NK Maribor

Debatirajte o Prvi slovenski ligi in o pokalu
Odgovori
tilen89
Prispevkov: 442
Pridružen: 21. Dec 2011 10:59

Re: NK Maribor

#621

Odgovor Napisal/-a tilen89 » 09. Avg 2013 14:25

Lahkih nasprotnikov tukaj ni. Viktoria ima za seboj odlično sezono in praktično nespremenjeno in uigrano ekipo. Za napredovanje bo potrebno odigrat 2 fantastični tekmi. Sem pa vesel, da smo se izognili Baslu in Dinamu.

Uporabniški avatar
Dobljan
Prispevkov: 214
Pridružen: 13. Jul 2013 19:30
Klub: Arsenal FC

Re: NK Maribor

#622

Odgovor Napisal/-a Dobljan » 09. Avg 2013 15:02

Upam da jim bo uspel. So edina svetla točka v današnji Sloveniji.
http://www.hattrick.org/StartPage.aspx? Za več pomoči pri igri si preberi http://www74.hattrick.org/Help/BeginnersGuide.aspx
Najdeš me pod istim imenom.

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: NK Maribor

#623

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 11. Avg 2013 09:29

Nova tekma, nova zmaga. Super. Sta se pa znova izkazali okrepitvi - Zadela sta tako Mendy kot Dervišević proti bivšem klubu. Nasploh mislim, da je Zlatko v prestopnem roku naredil sijajne poteze. Glede Mendya sem bil skeptičen, a redno zadeva ko dobi priložnost, Dervišević isto zelo dobro. Da pa o Bohorju ne izgubljam besed :)

miki
Prispevkov: 115
Pridružen: 25. Jul 2012 14:04

Re: NK Maribor

#624

Odgovor Napisal/-a miki » 11. Avg 2013 10:54

Dinamovi kadeti de facto prvaki Evrope, mariborski izgubili v ligi od Gorice (isto "zlata" generacija mladincev). Tu se začne delat ta razlika, ki je nekateri nikakor ne morejo razumet in se stalno sprašujejo, češ, zakaj pa Dinamo lahko, mi pa ne moremo......

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6578
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: NK Maribor

#625

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 11. Avg 2013 13:49

No, tu so tudi dobre mladinske šole Zagreba in Lokse (slednja itak že par let pod Dinamom), medtem ko vsi vemo kaj je v Mariboru z Željotom...
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

tilen89
Prispevkov: 442
Pridružen: 21. Dec 2011 10:59

Re: NK Maribor

#626

Odgovor Napisal/-a tilen89 » 11. Avg 2013 13:51

V mladinski in kadetski ekipi je spet bilo precej sprememb. Najboljši mladinci (z izjemo huje poškodovanega Dautoviča) so odšli na posojo v Veržej, pri kadetih pa je spet prišlo nekaj igralcev iz drugih klubov. Je pa jasno, da ni vse tako kot bi moralo bit, sploh kar se tiče strokovnega štaba.
Chamberlain napisal/-a:Nasploh mislim, da je Zlatko v prestopnem roku naredil sijajne poteze. Glede Mendya sem bil skeptičen, a redno zadeva ko dobi priložnost, Dervišević isto zelo dobro. Da pa o Bohorju ne izgubljam besed :)
To je dejansko eden najboljših prestopnih rokov Zahoviča zaenkrat. Za dober denar se je prodalo igralca, ki se ga ne pogreša + odšlo je nekaj igralcev, ki so bili brezveze na plačilni listi. Prihodi pa super, trije poceni nogometaši, ki so se že zdaj vsi po vrsti izkazali.

Bo pa zanimivo videt, če še bo prišlo do kakšnih okrepitev sedaj po uvrstitvi v Evropo. Predvsem kakšnem kvaliteten štoper bi prav prišel, Potokar in Mevlja sta za slovensko ligo ok, v Evropi pa bi lahko ob poškodbi ali kartonih Arghusa in Rajčeviča imeli težave. Odhodov ključnih igralcev ne pričakujem, če pa že, pa bo zaradi prodaje Beriča in uvrstitve v Evropo šlo za zelo visoke odškodnine.

Kekec
Prispevkov: 166
Pridružen: 18. Apr 2012 15:01
Klub: AS Pizzighettone

Re: NK Maribor

#627

Odgovor Napisal/-a Kekec » 11. Avg 2013 16:18

Derviševič? Tip ima potencial za najboljšega zadnjega veznega in je reprezentančni kaliber! Včeraj sem imel samo en cilj. Spremljat njegovo igro in jo primerjat s Filipovičevo. Očitno me je stari lisac Čačić poslušal in dal na igrišče oba. Kaj sem opazil? Dervišević vidi samo eno stvar. In to mi je pri njemu izredno všeč. On hoče igrati samo naprej, torej podaja žogo samo naprej, tudi za ceno napake. Včeraj je napravil dve, ki sta bili izredno nevarni za kontro. In pazite! Samo enkrat je oddal žogo nazaj, ker druge možnosti ni imel! Sem ga opazoval že na prejšnjih tekmah in me je navdušil. Tip si upa in stremi k napadanju. Tudi v fazi obrambe je dober. Velik potencial, ki bi ga jaz osebno forsiral. Potem, ko je Filipović prišel noter pa, vsaka žoga nazaj do štoperjev in celo do vratarja. Že res, da mi Filipović ni všeč, a vseeno. Amir si je izmislil nogomet za Fičota. Res, pohvale vredna predstava "malega". Naj samo nadaljuje v takem slogu in bo to to.

O Boharju pa nimam besed. Vedel sem, da je potencial in da bo prej ko slej eksplodiral. Vendar si nisem mislil, da bo se tako hitro vklopil v ta sistem. Čačić ga ima izredno rad in mislim, da bo pod njim izredno napredoval, tudi minutaža bo prava. Na roko mu gresta tudi poškodba Mezge in ramadan Ibraimija. Mali ne bo dolgo v Mariboru. Včerajšnje šprintanje v 90+ minuti 40 m. Noro. Mali lahko ponudi še ogromno.

Kar se pa tiče Mendyja. Tip se trudi, zabija in se na igrišču tepe z ostalimi. Vedelo se je, da Zaho išče robustnega napadalca in mislim, da lahko Mendy še ponudi ogromno. Zaenkrat je dosegel že 3 zadetke in mam občutek, da bo si hitro prislužil zaupanje trenerja. Ima tudi, pazi, tehnično znanje, je kar hiter in ni igralec kova Čorović ter podobni.

Sem mnenja, da je Zaho v tem prestopnem obdobju pripeljal tri prave igralce in res zadel z okrepitvami. Sicer pa, če podam še en namig. Ni še konec prestopnega roka. Na uho mi je prišlo, da sta se Zaho in Mirko Pavlin danes dopoldne podala proti prestolnici na pogovore. Kake pa, pa bomo kmalu izvedeli.

Pa lep pozdrav od Kekca. :D

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: NK Maribor

#628

Odgovor Napisal/-a Ceks » 13. Avg 2013 15:49

Res je. Zaho je dobro zadel z okrepitvami, kljub temu, da je sprva izgledal bolj skop prestopni rok.

Ampak počakajmo še malo... Vse nove okrepitve v MB-ju so trenutno v izjemni formi, napaljeni na Evropske tekme in s ciljem 1. mesta v ligi, zaven pa še željni dokazovanja publiki in trenerju. Sčasoma se bo videlo ali so res tako kvalitetni kot sedaj kažejo...

Glede novih okrepitev pa se ne čudim. Maribor bo prezimil v Evropi 3-ič zapored, kar je dovolj velik razlog za okrepitve. Presotpni rok traja še 20 dni in je to čisto dovolj za izbrat in pripeljat okrepitev v pravem pomenu besede.

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: NK Maribor

#629

Odgovor Napisal/-a Ceks » 16. Avg 2013 21:42

NK MARIBOR - CELJE *5:1 (3:0)

MB z lahkoto pometa z vsemi tekmeci v 1.SNL.

miki
Prispevkov: 115
Pridružen: 25. Jul 2012 14:04

Re: NK Maribor

#630

Odgovor Napisal/-a miki » 22. Avg 2013 21:54

Eno navijaško vprašanje, tisti, ki ste bolj domači v teh temah.

Pred časom se je pojavila ena navijaška pesem na melodijo Bad Moon Rising. Podobno, kot jo imajo navijači San Lorenza. Kam se je izgubila ta pesem in zakaj jo ni nič več slišat?




Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: NK Maribor

#631

Odgovor Napisal/-a Pietro » 26. Avg 2013 10:17

Izgleda, da med Zahotom in Čačićem res ni vse v rožicah... :D
Slika

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: NK Maribor

#632

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 26. Avg 2013 15:05

Kake izjave si pa ta dovoli reči pred tako pomembno tekmo...

Ampak pomoje je to igra.

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: NK Maribor

#633

Odgovor Napisal/-a Ceks » 26. Avg 2013 23:08

Kramarič bi bil odlična okrepitev in pomojem prava bomba tega prestopnega roka v naši ligi.

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: NK Maribor

#634

Odgovor Napisal/-a Pietro » 26. Avg 2013 23:57

Ampak sam močno dvomim v njegov transfer.
Prej ga vidim v Rijeki. V reškem Novem listu namreč berem, da je Krstanović nezadovoljen in želi oditi zaradi majhne minutaže, Tadić zaenkrat ni pokazal kaj dosti, Pilčić je prekinil in bo kot kaže postal član Kopra, Benka pa želijo prodati, vendar vprašanje kaj bo iz tega, ker baje trenutno še ni bilo nekih ponudb.
Je pa res, da je vprašanje kako bo Kramarić pasal v Kekov sistem z enim napadalcem, on pač potrebuje bolj robustnega napadalca.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6578
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: NK Maribor

#635

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 27. Avg 2013 00:11

Sem mislil, da bo Pilčić ostal v Pomorcu, Krstanović je pa itak bolj zanič, jaz ne vem kaj so ti igralci pričakovali, da bodo pri toliko napadalcih kar vsi redno igrali ali kaj? Pomoje ne rabijo zdaj še kramarića, saj jim gre dobro. Bo pa nekam sigurno šel, danes sem bral, da so se mu pri Dinamu dokončno odpovedali.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

tilen89
Prispevkov: 442
Pridružen: 21. Dec 2011 10:59

Re: NK Maribor

#636

Odgovor Napisal/-a tilen89 » 27. Avg 2013 08:38

Zanimivo bo tudi videt za kak denar ga bodo spustili, ker talentiran definitivno je, pogodbo pa ima do 2018.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6578
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: NK Maribor

#637

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 27. Avg 2013 11:43

btw, ima kdo tale grb, ki ga zadnji čas furajo Viole, v malo večjem formatu mislim?
Slika
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: NK Maribor

#638

Odgovor Napisal/-a Pietro » 27. Avg 2013 22:41

Evo, mislim, da je jasno, da ga v MB ne bo...
http://sportske.jutarnji.hr/-zelim-post ... -/1122626/

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: NK Maribor

#639

Odgovor Napisal/-a Astoria » 28. Avg 2013 21:17

Brata Obrez sta povedala, da Cvijanovič zapušča Maribor, prav tako bi naj bila to zadnja tekma Ibraimija. Bojda tudi Milec odide. :shock:

miki
Prispevkov: 115
Pridružen: 25. Jul 2012 14:04

Re: NK Maribor

#640

Odgovor Napisal/-a miki » 29. Avg 2013 08:50

netgear67 napisal/-a:Brata Obrez sta povedala, da Cvijanovič zapušča Maribor, prav tako bi naj bila to zadnja tekma Ibraimija. Bojda tudi Milec odide. :shock:
Če se to res zgodi, to sploh ni neumna poteza. Kajti jasno je postalo, da ta ekipa:

1. Nima objektivne kvalitete za ligo prvakov
2. Da ključni igralci v tekmah sezone odpovedo
3. Da so očitno pričeli izgubljati še motiv, se zasitili drug drugega, kluba.....

Torej ni nič narobe, če se gre v širšo rekonstrukcujo ekipe, potegne iz transferjev kolikor je pač mogoče in začne na novo. Seveda ob predpostavki, da se bo ZZ pri prihodih malo bolj potrudil kot v zadnjih primerih.


Sicer pa neuvrstitel v LP ni nobena katatrofa, razočaranja ne bi smelo bit. Nasprotno, zame je že EL presežek, realne domet Maribora je 6 tekem v Evropi. Saj tega se zavedajo tudi v klubu, vseskozi se poudarja, "6 tekem" in "rezultati prehitevajo razvoj kluba". Dejstvo je, da MB objektivno pač še ni na tem nivoju ne na terenu, ne na klopi, ne v pisarnah, ne v financah...... Za biti nekaj v Evropi je pač potrebno precej več.

Mislim, da bi morali tudi ljudje svojo energijo namesto v iskanje krivcev, šimfanje.....preusmerit drugam. Recimo, po novi ureditvi lahko zakon v parlament vloži tudi 5000 državljanov s podpisi. Naj Čeferin pro bono spiše novi Kebrov zakon, ki bo omogočal točnje alkohola, zainteresirani klubi pa naj pričnejo z akcijo zbiranja podpisov za spremembo. Ni hudič, da ne bi zbrali 15.000 podpisov in vložili zakon. Ja, lahko da bo zavrnjen, ampak potem je treba poslancem vnaprej povedat, da tisti, ki bodo proti, se bo proti njim na naslednjih volitvah vodila negativna kampanija. In podobno z zakonom o loteriji in z zakonom, ki bo omogočil privatizacijo klubov. Slednji se mi zdi sploh ključen. Klubi kot društva enostavno nimajo prihodnosti. Klub je podjetje, pa je nogometnim romantikom to všeč ali ne.
Mislim, da bi morali v prihodnje v to smer vlagat napore, ker je to edina pot za razvoj našega fuzbala.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 59 gostov