[FM2014] Southampton F.C. - Rockahh [zgodba/komentarji]

Odgovori
Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

[FM2014] Southampton F.C. - Rockahh [zgodba/komentarji]

#1

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 27. Apr 2014 01:29

Slika



Southampton F.C.


Pa bom še jaz po dolgem času začel z zgodbo v upanju, da spet malce oživimo tudi ta del foruma. Dolgo časa
mi FM 2014 ni bil preveč všeč, zato sem še vedno igral 12-ko, ampak pred kratkim me je tudi 14-ka pritegnila.
Trenutno sem sredi druge sezone, zato bom prvo malce bolj na hitro predstavil, prihajajoče pa bolj podrobno.


Zakaj Southampton?
Enostavno. Premier League je moja najljubša liga, Svetniki pa imajo zelo zanimiv in obetaven kader. Nekateri
posamezniki (Lallana, Ward Prowse, Shaw, Clyne...) so mi res pri srcu, tako, da izbira kluba res ni bila težka zame.


Cilji?
Postavil sem si dolgoročni cilj in sicer, da Southampton postane TOP klub, ki se bo vsako sezono boril za sam vrh
Premier Lige in ki bo uspešen tudi v Ligi prvakov. Skratka, Saintse želim dvigniti v sam evropski nogometni vrh.


Filozofija in politika kluba?
Vedno sem bil pristaš hitre, napadalne igre in to bom skušal vcepiti tudi ekipi iz St. Mary'sa. Mislim, da pri tem
glede na kvaliteto in karakteristiko igralcev, ki jih imam že na začetku na voljo, ne bo nekega problema. Politike
kluba ne bom pretirano spreminjal, še naprej bomo v prvo ekipo vključevali kar se da največ igralcev iz mladinskega
pogona. Slednji je res izjemen, če pogledamo le nekaj igralcev, katere so proizvedli: Bale, Shearer, Walcott, Ox, Lallana...




Slika



Klubske informacije

Slika



Prestopi

Ker na začetku igre nismo imeli veliko transfer budgeta, je večina igralcev prišlo na posojo. Najbolj so se izmed
teh izkazali Lescott, Ocampos ter Belhanda. Tudi Keane je prikazal nekaj izredno dobrih predstav.

Slika



Premier League

Prvenstveni cilj pred začetkom sezone je bil zgornji del lestvice in to nam je odlično uspelo. Priigrali smo si
celo nastopanje v Ligi Europa naslednjo sezono, kar je bil praktično presežek naših pričakovanj.

Slika



Capital One Cup / FA Cup

V ligaškem pokalu oz. COC smo bili zelo blizu prvi lovoriki, a nam žal ni uspelo. V finalu nas je namreč ugnal
Manchester City, kateremu smo se sicer zelo dobro upirali vse do zadnjega sodnikovega žvižga.

Slika


Youth Intake

Že v prvi sezoni smo v klub pripeljali nekaj zelo obetavnih mladeničev, daleč najbolj pa izstopa Dylan Ward,
centralni branilec, kateri pri 16 letih že redno trenira s prvo ekipo in dobiva tudi precej priložnosti.

Slika



Slika
Pride of the South

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM2014] Southampton F.C. - Rockahh [zgodba/komentarji]

#2

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 02. Maj 2014 21:54

Slika
Southampton FC - 2014/15

Za menoj je druga sezona na klopi Svetnikov. Sam sem z njo zelo zadovoljen, izjemne predstave smo
prikazovali predvsem v Premier Ligi in predvsem v Ligi Europa, kjer smo padli šele na zadnji stopnički.
Kar hitro smo izpadli iz obeh angleških pokalov, kar pa me ni tako pretirano zmotilo, saj smo vse skupaj
izvrstno nadoknadili v ligi in v Evropi. Vse do konca smo bili v igri tudi za LP, a sta nam na koncu zmanjkali 2 točki.




Prestopi

OUT

Odšlo je precej igralcev, a pogledali bomo le tiste največje prestope. Na posojo v Newcastle je odšel
napadalec Caicedo in tam zabil 5 prvenstvenih golov. Ko se bo vrnil iz posoje bo najverjetneje prodan.
Zadnji vezni igralec Schneiderlin, ki je bil v lanski sezoni eden najstandardnejših igralcev Sotona, je
želel v večji klub, zato mu nismo stali na poti. Enako velja tudi za Lovrena, ki je pozimi odšel v BVB.


Slika


IN

Z večino okrepitev smo zadeli v polno. Začnimo kar pri prvemu - Forster. Izjemni angleški vratar je
v prvenstvu zbral kar 20(!) clean sheetov in bil izbran tudi za najboljšega vratarja sezone v PL.
Branilec Papadopoulos je prav tako izjemno pripomogel k uspešni sezoni in je tudi eden izmed najzaslužnejših,
da smo imeli eno najboljših obramb lige. Ekdal je večinoma vstopal s klopi in ponavadi dobro oddelal svoje
delo, Badelj je bil standardni igralec prve postave in se pravtako izkazal, Ince pa je zame največje presenečenje,
saj me je s svojo izjemno formo nemalokrat prisilil, da sem na klopi pustil Lallano/Ramireza. Januarja pa smo
opravili rekordni posel, kar za 28 milijonov evrov smo namreč pripeljali Wilfrieda Bonyja, ki pa se očitno zaenkrat
še ni povsem vklopil v ekipo, a verjamem, da bo v naslednji sezoni drugače. Doslej je zabil le 5 zadetkov za Soton.


Slika



Premier League

Že v lanski sezoni smo bili zelo zadovoljni s 7. mestom, letos pa smo vse skupaj še nadgradili, kar je znak, da
smo na pravi poti. Lansko sezono bi z 71 točkami zasedali celo 3. mesto. Škoda, da nam je za las ušla Liga prvakov,
a nič ne de, kot sem že večkrat dejal, gremo korak za korakom in potrebna je potrpežljivost. Imeli smo 4. najboljšo
obrambo lige, kar je fantastično, nekoliko je šepal le napad, zato smo tudi pripeljali Bonyja, a se tudi s tem ni ravno
veliko spremenilo. Upajmo, da se mu bo naslednjo sezono odprlo, saj res krvavo potrebujemo napadalca, ki bi redno zabijal.


Slika



Capital One Cup

Naš "pohod" v Ligaškem pokalu se je začel na veličasten način, a se je nato tudi zelo hitro končal. V 3. krogu smo
namreč na slovitem Old Traffordu po izvrstnem preobratu izločili Vrage, v naslednjem krogu pa smo po enajstmetrovkah
izgubili proti drugoligašu Hull Cityju. Kot sem dejal, nisem bil preveč razočaran, saj smo bili nato bolj spočiti za pomembnejše tekme.


United 1-2 Southampton
Berardi 27.; Rodriguez 78., Gallagher 87.

Hull 3-3 (5-4p) Southampton
Henriquez 7., 9., 65.; Lambert 21., Ward 27., Clyne 46.



FA Cup

Tudi FA pokal smo začeli zelo dobro, z dvema visokima zmagama. Kot tretja ovira pa se je City izkazal
za enostavno premočnega tekmeca, kljub temu, da smo se dobro borili in si pripravili kar nekaj priložnosti.


Wolves 2-4 Southampton
Dicko 75., 89.; Ince 14., 84., Keane 56., Rodriguez 71.

Southampton 5-1 Middlesbrough
Ocampos 11., 40., 53., Ramirez 21., Gallagher 78.; Jutkiewicz 20.

Southampton 1-3 City
Ince 44.; A. Ayew 35., 57., Jese 46.



Liga Europa

Bili smo zelo blizu velikemu uspehu. Prišli smo namreč vse do finala tega tekmovanja. A gremo lepo po vrsti.
V skupini smo dobili Twente, Genk in AC Milan. Upali smo vsaj na 2. mesto, a smo na koncu končali na prvem.
V drugem delu tekmovanja smo izločili Kuban Krasnodar, Brago, CSKA Moskvo in Dinamo Kijev. V finalu nas je
čakal najtežji tekmec, prvak Premier Lige, Chelsea. Vedeli smo, da nas čaka izredno težka tekma, zadnji teden
pred tekmo pa nič kaj prijetne novice. Izvedeli smo namreč, da nam bodo v finalu manjkali kar štirje igralci
začetne enajsterice: Wanyama (kartoni), Ward-Prowse, Badelj in Shaw (poškodbe). Tekmo smo izgubili s 3:0.


Slika



Statistika igralcev

Slika



Nagrade

Slika
V ekipi leta se je znašel fantastični Forster (20 clean sheetov)!

Slika
Sam sem bil izbran za drugega najboljšega trenerja sezone.

Slika
Fraser je (za moje pojme) brez konkurence osvojil "Zlato rokavico".



Novice

Slika

Po dolgih pogajanjih je le prišlo do prevzema kluba. Kar me je šokiralo pa je drugi odstavek. Novi lastnik
Higgins naj bi namreč razmišljal o novem trenerju za Soton (Schusterju). Zaenkrat ni še nič uradnega, je
pa me takoj po svojem prihodu obvestil, da bo še razmislil in mi svojo odločitev sporočil v prihajajočih dneh.





Slika
Pride of the South!

Uporabniški avatar
jazek77
Prispevkov: 85
Pridružen: 18. Nov 2012 09:21

Re: [FM2014] Southampton F.C. - Rockahh [zgodba/komentarji]

#3

Odgovor Napisal/-a jazek77 » 03. Maj 2014 00:26

Dobre prve dve sezone, samo še tako naprej. :)

Manchester United pa 7 mesto, kdo je trener še vedno Moyes ? :D

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM2014] Southampton F.C. - Rockahh [zgodba/komentarji]

#4

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 03. Maj 2014 00:37

Ne ne, Moyes je že zdavnaj šel. Zdaj je Del Bosque. :D

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM2014] Southampton F.C. - Rockahh [zgodba/komentarji]

#5

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 03. Maj 2014 11:53

Slika

Nice. :)

Uporabniški avatar
jazek77
Prispevkov: 85
Pridružen: 18. Nov 2012 09:21

Re: [FM2014] Southampton F.C. - Rockahh [zgodba/komentarji]

#6

Odgovor Napisal/-a jazek77 » 03. Maj 2014 13:18

Del Bosque ? Pa saj niso resni :D
Dobro da si ostal na mestu trenerja zdaj ko si si že malo sestavil ekipo za naslednja leta, sramota predsednika bi bila če bi te takoj menjal. :deda:

Uporabniški avatar
Dobljan
Prispevkov: 214
Pridružen: 13. Jul 2013 19:30
Klub: Arsenal FC

Re: [FM2014] Southampton F.C. - Rockahh [zgodba/komentarji]

#7

Odgovor Napisal/-a Dobljan » 06. Maj 2014 10:48

Kdo je pa trener Arsenala? Še vedno Wenger?
http://www.hattrick.org/StartPage.aspx? Za več pomoči pri igri si preberi http://www74.hattrick.org/Help/BeginnersGuide.aspx
Najdeš me pod istim imenom.

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM2014] Southampton F.C. - Rockahh [zgodba/komentarji]

#8

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 06. Maj 2014 11:13

Slika

Evo jazek, Del Bosque se ni dolgo obdržal, zdaj pa je prišel Spaletti, ki je doslej vodil Arsenal. :) Slednji še iščejo njegovo zamenjavo.

EDIT: So jo že našli: Roberto Martinez. :)

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM2014] Southampton F.C. - Rockahh [zgodba/komentarji]

#9

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 10. Maj 2014 23:31

Slika
Southampton FC - 2015/16

Tako, še ena sezona končana. In še vedno gre vse po začrtanih ciljih, dvigamo se namreč iz leta v leto.
Z nekaj več sreče in koncentracije ob koncu sezone bi končali na drugem mestu Premier Lige, a žal se
nam to ni izšlo, vseeno je končno 4. mesto velik uspeh. V ostalih tekmovanjih nismo prišli ravno daleč,
saj smo se bolj ali manj skoncentrirali na čim boljše predstave in čim višjo uvrstitev v prvenstvu.





Prestopi

OUT

Prodaje so v našo blagajno prinesle nekaj manj kot 60 milijonov evrov. Veliko večino od tega smo jasno
zaslužili z rekordno prodajo Luka Shawa v Manchester City. Tudi Dani Osvaldo, na katerega nisem več resno
računal, nam je prinesel kar nekaj, še nekaj manj pa Felipe Caicedo, ki je sezono prej prišel kot prost igralec.


Slika



IN

Prihodov je bilo kar nekaj, skupno za skoraj 85 milijonov evrov. Prvo ime prestopnega roka z našega vidika
je, kot vidite, Griezmann, ki je hitro začel upravičevati svojo ceno. V bistvu so se vse okrepitve kar dobro
izkazali. Redmond je edini, ki še ni igral, pač pa smo ga še do konca sezone kot posojenega "pustili" Norwichu.


Slika




Premier League

Kot sem že dejal, za las se nam je izmuznilo drugo mesto v PL. Nekaj krogov pred koncem smo namreč
imeli dve na papirju lahki tekmi zaporedoma (Cardiff, Stoke) in iztržili le eno točko, zaradi česar smo
nato padli na 4. mesto. A vendarle, to je vseeno napredek od lanske sezone in prvič gremo v Ligo prvakov.


Slika




Capital One Cup

V Ligaškem pokalu smo prišli do četrtfinala (Peterborough, Aston Villa), kjer nas je pričakal Norwich City
in nas z obilico sreče izločil. Preveč neizkoriščenih priložnosti je pač naša večna hiba, ki nas je spet pokopala.


Slika




FA Cup

V najstarejšem tekmovanju smo izpadli v 5. krogu, ko nas je na ponovljeni tekmi premagal Liverpool.
Prva tekma na St. Mary'su se je končala z 1:1 (Morrison; J. Sinclair), na Anfieldu pa smo zapravili izjemno
vodstvo z 2:0 in na koncu izgubili s 5:3. Pred tem smo izločili Bournemouth in Leicester City.


Slika




Liga Europa

Tudi v Ligi Europa je bil za nas usoden isti klub - Liverpool. Na naših tekmah s Scouserji nikoli ne manjka
zadetkov in tudi tokrat jih ni. Po domačem porazu s 3:2 nam je bilo jasno, da bomo potrebovali pravi mini
čudež za napredovanje. Na Anfieldu smo izgubili s 3:1. V izločilnih bojih smo izločili RB Salzburg in Schalke.


Slika

Slika




Statistika igralcev

Slika




Youth Intake

V letošnjem "intake-u" ni bilo kakšnega zares izstopajočega mladeniča, še najobetavnejši pa izgleda Martinović.

Slika




Novice

Sedem "svetnikov" na Euru!

Po koncu sezone je v Franciji potekalo Evropsko prvenstvo na katerem smo imeli sedem predstavnikov.
Največ seveda v angleški reprezentanci, ki pa je zopet razočarala. V finalu so Nemci z 2:0 premagali Beloruse (!).


Slika




Malo morje povabil na "razgovore"!

Moje dobro delo na klopi Southamptona je bilo očitno opaženo. Skozi minulo sezono sem namreč dobil okrog
10 povabil na razgovore k drugim klubom, a sem vse zavrnil, saj pri Saintsih zaenkrat res uživam. Največji
klub, ki me je povabil pa je Manchester City, ki je po moji zavrnitvi ponovno angažiral Roberta Mancinija.


Slika




PREVZEL ŠPANIJO!

Mnogo reprezentanc je po razočaranjih na Euru izgubilo oz. odpustilo selektorje in to me je zelo razveselilo.
Želel sem si prevzeti Anglijo, a se niso odločili zame. Dobil sem štiri mamljive ponudbe, odločil pa sem se, da
bom prevzel Španijo, s katero mi je zdaj prvi cilj kvalificirati se na prihajajoče Svetovno prvenstvo, kar pa ne
bi smel biti problem, saj imamo v svoji skupini Armenijo, Belorusijo, Češko in Madžarsko.


Slika



Slika

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM2014] Southampton F.C. - Rockahh [zgodba/komentarji]

#10

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 30. Maj 2014 19:25

Slika

Kakšen mesec! :P

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti