NŠ Mura

Debatirajte o Prvi slovenski ligi in o pokalu
Odgovori
Uporabniški avatar
Kibby
Prispevkov: 60
Pridružen: 27. Dec 2011 17:12
Klub: Mura
Kraj: Fazanerija

Re: Mura 05

#341

Odgovor Napisal/-a Kibby » 03. Jun 2012 15:05

Pogodbe gor dol... Za leto 2012 niso se nic dobili, lahko v vsakem tenutku igralec da na arbitrazo in v roku mislim da 15ih dneh gre zastonj. Trenerja nimamo, vprasanje sploh kdo bo se vztrajal pod tako upravo. Spet nekaj sanjajo o tujih investitorjih, niso pa 4 mesece sposobni bili do enega domacega stopiti. Na koncu pa v zadnjem tednu, občina reši nas, zdaj se pa vsi po prsih udarjajo kak bojo po Evropi hodili... Na bruhanje mi gre :evil: :oops: :roll:
Slika

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Mura 05

#342

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 05. Jun 2012 01:47

Kateri gol Mure vam je bil najbolj všeč v tej sezoni?

Meni osebno gol od Fajića za 2:2 na prvi tekmi v Lendavi.

http://youtu.be/SZaoJQfloj4?t=6m14s

To je bil pravi derbi, težko ponovljiv. Prvi ligaški derbi v Lendavi od davnih zgodnjih 90ih, vsi smo res komaj čakali to tekmo, čakali smo jo več let. Mura je imela lepo serijo pred to tekmo, v bistvu od prihoda Simundže še nismo imeli poraza, Nafta pa v tem obdobju prvenstva še ni bila tako zanič. Na začetku tekme so, kolikor imam v spominu, v bistvu bili bolj nevarni od Mure, Mura je srečno izenačila po prostem strelu Horvata. Potem 2. polčas Mura igra odlično, neke priložnosti, a Nafta da nek brezvezen gol za 2:1. Mura še naprej napada, kup zgrešenih priložnosti. Jaz sem bil res živčen na tej tekmi, da bomo res še enkrat izgubili proti Nafti, to bi bil res hud udarec. No potem pa je Fajić dal ta res lep gol za 2:2. Tako da mogoče gol kot tak ni najlepši samo zaradi teh okoliščin mi je najljubši.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Mura 05

#343

Odgovor Napisal/-a Astoria » 05. Jun 2012 13:48


skoko
Prispevkov: 93
Pridružen: 20. Dec 2011 08:21
Kraj: Prekmurje

Re: Mura 05

#344

Odgovor Napisal/-a skoko » 07. Jun 2012 14:33

Novica dneva je brez dvoma povezana z Antejem Šimundžo. Naš klub je z izjemnim strokovnjakom, ki je Muro popeljal do tretjega mesta in Evrope dosegel dogovor, da bo le-ta klub vodil tudi v prihajajoči sezoni.

Športni direktor Igor Celec ni skrival zadovoljstva: S ponosom lahko rečem, da smo danes dobili prvo okrepitev in to je podaljšanje sodelovanja z Antejem Šimundžo. Oba vidiva potencial v ekipi, ki jo imamo, vse skupaj pa se sklada tudi s klubskimi ambicijami.
Vsekakor pozitivna novica.

Uporabniški avatar
Kibby
Prispevkov: 60
Pridružen: 27. Dec 2011 17:12
Klub: Mura
Kraj: Fazanerija

Re: Mura 05

#345

Odgovor Napisal/-a Kibby » 07. Jun 2012 16:16

Končno tudi nekaj pozitivnega. Hvala Ante 8-)
Slika

mura ms
Prispevkov: 152
Pridružen: 17. Dec 2011 16:42

Re: Mura 05

#346

Odgovor Napisal/-a mura ms » 07. Jun 2012 19:42

Ante ni naiven in če je pristal biti trener tudi vnaprej, smo lahko optimistični. Prav tako pomemben barometer je županovo pozitivno mnenje po sestanku s predstavnikom novih potencialnih investitorjev oz. plačnikov. Bomo videli, katera opcija bo boljša in izvedljiva. Res škoda pa mi je izpad Nafte iz 1. lige. S tem bomo dosti izgubili tudi sami. Zdaj v ligi ostaja od klubov, ki pritegnejo gledalce na Fazanerijo, le še Maribor.

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Mura 05

#347

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 08. Jun 2012 06:54

mura ms napisal/-a: Zdaj v ligi ostaja od klubov, ki pritegnejo gledalce na Fazanerijo, le še Maribor.
Meni je itak klub, ki me pritegne na Fazanerijo, predvsem Mura :roll:
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

mura ms
Prispevkov: 152
Pridružen: 17. Dec 2011 16:42

Re: Mura 05

#348

Odgovor Napisal/-a mura ms » 08. Jun 2012 10:09

Tilenckuuu napisal/-a:
mura ms napisal/-a: Zdaj v ligi ostaja od klubov, ki pritegnejo gledalce na Fazanerijo, le še Maribor.
Meni je itak klub, ki me pritegne na Fazanerijo, predvsem Mura :roll:
Ja, dosti nas je takšnih. Dosti manj nas je takšnih, ki gremo tudi v vsako vukojebino na gostovanje, ne samo v najbližjo Lendavo ali vedno atraktivni Maribor. Sam gledam z vidika vseh in vsakega gledalca. Če odštejemo 1. krog proti Kopru, sta na Fazanerijo večje število gledalcev privabila samo Nafta in Maribor. Vse ostalo se je končalo pri max. 2300 gledalcih. In če jeseni na Fazaneriji ne bo evforije, potem lahko pričakujemo zelo ubogih 1.000 gledalcev proti Dobu in ostalim ekipam. Končno smo dobili primerno nadomestilo za derbije z Beltinci, se tudi derbiji z Nafto zaenkrat končujejo.

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Mura 05

#349

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 08. Jun 2012 12:39

Meni osebno sicer ne znese pri na 3/4 domačih tekem (zaradi posla ki ga opravljam pač delam večinoma tudi ob nedeljah), se pa z veseljem odpravim, ko mam fraj.

Niti si denimo ne morem privoščiti da bi kupil sezonsko (ker ne bom videl 5 tekem, kaj šele 15 ali 18), zato se ne prerivam v prvo vrsto ob debatah o navijaštvu, ampak vseeno upam, da tisti, ki mu je kaj do Mure, pride tudi na Mura:Dob, Mura:Aluminij, Mura:Domžale ali karkoli pač in ne samo na MB, pa še to zato, da vidi Zahoviča od blizu ali kaj jaz vem kaj.

Sam osebno še najbolj upam, da člani čimdlje ostanejo "vroči", ker potem tudi mladinske selekcije rastejo, saj si vsak mulo želi igrati za "evropsko" Muro in pa Muro, ki včasih celo zmaga MB, Olimpijo ipd., ker se vidi, da ko je Mura bila v 3. ligi, je bil izpad mladičev kar velik. Namreč ob vseh vadninah in vpisninah in karkoli že morajo plačati, so starši že tako pred dilemo ali vpisati svojega otroka v Muro ali raje v Čardo, Rakičan, Bakovce, Veržej... Ali pa raje na atletiko, judo ali karkoli.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Mura 05

#350

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 08. Jun 2012 13:49

Tilenckuuu napisal/-a:Meni je itak klub, ki me pritegne na Fazanerijo, predvsem Mura :roll:
Točno, v bistvu ja največji problem pri nas (in v širšem prostoru če gledamo na države bivše Jugoslavije, pa tudi nasploh po bivši vzhodno Evropi), da so prevelika nihanja, ko gre za obisk na derbijih in 'navadnih' tekmah. Mura je v bistvu kar se tiče tega že skoraj izjema, ker je vseeno dosti ljudi tudi na drugih ligaških tekmah, ne glede na to, kdo igra. Letos sta bila prva derbija proti Nafti in Mariboru izjema, ker se je pač po zelo dolgem času igralo proti obema v ligi. V drugem delu pa tudi glede teh tekem ni bilo nekega pretiranega odstopanja, kar se tiče obiska. Mura ima jedro tam okoli 2000 navijačev, takšna se mi zdi tudi realna cifra glede obiska, če ne bo evforije in če hkrati ne bo nekih neverjetno slabih rezultatov ali česarkoli že. Žal, ampak dosti ljudi si tudi pri nas najde neke izgovore, da bojkotira svoj klub, tako je bilo tudi letos pomladi. Torej če bo neka mirna sezona, brez pretiranih padcev in vzponov in z manj derbiji, bi moral biti povprečni obisk tam okoli 2000. Tukaj govorim o realnih cifrah, ne napihnjenih cifrah na prvaliga.si.

Najhuje je pri nas pri Mariboru in Olimpiji, ko imajo derbiji med tema kluboma neverjetno večji obisk kot ostale ligaške tekme. Nikoli ne bi hotel, da bi imeli podobno mentaliteto v MS, ker se na malih tekmah pokaže, koliko ljudi dejansko hodi gledat svoj klub, ne pa drugih klubov.

Kar se tiče pa atraktivnosti Maribora pa tega ne bom nikoli razumel, zakaj nekatere ta klub tako privlači. Saj nekega rivalstva z njimi praktično ni več, vsaj jaz ga ne čutim. Tudi njim je glavni rival Olimpija, mislim da tudi Koper in Celje smatrajo kot večja rivala od Mure.

Glede Doba pa se mi ta klub ne zdi nič bolj "dolgočasen" od večine prvoligašev, trenutno so mi v bistvu še med najbolj zanimivimi, ker z njimi že dolgo nismo igrali. Pa gostovanja v Dob se tudi veselim, če bodo lahko igrali tam.

Je pa izguba derbija proti Nafti vsekakor slaba za klub, zato bi bilo treba res pozimi organizirati nek mini turnir proti Beltincem in Nafti ali kaj podobnega.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

mura ms
Prispevkov: 152
Pridružen: 17. Dec 2011 16:42

Re: Mura 05

#351

Odgovor Napisal/-a mura ms » 08. Jun 2012 14:32

Mene Maribor pritegne zgolj in samo iz navijaškega vidika. Atmosfera na stadionu, polne tribune, verbalni obračuni navijačev, koreografije, fanatično navijanje, tudi dosti simpatizerjev Maribora vedno pride na Fazanerijo. Res, ampak res me b. k. za "znana" imena na igrišču: Tovariš, Berič, Handanovič itd. Glede tega mi je popolnoma vseeno, ali gledam anonimuse v barvah Doba ali "evropskega" Maribora. Nogometaši, za katere sem v vrsti čakal na njihove podpise, že 15-20 let ne igrajo nogometa. Ti mladi fantje na igrišču so zame po letih vseeno še mladci in nekako ne padam na imena. Ena redkih ikon, pred katerimi "skidam kapo do poda" je naš ljudski Fabi. So pa pač nekateri drugi napaljeni na Maribor ipd. in jih b. k. za Dob. Sam bi raje videl v 1. ligi Triglav, ampak to čisto iz praktičnih razlogov. Kranj je le mesto, s koliko toliko spodobnim stadionom za slovenske razmere (pustimo zdaj ob strani razpadajočo glavno tribuno), predvsem pa mi je žal njegovih navijačev. Vaških ali pa polvaških igrišč sem se nasitil na gostovanjih po III. in II. ligi. Sicer pa nimam proti Dobu nič.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Mura 05

#352

Odgovor Napisal/-a Astoria » 10. Jun 2012 17:23

Nekaj sem brskal po UEFA spletni strani in slučajno naletel na pravilnike in tako sem si ogledal pravilnik-kriterije za stadione za Ligo Evropa.
Za 1. in 2. krog kvalifikacij so zahteve naslednje (bistvene-pereče):

STADION KATEGORIJE 2:


-stadion mora imeti kapaciteto najmanj 1.500 sedežev
-stadion ne sme imeti nobenih stojišč, prav tako so prepovedane začasne-montažne tribune
-če je tekma predvajana (TV) mora stadion imeti reflektorje najmanj 800 lux
-če tekma ni predvajana (TV) mora stadion imeti razsvetljavo najmanj 350 lux v smeri proti glavni tribuni
-reflektorji niso potrebni (igra se podnevi)

Za 3. krog in play-off kvalifikacij

STADION KATEGORIJE 3:


-stadion mora imeti kapaciteto najmanj 4.500 sedežev
-stadion ne sme imeti nobenih stojišč, prav tako so prepovedane začasne-montažne tribune
-če je tekma predvajana (TV) mora stadion imeti reflektorje najmanj 1.200 lux
-če tekma ni predvajana (TV) mora stadion imeti razsvetljavo najmanj 350 lux v smeri proti glavni tribuni
-reflektorji niso potrebni (igra se podnevi)

Za skupinski del vse do polfinala

STADION KATEGORIJE 4:


-stadion mora imeti kapaciteto najmanj 8.000 sedežev
-stadion ne sme imeti nobenih stojišč, prav tako so prepovedane začasne-montažne tribune
-če je tekma predvajana (TV) mora stadion imeti reflektorje najmanj 1.400 lux
-če tekma ni predvajana (TV) mora stadion imeti razsvetljavo najmanj 350 lux v smeri proti glavni tribuni
-reflektorji so obvezni
Torej reflektorji niso potrebni za kvalifikacije, ampak od skupinskega dela dalje. Da se ne bomo več spraševali ali so potrebni ali ne. Je pa zanimiva še ena zadeva in sicer minimalna zahteva sedišč za 1. in 2. krog, ki je 1.500 sedišč, kar je enako igranju v naši 1.ligi, kar seveda ni slabo. Če že igraš v 1.snl in se uvrstiš v kv. za Ligo Evropa lahko tekme vsaj doma igraš (če tudi drugi kriteriji štimajo). Fazaneriji tudi ne manjka dosti do kapacitete 4.500 sedišč. Lahko bi jih namontirali na ono trenutno stoječo tribuno preko glavne in tam zmontirali sedeže. Edino mi ni jasno glede tega, da ne sme biti stojišč. Signal Iduna Park ima recimo kar dosti stojišč, Koper ima montažne tribune etc.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Mura 05

#353

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 10. Jun 2012 19:10

To s stojišči meni nikoli ne bo jasno. V nemčiji ima dosti stadionov stojišča za golom in v navadi je, da lep del navijačev stoji. Tudi v Italiji nekaj podobnega. Slišal sem, da so stojišča teoretično dovoljena, ampak morajo imeti tiste mini ograje razporejene po celotni tribuni, zaradi varnosti. Pa verjetno je kakšna stroga omejitev glede prodaje kart.

Ta forsiranje sedišč s strani UEFA-e se ne bo moglo nikoli uresničiti v popolnosti, zato pa pač delajo kompromise.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

tilen89
Prispevkov: 442
Pridružen: 21. Dec 2011 10:59

Re: Mura 05

#354

Odgovor Napisal/-a tilen89 » 10. Jun 2012 19:19

Panonszki napisal/-a:Slišal sem, da so stojišča teoretično dovoljena, ampak morajo imeti tiste mini ograje razporejene po celotni tribuni, zaradi varnosti.
Tako nekak ja. Tudi v MB se montirajo na vseh evropskih tekmah.

foto
Prispevkov: 819
Pridružen: 17. Dec 2011 15:34

Re: Mura 05

#355

Odgovor Napisal/-a foto » 10. Jun 2012 23:12

Novica na spletni strani Mure 05 o prvem treningu: http://www.mura05.si/news/news.php?news=1816

SLO27
Prispevkov: 117
Pridružen: 11. Jan 2012 15:32
Klub: Mura 05

Re: Mura 05

#356

Odgovor Napisal/-a SLO27 » 13. Jun 2012 16:45

V novo sezono z novo kolekcijo dresov

Nogometaši Mure bodo v novo sezono krenili z novimi dresi, ki se nekoliko razlikujejo od lanskih. Osnovni dres bo imel več črnine, saj bo imel eno črno črto na prsih več kot lanski. Imel bo nekoliko bolj "retro" stil saj bo imel še ovratnik. Rezervni dres bo letos popolnoma bel, na rokavih pa bo imel črno obrobo.

Dres za domače tekme.
Slika

Dres za gostujoče tekme.
Slika

http://www.mura05.si

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Mura 05

#357

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 13. Jun 2012 17:00

Zelo lepa! Oba :)

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Mura 05

#358

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 13. Jun 2012 17:35

Spet imamo daleč najlepši dres v ligi. :) :P

Všeč mi je, da je kljukica v rdeči barvi. Rdeča barva je bila na dresu v več sezonah v slovenski ligi, tudi v zlatih časih.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

skoko
Prispevkov: 93
Pridružen: 20. Dec 2011 08:21
Kraj: Prekmurje

Re: Mura 05

#359

Odgovor Napisal/-a skoko » 13. Jun 2012 20:32

Lepa dresa. Verjetno se bosta fajn prodajala.

kevo1414
Prispevkov: 154
Pridružen: 17. Jan 2012 17:39

Re: Mura 05

#360

Odgovor Napisal/-a kevo1414 » 14. Jun 2012 10:54

Zelo lepo!

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 84 gostov