Težave SLO klubov in problem 1.SNL

Debatirajte o Prvi slovenski ligi in o pokalu
Odgovori
NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#141

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 09. Jul 2012 15:40

Neverjetno, da še vedno ustrajaš. Svaka čast! Pošlji pismo Čeferinu morda ti uspe ;)

mediontrust
Prispevkov: 13
Pridružen: 21. Dec 2011 22:27

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#142

Odgovor Napisal/-a mediontrust » 09. Jul 2012 16:10

po tvoje naj bi bila liga taksna: ce je moj klub v kurcu, naj bodo se drugi...
Zadnjič spremenil tilen89, dne 09. Jul 2012 16:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Brez žaljenja. Izbrisal sem žalitve, naslednjič pa cel prispevek.

tilen89
Prispevkov: 442
Pridružen: 21. Dec 2011 10:59

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#143

Odgovor Napisal/-a tilen89 » 09. Jul 2012 16:41

Panonszki napisal/-a:V tem sistemu ja, ker ta sistem favorizira klube z več denarja in v tem sistemu lahko ti brez problema naslov kupiš, kot to dela Maribor.
Saj se vsako leto po vseh ligah kaže, da samo denar ni dovolj za lovorike. Tudi v Sloveniji smo imeli tak primer z Interblockom. V normalnem sistemu ima denar verjetno res nekoliko več vpliva kot v argentinskem sistemu, lahko pa potem tud rečemo, da ima tam več vpliva sreča in kratkotrajna forma.

Kar pa se Maribora tiče pa sam veš v kakšnem položaju je bil in da je bilo napredovanje do trenutnega nivoja zelo mučno. Argentinski sistem bi samo razvrednotil dobro delo.
Panonszki napisal/-a:Jaz bi vsekakor poskušal uvesti pravično in izenačeno prvenstvo, to bi bil prvi korak. Če to ne bi delovalo, bi drugi korak moral biti nekakšna omejitev, koliko lahko klub porabi in koliko igralcev lahko ima na plačilni listi ter koliko je lahko najvišja plača. Da bi pač vsi klubi v prvi ligi imeli vsaj približno podobne finančne zmožnosti.
Za izenačenje prvenstva morajo drugi bolje delat, ne pa da jemlješ tistemu, ki dela res dobro in dolgoročno že dalj časa. Da bi vsi klubi imeli podobne finančne zmožnosti pa je neumnost. Potem lahko Mariboru proračun omejiš na 0€, ker večina klubov dela v minus. Potem pa veselo nad Evropo.

Sicer se strinjam, da bi bile potrebne omejitve o maksimalnih plačah igralcev in maksimalnih transferjih, ampak na globalnem nivoju, ki pa na slovenske klube zarad malih finančnih vložkov itak ne bi vplival.
Panonszki napisal/-a:Njihova liga je dejansko zanimiva in bolj pestra kot dosadne nezanimive de facto prijateljske tekme v evropskih ligah.
Dejansko ravno tvoj koncept spominja na nek prijateljski turnir ali vaško malonogometno ligo.

ratipok
Prispevkov: 551
Pridružen: 03. Jan 2012 19:23

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#144

Odgovor Napisal/-a ratipok » 09. Jul 2012 18:17

Klubi so si sami krivi, da so kjer so. Če v Lendavi, Kranju, Velenju ipd. nočejo delat in so zadovoljni, da so samo zraven potem ne vidim razloga zakaj bi se morale uvajati omejitve ob porabi finančnih sredstev (edina omejitev je lahko samo tista, da lahko klub porabi toliko kot ima).

tilen89
Prispevkov: 442
Pridružen: 21. Dec 2011 10:59

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#145

Odgovor Napisal/-a tilen89 » 09. Jul 2012 18:25

ratipok napisal/-a:Klubi so si sami krivi, da so kjer so.
Na tak način ni mogoče posplošit stanja, tu so še slabo gospodarsko stanje, slaba ureditev nogometa in vsega povezanega z njim, slaba politika (slabi zakoni, visoki davki, majhen vložek v šport)... Je pa res, da bi večina klubov z boljšim vodstvom in dolgoročnim delom lahko dosegla več.

ratipok
Prispevkov: 551
Pridružen: 03. Jan 2012 19:23

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#146

Odgovor Napisal/-a ratipok » 09. Jul 2012 18:49

Seveda, ampak večina tega kaj klubi delajo in kaj ne delajo izvira iz vodstva teh klubov. V Sloveniji pa je žal tako, da v teh sedijo (pre)večkrat lokalni politiki in šerifi, ki nimajo pojma o pojmu. Je pa tudi dejstvo, da ljudje z denarjem in voljo po upravljanju klubov večkrat to ne morejo oz. nočejo, zaradi slabe zakonodaje (društva se ne morejo privatizirat). To bi zakonodaja MORALA dovoljevat (ob tem pa tudi točenje piva na športnih prireditvah in dovoljenje za vstop tujih stavnic v slovenski šport).

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#147

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 09. Jul 2012 19:10

NKCMC napisal/-a:Neverjetno, da še vedno ustrajaš. Svaka čast! Pošlji pismo Čeferinu morda ti uspe ;)
Nekateri pač v debati znamo napisati kaj več kot samo enostavčne neumnosti kot npr. to, da v tem času v mestih praktično ni ljudi. Čudno, da sem prej v BTC-ju (v Lj.) komaj našel prazno parkirno mesto. Ti ne moreš "ustrajati" v debati, ker argumentov zelo hitro zmanjka, pomanjkljivo znanje slovnice pa te z vsakim novim prispevkom, ki ga napišeš, osmeši še bolj.

Namesto da izgubljaš čas na forumu, se raje posveti temu:

Slika
Zadnjič spremenil Panonszki, dne 09. Jul 2012 19:18, skupaj popravljeno 1 krat.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#148

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 09. Jul 2012 19:15

tilen89 napisal/-a:Saj se vsako leto po vseh ligah kaže, da samo denar ni dovolj za lovorike. Tudi v Sloveniji smo imeli tak primer z Interblockom. V normalnem sistemu ima denar verjetno res nekoliko več vpliva kot v argentinskem sistemu, lahko pa potem tud rečemo, da ima tam več vpliva sreča in kratkotrajna forma.

Kar pa se Maribora tiče pa sam veš v kakšnem položaju je bil in da je bilo napredovanje do trenutnega nivoja zelo mučno. Argentinski sistem bi samo razvrednotil dobro delo.

[...]

Za izenačenje prvenstva morajo drugi bolje delat, ne pa da jemlješ tistemu, ki dela res dobro in dolgoročno že dalj časa. Da bi vsi klubi imeli podobne finančne zmožnosti pa je neumnost. Potem lahko Mariboru proračun omejiš na 0€, ker večina klubov dela v minus. Potem pa veselo nad Evropo.

Sicer se strinjam, da bi bile potrebne omejitve o maksimalnih plačah igralcev in maksimalnih transferjih, ampak na globalnem nivoju, ki pa na slovenske klube zarad malih finančnih vložkov itak ne bi vplival.
Nisi napisal niti enega smiselnega argumenta, zakaj bi bil evropski sistem boljši od tega, ki sem ga predlagal jaz. Vse kar delaš si uspel povedati do tega trenutka je "ta sistem je dober, ker je dober za Maribor". Veliki klubi v Evropi so tam kjer so ravno zaradi sistema, ki jim to omogoča, in zaradi finančne moči. Sreča in kratkotrajna forma? Mogoče, ampak še vedno bi bilo to povezano z nogometom, ne pa s financami. Rekel sem približno podobne finančne zmožnosti, z namenom ustvariti pravično in izenačeno tekmovanje. Je pa res, da bi to morali uvesti po celotni Evropi
Dejansko ravno tvoj koncept spominja na nek prijateljski turnir ali vaško malonogometno ligo.
To ni moj koncept ampak je že v rabi in dejstva so vsem na dlani: bolj zanimiva liga in mnogo bolj zanimiv boj za prvaka. Lahko ti teoretiziraš v nedogled ampak dejstva so vsem pred očmi. Realnost pa je takšna, da je naš sistem - ki ga ti zagovarjaš - tak, da se de facto zelo hitro spremeni v prijateljsko tekmovanje, kjer je večina tekem zgolj prestižnega pomena. Prvenstvo pa se odloča v prestopnih rokih in se ga v bistvu kupuje z denarjem. Pa zaradi mene, naj je Maribor prvak, ampak vmes bi morali dobiti tudi drugi klubi priložnost.
Zadnjič spremenil Panonszki, dne 09. Jul 2012 19:29, skupaj popravljeno 1 krat.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#149

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 09. Jul 2012 19:18

Normalno, da je folk v BTC-ju če so razprodaje. :D

Kje pa piše, da je potrebno v čisti slovnici pisati na NOGOMETNEM FORUMU? Saj ne pišemo pritožbo na sodišče. Glavno, da 99,9% folka razume bistvo. Razen tebe, se opravičujem. :)

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#150

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 09. Jul 2012 19:22

Na forumu je glede teh stvari res bolj sproščeno, vendar eno je pozabiti tu in tam na kakšno vejico in recimo vmes kakšen kolokvializem, drugo pa je, da ti pa nekdo dela zares debilne napake in napiše "ustrajaš". To priča o tvoji pismenosti in sposobnosti izražanja, ki je na zelo nizkem nivoju.

V tvojih prispevkih pa ni nobenega 'bistva', ker pišeš samo enostavčne komentarje, ponavadi takrat, ko v bistvu ti nimaš pojma o čem se sploh debatira. Ali pa pač zineš neumnost, da je 3.500 na derbiju dober obisk, ker v mestih preprosto ni več ljudi, po drugi strani pa sam čakaš 3.000 ljudi na tekmi Celja. :lol: Bodo v enem tednu "vsi" prišli nazaj?
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

tilen89
Prispevkov: 442
Pridružen: 21. Dec 2011 10:59

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#151

Odgovor Napisal/-a tilen89 » 09. Jul 2012 20:00

Panonszki napisal/-a:
Nisi napisal niti enega smiselnega argumenta, zakaj bi bil evropski sistem boljši od tega, ki sem ga predlagal jaz.
Sem ti napisal že več odgovorih zakaj mislim, da je argentinski sistem slabši.
Panonszki napisal/-a:Vse kar delaš si uspel povedati do tega trenutka je "ta sistem je dober, ker je dober za Maribor".
To ti je uspelo razbrat iz mojega prispevka? Vsa čast. Sistem je dober za klube, ki dobro delajo.
Panonszki napisal/-a:Rekel sem približno podobne finančne zmožnosti, z namenom ustvariti pravično in izenačeno tekmovanje.
In kako bi ti to dosegel v Sloveniji?
Panonszki napisal/-a:To ni moj koncept ampak je že v rabi in dejstva so vsem na dlani: bolj zanimiva liga in mnogo bolj zanimiv boj za prvaka. Lahko ti teoretiziraš v nedogled ampak dejstva so vsem pred očmi.
Jaz teoretiziram v nedogled? Kakšna so dejstva?

Dejstvo je, da vse najbolj razvite in najbolj gledane (= ljudem najbolj zanimive) lige uporabljajo klasičen sistem.
Panonszki napisal/-a:Pa zaradi mene, naj je Maribor prvak, ampak vmes bi morali dobiti tudi drugi klubi priložnost.
Saj bodo. Prej ko slej. Ampak priložnost bodo dobili zaradi dobrega dela, ne pa zaradi sistema, ki bi omogočal naslov tistemu, ki ni najboljši skozi celotno sezono.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#152

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 09. Jul 2012 23:36

Poglej, te najbolj gledane lige so gledane zaradi peščice klubov, ki so pač globalna znamka, in ker pač privabijo najboljše igralce. Niso pa nujno ne vem kako zanimive, ne vem kako je lahko angleška liga tako neznansko zanimiva, če gledamo po pravilu dvoboj oz. največ troboj za naslov prvaka že vrsto let. In gre za bolj ali manj ene in iste klube. Jaz sem tudi včasih spremljal samo evropske lige, pa so mi zdaj južnoameriške lige in južnoameriški nogomet nasploh bolj zanimivi.

Ti si zdaj izbral obdobje 1 leto, ki naj bi dokazalo, kdo je najboljši klub v določeni državi. Pri nas je Maribor vsekakor najboljši klub, ampak kakšen smisel ima potem igrati prvenstvo, če si na podlagi tega avtomatično zasluži naslov? In zakaj bi bila ravno 1 leto kriterij? Potem bi lahko, po tvoji logiki, razširili prvenstvo na rok 2 ali 3 let, pa bi bil tisti, ki si najbolj 'zasluži' naslov, zares prvi, potem vsekakor ne bi videli nekega Kopra kot prvaka, kar se je zgodilo leta 2010.

Bistvo prvenstva bi moralo biti, da se igra za nekaj, ampak v našem sistemu klubi po pravilu nimajo igrati za kaj celoten drug del prvenstva. Kakšen smisel ima takšno prvenstvo? Na to nisi nikoli odgovoril in pač zato sem upravičeno napisal, da nisi priskrbel nobenih argumentov, oz. protiargumentov na bistvo mojih komentarjev.

Argentinski sistem je boljši ker vsaka tekma nekaj pomeni in ker imajo na vsake pol leta nepredvidljiv boj za prvaka do zadnjega kroga. Pri nas pa je večina tekem prestižnega pomena in pravega boja za naslov prvaka že dolgo nismo imeli. Če je pa komu bolj zanimivo gledat ligo, kjer se v zadnjih krogih ne igra za čisto nič (razen kak klub tu in tam, ki rabi točke za Evropo/obstanek), pa res ne vem...
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

tilen89
Prispevkov: 442
Pridružen: 21. Dec 2011 10:59

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#153

Odgovor Napisal/-a tilen89 » 10. Jul 2012 01:05

Panonszki napisal/-a: Ti si zdaj izbral obdobje 1 leto, ki naj bi dokazalo, kdo je najboljši klub v določeni državi. In zakaj bi bila ravno 1 leto kriterij?
Nič nisem jaz izbral obdobja enega leta, ena sezona od začetka jeseni do začetka poletja (okvirno) je nekaj, kar se uporablja že xyz let (že v prvem pravem prvenstvu je bilo tako).
Panonszki napisal/-a:Pri nas je Maribor vsekakor najboljši klub, ampak kakšen smisel ima potem igrati prvenstvo, če si na podlagi tega avtomatično zasluži naslov?
Kje pa piše, da si MB avtomatično zasluži naslov ali ga bo avtomatično osvojil? Osvojil ga bi tisti, ki bi bil celotno sezono (klasične dolžine julij xy - junij xy+1) najboljši. Po tvojem sistemu bi naslov lahko osvojil vsak, ki bi skupaj spravil dobro serijo, kar pa se meni zdi razvrednotenje pomena osvojitve naslova. Dejansko 9 zmagovalcev v 12 sezonah to samo potrjuje. Manjši klubi lahko ob dobri seriji pridejo do presenečenja in lovorike preko pokala (kar se je skoraj zgodilo tudi lani) in pa očitno tudi preko superpokala, pa čeprav izpadeš v četrtfinalu in pridelaš 20 pik zaostanka.

Panonszki napisal/-a:Bistvo prvenstva bi moralo biti, da se igra za nekaj, ampak v našem sistemu klubi po pravilu nimajo igrati za kaj celoten drug del prvenstva. Kakšen smisel ima takšno prvenstvo? Na to nisi nikoli odgovoril in pač zato sem upravičeno napisal, da nisi priskrbel nobenih argumentov, oz. protiargumentov na bistvo mojih komentarjev...... Če je pa komu bolj zanimivo gledat ligo, kjer se v zadnjih krogih ne igra za čisto nič (razen kak klub tu in tam, ki rabi točke za Evropo/obstanek), pa res ne vem...
Odgovoril sem ti že v mojem prvem odgovoru na to temo. Se bom kar citiral:
tilen89 napisal/-a: Pri nas niti ni veliko težav zarad tega. V Sloveniji zaradi malega števila klubov niti ni veliko klubov, ki bi bili zacementirani na neko pozicijo v sredini - ponavadi še imajo ali možnosti za 3,4 mesto in Evropo ali pa še niso popolnoma varni pred 9 mestom. Poleg tega so klubi na sredini ponavadi točkovno blizu drug drugemu.
Temu še lahko dodam premije za zmage, dokazovanje pred agenti/navijači, tekmovalnost nogometašev, lov za rekordi (primer lanskega MB)... Motivov ne bi smelo zmanjkat. Pomanjkanje motivov je ponavadi posledica kakšnih drugih dejavnikov, predvsem neizplačevanje obveznosti, ki se ponavadi pojavi v proti koncu sezone.
Panonszki napisal/-a:Če je pa komu bolj zanimivo gledat ligo, kjer se v zadnjih krogih ne igra za čisto nič (razen kak klub tu in tam, ki rabi točke za Evropo/obstanek), pa res ne vem...
Kako se je letos Mura uvrstila v Evropo? Kolikor vem ste še po koncu zadnje tekme na tribuni in igrišču čakali rezultat iz MB.

V bistvu se je v mnogih ligah o obstanku/prvaku/Evropi odločalo v zadnjem krogu in celo zadnjih sekundah (npr. Anglija). Pri nas je bil naslov res hitro odločen, ampak ga je zasluženo osvojil Maribor, ker je pač bil za par razredov boljši in s tega vidika ne bi bilo pravično, da bi naslov zaradi kakšnega drugega sistema in dobre serije osvojila recimo Mura.

Pa mimogrede, ti pa mi res nisi odgovoril na vprašanja - predvsem tisto o podobnih finančnih zmožnostih in pravičnem in izenačenem tekmovanju me zanima.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#154

Odgovor Napisal/-a Golman » 10. Jul 2012 07:39

Kot prvo predlagam, da se prvo vsi malo sprostimo, poletje je :) Ob mrzlem Radlerju navsezgodaj bi rad tudi sam podal mnenje glede lige. Najprej bi rad pozdravil xperota, ki je podal tudi zanimivo mnenje kako bi liga izgledala, vendar sam nebi tega sistema uvajal v našo ligo.

Za moje pojme in kolikor poznam Argentinski sistem, bi se ga tudi sam odrekel. Točke za zmago se seštevajo in tako pač je. Kdor zbere največ točk, je prvak. Logika. Zanimivo prvenstvo pač je ali ni, dejstvo je, da je Maribor toliko nad vsemi pa kljub temu jih lahko premagajo vsi(dokazano od Triglava...)... To leto ima Koper zelo dobro moštvo, tukaj je Olimpija, Mura tudi ni slaba, tu pa tam bi znal mešati štrene tudi Celje itd. Jaz bi celo napovedal, da bo po dolgem času prvenstvo bolj napeto. Edino kar v naši ligi ne maram, je 10 klubov v Prvi ligi. Prvo treba naši ligi zagotoviti sponzorja(Telekom je sedaj, kajne?), sedaj pa se morda ne boste vsi strinjali, iz sponzorskega denarja bi morali denar dobiti klubi, ki so finančno ogroženi, da bi lahko sezono izpeljali do konca. Maribor je finančno zelo stabilen, lahko bi rekel prav tako za Olimpijo kot tudi za Koper... Povečati nagradne sklade za prvaka in pokalnega zmagovalca. Upam, da bo sedaj NZS naredila pravilen pristop k ligi, ker tisto Združenje je bilo največja napaka odkar imamo samostojno ligo. Liga rabi par vodilnih oseb, ki bodo 100% delale v korist Slovenskega nogometa, zato bi lahko rekel, da vrnitev zlate generacije v Slovenski nogomet bi bilo lepo(nekateri so že del Slo. nogometa...).
Potreben bi bil čisto drugačen pristop do kluba, ki je finančno obubožano. Če bi NZS dala kaj na to, nebi dovolila da Primorje in Nafta ugasneta, dva kluba s tradicijo... Če bi šteli oba kluba v Prvo ligo, bi imeli že 12 klubov, recimo.
No, kar sem želel povedati je, da Argentinskega sistema nebi uvajal, ker ne vidim prednosti v temu, da je prvak tisti, ki je v najboljši formi v enem delu prvenstva. Druga zgodba bi bila, če bi pri nas trajala liga več mesecev, ne pa sedaj, kot je. Ko se julija že začne in konca konec novembra, pa potem šele konec februarja oz. marca?
Optimističen sem pred prihajajočo sezono, naši klubi bodo nabrali nekaj Evropskih točk(verjetno Mura, Olimpija, Maribor, Celje?), kar bi bilo po zelo dolgem času oz. če ne celo najboljša predstava Slovenskih klubov v Evropi. Ta sezona zna biti še zelo, zelo zanimiva.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#155

Odgovor Napisal/-a Astoria » 15. Avg 2012 19:54

Eno zelo zanimivo čtivo glede pravih nogometnih stadionov in ambientu v le-teh.
Večerne tekme in navijači
Ko PrvaLiga postane prava stvar

Ambient pomembno prispeva h kvaliteti tekem v PrviLigi. Zadnja tri gostovanja je Triglav odigral na krasnih novih slovenskih stadionih pod žarometi v Celju, Kopru in Mariboru. Večerne tekme so boljše že zaradi človeškega bioritma, večina ljudi ima organizem v tem času bolje pripravljen na napore, zato je večja pretečena kilometrina, hitrost, moč duelov itd. Še več k temu dodajo nižje, sveže temperature. Če je pravi še ambient, to je zaprt, nogometni stadion (brez atletske steze!), soliden obisk in navijaške skupine, tekma sama po sebi dobi novo dimenzijo. Vse tri tekme so bile odigrane v dovolj visokem ritmu za gledalce. Veliko agresivnosti, šprintov, prebojev, da tudi s tribune tekma "izgleda"..............

Celoten članek.

Uporabniški avatar
iniesta
Prispevkov: 413
Pridružen: 20. Dec 2011 16:01
Klub: ND Gorica
Kraj: Primorska

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#156

Odgovor Napisal/-a iniesta » 26. Avg 2012 12:21

Dober članek iz včerajšnje Ekipe:
http://www.ekipa.org/2012/08/-kavcarji- ... -stadion-/
GREMO PLAVI, PROTI NOVI ZMAGI!!!
Tim Matavz> Po srcu sem 'plav'. Gorica je tista opcija!

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#157

Odgovor Napisal/-a Astoria » 16. Sep 2012 14:34

7 od 10 prvoligašev ima reflektorje, a redki vsi pod njimi ne igrajo. Vzrok bi naj bilo pomanjkanje denarja, zato se tekme igrajo ob nezanimivih terminih kot je recimo ob 16:00.
Vedno si preberem reportaže Zavrča in od zadnje tekme lanske sezone, ko so prvič vklopili reflektorje in vse do sedaj igrajo vedno ob petkih ob 20:00 pod reflektorji in vidim, da je to uspešna poteza, ki se je prijela, saj je tribuna vedno nabito polna, zraven še stojijo tisti, ki nimajo prostora na njej.

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#158

Odgovor Napisal/-a Ceks » 27. Sep 2012 23:57

Zanimiv članek:

http://www.nogomania.com/Slovenski-Nogo ... nosti.aspx

Morem priznat, da me je NZS razočarala na polni črti. Ob prihodu Čeferina sem bil velik optimist, ob vseh njegovih obljubah. Zdaj pa lahko rečem, da je vse šlo navzdol, od reprezentance, do klubov in samega sistema tekmovanj (kazni, sestava lige, pravila in zahteve...).

O kakšnem premiku na bolje ali komentarju o stanju s strani NZS pa ne duha ne sluha. Kaj čakajo?

Uporabniški avatar
xpero39
Prispevkov: 470
Pridružen: 30. Jun 2012 21:06
Klub: NK Maribor
Kraj: Gornja Radgona

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#159

Odgovor Napisal/-a xpero39 » 28. Sep 2012 13:57

Sem mislil sam kopirat članek pa sem pozabil. Jaz tudi nevem kaj NZS počne, zaenkrat nič ne gre kot bi trebalo, ne liga in ne reprezentanca. Sem že napisal komentar na nogomania tako, da bom samo kopiral :
Slovenski nogomet ima več problemov in ta odsotnost TV prenosov je stanje le še poslabšala. Slovenski nogomet potrebuje: 1. Vsaj 2 TV prenosa na vikend + povzetek dogajanja tedna 2. Ob tekmah še dodatno promocijo tekmem 3. Pivo na stadionih (nevem če se da sklicati referendum glede te teme?) 4. Malenkost manjše število potrebnih varnostnikov na tekmi, saj pa navijači niso zaporniki 5. Bolje urejen urnik tekem, tekme nižjih lig naj bodo tako odiigrane, da ne kradejo gledalce prvoligaškim klubom( na stadionu in TV-ju)

ratipok
Prispevkov: 551
Pridružen: 03. Jan 2012 19:23

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#160

Odgovor Napisal/-a ratipok » 29. Sep 2012 12:34

Vstop tujih vlagateljev na slovenski trg (beri: stavnice).

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 83 gostov