NŠ Mura

Debatirajte o Prvi slovenski ligi in o pokalu
Odgovori
SLO27
Prispevkov: 117
Pridružen: 11. Jan 2012 15:32
Klub: Mura 05

Re: Mura 05

#21

Odgovor Napisal/-a SLO27 » 12. Jan 2012 12:52

Vir: mura05.si


Odpravljene še zadnje administrativne ovire

Zadnji teden pred pričetkom priprav je v našem klubu zelo živahno. Spremembe statuta, ki so ga člani društva sprejeli sredi decembra so bile včeraj še uradno potrjene s strani upravne enote. S tem sklepom je bilo polnopravno omogočeno sodelovanje investitorja v nadaljnjem razvoju Mure.

Prihodnji teden bomo vse podatke v zvezi s tem predstavili javnosti. Termin tiskovne konference bomo sporočili v soboto.

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Mura 05

#22

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 12. Jan 2012 19:50

Zelo me veseli, da se Mura počasi stabilizira in da bo stabilen prvoligaš. Imajo res simpatično moštvo, če bosta Grk in Francoz kvalitetna pa verjamem, da se lahko Mura bori tudi za uvrstitev v Evropska tekmovanja.

mura ms
Prispevkov: 152
Pridružen: 17. Dec 2011 16:42

Re: Mura 05

#23

Odgovor Napisal/-a mura ms » 13. Jan 2012 08:09

mura ms napisal/-a:Zadeva ima povsem drugo ozadje. Klub je ugodil prošnji Lotriča. Kako bo po novem, bomo videli. Zdaj se bodo razmere spremenile, ker v klub pride denar.
No, pri tako mladih igralcih kot je Lotrič, običajno tem mladostnikom mešajo glave ali frustrirani očetje ali pa managerji igralcev. Kakor pravijo govorice ima manager Lotriča prevelike apetite. Lotrič je zelo obetajoč igralec, mladost je njegova prednost, po drugi strani je mladost njegova ovira. Če se jim ne bo uspelo dogovoriti, gre Lotrič nazaj - ne le v mladinski, ampak celo v kadetski pogon. Od tam bo imel manager malo večje težave izsiliti zahtevano oziroma ga prodati naprej. Moje mnenje - povsem se strinjam.

mura ms
Prispevkov: 152
Pridružen: 17. Dec 2011 16:42

Re: Mura 05

#24

Odgovor Napisal/-a mura ms » 13. Jan 2012 08:12

Chamberlain napisal/-a:Zelo me veseli, da se Mura počasi stabilizira in da bo stabilen prvoligaš. Imajo res simpatično moštvo, če bosta Grk in Francoz kvalitetna pa verjamem, da se lahko Mura bori tudi za uvrstitev v Evropska tekmovanja.
Evropa je na dosegu roke. Po drugi strani upam, da bo Mura prav pri vrhu, da pa se izogne nastopanju v evropskem tekmovanju. Bojim se, da nam bo to samo škodilo in pomešalo start v naslednjo sezono.

Mr. G
Prispevkov: 19
Pridružen: 17. Dec 2011 16:33

Re: Mura 05

#25

Odgovor Napisal/-a Mr. G » 13. Jan 2012 12:33

mura ms napisal/-a:
mura ms napisal/-a:Zadeva ima povsem drugo ozadje. Klub je ugodil prošnji Lotriča. Kako bo po novem, bomo videli. Zdaj se bodo razmere spremenile, ker v klub pride denar.
No, pri tako mladih igralcih kot je Lotrič, običajno tem mladostnikom mešajo glave ali frustrirani očetje ali pa managerji igralcev. Kakor pravijo govorice ima manager Lotriča prevelike apetite. Lotrič je zelo obetajoč igralec, mladost je njegova prednost, po drugi strani je mladost njegova ovira. Če se jim ne bo uspelo dogovoriti, gre Lotrič nazaj - ne le v mladinski, ampak celo v kadetski pogon. Od tam bo imel manager malo večje težave izsiliti zahtevano oziroma ga prodati naprej. Moje mnenje - povsem se strinjam.
Po moje je to približno ista zgodba kot zgodba Roka Buzetija. Mali s 16-leti naredil par malo boljših driblingov pa 2-3 prodore pa mu je malo preveč zrastel greben. Vsi so mu pihali na dušo kako je dober, ga prodajali ne vem kam itd. Na koncu je mislim da s 17. ali 18. leti prestopil v MB, kjer ni skoraj nič igral (veliki talent?). Potem se ne spomnim kako se je zgodba odvijala točno. Drugo leto pri MB pa mislim da je sledila posoja v Zavrč. Nato sledi prestop k Nafti pa na koncu še h Gorici.

Mali je sam spoznal, da mu je MB bil dobra šola, kar je sam priznal tudi v intervjuju.
V Mariboru postavljen na realna tla

Kot največji uspeh si Rok šteje oba prestopa v naša prvoligaška kluba, Maribor in lendavsko Nafto. Največ mu je pomenil in tudi prinesel prestop v Maribor, ampak predvsem zato, ker ga je postavil na realna tla. Pravi, da je bila to najboljša šola, kako se človek ne sme prehitro sprijazniti z doseženim, ampak se je potrebno vedno znova in znova truditi ter dokazovati za nekaj več, nekaj boljšega. »Podobne napake si več ne morem privoščiti,« pravi Rok, je pa vesel, da mu pri tem pomaga njegov zdajšnji trener Damir Rob, ki je še kako dobro seznanjen z njegovim primerom. Veliko se namreč pogovarjata prav o tej temi, in Rok mu je zelo hvaležen, da ga vedno znova opominja in motivira ter mu tako pomaga v nogometnem razvoju.
Se mi zdi, da si je sedaj stvari v glavi poštimal in me veseli za njega in mu privoščim, da mu uspe recimo prestop nekam v tujino.

Zakaj sem omenjal Roka Buzetija? Ker se mi zdi, da bo Lotrič šel po podobni poti. V Kopru ga nobeden ne bo "nosil po rokah." MIčo to, Mičo ono. Zna biti, da bo tudi on padel na realna tla. Sicer nisem škodoželjen in mu ne želim nič slabega, vendar pa kolikor sem se pogovarjal s kolegi, ni on tako zeo dober, da bi lahko s 16-leti postavljal klubu neke čudne pogoje. Edina stvar, zaradi katere mi je žal je ta, da klub, ki ga je vzgojil, od njega ne bo imel praktično nič. Ne igralsko in ne finančno.

SLO27
Prispevkov: 117
Pridružen: 11. Jan 2012 15:32
Klub: Mura 05

Re: Mura 05

#26

Odgovor Napisal/-a SLO27 » 13. Jan 2012 13:14

Vir: pomurec.com


"Res se je zataknilo pri podpisu pogodbe, vendar razlog sigurno ni denar, saj že leto pa pol igram v članski ekipi tako rekoč zastonj," nam je včeraj zatrdil Lotrič.

Ronaldao
Prispevkov: 49
Pridružen: 20. Dec 2011 12:05
Klub: AC Milan
Kraj: Ljubljana

Re: Mura 05

#27

Odgovor Napisal/-a Ronaldao » 13. Jan 2012 14:07

V Koper naj bi šel...

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Mura 05

#28

Odgovor Napisal/-a Golman » 13. Jan 2012 14:09

Ne vem kok je to pametno, da gre v Koper... Mura, če dobi res sponzorska sredstva, okrepitve, bo imel zdravo sredino trenirati in razvijati. Lahko bi mu pravzaprav Buzeti priskočil na pomoč in mu objasnil par zadev. Mi je pa žal, ker Mura ne bo za njega dobila finančna sredstva, saj ga je skozi celotni mladinski pogon "vzgajala". Res pa je, da bo iz Kopra imel večjo možnost prestopiti v Italijo.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

SLO27
Prispevkov: 117
Pridružen: 11. Jan 2012 15:32
Klub: Mura 05

Re: Mura 05

#29

Odgovor Napisal/-a SLO27 » 13. Jan 2012 14:32

Golman napisal/-a:Ne vem kok je to pametno, da gre v Koper... Mura, če dobi res sponzorska sredstva, okrepitve, bo imel zdravo sredino trenirati in razvijati. Lahko bi mu pravzaprav Buzeti priskočil na pomoč in mu objasnil par zadev. Mi je pa žal, ker Mura ne bo za njega dobila finančna sredstva, saj ga je skozi celotni mladinski pogon "vzgajala". Res pa je, da bo iz Kopra imel večjo možnost prestopiti v Italijo.
S tem sklepom je bilo polnopravno omogočeno sodelovanje investitorja v nadaljnjem razvoju Mure.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Mura 05

#30

Odgovor Napisal/-a Golman » 13. Jan 2012 14:34

Razumem jaz vse to. Vprašanje je bolj, kaj bo s tem denarjem. Če bo Mura prodala igralca recimo za milijon evrov nekam v tujino, ali bo ta denar romal v blagajno Mure ali bo tako kot je pri Olimpiji, kjer je Rastoder vložil 2 mio evrov, in sedaj ves denar od prestopov gre k njemu, dokler Olimpija ne poplača "dolga". No vem da je neka taka fora pri Olimpiji. Italijani so ziher nekaj zahtevali v zameno.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

SLO27
Prispevkov: 117
Pridružen: 11. Jan 2012 15:32
Klub: Mura 05

Re: Mura 05

#31

Odgovor Napisal/-a SLO27 » 13. Jan 2012 14:42

Podrobnosti o sodelovanju bodo znane drug teden. Po mojem je dosežen ustrezen dogovor kateri odgovarja tako klubu kot investitorju.

mura ms
Prispevkov: 152
Pridružen: 17. Dec 2011 16:42

Re: Mura 05

#32

Odgovor Napisal/-a mura ms » 13. Jan 2012 14:46

Gre za 5-letno sodelovanje, Italijani plačajo dolgove za nazaj, verjetno prevzemajo tudi plače za naprej (za to nisem siguren), cilj jim je Evropa in seveda trženje nogometašev. Delitev profita pa približno pol-pol, pol Italijani, pol klub. V klubu računajo, da bodo v petih letih sposobni sami poslovati naprej, če pa ne, pa v primeru, da bosta zadovoljni obe strani, sodelovanje nadaljujejo. Meni se zadeva zdi načeloma OK. Sicer bi vsak rad, da Muro sponzorirajo domači velikani (Intering Holding, GMT ...), ampak interesa za to pri njih žal ni.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Mura 05

#33

Odgovor Napisal/-a Golman » 13. Jan 2012 16:59

No, se mi je zdelo, da to sodelovanje more biti nekaj "razdeljeno". Zanimivo, ker se Slovenska podjetja ne znajo tako izpogajati v domači ligi. Če bi recimo Mura prodala Lotriča za 1 milijon evrov v bližji prihodnosti, in če bi imel namen ostati v Muri, bi pri temu domače podjetje dobilo 500.000e, kar ni majhen denar. Če pa vemo, da ima Mura veliko število nogometašev, ki so nadarjeni bi lahko, ampak če... :)
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

mura ms
Prispevkov: 152
Pridružen: 17. Dec 2011 16:42

Re: Mura 05

#34

Odgovor Napisal/-a mura ms » 13. Jan 2012 21:23

Glede Lotriča se bojim, da se v prihodnje ne bo vse izteklo v win-win situacijo - da bi pridobila oba, in on in Mura. Verjetno sta največji problem mladost nogometaša in posledično njegov manager. Upajmo na najboljše. Glede drugih mladih nogometašev - kolikor sem dobil informacije iz mladinske šole, v bližnji prihodnosti tako nadarjenih nogometašev, kot jih imamo zdaj, kmalu vseeno ne bo. Lotrič, Janža in Kous odstopajo. Dobrih je tudi večina ostalih - recimo Drakovič, Bohar, Sreš in Kouter. Mislim, da bo vseeno v prihodnosti potrebno poštimati mladinsko šolo. Današnja uprava je rešila klub iz prepada, to je res. Res pa je tudi, da bo potrebno v klub v prihodnje dobiti več vrhunskega kadra, tako v mladinsko šolo kot v vodstvo kluba.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Mura 05

#35

Odgovor Napisal/-a Golman » 14. Jan 2012 01:00

A ni Kous samo posojen iz strani Domžal v Muro zato, ker naj nebi bil vpisan na faks v Ljubljani?
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

mura ms
Prispevkov: 152
Pridružen: 17. Dec 2011 16:42

Re: Mura 05

#36

Odgovor Napisal/-a mura ms » 14. Jan 2012 07:37

Ja, Kous je zdaj posojen. Ve pa se, da je produkt Murine mladinske šole. Škoda, da je šel v Domžale. Pred leton dni je bila situacija obeh klubov popolnoma različna - in danes je spet, tokrat kot kaže v prid Mure.

macolino
Prispevkov: 7
Pridružen: 14. Jan 2012 08:23

Re: Mura 05

#37

Odgovor Napisal/-a macolino » 14. Jan 2012 09:02

Kous je za Domžale podpisal še pred tem, ko se je sploh pričelo ugibati, če bo Mura zasedla prosto mesto v 1 ligi. S tem se je po mojem mnenju, kar fajn za**bal...

Sam vidim situacijo glede Lotriča nekoliko drugače. Zaradi smrti očeta pred leti verjetno prejema družinsko pokojnino, ki jo pač lahko prejema otrok pokojnega do konca šolanja oz. max do dopolnjenega 26 leta. Sedaj, če bi podpisal profesionalno pogodbo je s to pokojnino konec. Nekako se mi zdi, da zaradi tega prihaja do njegovega zavlačevanja. Vsekakor je bolj zanesljivo, da bo dobil denar od države kot pa od nogometnega kluba, ki še vedno ni čisto iz rdečih številk.

Verjamem, da Lotrič ni nek izsiljevalec ter, da njegov namen ni izigrati Mure.

Njegovo povezovanje s Koprom se pojavlja predvsem zaradi njegovega menedžerja, ki že nekaj časa "vozi" svoje igralce v Koper. Tu je seznam igrlacov, ki jih zastopa agencija. http://www.ball23.com/igralci Na tem seznamu je ogromno igralcev, ki so igrali, igrajo ali se jih je povezovalo s Koprom.
Vem za primer, da se je že lansko pomlad govorilo po Prekmurju, da naj bi šla Janža in Lotrič v Koper. Oba dva sta seveda povezana s to agencijo...

Vsekakor upam, da bo Lotrič še vsaj kakšni 2 leti ostal v domačem okolju in postopoma napredoval. Odločitev pa je seveda njegova. Upam samo, da ne bo prišlo do pritiskov s strani njegovega menedžerja.

Klub si želi podpisati tudi dolgoročnejšo pogodbo s trenerjem Šimundžo...

Do začetka priprav naj bi s pomočjo tujih investitorjev poravnali tudi vse zaostale obveznosti do igralcev. Več bomo vsekakor izvedeli že v ponedeljek, ko Mura prične s pripravami. Sedaj je jasno le, da se bodo pripravam priključili 3 igralci mlajših selekcij. Mladinca Barbič (branilec) in Šafer (vratar) ter kadet Kozar. Zadnjo prijateljsko tekmo bo Mura 25.2. odigrala v Novi Gorici seveda z ND Gorico.

Moja želja in verjame, da želja vseh ljubilteljev Mure je, da bi v roku leta ali dveh spet postali eden vodilnih klubov v Sloveniji. ;)

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Mura 05

#38

Odgovor Napisal/-a Golman » 14. Jan 2012 11:42

Moje mnenje je enako, Kous je prehitro zapustil Muro, je pa verjetno zaradi tega, ker je želel na faks v Ljubljani, zato bi bile Domžale dobra izbira, je bil pa verjetno tudi problem, ker ni dobil na nobeni tekmi priložnosti. Morda se je malo uštel in prehitro sklenil odločitev. Ali ima Mura kako pogodbo podpisano, da ga lahko nazaj odkupi?
No jaz upam, da ima Lotrič iskrene namene, če je res tako, kot si povedal, potem ga povsem razumem, tako bi morali biti tudi pri Muri razumljivi, seveda se pa uprava boji, da bi ga izgubili zato hočejo skleniti čimprej pogodbo. Problem se pa pojavi pri agentu, kot vedno. Dvomim da agent gleda interese Mure in igralca... Škoda bi bilo, če bi Lotrič odšel v Koper, ker tukaj se mu naslednjo leto ponuja morda tudi nastop v Evropi, medtem, ko v Kopru imajo težave...
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Mura 05

#39

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 14. Jan 2012 17:20

Prestop v Koper ne bi bil za Lotriča noben napredek. Če že hoče oditi naj odide v Maribor ali v Olimpijo. Če ne, pa naj ostane v Muri, kjer bo dobival dovolj priložnosti za dokazovanje.

SLO27
Prispevkov: 117
Pridružen: 11. Jan 2012 15:32
Klub: Mura 05

Re: Mura 05

#40

Odgovor Napisal/-a SLO27 » 15. Jan 2012 11:38

Novinarska konferenca bo v četrtek, 19. januarja ob 15:00.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov