NŠ Mura

Debatirajte o Prvi slovenski ligi in o pokalu
Odgovori
Izy
Prispevkov: 7
Pridružen: 17. Dec 2011 18:02
Klub: Mura

Re: Mura 05

#261

Odgovor Napisal/-a Izy » 22. Maj 2012 18:30

realist napisal/-a:A ni dolg že preko 300 tisoč EUR, če vračunamo vse?

Kako so potem računali, da dajo plače Fajiču, Jeliču, Travnerju? Od kod točno?

Kako so potem računali, da lahko speljejo 1.ligo nasploh, glede na to da je bila situacija precej krizna že takrat?

Naloga koga je potem iskati sponzorje, če to ni naloga predsednika? Kdo je po tvoje zadolžen za to v klubu?

Mene je strah samo to, da bo takšnih kolobacij še veliko. Ker če nisi sposoben splejati te zadeve na nivoju, potem jih najverjetneje tudi v prihodnosti ne boš.

Jaz navijam za to, da se župan in Polanič nekako "pobotata", pa da vse skupaj spet dobi on (župan bi mu skorajda lahko ponudil tisto obvoznico.. jebeš to.. naj ma to pač zlobirano, kaj ma veze - še itak bi bil benefit okolja na dolgi rok izjemen, če se loti projekta Fazanerija ( http://www.kalamar.si/sfazanerija.html ), ki bo po mojem mnenju prišel v tem desetletju med TOP10 najbogatejših. Drugi vsi so propadli, od "zidarjev" je daleč najboljše urejen Pomgrad, in daleč najmanj namenijo obračanju keša v prazno in kraji ljudi (prevzemi ... (ne pravim da ni nič tega, sicer)), ker dela na novitetah in dodani vrednosti. Človek se prilagodi glede na razmere.

No, ali pa da zdaj župan najde par sponzorjev. Enkrat bo potrebno zadeve vzpostaviti na dolgi rok. S prodajo igralcev se lahko da za zamujene plače, to pa je tudi vse. Potem pa so igralci prodani, keša pa več ni.

Upam, da bomo v naslednjih tednih brali "revolucionarne" novice :)
saj to si napiso bistvo, vedelo se je kakšna je situacija pa smo šli vseeno v 1. ligo, verjetno z upanjom da se zadeve poklopijo, na žalost pa se niso :cry: . Na žalost pa od jutrišnjega sestanka pričakujem bolj malo, srčno upam pa da se motim in nas za spremembo prijetno presenetijo :)

Uporabniški avatar
OBRUT
Prispevkov: 39
Pridružen: 06. Maj 2012 14:40

Re: Mura 05

#262

Odgovor Napisal/-a OBRUT » 22. Maj 2012 18:40

realist - Topič je iskal sponzorje po celem pomurju, prekmurju, pa ni bilo nič!! zato se je odločil za pomoč iz tujine.. na žalost brez uspeha :cry:

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Mura 05

#263

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 22. Maj 2012 20:50

Denarja se more pričarati. Tudi mene neke stvari niso bile všeč, v tisto z Italijani pa nisem verjel več že tam februarja, samo resno ne vidim scenarija, po katerem bi šlo glede finančnih zadev drugače. Sponzorjev se ni moglo najti, nekega sugar daddyja, ki bi dajal denar klubu in ne pričakoval ničesar nazaj tudi ne, očitno občina tudi ni bila pripravljena pomagati (kolikor sem slišal v Lendavi župan daje ogromen denar Nafti), ne vem kaj točno bi lahko bilo bistveno drugače. Marketing, vstopnina, to ni nič oz. ne more se klub preživljati s tem. Je pa seveda pomemben vsak €. Ampak na koncu koncev: prišli smo v prvo ligo, prišli smo na 3. mesto, v klub so prišli kvalitetni igralci, kvaliteten trener, dali smo priložnost mladim igralcem, zrihtali so se Nike dresi ne pa neka klošarska italijanska firma, kot jo ima npr. Olimpija, večkrat se je napolnil stadion, vključno z rekordnim obiskom proti Nafti. To je bila ena najboljših sezon v zgodovini kluba in hvaležen sem vsem, ki so mi jo omogočili. Ta sezona bo še dolgo ostala v spominu in mi smo jo doživeli. KARKOLI se bo zgodilo v naslednjih dneh, to bo ostalo. Boljše ena sezona na vrhu in potem nov začetek iz nižje lige, kot pa životariti v 2. ligi (in potem enako propasti, ker dela klub samo minus in je posledično samo vprašanje časa, kdaj bo šlo vse v kurac).

Bomo morali pa tudi navijači v prihodnosti več delati za svoj klub. Problem je, da se primerjamo s Slovenci, ki jih boli kurac za nogomet, in se potem govori, da smo najboljša publika. Koliko je to res ali ne, pravim, za take primerjave mi je vseeno, ampak dejstvo je, da bi lahko bili še veliko boljši in še bolj pomagali svojemu klubu. Pomladi so eni začeli za bojkotirati tekme (uprava blablabla), čeprav bi igralci glih takrat rabili podporo s tribun. Proti Celju sramotno majhna številka gledalcev glede na pomembnost tekme. Večina ljudi sploh ni šla na igrišče proslavljat z igralci. Pa že od začetka prvenstva se je govorilo, da se bo uredilo stanje z "boksom" na severu, še vedno nič. Trikrat smo imeli poln jug, pa se ni naredila niti ena koreografija.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

proteus
Prispevkov: 53
Pridružen: 19. Jan 2012 11:14

Re: Mura 05

#264

Odgovor Napisal/-a proteus » 23. Maj 2012 09:22

Glede marketinga. Na zadnji tekmi Olimpije v Ljubljani, Olimpija - Mura, so imeli v fan shopu vse znižano 50%. Kaj pa prinas v MS? Iste cene... Glih tisti dan bi se moglo dat vse na pol in bi po tekmi še večji naval bil, kot pa pred tekmo.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Mura 05

#265

Odgovor Napisal/-a Golman » 23. Maj 2012 09:26

To je dejstvo, da če imaš fan shop moreš dajati raznorazne akcije, da privabiš čim več kupcev, navijačev... Kot sem že rekel, Maribor ima to pošlihtano zelo dobro.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Mura 05

#266

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 23. Maj 2012 12:52

Golman napisal/-a:To je dejstvo, da če imaš fan shop moreš dajati raznorazne akcije, da privabiš čim več kupcev, navijačev... Kot sem že rekel, Maribor ima to pošlihtano zelo dobro.
Pa tudi predprodaje vstopnic po raznih trgovinskih centrih, tržnicah... Za eno tekmo je bilo tako, na katero nisem nameraval iti, pa sva se s punco sprehajala po soboškem BTC-ju in mimogrede kupila karte. Pričakoval sem, da bo to standard pred derbiji, ampak nič iz tega.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Mura 05

#267

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 23. Maj 2012 12:56

Luk tudi pravi, da ni dobil niti evra, enako Lotrič

http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dnevnik/1042531300

"Nisem dobil plačila niti nisem privolil v kasnejše plačilo. Dali so nam v podpis le dokument, na katerem je bil naveden znesek, ki nam ga dolgujejo do konca lanskega decembra. Pisalo je, da bo dolg plačan do 15. maja. To sem podpisal. A niso plačali. To izjavo so želeli dati potencialnemu investitorju, da bi ta vedel, koliko denarja je treba zagotoviti za pridobitev licence."
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Mura 05

#268

Odgovor Napisal/-a Golman » 23. Maj 2012 13:29

Marsikaj kar je res in kar ne, lahko vprašate tudi Drakoviča s katerim bomo opravili intervju...
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
Kibby
Prispevkov: 60
Pridružen: 27. Dec 2011 17:12
Klub: Mura
Kraj: Fazanerija

Re: Mura 05

#269

Odgovor Napisal/-a Kibby » 23. Maj 2012 15:44

Kak bi lejko Lotrič kaj dobo če nema podpisane pogodbe? :D Edino ka bi leko dobo je po kaksi mladinski pogodbi...
Slika

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Mura 05

#270

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 23. Maj 2012 17:16

Kibby napisal/-a:Kak bi lejko Lotrič kaj dobo če nema podpisane pogodbe? :D Edino ka bi leko dobo je po kaksi mladinski pogodbi...
Ima podpisano amatersko pogodbo. Profesionalna pogodba bi naj po neki definiciji pomenila, da igralec prejme več denarja, kot so pa njegovi stroški za igranje nogometa v tem primeru. Potemtakem bi Lotrič moral prejeti vsaj neke premije za igranje/zadetke/karkoli, povrnjene potne stroške, stroške športne opreme, karkoli je pač bilo navedeno v pogodbi.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Mura 05

#271

Odgovor Napisal/-a Golman » 24. Maj 2012 22:04

Kako kaže z licencno? Trenutno sem izvedel, da za Muro in Slovenski nogomet ni kaj lepega pričakovati, edino, če NZS priskoči na pomoč ali se zgodi čudež.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
Kibby
Prispevkov: 60
Pridružen: 27. Dec 2011 17:12
Klub: Mura
Kraj: Fazanerija

Re: Mura 05

#272

Odgovor Napisal/-a Kibby » 24. Maj 2012 22:07

Bo žal držalo. Vse skup kaže na propad... :roll:
Slika

mura ms
Prispevkov: 152
Pridružen: 17. Dec 2011 16:42

Re: Mura 05

#273

Odgovor Napisal/-a mura ms » 25. Maj 2012 04:26

Možnosti za rešitev so danes tako majhne, da sam več ne verjamem v rešitev. Kako ironično - celo sezono smo imeli čas, da porihtamo finance, na koncu pa nam je zmanjkalo samo nekaj dni ...

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: Mura 05

#274

Odgovor Napisal/-a Ceks » 25. Maj 2012 21:00

NZS bi morala popustit pri licenčnih pogojih, saj tako ne gre naprej.

Mura pa ob prvem prejetju denarja, ob prodaji igralcev nakazat dolgove vsem igralcem.

mura ms
Prispevkov: 152
Pridružen: 17. Dec 2011 16:42

Re: Mura 05

#275

Odgovor Napisal/-a mura ms » 25. Maj 2012 23:36

Ceks napisal/-a:NZS bi morala popustit pri licenčnih pogojih, saj tako ne gre naprej.
Ni v tem finta. Reflektorji, na primer, niso več potrebni za licenco, NZS pač zahteva le, da so igralci poplačani vključno do 31. 12. 2011. Predsednik NZS je odgovoril klubu, da tokrat več ne more pokrivati hrbta klubu, ker se pojavljajo klubi, ki tokrat želijo iti v 1. ligo in so pritiski preveliki. Mura mora v roku 2, 3 dni poplačati nogometaše, ker pa trenutno v igri ni nobenega sponzorja, je situacija žal še preveč transparentna. Neke dogovore so se šli z Mestno občino Murska Sobota, vendar se je vodstvo kluba odpravilo popolnoma amatersko na te pogovore, poleg tega bi bili ti "deali" na robu zakona. Vsi še upamo na neko čudežno rešitev, nam je pa več ali manj vsem jasno, da odgovor "drugi teden" več ni mogoč. Do 31. 5. pa vsi skupaj upajmo na čudež.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Mura 05

#276

Odgovor Napisal/-a Golman » 26. Maj 2012 11:48

Nekateri hvalite Topiča za vse, da ma jajca, da je šel nazaj v prvo ligo in vse druge zadeve, tokrat bi jaz izpostavil njegov amaterizem in veliko naivnost, ko je verjel Italijanom, škoda ker ni probal še zakopati kakšne "bojne sekire" z županom. Kaj bo z Muro bomo videli kmalu, dejstvo pa je, da če bi Topič prodal Fajića bi verjetno sedaj dobili licenco veliko lažje kot zdaj. Samo kaj bi bilo, če bi bilo... če gre Mura v zadnjo ligo, vseeno lahko igra v Evropi? Pa še eno vprašanje, glede Fajića, ali on v poletnem prestopnem roku odide zastonj ali ima še pogodbo?
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

djrass
Prispevkov: 26
Pridružen: 22. Jan 2012 13:58

Re: Mura 05

#277

Odgovor Napisal/-a djrass » 26. Maj 2012 12:09

Če Mura ne dobi prvoligaške licence, tudi evropske nebodo dobili.Sicer pa če bodo šli v zadnjo ligo, bo verjetno nastal nov klub, ki z zdajšnjim nebo imel nobene veze, razen tega da bo njegov naslednik.

Fajič ima pogodbo do poletja 2013.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Mura 05

#278

Odgovor Napisal/-a Astoria » 26. Maj 2012 12:46

djrass napisal/-a:Če Mura ne dobi prvoligaške licence, tudi evropske nebodo dobili.Sicer pa če bodo šli v zadnjo ligo, bo verjetno nastal nov klub, ki z zdajšnjim nebo imel nobene veze, razen tega da bo njegov naslednik.

Fajič ima pogodbo do poletja 2013.
In, če pride do tega črnega scenarija, potem ne more biti več recimo Mura 12, ker tega ne smeš delati koliko ti zapaše in si mora klub izbrati čist drugo ime, torej besede Mura ne sme vsebovati. Nisem pa čisto ziher, če je to res. Naj me nekdo popravi ali napiše podrobneje o tem....

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Mura 05

#279

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 26. Maj 2012 14:13

Izbor imena je po mojem mnenju čisto stvar osebne presoje in bi teoretično lahko bili Mura spet, edino pravno vodeno bi bilo to čisto drugo društvo.

Sicer pa Fajič zaradi neporavnanih obveznosti lahko prekine pogodbo in kot prost odide kamor želi oz. kjerkoli ga pač vzamejo
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Mura 05

#280

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 26. Maj 2012 15:18

netgear67 napisal/-a:In, če pride do tega črnega scenarija, potem ne more biti več recimo Mura 12, ker tega ne smeš delati koliko ti zapaše in si mora klub izbrati čist drugo ime, torej besede Mura ne sme vsebovati. Nisem pa čisto ziher, če je to res. Naj me nekdo popravi ali napiše podrobneje o tem....
Zakaj pišeš nekaj na pamet?

Potem tudi zdaj ne bi smeli biti Mura 05. Pa Olimpija ne bi smela biti Olimpija Ljubljana.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov