Slovenski klubi v evropskih pokalih

Debatirajte o Prvi slovenski ligi in o pokalu
Odgovori
NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#241

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 03. Jul 2015 14:04

@savinja jst nevem kaj ti pričakuješ od kluba v slabim miljonom proračuna? Nekaj vam bom povedal v Celju za ekonomat skrbita dva, poljaki so samo za opremo pripeljali 8 ljudi... Toliko ko je bilo pred tekmo organizacijskih zahtev in koliko je ljudi v klubu ce bi blo vse ok bi bil čudež...

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#242

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 09. Jul 2015 22:02

Slask dokazal, da je eno klaso nad Slovensko ligo(razn MB) in da Celje realno ni imelo možnosti. Danes zelo dobra igra Celjanov ampak to enostavno ni bilo dovolj... S tako igro bomo naslednje leto ponovno igrali v tem tekmovanju...

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#243

Odgovor Napisal/-a Astoria » 10. Jul 2015 07:46

Realna slika slovenskega nogometa. Brez Maribora je na ravni San Marina, Estonije in podobnih.

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#244

Odgovor Napisal/-a janbuc » 10. Jul 2015 09:52

Astoria napisal/-a:Realna slika slovenskega nogometa. Brez Maribora je na ravni San Marina, Estonije in podobnih.
pretiravat z San Marinom pa ni treba, naš nogomet je bolj na ravni poprečnih srbskih klubov. ;)

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#245

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 10. Jul 2015 10:21

Pa mi mamo super kvaliteto. Problem pri nas je, da klubi niso konstantni... Vsako leto drugi klubi igrajo evropo...

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#246

Odgovor Napisal/-a Astoria » 10. Jul 2015 11:53

janbuc napisal/-a:
Astoria napisal/-a:Realna slika slovenskega nogometa. Brez Maribora je na ravni San Marina, Estonije in podobnih.
pretiravat z San Marinom pa ni treba, naš nogomet je bolj na ravni poprečnih srbskih klubov. ;)
Koliko klubov razen Maribora napreduje v 2. krog? To se zgodi kakemu Kopru in to je to. Dva kluba izpadeta takoj v prvem krogu, največkrat niti ne dosežeta gola, en klub pa izpade v drugem krogu. To je za mene nivo Estonije. Estonija ima prav tako klub v drugem kolu, pa Liechtenstein in Luxembourg, Latvijci imajo pa celo tri predstavnike. To, da pa smo na ravni srbskih klubov pa tudi drži, saj so tudi oni za en drek tako kot mi.

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#247

Odgovor Napisal/-a janbuc » 10. Jul 2015 12:13

Astoria napisal/-a:
janbuc napisal/-a:
Astoria napisal/-a:Realna slika slovenskega nogometa. Brez Maribora je na ravni San Marina, Estonije in podobnih.
pretiravat z San Marinom pa ni treba, naš nogomet je bolj na ravni poprečnih srbskih klubov. ;)
Koliko klubov razen Maribora napreduje v 2. krog? To se zgodi kakemu Kopru in to je to. Dva kluba izpadeta takoj v prvem krogu, največkrat niti ne dosežeta gola, en klub pa izpade v drugem krogu. To je za mene nivo Estonije. Estonija ima prav tako klub v drugem kolu, pa Liechtenstein in Luxembourg, Latvijci imajo pa celo tri predstavnike. To, da pa smo na ravni srbskih klubov pa tudi drži, saj so tudi oni za en drek tako kot mi.
Samo taki klubi so se med seboj pomirili, ki so po kvaliteti še slabših od naših klubov. Potem sta tudi Crvenza zvezda in Debrecen na nivoju Estonije? Jaz mislim, da nista kot enako naših klubi. Po pravici povedano da sta kot Celje ter Domžale imeli najtežji žreb. :)

tomjaz
Prispevkov: 393
Pridružen: 17. Dec 2011 18:34
Kontakt:

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#248

Odgovor Napisal/-a tomjaz » 10. Jul 2015 14:15

če se pa pomerijo nekateri lukseburžani, irci, lihenštajnci, san marinčani, maltažani, walželani, Islanci, estonci med seboj pomerijo... Oba valženska kluba sta prišla naprej samo zaradi nasprotnika iz malte, Vaduz iz lihenšajna dobi san marinčane...

savinja
Prispevkov: 125
Pridružen: 14. Avg 2012 12:25

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#249

Odgovor Napisal/-a savinja » 10. Jul 2015 14:43

Vaduz je igra v prvi švicarski ligi in nikakor ni leva ekipa.

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#250

Odgovor Napisal/-a Ceks » 11. Jul 2015 14:01

Po mojih pričakovanjih, noben klub ni napredoval razen Kopra.
Za moje pojme je glavni razlog za neuspeh mentaliteta in način kako so naše ekipe šle v to Evropsko tekmo. Celjani so se po žrebu, ko so izvedeli kdo je nasprotnik prestrašili, kot da so dobili Chelsea. "Težek nasprotnik, težka bo, neugoden žreb, premočni so za nas, razlika v kvaliteti je očitna" in podobni komentarji dajo vedet koliko se sami cenimo. Ponavljam SLASK Wroclaw! (in ne Lazio, Sevilla, Ajax al Lyon...). Da ne bo pomote, klub je iz boljše lige in ima sigurno kvalitetnejšo ekipo, ampak da se tako nekoga prestrašimo je znak, da v Evropi ne bomo nikoli nič dosegli... (razen Maribora, ki ima drugačno mentaliteto, kot je nekdo že napisal).

Če bi denimo Hrvati dobili takega nasprotnika garantiram, da ena Rijeka ali Hajduk sigurno nebi tako prestrašeno pristopili... pri nas pa... podobna zgodba je bila z Domžalami... Ne vem zakaj, ampak jaz sem po videnih komentarjih obeh taborov v naprej vedel, da nimamo šans za napredovanje in točno tako je tudi bilo.

Toky
Prispevkov: 122
Pridružen: 21. Dec 2011 02:32
Kraj: Gorica

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#251

Odgovor Napisal/-a Toky » 11. Jul 2015 14:34

Domžale kot klub so povsem brez tradicije in taka ekipa ne more narediti nič omembe vrednega v Evropi, poleg tega njihov antinogomet dokazuje, da enostavno nimajo "jajc" za uspeh. Kar pa se Celja tiče že desetletje opazujem eno in isto sliko. Gre za taktično izjemno nezrelo ekipo, ki glede na svoje pomanjkljivosti igra preveč odprto in taktično nedisciplinirano, zato z njimi ekipa, ki zna odigrati po tleh in raztegniti obrambo nima večjih težav. Njihova defenziva je praktično neobstoječa in v kolikor tekaško in kar se tiče agresivnosti (to dvoje je njihova največja odlika) niso na nivoju se v polju mučijo. Koper pa je proti klubu v katerem imajo štirje profesionalno pogodbo odigral pod vsakim nivojem resnega nogometa in bo proti Hajduku gladko izpadel.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#252

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 11. Jul 2015 15:44

Kako lahko druga najboljša obramba v ligi igra z "neobstoječo defenzivo". Prosim če z dokazi in pravimi argumenti potrdis svojo ugotovitev. Ce pa gres ti na gostovanje na vse ali nic in dobis tri gole proti boljsi ekipi brez prvega branilca Krajcerja se nepomeni da nimas obrambe. Nekateri nimate pojma o nogometu z vsem spoštovanjem.

tomjaz
Prispevkov: 393
Pridružen: 17. Dec 2011 18:34
Kontakt:

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#253

Odgovor Napisal/-a tomjaz » 13. Jul 2015 20:23

http://snportal.si/prva-liga/uefa-zavrn ... o-prosnjo/

Namesto 4000, jih bo 2600 gledalcev...

Uporabniški avatar
kromanjonec
Prispevkov: 302
Pridružen: 21. Avg 2012 23:50

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#254

Odgovor Napisal/-a kromanjonec » 16. Jul 2015 22:48

Vsaka čast Kopru.

nogometaš
Prispevkov: 686
Pridružen: 16. Jul 2013 13:55

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#255

Odgovor Napisal/-a nogometaš » 17. Jul 2015 06:57

Koper; oprostite ali v drugem poućasu so igrali kod en povprečen drugoligaš. V Splitu jih čaka petarda če bojo igrali tako kod so v Kopru v drugem delu. V Splitu je tudi precej večja igralna površina. Tako ali tako se zna kdo bo izpadel.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#256

Odgovor Napisal/-a Astoria » 22. Jul 2015 20:18

Maribor izpadel. Sam nisem tega pričakoval kljub zelo slabemu začetku sezone. Sedaj je na Kopru, da rešuje slovensko čast.:mrgreen:

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#257

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 22. Jul 2015 20:33

Ta izpad bo prinesel več dobrega kot slabega... Večjih analiz se mi zaradi vročine niti neljubi pisati...

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#258

Odgovor Napisal/-a Ceks » 22. Jul 2015 20:40

Meni ta poraz ni niti malo všeč. Izgubili bomo klubski koeficient, reputacijo lige in reklamo Slo nogometa.
Maribor se bo usmeril v prvenstvo, kjer bo verjetno dominiral, v primeru Evrope pa bi lahko prvenstvo letos bilo dosti bolj napeto.

Poleg tega je Maribor nakazal, da lahko z Evropskim denarjem nekaj € pricurlja tudi do slovenskih klubov (nakup napadalca Bajdeta v Celju za lepo cifro itd.)...

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6578
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#259

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 22. Jul 2015 20:47

S tem koeficientom bi se morali malo manj ubadat, ta fora pali samo tu na Balkanu. Mislite da res nek navijač Barce navija za Real, ker jim to kao dviga koeficient al neki? Plus kot da je važno a v prvem predkolu kvalifikacij izpadeš kot nosilec ali pa nenosilec?

Trenuten sistem je itak tako neumen, da bi sam, v kolikor bi moj klub igral v Evropi, včasih celo raje videl, da mamo slab koeficient, ker potem lahko dobiš vsaj nek jak klub (ala Hajduk) in napolniš stadion, če že itak moraš izpasti. Če ti pa slučajno rata presenetiti mu pa ukradeš koeficient in si v plusu še za naslednje predkolo, kjer dobiš nekega nenosilca, ki ga spet lahko premagaš in potem vbistvu prideš celo še dlje.
Itak moraš pa za naslov v končni fazi vse premagat. :kanta:
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

nogometaš
Prispevkov: 686
Pridružen: 16. Jul 2013 13:55

Re: Slovenski klubi v evropskih pokalih

#260

Odgovor Napisal/-a nogometaš » 23. Jul 2015 07:58

Po porazu Maribora sledijo ( izgovori ) ! :nene: Napad je pokazal že v prvenstvu kako je močan :D Medi si po moje ni zaslužil ne za ( semvič). Moral bi prit k men da bi videl kako moraš ( garat ) v 8 urah da zaslužiš 50 E bil bi dober za B ekipo Maribora. ( moje mišljene ). :burzuj:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov