NK Celje

Debatirajte o Prvi slovenski ligi in o pokalu
Odgovori
yealink
Prispevkov: 768
Pridružen: 28. Jun 2016 11:21

Re: NK Celje

#801

Odgovor Napisal/-a yealink » 04. Jan 2017 09:07

"Je pa videti veliko organizacijskih sprememb, ki peljejo klub na dost višji nivo."

In te spremembe so ?

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: NK Celje

#802

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 04. Jan 2017 09:49

Kaj bi najraje slišal? "Spremembe so, da bodo na veliko prali denar?"

Bodo kmalu sami predstavili.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: NK Celje

#803

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 05. Jan 2017 16:07

Slika

Danasnji članek iz Ekipe


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: NK Celje

#804

Odgovor Napisal/-a Astoria » 05. Jan 2017 16:30

Ne vem kaj ljudje pričakujejo. Da pride nek investitor v klub, da na sezono par milijonov €, se bori za prvaka, pride v Evropo, po nekaj letih z 50 milio€ na klubskem računu odide in ves denar zapusti klubu in reče, evo, klub sem spravil v odlično kondicijo, sedaj pa ga vi domačini lepo dalje vodite?

Vse je biznis, v tujini je vse ok, če pa pride kdo v Slovenijo pa že vsi, da so to mutni posli, pa denar se bo kradlo, pa klub se bo na kant spravlo etc.
Dejansko vsi pričakujejo dedke mraze, ki bodo samo kupovali, nič prodajali in nizali športne uspehe.
Pa kje je to? Nikjer.

Govorim o vnaprejšnji kategorizaciji. Prvo se jamra kako noben ne vlaga, ko pa nekdo pride, je pa že po defaultu mafijec in lopov.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: NK Celje

#805

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 05. Jan 2017 17:53

Astoria napisal/-a:Vse je biznis, v tujini je vse ok...
To seveda ni res, malo poglej, kaj vse se je dogajalo v Salzburgu, Leipzgu itd., pa konec koncev tudi v Angliji so odzivi običajnih navijačev izredno mešani, da ne rečem negativni, ko pride kak sumljiv investitor iz arabskega sveta. To, da je baza skeptična, se mi zdi čisto normalno in ni nobena slovenska posebnost.

Jaz nimam pojma kako bo v Celju in ne bom preveč govoril, mogoče bo super, mogoče bodo pa vse pokradli. Imamo različne izkušnje, v Gorici, Olimpiji (Rastoder), Istri... je bilo katostrofalno, na Reki je dobro, kdo bi to vedel vnaprej. Je pa žal zaenkrat tako, da v Slo. v manjših klubih neke uspešne zgodbe s tujimi investitorji še ni bilo, pa tudi tej Ukrajinci so Karpate po dobrem začetku spravili v boj za obstanek. Da so nekateri zato previdni, se mi ne zdi nič slabega.

V bistvu je dokaj vseeno, iz kje je kdo, to da so mutni posli, da se denar krade in klub na kant spravi, znajo tudi Slovenci zelo dobro. :nene:
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: NK Celje

#806

Odgovor Napisal/-a Pietro » 05. Jan 2017 18:20

CMC, v bistvu niso napisali nič novega, razen tega, kar si že ti par dni nazaj tu zapisal...

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: NK Celje

#807

Odgovor Napisal/-a Astoria » 05. Jan 2017 18:51

V Salzburgu in Leipzigu so športni uspehi. No, v Leipzigu so komaj prišli v prvo ligo, ampak bodo zagotovo nekaj naredili. Moteč dejavnik, ali pa tudi ne so menjava grba in imena kluba. Pač tradicija in "against modern football" je močno prisotno pri ljudeh. Ampak ne vseh. Ljudje so na tekmah, veliko od teh "stare garde" ne, ampak so drugi.

Če bi se pri nas zgodila kaka taka zgodba, ne bi smelo prihajati do nekih problemov. Imena klubov se spreminja kak nek pek burekov ali fasader da 20.000€ in je že njihovo ime v imenu kluba. Tudi spremembe grbov smo pri nas že videli in to v prvi ligi kakor je prišel nek nov glavni sponzor. Tudi barve dresov se spreminjajo pri nas. In to govorim o klubih v prvi ligi in o klubih, kateri navijači imajo transparente "against modern football", pa se tega niti ne zavedajo.

In res je, noben ne ve kako se lahko pri nas neka zgodba konča. Nekatere so se bolj klavrno.
Razen sodelovanja Mandarića s Koprom, ko so postali prvaki. To kar se je zgodilo kasneje in se sedaj odvija je druga zadeva.
Tudi zgodba Olimpije z Mandarićem je zaenkrat uspešna.
Gorica je z Italijani osvojila pokalni naslov, bila odlična ekipa. Pogledamo lahko samo igralce, ki so igrali kot je Lapadula, ki sedaj igra za AC Milan. Je pa bil konec žalosten, ne vem pa če ravno nameren, glede na to, da je propadla tudi Parma sama.

Domžale tudi sodelujejo z neko nemško agencijo, ampak to je bolj prikrito za javnost. Mislim da nekje 650.000€ dobijo od njih na sezono. Ampak tu se pojavljajo neke težave kolikor sem prebral v nemških medijih, da imajo težave z insolventnostjo.

Celje je tudi sodelovalo s Klaričem. Dobro, tu ne moremo reči da gre za tujca.. Pogoji sodelovanja so bili kakršni so bili, ampak brez njega bi težko bilo Celju.

Je sploh nogometni klub, ki je propadel ali bil resno ogrožen zaradi tujih investitorjev. Torej izključno zaradi njih, ne mahinacij lokalnih veljakov, ki so prikrivali razne dolgove, dejstva ali kaj podobnega? Torej namerno izčrpavanje kluba in potem adijo? Je kak nogometni klub v Sloveniji?

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: NK Celje

#808

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 05. Jan 2017 19:00

Mogoč sm pa jst vir njihovih informacij? :vesel: :stek:

Šalo na stran. Upam, da me razumete, da ne želim javno o tem govoriti.

@Astoria Pomoje je predvsem koprski projekt poskrbel, da se je v Sloveniji še bolj povečalo nelagodje pred tujci.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: NK Celje

#809

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 05. Jan 2017 19:10

Koper in Gorica sta bila po odhodu "investitorjev" resno ogrožena (ne trdim, da to kdorkoli počne "namerno"), drugje jih pa itak ni bilo. To kaj so dosegli prvo sezono mene ne zanima, važna je dolgoročna uspešnost. Mrtve se šteje po bitki.

Jaz samo pravim, da se ljudje v tujini isto pritožujejo kot pri nas, se pa itak vedno najdejo novi gledalci ob uspehih, to je tudi jasno. Ti si želel to prikazati kot neko našo posebnost, kot da v tujini niso "against modern football" in da brez pomislekov skačejo v objem vsakemu, ki se pojavi z denarjem, samo to me je zmotilo.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: NK Celje

#810

Odgovor Napisal/-a Astoria » 05. Jan 2017 19:16

Verjamem. Pa tudi prepričanje, da, ko je šlo kaj narobe, je to ziher naredil tujec. Pa tudi ko tega tujca več ni bilo v klubu in se je čez par let začelo obdobje suhih krav, je spet bil kriv tujec, ker se je to češ zgodilo zaradi njega. Nikakor pa niso krivi lokalni ljudje in šerifi, ki držijo vajeti v svojih rokah. Potemtakem tudi pridejo napačne informacije do ljudi, ker pač tujci so zlobni, oni pa nedolžne žrtve in ovčke.

Tole kar se pa v Kopru dogaja je pa žalostno. Tisto obročno odplačevanje, ki jim ga je ponudil Mandarić je bilo smešno, pa ga niso hoteli. Zdaj pa imajo kar imajo.

V glavnem kaj bo s Celjem, bomo videli. Ampak, ko se mi tu pogovarjamo in sprašujemo, to počnemo, ker nas pač zanima. Ne ker bi želeli slabo klubu, ampak pač na splošno. Če pride investitor, torej nas zanima zgodba, morebiten uspeh, kdo bodo okrepitve ipd. Nismo kot nekateri mediji, ki jih zanima kdo bo kaj pokradel, pa kake zgodbe so v ozadju.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: NK Celje

#811

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 05. Jan 2017 19:22

Astoria napisal/-a:Verjamem. Pa tudi prepričanje, da, ko je šlo kaj narobe, je to ziher naredil tujec. Pa tudi ko tega tujca več ni bilo v klubu in se je čez par let začelo obdobje suhih krav, je spet bil kriv tujec, ker se je to češ zgodilo zaradi njega. Nikakor pa niso krivi lokalni ljudje in šerifi, ki držijo vajeti v svojih rokah. Potemtakem tudi pridejo napačne informacije do ljudi, ker pač tujci so zlobni, oni pa nedolžne žrtve in ovčke.
Pa saj to sem tudi jaz napisal, večino naših klubov so potopili Slovenci. Ampak to še ne pomeni, da bo tujec kar avtomatsko kaj boljši. Jebe se njim za klub isto ko lokalnim šerifom. Italijani se niso sekirali za Gorico, tako kot se Topić ni za Muro.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: NK Celje

#812

Odgovor Napisal/-a Astoria » 05. Jan 2017 19:34

Viator&Vektor napisal/-a:Ti si želel to prikazati kot neko našo posebnost, kot da v tujini niso "against modern football" in da brez pomislekov skačejo v objem vsakemu, ki se pojavi z denarjem, samo to me je zmotilo.
Ne ne ne. Mislil sem za nas kako dojemamo. Nek tujec kupi angleški klub, nemški ali pač neki drugi klub in vidiš komentarje na različnih portalih, pa tudi kaj se med sabo pogovarjamo, da zaj pa bo, klub se bo dvignil, zaj bo denarja kot smetja, pa konkurenčni bodo temu in temu klubu. Ko pa pride kdo v Slovenijo pa je obratno. Tu pa so lopovi, pa mafijozoti, pa klub bodo oropali in podobno. Torej o nas samih. Edina zadeva, ki je negativnega prizvoka za tuje klube je, da bo klub postal umeten, noben ne reče, da so klub kupili mafijozoti in da bodo klub okradli.

Koper ni bil ogrožen. Še to kar so morali plačevati Mandariću je znižal in dal na smešne obroke. Kar pa so med tem časom počeli v klubu, da niso znali izkoristiti tega, pa ne moremo reči, da je kriv Mandarić.

Edino Gorica pa je res bila uboga. Še posebej, ker niso dobili kar bi morali. Ampak še enkrat. Tudi Parma šla po gobe...

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: NK Celje

#813

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 05. Jan 2017 19:45

Sej Viator ima po eni strani prav. Ko tujec prevzame klub in je odvisen samo od njega je bolj ranljiv. Kaj bo, ko se bo ta tujec umaknil? To je glavno vprašanje. V Sloveniji je praktično brezplačno prejel klub in če ne najde kupca se nebo pretirano sekiral če klub propade, ker je itak nekaj zaslužil umes.
Je pa definitivno zaradi večjih vložkov razvoj nogometa večji. Pomojem je v Sloveniji trenutno napaka samo način prevzemanja klubov. Je pa res, da se tudi v tujini obsoja že v naprej, ampak imam občutek, da je to pri nas še bolj izrazito. Pa ne samo v športu.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: NK Celje

#814

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 05. Jan 2017 19:47

Astoria napisal/-a:
Viator&Vektor napisal/-a:Ti si želel to prikazati kot neko našo posebnost, kot da v tujini niso "against modern football" in da brez pomislekov skačejo v objem vsakemu, ki se pojavi z denarjem, samo to me je zmotilo.
Ne ne ne. Mislil sem za nas kako dojemamo. Nek tujec kupi angleški klub, nemški ali pač neki drugi klub in vidiš komentarje na različnih portalih, pa tudi kaj se med sabo pogovarjamo, da zaj pa bo, klub se bo dvignil, zaj bo denarja kot smetja, pa konkurenčni bodo temu in temu klubu. Ko pa pride kdo v Slovenijo pa je obratno. Tu pa so lopovi, pa mafijozoti, pa klub bodo oropali in podobno. Torej o nas samih. Edina zadeva, ki je negativnega prizvoka za tuje klube je, da bo klub postal umeten, noben ne reče, da so klub kupili mafijozoti in da bodo klub okradli.
Ja, to se pri nas piše o Angležih. Ampak če bi šel na forum tega angleškega kluba, bi pa tam eni njegovi navijači isto pisali, kako so lopovi in mafijci in bo šlo vse po gobe in majo pol "die hard navijači" proteste proti novim lastnikom itd. Al pa ko bi tujci kupili Hajduk, bi se na rtv v komentarjih fantaziralo o tem, kako bodo končno konkurenčni in prvaki, a Torca bi medtem kurila Poljud. To sem misli. Tudi v tujini ni tako idilično, kot se morda zdi nam z distance.

Drugače pa ja, to kar je napisal CMC, način prevzemanja, prevzeti klub v Slo. je tako poceni oz. skoraj zastonj, da se pač nihče ne bo preveč sekiral, če se projekt zajebe. Isto seveda velja tudi za domače "prevzemnike".
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

zany
Prispevkov: 146
Pridružen: 16. Nov 2016 12:38
Klub: Mura

Re: NK Celje

#815

Odgovor Napisal/-a zany » 05. Jan 2017 21:55

Kar se tiče Celja, je verjetno za veliko ljudi bil problematičen način, kako so tuji investitorji prišli v klub. Brez kakšnih bistvenih pojasnil so odstavili trenerja, ki je imel rezultate in na njegovo mesto postavili trenerja, brez nekih resnih referenc.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: NK Celje

#816

Odgovor Napisal/-a Astoria » 09. Jan 2017 16:16

Novost je infrastrukturna, če temu lahko tako rečemo. Olepšali in pobarvali so slačilnice v klubske barve. :D

klik

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: NK Celje

#817

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 09. Jan 2017 19:29

:lol: :lol: :lol:

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: NK Celje

#818

Odgovor Napisal/-a Pietro » 12. Jan 2017 21:53

A Celjani so začel priprave? Malo se mi zdi čudno, da noben ni kaj okačil na Instagram "jovo na novo"... :D

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: NK Celje

#819

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 13. Jan 2017 06:16

Eh bv... zgleda v Ukrajini še ne poznajo FB, Instagram in Twitter.. :nene:

Evo Pietro očitno so se odzvali na tvoj post :sal:

yealink
Prispevkov: 768
Pridružen: 28. Jun 2016 11:21

Re: NK Celje

#820

Odgovor Napisal/-a yealink » 13. Jan 2017 13:42

Astoria napisal/-a:Novost je infrastrukturna, če temu lahko tako rečemo. Olepšali in pobarvali so slačilnice v klubske barve. :D

klik
Sicer nima vece s celjem ampak očitno je go hard or go home postal novi slovenski "kdor ne skače ni slovenc" :mrgreen:

https://www.facebook.com/NKDomzale/vide ... 037700968/

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: Google [Bot] in 19 gostov