NŠ Mura

Debatirajte o Prvi slovenski ligi in o pokalu
Odgovori
foto
Prispevkov: 819
Pridružen: 17. Dec 2011 15:34

Re: Mura 05

#361

Odgovor Napisal/-a foto » 15. Jun 2012 11:07

Fotografije današnjega treninga Mure 05: http://nogometni-forum.si/galerija/inde ... ategory/58

foto
Prispevkov: 819
Pridružen: 17. Dec 2011 15:34

Re: Mura 05

#362

Odgovor Napisal/-a foto » 16. Jun 2012 07:25


skoko
Prispevkov: 93
Pridružen: 20. Dec 2011 08:21
Kraj: Prekmurje

Re: Mura 05

#363

Odgovor Napisal/-a skoko » 16. Jun 2012 08:02

Je že čas, da se uredi ta "kletka". Najbolje, da naredijo na enak način kot je v MB navijaški sektor. BG pa trenutno tudi ni bistveno več kot bo prostora v tem sektorju.

foto
Prispevkov: 819
Pridružen: 17. Dec 2011 15:34

Re: Mura 05

#364

Odgovor Napisal/-a foto » 16. Jun 2012 08:12

Menda se tudi Ljudskemu vrtu obeta sprememba glede sedežev. Informacijo bi bilo potrebno preveriti pri npr. NZS, vendar je slišati, da sedeži, ki so npr. trenutno montirani na jugu in delu severa v Mariboru, naj ne bi več ustrezali pravilom UEFE. Če je res tako, jih na Fazaneriji zagotovo ne bodo montirali. V nasprotnem primeru pa so bili namen sedeži brez naslonjala v t. i. kletki na severu Fazanerije. Drugače pa je po zarisanih mestih na tem delu 125 sedežnih mest. Če se bodo sedeži montirali, je seveda možno odstopanje od te številke zaradi npr. dimenzij sedežev ipd.

tilen89
Prispevkov: 442
Pridružen: 21. Dec 2011 10:59

Re: Mura 05

#365

Odgovor Napisal/-a tilen89 » 16. Jun 2012 09:47

Mislim, da je predpis, da morajo vsi sedeži imeti naslonjala. V Mariboru se za evropske tekme na navijaška sektorja montirajo kovinska naslonjala oz. v bistvu gre bolj za neke vrste ograje za sedeži. Če pa to po novem več ni dost pa ne vem.

SLO27
Prispevkov: 117
Pridružen: 11. Jan 2012 15:32
Klub: Mura 05

Re: Mura 05

#366

Odgovor Napisal/-a SLO27 » 16. Jun 2012 20:39

SK Sturm Graz - Mura 05 3:0 (0:0)

Strelci: 0:1 Stangl (65), 0:2 Schloffer (73), 0:3 Ranftl (84)

skoko
Prispevkov: 93
Pridružen: 20. Dec 2011 08:21
Kraj: Prekmurje

Re: Mura 05

#367

Odgovor Napisal/-a skoko » 17. Jun 2012 08:09

Do 60 minute zelo vzpodbudna igra potem jih je pa kar zmanjkalo. Očitno je Sturm kondicijsko precej pred Muro.
Dobro je na sredini odigral Amar Prutina, ki se nahaja na preizkušnji. Sicer pa sta za Muro igrala tudi Arpad Vaš in Vedran Vinko ter še en branilec, ki je tudi na preizkušnji. Na prvi tekmi pa so manjkali Kouter (poškodba), Horvat, Maruško (bolezen), Sreš (poškodba), Lotrič (Koper?)...

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Mura 05

#368

Odgovor Napisal/-a janbuc » 19. Jun 2012 22:37

Mura-Tavriya Simferopol 1:5
Mate Eterović na 1:1
http://www.mura05.si/news/news.php?news=1825


spored tekem Mure se lahko ogledate tukaj: http://www.nogometni-forum.si/viewtopic.php?f=7&t=283

SLO27
Prispevkov: 117
Pridružen: 11. Jan 2012 15:32
Klub: Mura 05

Re: Mura 05

#369

Odgovor Napisal/-a SLO27 » 20. Jun 2012 13:28

Tavriya Simferopol - Mura 5:1


Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Mura 05

#370

Odgovor Napisal/-a janbuc » 21. Jun 2012 09:53


Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: FC Koper

#371

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 22. Jun 2012 00:33

Ne delaj nesmiselnih primerjav no. Vsak, ki ve vsaj malo o nogometu, ve, da se tega ne da primerjati. Kot prvo, nihče v Muri ne igra zastonj, igralci imajo pogodbe in klub jim je denar dolžen. Del so že dobili nazaj, del še bodo, če ne, vemo, kaj sledi. Lotrič je dobival denar in ni igral zastonj. Kot drugo, ko sem bil star 17 let nisem imel rednih dohodkov in dvomim, da jih je kdo tukaj pri tej starosti imel, vsekakor pa ne bi obrnil hrbta svojim ljudem za nekaj €. Saj mu Koper ni ponudil ravno Drogbajeve plače, pa tudi če bi mu, preziram plačance v nogometu in tega ne podpiram. Tukaj imava pač različne vrednote, ker ti, kot si zelo jasno pokazal, zagovarjaš prestop igralca k drugemu klubu izključno na podlagi tega, ker bo tam več zaslužil. Vsakemu svoje.

Mura je za Slovenijo še kako resen klub, ker gre za praktično edini klub, ki je res povezan z lokalnim okoljem in ima močno podporo prebivalcev svojega mesta. Obisk na tekmah Mure glede na velikost Murske Sobote nas daje 'statistično' v isti rang kot Gelsenkirchen, Lens, Dortmund... Igralci bodo prišli in odšli, trenerji, sponzorji, uprava enako, finančno stanje bo nekoč boljše nekoč slabše, navijači pa bodo ostali in zaradi njih klub navsezadnje obstaja. Klubi z velikim številom navijačev bodo vedno v vrhu in smatrani za velike, ne glede na trenutne razmere. Tudi v večjih klubih, kot je Mura, se je kdaj zamujalo z izplačilom plač, na koncu koncev tudi pri Barceloni. Tako da podcenjevati Muro zaradi trenutnih razmer izven igrišča je pač smešno. Sicer pa mi niti ni važno, kaj si mislijo o Muri navijači drugih klubov, samo navijači Mure pa sami sebe ne smemo ceniti tako nizko, da je Mura vredna samo teh nekaj € in da imajo zdaj že neki najstniki legitimen razlog, da jo zapustijo za majhen denar. Ker potem nima smisla navijati za ta klub.

Kot tretje, pri 17 letih ima igralec pred sabo še dolgo kariero in časa za služenje denarja bo še dovolj, če gledamo čisto iz tega vidika. Klub je iz njega naredil igralca, mu dal priložnost, da igra pri mladih letih v 1. ligi. V tem klubu bi imel tudi šanse za napredovanje in prodajo v tujino. Tako da govoriti, kot da Muri ni čisto nič dolžan, je tudi površno in napačno. Če bi šel v kak Maribor in imel tam zagotovljeno vidno vlogo v ekipi in bi tudi klub dobil neko odškodnino od prestopa, bi še štel to kot olajševalno okoliščino, da pa gre za drobiž v Koper, kjer sploh nima nobenega zagotovila, da bo igral, glede nato, da bo konkurenca kar močna in je še vedno mlad in v zadnjih mesecih ni pokazal ne vem kaj.... Moj oče je igral v mladih letih za klub pa se ne spomnim, da bi ne vem kaj zaslužil. Pa ostali iz njegove generacije tudi ne. Tudi ustanovitelji kluba in prvi igralci niso bili neki 'profesionalci'. Jaz na klub ne gledam kot na 'podjetje' in vsekakor ni eno in edino bistvo kluba, da plačuje tistih nekaj 10 ljudi.

Jaz teh stvari ne odobravam in imam zelo jasna stališča glede tega. Igralec pa lahko navsezadnje naredi kar hoče. Pa naj bo 'profesionalec' v Kopru, v končni fazi mi je vseeno za njega. Njegova kariera, njegove odločitve. Imam pa svoje mnenje. Izdaja je močna beseda in jo vzamem nazaj, ampak tako bi mu rekli v marsikaterem okolju. Spomnite se, kakšen sprejem je dobil Neuer letos v GE. Sploh ne bom načenjal tega, kako se na takšne prestope gleda v Južni Ameriki ali na Balkanu.

P.S.: Zavedam se, da ta prispevek ne sodi v to temo, samo ker se je že tukaj načela debata, pišem pač sem. Najboljše da se vse skupaj prestavi v temo od Mure.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: FC Koper

#372

Odgovor Napisal/-a ra8 » 22. Jun 2012 02:23

Tri vprašanja. Kot prvo, kako plačo je on vsaj deloma dobil, če pa je bil amater, morda premije?
Kot drugo, kako bi ti kot 17 letnik reagiral, ko bi ti nekdo ponudil 2000€ mesečno za igranje nogometa?
Sam sem skakal na vse konce za trikrat manj pri 18ih!
Kot tretje, Mura resen klub? Podpora lokalnega okolja? Zakaj lani igralci niso dobivali redno plač? Podpora?
Zdaj, ko je prišlo do tega, da bi klub izgubil licenco, je komunala posodila klubu med 600 in 800 tisoč evrov. POSODILA!!!! NE NAMENILA, DENAR SE MORA VRNIT!!! Upam, da ti je jasno, sicer, pa bi sam rekel, da ima Koper podporo občine in lokalnega GOSPODARSTVA, saj slab milijon € sponzorskih sredstev za občino s 50.000 prebivalci ni mačji kašelj!

mura ms
Prispevkov: 152
Pridružen: 17. Dec 2011 16:42

Re: FC Koper

#373

Odgovor Napisal/-a mura ms » 22. Jun 2012 06:53

ra8, imaš napačno informacijo. Klub je dobil 250.000 EUR (oziroma 275.000 EUR, zdaj bi res moral preveriti, katera cifra je pravilna).

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: FC Koper

#374

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 22. Jun 2012 06:53

Ne vem čemu trditi, da so igralci karkoli dobili, če je bilo večkrat jasno rečeno, da niso dobili nič? Ali veš ti, Panonski, kaj več od vseh nas? Koliko igralcev ti je za časa te agonije zatrdilo, ja, dobili smo plačo. Ali pa vsaj, dobil sem 150€ za potne stroške, ko se vozim na treninge vsak dan iz Apač v MS, včasih 2x?

Ne vem, sicer pa Lotrič je prišel v Muro pri 12-13 letih, ni se rodil z Murinim grbom na prsih. Mura je bila vmesna postaja na njegovi poti v karieri, lahko se mu zahvalimo, da je z Murino selekcijo U14 pred nekaj leti osvojil naslov državnega prvaka, zabil nekaj golov v članski ekipi.

Če pa se že tolčeš po prsih, češ, Mura je klub, ki je veliko več kot le klub, da klub obstaja za gledalce, je ponos okolju in pokrajini ob Muri... Seveda, dam ti prav. Zelo prav. Ampak bodi potem toliko heroja in upoštevaj tudi okoliščine pri Mitji. Z mlajšim bratom sta ostala sama pri materi. A meniš, da mati zasluži dovolj za 2 najstnika sama? Igral si nogomet, veš, da nekaj opreme vendarle rabiš. Vsak popoldan preživita oba otroka na Fazaneriji, bencin stane - Mitja še ni šofer, mislim da se vozi z Boharjem na treninge.

Mitja se še šola - upam, da bo v Kopru dokončal šolo in pridobil poklic zdravstvenega tehnika, če se ne motim, je sedaj končal 3. letnik. Prav tako mlajši brat Andrej. Ni ravno rožnata situacija, Mitja pa bo ob začetku naslednje sezone (pravzaprav nekje septembra) dopolnil 18 let. Lahko bi rekel, Mitja vsa čast, da boš pri 18ih služil svoj denar, jaz osebno pohvalim vsakega 18-letnika, ki si kdaj pa kdaj na leto s pomočjo kjerkoli zasluži svoj denar za žurke, Mitja bo sposoben preživljati družino.

Ne moreš gledati večplastno samo z ene perspektive. Mitja tudi ni poležaval v senci, nakar ga je Mura našla in ga dobesedno brcnila v 1. SNL. In lahko se postavljamo navijači Mure na nos, pa nikakor ne moreš reči, da je to resno delovanje. Životarjenje iz posoje v posojo, plačevanje obveznosti za leto nazaj - da življenje ni potica, ampak zato pa je potrebno živeti po zmožnostih. In ne na veliki nogi.

Uprava se žal ni izkazala, edina možakarja, kot je omenil nekdo na Murinem forumu, vredna lepih besed sta Celec, ki je pripeljal res nekaj pravih okrepitev in Šimundža, ki je uspel iz te ekipe iztisniti več, kot pa so sami mislili da so zmožni dosečti. Plus seveda igralski kader.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: FC Koper

#375

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 22. Jun 2012 06:54

mura ms napisal/-a:ra8, imaš napačno informacijo. Klub je dobil 250.000 EUR (oziroma 275.000 EUR, zdaj bi res moral preveriti, katera cifra je pravilna).

Tu nekje, da. Posodili pa naj bi zato, ker so od kluba imeli zatrdilo, da je igralski kader vreden toliko na tržišču.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

alakazaam
Prispevkov: 206
Pridružen: 20. Jun 2012 16:17

Re: FC Koper

#376

Odgovor Napisal/-a alakazaam » 22. Jun 2012 08:06

Ma dj ne mi s Celecom... kako je on uspešen, če sestavi ekipo, ki za 200% presega proračun in osvoji potem 4. mesto? Šimundži kapa dol, sam Celec je pa ravno toliko odgovoren za dolg kot ostali. Kdaj moraš športne ambicije postaviti malo na stran in poskrbeti najprej za preživetje. Na tak način kot gre Mura, bi imeli v Kopru lahko Drogbaja, v Domžalah Anelkaja in v Celju Messija....

Na koncu sezone bi pa direktorji skomignili z rameni in se distancirali od miljonskega minusa, po drugi strani pa se trepljali po prsih zaradi doseženih ali preseženih rezultatskih ciljev...

Dokler bo Mura igrala na občinski, torej JAVNI puf, ne more biti resen klub...

mura ms
Prispevkov: 152
Pridružen: 17. Dec 2011 16:42

Re: FC Koper

#377

Odgovor Napisal/-a mura ms » 22. Jun 2012 08:41

Tilenckuuu napisal/-a:Ne vem čemu trditi, da so igralci karkoli dobili, če je bilo večkrat jasno rečeno, da niso dobili nič? Ali veš ti, Panonski, kaj več od vseh nas? Koliko igralcev ti je za časa te agonije zatrdilo, ja, dobili smo plačo. Ali pa vsaj, dobil sem 150€ za potne stroške, ko se vozim na treninge vsak dan iz Apač v MS, včasih 2x?
Ja, nekaj izplačil je bilo. Ampak to je javna skrivnost. Ne trdim, da je dobil Mitja omembe vreden znesek, so pa nogometaši, ki so dobili več kot ostali. In ravno ti so bili najbolj glasni.

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: FC Koper

#378

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 22. Jun 2012 08:58

alakazaam napisal/-a:Ma dj ne mi s Celecom... kako je on uspešen, če sestavi ekipo, ki za 200% presega proračun in osvoji potem 4. mesto?
3. mesto drugače

Sicer pa je Celec vmes želel odstopiti, pa so ga zadržali - morda zato, ker je imel neka zagotovila, da denar bo, očitno ga je nekaj bilo, da je lahko pripeljal denimo Fajiča, Eteroviča, Jeliča, Travnerja, ki niso slabi igralci za slovenski nivo, ravno nasprotno. Potem za plače je pač druga stvar, ampak nekako dvomim, da je Celec bil prepričan, da plač ne bo. Še navijači sami smo, ko so nas že pol leta nategovali, še vedno nekoliko slepo upali v "naslednji teden"...

Na posojo iz MB vselej dobimo koga koristnega in za to je menda odgovoren on (moje mnenje, ki je lahko napačno, seveda), Celecu bi sam osebno pridružil še nekoga, ki bi za kadrovanje skrbel v mladinskih vrstah. Vse od U14 naprej bi bilo potrebno poskrbeti, da se talentirani mladinci Pomurja vpišejo v šolo v MS, Mura sofinancira bivanje v dijaškem domu, nato pa trenirajo pri Muri. Ne pa da potem 4je dečki pridejo na mladinski trening.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

mediontrust
Prispevkov: 13
Pridružen: 21. Dec 2011 22:27

Re: FC Koper

#379

Odgovor Napisal/-a mediontrust » 22. Jun 2012 10:19

Panonszki pa ti si klasa... ni igral zaston, samo denarja ni dobil? To je zame se huje... in zadnji tukaj sem, ki zagovarja prestop igralca izklucno zaradi denarja. Trdno pa zagovarjam prestop igralca, ce ga klub ne ceni, drugi klub pa ga. In Mura ga NI cenila... edini, ki so v Muri dobili denar so Rep in Dodlek, ker ju je placeval NK Maribor ter Fajic, kateremu je del placeval manager...
samo ne mi sedaj primerjat ta prestop in prestope v JA in balkanu, ker ce ne drugega imajo v tistih klubih poleg place tudi slacilnice...

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: FC Koper

#380

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 22. Jun 2012 15:08

Poglej, očitno ne razumeš dobro, kaj sem sploh napisal, tako da ti lahko edino predlagam, da moj prejšnji prispevek prebereš še enkrat, jaz se ne mislim ponavljati in nisem na "mission of mercy" tukaj. Niti nimam neke volje za debato z nekom, ki stresa samo neke 3stavčne površne komentarje. In ja, zagovarjaš prestope na podlagi denarja, ker si točno to argumentacijo (denar) kot eno in edino navedel tukaj. Torej moraš po tej isti logiki zagovarjati razne Rakoviće in podobne profesionalce. Če jih ne, kontriraš samemu sebi in svojim lastnim stališčem, ki si jih izrekel v tej temi.

Sicer pa so se zvrstile še nekatere čudne izjave tukaj. Koper mogoče ima podporo lokalnega gospodarstva, vendar ima prazne tribune in prebivalcem mesta je vseeno za njihov klub. Bil sem v Kopru eno leto, ravno takrat, ko so bili prvaki, in ljudem je bilo vseeno, da sploh imajo v mestu klub, kaj šele, da bi hodili na tekme. Pa je bil Koper prvak z naskokom, pa tega sploh ne bi vedel, če ne bi spremljal lige. V mestu ne čutiš nobene pripadnosti temu klubu. Še v Ljubljani so ljudje bolj navezani na Olimpijo kot pa v Kopru na Koper. V tem smislu je Mura nekaj čisto drugega kot Koper. Če se že gremo primerjave med klubi, jaz nisem začenjal tega, vi tukaj vlačite ta Koper na dan, kot nek fenomenalen klub.

Igralci Mure so dobili denar za 2011, to je povedal tudi Cipot. Če ga ne bi dobili, ne bi videli Mure v prvi ligi letos.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov