Težave SLO klubov in problem 1.SNL

Debatirajte o Prvi slovenski ligi in o pokalu
Odgovori
Uporabniški avatar
henry
Prispevkov: 23
Pridružen: 15. Jan 2012 13:03

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#261

Odgovor Napisal/-a henry » 13. Jul 2013 16:48

Včeraj gre kritika tudi enemu izmed stranskih sodnikov, ki se katastrofalno postavljal za "ofcajde" in potem posledično seveda tud napačno odsodil določene situacije, če ti nisi v liniji in si 10m zadaj enostavno ne moreš videt, če je "ofcajd" al ne. Nekako mi ni jasno kako je lahko to mednarodni sodnik no saj letos je sodil tud finale u21 prvenstva, kjer tud ni piskal očitne 11metrovke torej gre očitno bolj za neznanje kot kaj druga samo tak sodnik za mene ne more nikol sodit mednarodnih tekem. Pa še nekaj ta novost letos z sodniki za goli pa je ena sama svinjarija, da se klube še bolj obira, da ja še več plačujejo sodnike mislim totalna bedarija od katere ima korist samo NZS in doben drug, ker ti muteci za golom itak ne upaj nič povedat glavnemu.

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#262

Odgovor Napisal/-a Pietro » 13. Jul 2013 17:02

Neke vlke koristi NZS od petega in šestega sodnika nima. Je pa drugače s sodniki, oni tu pač še dodatno profitirajo, prej je pač sodlo tekme 5 sodniških ekip + četrti sodnik, sedaj pa je pač potrebno šteti še ta dva hloda za goloma. Mogoče pa so kateri izmed njih socilani problemi, pa jim je potrebno zagotovit dodatne prihodke... :debil:

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#263

Odgovor Napisal/-a Astoria » 07. Avg 2013 16:35

Bom kar semle zapisal in ne v temo NK Maribor. Torej Maribor je v letu 2012 imel za neverjetnih 10.365.665€ prihodkov, kar je za 4milio€ več kot leto prej. Odhodkov je bilo za 8.325.628€. Tako je bil dobiček Maribora 1.839.314€. Lani je bilo dobička za 266.000€. :cast:

Še en izmed odgovorov zakaj je Maribor daleč pred vsemi našimi ostalimi klubi. Ko pogledaš nekatere naše ekipe v 1.ligi s proračunom 400.000€ in Maribor z dohodkovnimi 10.3milio€ in izjemno lepim dobičkom 1.8milio€, je kar malo žalostno, kako delujejo naši klubi.

tilen89
Prispevkov: 442
Pridružen: 21. Dec 2011 10:59

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#264

Odgovor Napisal/-a tilen89 » 07. Avg 2013 17:01

Tukaj si lahko preberete celotno poročilo o poslovanju: http://nkmaribor.com/forum/datoteka.asp ... 4D63F5D077}

Novinarji portala, iz analize tega poročila se bi dalo naredit zelo dober in zanimiv članek :)

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#265

Odgovor Napisal/-a Pietro » 07. Avg 2013 23:03

Hvala za link, sem ponucal za uvodno predstavitev, mam pa še en članek v mislih za naprej...

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#266

Odgovor Napisal/-a Astoria » 14. Avg 2013 09:59

Bom kar sem napisal, čeprav se je pisalo že med prestopi. Torej Čadikovski znova v Celju. Kaj je Celju tega treba? Kaj je slovenskemu nogometu tega treba? So naši mladi igralci res tako zanič, da se v klub vozi odslužene igralce, ki ne pokažejo prav ničesar in se jim lepo plačuje za to?
Bojan Prašnikar je lepo povedal, je stroka pri nas totalno zatajila. Potrebujemo dobre nogometne šole s pravimi strokovanjaki. To, da si prvak med mladinci ali drugimi v Sloveniji je lep uspeh, ampak kaj pa potem? Kje so ti igralci potem med člani? Očitno niso tako dobri, če morajo v klub vlačit razne Čadikovske. Pri teh stvareh je slovenski nogomet na mizernem nivoju. Tu bo potrebno spremeniti stvari. Skoz se govori, da češ klub ne potrebuje nič drugega kot lasten nogometni kader iz svoje NŠ in 3 kvalitetne tujce. Saj v teoriji bi šlo, če bi delali v NŠ tako kot treba in imeli res 3 prave okrepitve, ne pa neke Čadikovske ipd. Potem pa se ljudje bunijo, češ, da nočejo gledat več kluba/lige, ker je preveč tujcev, pa zakaj recimo ni igralcev iz NŠ. Ja očitno so preslabi. Še za 1.ligo očitno preslabi, kaj šele Evropa. :dol:

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#267

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 14. Avg 2013 10:36

Celje ima dovolj mladcev in rabi določene z izkušnjami, predvsem v napadu. V Celjskem primeru to vsekakor ne drži! In Čadikovski je trenutno najbolj primeren na trgu. Kaj ti pomagajo mladi napadalci ala Bajde in Žurej če ne morta dat gola pa če imata prazno mrežo pred sabo. Zato je pa v Celju takšna kriza kot je....


Če bo Čadi usaj igral tako kot pri Domžalah se nimamo kaj bati. Sej igra je še vedno super, sam gola ne znajo dat..

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#268

Odgovor Napisal/-a Pietro » 14. Avg 2013 16:05

Jaz ne razumem zakaj vedno tako "pljuvanje" in "panika" vedno, ko Čadikovski kam prestope. Za mene je on trenutno idealna okrepitev za Celje, tako kot je tudi že NKCMC povedal. Tudi Rus je vedno razlagal, da rabijo izkušeno špico, ki bi lahko povlekel mlajše soigralce. To mi je pred časom v pogovoru potrdil tudi Krajcer, da klub že nekaj časa išče izkušeno špico. In če je kdo primer za Celje je to ravno Čadi, pozna klub, predvidevam, da mu tudi vseeno ni za klub.

Sicer pa sploh zakaj tako pogosto menjuje klube? Nazadnje iz Domžal so ga "nagnali", tako kot še polovico ekipe, tam je pač problem Mojsilović. Iz Kopra je šel, ker je imela žena težave z zdravjem, z Olimpijo ne vem točno če je sam prekinil al je tud potekla pogodba... Človek ma ja 50 zadetkov v 170 tekmah, to za moje pojme sploh ni slaba statistika. Kaj ti pomagajo talenti, če pa ne znajo dat gola. Kolko golov so letos dal iz igre Celjani? Enga al dva.

Se pa strinjam z netgearom, da neko prevetritev rabijo nogometne šole, ki so v večini primerov namenjene same sebi, toliko, da lahko odsluženi nogometaši, ki drugje ne morejo dobit službe tam zapravljajo svoj cajt in vlečejo denar kluba... To se recimo še kako dobro vidi pri NŠ Maribor, kjer imajo mladinske selekcije cel kup talentov pa do ku*ca trenerje, zato pa nikoli niso prav na vrhu.

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#269

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 14. Avg 2013 17:12

Ne razumem. Kaj mislite, da je nogometno moštvo lahko uspešno s samimi mladeniči? Izkušnje veliko pomenijo v nogometu. In Čadikovski jih ima. Igral je za Zenit, Arsenal, Partizan. Kakorkoli ima izkušnje in lahko z njimi pomaga kakšno sezono ali dve, še bolj pa lahko pomaga tem mladim, obetavnim fantom. Morajo se od nekoga naučiti. Ne moreš kar igralca pri dvajsetih letih postavit na igrišče, pa da bo ta v sezoni zadel 20 golov. Tako ne gre.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#270

Odgovor Napisal/-a Astoria » 17. Avg 2013 13:10

Prebral sem en članek o HK Bled, ki bo od letos dalje nastopal v ligi INL. Da poanto čim bolj skrajšam. Hokejisti Bleda bodo za člane imeli proračun v višini 55.000€, igrali pa v ligi z drugimi slovenskimi klubi, avstrijskimi klubi in italijanskimi klubi, kar pomeni, da se bodo vozili po Sloveniji, kakor tudi po Avstriji in Italiji. Torej s takim proračun bodo pokrili vse stroške za delovanje (seveda brez plač, saj klub ne deluje na profesionalni bazi, kjer bi igralci prejemali plače). Potem me res zanima, če bo to uspelo hokejistom, kaj potem čarajo naši nogometni klubi, ki vedno jamrajo kako veliki stroški so za igranje v 1.ligi.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#271

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 17. Avg 2013 13:59

Saj to debato imamo vedno. Kolikor vem smo ugotovili, da so v nogometu bolj problem stroški s sodniki in organizacijo tekem. Potovanja v 2.SNL in 1.SNL so itak ista.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#272

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 18. Avg 2013 13:33

Vedno ene in iste debate, a jasno je, da noben tretjeligaš nima zastonj igralcev, kamoli drugo ali prvoligaš. Ne sanjat o uradnih pogodbah in profesionalizmu, tu zadaj so "premije" pa v celofan zaviti potni stroški in stroški za udeležbe na treningih, ki se potem pretvorijo v 300, 400€ na igralca v 3. ligi. Izračunajte si, koliko to znese na igralno sezono, pa pravzaprav je tu le 1 mesec premora poleti, ko so tako ali tako priprave in pa ene 2 meseca pozimi, ajde računaj da je treba 8 mesecev dati igralcem denar, imaš 15 igralcev povprečno s 300 evri na mesec, ti znese 30-40 jurjev za denar igralcem v neki tretji ligi. Vsaj kar se tiče prekmurskih klubov, je garant tako, pa karkoli igralci in vodstvo govorijo okrog. Za sendvič in sok niso špilali niti Muraši v prvi ligi, da ne bo kdo narobe mislil. Ampak to se pač prodaja po medijih.

Niso zdaj ti strošek ekstremni prevozi in sodniki. Seveda se pozna razlika, ampak največja razlika je VSELEJ v igralskem kadru. Isti igralci ne bodo igrali v 2. ligi za isti denar kot v 3. ligi. In če pride drug igralec, torej če se želi klub okrepiti, bo ta igralec postavil pogoj in bo igral za toliko in toliko.

Manko na drugi strani se seveda pozna pri tem, da je redkokateri trener mladinskih selekcij, ki bi si dejansko zaslužil neko premijo v višini vsaj polovici neke minimalne plače, da ne govorim povprečne plače, sploh plačan. To je že čisto druga zgodba, želim samo povedati, da v fuzbalu noben ne igra zastonj v 3. ligi, kaj šele gor.

Denimo stroški na sezono kluba v najnižji oz. MNZ ligi, to so občinske lige, znese nekje od 60.000€ navzgor. Celotni stroški vseh selekcij, vseh prevozov, vseh "premij", vseh taks, vsega sranja.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#273

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 18. Avg 2013 16:36

No, samo to je še vedno odvisno od kluba. Tretjeligaš lahko drugo ligo igra z istim kadrom kot tretjo, pač da igralcem iste pogoje, če jih kdo noče sprejeti, pač gre, še vedno se bodo našli drugi, ki bodo pripravljeni igrati za tretjeligaške pogoje tudi v višjem rangu. Boste rekli, okej, tak klub bo izpadel, ja nazaj v tretjo ligo, kjer je bil že itak. Ne vem če so igralci vselej res največji problem... vsaj na zahodu so bili klubi, kjer so bili igralci pripravljeni pristati tudi na iste pogoje, samo da probajo eno leto igrati višji rang...
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#274

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 18. Avg 2013 22:25

Viator&Vektor napisal/-a:No, samo to je še vedno odvisno od kluba. Tretjeligaš lahko drugo ligo igra z istim kadrom kot tretjo, pač da igralcem iste pogoje, če jih kdo noče sprejeti, pač gre, še vedno se bodo našli drugi, ki bodo pripravljeni igrati za tretjeligaške pogoje tudi v višjem rangu. Boste rekli, okej, tak klub bo izpadel, ja nazaj v tretjo ligo, kjer je bil že itak. Ne vem če so igralci vselej res največji problem... vsaj na zahodu so bili klubi, kjer so bili igralci pripravljeni pristati tudi na iste pogoje, samo da probajo eno leto igrati višji rang...

Ne vem, morda so tam taki klubi, ampak vem, da so, vsaj v Prekmurju, nato ti klubi polni enih priveskov, ki zavohajo denar. Tako pač je, realno je potrebno pogledati stanje. Rešitev je mogoče reorganizacija lig, kjer bi se število derbijev nekako povečalo in bi imeli eno 1. ligo, dve 2. ligi in štiri 3. lige, zadaj pa regionalne, ker potem bo nekako več klubov v istem okolju na podobnem nivoju, se je pa opažalo, da ko je, v Prekmurju, en klub imel dobro generacijo in so prišli v 2. ligo, so fantje, ki so klub pripeljali, bili kar naenkrat na klopi, igrali so pa razni kvazi oportunisti, ki niso bili dovolj dobri za 1. ligo, a morda predobri za 3. ligo.

Saj to je fajn, ampak ni to sistem, kako obstati na nekem nivoju. Sedaj se bo podobno dogajalo z Veržejem in mladinci Maribora, od katerih bo moral Ziko narediti konkretno selekcijo in uporabiti od igralcev, ki so igrali na 1. tekmi morda Hotića, Stojanovića, ker denimo mali Zahovič tam ni naredil nič, je zadel danes, ampak tale ekipa je naredila kapitalno napako, namreč za obstanek v tej 2. ligi bi rabili 2-4 izkušene igralce, okrog katerih bi lahko potem igrali domači fantje. Tako pa bojo več kot ne kanonfuter, domači igralci bodo sedeli, igrali bodo mariborčani, ki kvaliteto nedvomno imajo, a igrajo v Veržeju predvsem zaradi kilometrine in popolnoma brez vsakega "moštvenega" naboja ali kako bi se izrazil.

In to je poligon za črpanje sredstev tako ali drugače, finančnih ali drugačnih, kot sedaj fino naredi MB, igralci dobijo tekme, spomladi bodo igrali za MB, ker bo ta itak imel 50 pik prednosti, profitira MB, upam da Veržej, čeprav se močno bojim, da dolgoročno ne, kljub precej dobri mladinski šoli pa je pristop malček napačen (po moje).

Spet sem zašel, ampak point je jasen, ta 2. liga se mi nekako zdi nek vmesni poligon za odpadnike že tako ne preveč kvalitetne 1. slovenske lige, medtem ko potem v 3. ligi, vsaj kar se tiče vzhoda, imaš nemalo lepih derbijev, kjer uživajo gledalci, igralci, pa tudi klubski delavci, ki sezono speljejo lažje.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Uporabniški avatar
xpero39
Prispevkov: 470
Pridružen: 30. Jun 2012 21:06
Klub: NK Maribor
Kraj: Gornja Radgona

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#275

Odgovor Napisal/-a xpero39 » 19. Avg 2013 12:02

Kolikor imam informacije bi se naj drugo leto spreminjale lige, dve drugi in štiri tretje, sicer še je vprašanje koliko klubov bodo lige vsebovale.

Glede Veržeja pa se strinjam, preveč se forsira te igralce NK MB. Kolega, ki igra za klub mi je razlagal da so bili MB igralci priključeni komaj na koncu priprav zato me je sploh začudilo, ko sem videl, da so že prvo tekmo igrali. Sploh pa bi naj bila presežek le Hotič in Stojanovič, mali Zaho pa ni nevem kaj, vsaj za zdaj ne, igra pa...

Kar je povedal Tilenckuuu je res, v Pomurju se takoj ko si bilokateri klub izbori napredovanje zraven pojavijo kvazi kvaliteni igralci oziroma igralci, ki imajo neko ime, pa tudi ostali začnejo pametovati in svetovati. Potem pa se vedno naredi prevelik prestop v financah kluba in se ne dela na dolgoročno stabilnost kluba in se zgodi propad kot vedno. Sicer tudi sam sistem pri tem ne pomaga, upajmo da bo z novim ligaškim sistemom boljše...

Nekako ni prostora za klube v tranziciji, tiste klube ki bi lahko delovali na ravni 1.SNL in 2.SNL in kasneje sčasoma postali pravi prvoligaš. Sedaj pa je tako, da si prvoligaš in če izpadeš že skoraj propadeš, drugoligaš pa tako ali tako težko postane stabilen prvoligaš samo po sebi. Sicer Aluminij se je kar dobro obdržal in tudi Zavrč zgleda dobro, vendar vseeno bi bilo bolje če bi imeli večjo prvo liga in s tem več prostora za te manjše prvoligaše.

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#276

Odgovor Napisal/-a Ceks » 19. Avg 2013 15:17

Vprašanje če bo res kaj iz teh predikcij o dveh drugih ligah. Osebno sem izgubil vso zaupanje v NZS in njihovo delo.

ratipok
Prispevkov: 551
Pridružen: 03. Jan 2012 19:23

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#277

Odgovor Napisal/-a ratipok » 19. Avg 2013 16:31

xpero39 napisal/-a: Glede Veržeja pa se strinjam, preveč se forsira te igralce NK MB. Kolega, ki igra za klub mi je razlagal da so bili MB igralci priključeni komaj na koncu priprav zato me je sploh začudilo, ko sem videl, da so že prvo tekmo igrali. Sploh pa bi naj bila presežek le Hotič in Stojanovič, mali Zaho pa ni nevem kaj, vsaj za zdaj ne, igra pa...
To niti ne predstavlja težav, v kolikor so večino priprav oddelali z Mariborom.

gramoznica
Prispevkov: 235
Pridružen: 15. Jun 2013 07:39

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#278

Odgovor Napisal/-a gramoznica » 19. Avg 2013 18:08

Saj fizično so mogoče že pripravljeni, kaj pa uigranost? To je problem. Kolikor vem so ti igralci na dvojnih registracijah, kar pomeni, da trenirajo v MB v Veržej pa pridejo le odigrat tekmo.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#279

Odgovor Napisal/-a Astoria » 27. Sep 2013 12:00

http://www.nogomania.com/Slovenski-Nogo ... arjev.aspx

Tole je Radujko vse lepo povedal. Raje pri 20 v 2.ligi, kot pa v tujini sedet na klopi. Po parih dobrih tekmah v Sloveniji se že razmišlja kak si dober in si želiš v tujino, potem pa tam mrkneš. Prav tako lepo povedal da klub ne more delovati samo na bazi mladih nogometašev. :gor:

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#280

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 01. Okt 2013 21:06

http://www.nogomania.com/Slovenski-Nogo ... tujci.aspx
Spet neko jokanje, nikoli jim ni prav. Najprej vsi govorijo, kako so tujci precenjeni in da morajo biti boljši od domačih igralcev, da sploh lahko igrajo. Evo, zdaj je tako, pa spet ni prav. Kdo bi to razumel. :nene:
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov