[FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

zvezdica
Prispevkov: 21
Pridružen: 01. Jul 2013 11:10

[FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#1

Odgovor Napisal/-a zvezdica » 15. Jul 2013 12:26

AFC AJAX


SKUPAJ NA POTI PROTI VRHU EVROPE


Predstavljam vam mojo zgodbo z velikanom Nizozemskega nogometa, ki je v preteklosti bil strah in trepet vsem ekipam v Evropi. Upam da se bo z mojo pomočjo tudi vrnil tja kamor spada. Torej na sam vrh Evrope.


ZGODOVINA


Klub iz Amsterdama še danes velja za valilnico talentov, ki jih kasneje za veliko odškodnino prodajo bogatejšim klubom. Vendar ni bilo vedno tako. Ajax je bil ustanovljen leta 1900, prvič pa je v Pokalu pokalnih zmagovalcev nastopil v sezoni 57/58. Imajo štiri naslove v Ligi prvakov, med leti 71 – 73 so zmagali kar trikrat zapored, zadnjo lovoriko v Evropskih tekmovanjih pa so osvojili v finalu leta 1995, ko so premagali Milan, še trikrat pa so izgubili v finalu tega tekmovanja. Imajo tudi pokal lige UEFA, ki so ga osvojili v sezoni 91/92.o pa se je finančno poslovanje klubov razmahnilo in je trženje postalo vedno bolj pomemben del funkcioniranja kluba, je Ajax izgubil stik z najboljšimi. Še vedno so konkurenčni v Nizozemskem prvenstvu in se redno uvrščajo v Ligo prvakov, na mednarodni ravni pa njihova ekipa ni dovolj kakovostna za odmevne rezultate.

Slika

Ekipa, ki je osvojila zadnji evropski naslov


SEZONA 2012/13-SEZONA OSVOJITVE PRVE LOVORIKE


CILJI V SEZONI:
-Naslov prvaka v domačem prvenstvu
-Naslov prvaka v pokalu
-Naslov prvaka v superpokalu
-Četrtfinale lige prvakov
-Dodatna pomladitev ekipe in uveljavitev naših talentov

Prva sezona je vedno najtežja, saj vsak trener spremeni ekipo in ji doda nekatere svoje zamisli. Moj cilj glede igre v sezoni je bil da igramo napadalno igro z čim več zadetki. Cilj ki sem si ga zastavil glede sestave ekipe pa je bil da bo moja ekipa čim mlajša, ter da bo sestavljena iz čim več največjih talentov na svetu.

Slika

Ekipa, ki sem jo prevzel ob začetku


Bo ekipa ostala enaka ali se obetajo drastične spremembe izveste kmalu....

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#2

Odgovor Napisal/-a m4ke » 15. Jul 2013 14:51

Želim ti veliko sreče in uspehov ter, da Ajax ponovno vrneš tja kjer mu je mesto. :gor:

zvezdica
Prispevkov: 21
Pridružen: 01. Jul 2013 11:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#3

Odgovor Napisal/-a zvezdica » 15. Jul 2013 15:20

SEZONA 2012/13


PRESTOPNI ROK

Takoj po prevzemu ekipe se je začela prenova ekipe. Za okrepitve sem dobil na voljo okrop 15 milijonov evrov, ter denar od prodaje igralcev. Za plače igralcev pa sem dobil okoli 300k evrov. Glede na to da prestopni rok mine zelo hitro sem takoj začel z iskanjem igralcev po Nizozemski in Južni Ameriki. Klub so ob primerni odškodnini lahko zapustili Sulejmani, ki je za nekaj več kot 6 mio odšel v Wolfsburg. Za enak znesek nas je zapustil tudi dosedanji prvi golman Vermeer Kenneth, le da je ta odšel v Ukrajino k Dnipru. Mesta v ekipi niso imeli niti napadalec Sigborsson in Schoone ter Moisander. Prvi je odšel za dobrih 5,5 mio v Fulham, druga dva pa sta odšla za eno leto na posojo v Twente in Lille. Glede na to da ima klub številne mlade talente smo jih veliko posalali na posoje v druge klube, kjer so redno igrali. Mesta v ekipi ni bilo niti za kapetana ekipe Siema de Jonga, ki je za 5,5 mio € odšel v Nemčijo k Hoffenheimu. Med zimskim prestopnim rokom pa naj je zapustil še en izkušen član Ryan Babel, kateri ni želel podaljšati pogodbe zato je klub zapustil predčasno.

Za nakupe sem porabil precej denarja, večinoma pa sem vse pripeljal na mesečne obroke, katere bom odplačeval 48 mesecev.

Kot prvo okrepitev bom predstavil napadelnega vezista Paredesa, ki je prišel v klub kot igralec za prihodnost. Za njega lahko povem da me je zelo presenetil, saj je vedno ko je dobil priložnost pokazal da je tisti pravi in se izkazal z zadetkov oziroma asistenco.

Slika


Na pozicijo napadalnega vezista sem pripeljal še enega igralca in sicer super talenta Nizozemske Adama Maherja, ki pa je v svoji prvi sezoni imel veliko težav s poškodbami in ni pokazal vsega kar zna.

Slika


Iskal sem tudi primerno okrepitev za pozicijo golmana, ter jo našel v Švici v Yannu Sommerju, za katerega lahko rečem, da se je zelo izkazal na nekaterih tekmah, je pa imel tudi številne tekme, na katerih je bil v središču pozornosti s svojimi posredovanji.

Slika


Na mestu vezista je prišel belgijski Iniesta po imenu Praet Dennis, ki je v prvi sezoni kljub mladosti pokazal da je pravi talent in da bo v prihodnosti nosilec igre Ajaxa. Na pozicijo vezista sem pripeljal tudi Cirigliana, katerega naloge so pa povezane z destrukcijo igre nasprotnika.
Slika

Slika


Največja luknja se mi je zdela v obrabi saj tam ni bilo primernega igralca, ki bi lahko igral ob Alderweireldu zato sta njegovo mesto zasedla Palermov Munoz, kateri bo v prihodnosti zagotovo eden boljših igralcev na svetu, ter Malce starejši Ryan Donk, ki se je po nekaj letih vrnil na Nizozemsko.

Slika


SUPER POKAL


V super pokalu smo po podaljšku izgubili proti PSV. To je bila naša uvodna tekma in sem kljub temu zadovoljen glede nato, da smo igrali z zelo spremenjeno zasedbo.

Slika


DOMAČE PRVENSTVO


V domačem prvenstvu imenovanem EREDIVISIE smo obranili naslov iz lanske sezone. Sam z sezono nisem pretirano zadovoljen saj bi morali glede na vložen denar in igralce, ki jih imamo na voljo doseči bistveno več zmag. Kljub vsemu pa je bila uprava zadovoljna ob osvojitvi novega naslova. Najvišja zmaga v prenstvu je bila doma proti Zwolle, ki je moral igrišče zapustiti ob 7 prejetih zadetkih. naš najvišji poraz je znašal 3:1 ko nas je v tretjem krogu premagal AZ. Še posebej sem bil zadovoljen ko smo s kar 6:0 premagali Twente in pokazali vsem nasprtonikom da z nami ni šale.

Slika

Slika


Slika


NAJBOLJŠA TEKMA

Slika


POKAL


Za pokal lahko rečem da sem zelo razočaran, saj nas je v četrtem krogu izločil Vitesse in s tem pokazal da nam še veliko manjka do vrha evrope.

Slika

Slika


EVROPSKI POKALI


V evropi smo prvo sezono dosegli več kot smo pričakovali, saj smo se z malce sreče uvrstili v finale lige Evropa, kjer smo nato nažalost po naših napakah izgubili. V ligi prvakov smo bili v skupini A skupaj z PSG, Chelsea in Red Bull Salzburg. Imeli smo precej nesreče, saj smo prisali na nehvaležnem 3 mestu le eno točko za PSG. Spomladi smo zato morali igrati v Ligi Evropa in tam premagali nekatere zveneče ekipe, kot so Liverpool, Malaga in Tottenham. V finalu smo pa nato popolnoma odpovedali in izgubili proti Montpellieru, ki je bil večino tekme v podrejenem položaju, kljub temu pa dvakrat zadel po naših napakah in slavil naslov. Finale smo morali skoraj cel polčas igrati tudi z igralcem manj, saj je igrišče zaradi pregrobe igre zapustil Praet.

Slika

Slika


STATISTIKA PO KONCU SEZONE

Slika

Za ekipo bom povedal, da je delovala zelo homogeno in ni bila odvisna le od enega igralca. Presenetil me je predvsem Danny Hoessen, ki je bil naš prvi napadalec. Pomembno vlogo je odigral tudi Eriksen, ki je v tej sezoni pokazal da je pripravljen za največje klube. Dočakali smo dokončno uveljavitev Fisherja in Andersena, ki sta s svojimi igrami na wingerju pokazala, da sta naslednja igralca, ki bosta tarči največjih klubov na svetu.

NAGRADE


V klubu nažalost nismo osvojili nobene nagrade, ki pripada posameznikom. Tako je naš golman Yann Sommer končal na tretjem mestu med vratarji, zlati čevelj je pripadel igralcu AZja Henriksenu. Tudi med najboljšimi strelci nismo imeli predstavnika, saj je naš najboljši strelec Hoessen dosegel 7 golov manj od najboljšega strelca lige. Najboljši strelec lige je tako postal igralec RODE Malki, ki je dosegel 19 golov.



PRED NASLEDNJO SEZONO


Z letošnjo sezono sem zelo zadovoljen saj nisem pričakoval da bi lahko že v prvi sezoni osvojil naslov v ligi evropa. Edina škoda je da nisem osvojil super pokala in pokala, vendar je to cena, ki sem jo plačal z mlado in neizkušeno ekipo.

Glede naslednje sezone je moj cilj ponovno postati državni prvak, osvojitev pokalnega in superpokalnega naslova, ter v ligi prvakov priti vsaj do četrtfinala. V roku 2-3 sezon pa nato naskok na sam vrh Evrope. Sam sem s klubom podpisal novo pogodbo in tako ostajam trener AJAXa še naslednjih 5 sezon. V naslednji sezoni bomo še dodatno okrepili ekipo, nato pa pršli na sistem da bomo vse nosilce proizvedli sami oziroma jih kot zelo mlade pripeljali v klub.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#4

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 15. Jul 2013 15:37

Bravo, presenetil si me s stilom. Ni veliko novih, ki tako dobro napišejo. Pa tudi rezultatsko je zelo dobro.

zvezdica
Prispevkov: 21
Pridružen: 01. Jul 2013 11:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#5

Odgovor Napisal/-a zvezdica » 15. Jul 2013 17:22

Hvala :) rezultatsko bi bilo lahko boljše predvsem v pokalu glede ostalega sem zadovoljen... upam da sledi nadaljevanje z drugo sezono že danes

zvezdica
Prispevkov: 21
Pridružen: 01. Jul 2013 11:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#6

Odgovor Napisal/-a zvezdica » 15. Jul 2013 23:16

SEZONA 2013/14

PRESTOPNI ROK


Kot sem povedal po koncu prve sezone, sem tudi to sezono namenil veliko denarja za okrepitve in s tem dokončno zgradil ekipo, ki bo čez sezono ali pa 2 naskakovala sam vrh Evrope. V letošnji sezoni se je zgodil tudi prvi večji odhod iz kluba, saj je klub za kar 40 milijonov evrov zapustil lani po mojem mnenju ključni igralec ekipe Christian Eriksen. Igralec je odšel v PSG, kjer pa ni tako navduševal kot pri nas. Na njegovem mestu imamo že Paredesa in Maherja, ki ga lahko vsaj tako dobro če ne boljše nadomestita. Ekipo je zapustil tudi najboljši strelec ekipe v prejšnji sezoni Danny Hoessen, ki je za 4 milijone evrov prestopil v ambiciozni Swansea City. Njegov odhod smo namereč načrtovali, zaradi dejstva da bomo na njegovi poziciji uporabli Viktorja Fisherja. Dokončno pa sta odšla Nicklas Moisander in Lasse Schoone. Klub je v pričakovanju več igralnih minut za 1,2 milijona evrov zapustil Tobias Sana, ki je prestopil v Augsburg. Številni mladi talenti pa so odšli na posoje v druge klube, kjer so dobili potrebne minute za igranje. Tako sta nas za nekaj časa zapustila naša največja talenta Ricardo Kishna in Dejan Meleg.

Slika

Najdražja prodaja do sedaj


Tudi letošnje leto so se zgodili številni prihodi. Ekipo smo okrepili s številnimi mladimi igralci, ki bodo v prihodnosti nosili breme prve ekipe.

Kot prvi je prišel iz Sunderlenda prišel zadnji vezni N`Diaye Alfred. Njega smo pripeljali zato, ker smo potrebovali poleg kreativnih vezistov, tudi nekoga, ki zna garat v obrambi. Skozi sezono je dokazal, da zna tudi zabiti odločilne gole.

Slika


Ker nas je zapustil Danny Hoessen smo v klub pripeljali napadalca Rubena Rochino, kateri se pa je kljub porabljenim 10 milijonom izkazal za najslabšo okrepitev v zadnjih dveh sezonah. Od njega smo pričakovali predvsem zadetke, katerih pa od njega nismo videli veliko. Klub je zapustil že po polovici sezone in odšel na posojo v Španijo.

Slika


Kot najdražji nogometaš je prišel iz Brazilije mlad Kone Claude, ki je pokazal da bo v sezoni ali pa 2 ključni igralec ekipe. V letošnji sezoni je imel težave z poškodbo in je zato izpustil kar nekaj tekem.

Slika


Pripeljali smo tudi najboljšega igralca pretekle sezone na nizozemskem. Tako nas je okrepil 21-letni Henriksen, ki se najbolje znajde na poziciji vezista. tudi na njega računamo da bo postal eden vodilnih igralcev v svetu.

Slika


V klub so prišli univerzalni vezist Romero, ki ga bomo uporabljali predvsem kot igralca, ki bo krpal luknje ob morebitnih poškodbah.

Slika


Ker so se v lanski sezoni pojavile številne poškodbe na poziciji wingerja smo v klub pripeljali super talenta Red Bulla iz Salzburga Sadia Maneja, ki je pokazal da zna priložnost, ki jo dobi zelo dobro izkoristiti.

Slika


Klub se je okrepil tudi z brazilskim super talentom Adryanom, ki pa bo še kakšno sezono ali pa 2 preživel na posojah in tako nadaljeval svoj razvoj.

Slika


Za skupaj 1,1mio sta prispela v klub še mladinca Sturing Marco in John van Meel, ki pa nastopata še v mladinski ekipi. Prišla sta iz ekip NAC Breda in NEC.

Slika

Slika


PRIJATELJSKE TEKME


Da bi bili pred sezono čimbolj uigrani smo se dogovorili za nekatere prijateljske tekem. Pri teh tekmah mi je bil cilj, da priložnost dobijo predvsem mladinci, da vidim koliko jim še manjka do prve ekipe. Pri teh tekmah mi rezultat ni bil pomemben zato, tudi nekoliko slabši rezultati.

Slika


SUPER POKAL


Sezona se je začela s pričakovano lovoriko in zanesljivo zmago na RODO. Skozi celotno srečanje smo prevladovali in na koncu zasluženo zmagali z 2:0, ter pod mojim vodstvom osvojili še drugo lovoriko.

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#7

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 15. Jul 2013 23:27

Na položaju AMC imaš Paredesa in Maherja. Paredes je en najboljših v igri. Zakaj torej Adryan? Z Maherjem želiš v prihodnjih sezonah zaslužiti ali..? :)

zvezdica
Prispevkov: 21
Pridružen: 01. Jul 2013 11:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#8

Odgovor Napisal/-a zvezdica » 15. Jul 2013 23:42

aLeen27 napisal/-a:Na položaju AMC imaš Paredesa in Maherja. Paredes je en najboljših v igri. Zakaj torej Adryan? Z Maherjem želiš v prihodnjih sezonah zaslužiti ali..? :)
Za Paredesa se strinjam da je eden najboljših... Adryan pa kot naložba za prihodnost, saj se že pojavljajo ponudbe za Maherja(City 21mio €). Glede na to da mi city ponuja 38,5 milijonov za enega branilca( kdo je to se bo zvedlo po koncu druge sezone) ne dam maherja pod 40 mio

zvezdica
Prispevkov: 21
Pridružen: 01. Jul 2013 11:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#9

Odgovor Napisal/-a zvezdica » 17. Jul 2013 15:33

SEZONA 2013/14

PREMOČ NA DOMAČIH TLEH


DOMAČE PRVENSTVO


Slika

Slika


Slika

Končna lestvica v prvenstvu in nekateri podatki o najboljših igralcih v ligi


Slika


Za pravkar končano sezono lahko rečem, da je bila uspešna saj smo znova osvojili naslov domačega prvaka. V sezoni smo pokazali, da še vedno premočni za ostale ekipe. Naš edini konkurent je bil PSV z nekdanjim klubom Tima Matavža. Glede igralcev lahko povem da so se vsi zelo izkazali in da nihče ni posebej izstopal. Izpostavil bi mogoče edino naša bisera Fisherja in Andersena, ki sta drastično popravila svojo učinkovitost.

Začetek prvenstva je bil zelo dober saj smo zmagali 8 tekem zapored in si že takrat priigrali prednsost pred konkurenti. Po teh zmagaj je prišel tudi prvi poraz z ekipo VVV, ki velja za najhujši poraz v prvenstvu. Z enakim izidom smo izgubili tudi z ekipo Heerenvena na zaključku sezone, kar pa ni imelo nekih posebnih posledic.

POKAL


Slika

Slika


V pokalu smo kot vsako leto začeli v drugem krogu, kjer smo brez težav premagali Den Bosch. V naslednjem krogu nas je čakal Zwolle, ki se je izkazal za zelo žilavega nasprotnika. Kljub težavam smo jih po podaljšku premagali z 4:2. Skozi 3 krog smo se prebili z rezultatom 4:3 proti Heraclesu. Pred finalom smo premagali še Rodo in Heerenveen. V finalu pa naš največji derbi proti PSV, kateremu smo še enkrat več pokazali, kdo je vladar na Nizozemskem.

LIGA PRVAKOV


Slika


V ligi prvakov smo naleteli na dokaj lahko skupino z Olympiakosom, Kobenhavnom ter špansko Valencio. V skupini smo bili z nekaj težavami prvi, edino kar mi ni bilo všeč je poraz proti Kobenhavnu in Olympiakosu. V prvem krogu izločilnih bojev smo premagali Galatasaray. Tako nas je v četrtfinalu čakal Mancherster City, ki je v dvoboju veljal za favorita vendat je izpadel zaradi golov v gosteh. V polfinalu smo pa dobili Chelsea, katerega še pod mojim vodstvom nismo uspeli premagat in tako se je naša pot v Evropi zaključila v polfinalu.

STATISTIKA


Slika


V ekipi kot že lani nismo imeli izrazitega strelca in tako nismo bili odvisni le od enega igralca. Največ zadetkov je tako dosegel Viktor Fischer, ki je bil tudi moja prva izbira v napadu. Veliko pomembnih zadetkov pa smo videli tudi od Lucasa Andersena, ki je kljub temu da igra na poziciji wingerja dosegel 16 zadetkov. Vlogo Eriksena je pa kljub poškodbi zelo dobro prevzel Adam Maher. Kot najboljši podajalec se je pokazal Serrero, ki pa nas bo verjetno po koncu sezone zapustil, saj že lep čas grozi z odhodom in nikakor noče podaljšat pogodbe. V pogon smo dodali tudi najboljšega napadalca mladinske ekipe, ki je pokazal, da bo kmalu lahko postal resna konkurenca za Kone-ja in Fischerja.

STATISTIKA


Letošnja sezona je bila sezona, kjer smo prvič tudi osvojili kakšno nagradbo namenjeno posameznikom. Tako imamo v ekipi najboljšega golmana, ki je to nagrado osvojil povsem zasluženo, saj je skozi celotno sezono kazal neverjetne predstave. Najboljši golman je tako postal Yann Sommer. Imamo pa tudi najboljšega mladega igralca. To nagrado je že drugič v karieri prejel Adam Maher.

NAJBOLJŠIH 11


Slika


PRED NASLEDNJO SEZONO


Cilji pred sezono ostajajo enaki in sicer želim ponovno osvojiti vse lovorike na domačih tleh, ter priti vsaj v polfinale lige prvakov. Ekipe verjetno ne bomo krepili, saj imamo na vseh pozicijah zelo dobre igralce. Cilj mi je predvsem se znebiti nekaterih igralcev, ki v klubu igrajo zvezde in ne želijo podaljšati pogodb (Serrero...). V letošnji sezoni pričakujem uveljavitev nekaterih doma vzgojenih igralcev, ki bodo v naslednjih letih nosili breme prve ekipe.

Lahko pa povem, da imamo pred sezono ponudbe za skoraj celo ekipo. Ponudbe so konkretne in lahko se zgodi, da kdo zapusti klub.

zvezdica
Prispevkov: 21
Pridružen: 01. Jul 2013 11:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#10

Odgovor Napisal/-a zvezdica » 19. Jul 2013 12:03

nadaljevanje zgode verjetno v nedeljo...

zvezdica
Prispevkov: 21
Pridružen: 01. Jul 2013 11:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#11

Odgovor Napisal/-a zvezdica » 23. Jul 2013 20:28

SEZONA 2014/15

KONČNO NASLOV V LIGI PRVAKOV


Pred nami je sezona, kjer bomo poskušali dokončno priti na vrh Evrope. Ekipo smo sestavljali 2 sezoni in mislim, da je ekipa že dovolj močna in uigrana da poseže po samem vrhu Evrope.

PRESTOPNI ROK


Kot sem že povedal je ekipa sestavljena tako kot smo si želeli, torej iz največjih talentov in nekaterih izkušenih igralcev. Je pa klub zapustil eden največjih talentov v ekipi Viktor Fischer, ki je za kar
31 mio evrov odšel v Arsenal. Za njegovo prodajo sem se odločil, ker bom še vedno sledil politiki prodaje najboljših igralcev, ki jih bom nadomestil z mnogo cenejšimi in boljšimi igralci.

Slika


Klub je moral v zimskem prestopnem roku zapustiti tudi Serrero, ki nikakor ni želel podaljšat pogodbe, pa čeprav bi bil lahko glavni igralec pri nas. Zapustil nas je za dobrih 7,5 mio evrov. Za isti znesek nas je zapustil Veltman. Pri tem igralcu gre za 22-letnega branilca, ki ni imel prihodnosti v ekipi. Mesta v ekipi ni imel tudi lanskoletni zgrešen nakup Ruben Rochina. Za letošnje leto lahko rečem da je bilo rekordno kar se tiče glede zneska, ki smo ga prejeli za vse okrepitve. Znesek se je povzpel do 59 mio evrov.

Ker so nas nekateri igralci zapustili smo jih nadomestili z novimi, kot prvi je prišel kot back-up desni bočni branilec. Šlo je za 18-letnega Argentinca, ki nas je okrepil za 3,5 mio evrov. Za tega igralca lahko rečem da je eden izmed večjih talentov na svoji poziciji. Igralec je prišel tudi zato ker se za čez leto ali pa 2 planira prodaja Van Rhijna. Za slednjega mi je City ponujal že 38,5 mio evrov, vendar kljub temu prestopa nismo izpeljali ker sem želel z njim osvojiti ligo prvakov.

Slika


Že med prejšnjo sezono smo si zagotovili usluge mladega Francozkega igralca Yassine Benzia, ki je prišel zastonj iz Lyona. Za njega lahko rečem da je najboljša okrepitev odkar vodim Ajax. Čeprav sem ga prvo mislu dat na posojo, se je na koncu izkazalo, da bi brez njega težko kaj osvojili.

Slika


Že pred časom smo za pojačanje rezervne ekipe za skormnih 1,5 mio pripeljali hrvaškega biserja Alena Haliloviča, ki pa je sezono preživel na posoji pri Getafeju.

Slika


Ker je bil naš rezervni golman nezadovoljen in je izpuščal treninge kot po tekočem traku smo pripeljali še rezervnega golmana. Naš bivši rezervni golman je med sezono še nekajkrat zahteval, da bi ostal vendar si je svojo usodo zapečatil že pred časom. Novi rezervni golman je prišel iz nemškega Hoffenheima za 2 mio evrov. Na tekmah, ki jih je odbranil se je izkazal za soldino okrepitev.

Slika


NAJVEČJI KLUBI BI KUPILI CELO NAŠO EKIPO


Da bodo po naših igralcih spraševali nekateri največji klubi sem se zavedal že ko sem prihajal v Ajax, da bi pa lahko prodal skoraj celotno ekipo pa si nisem predstavljal niti v sanjah. Da povem sem imel pred sezono ponudb za skoraj 250 mio evrov. Najvišja ponudba je prišla za našega bočnega branilca iz Cityja in je znašala kar 38,5 mio evrov. Arsenal nam je ponudil 35 mio evrov za našega vzhajajočega zvezdnika Henriksena. Napoli je želel podpisati Sommerja. Barcelona pa je ponujala skromih 22 mio evrov za Munoza. Spraševali so tudi po Maherju, Preatu in Koneju, vendar smo vse ponudbe zavrnili v hipu. Še najbližje je bil prodaji Van Rhijn vendar sem želel z njim osvojiti naslov v ligi prvakov in je zato ostal.

Slika

Bo on naša naslednja velika prodaja?


Kako smo odigrali sezono pa v naslednjem nadaljevanju...

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#12

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 23. Jul 2013 21:48

Daj nadaljevanje čimprej. Prosim. :D

zvezdica
Prispevkov: 21
Pridružen: 01. Jul 2013 11:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#13

Odgovor Napisal/-a zvezdica » 23. Jul 2013 23:12

SEZONA 2014/15


PRIJATELJSKE TEKME


Pred sezono smo kot vedno odigrali nekaj prijateljskih tekem, kjer je bilo v ospredju predvsem uigravanje ekipe, ter preizkus mlajših igralcev. Na podlagi prijateljskih tekem smo nato nekatere igralce poslali na novo kaljenje nižje rangiranim ekipam. Odigrali smo 4 tekme in na njih rezultatsko razočarali. Zbrali smo 2 remija in 2 poraza. Nasprotniki niso bile kdo ve kako močne ekipe, zato sem bil s prikazanim malce razočaran. Smo pa po sezoni odigrali še 3 tekme, ker nas je šele proti koncu maja čakalo finale Lige prvakov in smo s tem vzdrževali ritem tekem. V teh treh tekmah smo premagali PSV, ter nekoliko presenetljivo remizirali z ostalima 2 ekipama.

Slika


SUPER POKAL


Kot vedno smo z uradnimi nastopi začeli v super pokalu, kjer smo še enkrat več premagali PSV in pokazali, da bo potrebno še malo treninga da nas bodo premagali. Rezultat je bil dokaj tesen, saj smo zmagali komaj 3-2. V naši ekipi je izstopal predvsem Maher, ki je pokazal da bo v sezoni spet nosilec igre.

Slika



DOMAČE PRVENSTVO


Prvenstvo smo kot vedno začel z ciljem obranitve naslova. Z rezultati v tem tekmovanju sem zadovoljen čeprav nebi bilo ravno potrebno izgubit nekaterih tekem. Predvsem v prvem delu je blestel Claude Kone, ki je bil veliko časa tudi prvi strelec lige, vendar je na koncu tudi zaradi taktičnih sprememb zabil nekoliko manj golov. Najbolj me moti, da smo predvsem v zaključkih tekem, ko smo vodili že z tremi ali več goli dobili vedno kakšen gol, velikorat pa še več. Tako smo bili po prejetih golih celo izven najboljših 5. Najvišja zmaga je bila z 6-0 proti RKC, ko je blestel predvsem Benzia s tremi goli. Za najslabšo tekmo pa se je izkazala tekma proti Twenteju ko smo izgubili z kar 5-1.

Slika

Slika


Slika





POKAL


V pokalu smo, tako kot vedno veljali z favorite in to vlogo smo na koncu tudi opravičli. Še največ težav smo imeli z tretjem krogu proti SC Cambuur, kjer smo zmagali šele po podaljšku. Na poti do finala smo premagali tudi velikane kot sta AZ in PSV. Slednji je igrišče zapustil z petimi prejetimi zadetki. V finalu pa tudi nismo imeli pretiranih težav, čeprav nismo igrali z najboljšo zasedbo, zaradi prihajajočih tekem v ligi prvakov.

Slika


Slika


Slika



LIGA PRVAKOV


Letošnjo sezono sem si zadal cilj, da nas vsak način osvojim ligo prvakov, čeprav bi zaradi tega trpelo prvenstvo in pokal. V skupinskem delu sem dobil izjemno močno skupino z PSG, ki je v 3 sezonah vložil v ekipo skoraj 400 mio evrov in Barcelono z Messijom na čelu. V skupini je bil tudi Partizan, za katerega pa sem mislil da bo v skupini končal brez točk. Že v prvem krogu smo se opekli ko smo remizirali z Partizanom. V drugi tekmi smo presenetili Barcelono in z zadetkom v končnici pokazali da bo letošnje leto naše. Nato smo z PSG enkrat remizirali, ter jih enkrat tudi premagali. Odločilni zadetek je zadel izjemni Benzia v 91 minuti. Za zadnji tekmi lahko rečem da bi lahko bili boljši, saj bi lahko proti Barci dobili vsaj točko. Kljub vsemu smo bili v skupini prvi in smo zato dobili malce slabšega nasprotnika v nadaljevanju. Že v prvi tekmi končnice smo zmagali Atletic z 4-1 in tako rešli vprašanje kdo bo napredoval. Blestel je spet kdo drug kot Benzia. V četrtfinalu smo premagali Man Utd. Njegov odpor smo strli šele v drugi tekmi, ko je spet blestel Benzia. V polfinalu smo premagali še en klub iz Anglije. Zmagali smo v obeh tekmah, ter zasluženo napredovali v finale, kjer spet tekma proti PSG. V finalu smo bili sicer v podrejenem položaju, vendar smo zadeli iz priložnosti, ko je bilo to najbolj potrebno. Kdo je blestel ne rabim povdarjat, ker če nebi bilo njega in njegovih 15 zadetkov, nebi finala v življenju vidli.

Slika


Slika


Slika


STATISTIKA


Slika



NAGRADE


V klubu smo kot vedno prejeli nekatere nagrade namenjene za posameznike. Mladi Benzia je bil kot sem že povedal najboljši strelec lige prvakov s 15 goli. Postal je tudi najboljši igralec lige prvakov. V najboljši ekipi pa imamo kar 6 igralcev.

V prvenstvu je najboljši igralec postal igralec Vitteseja Miloševič, imamo pa v svojih vrstah kar 5 najboljših mladih igralcev. Najboljši mladi igralec je postal Benzia, sledi mu Praet. Na tretjem mestu pa je Maher. V ožji izbor sta se uvrstila še Romero in Henriksen. Drugi najboljši golman v ligi je postal Yann Sommer. Najboljši strelec pa AZ-jev Altidore.



YASSINE BENZIA


Slika

Bil je najboljši igralec v pretekli sezoni

Za njega bi lahko rekli, da je prišel tiho in postal legenda. Zabil je 35 zadetkov od tega kar 15 v ligi prvakov. Sam se skoraj naredil odločilno napako, ko sem ga hotel poslat na posojo, vendar sem se na koncu odločil da gre vstran Menig kar se je izkazalo za zmagovalno potezo. Verjetno bi nam zabil še kakšen gol več, če nebi bil na začetku poškodovan.

Slika

Slika



CILJI PRED NASLEDNJO SEZONO


Pred naslednjo sezono imam v mislim predvsem ali bi nadaljeval kariero v AJAX-u ali odšel bodisi v Arsenal bodisi v Liverpool ali kateri drug klub.

Če ostanem je prvi cilj spet Liga prvakov, ter seveda vse domače lovorike. Z Ajaxom bi rad osvojil še preostali dve lovoriki, ki mi še manjkata, torej evropski super pokal in svetovno klubsko prvenstvo.

Nekih velikih nakupov nimam planiranih, pripeljal bom nekatere mlajše igralce. Mogoče celo pride mlada zvezda Milana El Shaarawy, ki ne želi podaljšati pogodbe in želi drugam. Seveda pa pri njemu največji problem predstavlja cena. Nekateri igralci bodo odšli, rad bi pa spet naredil eno odmevno prodajo za 30+mio€ .

juhubruhu
Prispevkov: 29
Pridružen: 22. Apr 2012 20:33

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#14

Odgovor Napisal/-a juhubruhu » 23. Jul 2013 23:39

Če izgubiš motivacijo prodaj vse tujce in igraj le z doma vzgojenimi igralci. :)

Sicer pa čestitam za fenomenalne dosežke.

zvezdica
Prispevkov: 21
Pridružen: 01. Jul 2013 11:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#15

Odgovor Napisal/-a zvezdica » 24. Jul 2013 10:19

Motivacija se bo najdla še vsaj za naslednjo sezono, ko bom poskušal obranit vse lovorike.

Najbolj konkretna ponudba je bla od Arsenala, kjer sem imel na voljo 60+mio evrov za okrepitve + še 400k čistega denarja od plač... pa tud ekipa je bla dobra :)

zvezdica
Prispevkov: 21
Pridružen: 01. Jul 2013 11:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#16

Odgovor Napisal/-a zvezdica » 25. Jul 2013 13:58

Nadaljevanje zgodbe danes zvečer

Drugač pa ponudb da bi prevzel drugi klub v prvi polovici sezone 8(Tootnham, Liverpool, Arsenal, Schalke, dva brazilska klub, Valencia, Hamburg....)

zvezdica
Prispevkov: 21
Pridružen: 01. Jul 2013 11:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#17

Odgovor Napisal/-a zvezdica » 29. Jul 2013 13:09

SEZONA 2015/2016 JESENSKI DEL


V sezoni bomo branili domače prvenstvo, pokal in ligo prvakov, čakata pa nas tudi tekmi evropskega super pokala in svetovnega klubskega prvenstva. Cilji, ki sem si jih postavil pred sezono so obranitev obeh naslovov na Nizozemskem, vsaj finale lige prvakov in osvojitev obeh naslovov, ki mi še manjkata. Torej zmaga v evropskem super pokalu in na svetovnem klubskem prvenstvu.

PRESTOPNI ROK


V prestopnem roku nismo bili pretirano aktivni. V klub sem pripeljal zgolj osrednjega branilca Bazana. Za prestop tega igralca sem se dogovoril že konec prejšnje sezone, vendar ni mogel prestopiti v naš klub pred dopolnjenim 18-letom. Za njega računamo, da bo v roku 2 sezon eden najboljših igralcev na svetu na svoji poziciji. Igralec nas je 3,3 mio evrov in je prišel iz River Plateja. Pripeljal sem tudi Aleksandra Kolarova, ki bo predvsem krpal luknje na levi strani obrambe, bo pa tudi v pomoč mlajšim igralcem.

V klubu smo se odločili za prodajo Ryana Donka Celticu. Škoti so za njega plačali 10 milijonov evrov. Klub je za 7 milijonov evrov zapustil tudi defenzivni vezist Cirigliano, ki se nikakor ni uspel prebiti med prvo kategornike. Prestopil je v Levante.

Slika

Slika


PRIJATELJSKE TEKME


Pred sezono smo zopet odigrali nekaj prijateljskih tekem. Kot sem že večkrat povedo mi je bil cilj predvsem preizkus mlajših igralcev. Rezultatsko smo na tekmah razočarali, saj smo izgubili 3 tekme in 1 remizirali.

Slika


SUPER POKAL


Šlo je za prvo uradno tekmo v sezoni, ki smo jo želeli začeti z zmago. Naš nasprotnik je bil AZ, ki je več kot polčas igral z igralcem manj. V tekmi smo bili mnogo boljši nasprotnik, vendar nam ni uspelo zadeti gola še v rednem delu. V podaljških je prišla do izraza predvsem naša kvaliteta in boljša fizična pripravljenost. Na koncu smo zasluženo zmagali s 2-0 in osvojili našo prvo lovoriko.

Slika


EVROPSKI SUPER POKAL


V evropskem super pokalu smo se pomerili z velikanom Barcelono, ki je v tem dvoboju veljala za favorita. Čeprav je bila Barcelona pred dvobojem v prednosti smo med samo tekmo dokazali, da si naša ekipa bolj želi zmage kakor nasprotniki. Barcelona med tekmo ni niti enkrat resneje zapretila proti našim vratom, medtem ko smo mi imeli 9 strelov v okvir gola. Zmagoviti zadetek je dosegel Henriksen v 90 minuti in nam prinesel še drugo lovoriko v sezoni.

Slika

zvezdica
Prispevkov: 21
Pridružen: 01. Jul 2013 11:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#18

Odgovor Napisal/-a zvezdica » 30. Jul 2013 15:27

SEZONA 2015/2016 JESENSKI DEL


DOMAČE PRVENSTVO


V domačem prvenstu smo začeli zelo zanesljivo in prvih 5 tekem brez težav dobili. Sledil je nepričakovan remi proti Vitesseju, ki bi ga glede na našo kakovost morali premagati. V prvem delu smo nekoliko presenetljivo remizirali še z PSV-jem, ki se je zelo dobro branil pri naših napadih. Privoščili smo si tudi šokanten poraz proti RKC. S prvim delom prvenstva sem zadovoljen, končali smo ga sicer na drugem mestu za našim največjim rivalom. Za njimi zaostajamo za 2 točki, ter imamo tekmo manj.

Slika

Slika


POKAL


Pokal smo kot vedno začeli v drugem krogu in zanesljivo napredovali preko moštva WKE. Tekmo so odigrali predvsem člani, ki dobijo v prvenstvu manj priložnosti, tako da sem z rezultatom še toliko bolj zadovoljen. V tretjem krogu smo se pomerili z našo drugo ekipo in jih zanesljivo premagali s 5-2, čeprav smo povedli že z 5-0. V četrtem krogu nas je čakala tekma proti FC Twente, katerega pa smo premagali šele po 2 zadetkih v končnici. V naslednjem krogu nas čaka FC Utrecht, ki pa velja za premagljivega nasprotnika.

Slika


LIGA PRVAKOV


V ligi prvakov smo bili letos prvič uvrščeni v prvi boben in smo se s tem avtomatsko izognili nekaterim močnim ekipam. V skupini so bili naši nasprotniki Schalke, Atletic in Sparta iz Prage. Sam sem pričakoval prvo mesto, katerega smo na koncu tudi osvojili s 3 točkami prednosti pred Schalkejem. Ligo prvakov nismo začeli najbolje saj smo prvo tekmo remizirali z Atleticom. Na naslednjih tekmah se je naša forma popravila, tako da smo nato premagali Sparto, remizirali brez zadetkov z Schalkejem in v zadnjih treh krogih dosegli še tri pomembne zmage. V izločilnih bojih nas čaka Barcelona, proti kateri bo potrebno igrati zelo previdno, saj imajo v svojih vrstah najboljšega nogometaša na svetu Lionela Messija.

Slika

Slika


SVETOVNO KLUBSKO PRVENSTVO


Kot zmagovalci lige prvakov smo se uvrstili na svetovno klubsko prvenstvo, ki je potekalo v Torontu. Pred tekmovanjem smo veljali za favorite, kar smo na koncu tudi upravičili. V polfinalu smo dosegli zanesljivo zmago proti Sephanu s 4-0. Na tej tekmi je 2 zadetka dosegel naš najboljši napadalec Claude Kone. V finalu smo se nato pomerili s Santosom, ki ima v svojih vrstah Neymarja. Santos smo premagali s 1-0. Edini zadetek na tekmi je dosegel N`diaye. N`diaye je postal tudi najboljši igralec na turnirju.

Slika

Slika


PRED NADALJEVANJEM SEZONE


Pred nadaljevanjem sezone si želim predvsem da obrdžimo formo, ki smo jo kazali v jesenskem delu, ter da osvojimo prvenstvo in pokal. V ligi prvakov pa si najprej želim preko Barcelone, šele nato bomo vidli do kam lahko gremo.

Lahko povem pa da bo klub okrepil španski biser Isco, katerega bom predstavil v naslednjem nadaljevanju. V klub bo prišlo tudi nekaj brazilskih super talentov, ki bodo najprej skrbeli za dobre rezultate v mladniski selekciji.

Sam sem pred nadaljevanjem sezone zavrnil ponudbi Atletica in Chelsea, saj želim v Ajaxu zgraditi najboljši klub na svetu.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#19

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 30. Jul 2013 15:42

Barco boš povozil. :D

Uporabniški avatar
Dobljan
Prispevkov: 214
Pridružen: 13. Jul 2013 19:30
Klub: Arsenal FC

Re: [FM 2013] AFC AJAX-zvezdica [zgo/kom]

#20

Odgovor Napisal/-a Dobljan » 30. Jul 2013 16:59

Kolk pa traja tvoja sezona al si jeh že prej tolk odigrov?
http://www.hattrick.org/StartPage.aspx? Za več pomoči pri igri si preberi http://www74.hattrick.org/Help/BeginnersGuide.aspx
Najdeš me pod istim imenom.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti