Težave SLO klubov in problem 1.SNL

Debatirajte o Prvi slovenski ligi in o pokalu
Odgovori
NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#21

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 18. Maj 2012 17:15

ra8 napisal/-a:ratipok se strinjam s tabo.

Panonszki, ne bom citiral zadnjih postov, ker bi znalo preobremeniti server, zato ti bom odgovoril po točkah.

1. Kako ima lahko Avstrija slab model, v zadnjih petih letih imajo polne stadione, odkar je prišlo do sprememb, klubi živijo od gledanosti in si lahko privoščijo 3x dražje igralce kot mi, čeprav nimajo toliko mladih in tako potencialnih igralcev kot mi, pa njihovo razmerje vlaganja sponzorjev glede na cene v državi in velikost ni višje kot naše.

2. Švica ima slab model lige? Ja? Od kdaj pa? Basel več kot konkurenčen v ligi prvakov, plus vsaj ena ekipa doživi evropsko zimo? Toliko več denarja, kot mi? Ja res je imajo Zurich 10x večji budget, kot mi, a je vprašanje za kolikokrat več igra njihov mlad igralec? Tako, da ne bi o slabem modelu lige, Avstija in Švica imata poln stadion oz. Evropsko kvaliteto, kljub po tvoje slabemu modelu lige.

3. Vse boljše lige imajo 18 klubov, to razmišljanje je na nivoju 16 letnika. Vse boljše lige imajo tudi šesto državno ligo, ki je po prispevku sponzorjev nad nivojem naše prve. Govorimo o Italiji, Nemčiji, Angliji, Franciji in Španiji, to so svetovne tako gosp., kot nogometne velesile, da o št. prebivalstva ne govorimo, kako si bomo mi privoščili ligo 18? Enostavno bi morali igralci Spodnjega Dupleka, hoditi na gostovanje v Koštabono, pa verjetno sploh neveš kje je koštabona, to pomeni 600km bi prevozili zaradi ene tekme, v po tvojem mnenju zanimivi drugi ligi, pa bi plačali za avtobus 800 € za prevoz igralcev, ki bi se v eno smer vozili minimalno 3 ure, glede na dolžino potovanja, bi morali imeti še vsaj dva obroka, kar pride zraven še minimalno 600€, pa smo takoj na 1500€ in če pogledamo da imaš 15 gostovanj na sezono, pa v povprečju da za stroške porabiš 1000€ smo na 15.000€, plus plače igralcev, ki verjetno ne bi izgubljali dni zastonj, smo takoj 70.000€ plus sodniki, plus trenerji, plus administracija, plus stadion vzdrževanje in najemnina, opa 150.000 €, kje pa bosta Spodnji Duplek ali Koštabona spraskala ta denar, od vstopnic, ko imata na tekmo v povprečju 100 gledalcev, aja bo bolj zanimiva liga, pa naredimo 200, po 5€ (več ne more bit ker gre za drugo ligo in je infrastruktura na psu) imamo 1000€ na tekmo. To je 15000 na sezono, oz. oprosti 19.000€, če ni dežja, ker nimajo pokritih tribun. Zdaj pa ti meni povej, kje da ti vaški klubi zberejmo minimalno 100.000€, pa dejmo zaokrožit, da je takih vaških klubov 10, je to 1M letno od sponozorjev, pa to ne dobi Maribor, ki igra prvo ligo in ligo Europa in je veliko tržno ime in več kot 2x večje kot ti vaški klubi skupaj. Kako, da se mi gremo šele prve lige z 18imi klubi, če klubi v trenutni ligi dajajo igralcem samo potne stroške in čevape?

4. Kaj je pa narobe z švercanjem slabih klubov, mislim da je tekma Šenčur Koper bila bolj zanimiva, kot Nafta Koper za gledalce na Bonifiki. Če se švercajo dve tekmi se ne bojo do finala!

5. Nafta in Triglav po mojem mnenju nista kanti za nabijanje, Triglav je premagal Koper, Maribor, Nafti v prve delu ni šlo tako slabo. Kako bi lahko Odranci koga premagali, če ne bi šlo za podcenjevanje ali nameščanje tekem, pa primerjaj njihov roster z rosterjem Nafte. Pri Evropskih klubih pride do velike gol razlike na podlagi dnevne forme, ne zabija cela ekipa, zabijajo le tisti ki se jim trže na tej tekmi. In govorimo o gigantih, ki imajo 200x večji budget kot mi. Spet če pogledamo težave v pokalu, ni realno, nekatere ekipe se izognejo pokalu, da bi se posvetile tekmam v prvi ligi. Ja pa primerjaj gledanost Nafte in Triglava z gledanostjo Maribora, nato pa primerjaj gledanost tekme Maribor - Koper z tekmo Maribor - Triglav, pa naj bo vikend termin.

6. Zakaj nebi v MS gradili reflektorje, večerni termini tekem v vročih poletnih dneh so idealni, veliko več ljudi si lahko ogleda tekmo ob 19.00, kot pa ob 15.30, ni logično, da se igra nogomet zaradi navijačev, govorimo spet o gledanosti, zakaj se slab obisk tekem Kopra iz stare Bonifiko na novo dvigne iz 300 na 800? Zaradi infrastrukture. Infrastrukturo gradi občina, igralce pa plačuje klub, to je razlika "g. poznavalec".

7. Vprašanje zate, t.i. poznavalec, zakaj so se uveljavili v Murski Soboti igralci kot so Lotrić, Bohar, Maruško, Draković, Kous?
Zakaj v Olimpiji lahko igra Bešić, Džafić, Jović, Valenčič, Fink, Božić? Ta sistem nas je prisil do tega, da imamo danes Velikonjo, Volaša, Radujkota, Bačinovića, Iličića, Matavža, Zeca, Struno, Lovrečića. Večina igralcev od naštetih ni veljalo za njih, da so ekstremni talenti, Matavž in Velikonja sta bila talenta in sta se forsirala skozi rep. selekcije mladine, ostali so pa tako, bolj kot ne, ne dovolj dobri za v tujino. Kaj to pomeni, da sistem je ekipe in igralce pripravil do tega, da igralci iz mladincev ne odhajajo prehitro v tujino (Bloudek, Štravs, Zupan, Sikur,...) kaj nam to pove, vidiš da smo naredili nekaj, kar bo lahko iz mulcev naredilo dobre igralce, večje so možnosti, da bojo igralci pravočasno napredovali in bojo bili porinjeni v člansko ekipo.

8. V MS je bil denar v času Subana, koliko igralcev je takrat v prvi ekipi igralo iz mladinskega pogona? Mi jih našteješ več kot sedaj? Kaj pa v Olimpiji, velika Olimpija s cimetom in žutim? V Gorici v času pred Burgićem in Birso? V Mariboru, pred Zajcem, Mihelićem? V Kopru, ko smo prišli v polfinale pokala Intertoto? V Celju v času Sešlarja?


Veselim vse dvojega odgovora, pa pričakujem odgovor na moj komentar, ne pa ponavljanje tvojih postov in spet nabijanje o tem kako imaš prav in kako imajo vse velike lige 18 klubov. Pa potrudi se argumentirat povedano, ker le tako lahko teče naprej dobra debata, če pa potrebuješ kakšen dober dodaten argument na moje poste, piši na ZS. Hvala

Amen! :!:

tilen89
Prispevkov: 442
Pridružen: 21. Dec 2011 10:59

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#22

Odgovor Napisal/-a tilen89 » 18. Maj 2012 20:31

Še moje mnenje na kratko:
Meni se zdi liga 10 trenutno najboljša izbira. Širjenje lige ob že tako šibkem gospodarstvu in pomanjkanju sponzorjev enostavno nima smisla in ne vidim nobenih pozitivnih stvari pri širjenju lige. Slovensko gospodarstvo je trenutno v katastrofalnem stanju in dokler se to ne popravi, velikih preskokov na bolje ne bo.

So pa stvari, ki se jih da že zdaj izboljšat.
1. Obvezna pocenitev 1. lige. Liga je enostavno predraga. Smešno je, da je treba drugoligaše prav prositi, da vstopijo v prvo ligo. Tega v resnih ligah ne vidiš. Možnosti za rezanje je dovolj, za primer lahko vzamem varovanje, katerega stroški so enormni. Potem pa vidiš scene kot na tekmi Nafta : Mura, kjer je bilo varnostnikov in policajev skupaj skoraj toliko kot gledalcev, pa mislim, da je bil celo policijski helikopter. Samo na tej se je plačalo vsaj 50% preveč. Vprašanje, če jim je sploh ostalo kaj od prodaje kart. Pa potem ne vidim razloga zakaj bi moralo biti sojenje v 1. ligi dražje, sodniki morajo isto delat na tekmah prve in druge lige in na obojih so isto zanič. Pa še par področij se bi našlo.
2. Deljenje denarja. Sami si poglejte tabelo in ustvarite mnenje. Ob tem upoštevajte, da je nogomet globalno medijsko najbolj zanimiv šport in da ravno nogomet prinaša daleč največ denarja v blagajno Športne loterije. http://www.rtvslo.si/sport/preostali-sp ... tej/282027
3. Delo z mladimi. Moti me predvsem, da je igranje mladih igralcev ponavadi zadnja rešitev, ko klub zaide finančne težave, pred tem imajo prednost razni precej dražji tujci vprašljivih kvalitet. Pa preveč pogosto se dogaja, da mladi igralce za drobiž odhajajo v tujino. Delo z mladini bi morali biti temelj vseh klubom.
4. Marketing. V bistvu ga v večini klubov sploh ni oz. ni vreden omembe. Pa potem obisk na tekmah: klub ne more bit zadovoljen z 200 - 300 gledalci na tribuni. Čisto preprosta in zelo dobra akcija je obisk nogometašev in deljenje kart po osnovnih šolah. To so delali v Mariboru in odziv je bil zelo velik. Pa seveda vsak otrok še zraven pripelje starejšega spremljevalca. V vsakem primeru je težko dobit sponzorja, če imaš na tribuni samo igralce mlajših selekcij, sorodnike nogometašev, 5 novinarjev, delegata in 50 navijačev pa praktično nemogoče.
5. Mediji. Medijska podpora je zelo slaba. Žalostno je, da ima najbolj gledana komercialna televizija več reportaž o Barceloni ali C. Ronaldu, kot pa o celi slovenski ligi. Ko pa je recimo prišlo na derbiju do kakšnega malega incidenta pa uspeli naredit veliko, prenapihnjeno reportažo, ki še samo dodatno odbija ljudi od lige.

Pa še par točk bi lahko napisal. Ampak glavno je to, kar sem napisal v prvem odstavku - ob takem gospodarstvu ne moreš met močne lige. V nobenem športu.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#23

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 20. Maj 2012 01:12

netgear67 napisal/-a:
Panonszki napisal/-a:Kdor bo imel denar, bo vlagal v infrastrukturo. Ne bo pa se sililo klubov v neke nenormalne investicije sploh v teh težkih časih. Koji kurac je treba v MS nujno graditi reflektorje, če pa ni denarja niti za igralce?
Pa kake nenormalne investicije? Reflektorje mora postavit klub in zaj je to za tebe nenormalna investicija? Pa daj lepo te prosim no. In je NZS s svojo ligo 10 klubov in ne vem kaj vse kriva, da Mura nima denarja? So njeni tako visoko nenormalni kriteriji krivi, da Mura nima denarja? Je Mura kaj naredila za dosego teh po tvoje nenormalnih kriterijev? NIČ. Je postavila reflektorje? Ni jih. Pa vseeno nima denarja.
Na koncu boš še rekel,da je nenormalni kriterij to, da NZS zahteva, da klub plačuje igralcem plače.

Napiši kaj je za tebe nenormalna investicija? Mura in Triglav edina od 1.ligašev nimata reflektorjev, ostali jim imajo VSI. Prav tako imajo čisto vsi z Muro in Triglavom vred pošlihtano kar se tiče predpisanih kapacitet stadionov.

Kaj je potem problem Mure? NZS ni problem. Bi rekel,da je NZS tako zajebana pa zahteva takoj pri priči reflektorje in da ste jih sami financirali. Torej klub in ne občina,NZS,UEFA ipd in zaradi tega ni denarja. Torej kaj je problem Mure, da ni denarja?
Povej mi, ker ne razumem. So se plače iz 2. lige v 1.ligo kaj zvišale? Če so se, zakaj so se? Če se niso, potem pa res to žalostno, da niti drugoligaških plač klub ne more poplačat. In še enkrat, kje je sedaj tu NZS z vsemi svojimi banalnimi, hudičevo težkimi kriteriji in zahtevami, da Muri gre tak slabo?
Preberi še enkrat, kaj sem napisal. Ja, kriteriji prve lige zahtevajo reflektorje in tam februarja enkrat je občina napovedala, da jih bo zgradila, kar je velik (in nepotreben) strošek za mesto. Ker drugače Mura kao ne dobi prvoligaške licence. Medtem pa igralci ne dobivajo plač. To je vse, kar sem napisal v citiranem, kar si pa ti prebral, pa ni moj problem. In ja, niso NZSjeve zahteve glavni razlog, da je tam, kjer je, so pa nesmiselne za slovenski prostor.

Sicer pa se jasno vidi, kam vodijo te kriteriji, ko pa niti 10 prvoligašev ne moremo zbrati oz. je vsako leto sestava lige za naslednje leto skoraj misija nemogoče. Liga s samo 10 klubi pa sploh ni prava liga ampak malo večji turnir in posledično tudi ni zanimanja za to ligo, ni gledalcev, tekme so nezanimive in "ponavljajoče".

10 let nazaj so imeli reflektorje samo Bežigrad, Ljudski vrt in štadion v Velenju. No, Gorica jih je tudi dobila tam enkrat. Pa a je bila liga kaj slabša? Bilo je 12 klubov s trikrožnim sistemom, mnogo boljši sistem kot zdaj, slovenski nogomet je bil v zlatih letih (Euro 2000, WC 2002, Maribor v Ligi prvakov, normalen prehod med 2. in 1. ligo).
ratipok napisal/-a:Se še spomni kdo kako je bilo 10 in več let nazaj, ko se je igralo po njivah in sta samo stari Ljudski vrt ter Bežigrad delovala kot nek stadion?
10 let nazaj je bil slovenski nogomet v zlatih letih. Stadioni pa tudi niso bili tako slabi, kot eni mislijo.
Poglejmo Aluminij. Ti pogoji so edini razlog zakaj bo njihov "stadion" deležen novih gradbenih posegov po xx letih.
Te gradbeni posegi stanejo. Cela država je v krizi, ne samo nogomet. Kaj je narobe z zdajšnjim Aluminijevim stadionom? Bil sem tam večkrat, ko je Mura igrala še v 2. ligi, glede na velikost kraja in kluba čisto normalen stadion.
ra8 napisal/-a:1. Kako ima lahko Avstrija slab model, v zadnjih petih letih imajo polne stadione, odkar je prišlo do sprememb, klubi živijo od gledanosti in si lahko privoščijo 3x dražje igralce kot mi, čeprav nimajo toliko mladih in tako potencialnih igralcev kot mi, pa njihovo razmerje vlaganja sponzorjev glede na cene v državi in velikost ni višje kot naše.
Ta komentar je že v osnovi nesmiseln, ker primerjaš Avstrijo s Slovenijo. Prišlo do katerih sprememb točno, tukaj govorimo o številu klubov v ligi... Oni imajo 10 klubov že od nekdaj. Bi pa njihova liga na dolgi rok nedvomno napredovala, če bi jo povečali (moje mnenje), ampak to je njihov problem. Glede na vložke in proračune klubov so dosegli na evropski ravni bolj malo. Kdaj je bil kakšen njihov klub nazadnje v Ligi Prvakov? Sturm v času Osima... Reprezentanca pa ni bila na velikem tekmovanju še dlje. Neka Olimpija je skoraj izločila Austrijo iz pokala.
ra8 napisal/-a:Švica ima slab model lige? Ja? Od kdaj pa? Basel več kot konkurenčen v ligi prvakov, plus vsaj ena ekipa doživi evropsko zimo? Toliko več denarja, kot mi? Ja res je imajo Zurich 10x večji budget, kot mi, a je vprašanje za kolikokrat več igra njihov mlad igralec? Tako, da ne bi o slabem modelu lige, Avstija in Švica imata poln stadion oz. Evropsko kvaliteto, kljub po tvoje slabemu modelu lige.
Spet delaš nesmiselne primerjave. Glede na kontekst debate je torej tvoj argument, da je švicarska liga dobra zato, ker ima 10 klubov? Drugače tvoj komentar (spet) nima nobenega smisla.
ra8 napisal/-a:Vse boljše lige imajo 18 klubov, to razmišljanje je na nivoju 16 letnika. Vse boljše lige imajo tudi šesto državno ligo, ki je po prispevku sponzorjev nad nivojem naše prve. Govorimo o Italiji, Nemčiji, Angliji, Franciji in Španiji, to so svetovne tako gosp., kot nogometne velesile, da o št. prebivalstva ne govorimo, kako si bomo mi privoščili ligo 18? Enostavno bi morali igralci Spodnjega Dupleka, hoditi na gostovanje v Koštabono, pa verjetno sploh neveš kje je koštabona, to pomeni 600km bi prevozili zaradi ene tekme,
Vsak tvoj naslednji komentar je bolj nesmiseln, sploh s temi aburdnimi primeri, ki naj bi argumentirali kdo ve kaj, pa se sam spuščaš še na nižji nivo od 16-letnika. Sem lepo napisal, kateri klubi bi okvirno, v zdajšnjih razmerah, igrali v prvi ligi, oz. bi se teoretično znašli v njej. Gre za klube, ki so v zadnjem času igrali v 2. ligi, kjer so razdalje potovanj ISTE kot v 1. ligi. 2. ligo pa bi razdelil na vzhod in zahod. Tako da bi s tem ZMANJŠAL stroške.

Sicer pa tukaj spet primerjaš države, ki s Slovenijo niso primerljive. Je pa dejstvo, da so te lige uspešne, ker imajo več klubov in bi bile mnogo manj zanimive, če bi imele samo 10 klubov. Osnovni model 16-20 klubov je nujen, potem se to samo prenese na specifične slovenske razmere. Samo zato, ker imamo tukaj kao nekih 6-8 klubov, ki so baje na nekem evropskem nivoju in imajo nevemkako infrastrukturo, še ne pomeni, da mora biti prva liga rezervirana samo za te klube.
ra8 napisal/-a:4. Kaj je pa narobe z švercanjem slabih klubov, mislim da je tekma Šenčur Koper bila bolj zanimiva, kot Nafta Koper za gledalce na Bonifiki. Če se švercajo dve tekmi se ne bojo do finala!
Preberi še enkrat mojo argumentacijo, če ne razumeš, potem ti ne morem pomagati. Sicer pa s tem komentarjem v bistvu daješ prav meni.
ra8 napisal/-a:Nafta in Triglav po mojem mnenju nista kanti za nabijanje, Triglav je premagal Koper, Maribor, Nafti v prve delu ni šlo tako slabo. Kako bi lahko Odranci koga premagali, če ne bi šlo za podcenjevanje ali nameščanje tekem, pa primerjaj njihov roster z rosterjem Nafte. Pri Evropskih klubih pride do velike gol razlike na podlagi dnevne forme, ne zabija cela ekipa, zabijajo le tisti ki se jim trže na tej tekmi. In govorimo o gigantih, ki imajo 200x večji budget kot mi.
Spet si zgrešil bistvo mojega argumenta, v tem primeru da sta realno gledano ta dva kluba že zdaj nekje na istem nivoju, kot boljši klubi v 2. ligi.

Triglav in Nafta sta nekajkrat močno izgubila, nekajkrat pa presenetila. Tako kot bi igrali tudi Zavrč, Aluminij, Dob, Krka ali kdorkoli drug, v ligi 16... Tako da je bil tvoj argument brez povezave s to temo.

S temi Odranci pa spet delaš nesmiselne primerjave, razen če misliš, da če bi ligo razširili na 16 klubov, da bi se naenkrat v njej pojavili Odranci, Grad, Čarda, Kema Puconci in ne vem še kdo.
ra8 napisal/-a:Spet če pogledamo težave v pokalu, ni realno, nekatere ekipe se izognejo pokalu, da bi se posvetile tekmam v prvi ligi.
"Izognejo pokalu". Karkoli naj bi to v tem primeru pomenilo. Očitno se je Maribor Dobu in Zavrču "izognil" in sploh ni igral proti njima, ampak poslal tja svoje kadete.
ra8 napisal/-a:Ja pa primerjaj gledanost Nafte in Triglava z gledanostjo Maribora, nato pa primerjaj gledanost tekme Maribor - Koper z tekmo Maribor - Triglav, pa naj bo vikend termin
Koliko neumestnih primerjav bom še moral primerjati? A se lahko zdaj dejansko posvetimo temi?
ra8 napisal/-a:Zakaj nebi v MS gradili reflektorje, večerni termini tekem v vročih poletnih dneh so idealni, veliko več ljudi si lahko ogleda tekmo ob 19.00, kot pa ob 15.30, ni logično, da se igra nogomet zaradi navijačev, govorimo spet o gledanosti, zakaj se slab obisk tekem Kopra iz stare Bonifiko na novo dvigne iz 300 na 800? Zaradi infrastrukture.
Vsa leta v prvi ligi smo imeli lepo število gledalcev (ki ga vi v Kopru seveda lahko samo sanjate, pa tudi če ste prvaki) brez reflektorjev. Ker imamo zadosti navijačev, ki pridejo klub gledat tudi v vročem poletnem dnevu. Vi tega nimate, reflektorji so bili vaša investicija. Vse lepo in prav. Vendar v tvojem komentarju (spet) ne vidim nobenega smiselnega argumenta, ki bi se vezal na to temo. Kot da sem pisal, da je treba klubom prepovedati investirati v infrastrukturo...
Infrastrukturo gradi občina, igralce pa plačuje klub, to je razlika "g. poznavalec"
Občina pa denar pričara?
Vprašanje zate, t.i. poznavalec, zakaj so se uveljavili v Murski Soboti igralci kot so Lotrić, Bohar, Maruško, Draković, Kous? Zakaj v Olimpiji lahko igra Bešić, Džafić, Jović, Valenčič, Fink, Božić? [...]
Povsem nerelevantno vprašanje, ker ni v sklopu argumenta, ki bi dokazoval, da je to posledica lige z 10 klubi, in da v ligi z 16 (ali več) klubi te igralci ne bi mogli uspeti oz. se uveljaviti v svojih klubih.
V MS je bil denar v času Subana, koliko igralcev je takrat v prvi ekipi igralo iz mladinskega pogona? Mi jih našteješ več kot sedaj? Kaj pa v Olimpiji, velika Olimpija s cimetom in žutim? V Gorici v času pred Burgićem in Birso? V Mariboru, pred Zajcem, Mihelićem? V Kopru, ko smo prišli v polfinale pokala Intertoto? V Celju v času Sešlarja?
Daj raje prosim vprašaj samega sebe, kakšno vezo ima to z ligo 10/16 preden prihajaš na dan s takšnimi neumestnimi komentarji.
Veselim vse dvojega odgovora, pa pričakujem odgovor na moj komentar, ne pa ponavljanje tvojih postov in spet nabijanje o tem kako imaš prav in kako imajo vse velike lige 18 klubov.
Če sem karkoli ponovil sem to naredil zato, ker si streljal v prazno s svojimi komentarji in napadal nekaj, česar jaz nisem nikoli zagovarjal. Vsekakor pa nisem pisal, da imajo vse velike lige 18 klubov. Za spremembo vsaj PROBAJ prebrati (in potem razumeti) kaj sem napisal.
tilen89 napisal/-a:Še moje mnenje na kratko:
Meni se zdi liga 10 trenutno najboljša izbira.
Kako se lahko "ligi" z 10 klubi sploh reče "liga"? Južnoameriška kvalifikacijska skupina ima 10 ekip. Potem je to tudi "liga"? Prosim lepo no. 4 ligaški "derbiji" na leto, kje imate to? Kjerkoli je tako, so derbiji močno izgubili na pomenu, kar je logična posledica.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#24

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 20. Maj 2012 01:22

Res ne razumem, v čem je problem imeti pravo LIGO s 16 ali več klubi, kot pa imeti ta cirkus od tekmovanja z 10 klubi.

Letos 6 tekem med Rudarjem in Gorico, res neverjetno zanimiva nogometna scena v Sloveniji. S tem da sta se ta dva kluba vsaj štirikrat srečala še lani, pa predlani, pa predpredlani itn. Ziher je bilo ene 20 tekem med tema kluboma v zadnjih 4 letih.

Potem pa se ljudje čudijo, zakaj nihče ne hodi na tekme.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#25

Odgovor Napisal/-a ra8 » 20. Maj 2012 11:03

Moje komentiranje na tvoje poste se tukaj konča, nisi mi na eno vprašanje odgovoril. Sam sem za širjenje lige, vendar da pogoji za prvo ligo ostanejo enaki, raje 10 urejenih klubov, kot 15 indijancev,

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#26

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 20. Maj 2012 11:29

Panonszki napisal/-a:
Viator&Vektor napisal/-a:Ti bi žrtvoval celoten pokal zaradi nekaj gloryhunterjev, da se ne bi pritoževali. Ne morem verjeti kako vsi jemljejo slovenski pokal kot neko drugorazredno tekmovanje. Na evropski ravni je bila zame največja napaka ukinitev pokala pokalnih zmagovalcev.
Kako "žrtvoval pokal"? Pač žreb bi bil z nosilci glede na položaj v prvenstvu v prejšnji sezoni. Kar je čisto normalna in logična rešitev. Sistem z nosilci prepreči morebitno švercanje slabih klubov zaradi srečnega žreba. Dober sistem imajo npr. v Copi Libertadores. Naj pridejo v finale tisti, ki so najboljši.
...
Sicer pa evo, tukaj si se zapičil v moj predlog o pokalu, ki sploh ni bil neko bistvo, ne moti pa te, ko tukaj ljudje zagovarjajo ligo 10 in podobne neumnosti. Toliko o tem, kdo bi kaj rad žrtvoval gloryhunterjem. Uživaj v ligi 10 in neizmerno zanimivi enotni 2. ligi.
Mislim zakaj, kaj ima to veze, kakšen rezultat je nek klub dosegel v prvenstvu? Kot sem že rekel, to je isto, kot da bi prvo ligo sestavili iz četrtfinalistov lanskega pokala.

Dobro, ni bistvo, ampak me pa res moti. Lige10 pa ne zagovarjam in to sem (tudi tu) že večkrat napisal. Seveda me prav tako moti, če se to zagovarja, ampak zato še ne bom podpiral deljene druge lige in delegiranega pokala.

Kar se tiče infrastrukturnih kriterijev lige10 pa samo tole, trenutno je v Sloveniji točno 9 stadionov ki izpolnjuje pogoje za desetčlansko ligo.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

ratipok
Prispevkov: 551
Pridružen: 03. Jan 2012 19:23

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#27

Odgovor Napisal/-a ratipok » 20. Maj 2012 14:46

Panonszki napisal/-a:Liga s samo 10 klubi pa sploh ni prava liga ampak malo večji turnir in posledično tudi ni zanimanja za to ligo, ni gledalcev, tekme so nezanimive in "ponavljajoče".
To dejansko ne drži. Slovenska liga je začela z 21 klubi in se potem v nadaljnih sezonah postopoma krčila dokler ni prišla do 16 klubov. Takrat je bilo zanimanje za to ligo zelo nizko in se je dvignilo šele z uvedbo lige z 10 klubi. Tisto pa je potem bil čas, ko so padali rekordi gledanosti in takrat je liga v sedanjem formatu imela največ gledalcev v vsej svoji zgodovini (tam okrog 1.700 v povprečju; zelo lepe cifre tudi za današnji čas). Potem so konec devetdesetih znova sistem spremenili in uvedli ligo 12, kar pa se je po nekaj letih izkazalo za nevzdržno (ob tem, da je zanimanje in povprečje samo padlo tudi za 500 in več na tekmo - sicer to niso ne vem kakšne številke ampak procentualno in za Slovenijo so velike). Dejansko menim, da je takrat NZS storila napako in bi morali ostala pri ligi z 10 klubi. Morda bi hitro prišli do povprečja 2.000 na tekmo kaj je vsaj zame neki cilj h katerem bi morali strmet vsi klubi in nogometni delavci v Sloveniji.

Model, ki ga zagovarjaš ti smo videli v prvih nekaj sezonah te lige. Takrat je liga dejansko bila polamaterska in imela 16 klubov (tudi 18 in v prvi sezoni 21). Že takrat ni delovalo in "manjši" klubi niso bili sposobni igranja na tem nivoju (tako finančno kot organizacijsko in tudi tekmovalno). V bistvu je le Olimpija delovala na nekem profesionalnem nivoju.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#28

Odgovor Napisal/-a Golman » 20. Maj 2012 18:01

1. Kot prvo mora Slovenska prva nogometna liga dobiti sponzorja, neko državno podjetje kot je recimo Telekom. Invensticija v naš nogomet bi tudi moralo biti odkup vseh TV pravic, ki jih ima kdo? Vem da se je pred časom govorilo, da naj bi nacionalka plačevala za prenos ne vem komu že? Prva liga more biti tržna, da bi vstopale firme, pustiti tujim stavnicam in firmam vstop v klub...

2. Poudarek ne sme biti samo na Prvi ligi ampak bi se lahko tudi počasi začela urejati tudi druga liga, zakaj? Zato, če, drugoligaš vstopi v prvo ligo ima neko urejenost glede financ, infrastrukture itd. Tudi sponzor za drugo ligo bi bil več kot dobrodošel, samo v to dvomim, da se bo kdaj zgodilo.

3. Da lahko neki klubi iz vasi igrajo proti Mariboru in drugim je že dokazano, Šenčur, Zavrč, Dob v pokalu... Če bi taki klubi igrali v prvi ligi, dvomim, da bi Maribor odšel na igrišči s ključnimi igralci in nabijal mrežo, mislim, da bi marsikateri klub, ki bi nastopal v Evropi, izkoristil za počitek ključnih igralcev, priložnost bi dobili mladi itd. Seveda odvisno od trenerja.

4. Rabimo eno pošteno oddajo o Prvi ligi ter o nižjih slovenskih ligah. Nimam nič proti oddaji na Šport TV 2, samo mislim, da je to premalo reklamirano... Rabimo "boom" oddajo s sogovorniki ipd.

5. Liga se po mojem mnenju bi morala širiti ampak samo v primeru, da bi lahko klubi zagotovili stabilnost, da se prvenstvo lahko odigra regularno do konca. Tukaj bi marsikaj morala pomagati NZS. Ampak glede na trenutno "recesijo" v državi, bi bilo to nemogoče v vsakem pogledu. Poleg profi klubov, bi prišli v ligo amaterski klubi kar je, kot je že nekdo prej omenil, lahko velik problem. Da bodo klubi za nabijanje... Čeprav je to leto Nafta tudi kar za nabijanje, 2x so izgubili po 6:0 samo v eni polovici sezone, recimo... Spet je vse odvisno od klubov samih, mi lahko debatiramo kolikor želimo, pa ne bomo nič spremenili :D

6. Kdaj je Olimpija imela veliko obiska? Ko je prišel v klub Prosinečki. Takrat uprava Olimpije ni znala izkoristiti take invensticije v klub. Marsikdo je takrat kupoval od njega dres in ga ma še dandanes doma... Slovenska liga rabi igralce, kot je bil Prosinečki... S tem bomo pridobili gledalce nazaj na stadion, kako bodo pa klubi poskrbeli, da zadržijo gledalce na stadionih pa je njihov problem...

7. Pa še ena stvar, zimska pavza je PREDOLGA! V teh treh mesecih se naš nogomet izgubi v soju žarometov drugih lig in to je največja napaka. Zakaj pa se nebi recimo igrala kakšna zimska liga, kot je bilo to včasih? Čeprav mislim, da bi se lahko to sezono liga dosti prej začela. Pa tekme med tednom bi se morali odpovedati, absolutno je prevelik finančni zalogaj za vsakega gledalca, če ima 3 tekme v roku enega tedna(recimo sobota-sreda-nedelja)...

To je na kratko od mene :D
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#29

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 22. Maj 2012 01:25

ratipok napisal/-a:
Panonszki napisal/-a:Liga s samo 10 klubi pa sploh ni prava liga ampak malo večji turnir in posledično tudi ni zanimanja za to ligo, ni gledalcev, tekme so nezanimive in "ponavljajoče".
To dejansko ne drži. Slovenska liga je začela z 21 klubi in se potem v nadaljnih sezonah postopoma krčila dokler ni prišla do 16 klubov. Takrat je bilo zanimanje za to ligo zelo nizko in se je dvignilo šele z uvedbo lige z 10 klubi. Tisto pa je potem bil čas, ko so padali rekordi gledanosti in takrat je liga v sedanjem formatu imela največ gledalcev v vsej svoji zgodovini (tam okrog 1.700 v povprečju; zelo lepe cifre tudi za današnji čas). Potem so konec devetdesetih znova sistem spremenili in uvedli ligo 12, kar pa se je po nekaj letih izkazalo za nevzdržno (ob tem, da je zanimanje in povprečje samo padlo tudi za 500 in več na tekmo - sicer to niso ne vem kakšne številke ampak procentualno in za Slovenijo so velike). Dejansko menim, da je takrat NZS storila napako in bi morali ostala pri ligi z 10 klubi. Morda bi hitro prišli do povprečja 2.000 na tekmo kaj je vsaj zame neki cilj h katerem bi morali strmet vsi klubi in nogometni delavci v Sloveniji.

Model, ki ga zagovarjaš ti smo videli v prvih nekaj sezonah te lige. Takrat je liga dejansko bila polamaterska in imela 16 klubov (tudi 18 in v prvi sezoni 21). Že takrat ni delovalo in "manjši" klubi niso bili sposobni igranja na tem nivoju (tako finančno kot organizacijsko in tudi tekmovalno). V bistvu je le Olimpija delovala na nekem profesionalnem nivoju.
A bi lahko dal neke konkretne podatke glede gledanosti po sezonah? Hvala.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#30

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 22. Maj 2012 01:28

Viator&Vektor napisal/-a:Mislim zakaj, kaj ima to veze, kakšen rezultat je nek klub dosegel v prvenstvu? Kot sem že rekel, to je isto, kot da bi prvo ligo sestavili iz četrtfinalistov lanskega pokala
Saj se že zdaj ko se sestavlja pokal glede na ligo, zato prvoligaši pridejo v tekmovanje kasneje. Mura letos sploh ni bila v pokalu, ker se lani niso uvrstili v nekih predkvalifikacijah, katerih prvoligašem ni treba igrati.
Kar se tiče infrastrukturnih kriterijev lige10 pa samo tole, trenutno je v Sloveniji točno 9 stadionov ki izpolnjuje pogoje za desetčlansko ligo.
V bistvu jih je 8. Kateri od teh dveh naj bi po tvoje izpolnjeval kriterija - Fazanerija ali stadion v Kranju?

Ali si mogoče štel zraven koga iz nižjih lig, Krško?
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#31

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 22. Maj 2012 03:08

Završki ravnokar postavljajo infrastrukturo z vsem potrebnim za igranje 1. lige.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#32

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 22. Maj 2012 08:46

Panonszki napisal/-a:V bistvu jih je 8. Kateri od teh dveh naj bi po tvoje izpolnjeval kriterija - Fazanerija ali stadion v Kranju?

Ali si mogoče štel zraven koga iz nižjih lig, Krško?
Da. Štel sem pač vse iz vseh lig.

Čeprav sem pa potem zasledil tudi sklep NZS, po katerem so kriterij reflektojev premaknili na 2013.

Glede glednosti:

91/92, 20 tekem:
1.Maribor-----------------------30700 pov 1535
2.Gorica------------------------29050 pov 1452
3.Potrošnik---------------------26200 pov 1310
4.Mura--------------------------24200 pov 1210
5.Koper-------------------------21950 pov 1097
6.Olimpija----------------------21900 pov 1095
7.Živila------------------------21800 pov 1090
8.Izola-------------------------21100 pov 1055
9.Zagorje-----------------------17500 pov 875
10.Nafta------------------------15900 pov 795
11.Rudar(T)---------------------15200 pov 760
12.Steklar----------------------14150 pov 707
13.Celje------------------------12250 pov 612
14.Primorje---------------------11000 pov 550
15.Svoboda----------------------10650 pov 532
16.Slovan-----------------------10000 pov 500
17.Ljubljana---------------------9400 pov 470
18.Jadran------------------------8500 pov 425
19.Rudar(V)----------------------7950 pov 397
20.Medvode-----------------------6050 pov 302
21.Domžale-----------------------4650 pov 232

92/93, 17 tekem:
1. Mura-----------------36700 pov 2158
2. Maribor--------------33300 pov 1958
3. Krka-----------------31700 pov 1864
4. Potrošnik------------25100 pov 1476
5. Živila Naklo---------22700 pov 1335
6. Gorica---------------17300 pov 1017
7. Koper----------------17450 pov 1026
8. Olimpija-------------14800 pov 870
9. Rudar(V)-------------13700 pov 805
10 Nafta----------------13500 pov 794
11 Izola----------------13000 pov 764
12 Zagorje--------------11600 pov 682
13 Steklar--------------10900 pov 641
14 Celje----------------10250 pov 602
15 Želežničar-----------10050 pov 591
16 Svoboda---------------7200 pov 423
17 Ljubljana-------------6500 pov 382
18 Slovan----------------5550 pov 326

93/94, 15 tekem:
1. Mura----------43900 pov 2926
2. Maribor-------33800 pov 2253
3. Gorica--------24800 pov 1653
4. Potrošnik-----22300 pov 1487
5. Živila--------21800 pov 1453
6. Koper---------18200 pov 1213
7. Primorje------13600 pov 906
8. Rudar(V)------12300 pov 820
9. Izola---------11000 pov 733
10.Olimpija------10850 pov 723
11.Publikum-------9250 pov 616
12.Krka-----------7600 pov 506
13.Jadran---------6200 pov 413
14.Svoboda--------6000 pov 400
15.Ljubljana------6000 pov 400
16.Slovan---------5950 pov 350

94/95, 15 tekem:
1. Maribor-------------39000 pov 2600
2. Gorica--------------31600 pov 2106
3. Beltinci------------29200 pov 1946
4. Mura----------------28400 pov 1893
5. Korotan-------------28200 pov 1880
6. Rudar---------------17100 pov 1140
7. Koper---------------16600 pov 1106
8. Primorje------------16250 pov 1083
9. Živila--------------13900 pov 926
10.Publikum------------12800 pov 853
11.Kočevje-------------11200 pov 746
12.Olimpija-------------9300 pov 620
13.Vevče----------------7450 pov 496
14.Ljubljana------------7200 pov 480
15.Izola----------------6750 pov 450
16.Jadran---------------4550 pov 303

95/96, 18 tekem:
1. Maribor------45100 pov 2652
2. Gorica-------41100 pov 2417
3. Mura---------40500 pov 2382
4. Beltinci-----31200 pov 1835
5. Korotan------28000 pov 1647
8. Rudar--------24000 pov 1411
7. Primorje-----23100 pov 1358
6. Olimpija-----21350 pov 1255
9. Publikum-----19000 pov 1117
10.Izola---------7950 pov 467

96/97, 18 tekem:
1. Maribor------94000 pov 5222
2. Gorica-------35400 pov 1967
3. Mura---------33700 pov 1872
4. Primorje-----32300 pov 1794
5. Koper--------29200 pov 1622
6. Beltinci-----26200 pov 1456
7. Korotan------22700 pov 1261
8. Rudar--------17000 pov 944
9. Publikum-----12800 pov 711
10.Olimpija-----11400 pov 633

97/98, 18 tekem
Maribor---------59200 pov 3289
Mura------------46500 pov 2583
Potrošnik-------31900 pov 1772
Gorica----------23450 pov 2303
Primorje--------22800 pov 1267
Olimpija--------19000 pov 1061
Korotan---------17000 pov 944
Rudar-----------16600 pov 922
Vevče-----------12450 pov 629
Celje-----------11750 pov 653

98/99, 17 tekem
Maribor---------52300 17 tekem pov 3076
Mura------------34900 17 tekem pov 2053
Koper-----------26600 16 tekem pov 1663
Potrošnik-------24400 16 tekem pov 1525
Triglav---------20900 16 tekem pov 1306
Olimpija--------19850 17 tekem pov 1168
Rudar-----------17700 17 tekem pov 1041
Primorje--------16400 16 tekem pov 1025
Korotan---------16350 17 tekem pov 962
Gorica----------15350 17 tekem pov 903
Celje------------9950 16 tekem pov 622
Domžale----------8950 16 tekem pov 559

99/00, 17 tekem
Maribor---------41200 17 tekem pov 2424
Mura------------17400 16 tekem pov 1088
Dravograd-------16900 16 tekem pov 1056
Primorje--------17400 17 tekem pov 1024
Korotan---------15200 17 tekem pov 894
Potrošnik-------14200 16 tekem pov 888
Olimpija--------13750 17 tekem pov 809
Rudar-----------13500 17 tekem pov 794
Gorica----------12500 17 tekem pov 735
Pohorje---------11150 16 tekem pov 697
Domžale----------8300 16 tekem pov 519
Celje------------7300 16 tekem pov 456

00/01, 17 tekem
Maribor---------47400 17 tekem pov 2788
Koper-----------32800 16 tekem pov 2050
Mura------------30000 16 tekem pov 1875
Olimpija--------25750 17 tekem pov 1515
Dravograd-------16900 16 tekem pov 1056
Primorje--------16700 17 tekem pov 982
Gorica----------13800 17 tekem pov 812
Korotan---------11350 16 tekem pov 709
Tabor-----------11230 16 tekem pov 702
Celje-----------10500 17 tekem pov 618
Rudar------------9500 17 tekem pov 559
Domžale----------8500 16 tekem pov 553

01/02, 17 tekem
Maribor---------50100 17 tekem pov 2947
Mura------------32100 17 tekem pov 1888
Koper-----------31500 17 tekem pov 1853
Primorje--------17800 17 tekem pov 1047
Triglav---------16200 16 tekem pov 1013
Šmartno---------16800 17 tekem pov 988
Olimpija--------14900 17 tekem pov 876
Rudar-----------12650 16 tekem pov 791
Celje-----------11000 16 tekem pov 688
Gorica-----------9550 16 tekem pov 597
Korotan----------8850 16 tekem pov 553
Domžale----------8700 16 tekem pov 544

02/03, 17 tekem
Olimpija--------42750 16 tekem pov 2672
Maribor---------40400 17 tekem pov 2376
Mura------------28000 15 tekem pov 1867
Koper-----------17300 15 tekem pov 1153
Dravograd-------15300 14 tekem pov 1093
Celje-----------18450 17 tekem pov 1085
Šnmartno--------16400 17 tekem pov 965
Primorje--------13800 15 tekem pov 920
Rudar-----------12300 14 tekem pov 879
Ljubljana-------11850 14 tekem pov 846
Gorica-----------8700 16 tekem pov 544
Korotan----------3250 06 tekem pov 542

03/04, 16 tekem
Mura------------41000 pov 2562
Maribor---------40700 pov 2544
Olimpija--------25150 pov 1572
Celje-----------23700 pov 1481
Koper-----------17400 pov 1087
Primorje--------16100 pov 1006
Drava-----------14200 pov 918
Gorica----------13150 pov 822
Dravograd-------11250 pov 703
Šmartno---------10200 pov 638
Ljubljana--------8450 pov 528
Domžale----------7650 pov 503

04/05, 16 tekem
Mura------------22300 pov 1394
Maribor---------21200 pov 1325
Celje-----------16390 pov 1053
Bela krajina----12400 pov 775
Drava-----------12250 pov 766
Domžale---------12050 pov 753
Koper-----------11450 pov 716
Zagorje---------11350 pov 728
Gorica----------11150 pov 697
Olimpija--------10200 pov 638
Primorje--------10100 pov 631
Ljubljana--------5574 pov 348

05/06, 18 tekem
Maribor---------35803 pov 2425
Nafta-----------26100 pov 1725
Koper-----------18500 pov 1231
Drava-----------16050 pov 1059
Domžale---------15200 pov 950
Gorica----------14264 pov 892
Celje-----------13600 pov 850
Primorje--------10750 pov 697
Bela krajina-----8700 pov 544
Rudar------------7250 pov 469

06/07, 18 tekem
Maribor---------35500 pov 1972
Domžale---------22600 pov 1256
Drava-----------18800 pov 1044
Nafta-----------18800 pov 1044
Celje-----------17350 pov 1019
Koper-----------14950 pov 831
Interblock------14750 pov 819
Gorica----------13829 pov 768
Primorje--------11700 pov 650
Bela krajina-----9900 pov 550

07/08, 18 tekem
Maribor 45035 pov 2502
Interblock 19800 pov 1100
Mik CM Celje 19050 pov 1058
Drava 18300 pov 1017
Nafta 17400 pov 967
Domžale 14300 pov 794
Gorica 12130 pov 674
Koper 11100 pov 616
Primorje 10550 pov 586
Livar 9500 pov 528

08/09, 18 tekem
Maribor 66500 pov 3694
Rudar 27900 pov 1550
Nafta 24500 pov 1361
Celje 19300 pov 1072
Drava 17950 pov 997
Interblock 17400 pov 967
Gorica 12880 pov 716
Domžale 12800 pov 711
Primorje 11000 pov 611
Koper 5600 pov 311

09/10, 18 tekem
Maribor 32000 pov 1778
Rudar 25250 pov 1403
Olimpija 21700 pov 1206
Nafta 20400 pov 1133
Celje 13650 pov 758
Koper 8800 pov 489
Drava 8750 pov 486
Domžale 8380 pov 466
Gorica 8220 pov 457
Interblock 5450 pov 303

10/11, 18 tekem
Maribor 64.600 pov 3589
Olimpija Ljubljana 41.900 pov 2328
Rudar Velenje 25.100 pov 1394
Nafta 18.500 pov 1028
Luka Koper 16.350 pov 908
CM Celje 12.700 pov 706
Domžale 12.350 pov 686
HIT Gorica 9.080 pov 504
Primorje 8.200 pov 456
Triglav 8.150 pov 453

11/12, 18 tekem
Maribor 68.400 pov 3800
Mura 51.800 pov 2878
Olimpija 33.050 pov 1836
Nafta 18.000 pov 1000
Rudar Velenje 17.550 pov 975
Luka Koper 16.800 pov 933
Celje 12.950 pov 719
Domžale 10.150 pov 564
Triglav 9.850 pov 547
HIT Gorica 7.740 pov 430
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#33

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 22. Maj 2012 11:01

Neverjetno da je imela Mura največje povprečje v sezoni 2004/05, ko pa se spomnim zadnjih tekem v ligi za obstanek, na katerih ni bilo več žive duše.

Sicer pa ta statistika lepo kaže, kako imajo novinci/povratniki v prvi ligi ponavadi lep obisk. To je ena stvar, ki govori v prid ligi, kjer bi bil prehod med 1. in 2. ligo lažji in kjer bi dali priložnost v prvi ligi več klubom.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

ratipok
Prispevkov: 551
Pridružen: 03. Jan 2012 19:23

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#34

Odgovor Napisal/-a ratipok » 22. Maj 2012 17:16

Še skupno povprečje po posameznih sezonah:

1991/92: 318.160 gledalcev - 759 na tekmo (21 klubov - 419 tekem)
1992/93: 291.250 - 951 (18 - 306)
1993/94: 262.300 - 1.092 (16 - 240)
1994/95: 270.450 - 1.126 (16 - 240)
1995/96: 296.600 - 1.647 (10 - 180)
1996/97: 304.900 - 1.693 (10 - 180)
1997/98: 254.800 - 1.415 (10 - 180)
1998/99: 258.450 - 1.305 (12 - 198)
1999/00: 190.200 - 960 (12 - 198)
2000/01: 234.780 - 1.185 (12 - 198)
2001/02: 230.150 - 1.162 (12 - 198)
2002/03: 225.100 - 1.286 (12 - 175) - Korotan je takoj na začetku izstopil iz lige
2003/04: 229.850 - 1.197 (12 - 192) - Po dvokrožnem sistemu še liga za prvaka/neprvaka
2004/05: 156.414 - 818 (12 - 192) - Po dvokrožnem sistemu še liga za prvaka/neprvaka
2005/06: 170.114 - 966 (10 - 180)
2006/07: 177.979 - 987 (10 - 180)
2007/08: 181.965 - 1.010 (10 - 180)
2008/09: 215.830 - 1.199 (10 - 180)
2009/10: 152.600 - 847 (10 - 180)
2010/11: 217.830 - 1.210 (10 - 180)
2011/12: 246.290 - 1.368 (10 - 180)

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#35

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 22. Maj 2012 20:21

Pri teh številkah je kot prvo treba upoštevati, da v ligi z več klubi tudi enak povprečen obisk še vedno pomeni, da je bilo na tekmah več ljudi, ker je pač več klubov. Ta 2 kluba, ki sta igrala v prvi ligi zaradi razširjene lige, bi v 2. ligi imala manj gledalcev.

Sicer pa je glede teh številk treba upoštevati še marsikaj. Kot prvo vemo, kakšna pretiravanja in čudne ocene večkrat zasledimo, ko se ocenjuje obisk, o tem se je na forumu že večkrat govorilo. Kot drugo pa je treba upoštevati specifične okoliščine in razpletanje lige v različnih sezonah. Recimo v sezoni 99/00 vidimo padec, ki je posledica tega, da se je liga razpletla na tak način, da ni bilo ne boja za obstanek in ne boja za prvaka. Maribor suvereno prvak, Pohorje in Beltinci sta zaostala. Poleg tega se v teh številkah, ki si jih objavil, vidi občutno večje številka za 90-ta, kot pa za naslednje desetletje, ne glede na število klubov v ligi (od leta 2005 je potem spet samo 10 klubov). Potem je tukaj še ta glupi sistem liga za obstanek/liga za prvaka v letu 2003/04. In kakorkoli gledamo je bilo največ gledalcev, ko je bilo v ligi 21 klubov. Sicer pa bi tudi npr. v Bundesligi povprečni obisk narasel, če bi bilo samo 10 klubov in bi bili to potem seveda večji klubi. Bi bila pa liga precej manj zanimiva in klubom, ki ne bi bili v 1. ligi, bi obisk padel.

Kakorkoli že, bolj ko gledam te številke, bolj čudno se mi zdi skupaj. Sploh to, kar je objavil Vektor. Gorica povprečni obisk 2106 v sezoni 94/95, pa potem 2417 v sezoni 95/96 pa naslednje leto skoraj 2000. Potem pa kar naenkrat čisti padec navzdol in kmalu niti 1000 ljudi na tekmo. Čeprav so bili vsa ta leta nekje v vrhu. Te številke iz let 94-97 se mi zdijo čisto nerealne. Dopuščam možnost, da so včasih imeli več ljudi na tekmo, ampak tak padec preprosto ni možen (ali pa so dejansko začeli bojkotirati ligo 12 :D ). Pa saj niti ni dosti več kapacitete na tem stadionu, a je bila vsaka 2. tekma razprodana? Kdo ve, koliko so v tistih časih pretiravali pri ocenah, mogoče bolj kot danes. Korotan tudi neke neverjetno visoke številke, je pa res da so takrat prišli v 1. ligo, samo vseeno. Kaj so še ljudje s dol s Pece gledali tekme, pa saj na tistem stadionu ni prostora za take velike cifre (razen če so imeli stadion res 3/4 poln vsako tekmo, kar pa težko verjamem).
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#36

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 23. Maj 2012 02:07

Našel sem eno zanimivo zadevo, in sicer argumenti NZS, ki so jih uporabili za povečanje lige, ko so spremenili sistem pri mladincih in kadetih.

S povečanjem lig bo zagotovljeno:
– izogibanje periodizaciji
– večja možnost napredovanja igralcev
– ponujena možnost napredovanja večim sredinam
– priložnost za urejene sredine
– možnost obstanka lanskega drugoligaša v 1.ligi se poveča
– pogoji, vzgoja in napredovanje se ponudi širšemu krogu klubov
– motiv za delo z mladimi se poveča
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

kevo1414
Prispevkov: 154
Pridružen: 17. Jan 2012 17:39

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#37

Odgovor Napisal/-a kevo1414 » 24. Maj 2012 22:15

Eden od problemov je tudi tole:http://nogomania.com/Slovenski-Nogomet/ ... vecna.aspx

V dveh krogih je NZS dobila 9150€, zmagovalec pokala pa je dobil 12.000€ (Celje 6.000€). Pa če prištejemo morebitno kazen Maribora zaradi pirotehničnih sredstev včeraj v Stožicah je možno, da bo kazen v dveh tednih narasla na več kot je bil nagradni sklad za zmagovalca pokala. Nimam besed.

foto
Prispevkov: 819
Pridružen: 17. Dec 2011 15:34

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#38

Odgovor Napisal/-a foto » 27. Maj 2012 12:12

ratipok napisal/-a:Dejansko menim, da je takrat NZS storila napako in bi morali ostala pri ligi z 10 klubi. Morda bi hitro prišli do povprečja 2.000 na tekmo kaj je vsaj zame neki cilj h katerem bi morali strmet vsi klubi in nogometni delavci v Sloveniji.
Panonszki napisal/-a: Sicer pa je glede teh številk treba upoštevati še marsikaj. Kot prvo vemo, kakšna pretiravanja in čudne ocene večkrat zasledimo, ko se ocenjuje obisk, o tem se je na forumu že večkrat govorilo.
2.000 gledalcev v povprečju na tekmo bi bil velik dosežek in dobro je, da ne bi bili v tem smislu cilji prenizko postavljeni. Je pa potrebno poudariti - bom pri tem upošteval samo letošnjo sezono, ne pa tudi prejšnjih - da je bila borba s številom gledalcev v smislu celotne lige težka. Npr. Mura je imela v jesenskem delu prvenstva v povprečju 2.250 gledalcev na posamezno tekmo, kar je izjemen dosežek. Spomladi je zaradi spleta okoliščin prišlo do občutnega padca gledanosti. Težko, res težko bodo ostali klubi dosegli takšno gledanost, tudi Mura sama, v primeru, da ostane v ligi. Naprej ... trije derbiji med Mariborom in Olimpijo v tej sezoni so bili obiskani dosti manj od možnega (izjema je prvi derbi v Mariboru, za katerega nimam točnega podatka). Približno 7.500 gledalcev na tekmo - to je podatek, ki nekoga zadovolji, drugega pač ne. V primerjavi z nekaterimi istimi derbiji v zadnjih 20. letih je to sicer dober obisk. Maribor je dosegal izjemen obisk samo na najpomembnejših tekmah. Na lepem številu tekem pa z obiskom do 2.000. Vsak klub ima svoje razloge, zakaj tako majhno število gledalcev na tekmah, obstajajo tudi skupni dejavniki. Iz mojega pogleda je še vedno ključna mentaliteta ljudi, šele potem pride vse drugo. Novinarska pretiravanja glede obiska pa so za realno število kljub vsemu pomembna. Žalostno je, da so na posameznih tekmah pretiravali tudi za več kot 100 %.

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#39

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 06. Jun 2012 19:03

Naj mi še kdo reče, da ne bi bil sistem s 16 klubi precej boljši za našo ligo. Dob je gladko s skupnim izidom 6:0 premagal Triglav, ki je bil zelo dober v spomladanskem delu sezone. Sedaj pa ne vem ali je bil rep Prve lige tako slab, ali pa vrh 1. lige tako zelo močen. Če je že Dob nadigral Triglav in se gladko uvrstil v višji rang, se bojim kaj bo delal Aluminij v Prvi ligi.
Komaj čakam na novo sezono, da izvem odgovor na to vprašanje. Če je že Mura, ki je bila svojo zadnjo sezono v 2. ligi 4. končala sezono kasneje v Prvi ligi na 3. mestu, kje bo pristal Aluminij? Res, da je Mura pripeljala nekaj igralcev, a jedro je večinoma ostalo isto. Po mojem mnenju bo v prihodnji sezoni Aluminij lepo presenečenje Prve lige. NZS bi pa res lahko razmislila v širitvi formata, ker je že malo bedno spremljati vsako sezono po 4 obračune med vsakimi ekipami. Kvaliteta pa ne bi padla nič. Tudi če bi dal v Prvo ligo recimo v minuli sezoni tretjeligaša Zavrč ali Krko bi bili sposobni obstati v Ligi 10.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Težave SLO klubov in problem 1.SNL

#40

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 06. Jun 2012 19:11

Vse lepo in prav.


Kaj bo pa rekel Hrvat(tujc) ko bo gledal prenos tekme na TV SLO. Si bo mislil v kaki vukujebini(pa se opravičujem izrazu) tti Slovenci igrajo 1. ligo. ALOOO mi mamo 2 miljona ljudi ne 40 miljonov. Dej bodte na realnih tleh, da zivite v Sloveniji.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov