NK Olimpija Ljubljana

Debatirajte o Prvi slovenski ligi in o pokalu
Odgovori
NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: NK Olimpija Ljubljana

#761

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 05. Jun 2014 12:37

Danes v Epilog na POP TV soočenje Rastoder-Janković!

Uporabniški avatar
xpero39
Prispevkov: 470
Pridružen: 30. Jun 2012 21:06
Klub: NK Maribor
Kraj: Gornja Radgona

Re: NK Olimpija Ljubljana

#762

Odgovor Napisal/-a xpero39 » 05. Jun 2014 18:13

LOL :) To bo ziher super... škoda da me ne bo doma... Someone report after.... thank you!

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6578
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: NK Olimpija Ljubljana

#763

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 05. Jun 2014 23:30

Za mene, ki nisem navijač Olimpije, je bilo zabavno. :mrgreen:
Našli so prave tri klovne. :rendeer: :gliha: :binkybaby:

Če pa gledamo malo širše, je pa jako tragično, kaj se dogaja s športom v LJ.

Sicer itak povedali niso nič, karkoli je nekdo rekel, je drug rekel, da ni res. Kaj je imel Joc tam za počet mi tudi ni jasno. Kolikor sem zastopil Izet noče več plačevavti MOLu, ker ma ta kao slab odnos, MOL pa tudi noče podpirati kluba, dokler mu je ta še dolžen za nazaj. Skratka, vsi so skregani in merijo k****, medtem pa vse počasi propada. Basket Olimpija je v sanaciji, Slovan je prvič v zgodovini izpadel iz lige, Krim v rokometu je razpadel, hokej so zadnji v ligi, rokometni Slovan se je kot najboljši lj klub v amaterski ligi z 10. mestom komaj izvlekel, NK LJ ni več... Za mene je en glavnih problemov v presotlnici Zavod Tivoli. Iz javne infrstrukture so naredili neko napol privat tvorbo, ki izžema vsa drušva. MOL kao daje nek drobiž, ampak potem klubi za uporabo prostorov približno toliko spet plačajujejo nazaj, za uporabo objektov, ki so jih nekoč večinoma gradili člani teh klubov! Skratka pranje denarja, da Jakić in podobni služijo. Dobro, da je bil še primer Rijeke (sicer zelo povšen), ampak jasno je, da mora mesto imeti pomembno vlogo v športu, če ne ni nič. Glavno pa, da nekateri tu še naprej bluzijo, kako naj se države umakne ipd. Pomoje bi se moralo prek občine financirati v celoti vsaj infrastrukturo in mladinski pogon, da se tudi člani potem v takem stabilnem okolju nekako znajdejo, po možnosti še s kakimi donacijami državnih firm, ki naj malo vrnejo okolju za plus. Ampak bomo raje tudi stabilne državne firme razprodali, da uprave pobašejo svoje deleže in da se jih lahko potem dol zapre pa sproti trg za tuj kapital. Pa bolj kot neko lupanje keša v evropske Olimpije (ki vidimo kako se je končalo) tu mislim na "male klube", na bazo, Slovan, Krim, Svobodo, Vevče... Zoki je nekaj reševal evroligaše, ostalo mu je pa medtem propadlo in zdej gre še tisto logično v k. In pol naj se klub financira sam... Kdo pa je sploh ta "klub" v končni fazi? Bodo uprave iz veselja same plačevale delovanje športnih društev? Ne bodimo naivni, slovenski športni subjekti so v osnovi pač porabnik sredstev in če teh sredstev vsaj delno ne bodo zagotovile višje inštitucije, ki se jim mimogrede plačuje davke, potem se bo pač povprečen klub financiral "sam" tako, da ga bodo financirali delovni ljudje, ki imajo že itak vsega vedno manj. In na koncu se bo tudi zdravstvo in kultura in vse na ta način plačevalo "samo" in ne samo da bomo padli v amaterizem, še tega ne bo. Člani kluba si bodo morali sami plačevati vso infrastukturo in opremo, kot leta 1920, samo da so bili takrat travniki napol zastonj, danes pa imajo objekti naših vrlih zavodov tržne cene, ki jih kmalu ne bomo več mogli dosegati. Če ne bo sprememb, bo v LJ kmalu popoln kolaps vseh kolektivnih športov. No, sej je že. :nene:
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

savinja
Prispevkov: 125
Pridružen: 14. Avg 2012 12:25

Re: NK Olimpija Ljubljana

#764

Odgovor Napisal/-a savinja » 05. Jun 2014 23:54

Viator&Vektor napisal/-a: Če ne bo sprememb, bo v LJ kmalu popoln kolaps vseh kolektivnih športov. No, sej je že. :nene:
Kolaps je že 3-4 ali še več leta. Koliko naslovo ekipnih državnih prvakov je v"prestolnici"?
Hokej (v naslednji ZG sezoni nič več), ki v celotni državi itaq premore četrtino kluba, odbojko umetno prenesli v LJ in zafurali, mogoče še baseball, varpa in fuclanje.

Uporabniški avatar
BOCo
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29. Mar 2012 21:29
Kraj: Lendava

Re: NK Olimpija Ljubljana

#765

Odgovor Napisal/-a BOCo » 06. Jun 2014 10:34


Uporabniški avatar
xpero39
Prispevkov: 470
Pridružen: 30. Jun 2012 21:06
Klub: NK Maribor
Kraj: Gornja Radgona

Re: NK Olimpija Ljubljana

#766

Odgovor Napisal/-a xpero39 » 06. Jun 2014 12:08

Nevem, če naj napišem tukaj ali kje drugje na forumu. Mi lahko kdo razloži kako je to z zakonodajo, da pri nas ne morejo klubi postati d.d.. Kateri zakon to prepoveduje in kakšne so slabosti trenutnega društvenega?

Katere bližnje države še imajo to možnost, ob Hravški kar je bilo v prispevku.

Me zanima kateri zakoni bi se vse morali spremeniti, glede prodaje piva, ta glede društev, glede iger na srečo (sam tu dvomim da bo v takem ekonomskem stanju izpustila monopol), še kateri?

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6578
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: NK Olimpija Ljubljana

#767

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 06. Jun 2014 13:03

Zakon o društvih.

Jaz osebno mislim, da je ta zakon sam po sebi dober, njegova "slabost" je zgolj v tem, da mu širši družbeni pogoji ne ustrezajo (več) in potem v praksi stvari ne funkcionirajo. Pomoje tudi varianta z d.d. ni rešitev, vsaj na dolgi rok ne. Če gledamo recimo primere iz Hrvaške in Srbije se razen par izjem kaj dosti ni popravilo. Kolikor jaz razumem te privatizacije na Hrvaškem, je stvar taka, da ta "javno-zasebna partnerstva" potekajo na način, po katerem občina poplača dolgove (oziroma dobi njih ekvivalent v delnicah) ter da objekte, privatnik pa potem kao štarta z društvom iz nule in pobere nadaljnje koristi. Na kratko, stroške dobi občina/država, potencialni dobiček pa ima privatni lastnik. Pri tem predvsem ne vem, zakaj bi se občini to splačalo, saj bi lahko isto ali manj vlagala tudi po starem. Mi je pa hecno, ko javnost ta novi način občinskega (so)financiranja podpira oziroma jemlje za legitimnega, starega pa ne, čeprav neke logike za kaj takega tu dejansko ni. Zadeva za zdaj predvsem funkcionira kot začasna rešitev, ker se kao klub poplača le enkrat, medtem ko se prej to kao počelo v nedogled. Morda zato, ampak dejansko je delovalo zgolj na Reki, če gledamo drugje (Istra, Šibenik, Karlovac itd.) so ti klubi, ki so šli v privatizacije zdaj praktično pred propadom ali pa so propadli. Seveda kolikor spremljam tudi nihče noče kupit delnic Šibenika, ker bi bi bilo to v ekonomskem smislu debilno in potem se bo spet pritiskalo na občino, da jih kupi ona in bo imela spet isti strošek dalje. Skratka, sistem funkcionira tam, kjer bi že itak funkcioniral, le da gre zdaj plus namesto nazaj društvu privatniku, tam kjer prej ni funkcioniralo, pa tudi potem ne. Na Hrvaškem so ene trije klubi (morda štirje, če štejemo še Split, kjer Žužul pere keš), kjer privatiacija ne bo polom, pri nas pa bi jih potemtakem bilo še manj.

Kar se tiče piva pa ne vem... vsekakor sem tudi jaz za to, da se na tekmah toči alkohol (može i nešto žestoko :mrgreen: ), ampak nekih res groznih sprememb pomoje spet ne bi bilo s tem. Kolko maš sploh lahko čistega dobička na eno pivo? Pol evra? Ob današnjih številkah gledanosti klub, tudi če bi vsak obiskovalec povprečno spil eno pivo, ne bi služil nekih bajnih vsot. Poleg tega pa se že zdaj nekaj spije pred, med in po tekmi v klubskih bifejih ob stadionu. Skratka, če kdo misli, da bodo klubi z razliko v prodaji piva na tekmi iz nič kar naenkrat dobili celoten profi proračun, se hudo moti. S stavami bi se verjetno dalo narediti več, opcija bi bila tudi da se pritisne na loterijo, če se že pušča monopol.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: NK Olimpija Ljubljana

#768

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 06. Jun 2014 13:13

Pri pivu se gre za sponzorstvo. Zakaj bi Union oz. Laško(oz kak tujec) dal velik denar v klub/ ligo če od tega nima nič. Priporočam vam vsem, da greste enkrat na hokej v Zagreb ko bod igrali v Areni, da vidite kaj pomeni glavni sponzor Pivovarna... Oni tam tako služijo, da jim celo ni problem dasti po koncu tekme vsakemu gledalcu brezplačno pivo.

Ne mi rečt, da kaj takšnega kot naredijo tam nebi mogli v Stožicah oz. v LV.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6578
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: NK Olimpija Ljubljana

#769

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 06. Jun 2014 13:20

Ja itak, to se strinjam. Ampak Arena je v Zagrebu trenutno "in". Me zanima kateri sponzor bo dal velike pare na Kranjči ali pa v Sigetu. Pa tudi v hokeju je pol sponzorjev tam bolj po diktatu Bandića, da ne boste mislili...
Koneckoncev isto Stožice, točno 80 piv bo prodal, če bo dobra tekma. :mrgreen:

Skratka, spet ste povedali še eno rešitev samo za NK MB.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
xpero39
Prispevkov: 470
Pridružen: 30. Jun 2012 21:06
Klub: NK Maribor
Kraj: Gornja Radgona

Re: NK Olimpija Ljubljana

#770

Odgovor Napisal/-a xpero39 » 06. Jun 2014 15:05

Hvala za razlago V&V, potem takem bi d.d. se splačal le Olimpiji in mogoče Mariboru v Sloveniji, čeprav je mislim da že več klubov omenjalo to željo po spremembi.

Glede piva pa mislim da je profita lahko več, sicer se strinjam da to ni rešitev ki bi rešila proračune, vendar moraš gledati da bi se več zaslužlo na velikih tekmah in tudi lažje je za gledalce poleti v vročini spremljati tekmo s pivom kot pa brez in lagodnost gledalcev mora biti prioriteta, če se ob tem še lahko dodatno zasluži....

Drugače pa sem prej pozabo komentirati oddajo, nekako se spet ni nič novega povedalo, le tragi komedijo so predvajali preko TV in ne preko časopisov. Rastoder če dobi dovolj dobro ponudbo naj gre, saj si klub mora pridobiti spet sponzorsko podporo, ki je pod njim nima. Potem se bo spet moralo vse na novo postavit in še to z minusom, ki ga bodo dolžni do Rastoderja, kar se sicer z močnimi denarnimi prilivi da uredit kot se to počne v Kopru.

Težki časi so pred Olimpijo in LJ športom. Kaj bi naj bil razlog, da ni več LJ klubov v višjih ligah, gledano ekonomsko bi morali meti prednost pred ostalimi slovenskimi klubi po državi...

Uporabniški avatar
kromanjonec
Prispevkov: 302
Pridružen: 21. Avg 2012 23:50

Re: NK Olimpija Ljubljana

#771

Odgovor Napisal/-a kromanjonec » 07. Jun 2014 14:58

To so bili zlati časi slovenske politike ko so prepovedali pivo na tekmah... :debil:

ratipok
Prispevkov: 551
Pridružen: 03. Jan 2012 19:23

Re: NK Olimpija Ljubljana

#772

Odgovor Napisal/-a ratipok » 09. Jun 2014 17:51

Viator&Vektor napisal/-a:Skratka, spet ste povedali še eno rešitev samo za NK MB.
Težko je iskati in povedati rešitve za klube, ki nikogar ne zanimajo in nimajo večje podpore niti v svojih lokalnih skupnostih.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: NK Olimpija Ljubljana

#773

Odgovor Napisal/-a Astoria » 09. Jun 2014 18:18

Ljubljana je vseeno dovolj veliko mesto, da se najdejo lokalni "heroji", ki bi vlagali v Olimpijo. Marsikateri reče, da se ne splača vlagati v nogomet v Sloveniji, a v istem hipu imaš Italijane oziroma Parmo, ki vlaga v Gorico. Ja kako za vraga se pa njim splača? Vedo, da bodo z Evropo profitirali in to je to. Naši veleumi pa tega ne vedo. Izet je pač Izet, on je kakršen je in to je škoda. Lahko bi bila lepa zgodba. Ne bi bilo slabo, da pride Mandaric, ker takrat bi posodil denar kot Izet, ampak s to razliko, da bi ta denar obračal sposoben športni direktor tipa Acimovic. Podobno kot s Koprom, razen tega, da se je nekdo naredil Francoza in se je "pozabilo" na posojila. Mislim, da bi naveza Mandaric-Acimovic dobro delovala.

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: NK Olimpija Ljubljana

#774

Odgovor Napisal/-a janbuc » 10. Jun 2014 21:26

SNPortal.si @snportal · 2h
Prijateljska tekma med Chelsea in Olimpijo v Stožicah bo v nedeljo, 27. julija. #plts http://fb.me/3Q56Izr5Q

Uporabniški avatar
Dobljan
Prispevkov: 214
Pridružen: 13. Jul 2013 19:30
Klub: Arsenal FC

Re: NK Olimpija Ljubljana

#775

Odgovor Napisal/-a Dobljan » 20. Jun 2014 21:40

Radosavljevič se vrača v Olimpijo kot pomočnik trenerja. Delu pa bo tut licenco PRO

http://www.nogomania.com/Slovenski-Nogo ... mpiji.aspx
http://www.hattrick.org/StartPage.aspx? Za več pomoči pri igri si preberi http://www74.hattrick.org/Help/BeginnersGuide.aspx
Najdeš me pod istim imenom.

tomjaz
Prispevkov: 393
Pridružen: 17. Dec 2011 18:34
Kontakt:

Re: NK Olimpija Ljubljana

#776

Odgovor Napisal/-a tomjaz » 28. Jun 2014 12:51

je kdo bral ekipo danes, ker piše "razsulo" na prvi strani in če je kaj novega?

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: NK Olimpija Ljubljana

#777

Odgovor Napisal/-a Pietro » 28. Jun 2014 16:36

Tole je blo v včerajšnji izdaji objavljeno...
zmaji.png
zmaji.png (43.49 KiB) Pogledano 9225 krat

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: NK Olimpija Ljubljana

#778

Odgovor Napisal/-a Pietro » 29. Jun 2014 11:50

Slika

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: NK Olimpija Ljubljana

#779

Odgovor Napisal/-a Astoria » 29. Jun 2014 12:16

Ne vem kaj še čaka Izet, da ne odide. Še ti zadnji odhajajo in ostal bo sam. Sramota kaj se počne s tem klubom. In potem pravijo, da potrebujemo še več takih ljudi kot je on.

kevo1414
Prispevkov: 154
Pridružen: 17. Jan 2012 17:39

Re: NK Olimpija Ljubljana

#780

Odgovor Napisal/-a kevo1414 » 29. Jun 2014 13:29

Moj pogled na zadevo:

- Izet je v Olimpiji, da pere denar
- Od Olimpije je pričakoval uspeh a mu to ne uspeva "baš nešto"
- Uspeh bi pomenil lažje pranje
- Ker mu ne uspeva se želi ljudem maščevati
- Maščevanje mu uspe s popolnim razsulom kluba, da se slučajno kdo ne najde, ki bi Olimpijo spravil na prave tire
- Zaho ve, da je Izet rak rana Olimpije, zato ga v medijih hvali.
- Zaho ve, kakšno moč ima in s hvalisanjem Izeta v medijih ljudem prodaja meglo, da Olimpija brez njega ne more preživeti (kar je neresnica, bo pa postala resnica, ker bo Izet popolnoma zadolžil Olimpijo).

Moje videnje.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov