NŠ Mura

Debatirajte o Prvi slovenski ligi in o pokalu
Odgovori
joco81
Prispevkov: 26
Pridružen: 28. Apr 2012 10:12

Re: Mura 05

#721

Odgovor Napisal/-a joco81 » 20. Sep 2012 20:50

lahko te samo nekaj vprašam, čist tak, ker vidim da si nas na fb skido vse. kaj je namen tvojega pisanja? saj pa zaj je že vsem jasno oz. vemo tvoje mišljenje, si proti topiču, denarja ni in ga ne bo, klub bo propadel, okrepitve so nepotrebne. zaj če se uresniči boš lahko rekel - imel sem prav, vi niste in boš valda čutil neko zadovoljstvo. to je finta? brez provokacije vprašam. saj kul da imaš svoje mnenje in kot sem dejal je le-to zdaj jasno že vsakomur. vendar zakaj potem še stokrat vedno znova ponavljaš vse skupaj? se bo zaradi tvojega pisanja kaj spremenilo ali v čem je fora? ker, če želiš kaj spremeniti, boš moral malo sopiti do kluba. ne bom se vključeval v debato s tabo, spoštujem tvoje mnenje, vendar pa mi res ni jasno zakaj že 2 mesca (al kolko koli) vedno znova vse skup ponavljaš, pa če me filing ne vara nimaš lih namena odnehat.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Mura 05

#722

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 20. Sep 2012 23:36

joco81 napisal/-a:lahko te samo nekaj vprašam, čist tak, ker vidim da si nas na fb skido vse. kaj je namen tvojega pisanja? saj pa zaj je že vsem jasno oz. vemo tvoje mišljenje, si proti topiču, denarja ni in ga ne bo, klub bo propadel, okrepitve so nepotrebne. zaj če se uresniči boš lahko rekel - imel sem prav, vi niste in boš valda čutil neko zadovoljstvo. to je finta? brez provokacije vprašam. saj kul da imaš svoje mnenje in kot sem dejal je le-to zdaj jasno že vsakomur. vendar zakaj potem še stokrat vedno znova ponavljaš vse skupaj? se bo zaradi tvojega pisanja kaj spremenilo ali v čem je fora? ker, če želiš kaj spremeniti, boš moral malo sopiti do kluba. ne bom se vključeval v debato s tabo, spoštujem tvoje mnenje, vendar pa mi res ni jasno zakaj že 2 mesca (al kolko koli) vedno znova vse skup ponavljaš, pa če me filing ne vara nimaš lih namena odnehat.
:!:

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Mura 05

#723

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 23. Sep 2012 19:23

Kje pa ti vidiš kakšno ponavljanje? 2 meseca? Mnenje o Nizozemcih sem napisal po tem, ko se jih je začelo vse bolj resno omenjati v zvezi s klubom, to je bilo enkrat v začetku septembra. Nikoli nisem sploh načenjal te teme ampak samo sodeloval v že obstoječih debatah o tem, tako da nimam pojma, o čem govoriš. Nisem ravno naredil spletne strani resnica-o-nizozemcih in je update-al 5krat na dan ali kakorkoli naj bi to 'vedno znova ponavljaš' zgledalo. Lahko pa konkretno razložiš, kakšnih omejitev bi se moral držati, npr. mnenje o neki specifični stvari lahko napišeš na internet v časovnem obdobju 2 mesecev vse skupaj samo 3krat in to na največ 2 različni spletni strani, ali kaj podobnega. Pa koga sploh briga kolikokrat je bilo kaj napisano? Mislim, kakšne čudne ad hominem komentarje moram to brati, svašta...

Kaj je namen mojega pisanja? Kaj je namen pisanja kogarkoli tukaj? Kaj je namen internetnih forumov? Sem mislil, da je vsem tukaj jasno, da je to izmenjava mnenj, ali hočeš nek bolj filozofski odgovor?
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Mura 05

#724

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 23. Sep 2012 19:29

proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: Mura 05

#725

Odgovor Napisal/-a Ceks » 23. Sep 2012 22:46

Po tem dogodku ima Mura spet problem po nepotrebnem...pa je že izgledalo, da se premika na bolje. Če je igralec res tako odreagiral, bi moral nemudoma zapustiti klub.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Mura 05

#726

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 23. Sep 2012 23:51

Tuki je takoj mozn razkol med investitorjem in upravo kluba. Ker vsak bo vlekel na svojo stran... To bojo še vlki problemi pomoje...

Uporabniški avatar
OBRUT
Prispevkov: 39
Pridružen: 06. Maj 2012 14:40

Re: Mura 05

#727

Odgovor Napisal/-a OBRUT » 25. Sep 2012 21:35

http://www.siol.net/sportal/nogomet/slo ... sizmu.aspx

očitno ni bilo tako, kot je v začetku izgledalo (bilo napisano).

SLO27
Prispevkov: 117
Pridružen: 11. Jan 2012 15:32
Klub: Mura 05

Re: Mura 05

#728

Odgovor Napisal/-a SLO27 » 27. Sep 2012 12:13


Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6578
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Mura 05

#729

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 27. Sep 2012 15:27

Na gostovanju "pri rudarskem Velenju". :lol:
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

skoko
Prispevkov: 93
Pridružen: 20. Dec 2011 08:21
Kraj: Prekmurje

Re: Mura 05

#730

Odgovor Napisal/-a skoko » 27. Sep 2012 17:42

Od jutri naprej ima pravico nastopa Boakye Emmanuel.
Možno, da bo zaigral že v nedeljo proti MB.

SLO27
Prispevkov: 117
Pridružen: 11. Jan 2012 15:32
Klub: Mura 05

Re: Mura 05

#731

Odgovor Napisal/-a SLO27 » 28. Sep 2012 22:01

Predsednik Miroslav Topič o dogajanju v klubu

1. Predsednik, dva tedna sta minila od izvolitve novega upravnega odbora. Kakšne so bile prve aktivnosti, ki jih je novi UO izvedel v tem času?
S strani članov UO, ki jih je pripeljal investitor, se je začela izvajati podrobna analiza športnega dela ekipe, ki je osnova, da bomo lahko v bodoče imeli ogrodje, ki bo temelj za nadaljnji raztvoj in rezultatsko uspešne dosežke kluba. Gospod, ki je zadolžen za trženje, izvaja že aktivnosti v smeri trženja prenosov nogometnih tekem na nivoju NZS, ravno tako pa trženje kluba kot celote. Ravno tako se izvajajo že aktivnosti na področju vlaganja v infrastrukturo in posodobitve stadione. Vse to so vsekakor prvi koraki, vendar usmerjeni k jasnemu cilju v prihodnosti. Z naše strani smo pripravili natančne podatke o dolgovih po posameznikih - tako igralcih, kot ostalemu kadru ter tudi podatke okrog mesečne tekoče plače. Ravno tako je bil pripravljen plan stroškov in prihodkov do konca tega koledarskega leta, ki je osnova za plan financiranja za naprej. Zaključujemo še z bilanco do 31.8.2012, ki bo predvidoma na razpolago v ponedeljek in s tem so ti prvi koraki zaključeni

2. Tekoča poravnava stroškov ter plač je verjetno ena izmed najpomembnejših zadev v klubu. Igralci so prejeli plačo za tekoči mesec. Kakšne bodo aktivnosti upravnega odbora na tem področju za prihodnje mesece?
Ker se čez noč ne da vsega sanirati in predvsem, ker je potrebno zadevi pristopiti sistemsko, smo se z investitorji zmenili, da v prvi fazi pristopimo k tekočemu poravnavanju mesečnih obveznosti. Z velikim zadovoljstvom lahko dodam, da so tako zagotovili sredstva za plačo, katero so igralci in ostali zaposleni danes že tudi prejeli na svoje račune. Takoj zatem sledi finančni plan do konca leta, preko katerega je zajeto zraven tekočih mesečnih obveznosti, vsak mesec tudi pokrivanje stroškov iz preteklosti. Vsi člani UO bodo prišli v klub v obdobju 17. 10. do 21. 10. kjer bodo/bomo izvedli temeljite pogovore z vsakim posameznikom preko katerih bomo poiskali skupno pot v prihodnost tako za posameznika kot za klub kot celoto. V tem se bo tudi dorekel za vsakega posameznika način poplačila še preostalega dolga.

3. Klub je zapustil tudi g. Dimitrij Hlastec. Kakšna je situacija okrog tega, ker se v medijih pojavljajo takšne in drugačne različice?
Ker se je UO temeljito spremenil, je v skladu z dogovorom z investitorjem, prišlo do določenih kadrovskih sprememb. Zadeve okrog g. Hlasteca so v rokah odvetnikov, tako z naše kot z njegove strani. Kot vemo, je g. Hlastec prišel v klub na predlog takratnega podpredsednika, ki je tudi sklenil pogodbo o sodelovanju z njim. To je bilo v obdobju, ko je določene odločitve v klubu sprejemal g. Puhan, saj sem se jaz zaradi zahtev širše okolice moral začasno umakniti. Tako sem pogodbo, ki sta jo podpisala podpredsednik in g. Hlastec, dobil v roke šele prejšnji teden in ker se nikakor ne strinjam z določili v njej, sem zadevo predal odvetniku. Meni se zdi enostavno znesek slabih 9.000,00€ za dva meseca dela občutno preveč za naše razmere. Podatek je sam dal v javnost g. Hlastec, tako da ni nobena skrivnost. Zraven tega, bi potem morali odšteti še 2 - 3 mesečno odpravnino in smo kaj kmalu skoraj na 15.000,00€. Skratka, to je moje razmišljanje. Ni nujno, da je pravilno, zato bo to rešeno preko odvetnikov.

4. Klub bo potrebno začeti dvigovati tudi organizacijsko in marketinško. Bomo priča kakšnim spremembam na tem področju?
Za enkrat moramo zaključiti aktivnost omenjene v prvih dveh točkah. Celoten koncept razvoja kluba bomo dorekli na naslednjem sestanku celotnega UO v obdobju 17. 10. do 21. 10. Vsekakor je osnova, da klub pride na višjo raven v vseh pogledih in če bo to zahtevalo dodatno kadrovsko okrepitev, bomo temu tudi pristopili.

http://www.mura05.si/index.php

skoko
Prispevkov: 93
Pridružen: 20. Dec 2011 08:21
Kraj: Prekmurje

Re: Mura 05

#732

Odgovor Napisal/-a skoko » 29. Sep 2012 04:08

S tem Hlastcem je to spet bila "zmagovalna" poteza...
Tip bo na koncu za dva meseca dela pokasiral cca 15000€. :?

Pa to ti je celoletna plača za ne slabega igralca. Mislim so res butalci...
Je pa dobro vsaj to, da sedaj igralci vsaj prejemajo redna plače.

ratipok
Prispevkov: 551
Pridružen: 03. Jan 2012 19:23

Re: Mura 05

#733

Odgovor Napisal/-a ratipok » 29. Sep 2012 12:36

Hlastec se je že pred leti v Mariboru nakradel denarja. V času, ko je Maribor pridelal največje dolgove v zgodovini kluba si je on izgradil pravo graščino (npr. Jagodnik pa si je jahte kupoval).

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Mura 05

#734

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 30. Sep 2012 07:49

Na koncu vsega je pa še žalostno, da nekateri na veliko govorijo proti Topiću ali pa branijo Puhana in co.

Mislim, da je dovolj jasno, da razen Topića tu v Muri neke, pa magari popolnoma butaste in nerealne, rešitve ni prikazal noben. Topić se je pač nasral z Italijani, morda se bo tudi z Nizozemci, morda bo na koncu vsega on izpadel velik poraženec. Ampak je vsaj poskušal, ni se predal, je delal naprej, navsezadnje se bo čez 10-15 let folk spomnil, da je bil predsednik v času, ko je Mura relativno uspešno igrala v Evropski ligi, bila 3. v ligi itd.

Če bo zgodba z Nizozemci količkaj uspešna (do tega je sicer še astronomsko daleč) in mu uspe v teh 5 letih (če bojo zdržali 3 bo že super) priti še enkrat ali dvakrat v evropske pokale, so zame osebno naredili več kot dovolj.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

mura ms
Prispevkov: 152
Pridružen: 17. Dec 2011 16:42

Re: Mura 05

#735

Odgovor Napisal/-a mura ms » 30. Sep 2012 08:04

Dejstvo je, da nobena od struj v Muri ni kakovostna oziroma da bi lahko bili navijači z njo zadovoljni. Med slabimi možnostmi se lahko žal odločamo le med manj slabo.

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Mura 05

#736

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 30. Sep 2012 08:12

Dejstvo je, da s(m)o navijači Mure prezahtevni in bi želeli čudeže v tej pokrajini. Nemogoče je z domačimi sponzorji/vlagatalji/posojilodajalci živeti in preživeti, obenem pa imeti dovolj kakovosten igralski kader, ki bi 4-5 sezon igral na nivoju. Mislim, da je jasno vsakemu, da je Ante iz te ekipe izvabil veliko več, kot je realno bila sposobna in je potem, ko je prišel en manj sposoben trener ala Cifer, vse to padlo na realna tla. Tista sreča v EL pač ne vela. Zdaj če pač javnost zahteva rezultate, potem je po mojem mnenju potrebno narediti nekaj podobnega kot to dela Topić. Iti po kapital v tujino (ne pravim, da bojo tile Nizozemci natrosili denarja kar tako), pa si lahko predstavljaš kako težko je sploh dobiti zanimanje od koga za nek klub, ki pred par leti niti obstojal ni, na tekmo pa ima 1000-2000 gledalcev, če je sreča. Ni marketinško zanimiv, regija živi na meji revščine, nekega igralca, s katerim bi na hitro zaslužili nekaj miljončkov ni.

Verjetno je lahko vsem jasno, da je Topić moral marsikaj obljubit, ker na lepe oči ne bo noben jurja dal v ta klub, kaj šele pripeljal 3 igralce in dal 50 jurjov. Kaj jurja, še vozil se ne bi v MS.

Sicer pa dvomim, da bi Topić, ali pa tudi Puhan, Hlastec, Celec ali kdorkoli drug zavrnili kvalitetno idejo, ki bi jo ponudil denimo lokalni manager/podjetnik/zanesenjak.

Ampak dejstvo je, da takega človeka z dobro idejo ni.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: Mura 05

#737

Odgovor Napisal/-a Ceks » 30. Sep 2012 19:54

Zelo bleda predstava Mure, ki ni imela nobene zares prave priložnosti. Ne vem kaj se dogaja s to ekipo. Potem pa še menjave Bogatinova, ki je iz igre poslal Fajiča, najnevarnejšega napadalca, kljub temu da lovijo rezultat. Tudi na tribunah sem pričakoval boljši navijaški dvoboj.

SLO27
Prispevkov: 117
Pridružen: 11. Jan 2012 15:32
Klub: Mura 05

Re: Mura 05

#738

Odgovor Napisal/-a SLO27 » 30. Sep 2012 20:10

Je bila ena priložnost, ko so zadeli prečko. Drugače pa se strinjam

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Mura 05

#739

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 30. Sep 2012 20:45

Tilenckuuu napisal/-a:Mislim, da je dovolj jasno, da razen Topića tu v Muri neke, pa magari popolnoma butaste in nerealne, rešitve ni prikazal noben.
Kakšno rešitev pa je "prikazal" Topić?
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

joco81
Prispevkov: 26
Pridružen: 28. Apr 2012 10:12

Re: Mura 05

#740

Odgovor Napisal/-a joco81 » 01. Okt 2012 11:28

Topič podpore nima in kak kaže je niti v kratkem ne bo imel, mislim na podporo "naroda" (ok tistih 15-20 osebnih prijateljev ga podpira), vse skupaj je postalo apatično, ljudi na stadionu je vse manj, tudi včeraj jih je bilo zelo malo (pa ne mislim na bg ampak drugače, recimo še lani jih je bilo dvakrat v LV sigurno ene 500+ če ne še več). Nizozemci očitno itak niso rešitev (oz. zelo presenečen bi bil če bi bili), forsirajo svoje igralce od katerih sta dva, Aborah in tale Boakye za slovenske razmere dejansko zelo dobra igralca, oni Matusiwa je brezveze tu. Samo je pa problem, da ni alternative. Vem, zaj boste rekli, moral bi Topič sam že davno odstopiti, strinjam se, da bi moral samo je zaj valda že vsakemu jasno, da ne bo in dokler se ne najde konkretna rešitev, konkretni program s katerim bi ga zbriso s položaja bo ostal, bilo to všeč nam ali ne.

Z Bogatinovim so pa itak po mojem mnenju brcnili v temo, nisem neki fuzbalski strokovnjak, vendar te menjave, ki jih on dela mi niso nikak jasne (verjamem da še marikomu niso), te dalje način igre, braniš se do 80. minute ko je te vseeno nekak poslal malo več igralcev v napad (pa še te je verjetno trepetal, da ga slučajno ne prejmemo, kar pa seveda itak nima veze če bi ga), s takim načinom nevem kako lahko uspe kot trener, pa ne samo pri muri. Zaj nas čaka Olimpija, realno še en poraz, ne visok ampak tak podobno kot tukaj, nekih 2:0 ali 2:1. Slabo, slabo vse skupaj, pa ne kaže da bi bilo kaj bolje.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov