralcev, ki v letošnji sezoni nebi dobili prave priložnosti.
Tako klub do konca te sezone zapuščajo Žiga Harl (Malečnik), Dragan Topič (Aluminij), Marcel Veroznik (Malečnik),
Edin Čolič (Aluminij), Tomaž Črnjac (Paloma), David Ladič (Malečnik), Dejan Kurbus (Aluminij)

Se je pa na treningu poškodoval Mitja Viler, ki bo tako izpustil začetek sezone. Vrnil se bo čez približno 3 tedne.

Slika
Izpustil bo obe tekmi proti Ircem in tudi večni derbi.






Slika

Prijateljske tekme

Maribor – Metalist: 0 - 3 (M.Fedorov 7, A.Shrybokov 36, I.Lapko 41)

Maribor – Zilina: 3 – 4 (M. Tavares 38,87, A.Ploj 71; M.Suchy 16, P.Harsanyi 20,24,46)

Maribor – Teplice: 0 – 0

Brumov– Maribor: 0 – 4 (J.Vidovič 27, A.Ibraimi 38, N.Komazec 43,63)

Aluminij – Maribor: 1 – 6 (R.Kurež 41; G.Cvijanovič 2, N.Potokar 38, M.Milec 56, D.Lonžarič og.66, R.Ribič 71, T.Lorber 90)

Slika
Nikola navdušil proti Brumovu.




Slika
SUPERPOKAL

Ljudski vrt: 4294 gledalcev

Slika Maribor 2 - 1 Domžale Slika

A.Ibraimi (3)
M.Tavares (30)

M.Zatkovič (55)

MoM: A. Ibraimi 8.1

Slika
Ibraimi navdušil na uvod v sezono.





Slika

2. krog kvalifikacij, 1.tekma

Tallaght Community Stadium: 7415 gledalcev

Slika Shamrock Rovers 12 Maribor Slika

M.Kelly (90+1)
R. Berič (5,25)

MoM: M.Tavares 9.0

Slika
Kapetan Maribora blestel na Irskem.




Slika

1.krog

Stožice: 9466 gledalcev

Slika Olimpija 02 Maribor Slika

R.Berič (23)
M.Viler (pen 73)


MoM: Z.Lesjak 7.8

Slika
Viole okupirale Ljubljano.




Slika

Dva nova obraza v klubu!

NK Maribor je okrepil z dvema mladima igralcema.
Prvi je mladi slovenski nogometaš Arpad Vaš. 21-letni igralec zvezne vrste je
bil pred prihodom v Maribor član Nafte. Odškodnina zanj je znašala 120.000€, ki jih bo njegov nekdanji klub
dobil po obrokih v 48mesecih, igralec pa je Vijoličastim obljubil sodelovanje do 30.6.2015 in
bo za svoje delo prejemal 400€ na teden.

Slika

Kot drugi pa je v klub prišel Dzmity Rekish. Ta 22-letni Belorus je bil pred prihodom
v Maribor brez kluba, nazadnje pa je igral za Dinamo Minsk. Dzmitry po na teden prejemal 1000€, v Mariboru
pa naj bo ostal do 30.6.2016. Najbolj se znajde v zvezni vrsti in na krilu.

Slika




Slika

2. krog kvalifikacij, 2.tekma

Ljudski vrt: 6602 gledalcev

Slika Maribor 21 Shamrock Rovers Slika

N.Komazec (76,89)
S.Dunne (73)
R.Walsh (RK 38)

MoM: N.Komazec 8.5

Slika
Nikola rešil ekipo pred domačim porazom.

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#4

Odgovor Napisal/-a Smile » 10. Dec 2012 16:06

Slika

Cilj izpolnjen, naslednja ovira Salzburg

Po dveh težkih tekmah in neprepričljivi skupni zmagi proti Irskemu prvaku je NK Maribor izpolnil
svoj cilj in se uvrstil v 3.krog kvalifikacij. Tudi v tem žrebu nam sreča ni bila naklonjena, saj so nam kroglice za
nasprotnika namenili bogati Red Bull Salzburg. Prva tekma bo v Ljudskem vrtu, povratna pa na Red Bull areni.
Avstrijski prvak je v prejšnjem krogu rutinirano s 6-2 ugnal predstavnika Andore. Njihovi cilji segajo vse do elitne LP.
Kaj so po žrebu povedali v taboru Vijoličastih?
Rene Goleš: Žreb nam tudi tokrat ni bil naklonjen. Red Bull je izrazit favorit v tem dvoboju.
Vendar mi se ne predajamo in bomo v tekmo vstopili povsem neobremenjeni. Verjamem, da lahko premagamo bogate jodlarje.


Slika
Biki so veliki favoriti v tem dvoboju.






Slika

2. krog

Ljudski vrt: 9309 gledalcev

Slika Maribor 10 Mura Slika

A.Rajčevič (49)
M.Mavrič
(RK 54)

MoM: A.Rajčevič 8.2

Slika
Rajčevič na začetku 2.polčasa prinesel zmago Mariboru.






Slika

3.krog kvalifikacij, 1.tekma


Ljudski vrt: 9142 gledalcev

Slika Maribor 11 Red Bull Salzburg Slika

N.Komazec (90+1)
Alan (47)

MoM: Alan 7.4

Slika
Nikola (desno) v sodnikov podaljšu zabil pomemben gol za Maribor.





Slika

3. krog

Športni park: 1502 gledalcev

Slika Domžale 02 Maribor Slika

I.Knežević (og 32)
N.Komazec (88)


MoM: Ž.Filipovič 7.5

Slika
Filipovič dobro izkoristil priložnost.





Slika

Novice

Na tekmi proti Domžalam se je poškodoval Agim Ibraimi.
Manjkal bo približno 2 tedna in bo izpustil povratno tekmo proti Salzburgu.
Agimu želimo čimprejšnjo vrnitev na zelenico.

Slika
Z njim bi bilo Vijoličastim lažje na povratni tekmi.

Trenerski štab je okrepil Miha Kebe (scout). Prišel je iz Domžal, podpisal pa je pogodbo do 30.6.2016







Slika

3.krog kvalifikacij, 2.tekma

Red Bull Arena: 16269 gledalcev

Slika Red Bull Salzburg 22 Maribor Slika

C.Anton (13)
J.Soriano (40)
I.Vorsah (RK 73)

A.Rajčevič (19)
M.Tavares (52)


MoM: C.Anton 7.9

Slika
Mariborčanom so v najslabšem primeru obeta ponovno igranje v Ligi Europa.





Slika

Zadnja ovira Bolgari

Evropska pravljica Maribora se nadaljuje. Potem ko so v 3.krogu izločili bogati
Salzburg s skupnim rezultatom 3-3 in napredovali zaradi več doseženih zadetkov v gosteh,
jih v playoffu za LP čaka Bolgarski prvak Ludogorets. Ta je do sedaj izločil Žilino (3-1) in Ventspils (2-1).
Prva tekma bo v Mariboru, povratna pa v Bolgariji. Neglede kako se bo končal ta dvoboj, smo lahko ponosni na
naše vijolične bojevnike, ki bodo že drugo leto zapored igrali v Ligi Evropa. Vendar bi bilo izredno lepo, če bi po
12letih v Ljudskem vrtu zadonela himna lige prvakov. Kaj je po žrebu povedal strateg Maribora,
Rene Goleš? Z žrebom smo zelo zadovoljni, saj so Bolgari na papirju najlažji tekmec
izmed vseh mogočih, ki so bili v žrebu. Jasno je, da so favoriti, ampak mi gremo v tekme neobremenjeno, saj smo svoj
cilj že presegli in bomo ponovno igrali v LE.


Slika
Se bo v Ljudskem vrtu po dolgih 12 letih ponovno igrala Liga prvakov?






Slika

4. krog

Ljudski vrt: 6146 gledalcev

Slika Maribor 2 0 Rudar Slika

D.Trifkovič (og 21)
R.Berič (37)


MoM: A.Mejač 7.6

Slika
Branilec podal za drugi gol Maribora.






Slika

Novice

Po tekmi z Rudarjem se je poškodoval Timotej Dodlek. Manjkal bo približno 4 tedne.

Klub se je pobratil z srbskim klubom Bezanijo.

Pogodbo je podaljšal izvrstni branilec Aleksander Rajčevič. Po novem bo prejemal 1000€ na teden, v klubi pa naj bi ostal do 30.6.2016.

Slika
Rajčevič kljub zanimanju iz Nemške lige podaljšal pogodbo z Mariborom.







Slika

5. krog

Športni park: 545 gledalcev

Slika Aluminij 10 Maribor Slika

K.Bingo (25)

MoM: K.Bingo 7.8

Slika
Aluminij presenetil Maribor in mu zadal prvi poraz v sezoni.

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#5

Odgovor Napisal/-a Smile » 11. Dec 2012 13:52

Slika

Playoff, 1.tekma

Ljudski vrt: 11680 gledalcev

Slika Maribor 1 - 1 Ludogorets Slika

Dzmitry Rekish (71)
Denislav Iliev (25)

MoM: Dzmitry Rekish 7.9

Slika
Z njegovim zadetkom Vijoličasti še upajo na LP.






Slika

6. krog

Ljudski vrt: 7755 gledalcev

Slika Maribor 20 Koper Slika

Jovan Vidovič (56)
Robert Berič (69)

MoM: Jovan Vidovič 8.0

Slika
Odlično izkoristil dano priložnost v začetni postavi.






Slika

Tavares ne gre nikamor!!!

NK Maribor
je zavrnil ponudbo mehiškega prvoligaša Monterrey za kapetana Marcosa Tavaresa
v vrednosti 920.000€, ki bi jih klub dobil po obrokih. V klubu so se tej ponudbi samo nasmejali in
dejali Tavares ne gre nikamor!!!

Slika
Verjetnost, da Tavres zapusti Maribor, so ničelne!





Slika

Playoff, 2.tekma

Ludogorets arena: 6000 gledalcev

Slika Ludogorets 02 Maribor Slika

Robert Berič (16)
Rajko Rep (23)


MoM: Mitja Viler 8.6

Slika
Slavje po presenetljivi uvrstitvi v LP!!!





Slika

Maribor v Ligi prvakov!!!

Po 12letih se bo v Ljudskem vrtu ponovno igrala najprestižnejšo tekmovanje na svetu.
Maribor, ki je v playoffu s skupnim izidom 3-1 premagal Ludogorets,
si je zagotovil 7.100.000€. Ali bodo zdaj prišle kakšne nove okrepitve za zdaj še ni jasno. So pa Vijoličasti
dobili tudi nasprotnike v skupinskem delu. Tako so v skupini C poleg Maribora še Barcelona, Ajax in Udinese.
Kaj je po žrebu povedal Rene Goleš? Za začetek lahko povem, da smo izjemno presrečni,
da smo se uvrstili v LP. Nasprotniki so ekipe, ki bodo proti nam v vlogi izrazitih favoritov. Vendar smo z žrebom zadovoljni,
saj smo z izjemo Barcelone dobili tekmece, ki bi jim lahko parirali. Mi bomo v tekme vstopili povsem neobremenjeno,
vendar bomo na vsaki tekmi pustili srce na igrišču.


Slika Slika Slika Slika
Maribor bo svoje priložnosti iskal proti Ajaxu in Udineseju. Barcelona je verjetno premočna.





Slika

7. krog

Ljudski vrt: 4794 gledalcev

Slika Maribor 30 Gorica Slika

Rajko Rep (41,45,48)


MoM: Rajko Rep 9.5

Slika
Izjemna predstava Repa, ki je utišal vse kritike, ki so bile usmerjene proti njemu.





Slika

Novice

Maribor se bo v 2.krogu pokala Slovenije v gosteh pomeril z ekipo Zavrča.

Finančno stanje dne 1.9.2012 je: 8.329.228€

Igralci, ki so prijavljeni za nastopanje v LP:
Vratarji: Jasmin Handanovič, Matej Radan, Marko Pridigar
Branilci: Matej Mavrič, Aleš Mejač, Dejan Trajkovski, Mitja Rešek,
Arghus, Nejc Potokar, Aleksander Rajčevič, Jovan Vidovič, Mitja Viler

Vezisti: Timotej Dodlek, Željko Filipovič, Zoran Lesjak, Agim Ibraimi,
Dejan Mezga, Arpad Vaš, Goran Cvijanovič, Martin Milec, Aleš Mertelj, Rajko Rep, Dzmitry Rekish

Napadalci: Marcos Tavares, Robert Berič, Nikola Komazec, Alen Ploj







Slika

8. krog

Arena Petrol: 1097 gledalcev

Slika Celje 22 Maribor Slika

Roman Bezjak (8,18)
Marcos Tavares (40)
Robert Berič (82)


MoM: Robert Bezjak 8.8

Slika
Maloštevilni gledalci videli izjemno predstavo mladega Bezjaka v prvem polčasu.






Slika

1.krog

Friuli: 15924 gledalcev

Slika Udinese 1 0 Maribor Slika

Antonio Di Natale (5)

MoM:
Pablo Armero 7.4

Slika
Podal za edini zadetek na tekmi.




Lestvica po 8.krogih:
Slika

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#6

Odgovor Napisal/-a Smile » 12. Dec 2012 11:20

Slika

9. krog

Ljudski vrt: 4547 gledalcev

Slika Maribor 40 Triglav Slika

Marcos Tavares (34)
Nikola Komazec (56)
Robert Berič (63)
Arpad Vaš (82)


MoM: Nikola Komazec 9.2

Slika
Nikola odigral vrhunsko tekmo.







Slika
2. krog

Zavrč: 237 gledalcev

Slika Zavrč 21 Maribor Slika

Goran Snajder (35)
Andrej Dugolin (90+2)

Marcos Tavares (7)

MoM: Andrej Dugolin 7.8

Slika
Maribor presenetljivo izpadel proti Zavrču!!!






Slika

10. krog

Fazanerija: 3334 gledalcev

Slika Mura 34 Maribor Slika

Mate Eterović (54)
Nusmir Fajič (68, pen 90+1)

Arghus (36)
Dzmitry Rekish (38)
Marcos Tavares (55)
Željko Filipovič (58)

Mitja Viler je v 74min zapravil 11-m


MoM: Nusmir Fajić 8.4

Slika

V igro vstopil v drugem polčasu in bil nerešljiva uganka za branilce Maribora.







Slika

2. krog

Ljudski vrt: 12150 gledalcev

Slika Maribor 0 1 Barcelona Slika

Lionel Messi (13)

MoM: Lionel Messi 8.8

Slika
Najboljši nogometaš na svetu zadel za zmago v peklu Ljudskega vrta.






Slika

11. krog

Ljudski vrt: 4793 gledalcev

Slika Maribor 01 Domžale Slika

Damir Pekič (pen 42)

MoM: Damir Botonjič 7.7

Slika
Botonjič junak zmage Domžal v Ljudskem vrtu.



Slika

Poškodbe

Po tekmi z Domžalami se je poškodoval Rajko Rep. Manjkal bo približno 7 tednov.

Slika
Maribor ostal brez playmakerja.

Na treningu se je poškodoval tudi branilec Arghus. Manjkal bo približno 5 tednov.

Slika
Arghus bo izpustil večni derbi z Olimpijo.






Slika

12. krog

Ljudski vrt: 9471 gledalcev

Slika Maribor 20 Olimpija Slika

Nikola Komazec (4)
Dejan Mezga (37)


MoM: Dejan Mezga 7.9

Slika
Mezga izkorisitl priložnost in navdušil na derbiju.






Slika

13. krog
Ob jezeru: 1805 gledalcev

Slika Rudar 0 0 Maribor Slika

MoM: Aleš Mejač 7.4

Slika
Edini v taboru Maribora ki si zasluži pohvalo za dobro igro.

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#7

Odgovor Napisal/-a Smile » 12. Dec 2012 15:30

Slika

3.krog

Amsterdam ArenA: 50581 gledalcev

Slika Ajax 11 Maribor Slika

Kolbeninn Sigborsson (34)
Aleksander Rajčevič (30)

MoM: Aleksander Rajčevič 7.9

Slika
Mariboru zagotovil prvo točko v LP.







Slika

14. krog

Ljudski vrt: 4567 gledalcev

Slika Maribor 11 Aluminij Slika

Agim Ibraimi (33)
Mitja Viler je v 59min zapravil pen

Gregor Rezonja (46)

MoM: Gregor Rezonja 7.6

Slika
Nogometaši Aluminija presenetljivo do točke v Ljudskem vrtu.







Slika

15. krog

ŠRC Bonifika: 1182 gledalcev

Slika Koper 0 - 0 Maribor Slika

MoM: Matej Mavrič 7.4

Slika
Mavrič odigral dobro v obrambi.





Slika

4. krog

Ljudski vrt: 10428 gledalcev

Slika Maribor 00 Ajax Slika

MoM: Niklas Moisander 8.6

Slika
Navdušil v Ljudskem vrtu.





Slika

16. krog

Ljudski vrt: 6183 gledalcev

Slika Maribor 22 Celje Slika

Rajko Rep (22)
Jovan Vidovič (64)

Boštjan Kreft (54)
Iztok Močivnik (75)


MoM: Jovan Vidovič 7.6

Slika
Mariborčani nikakor ne najdejo poti do zmage.





Slika

17. krog

Športni park: 670 gledalcev

Slika Gorica 21 Maribor Slika

Nebojša Kovačevič (15)
Danijel Rakušček (64)

Rajko Rep (59)

MoM: Nebojša Kovačevič 8.5

Slika
Nebojša poglobil krizo Maribora.






Slika

Kriza v Mariboru

Nogometaši Maribora so na zadnjih 10 tekmah zmagali samo 1x(!!!!),
3x izgubili in kar 6x remizirali. Kot kaže je zadnji poraz proti Gorici sodu izbil dno. Po slabši formi se je
oglasil športni direktor Zlatko Zahovič: Res je, da forma trenutno ni bleščeča,
ampak ne delamo panike. V klubu delamo za prihodnost, imamo dokaj mlado ekipo in zato so nihanja v formi
povsem razumljiva. Trener Goleš ima še vedno vso našo podporo.
Rene Goleš za izjavo ni bil dosegljiv,
smo pa izvedeli, da so v klubu imeli izredni sestanek in da so letele kritike na naslednje igralce:

Jasmin Handanovič je bil kaznovan z odvzemom tedenske plače po slabi predstavi proti Gorici.
Aleksander Rajčevič je bil prav tako kaznovan z odvzemom tedenske plače.
Enaka usoda je doletela tudi Arghusa.
Robert Berič ni zadel že kar 12(!!) tekem zapored
Alen Ploj, ki je klub mladosti, dobil priložnost na 15tekmah, letos še sploh ni zadel!
Kapetan Marcos Tavares je tako kot Berič v katastrofalni formi. Zadel ni že na 10tih tekmah!!

Po neuradnih virih, ki krožijo po medijih, naj bi bilo Golešu žal, da se za te ukrepe ni odločil že prej. Prav tako smo
neuradno izvedeli, da naj bi ali v zimskem ali pa v poletnem prestopnem roku naredili čistko in da naj bi klub zapustili
Marko Pridigar, Alen Ploj, Nikola Komazec, Dejan Mezga, Timotej Dodlek, Goran Cvijanovič in morda še Robert Berič.
Kot smo dejali, samo neuradni viri.

Slika
Trenutno nimajo razloga za slavje.





Slika

5. krog

Ljudski vrt: 10419 gledalcev

Slika Maribor 1 - 0 Udinese Slika

Matej Mavrič (5)
Dante (RK 53)

MoM: Matej Mavrič 8.2

Slika
Slavje po koncu tekme. Ali ta zmaga napoveduje boljše čase?



Lestvica po 17.krogih
Slika
Lestvica po 5.krogih
Slika

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#8

Odgovor Napisal/-a Smile » 12. Dec 2012 18:22

Slika

18. krog

Športni center Stanko Mlakar: 482 gledalcev

Slika Triglav 0 - 1 Maribor Slika

Matej Mavrič (42)

MoM: Matej Mavrič 8.4

Slika
Izkušeni branilec junak zmage nad zadnjeuvrščenim Triglavom.







Slika

19. krog

Stožice: 9470 gledalcev

Slika Olimpija 0 - 1 Maribor Slika

Marcos Tavares (28)

MoM: Aleksander Rajčevič 7.6

Slika
Mariborski kapetan končno našel pot do mreže.






Slika

6. krog

Camp Nou: 69608 gledalcev

Slika Barcelona 3 - 2 Maribor Slika

Xavi (32)
Andres Iniesta (52)
David Villa (82)

Agim Ibraimi (9)
Dejan Mezga (90)


MoM: David Villa 8.0

Slika
Čeprav izgubili, bodo prezimili v Evropi.






Slika

20. krog

Ljudski vrt: 6234 gledalcev

Slika Maribor 3 - 1 Mura Slika

Marcos Tavares (23,81)
Alen Ploj (26)

Dragan Jelič (45+2)

MoM: Marcos Tavares 8.8

Slika
Z zmago nad Muro so postali jesenski prvaki. Končno se je odprlo kapetanu.


Lestvica po 20. krogih
Slika
Lestvica po 6. krogih
Slika
Statistika igralcev po jesenskem delu
Slika
Finančno stanje: 10.093.207€

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#9

Odgovor Napisal/-a Smile » 13. Dec 2012 14:12

Slika

Evropska pravljica Maribora se nadaljuje

Če smo lahko malo razočarani glede predstav NK Maribora v državnem prvenstvu,
prav nasprotno velja za nastope v Evropi. Presenetljivo so se uvrstili v LP, kjer so s 5 točkami
osvojili 3.mesto v skupini in se prebili v izločilne boje Evropske lige. Danes so tudi dobili nasprotnika v
tem tekmovanju. To je danski prvak FC Nordsjaelland. Danci so se v izločilne boje LE uvrstili kot tretje
uvrščena ekipa iz LP. Prva tekma bo na Danskem, povratna pa v hramu slovenskega nogometa, Ljudskem vrtu.
Kakšni so bili vtisi po žrebu v taboru slovenskih državnih prvakov? NK Maribor vsako leto premika meje mogočega
v Evropi. Zelo smo ponosni na fante, ki so v težki skupini zasedli 3.mesto in se uvrstili v izločilne boje LE.
Lahko rečemo, da nam je bil žreb naklonjen, vendar to nikakor ne pomeni, da bomo gladko odpravili z Danci.
Nasprotno! Danci so veliki favoriti, vendar jih lahko presenetimo.


Zmagovalec tega dvoboja se bo v naslednjem kolu pomeril z zmagovalcem dvoboja med Leverkusnom in Marseillom.

Slika
Ali se lahko Evropska pravljica nadaljuje tudi v Ligi Evropa?




Slika

Novice

Matija Škarabot (AA Gent) je postal Slovenski igralec leta.

Rene Krhin, otrok Maribora, sedaj pa član Bologne, je postal Mladi igralec leta.
Na 2. Mestu je pristal Rajko Rep (Maribor), 3. Pa je bil Leon Crnčič (Rudar Velenje)

Saša Gajser, pomočnik trenerja, je podaljšal pogodbo do 30.6.2016.

Marko Pridigar 1.7.2012 zapušča NK Maribor in se brez odškodnine seli v Triglav.

Maribor je zavrnil ponudbo Livorna za Arghusa v vrednosti 115.000€

Pohang je poslal ponudbo za Dejana Mezgo v vrednosti 125.000€, ki pa so jo v klubu zavrnili.

Slika
Mezga ostaja v klubu kljub povpraševanju iz Azije.





Slika

Prijateljske tekme:

Tre FioriMaribor: 0 - 2 (Aleš Mertelj 18, Nikola Komazec 39)

Tre PenneMaribor: 0 – 5 (Aleš Mertelj 3,23, Nikola Komazec 18, Robert Berič 53,57)

Juvenes DoganaMaribor: 0 – 3 (Robert Berič 10, Nikola Komazec 25, Aleš Mertelj 28)

FaetanoMaribor: 1 – 5 (Francesco Guerra 53; Robert Berič 17,67, Agim Ibraimi 31, Alen Ploj 45+2, Aleš Mertelj 76)

BoracMaribor: 5 – 2 (Ljubiša Zogvić 5, Dragan Tasić 19,43,64, Jovan Lukič 33; Alen Ploj 54,67)

Crvena ZvezdaMaribor: 2 – 0 (Jasmin Handanovič og 48, Dušan Radišič 68)

PartizanMaribor: 1 – 1 (Milenko Kaurin 62; Aleš Mertelj 39)

Spartak ZV Maribor: 0 – 2 (Robert Berič 55, Dejan Mezga 90+3)

Borac (BL)Maribor: 0 - 2 (Agim Ibraimi 17, Matej Mavrič 31)

ŽeljezničarMaribor: 1 - 2 (Haris Dresković 35; Jovan Vidovič 3, Aleš Mertelj 9)

ZrinjskiMaribor: 2 – 2 (Fahrudin Bradarič 22,75; Arpad Vaš 39, Nejc Peterka 77)

Sarajevo Maribor: 2 – 1 (Ruzdija Lepir 8, Edin Kulenović 33; Adis Zukić og.16)

Slika
Mertelj blestel na prijateljskih tekmah.





Slika

Vijolice cvetijo spomladi!

Po koncu prvega dela sezone smo se pogovarjali s trenerjem NK Maribora, Renejem Golešem.
Spregovoril je o prvem delu sezone, slabi formi napadalcev in še o marsičem. Prijetno branje vam želimo!


Kako ste zadovoljni s prvim delom sezone?
Lahko rečem, da smo izjemno zadovoljni z Evropskim delom, imam mešane občutke glede slovenske lige in zelo
sem nezadovoljen z izpadom iz pokala. V celoti gledano je bil prvi del sezone dokaj uspešen,
vendar smo pričakovali povsem drugo zgodbo.


Kaj ste potem pričakovali?

Zagotovo to, da bomo obstali v pokalu in da bomo imeli občutnejšo prednost v prvenstvu.
Res pa je, da nismo niti malo pričakovali, da bomo prezimili v Evropi.


Povejte nam kaj glede Evropske sezone.
Ni kaj povedati glede tega. Smo v izločilnih bojih v Evropski ligi. V Ligi prvakov smo zasedli 3.mesto,
z nekaj sreče več bi bili lahko celo 2. Odlično smo se upirali Barceloni, v peklu Ljudskega vrta ni bilo nikomur lahko,
niti na eni sami tekmi se nismo osramotili. Kljub porazu smo odlično igrali v Vidmu, z nekaj sreče bi doma vzeli
točko Barceloni, v Amsterdamu je Berič ob koncu tekme zgrešil prazni gol. Nekako sem pričakoval domačo zmago proti
Ajaxu, vendar žoga ni hotela v gol. Potem ko smo bili v krizi, je prišla zmaga nad Udinesejem, ki nam je celo zagotavljala
igranje v LP. Klub porazu v Barceloni smo odigrali izjemno borbeno srečanje, vendar je bila kakovost enostavno prevelika.
Na žalost je Udinese potem premagal Ajax, v primeru remija bi bili mi v osmini finala LP.


Sedaj vas čaka Danski prvak.

Ne slepimo se, Nordsjaelland je izrazit favorit v tem dvoboju. Nastopali so v LP in tako kot mi osvojili 3.mesto.
Če nam bo ponudila priložnost za presenečenje, jo bomo vsekakor izkoristili. Utopično gre pričakovati, da jih bomo
povsem povozili. Bolj je verjetno, da oni povozijo nas.


Slika
Goleš verjame v napredovanje.

Kaj pa glede slovenske lige?
Čeprav smo padli v krizo, še vedno vodimo. Res je, da imamo samo točko prednosti, ampak vijolice cvetijo spomladi.
Pred naslednjimi zasledovalni imamo že več kot 10 točk prednosti. Rudar je odigral izjemno sezono, nekaj časa so celo
vodili, ampak jaz osebno ne verjamem, da lahko Velenjčani nadaljujejo v tem tempu.


Senzacionalno ste izpadli v pokalu.
Tisto je bila moja krivda, saj sem fante preslabo pripravil na tekmo. Cilj pred sezono je bilo zmagoslavje v pokalu,
ampak na žalost… Mnogi so pričakovali, da bomo Zavrč deklasirali, ampak Zavrč je izjemno dobra ekipa, ki bi lahko
konkurenčno nastopala v 1.ligi.


Kaj je bilo krivo za slabe predstave?
Poškodba Repa in izjemno slaba forma napadalcev. To je to.

Obramba je bila na solidnem nivoju, napad pa na katastrofalnem.
V obrambi smo odigrali zelo dobro,vendar bi lahko bilo še boljše. Kar se pa tiče napada…
zgubljal sem živce. Ne Berič, ne Komazec, ne Tavares niti Ploj niso bili v formi, kar me je izjemno jezilo.
Zdaj lahko samo da bodo v drugem delu odigrali zelo boljše, saj slabše vprašanje če sploh znajo.
Drugače pa se na prijateljskih tekmah pokazali, da znajo zabijati.


Robert Berič? Kaj reči o njem?

Od njega sem pričakoval občutno več. 8 zadetkov ni dovolj. Vem, da se bo v drugem delu sezone popravil.
Mora se, saj ga nebom čakali večno. Če se mu ne odpre, bomo resno premislili, ali je sploh dovolj dober za Maribor.
Ima talent, to je dejstvo, tudi mladost je lahko izgovor, ampak…


Slika
Ali se njegov čas pri Mariboru izteka?

Zakaj ni bilo nobenega prihoda v zimskem prestopnem roku?

Enostavno povedano ni denarja. Da, finančno stanje je odlično, ampak to ni denar,
ki bi bil namenjen za nove igralce. Prestopi bodo poleti.


Še zadnje vprašanje. V primeru, da ne osvojite lige, boste odstopili?
O tem ne razmišljam.

Hvala, da ste si vzeli čas in srečno!
Hvala tudi vam!

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#10

Odgovor Napisal/-a Smile » 13. Dec 2012 16:25

Slika

Evropska liga, 1/16 finala, 1.tekma

Farum Park: 5696 gledalcev

Slika Nordsjaelland 03 Maribor Slika

Matej Mavrič (19)
Marcos Tavares (54)
Nikola Komazec (82)


MoM: Matej Mavrič 8.3

Slika
Izjemna zmaga Vijoličastih na Danskem.





Slika

Evropska liga, 1/16 finala, 2.tekma

Ljudski vrt: 6159 gledalcev

Slika Maribor 2 - 1 Nordsjaelland Slika

Agim Ibraimi (32,39)
Brian Damborg (83)

MoM: Agim Ibraimi 8.8

Slika
Agim v razmahu sedmih minut potolkel Dance.



Slika

Napredovanje terjalo davek

Kdo ne more? Maribor lahko. Vijoličasti so še enkrat več presenetili v Evropi. Dokaj lahko so odpravili z
Nordsjaellandem (5-1) in se uvrstili v 1/8 finala. Naslednji nasprotnik je nemški velikan Bayer Leverkusen.
Lekarnarji so po pravi drami proti Marseillu napredovali zaradi več danih zadetkov v gosteh (3-3na prvi tekmi,
1-1 na povratni; skupna zmaga s 4-4 ). Prva tekma bo na BayAreni, povratna pa v Ljudskem vrtu.
Vtisi po napredovanju oz tabora Maribora: Naša pravljica se nadaljuje. Pred nami je ekipa, ki je še enkrat več velik
favorit in velikan nemškega nogometa. Verjamemo, da se jim lahko odlično zoperstavimo.


Slika
V Ljudskem vrtu se nam obeta novi spektakel.

Klub napredovanju pa v taboru Maribora nimajo pretiranega razloga za veselje.
Razlog je poškodba napadalca Nikole Komazeca, ki bo po prvotnih ocena odsoten kar 3 mesece.
Nikoli želimo čim prejšnje okrevanje.





Slika

21. krog

Športni park: 923 gledalcev

Slika Domžale 01 Maribor Slika

Marcos Tavares (13)

MoM: Matej Mavrič 8.8

Slika
Kapetan odločil srečanje v Domžalah.




Slika

22. krog

Ljudski vrt: 4808 gledalcev

Slika Maribor 40 Rudar Slika

Matej Mavrič (29)
Robert Berič (32)
Dejan Mezga (59)
Marcos Tavares (71)


MoM: Dejan Mezga 8.9

Slika
Vijoličasti razbili Rudar.




Slika

Novice

Pred tekmo z Leverkusnom imata v taboru Maribora težave s poškodbami naslednji igralci.
Omenili smo že, da manjka Nikola Komazec. Zdaj so se mu na bolniški pridružili še Martin Milec,
ki bo odsoten 3 tedne, Matej Mavrič bo manjkal 4 tedne in
Dzmity Rekish ekipi ne bo mogel pomagati 3 tedne.
Predvsem poškodbi slednjih dveh sta huda udarca za ekipo. Vsem želimo čimprejšnje okrevanje.

Klub se je pobratil z makedonskim klubom Vardarjem iz Skopja.

Slika
Poškodba Mavriča je vsekakor hud udarec za ekipo.






Slika

Evropska liga, 1/8 finala, 1.tekma

BayArena: 26621 gledalcev

Slika Bayer 11 Maribor Slika

Stefan Kiesling (66)
Marcos Tavares (45)

MoM: Daniel Schwab 7.4

Slika
Po njegovi zaslugi imajo Vijoličasti velike možnosti za napredovanje.







Slika

23. krog

Športni park: 420 gledalcev

Slika Aluminij 22 Maribor Slika

Aljaž Medved (29)
Sanel Kalaković (69)

Dejan Mezga (18)
Robert Berič (20)
Aleksander Rajčevič
(RK 90)

MoM: Sanel Kalaković 8.0

Slika
Zapravili vodstvo z dvema goloma prednosti.







Slika

Evropska liga, 1/8 finala, 2.tekma

Ljudski vrt: 12475 gledalcev

Slika Maribor 02 Bayer Slika

Jasmin Handanovič (og 22)
Simon Rofles (61)


MoM: Simon Rofles 8.1

Slika
Kljub porazu so bili Vijoličasti nagrajeni z stoječimi ovacijami.

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#11

Odgovor Napisal/-a Smile » 14. Dec 2012 15:39

Slika

24. krog

Ljudski vrt: 6497 gledalcev

Slika Maribor 40 Koper Slika

Arghus (7)
Marcos Tavares (59)
Alen Ploj (75)
Jovan Vidovič (85)

Miha Blažič (RK 72)

MoM: Dejan Mezga 9.0

Slika
Čeprav ni zadel, je bil igralec tekme.




Slika

Novice

V NK Mariboru so se na predlog trenerja Reneja Goleša odločili, da bodo izboljšali in na novo zgradili
prostore za mlade nogometaše in se tako še bolj približali najboljšim evropskim klubom.
Ta investicija jih bo stala 3.700.000€.

Na tekmi proti Kopru se je hudo poškodoval vezist Agim Ibraimi. Manjkal bo kar 5 mesecev in za njega
je sezona na žalost že izgubljena. 23-letni Makedonski reprezentant je za Maribor zbral 28 nastopov in zabil 5 zadetkov.
Agimu želimo čimprejšnje okrevanje.

Slika
Agim izgubljen za konec sezone.



Slika

25. krog

Ljudski vrt: 5053 gledalcev

Slika Maribor 3 - 0 Gorica Slika

Marcos Tavares (9,69)
Zoran Lesjak (90+3)


MoM: Marcos Tavares 8.8

Slika
Dva zadetka kapetana.






Slika

26. krog

Arena Petrol: 1270 gledalcev

Slika Celje 30 Maribor Slika

Roman Bezjak (50,90)
Klemen Medved (67
)
Dejan Trajkovski (RK 39)

MoM: Roman Bezjak 8.8

Slika
Zaradi neumnosti pustil soigralce na cedilu.





Slika

27. krog

Ljudski vrt: 4561 gledalcev

Slika Maribor 30 Triglav Slika

Jovan Vidovič (31)
Alen Ploj (39)
Dzmitry Rekish (66)


MoM: Jovan Vidovič 8.8

Slika
Visokorasli branilec prispeval zadetek in bil pravi steber v obrambi.








Slika

28. krog

Ljudski vrt: 9496 gledalcev

Slika Maribor 4 0 Olimpija Slika

Alen Ploj (19,22)
Rajko Rep (66)
Davor Škerjanec (og 75)


MoM: Alen Ploj 8.8

Slika
Vijoličasti razbili Zmajčke.





Slika

29. krog

Faznerija: 2451 gledalcev

Slika Mura 30 Maribor Slika

Nusmir Fajić (pen 53, 86)
Darko Zec (71)

Matej Mavrič (RK 90)

MoM: Nusmir Fajič 8.6

Slika
Mura na krilih izjemnega Fajića povozila Maribor.


Lestvica po 29.krogih:
Slika

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#12

Odgovor Napisal/-a Smile » 14. Dec 2012 17:43

Slika

30. krog

Ljudski vrt: 4920 gledalcev

Slika Maribor 01 Domžale Slika

Anej Lovrečič (56)

MoM: Tadej Apatič 8.0

Slika
Domžale ponovno zmagale v Mariboru.




Slika

31. krog

Ob jezeru: 2220 gledalcev

Slika Rudar 01 Maribor Slika

Alen Ploj (37)

Slika
Mladi Ploj zabil za zmago Maribora. Ali je ta zmaga Mariboru prinesla ponovni naslov prvaka?
MoM: Aleksander Rajčevič 7.8






Slika

32. krog

Ljudski vrt: 4571 gledalcev

Slika Maribor 30 Aluminij Slika

Zoran Lesjak (5)
Robert Berič (32,45)


MoM: Robert Berič 8.8

Slika
Končno se je odprlo tudi Beriču.






Slika

33. krog

ŠRC Bonifika: 858 gledalcev

Slika Koper 13 Maribor Slika

Srebrenko Posavec (17)
Janez Aljančič (og 66)
Robert Berič (74)
Alen Ploj (90+1)


MoM: Dzmitry Rekish 8.2

Slika
V drugem polčasi povsem povozili Koper.




Slika

34. krog

Športni park: 764 gledalcev

Slika Gorica 21 Maribor Slika

Danijel Rakušček (28)
Franklin (56)

Alen Ploj (88)

MoM: Danijel Rakušček 7.5

Slika
Kljub porazu postali prvaki!!!





Slika

PRVAKI!!!!

NK Maribor si je kljub porazu proti Gorici zagotovil 10. naslov državnega prvaka.
Ker je Rudar izgubil proti Olimpiji, je bilo že pred tekmo jasno, da naslov ponovno roma v Maribor.
Zato se je trener Goleš odločil, da bo na tej tekmi dal priložnost igralcem, ki letos niso veliko igrali.
Med drugim so za Maribor v prvi postavi debitirali Dino Hotič (nekaj minut dobil že proti Muri), Emir Dautovič
in Ranko Moravac. Slednji se je v prvem polčasu poškodoval in bo tako odsoten približno dva meseca.

Slika
ŠAMPIJONI!!!!!!!!!!





Slika

35. krog

Ljudski vrt: 9753 gledalcev

Slika Maribor 10 Celje Slika

Dejan Mezga (54)


MoM: Dejan Mezga 7.4

Slika
ljudski vrt - dom prvakov.







Slika

36. krog

Športni center Stanko Mlakar: 1088 gledalcev

Slika Triglav 02 Maribor Slika

Martin Milec (35)
Robert Berič (80)


MoM: Dzmitry Rekish 8.4

Slika
Vijoličasti prejeli pokal za 10.naslov državnih prvakov.



Končna lestvica
Slika
Strelci
Slika
Asistenti
Slika
Povprečna ocena
Slika
Povprečna obiskanost
Slika
Statistika igralcev
Slika
Ekipa leta:
Slika



Slika

Novice

Koper si je z skupno zmago 3-2 nad Dobom zagotovil obstanek v 1.ligi.
Na prvi tekmi je Dob zmagal 0-2, na povratni pa je bilo 3-0 za Koper.

Šenčur je v finalu Slovenskega pokala s 4-1 ugnal Interblock in si tako zagotovil
nastopanje v Evropskih pokalih za prihodnjo sezono.

AC Milan je v finalu Lige Evropa z 2-0 ugnal nemški Hannover.

Barcelona je v finalu Lige Prvakov s 3-0 ugnala Manchester United.

Vlado Šmit (Triglav) je postal najboljši igralec Slovenske lige.
Drugo mesto je osvojil Marcos Tavares (Maribor), tretji je bil Rajko Rep (Maribor).

Slovenska liga je na lestvici kakovosti in priljubljenosti izgubila 18 mest je sedaj na 75 mestu.
Še naprej vodi Angleška Premier League pred Špansko ligo BBVA in Nemško Bundseligo.

Maribor je na evropski klubski ravni po zaslugi izjemnih nastopov v Evropi napredoval kar za 176 mest
in je sedaj na izjemnem 108 mestu. Na prvem mestu je Barcelona pred Manchestrom Unitedom, tretji je Chelsea.

Po nacionalnem koeficientu je Slovenija napredovala na 29. mesto. Vodi Anglija pred Španijo in Nemčijo.

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#13

Odgovor Napisal/-a Smile » 16. Dec 2012 11:51

Slika

Novinarska konferenca

Pred pričetkom nove sezone so v klubu pripravili novinarsko konferenco, v kateri so predstavili cilje za novo sezono.

Janbuc
1. Kako bi ocenili prvo sezono?
Dosegli smo izjemen uspeh v Evropi, zmagali v Superpokalu, ponovno postali prvaki, na tribune smo vrnili gledalce….
Črna pika je samo izpad v pokalu. Na splošno sem zadovoljen, vendar se da vse to še močno izboljšat.


2. Za naslednjo sezoni še višji cilji?
Cilji NK Maribora se seveda morajo vsako sezono višati. Načeloma so cilji enaki kot pretekle sezone, torej zmagati v ligi,
pokalu in odigrati najmanj 6tekem v Evropi. Vendar če sem malce zahteven, hočem ponovno uvrstitev v Ligo prvakov,
vendar se nebi branil niti Lige Evropa.


3. Kdo odhaja in prihaja v klub?
Trenutno je najavljen samo odhod Marka Pridigarja v Triglav, vendar je to samo začetek. Pričakujem, da se bomo v klubu
okrepili z nekaj nogometaši, ki bodo bili dodatna vrednost tej ekipi za nastopanje v Evropi.


4. Ste dobili še kakšno ponudbo iz tujine?
Ne, pa tudi če bi imel kakšno, bi jo zavrnil, saj bom v naslednjih dneh podaljšal pogodbo z NK Mariborom.

5. Ali res, da prihaja v klub Nusmir Fajić?
Verjetno ne, saj imamo preveliko tujcev v ekipi, ampak nikoli ne reci nikoli. Nusmir je vsekakor izjemni napadalec,
vendar trenutno ne razmišljam o njem.


Slika
Nusmir zaenkrat ostaja v Murski Soboti.


Cuenca39
1. V tej sezoni ste izjemno odigrali poleg prvenstva tudi v Evropi. Bo naslednje leto še boljše,
glede na to da imate sedaj več izkušenj ?

Roko na srce, priznati moramo, da smo v lanski sezoni imele prekleto sreče z žrebom od Lige prvakov naprej.
Z nekaj več sreče bi lahko izločili še Bayer, ampak to bi bilo že preveč. Seveda upamo in si želimo, da bi res še kaj izboljšali
in še premikali meje daleč v nebo.


2. Marcos Tavares je bil letos še enkrat več v izjemni formi. Če bi ga že prodali, za koliko ?
Ne, Marcos nima cene in ne gre nikamor. To že celo sezono skušam dopovedati južnoameriškim klubom, kajti kapetan nima cene.

3. Kako ocenjujete to sezono ?
Evropski del je bil odličen, državno prvenstvo dobro, superpokal solidno in pokal katastrofa.

4. Kaj pravite na to, da je slovenska liga tako slabo obiskana. Kje tiči vzrok ?
Vi ste namreč bili izmed vseh klubov najbolj obiskani.

Maribor je nogometno mesto. Ljudje imajo radi tekmi in radi prihajajo. Smo zelo zadovoljni, ker nas tudi v ligi podpira toliko
ljudi in verjamemo, da lahko ta obisk še povečajo. Ne me narobe razumeti, ampak moje mnenje je, da lahko drugi klubi privabijo
gledalce le takrat, ko igra Maribor.


Slika
Še ga bomo gledali zabijati za Maribor.





Slika

Novice

Matej Mavrič je postal Vijoličasti bojevnik za sezono 2011/2012. To nagrado so mu poklonili navijači NK Maribora.

Marko Pridigar odhaja v NK Triglav. Prestop je bil sklenjen že pred časom. Želimo mu veliko odličnih predstav.

Klub se je okrepil v strokovnem štabu. Prišli so:
Fabrizio Hayer (first team coach) je 43-letni Nemec. Prejemal bo 575€ na teden, v klubu pa bo ostal do 30.6.2017
Mirelle Kipka (fitness coach) je 39-letna Nemka. Na teden bo prejemala 375€, podpisala je do 30.6.2017
Georg Beichle (scout) je 63-letni Nemec, na teden bo prejemal 250€, podpisal je do 30.6.2017
Axel Lawaree (scout) je 38-letni Belgijec. Prejemal bo 275€ na teden, podpisal je do 30.6.2017
Rayk Schroeder (scout) je 37-letni Nemec. Prejemal bo 300€ na teden, podpisal je do 30.6.2017
Ivica Šarič (fitness coach) je 40-letni Slovenec. Prišel je iz Kopra. Podpisal je do 30.6.2017, prejemal pa bo 150€ na teden.



Gostovanje v Črno Goro

NK Maribor se bo v 2. krogu kvalifikacij za Ligo prvakov pomeril z črnogorskim prvakov Mogrenom.
Prva tekma bo v Črni Gori, povratna pa v Ljudskem vrtu. Vijoličasti so v tem dvoboju veliki favoriti.
Kaj so povedali po žrebu? Kot kaže mi nikakor ne moremo dobiti za nasprotnika ekipe, proti kateri bi
si že na prvi tekmi zagotovili napredovanje. Črnogorci so močna ekipa, ki nam bo predstavljala veliko težav,
vendar ne dvomim v našo kvaliteto in napredovanje.


Slika
Primarni cilj je odigrati najmanj 6 tekem. Želja je Liga prvakov.




Nova pogodba za Goleša

Namigovalo se je že nekaj časa, danes pa je postalo uradno. Zlatko Zahovič je trenerju Reneju Golešu
ponudil novo pogodbo, slednji jo je tudi sprejel. Po novi pogodbi bo tako Rene v klubu ostal še najmanj 5 sezon,
prejemal pa bo 1300€ na teden. S to pogodbo v klubu dokazujejo, da delajo in gradijo ekipo za prihodnost, ki bi
lahko nekega dne zasijala tudi na Evropskem prizorišču. Kaj je za medije povedal športni direktor?

Zlatko Zahovič: Ta sestanek je trajal manj kot 5minut. Poklical sem trenerja, ga vprašal, če je pripravljen podpisati
novo 3-letno pogodbo. Zelo me je prestrašil, ko je rekel da ne bo podaljšal, dokler mu ne ponudim 5-letne pogodbe,
tako da mi ni preostalo nič drugega, kot da jo dobi. Zanimivo je, da ga finančne podrobnosti niso niti malo zanimale,
kar dokazuje, da je predan klubu. Verjamem, da lahko v teh petih letih storimo še zelo veliko korakov naprej.



Slika
Zadel v povno, ko je lani ponudil priložnost mlademu trenerju.



Prva okrepitev kar iz Reala!

Veze in poznanstva v vrhunskem nogometu pridejo prav. Prav po teh vezah in odličnih nastopih v
Evropi so danes v
Mariboru predstavili prvo okrepitev pred prihajajočo sezono. Ta prihaja iz največjega
Evropskega kluba vseh časov in velikana svetovnega nogometa, Reala Madrida. Na posodo do konca sezone
prihaja
Borja. Ta 21-letni Španec igra na položajih ST, ML,MR,AMR in AML, v Mariboru pa bo ostal do konca sezone.
Vijoličasti bodo plačevali 50% njegove plače, ki znaša 3.800€ na teden. V vrste Reala je prišel pred lansko sezono iz
Raya za 1.500.000, vendar ni dobil priložnosti. Zato so se Galaktiki odločili, da ga bodo dali na posodo kakšnemu
španskemu klubu. Vendar se je oglasil
NK Maribor z Zlatkom Zahovičem na čelu in Borja je tako pristal v svetem klubu.

Slika
Lahko po vezah pripelja še kakšnega igralca?

So pa iz kluba sporočili, da so prosti igralci postali Žiga Harl, Tomaž Črnjac, David Ladič, Tadej Trajkovski, Mitja Koder
in Aljaž Mušič. Vsem želimo veliko sreče v prihodnosti.

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#14

Odgovor Napisal/-a Smile » 17. Dec 2012 18:05

Slika

Novice

V Mariboru so se odločili, da bodo na novo zgradili prostore za trening.
Ta investicija jih bo stala 5.000.000€.


So pa v klubu ponovno poslali nekaj mladcev na posode. To so
David Lonzarič (Aluminij), Dejan Kurbus (Vardar),
Nejc Pečovnik (Aluminij), Edin Čolič (Bezanija), Marcel Vezonik (Vardar), Rok Sirk (Bezanija), Rok Ribič (Malečnik),
Matjaž Kek (Vardar), Timotej Lorber (Paloma), Nejc Peterka (Vardar), Matic Grušovnik (Aluminij), Matic Crnič (Vardar),
Mitja Rešek (Bezanija), Dragan Topič (Paloma), Mihael Lovrec (Paloma) in Martin Milec (Stade de Reims.)

Nejc Potokar za 100.000€ odhaja v Nemški Duisburg.
Slika
Veliko sreče v Nemčiji.

Nikola Komazec za 300.000€ odhaja v Torino.
Slika
Srečno v Italiji.

V Super pokalu Slovenije se bo Maribor v Ljudskem vrtu pomeril z Šenčurjem.

Pred sezono so v klubu podaljšali pogodbe z:
Željko Filipovič; 30.6.2016; 800€ na teden
Mitja Viler; 30.6.2017; 950€ na teden
Aleš Mejač; 30.6.2015; 850€ na teden
Agim Ibraimi; 30.6.2017; 1200€ na teden
Matej Radan; 30.6.2017; 450€ na teden
Marcos Tavares; 30.6.2017; 1600€ na teden

Slika
Kapetan in Mejač ostajata v klubu.




Slika

Nove okrepitve v Mariboru

V Mariboru so danes predstavili nove okrepitve. Kot prvi je prišel mladi francoski vratar Remi Pillot.
Ta 21-letni čuvaj mreže je pred prestopom branil v belgijski ligi za KV Kortrijk. Odškodnina zanj je
znašala 450.000€, na teden pa bo prejemal 1800€.


Slika
Vesel, ker se bo učil od Handanoviča.

Kot drugi je prišel Andraž Struna iz Poljske Cracovie. Zanj je NK Maribor plačal 50.000€, 23-letni Slovenec
pa je podpisal do
30.6.2017 in bo prejemal 2100€ na teden. Andraž igra na poziciji MR in DR.

Slika
Dobrodošel v svetem klubu.

Tretja okrepitev je Nejc Mevlja, ki je bil brez kluba. Podpisal je do 30.6.2017, prejemal pa bo 325€ na teden.
22-letni Slovenec je bil v lanski sezoni član Gorice, pred prihodom v
Maribor pa je bil na preizkušnji v Olimpiji.
Igra v obrambni vrsti na položaju DC in DL.


Slika
Nejc (levo) zavrnil Olimpijo in podpisal za Maribor.

Kot zadnji pa je prišel še Uroš Palibrk. Nekdanji član AC Milana je z Vijoličastimi podpisal pogodbo do 30.6.2017,
prejemal pa bo 350€ na teden. Ta 21-letni otrok Triglava je po nogometni izobrazbi napadalec.


Slika
Če mu ni uspelo v Milanu, ali mu bo v Mariboru?

To naj bi bilo trenutno vse, kar se tiče prestopov v tem prestopnem roku.



Prijateljski tekmi

Maribor 2 – 1 Maksimir
(Dino Hotič 28, 76; Jovan Vidovič og70
)

Aluminij 0 – 3 Maribor
(Alen Ploj 66,82, Robert Berič 78)




Slika
Super pokal

Ljudski vrt: 4719 gledalcev


Slika Maribor 6 – 0 Šenčur Slika

Matej Mavrič (11)
Dejan Mezga (19)
Zoran Lesjak (23)
Marcos Tavares (41)
Borja (42)
Mitja Viler (71)


MoM: Mitja Viler 9.2

Slika
Vijolice v prvem polčasu razstavile Šenčur na prafakorje.



Slika

Kvalifikacije za Ligo prvakov, 2. krog, 1.tekma

Lugovi: 2907 gledalcev

Slika Mogren 0 – 3 Maribor Slika

Marko Dragojevič (RK 52)
Borja (16)
Dzmitry Rekish (52)
Matej Mavrič (60)


MoM: Borja 8.2

Slika
Rutinirana zmaga v Budvi.


Slika

1.krog

Ljudski vrt: 10629 gledalcev


Slika Maribor 3 – 0 Celje Slika

Borja (1, 67)
Alen Ploj (88)


MoM: Borja 8.8

Slika
Španec navdušuje v dresu Maribora.




Slika

Kvalifikacije za Ligo prvakov, 2. krog, 2.tekma

Ljudski vrt: 8437 gledalcev


Slika Maribor 2 – 0 Mogren Slika

Dzmitry Rekish (pen 36)
Rajko Rep (74)


MoM: Rajko Rep 7.4

Slika
Rep in soigralci z pol moči preko Črnogorcev.



Slika

Naslednja ovira Slovan

NK Maribor je dobil novega nasprotnika v kvalifikacijah za LP. To je slovaški prvak Slovan Bratislava.
Potem ko so Vijoličasti rutinirano opravili z Mogrenom (5-0), so imeli Slovaki že lažje delo z estonskim
predstavnikom Friano (9-2). Prva tekma bo na Slovaškem, povratna pa v Ljudskem vrtu. Kaj so povedali po
žrebu predstavniki Maribora? Z žrebom smo zadovoljni, saj bi lahko bilo tudi slabše. V tem dvoboju ni izrazitega favorita,
tako da pričakujemo dve težki tekmi. Na Slovaško gremo po zmago, da nam bo potem na povratni tekmi dosti lažje.


Slika
Se bodo vijoličasti veselili tudi po dveh tekmah z Slovaki?




Slika

2. krog
Športni center Stanko Mlakar: 730 gledalcev


Slika Triglav 2 – 3 Maribor Slika

Miroslav Cvijanovič (45+3)
Vlado Šmit (70)

Dejan Mezga (8,53)
Uroš Palibrk (90+1)


MoM: Dejan Mezga 8.8

Slika
Zabil 2 zadetka, vendar je bil junak Vijoličastih mladi novinec Palibrk.





Slika

Kvalifikacije za Ligo prvakov, 3. krog, 1.tekma

Pasienky: 4376 gledalcev


Slika Slovan 1 – 2 Maribor Slika

Miroslav Luhovy (RK 36)
Stanislav Varga (60)
Marcos Tavares (67)
Aleš Mejač (85)


MoM: Aleš Mejač 8.3


Slika
Po njegovi zaslugi imajo Vijoličasti lepo priložnost za uvrstitev naprej.

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#15

Odgovor Napisal/-a Smile » 18. Dec 2012 13:24

Slika

3. krog

Ljudski vrt: 11107 gledalcev


Slika Maribor 3 – 0 Olimpija Slika

Matej Mavrič (15)
Dzmitry Rekish (22)
Aleksander Rajčevič (59)

Nejc Kolman (RK 39)
Dare Vršič (RK 50)


MoM: Mitja Viler 9.0
Slika
Viler in soigralci ponovno premagali Olimpijo.



Slika

Novice

Na tekmi z Olimpijo se je hudo poškodoval
Željko Filipovič. Ta nesrečni dogodek se je zgodil 81minuti.
Zaradi tega bo odsoten najmanj 3mesece. Željku želimo čim hitrejše okrevanje.


Slika
Želimo mu čimprejšnje okrevanje.




Slika

Kvalifikacije za Ligo prvakov, 3. krog, 2.tekma

Ljudski vrt: 9700 gledalcev


Slika Maribor 2 – 1 Slovan Slika

Marek Rehak (og 8)
Robert Berič (62)

Stanislav Varga (14)


MoM: Aleksander Rajčevič 8.2

Slika
Opravil izjemno delo v obrambi.



Slika

Ponovno z Avstrijci

V lanski sezoni v 3.krogu, letos pa v playoffu. Lani je bil nasprotnik Red Bull, letos se bo Maribor pomeril
z FK Austria Wien. Prva tekma bo na Dunaju, povratna pa v Mariboru. Vijoličasti so do playoffa prišli po
zmagah nad Mogrenom (5-1) in Slovanom (4-2), Dunajčani pa so izločili Željezničar (2-1).
Kaj so po žrebu povedali v taboru Maribora? Čeprav smo bili v tem žrebu nosilci, se zavedamo, da smo med
vsemi ekipami najmanjši palček. Lahko rečemo, da smo nekako zadovoljni z žrebom, saj nas Avstrijci vedno podcenjujejo. Vemo kakšna naloga nas čaka in hočemo ligo prvakov.


Slika
Se bodo veselili tudi po povratni tekmi v Mariboru?



Slika

4. krog

Športni park: 849 gledalcev


Slika Gorica 0 – 1 Maribor Slika

Robert Berič (5)

MoM: Nejc Mevlja 7.9


Slika
Berič odločil že na začetku tekme.


Slika

5. krog

Ljudski vrt: 6332 gledalcev


Slika Maribor 3 – 0 Šenčur Slika

Borja (30)
Dzmitry Rekish (49)
Rajko Rep (66)

MoM: Borja 8.3


Slika
Slavje po tretjem zadetku.





Slika

Playoff, 1.tekma

Generali-Arena: 11000 gledalcev

Slika Austria Wien 0 – 0 Maribor Slika

MoM: Mitja Viler 8.0

Slika
Zaslužili bi si najmanj gol ali dva prednosti pred povratno tekmo.



Slika

6. krog

Fazanerija: 3329 gledalcev


Slika Mura 1 – 1 Maribor Slika

Leon Sreš (33)
Dejan Mezga (26)
Dejan Mezga
(RK 60)


MoM: Leon Sreš 7.5

Slika
Muraši veseli osvojene točke proti Mariboru.



Slika

Playoff, 2.tekma

Ljudski vrt: 12994 gledalcev


Slika Maribor 3 – 0 Austria Wien Slika

Rajko Rep (45+1,51)
Borja (74)


MoM: Rajko Rep 8.8


Slika
Vijoličasti proslavljajo zanesljivo uvrstitev v Ligo prvakov.




Slika

Maribor povozil Avstrijce in LP je tu!

Če so jo Avstrijci na prvi tekmi še kako dobro odnesli (razmerje strelov 20-3 za
Maribor),
so jih Vijoličasti doma povsem povozili (21-2 streli) in se tako povsem zasluženo še drugič zapored
uvrstili v elitno Ligo prvakov. Pred žrebom so bili v 4.kakovostnem bobnu in pričakovati je bilo, da
bodo padli v težko skupino. Če so jo v lanski sezoni še dobro odnesli, je letos povsem drugače.
Za nasprotnika so dobili Tottenham, Valencio in Bayer Leverkusen. Pričakovati napredovanje v tej
skupini je nerealno. Bolj realno se zdi, da lahko presenetijo in osvojijo vsaj 3.mesto, vendar moramo
biti zadovoljni že s tem, da smo ponovno v tej elitni druščini najboljših ekip na stari celini.


SlikaSlika Slika Slika

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#16

Odgovor Napisal/-a Smile » 19. Dec 2012 10:17

Slika

Novice

V 2. Krogu slovenskega pokala se bo Maribor v gosteh pomeril z Kovinarjam.
Letos imajo v klubu jasni cilj glede tega tekmovanja: hočejo zmago po lanskem izpadu!


Klub se je pobratil z armenskim klubom Pyunik Yerevan.

Igralci, ki so prijavljeni za nastopanje v Ligi prvakov:
Vratarji: Jasmin Handanovič, Remi Pillot, Matej Radan
Branilci: Emir Dautovič, Matej Radan, Aleš Mejač, Andraž Struna, Dejan Trajkovski,
Arghus, Aleksander Rajčevič, Jovan Vidovič, Mitja Viler,

Vezisti: Timotej Dodlek, Zoran Lesjak, Agim Ibraimi, Dejan Mezga, Ranko Moravac,
Arpad Vaš, Goran Cvijanovič, Aleš Mertelj, Borja, Rajko Rep, Dzmitry Rekish

Napadalci: Marcos Tavares, Robert Berič, Alen Ploj, Uroš Palibrk


Slika
Lahko pripravijo novo Vijoličasto pravljico v Evropi?



Slika

7. krog

Ljudski vrt: 7146 gledalcev


Slika Maribor 5 – 1 Koper Slika

Borja (17,33)
Dzmitry Rekish (44)
Robert Berič (56)
Agim Ibraimi (pen 84)

Milan Osterc (76)

MoM: Dzmitry Rekish 9.0


Slika
Mladi Belorus navdušil v Ljudskem vrtu.



Slika

8. krog

Ljudski vrt: 5541 gledalcev


Slika Maribor 0 – 0 Domžale Slika

MoM: Dejan Trajkovski 7.4

Slika
Trajkovski in ostali razočarali proti Domžalam.




Slika

1. krog

White Hart Lane: 35017 gledalcev


Slika Tottenham 0 – 0 Maribor Slika

MoM: Remi Pillot 8.7

Slika
Mladi Francoz navdušil v Angliji.




Slika

V Mariboru odslej bratska naveza Struna

Aljaž Struna je nova okrepitev NK Maribora. Ta 22-letni branilec, ki je bil v lanski sezoni član Palerma,
je z Vijoličastimi sklenil pogodbo do 30.6.2017, prejemal pa bo 350€ na teden. V klubu se je pridružil bratu
Andražu in skoraj zagotovo se bo zgodilo, da bosta ponovno oba isto časno na igrišču v istem dresu.
Sedaj imajo v Mariboru že kar 7 centralnih branilcev, torej lahko v prestopnem roku pričakujemo kakšen odhod.
Aljažu želimo veliko uspešnih sezon v svetem dresu.


Slika
Dobrodošel v Mariboru.



Slika

9. krog

Ob jezeru: 1688 gledalcev


Slika Rudar 0 – 2 Maribor
Slika

Borja (49)
Marcos Tavares (63)


MoM: Borja 7.4


Slika
Španec blesti v vijoličastem dresu.





Slika
2. krog

Stadion na Lipi: 299 gledalcev


Slika Kovinar 2 – 4 Maribor Slika

Nejc Skale (47)
Daniel Pizir (90+2)

Borja (1,36)
Rajko Rep (4,6)


MoM: Rajko Rep 8.2


Slika
Rep in Soigralci že v 1.polčasu opravili svoje delo.



Slika

10. krog

Ljudski vrt: 5288 gledalcev


Slika Maribor 3 – 2 Triglav Slika

Rajko Rep (6,77)
Borja (59)

Alen Krčič (33)
Anže Jelar (49)


MoM: Rajko Rep 8.8


Slika
Tudi tokrat je se tekma končala s 3-2. Tokrat je bil junak Rajko Rep.



Slika

2. krog

Ljudski vrt: 12257 gledalcev

Slika Maribor 4 – 1 Valencia Slika

Robert Berič (11,89)
Marcos Tavares (71,90+1)

Juan Delgado (47)

MoM: Agim Ibraimi 9.1


Slika
Vijoličasti v zadnjih dvajsetih minutah povsem povozili veliko Valencio.



11. krog

Stožice: 9456 gledalcev


Slika Olimpija 2 – 3 Maribor Slika

Nik Omladič (8)
Milan Andjelkovič (83)

Zoran Lesjak (10)
Agim Ibraimi (17)
Borja (90+5)


MoM: Zoran Lesjak 8.4


Slika
Španec odločil derbi globoko v sodnikovem podaljšku.



Lestvica po 11. krogih
Slika
Lestvica po 2. krogih

Slika

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#17

Odgovor Napisal/-a Smile » 19. Dec 2012 17:25

Slika

12. krog

Arena Petrol: 909 gledalcev


Slika Celje 1 – 1 Maribor Slika

Jernej Smukavec (28)
Dejan Mezga (12)

MoM: Jernej Smukavec 8.3


Slika
Smukavec Celju prinesel veliko točko.



Slika

13. krog

Ljudski vrt: 5540 gledalcev


Slika Maribor 2 – 0 Gorica Slika

Dzmitry Rekish (28)
Aljaž Struna (89)


MoM: Mitja Viler 8.5


Slika
Viler prispeval podaji za oba zadetka.



Slika

3. krog

BayArena: 28980 gledalcev


Slika Bayer 2 – 2 Maribor Slika

Andre Schurrle (55)
Bas Dost (79)

Robert Berič (11)
Aleš Mejač (77)


MoM: Andre Schurrle 8.2


Slika
Andre mešal štrene branilcam Maribora.



Slika

Novice

Na tekmi proti Bayerju se je poškodoval kapetan Marcos Tavares. Manjkal bo 3tedne.
To je vsekakor hud udarec za ekipo, ki se bori za napredovanje v LP, saj bo
kapetan izpustil najmanj 1 tekmo.


Slika
Upamo na kapetanovo čimprejšnje okrevanje.

V četrtfinalu slovenskega pokala se bo Maribor pomeril z NK Krka. Prva tekma bo na Dolenjskem,
povratna pa v Mariboru.






Slika

14. krog

Športni park: 232 gledalcev


Slika Šenčur 0 – 1 Maribor Slika

Matjaž Kastelic (og 36)

MoM: Aljaž Struna 7.6


Slika
Struna najboljši med neprepričljivimi mariborskimi rezervisti.




Slika
3. krog, 1.tekma

Portoval: 265 gledalcev


Slika Krka 1 – 0 Maribor Slika

Dominik Ožbolj (82)

MoM: Ljubiša Ljubojevič 7.7


Slika
Vratar Krke nerešljiva uganka za Vijoličaste.



Slika

15. krog

Ljudski vrt: 7210 gledalcev


Slika Maribor 0 – 1 Mura Slika

Arghus (RK 25)
Rajko Rep (RK 76)
Fabijan Cipot (41)

MoM: Fabijan Cipot 8.2


Slika
Cipot poskrbel za prvi domači poraz Maribora v sezoni.





Slika

4. krog

Ljudski vrt: 12606 gledalcev


Slika Maribor 1 – 1 Leverkusen Slika

Robert Berič (70)
Stefan Kiesling (35)

MoM: Stefan Kiesling 7.4


Slika
V peklu Ljudskega vrta je Maribor prišel do velike točke.


Slika

16. krog

Bonifika: 863 gledalcev

Slika Koper 2 – 3 Maribor Slika

Davor Bubanja (61,65)
Dzmitry Rekish (5,36)
Robert Berič (15)


MoM: Davor Bubanja 8.8


Slika
Bubanja prestrašil nezbrane Vijoličaste, ki so skoraj zapravili tri zadetke naskoka.

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#18

Odgovor Napisal/-a Smile » 20. Dec 2012 17:29

Slika
3. krog, 2.tekma

Ljudski vrt: 5183 gledalcev


Slika Maribor 2 – 0 Krka Slika

Robert Berič (40)
Alen Ploj (66)


MoM: Dejan Trajkovski 7.7


Slika
Berič zadel za 1-0.



Slika

Novice

V polfinalu slovenskega pokala se bo NK Maribor pomeril z NK Domžalami.
Prva tekma bo v Ljudskem vrtu, povratna pa v Domžalskem Športnem parku.


Slika
Ali lahko letos osvojijo pokal?


Slika

17. krog

Ljudski vrt: 5575 gledalcev


Slika Maribor 2 – 2 Rudar Slika

Dzmitry Rekish (pen 75,90+1)
Damjan Trifkovič (31)
Luka Majcen (40)


MoM: Dzmitry Rekish 8.8


Slika
Rekish rešil Vijoličaste pred presenetljivim porazom.



Slika

5. krog

Ljudski vrt: 12395 gledalcev


Slika Maribor 0 - 1 Tottenham Slika

Gareth Bale (51)

MoM: Gareth Bale 8.0


Slika
Bale pokopal Vijoličaste, ki kljub porazu ostajajo na 2.mestu.


Slika

18. krog

Športni park: 917 gledalcev


Slika Domžale 0 – 1 Maribor Slika

Dzmitry Rekish (90+1)

MoM: Aleksander Rajčevič 7.6


Slika
Rajčevič blestel v obrambi.

Slika

19. krog

Ljudski vrt: 7147 gledalcev


Slika Maribor 2 – 3 Celje Slika

Marcos Tavares (41)
Dejan Mezga (83)

Roman Bezjak (49)
Gorazd Gorinšek (72)
Ermin Rakovič (pen 87)


MoM: Dejan Mezga 8.4


Slika
Rakovič pokopal Vijoličaste.


Slika

6. krog

Mestalla: 43530 gledalcev


Slika Valencia 1 – 1 Maribor Slika

Roberto Soldado (7)
Robert Berič (42)

MoM:
Roberto Soldado 7.5

Slika
Vijoličasti se veselijo novega uspeha.



Slika

20. krog

Športni center Stanko Mlakar: 620 gledalcev


Slika Triglav 1 – 4 Maribor Slika

Alen Krčič (45+1)
Rajko Rep (48)
Borja (67)
Dzmitry Rekish (75)
Aljaž Struna (89)


MoM: Rajko Rep 8.5


Slika
Na počitnice odhajajo z visoko zmago.



Lestvica po 20.krogih
Slika
Lestvica po 6.krogih
Slika
Statistika po prvem dele sezone
Slika

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#19

Odgovor Napisal/-a Smile » 22. Dec 2012 18:07

Slika

Vijoličasta pravljica se nadaljuje tudi letos

Potem ko so naši vijoličasti junaki v težki skupini osvojili 2.mesto (edini so odvzeli 2točki Tottenhamu
in to na njihovem terenu) in se uvrstili v izločilne boje Lige prvakov. Žreb jim namenil velikana
evropskega nogometa, slovitega kluba iz Bavarske, Bayern Munchen. Prva tekma bo v Ljudskem vrtu,
povratna pa na Allianz Areni. Kaj so po žrebu povedali predstavniki Maribora? To, da nam je žreb namenil
tako velik klub, kot je Bayern, je za nas kot darilo za vse uspehe kluba v Evropi. Zavedamo se, da proti njim
nimamo realnih možnosti, ampak mi smo Maribor. Mi se ne predajamo. Veseli nas, da nas v Ljudskem vrtu čaka
še en novi spektakel in vem, da Bavarcem v kotlu našega stadiona ne bo lahko.


Slika
Bavarci veliki favoriti proti Vijoličastim.

Rene Goleš je postal Slovenski trener leta.

Tim LoDuca (AEK Larnakas) je postal Slovenski igralec leta.

Narsej Mubi (Šenčur)
je postal Slovenski mladi igralec leta.

Timotej Dodlek
je podaljšal pogodbo do 30.6.2017, prejemal pa bo 275€ na teden.

Na treningu se je poškodoval
Aleš Mertelj. Manjkal bo 3 mesece.

Se še spomnite naše nekdanjega kapetana Reneja Miheliča? Naš nekdanji igralec je iz Madeire prestopil
v Grški Olympiakos. Zakaj je ta novica pomembna za nas? Ko je Rene prestopil na Portugalsko, je bil v pogodbi člen,
da Mariboru pripada 50% od njegove naslednje prodaja. Tako so Vijoličasti na svoj bančni račun dobili preko 950.000€.


Slika
Še v našem svetem dresu.




Prijateljske tekme:

Triestina 0 – 7 Maribor
(Marcos Tavares 13,42 pen 78, Borja 33, Nii Nortey Ashong og. 49, Alen Ploj 55, Rajko Rep 68)

PorSum 0 – 1 Maribor
(Marcos Tavares 1)

Padova 1 – 0 Maribor
(Aniello Cutolo pen 51)

Piacenza 1 – 0 Maribor
(Nicolas Farina 33)

SV Wildon 0 – 1 Maribor
(Robert Berič 17)

GAK 0 – 0 Maribor

Gratkorn 1 – 1 Maribor
(Andreas Koch 86; Andraž Struna 68)

FC Puch 2 - 1 Maribor
(Markus Kappel 21, Bojan Beck 45; Uroš Palibrk 27)

Slika
Priprave so oddelali v Italiji in Avstriji.



Slika

1/8 finala, 1. tekma

Ljudski vrt: 12393 gledalcev


Slika Maribor 3 – 3 Bayern Slika

Matej Mavrič (4)
Dzmitry Rekish (33)
Rajko Rep (55)

Vagner Love (10,49)
Mario Gomez (65)


MoM: Vagner Love 8.8


Slika
Odlično vzdušje v polnem Ljudskem vrtu.




Slika

21. krog

Ljudski vrt: 9458 gledalcev


Slika Maribor 4 – 1 Olimpija Slika

Robert Berič (13,23)
Marcos Tavares (18)
Aleksander Rajčevič (50)

Nik Omladič (52)

MoM: Robert Berič 8.9


Slika
Kapetan zabil drugi zadetek za Vijoličaste.



Slika

22. krog

Športni park: 642 gledalcev


Slika Gorica 2 – 1 Maribor Slika

Kris Jogan (18)
Sandi Ostojič (87)

Marcos Tavares (8)

MoM: Sandi Ostojič 8.2


Slika
Generalka pred Bavarci se ni iztekla po njihovih željah.




Slika

1/8 finala, 2. Tekma

Allianz Arena: 63316 gledalcev


Slika Bayern 2 – 0 Maribor Slika

Javi Martinez (21,28)

MoM: Remi Pillot 9.3


Slika
Mladi Francos blestel v vratih Maribora, pri zadetkih Martineza je bil na žalost nemočen.



Slika

23. krog

Ljudski vrt: 5280gledalcev


Slika Maribor 3 – 1 Šenčur Slika

Dejan Kern (og 32)
Dzmitry Rekish (41)
Arghus (56)

Urban Jevšenak (66)

MoM: Arghus 8.5


Slika
Ali je bila to njegova zadnja tekma v dresu Maribora?





Slika

Arghus v Palmeiras!


Dolgo se je že šušljalo, danes je postalo uradno. Brazilec Arghus, junak proti Šenčurju
danes zapušča Maribor in se do konca sezone seli na posodo k Palmeirasu. Brazilci so zanj
plačali 50.000€ in bodo pokrili njegovo celotno plačo. Imajo tudi možnost, da ga odkupijo za
150.000€. Arghusu želimo vse najboljše v njegovi karieri in se mu obenem zahvaljujemo za vse,
kar je storil za naš klub.

Slika
Hvala ti za vse, kar si storil na naš sveti klub. Na svidenje!




Slika


24. krog

Fazanerija: 3608 gledalcev


Slika Mura 1 – 4 Maribor Slika

Dzmitry Rekish (4)
Borja (10,33)
Rajko Rep (77)
Andraž Struna (RK 71)

Aleš Majer (81)

MoM: Dzmitry Rekish 9.2


Slika
Mladi Belorus ponovno blestel.


Lestvica po 24. krogih:
Slika

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2012] NK Maribor - Smile Zgodba]

#20

Odgovor Napisal/-a Smile » 23. Dec 2012 13:04

Slika

25. krog

Ljudski vrt: 7158 gledalcev


Slika Maribor 3 – 1 Koper Slika

Dejan Mezga (4)
Ermin Hasič (og 23)
Dzmitry Rekish (62)

Matej Pučko (83)

MoM: Dzmitry Rekish 9.0


Slika
Kdo in kaj lahko ustavi mladega Belorusa?



Slika

26. krog

Ob Jezeru: 1957 gledalcev


Slika Rudar 2 – 2 Maribor Slika

Aleš Jeseničnik (73,81)
Aleksander Rajčevič (2)
Rajko Rep (52)


MoM: Aleš Jeseničnik 9.1


Slika
Jeseničnik kaznoval Vijoličaste, ki so po vodstvu z 0-2 povsem odpovedali.




Slika

27. krog

Ljudski vrt: 5552 gledalcev


Slika Maribor 2 – 0 Domžale Slika

Marcos Tavares (26)
Robert Berič (49)


MoM: Rajko Rep 8.9


Slika
Rep pod vodstvom Goleša igra kot prerojen.



Slika

28. krog

Arena Petrol: 859 gledalcev


Slika Celje 2 – 1 Maribor Slika

Tadej Gaber (23)
Matic Tepeš (42)

Matej Mavrič (74)

MoM: Tadej Gaber 8.0


Slika
Vijoličasti razočarali v Celju.



Slika

29. krog

Ljudski vrt: 5278 gledalcev


Slika Maribor 4 – 1 Triglav Slika

Aleksander Rajčevič (24)
Rajko Rep (30)
Borja (59)
Alen Ploj (76)

Boštjan Kreft (90)

MoM: Dzmitry Rekish 8.1


Slika
Vijoličasti korakajo novemu naslovu na proti.


Slika

Novice

Klub se je pobratil z beloruskim klubom Gomel.




Slika

30. krog

Stožice: 9493 gledalcev


Slika Olimpija 0 – 4 Maribor Slika

Aleš Mejač (19)
Jovan Vidovič (25)
Robert Berič (40)
Nejc Kolman (og 88)


MoM: Robert Berič 8.7


Slika
Berič in soigralci gladko premagali Olimpijo.




Slika
Polfinale, 1.tekma

Ljudski vrt: 10108 gledalcev


Slika Maribor 2 – 0 Domžale Slika

Alen Ploj (39)
Andraž Struna (49)


MoM: Agim Ibraimi 8.0


Slika
Ibraimi pokazal da še zna in da si zasluži več priložnosti.



Slika

31. krog

Ljudski vrt: 5766 gledalcev


Slika Maribor 5 – 1 Gorica Slika

Dzmitry Rekish (45+1)
Zoran Lesjak (49)
Borja (51)
Robert Berič (66)
Vasja Simčič (og 70)

Sandi Arčon (90)

MoM: Marcos Tavares 9.0


Slika
Zaslužil bi si tudi svoj zadetek, vendar je bil danes raje v vlogi asistenta.


Lestvica po 31. krogu
Slika

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti