[FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Koment]

Odgovori
Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

[FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Koment]

#1

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 13. Jul 2014 00:07

Po moje zadnji save v tem FM-u. Odločil za Splitski Hajduk. Izbira mi je bila všeč ker so velik klub ki se spopada s finančnimi težavami, tako da je to predstavljalo še dodaten izziv. Imajo zelo mlado ekipo in moj predhodnik Igor Tudor je sestavil lahko rečem da izjemno ekipo. Pa poglejmo kako smo končali prvi del sezone.

Slika

HNK Hajduk Split 2013/2014 1. del sezone

PRIHODI/ODHODI

Matheus Carvallho je bil k nam posojen s strani Fluminenseja. Bil je popolnoma zastonj, njegovo celotno plačo krijejo Brazilci.

Slika


PRIPRAVE

Priprave smo oddelali odlično, brez poraza. Pokazali da igramo lep nogomet.

Slika

SUPERPOKAL

V prvem dejanju pred prihajajočo sezono smo odigrali superpokalno tekmo proti aktualnim ligaškim prvakom in največjim rivalom Dinamu iz Zagreba.
Tekma je bila odigrana na Maksimiru pred 35.051 gledalci.

Slika Dinamo Zagreb 1 - 3 Hajduk Split Slika

0 - 1 Mijo Caktas min. 18
0 - 2 Goran Milovic min. 21
1 - 2 Hilal Soudani min. 24
1 - 3 Mijo Caktas min. 32


Slika

LIGA

Po prvem delu sezone smo postali jesenski prvaki. Tako imamo dober izkupiček pred nadaljevanjem prvenstva, ki se bo nadaljevalo februarja.
Cilj kluba so sicer mesta ki vodijo v Ligo Europa, a smo z ekipo dokazali da smo že letos zmožni postati prvaki. Čaka nas zanimiv spomladanski del!

Slika

POKAL

V pokalnem tekmovanju gre trenutno vse po pričakovanjih in smo na dobri poti do velikega finala.

Slika

LIGA EUROPA

Kaj naj rečem. Največje presenečenje sezone so naše predstave v Ligi Europa. Že sam preboj v skupinski del je bil velik dosežek.
V playoffu smo izločili veliko Fiorentino!

Kvalifikacije

Slika

Skupinski del

Slika

Slika

FINANCE

Tudi klubsko blagajno smo pridno napolnili. Klub je še tako v minusu samo 29.86k €.

Slika

AJMO BILI!
Zadnjič spremenil Cuenca39, dne 16. Jul 2014 11:29, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Komen

#2

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 13. Jul 2014 00:21

Eden mojih najljubših balkanskih klubov. Super, samo tako dalje. Ajmo bili! :)

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Komen

#3

Odgovor Napisal/-a m4ke » 13. Jul 2014 00:28

HŽV!!! :salute:

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Komen

#4

Odgovor Napisal/-a Smile » 13. Jul 2014 02:23

Oooo super izbira kluba. Tudi sam sem igral z njimi 4 sezone in je bilo res čudovito. V prvi sezoni sem pripeljl Klasniča in je raztural. In vem da sem enega igralca prodal za 4M v Katar :D blesteli so mi še Andrijašević, Pašalić, Sušič, pa oni Afričan ko igra na krilu. Drugo sezono sem dobil še Stipeja Perico iz Chelsea in si vseskozi sposojal od Chelsija Pašalića :D Blestel sem :D vglavnem vso srečo še dalje ;)

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: [FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Komen

#5

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 14. Jul 2014 12:29

Slika

|Intervju pred začetkom priprav na evropsko pomlad|


1. Kako ste zadovoljni s prvim delom sezone? Bi lahko še sploh kaj izboljšali?
Zelo sem zadovoljen s tem kar smo pokazali dozdaj. Dokazali smo da smo zmožni že v prvi sezoni preseči zadane cilje in
zato gre vsa zahvala našim igralcem. Izboljšati se še da marsikaj, kot sama igra, boljša realizacija itd.


2. Nam lahko kaj poveste o finančnem stanju kluba?
Številke so prešle iz rdečega na zeleno, če se lahko tako izrazim. Naše finance se dvigujejo gor in to je nekaj kar smo želeli
v klubu tudi storiti. K temu je zelo pripomogla uvrstitev in igranje v Evropi.


3. Kaj je razlog za tak uspeh v prvem delu sezone?
Ne bi temu rad rekel uspeh. Smo še daleč od uspeha, komaj na pol poti. Iz tekme v tekmo želimo napredovati, imamo najmlajšo
ekipo v domači ligi, fantje so željni dokazovanja.


4. Ali bo možno videti okrepitve v tem prestopnem roku?
Zadovoljen sem z igralskim kadrom ki ga imam na voljo. Dogovarjamo se edino s Fluminensejem o posoji enega izmed njihovih
igralcev.


Slika
Bo na Poljudu še naprej tako veselo?



|Priprave za evropsko pomlad končane, znan nasprotnik v Ligi Europa!|


Nogometaši Hajduka so v sklopu priprav na nadaljevanje sezone odigrali šest prijateljskih tekem in nanizali pet zmag.
Dve tekmi z goljado. Pa poglejmo.

Slika

V izločilnih bojih Lige Europa smo pa za nasprotnika dobili ruskega prvoligaša in devetkratnega državnega prvaka Spartak iz
Moskve. Vsekakor Rusi favoriti teh dveh obračunov a Hajduk zna presenetiti. Prva tekma bo odigrana na Poljudu, povratna
v mrzli Rusiji na stadionu Lokomotiv Moscow, ki sprejme 28.800 gledalcev.

Slika


|Grbic in Maloku odslej za prvo ekipo|

Prvi ekipi sta se že na pripravah pridružila dva nogometaša iz mladinske selekcije. To sta vratar Ivo Grbic in napadalec
Elvir Maloku. Oba kažeta izjemen potencial.

Ivo Grbic je 18-letni vratar, ki je v tej sezoni priložnost dobil v pokalnem tekmovanju in pokazal izjemen potencial. Pravtako je tudi
debitiral v ligi. Na njega v prihodnje resno računamo, saj ima potencial postati prvi vratar te ekipe. Nosil bo številko 43.

Kot drugi je pa začel s prvo ekipo trenirati komaj 17-letni napadalec Elvir Maloku. V prvi ekipi je debitiral v pokalnem tekmovanju.
V 3 odigranih tekmah je zabil že 5 golov, zbral eno asistenco in dvakrat bil proglašen za igralca tekma. V prvi ekipi bo nosil dres s
številko 27.

Slika
Če bo tako nadaljeval, ga bodo na Poljudu le stežka zadržali. Evropski klubi bodo potrkali slej ko prej.

Pravtako vam sporočamo da smo s Fluminensejem dosegli dogovor o podaljšanju posoje Matheusa Carvallha do konca sezone.
Matheus je za zdaj za klub zbral 28 uradnih tekem, zabil 10 golov in zbral 8 asistenc, ter dvakrat bil proglašen za igralca tekme.
O posoji branilca ki smo ga omenjali že prej še nimamo nobenih novih informacij. Več v prihodnjih dneh.



|Sodelovanje s turškim velikanom!|

Z veseljem vam sporočamo, da smo v teh dneh podpisali sodelovanje s turškim velikanom Galatasarayom.
To je za nas izjemna novica, saj bomo imeli možnost izposoje njihovih igralcov zastonj. Njihove plače
bo še naprej kril Galatasaray. Turki bodo pravtako Hajduku nakazali 67.022 €.

Slika
Bo sodelovanje s Turki uspešno?
Zadnjič spremenil Cuenca39, dne 16. Jul 2014 11:28, skupaj popravljeno 1 krat.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Komen

#6

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 14. Jul 2014 21:35

Totega Elvira bom scoutiral. :mrgreen: Za koliko mi ga daš si reko?:D

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: [FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Komen

#7

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 14. Jul 2014 21:45

aLeen27 napisal/-a:Totega Elvira bom scoutiral. :mrgreen: Za koliko mi ga daš si reko?:D
Za 9 evri i 80 centi ;) Dober je res, pa komaj 17 let ma, samo še determination mu moram nabit gor s tutoringom :D

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: [FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Komen

#8

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 15. Jul 2014 10:39

Smo blizu tega, da zapravimo celotno sezono... :roll:

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Komen

#9

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 15. Jul 2014 20:25

Cuenca39 napisal/-a:
aLeen27 napisal/-a:Totega Elvira bom scoutiral. :mrgreen: Za koliko mi ga daš si reko?:D
Za 9 evri i 80 centi ;) Dober je res, pa komaj 17 let ma, samo še determination mu moram nabit gor s tutoringom :D
Nimam tolko, daj neko manjso ceno :mrgreen:

Drugace pa .. Dobra zgodba, naj te ta dva poraza ne vržeta iz tira.. AJMO BILI!

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: [FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Komen

#10

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 15. Jul 2014 22:33

Hvala vsem, tudi tistim, katerim takrat nisem odgovoril. Upam da mi danes zvečer ali pa po polnoči uspe spisat nadaljevanje, saj sem blizu koncu sezone.
Upam na naslov, napeto bo! :sal:

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: [FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Komen

#11

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 16. Jul 2014 12:13

Slika

| Konec uspešne sezone 2013/2014 |

Pa je za nami dobra sezona polnih preobratov, zmag, remijev, porazov. S prvo sezono sem zadovoljen, lahko bi bilo tudi bolje, a za
letos smo presegli vse zadane cilje. Veseli nas, da nam je v klubu uspelo odplačat ves dolg in tako lahko poslujemo naprej normalno.
Nismo seveda finančno premožni, kot naš največji rival iz Zagreba, a stvari gledo na bolje. Lahko smo ponosni da naše tekme spremlja
največ navijačev, saj je povprečna obiskanost naših tekem pri številki 19097, medtem ko Dinamo beleži obiskanost 6621 gledalcev.
Pa poglejmo kako je šlo.

Slika
|1. HNL - Odločal zadnji krog|

V drugem delu sezone smo žal naredili preveč napak, da bi nam uspelo na koncu osvojiti prvenstvo. Zadovoljen sem z napadalnim
nogometom, ki smo ga prikazali. V drugem delu sezone me je razočarala obramba, saj smo prejeli preveč golov, a vseeno na koncu
končali z najboljšo obrambo lige skupaj z Lokomotivo. O tem kdo bo prvak je odločal zadnji krog, bili smo blizu, Osijek bi moral samo
remizirat proti Dinamu. Mi smo vodili na svoji tekme in je vse kazalo na zmago, katero smo na koncu tudi dobili. Na tekmi med Osijekom
in Dinamom je v 81. minuti prišlo do izenačenja, kar je pomenilo da bi v primeru takšnega razpleta bili prvaki. A žal je Dinamo takrat v
83. in 90. minuti potrdil naslov prvaka.

Z drugim mestom smo si tako zagotovili drugi krog kvalifikacij za Ligo Europa. Bomo pa zato skušali še izboljšati letošnje dosežke v Evropi.

Slika


Slika

|Liga Europa - Visoko nad pričakovanji|

Pred začetkom sezone nisem niti pomislil na kaj takega, že sama uvrstitev v to tekmovanje je bila presenečenje. A zaslužili smo si, fantje
so dali vse od sebe, dosegli smo celo Drugi Knockout Round, kjer nas je potem izločil italijanski Udinese. V tem pregledu bom objavil samo
tekme izločilnih faz, saj so kvalifikacije in skupinski del že objavljene v prvem postu.

Slika


Slika

|Hrvaški pokal - Razočaranje v polfinalu|

Hrvaški pokal smo želeli osvojiti, bili smo na dobri poti dokler nas ni doletel tisti poraz v polfinalu na prvi tekmi proti Rijeki.
To se je zgodilo tri dni po ligaški tekmi z Dinamom kjer smo pravtako izgubili z istim rezultatom.

Slika


|Prestopi 2013/2014|

Zoran Nizic, branilec, katerega smo prodali v Qatar za 300k €, kar je bil odličen znesek s katerim smo
potem pokrili preostali dolg kluba. Vratar Pavao Vugdelija, ki v dresu Hajduka ni dobil priložnosti je
s klubom sporazumno prekinil pogodbo.

Slika

Slika


|Statistika ekipe|

Najboljši strelec ekipe: Matheus Carvallho (18 golov)
Najboljši asistent ekipe: Haris Bukva (23 asistenc)
Najboljši rating sezone: Elvir Maloku (7.62)
Presenečenje sezone: Elvir Maloku (8 tekem, 13 golov, 1 asistenca, 4 MoM)


|Podpis do 2015|

Malo pred koncem sezone sem s strani kluba dobil možnost podaljšanja pogodbe, ki bi mi sicer potekla po tej sezoni.
Odločil sem se da podaljšam še za eno leto, torej do 2015. Klub mi je sprva ponujal 300€ višjo plačo kot sem jo imel dozdaj,
a sem se odločil da le to znižam na 2000€, saj želim da bodo klubske finance čim boljše. Tako na Poljudu ostajam še vsaj eno
sezono.

Slika
Hvala navijačem za izjemno sezono, v naslednji se vračamo še močnejši in boljši!

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: [FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Komen

#12

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 17. Jul 2014 22:18

Slika

| Priprave in nekaj sprememb v ekipi |

Po nekaj tednih počitka so se naši igralci vrnili na svoja mesta, na nogometne zelenice. Na treningu Hajduka je bilo tako videti tudi
novinca v belem dresu. Na posojo je namreč prišel Salih Dursun iz Galatasaraya. 23-letni Turk lahko igra na položaju desnega
bočnega branilca in v vezni liniji ter pogojno tudi na levem boku obrambe. Kar se prihodov tiče je spet to še en skromen prestopni rok
Hajduka. Denar sicer je, a Sapač pravi:"Za okrepitve imamo na voljo nekje okoli pol milijona, a ne želimo po nepotrebnem razpolagati
z denarjem, saj nismo bogat klub, finance so solidne in zato skušamo poslovati pravilno."

Kar se tiče odhodov pa je ta številka gromozanska. Na posojo je odšlo kar 12 nogometašev na katere pri Hajduku ne računajo, 5 igralcev
je klub zapustilo po izteku pogodbe. Smo pa v tem prestopnem roku uspeli zaslužit skoraj milijon evrov. Odšli so Avdija Vrsajevic,
ki je za 200 tisoč evrov prestopil v madžarski Győr, Matej Jonjic je za 86 tisoč evrov okrepil kitajski Guangzhou, pravtako je odšel Mirko
Oremus
v slovaško Senico za 155 tisoč evrov. Tik pred pričetkom sezone pa je klub zapustil dolgoletni član Goran Jozinovic. Slednji
namreč z našim klubom ni želel podaljšati pogodbe, zato smo se odločili da ga eno leto pred iztekom pogodbe prodamo v italijanski Cagliari, ki
je zanj odštel 400 tisoč evrov.

Slika
Jozinovic je bil pomemben člen Hajdukove obrambne vrste.

V sklopu priprav na naslednjo sezono (2014/2015) smo odigrali pet prijateljskih tekem in na vseh zabeležili zmage.

Slika



| Rijeka, Nemčija in Evropa |

Pa je objavljen tudi razpored ligaških tekem za letošnjo sezono. V prvem krogu na Poljudu gostimo Rijeko, ki je prejšnjo sezono
bila trd oreh. V drugem krogu na gostovanje k novemu prvoligašu Zelini.

Nemci so svetovni prvaki! V finalu so s 5-0 premagali reprezentanco Slonokoščene obale, ki se je presenetljivo uvrstila v veliki finale.
Član te reprezentance je bil tudi naš odlični winger Jean Kouassi, ki pa v finalu žal ni dobil priložnosti.

Znan je tudi naš nasprotnik v drugem krogu kvalifikacij za Ligo Europa. Igrali bomo s slovensko Gorico. Prva tekma bo odigrana v Gorici,
povratna pa na Poljudu. Smo izraziti favoriti, a Gorice vsekakor ne smemo odpisati, tu so z razlogom.

Slika
Bodo nogometaši Hajduka ponovili ali celo izboljšali lanskoletno evropsko zgodbo?

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: [FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Komen

#13

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 24. Jul 2014 16:58

Slika

HNK Hajduk Split 2014/2015 1. del sezone

PRIHODI/ODHODI

Vsi prestopi, ki smo jih opravili v poletnem prestopnem roku.

Slika

LIGA

V ligi smo po jesenskem delu na prvem mestu. Letos bomo naredili vse da postanemo prvaki!

Slika

POKAL

V pokalu smo na dobri poti. Nasprotnik v polfinalu še ni znan.

Slika

LIGA EUROPA

Kvalifikacije

Kvalifikacije smo odigrali brez večjih težav in se preko portugalske Academice uvrstili v skupinski del.

Slika

Skupinski del

V skupinskem delu sem pričakoval nekaj več, a žal nismo na nekaterih tekmah pokazali dovolj dobre igre.
Presenečenje skupine je vsekakor norveški klub Start, ki je končal na prvem mestu!

Slika

Slika

To je nekaj na kratko, bolj skromen report tokrat. V tej sezoni pričakujem minimalno eno lovoriko, ali bo to pokal ali liga. Morda celo oboje. Zmožni
smo še in še. To je moja zadnja sezona na klopi Hajduka. Za podaljšanje se ne bom odločil in bom tako iskal nove izzive v drugih ligah.

AJMO BILI!

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: [FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Komen

#14

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 25. Jul 2014 12:32

Slika

|Haris v Španijo, prihod Visce!|

V zimskem prestopnem roku smo tako prodali enega izmed najboljših igralcev v naši ekipi. Zapustil nas je namreč
Haris Bukva, ki je za 400k € prestopil k španskemu drugoligašu Deportivu. Haris je za nas zbral 67 nastopov na
katerih je dosegel 18 golov in 34 asistenc. Naj vas spomnimo, da je v klub prišel zastonj in smo ga sedaj uspeli
prodati za velik znesek. Harisu v prihodnje želimo čimveč uspehov tako na igrišču kot izven igrišča.

Slika
Hvala ti za izjemne predstave v našem dresu!

Smo pa kar hitro našli zamenjavo. V naš klub je namreč prestopil dosedanji član Instanbula BBSK, Edin Visca.
Zanj smo plačali le 140k € saj je imel še 6 mesecev do izteka pogodbe. Podpisal je triletno pogodbo in bo
po novem najbolje plačan nogometaš v klubu. Od njega se vsekakor pričakuje veliko, saj bo moral zamenjati
prej odličnega Harisa. Dobrodošel Edin!

Slika

Klub želi z leta v leto rasti. Tako so na mojo željo začeli z obnovo in izboljšanjem trening centra.

Slika

Sem pa sam bil tudi blizu prevzema trenerskega mesta pri italijanskem Interju, kateri se spopada s slabimi igrami in rezultatsko krizo.
Potem, ko sem na njihov naslov poslal prošnjo, smo se na koncu sestali za sestanek. Pogovarjali smo se o ciljih klubih in mojih ciljih.
Imel sem kar nekaj predlogov s katerimi pa še žal na koncu niso strinjali. Na koncu so potem zaposlili za trenerja Italijana Luigija
de Cania. Naj omenim, da Inter trenutno zaseda 13. mesto na ligaški razpredelnici, v lanski sezoni pa je dosegel komaj 17. mesto!
Seveda če bi do dogovora prišlo, bi Inter probal prevzeti po koncu sezone, a to se ni zgodilo.

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: [FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Komen

#15

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 27. Jul 2014 16:00

Slika

|Konec sezone 2014/2015|

Sezona v kateri smo dobili eno lovoriko. Prvenstvo nam je žal spet ušlo v zadnjem krogu in spet smo končali točko za
Dinamom.

Slika

|1.HNL - Hajduk spet le blizu|

Kiks na tekmi proti Lokomotivi nas je stal naslova. V zadnjem krogu smo sicer zmagali a to ni bilo dovolj za naslov, saj bi Dinamo
moral vsaj remizirat. Tako se spet lahko zadovoljimo z drugim mestom. V prejšnji sezoni smo bili kar trije konkurenti za naslov,
a letos le dva. Dinamo in Hajduk.

Slika

Slika

|Zmagovalci pokala!|

Pa nam je letos uspelo osvojiti hrvaški pokal. Zelo smo ponosni na ta dosežek.

Pot do finala

Slika

Obe finalni tekmi

Slika

Slika

|Statistika ekipe 2014/2015|

Najboljši strelec ekipe:
Anton Maglica (21 golov)
Najboljši asistent ekipe: Mijo Caktas (15 asistenc)
Najboljši rating sezone: Tonci Mujan (7.42)
Presenečenje sezone: Anton Maglica (18 tekem, 21 golov, 8 asistenc, 3 MoM)

Slika
Ni bil prva izbira trenerja, a ko je igral ni razočaral!


Slika
Sapač zagotovo odhaja, ampak kam?

Zgodilo se bo to kar se je napovedovalo že med sredino sezone. Sapač namreč zapušča trenerski stolček Hajduka.
Govori se, da bi naj svoje delo nadaljeval v Nemčiji ali Avstriji, a uradne potrditve še ni.
Vprašali smo Uroša, ki nam je povedal:"Hvala Hajduku, hvala igralcem, vodstvu kluba in izjemnim navijačem za
izjemnivi 2 leti v tem odličnem klubu in prečudovitem mestu. Hajduk mi je odprl pot v trenerski svet. Imam velike
ambicije, želim napredovati. Sem v dogovoru z enim nemškim klubom, zazdaj to naj ostane skrivnost."

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: [FM 14] HNK Hajduk Split - Majstori s mora [Zgodba/Komen

#16

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 28. Jul 2014 12:59

Slika

|Preobrat na Poljudu!|

Potem ko je že vse kazalo na to, da bo Sapač po izteku pogodbe zapustil Hajduk, pa je prišlo do nepričakovanega preobrata.
Bil je v pogovorih z nemškim drugoligašem Kolnom, a se je na koncu odločil da jih zavrne. Zmes je celo prišlo do nesoglasij
z vodstvom Hajduka, saj je Sapač v javnosti pokritiziral vodstvo kluba ki mu ni želelo podaljšati pogodbe, potem ko jih je
nekaj tednov prej zavrnil. A sedaj je vse jasno, Sapač ostaja na Poljudu še naslednji dve sezoni. Povedal nam je. da še ima
na Poljudu nedokončane posle in da si želi osvojiti državni naslov, medtem se je že opravičil vodstvu kluba in rešil vsa nesoglasja.

Slika
V igralskem kadru bi naj prišlo do kar nekaj sprememb.

Klub je danes podpisali nove sponzorje. Novi glavni sponzor za drese je z nami podpisal 4-letno pogodbo in bomo z njim zaslužili
71 tisočakov letno, medtem ko smo s prejšnjim okoli 50 tisočakov.
Pravtako smo tudi podpisali s sponzorjem, ki ga bomo nosili na naših dresih na evropskih tekmah. Škoda da kljub dobremu nogometu
in uspešnim sezonam ne uspemo podpisati s kakšnim večjim sponzorjem.

V klubu smo se odločili, da bomo v naslednjih 5 mesecih začeli obnavljat trening center. Klub bo to stalo 1.7 milijona evrov.

Slika
Hajdukovci bodo tako lahko trenirali na boljših igriščih.

Kar se tiče okrepitev bi pa naj klub iskal igralce na položaju desnega in levega bočnega branilca. Pravtako bi tudi naj bilo nekaj
novincev na ostalih položajih, a imena še niso znana. Tudi o odhodih nič konkretnega. Govorilo bi se naj le, da bo Mario Pasalic
po 2 sezonah posojenih s strani Chelsea, dokončno zapustil klub in se pridružil Londončanom. Lucas Ontivero in Salih Dursun bi se naj
vrnila v Galatasaray.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti