[FM 2013] FK Radnički 1923 in švedska - m4ke[zgo/kom]

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#11

Odgovor Napisal/-a m4ke » 16. Jul 2013 12:11

Slika

Slika
Po kar uspešni lanski sezoni smo v novo sezono krenili veliko bolj sproščeni, saj smo lansko sezono bili eni izmed
glavnih kandidatov za izpad. Tako smo se v letošnji sezoni rešili tega bremena in tako nam v tekoči sezoni mediji
napovedujejo končno sedmo mesto. Kot smo dokazali že v lanski sezoni smo zmožni bistveno več, vendar nam je
zmanjkalo nekoliko športne sreče. V klubu smo se pred sezono tako zmenili, da je letošnji cilj sezone uvrstitev na
mesta, ki vodijo v Evropa ligo. V ta namen mi je predsednik kluba tako namenil naslednje finančne pogoje:

Finance: Vredu
Proračun kluba: 591k funtov
Za nakupe: 50k funtov

Finance so kar solidne za naš klub glede na njegovo stanje, nekaj dodatnega denarja pa bomo dobili še iz nekaterih
prodaj, saj je kar veliko nogometašev na katere ne računam več. Pred začetkom sezone sem določil tudi novega
kapetana ekipe, saj bo v letošnji sezoni kapetan lanskoletni podkapetan vratar Marko Knezevic. Marko je v lanski
sezoni na golu opravljal odlično nalogo in tako si zasluži, da je za to tudi nagrajen. Kot njegov namestnik je bil
imenovan novinec v ekipi Rajko Rep.

Slika
Za nagrado postal kapetan ekipe.



Slika
Pred sezono je bilo potrebno najprej nekoliko prenoviti igralski kader in tako sem veliko igralcev prodal, saj nekateri
že lani niso imeli veliko priložnosti za dokazovanje. S temi prodajami smo tako zaslužili dodatnih 350k funtov, kateri
bodo zelo dobrodošli pri sestavljanju ekipe za novo sezono. Noben igralec, katerega sem prodal ni iz prve postave
lanske ekipe, ki tako tudi v letošnji sezoni ostaja skoraj nespremenjena. Na posoje v nižjeligaše sem poslal tudi tri
mlade nogometaše , kjer se bodo imeli priložnost izkazati, če so iz pravega testa za mojo prvo ekipo.

Slika

V nasprotni smeri je pa v klub prišlo osem novih nogometašev, med katerimi so tudi trije za katere sem dal za naše
razmere kar veliko denarja. Prišla sta tudi dva igralca z katerima sem pogodbo podpisal že v zimskem prestopnem
roku in sta se klubu pridružila šele zdaj (Gillings in Puric). Kot sem rekel že na začetku kariere mi je cilj tudi, da v
Srbijo vrnem srbske nogometaše na delu v tujini. To mi je v tem prestopnem roku uspelo za dva nogometaša in sicer
se v domovino po dolgih letih vračata napadalec Pantelic in vratar Avramov. Igralci, ki so okrepili klub so
Duane Gillings,
Basia Notse,
Dario Puric,
Rajko Rep,
Dejan Babic,
Marko Pantelic,
Vlada Avramov in
Ahmed Yao.

Slika



Slika
Letošnje priprave za novo sezono smo opravili kar doma v Srbiji, saj smo odigrali samo štiri pripravljalne tekme in
to s srbskimi nižjeligaši. Glede videnega na pripravah sem z novimi okrepitvami zadovoljen, nekoliko sem le razočaran
nad napadalci, saj preprosto premalo zadevajo.

Slika



Slika
Dobili smo tudi nova dva kluba s katerima bomo sodelovali in sicer bomo lahko sedaj na kaljenje nogometaše pošiljali
v drugo ligo k ekipi Borac Cacak. Dobili pa smo še en klub na vzhodu Evrope, saj se je Spartaku iz Moskve in Shakhtar-u
Donetsk pridružil še bogati Anji Makhachkala. Na izbiro sem imel poleg Anjija še enega ruskega velikana Rubin iz Kazana.

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#12

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 16. Jul 2013 12:27

Odlična zgodba, upam, da ti uspe preboj v Evropo. ;)

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#13

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 16. Jul 2013 12:29

Okrepitve so mi všeč. :D

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#14

Odgovor Napisal/-a m4ke » 16. Jul 2013 23:30

Slika

Slika
(Z rdečo barvo so obarvani igralci prve ekipe, klik na igralca je SS.)
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Vlada Avramov | GK | SRB | 187 cm | 76 kg | 34 | £60K |
Marko Knezevic | GK | SRB | 185 cm | 75 kg | 24 | £220K |
Marko Kostic | GK | SRB | 188 cm | 80 kg | 18 | £24K |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Duane Gillings | D (RC), DM, M (RC) | JAM | 181 cm | 79 kg | 18 | £55K |
Darko Fejsa | D (L) | SRB | 180 cm | 80 kg | 26 | £45K |
Vladimir Otasevic | D (C) | SRB | 190 cm | 86 kg | 27 | £350K |
Milos Tintor | D (C) | SRB | 201 cm | 93 kg | 27 | £1M |
Lazar Rosic | D (C) | SRB | 190 cm | 82 kg | 20 | £35K |
Petar Pavlovic | D/WB (R) | SRB | 185 cm | 80 kg | 26 | £110K |
Kevin Robinson | D/WB (R) | JAM | 179 cm | 77 kg | 19 | £70K |
Vladimir Brankovic | D/WB (L) | SRB | 184 cm | 76 kg | 28 | £75K |
Ivan Vukadinovic | D/WB (L) | SRB | 189 cm | 78 kg | 29 | £26K |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Slavko Maric | D/WB/AM (L) | SRB | 183 cm | 73 kg | 29 | £300K |
Dejan Babic | WB (L), M (RL) | SRB | 185 cm | 73 kg | 24 | £275K |
Dusan Martinovic | DM, M (C) | SRB | 182 cm | 75 kg | 25 | £100K |
Stefan Nedovic | DM, M (C) | SRB | 183 cm | 72 kg | 25 | £240K |
Ahmed Yao | DM, M (C) | CIV | 177 cm | 75 kg | 20 | £9K |
Cheick M.C. Doumbia | M (C) | MLI | 178 cm | 71 kg | 22 | £475K |
Dario Puric | M/AM (RC) | BIH | 182 cm | 78 kg | 27 | £140K |
Rajko Rep | M/AM (RC) | SVN | 177 cm | 71 kg | 23 | £525K |
Milan Svojic | M/AM (C) | SRB | 180 cm | 75 kg | 28 | £50K |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Bojan Beljic | AM (RL), ST | SRB | 176 cm | 68 kg | 28 | £975K |
Basia Notse | AM (RL), ST | RSA | 189 cm | 87 kg | 19 | £170K |
Dejan Miljus | AM (C), ST | SRB | 172 cm | 69 kg | 19 | £24K |
Marko Pantelic | ST | SRB | 183 cm | 80 kg | 35 | £16K |
Dragan Milovanovic | ST | SRB | 185 cm | 80 kg | 27 | £100K |
Mbwana Samata | ST | TAN | 170 cm | 71 kg | 20 | £80K |
Fabian Himcinschi | ST | ROU | 188 cm | 74 kg | 19 | £20K |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|



Slika

Slika
Z prvenstvom sem izredno zadovoljen, saj smo trenutno med prvimi tremi ekipami in zaostajamo za prvim mestom
le za eno točko. V tem delu sem razočaran zgolj nad eno tekmo in sicer nad domačim porazom proti Indjiji, saj si
preprosto nismo bili podobni in nam ni šlo od nog praktično nič. Z minimalno zmago smo dobili tudi zaenkrat trenutno
vodečo ekipo Partizana. Veliko zmago smo si priigrali še proti eni veliki in sicer Vojvodini iz Novega Sada. Upam samo,
da si v nadaljevanju prvenstva spet ne bomo pokvarili dosežkov priigranih v jeseni.

Slika

Pogled na lestvico zaenkrat čudovit. V napadu igramo odlično in imamo prvi napad lige, vendar smo tudi v obrambnih
nalogah ena izmed boljših ekip. Prve tri ekipe so trenutno kar skupaj, nekoliko zaostaja že četrti Rad, med tem ko
ima že peta ekipa za prvim zaostanek 11 točk.

Slika

Med igralci se v vseh kategorijah držimo samega vrha, vendar v nobenem zaenkrat ne blestimo preveč. Strelce in
asistente imamo spet razdeljene po celi ekipi in tako nimamo posameznika, ki bi izstopal. Med najboljšimi igralci
je tako kot lansko leto spet v samem vrhu naš steber obrambe, ki v višino meri kar 201cm, Milos Tintor.

Slika
Povprečna ocena

Slika Slika
Zadetki in asistence



Slika
V pokalu Lav se je naša pot končala spet zelo hitro, saj smo že v drugem krogu naleteli na beograjski Partizan, ki je bil
premočan nasprotnik in gladko slavil. Po eni strani sem nekako kar zadovoljen, da smo izpadli v zgodnji fazi, saj se lahko
tako v celoti posvetimo zgolj prvenstvu.

Slika



Slika
Srbska reprezentanca je zaradi slabih rezultatov odpustila selektorja Siniso Mihajlovica. Srbija je v svoji skupini za
svetovno prvenstvo zasedla zadnjo mesto in to je bil glaven razlog prekinitve sodelovanja. Na klopi ga je zamenjal srbski
trener Vladimir Vermezovic, ki je nazadnje treniral Partizan.

Kot zanimivost naj omenim, da je trener kranjskega Triglava bil nekdanji trener Partizana Izraelec Avram Grant, ki
pa je zaradi slabih rezultatov dobil odpoved.

Slika
Po dobljeni odpovedi se je vrnil v Italijo in prevzel Catanio.

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#15

Odgovor Napisal/-a m4ke » 17. Jul 2013 14:47

Slika

Slika

V klub se je v zimskem prestopnem roku preselil le 35 letni Ognjen Koroman, ki se tako vrača v naš klub, saj je za
njega igral že davnega leta 1997 do leta 1999. Drugače otrok Crvene Zvezde je večino svoje kariere odigral v Rusiji
od koder tudi prija, saj se zastonj k nam seli iz Krylja Sovetov.

Na posoje v drugo ligo k ekipi Borac iz Cacka pa odhajajo Lazar Rosic, Dejan Miljus in Darko Fejsa.

Slika
Spet v Kragujevcu.



Slika
Z zimskimi pripravami sem zadovoljen, saj smo opravili kar dobro delo in upam, da smo se dobro pripravili na nadaljevanje
sezone v kateri imamo zastavljen kar visok cilj. Razen proti Cluju smo odigrali slab prvi polčas ko smo že zaostajali s 3:0 in
nato v drugem skorajda izenačili ko smo zadeli v vsega dveh minutah, vendar nam je nato za tretjega zmanjkalo nekoliko
časa. Lepo zmago smo nanizali tudi proti Sparti iz Prage ko smo uspeli izkoristiti vse svoje priložnosti in tako zasluženo slavili.

Slika



Slika

Slika
Čeprav smo v prvenstvu nekoliko popustili še vedno držimo priključek s samim vrhom prvenstvene lestvice. V tem delu smo
se pomerili z obema ekipama iz vrha lestvice in uspeli slaviti s Crveno Zvezdo ter izgubili z Partizanom. Zelo sem razočaran
nad prikazanim na tekmama proti Bezaniji in doma proti ekipi Rad-a.

Slika

Na vrhu lestvice je prišlo do zamenjave, saj so prednost prevzeli lanskoletni prvaki ekipa Crvene Zvezde. Za prvim mestom v
tem trenutku zaostajamo za pet točk, vendar naš cilj ni prvo mesto, saj sem mnenja, da smo v tem trenutku še nekoliko prešibki.
Cilj je, da vsaj ostanemo med prvimi tremi in si tako priigramo evropski pokal.

Slika

V ligi še naprej navdušuje in zelo zadeva Zvezdin Ognjen Mudrinski, ki bo tako po koncu sezone verjetno kar vroča roba
na tržišču. Med našimi ponovno noben ne izstopa iz povprečja ekipe in tako še naprej ostajamo ekipa izenačenih.

Slika
Povprečna ocena

Slika Slika
Zadetki in asistence



Slika
V klub smo spet dobili nove igralce in med temi mislim, da bo eden v prihodnosti lahko predstavljal veliko dodano
vrednost prvi ekipi. Tako od Stefana Nedeljkovica pričakujem, da bo uspel razviti svoj velik talent.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#16

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 17. Jul 2013 15:20

Koroman mi glede na potencial ni všeč. A če mu boš našel pravo pozicijo in vlogo... :D Misliš slučajno dati Koromana za tutorja temu regenu? ;)

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#17

Odgovor Napisal/-a m4ke » 17. Jul 2013 15:31

Ti veterani, katere kupujem mi noben ne igra, tako da mi tudi Koroman ne bo. :gor: Kupujem jih pa predvsem za to, ker nimam nobenega igralca z velikim determination in tako opravljajo vlogo tutotrjev ter tudi zaradi njihovega velikega imena. :D

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#18

Odgovor Napisal/-a m4ke » 18. Jul 2013 10:58

Slika

Slika
Proti koncu sezone vedno zelo pademo v formi in tako v tem delu sezone vedno izgubljamo največ točk. V celoti gledano
sem s sezono zadovoljen, saj smo izpolnili zadani cilj ter se uvrstili v ligo Evropa. Srečen sem tudi za Marka Pantelica, ki
je uspel na zadnji prvenstveni tekmi zadeti in se tako od nogometa poslavlja z zadetkom.

Slika

Prvenstvo je letos spet osvojila Crvena Zvezda, ki se je po vodstvu Partizana v jesenskem delu pobrala in se tako spet
povzpela na prvo mesto. Iz lige izpada Sloboda Užice in Radnički Niš, Hajduk Kula si je v dodatnih kvalifikacijah priigral
obstanek ter tako še naprej ostaja v prvi ligi. V prvo ligo napredujeta Vozdovac in Metalac.

Slika

Med strelci in asistenti sta blestela nogometaša novega, starega prvaka Mudrinski in Mladenovic. Naši igralci so spet
popolnoma zaspali in tako med se najboljšimi spet nahaja samo visokorasli branilec Milos Tintor. V letošnji ekipi leta
tako imamo dva svoja nogometaša, največ jih ima prvak tri.

Slika
Povprečna ocena

Slika Slika
Zadetki in asistence



Slika
V pokalu Lav so si zmago priigrali nogometaši Partizana, ki so komajda v samem zaključku tekme zlomili ekipo BSK
Borca. Veliko presenečenje se je v pokalu zgodilo že v prvem krogu ko je ekipa Novi Sad z 2:0 izločila lanskoletnega
prvaka Crveno Zvezdo.

Slika



Slika
(Klik na igralca je SS.)
| -----------------------------------------------|
| Vlada Avramov | GK |
| Marko Knezevic | GK |
| Marko Kostic | GK |
| -----------------------------------------------|
| Duane Gillings | D (RC), DM, M (RC) |
| Vladimir Otasevic | D (C) |
| Milos Tintor | D (C) |
| Petar Pavlovic | D/WB (R) |
| Kevin Robinson | D/WB (R) |
| Vladimir Brankovic | D/WB (L) |
| Ivan Vukadinovic | D/WB (L) |
| -----------------------------------------------|
| Slavko Maric | D/WB/AM (L) |
| Dejan Babic | WB (L), M (RL) |
| Dusan Martinovic | DM, M (C) |
| Stefan Nedovic | DM, M (C) |
| Ahmed Yao | DM, M (C) |
| Cheick M.C. Doumbia | M (C) |
| Dario Puric | M/AM (RC) |
| Rajko Rep | M/AM (RC) |
| -----------------------------------------------|
| Bojan Beljic | AM (RL), ST |
| Basia Notse | AM (RL), ST |
| Marko Pantelic | ST |
| Dragan Milovanovic | ST |
| Mbwana Samata | ST |
| -----------------------------------------------|



Slika
V letošnji sezoni smo si tako uspeli priigrati nastop v evropskem pokalu in posledica tega je, da so nekateri naši
nogometaši oblegani s strani večjih tujih klubov. Ker finančno stanje kluba tudi ni kako blesteče se pred novo sezono
lahko pričakujejo določene spremembe v igralskem kadru. Predvsem je s prodajami potrebno poboljšati finance
ter tako povečati tudi možnosti za nakup kakšnih dodatnih okrepitev, ki jih bomo v Evropi vsekakor potrebovali.
Prve novice iz igralskega kadra so tudi to, da v naslednji sezoni kopačke na klin obešajo trije veterani naše ekipe,
Mirko Bunjevcevic, Velimir Ivanovic in najbolj znani med temi tremi Marko Pantelic.

Glede na lanskoletni padec na lestvici med evropskimi prvenstvi smo se v letošnjem letu spet povzpeli na lestvici na
staro mesto in tako sedaj spet Jelen Superliga Srbije zaseda 41 mesto.

Povečala se je tudi naša vzhodnoevropska kolonija nogometnih klubov, saj smo se v preteklih dnevih dogovorili za
sodelovanje še z tretjo rusko ekipo in sicer z Rubinom iz Kazana.

Slika
Končal svojo bogato kariero.

juhubruhu
Prispevkov: 29
Pridružen: 22. Apr 2012 20:33

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#19

Odgovor Napisal/-a juhubruhu » 18. Jul 2013 12:34

Lepo da vidim še nekoga ki vodi ekipo v srbiji. :)

Kakšno formacijo in taktiko pa uporabljaš?

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#20

Odgovor Napisal/-a m4ke » 18. Jul 2013 12:50

Igram tako kot sem igral že igro z Muro. :gor:

Slika

S kom pa ti igraš in katera sezona si ?

juhubruhu
Prispevkov: 29
Pridružen: 22. Apr 2012 20:33

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#21

Odgovor Napisal/-a juhubruhu » 18. Jul 2013 13:09

Banat Zrenjanin, sezona 21-22
če rabiš SS kakšnega perspektivnega mladega igralca v prihodnosti ti lahko pošljem na privat, da ti ne bom tu smetil.

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#22

Odgovor Napisal/-a m4ke » 18. Jul 2013 13:15

Sem ti poslal na ZS. :gor:

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#23

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 18. Jul 2013 14:53

V mojem saveu je Radnički tik pred prevzemom. Morda bo tudi pri tebi in boš tako prišel do več denarja. (februar 2014)

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#24

Odgovor Napisal/-a m4ke » 18. Jul 2013 15:09

Pri meni so v tem času nekje tudi prevzeli Radnički, vendar Niš. :gor: Bi pa bilo vsekakor lepo, da bi nekdo nekaj vložil, saj se jim to tu lahko povrne. :D Sedaj se nekaj dogovarja Partizan z nekim lokalnim "mafijašem". :lol:

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#25

Odgovor Napisal/-a m4ke » 19. Jul 2013 11:36

Slika

Slika
Klub je v lanski sezoni v prvenstvu osvojil do sedaj najvišjo uvrstitev na prvenstveni lestvici (4. mesto) in tako v letošnji
sezoni prvič v zgodovini kluba nastopa v evropskem pokalu. Zaradi tega bo v klubu prišlo do številnih sprememb v igralskem
in tudi strokovnem kadru. Finančno stanje se je po prodajah igralcev bistveno poboljšalo in sedaj zgleda takole:

Finance: Vredu
Proračun kluba: 3M funtov
Za nakupe: 561k funtov

Mediji nam v letošnji sezoni pripisujejo končno 5. mesto na lestvici, vendar je naš cilj v letošnji sezoni še višji kot lanski in
tako napovedujemo boj za naslov prvaka ter s tem spet uvrstitev v evropski pokal. Kapetan in podkapetan v letošnji sezoni
ostajata enaka in sicer bo kapetan vratar Knezevic, podkapetan pa zelo iskana roba na evropskem trgu Rajko Rep.

Slika
Zanimanje zanj je veliko, vendar za zdaj ostaja.



Slika
V tem prestopnem roku smo bili najbolj delavni glede na preostala dva do sedaj in ni čudno, saj je bilo potrebno igralski kader
pred Evropo dodatno okrepiti. V igralskem kadru smo tako najprej kar konkretno zmanjšali število igralcev v ekipi in se tako
znebili odvečnih igralcev. Prodali smo tudi nekaj nogometašev iz prve postave ter tako dobili kar veliko denarja, s katerim smo
lahko pripeljali nove nogometaše. Klub so tako najprej zapustili Ivanovic, Bunjevcevic in Pantelic, ki so že v zaključku lanske
sezone napovedali svojo upokojitev. Klub so po preteku pogodbe zapustili tudi štirje igralci rezervne ekipe za katere sem mnenja,
da ne bi nikoli dobili prave priložnosti v prvi ekipi. Zapustila sta nas tudi dva standardna člana prve ekipe Cheick M.C. Doumbia,
ki nas je pred dvema letoma okrepil za borih 30k funtov sedaj pa odhaja za velikih 1.8M funtov v Bate Borisov in napadalec Bojan
Beljic
, ki se bliža že okroglim 30 letom in smo mu tako omogočili, da si za konec kariere zasluži še nekaj dodatnega denarja ter
ter zaslužimo tudi mi. Ostali nogometaši so odšli kot višek v ekipi ali pa na dodatno kaljenje v druge klube.

Slika

V nasprotni smeri pa je v klub prispelo devet novih nogometašev za katere smo porabili skupno 900k funtov. Klub je najprej okrepil
mladi srbski vezist Vojvodic, s katerim smo pogodbo podpisali že pozimi in se tako k nam seli zastonj. Iz brazilskega kluba Bahia je
na posodo do konca sezone prišel napadalec Fofao, katerega smo pa v tem trenutku tudi že odkupili in bo tako po koncu jesenskega
dela polnopravni član našega kluba. V klub nam je uspelo vrniti tudi pet v tujini kar uveljavljenih srbskih nogometašev in sicer
Mijailovic (večino kariere preživel na vzhodu Evrope v Wisli, Korona Kielce in Amkar), Karisik (tri leta igral za češki Slovan Liberec),
Gulan (večji del kariere bil član Fiorentine in igral na posojah po drugih klubih, zadnji dve leti pa član Modene), Jankovic (še en, ki je
večino kariere preigral v Italiji najprej za Palermo in nato še za Genovo) in še zadnji najbolj znan med temi visokorasli Zigic (kar štiri
sezone igral v Španiji najprej v Racingu ter nato tri leta V Valeniciji, nato pa prestopil na otok k Birminghamu). Kot zadnja pa prihajata
mlada nogometaša za prihodnost, saj s bosanske Sutjeske prihaja branilec, ki je tudi že debitiral za prvo ekipo Bosne in Hercegovine,
Sefkija Bekic in pa egipčannski krilni vezist Ahmed Nagy. Vsi igralci ki so v klub prišli v tem prestopnem roku so tako:
Milan Vojvodic,
Fofao,
Nikola Mijailovic,
Milos Karisik,
Nikola Zigic,
Nikola Gulan,
Sefkija Bekic,
Ahmed Nagy in
Bosko Jankovic.

Slika



Slika
V tem delu priprav nismo odigrali veliko pripravljalnih tekem, saj nam je preprosto zmanjkalo časa za njih in smo tako odigrali
samo dve, ostalo smo pa postorili individualno na treningih. Nasprotnika na teh dveh tekmah smo imeli kar težka, saj smo
naprej igrali proti ukrajinskemu Metalistu ter nato še proti romunskemu Cluju. S tekme smo uspeli izvleči zmago in remi s čimer
smo tudi zadovoljni.

Slika



Slika
Evropski pokal se je za nas začel že zelo zgodaj, saj smo začeli igrati že v prvem krogu in smo takrat bili še sredi priprav na novo
sezone ter so tako bili igralci še kar zelo utrujeni. Pot nas je tako najprej v prvem krogu vodila v daljni Kazahstan, kjer smo brez
večjih težav izločili ekipo Irtysh Pavlodar s skupnim rezultatom 5:2. V drugem krogu smo nato dobili malo bližji izraelski klub Maccabi
Haifa
, kjer smo večino posla naredili že na prvi tekmi v gosteh ko smo slavili z 3:1. Doma smo nato le še potrdili napredovanje z
zmago 2:1 in tako je bil skupni rezultat spet 5:2. V tretjem krogu nam je žreb namenil klub bivše Jugoslavije, saj odhajamo na Hrvaško
v Split, a ne k bolj znanemu Hajduku, vendar k ekipi RNK Split. Prvo tekmo smo odigrali doma kjer smo z zadetkom Zigica slavili z
minimalnih 1:0, nato pa še čez sedem dni na povratni tekmi v Splitu z 2:1. Tako smo se uvrstili z rezultatom 3:1 v zadnji krog
kvalifkacij za ligo Evropa, kjer smo pa dobili grškega velikana Panathinaikos. Prva tekma v Atenah je bila prava "ludnica", saj smo
že po šestih minutah tekme vodili z 3:0, ko smo zadeli v drugi, četrti in šesti minuti iz enajstmetrovke. Naši nogometaši so nato
zelo padli v koncentraciji na igro in vsi že mislili, da je konec kar nas je tik pred koncem tekme stalo zmage, saj smo v samem
zaključku tekme dobili dva zadetka in izgubili z 4:3. Na povratni tekmi nas je tako čakala težka naloga, vendar smo vedeli, če smo
lahko v Grčiji zadeli v prvih šestih minutah trikrat, da jih lahko presenetimo tudi doma. Gostje so nam najprej v 18 minuti preko
Srba Veselinovica zadali hladen tuš, vendar smo se nato zbrali in še do konca polčasa izid obrnili v svojo korist. V drugem polčasu
nam je pri Grkih šla na roku izključitev njihovega vezista, spet Srba, Radovanoviča, ki nam je tako nekoliko pripomogel, saj smo
samo štiri minute po njegovi izključitvi zadeli ter tako kronali zmago in napredovanje v skupinski del. Skupni izid iz obeh tekem je
tako bil visokih 6:5. Z uvrstitvijo v skupinski del smo tako še bolj izboljšali finančno stanje kluba, saj smo dobili 1.13M funtov.
Podrobnosti posameznih tekem:
|-------------------------------------------|
Radnicki 1923 2:1 Irtysh Pavlodar
Irtysh Pavlodar 1:3 Radnicki 1923
|-------------------------------------------|
M. Haifa 1:3 Radnicki 1923
Radnicki 1923 2:1 M. Haifa
|-------------------------------------------|
Radnicki 1923 1:0 RNK Split
RNK Split 1:2 Radnicki 1923
|-------------------------------------------|
Panathinaikos 4:3 Radnicki 1923
Radnicki 1923 3:1 Panathinaikos
|-------------------------------------------|

Slika

V skupinskem delu lige Evropa pa nam je žreb namenil kar zelo izenačeno skupino v kateri ni nekega velikega evropskega
kluba. Tako se bomo pomerili z nizozemskim Twente, avstrijskim Sturm Graz in še enim grškim klubom PAOK.

Slika

Naj dodam, da sta v skupinskem delu tudi druga dva srbska kluba in sicer Crvena Zvezda v skupini z Romo, Feyenoordom in Brago
ter Partizan v skupini z Werder Bremen, Lyon in Slaven Belupo. Seveda tudi njima želimo veliko uspeha, saj vsi delamo za skupen
cilj in to je izboljšanje srbskega nogometa.



Slika
V klub sem si pripeljal novega pomočnika trenerja, kateri je tako postal Dragan Kecman, ki je prej bil trener ekipe U-19 Partizana.
V nadaljevanju glede na to, da imamo sedaj poboljšane finančne pogoje lahko pričakujemo spremembe še na ostalih drugih položajih.

Od uprave smo dobili tudi zagotovilo, da se poboljšajo pogoji za trening v katerega bomo vložili 750k funtov in pogoji za mlade v
katerega vlagamo kar 3.2M funtov.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#26

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 19. Jul 2013 12:37

Dobra skupina, lahko napreduješ. :D

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#27

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 19. Jul 2013 13:15

Tu greš dalje od skupinskega, fix. :)

Uporabniški avatar
Dobljan
Prispevkov: 214
Pridružen: 13. Jul 2013 19:30
Klub: Arsenal FC

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#28

Odgovor Napisal/-a Dobljan » 19. Jul 2013 17:31

Bi mi lahko na kratko povedal kako najlažje začeti pri taktikah? Odigrov sm že 4 kola in sem trenutno na zadnjem mestu. Igrov sm skos 3-5-2 sam dej bom šu na 4-5-1.
http://www.hattrick.org/StartPage.aspx? Za več pomoči pri igri si preberi http://www74.hattrick.org/Help/BeginnersGuide.aspx
Najdeš me pod istim imenom.

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#29

Odgovor Napisal/-a m4ke » 20. Jul 2013 12:17

Na googlu si poglej malo vodiče za taktike in pa najprej poskušaj igrati z kakim boljšim klubom, da se najprej navadiš na igro.

Pa prosil bi moderatorja, če premakne ta dva posta v drugo, za to primerno temo. :gor:

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#30

Odgovor Napisal/-a m4ke » 20. Jul 2013 20:30

Slika

Slika
(Z rdečo barvo so obarvani igralci prve ekipe, klik na igralca je SS.)
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Vlada Avramov | GK | SRB | 187 cm | 76 kg | 35 | L7K |
Marko Knezevic | GK | SRB | 185 cm | 75 kg | 25 | L400K |
Marko Kostic | GK | SRB | 188 cm | 81 kg | 19 | L22K |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Duane Gillings | D (RC), DM, M (RC) | JAM | 181 cm | 79 kg | 19 | L240K |
Nikola Mijailovic | D (L), DM | SRB | 185 cm | 80 kg | 32 | L150K |
Nikola Gulan | D (L), M (LC) | SRB | 183 cm | 72 kg | 25 | L100K |
Vladimir Otasevic | D (C) | SRB | 190 cm | 86 kg | 28 | L200K |
Milos Karisik | D (C) | SRB | 185 cm | 75 kg | 26 | L350K |
Milos Tintor | D (C) | SRB | 201 cm | 93 kg | 28 | L1M |
Sefkija Bekic | D (C) | BIH | 178 cm | 77 kg | 18 | L160K |
Petar Pavlovic | D/WB (R) | SRB | 185 cm | 80 kg | 27 | L100K |
Kevin Robinson | D/WB (R) | JAM | 179 cm | 77 kg | 20 | L375K |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Dejan Babic | WB (L), M (RL) | SRB | 185 cm | 72 kg | 25 | L525K |
Milan Vojvodic | DM | SRB | 175 cm | 68 kg | 20 | L55K |
Dusan Martinovic | DM, M (C) | SRB | 182 cm | 75 kg | 26 | L70K |
Ivan Petrovic | DM, M (C) | SRB | 182 cm | 77 kg | 21 | L65K |
Ahmed Yao | DM, M (C) | CIV | 177 cm | 74 kg | 21 | L40K |
Dario Puric | M/AM (RC) | BIH | 182 cm | 78 kg | 28 | L170K |
Rajko Rep | M/AM (RC) | SVN | 177 cm | 71 kg | 24 | L1.1M |
Ahmed Nagy | M/AM (LC) | EGY | 174 cm | 74 kg | 18 | L325K |
Bosko Jankovic | AM (RLC) | SRB | 185 cm | 77 kg | 30 | L250K |
Stefan Nedeljkovic | AM (C) | SRB | 184 cm | 77 kg | 16 | L24K |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Basia Notse | AM (RL), ST | RSA | 189 cm | 86 kg | 20 | L450K |
Fofao | AM (RL), ST | BRA | 188 cm | 87 kg | 19 | L85K |
Nikola Zigic | ST | SRB | 202 cm | 96 kg | 34 | L30K |
Mbwana Samata | ST | TAN | 170 cm | 71 kg | 22 | L120K |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
(Najboljši mladinec)
Milic Jelenic
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|



Slika

Slika
Kdo je pred prvenstvom sploh upal pomisliti na kaj takega kot se sedaj dogaja. Verjetno nihče. V letošnji sezoni nam gre preprosto
odlično, lahko bi imeli celo celoten izkupiček točk, vendar smo si na eni tekmi v 93. minuti dali avtogol na drugi pa prejeli zadetek
v 94. minuti ter tako dve tekmi remizirali. V tem delu smo na medsebojni tekmi dobesedno povozili Zvezdo in ji nasuli kar štiri
zadetke. Proti koncu smo imeli nekoliko težave z napadalci, saj so bili skoraj vsi poškodovani in tako smo v napad porinili Rajka
Repa
, ki je svojo priložnost v konici odlično izkoristil in kar nekajkrat zadel.

Slika

Pogled na lestvico je naravnost izvrsten, saj imamo pred drugo Zvezdo šest točk prednosti, pred tretje uvrščeno ekipo pa že kar
velikih 15 točk. V tem delu prvenstva slabe rezultate niza spet drugi velikan iz Beograda Partizan, ki zaseda šele skromno 12 mesto
s samo tremi zmagami.

Slika

Med igralci imamo na samem vrhu v tem delu odličnega Babica, ki je prispeval šest podaj za zadetke. Prvi strelec v tem trenutku
je Nikola Komazec, ki je zadel 12 krat, vendar sta mu tik za petami Scepovic in Mudrinski. Med najboljšimi igralci lige pa tako kot
vsako leto spet Milos Tintor, kateremu družbo dela sedaj tudi Dejan Babic.

Slika
Povprečna ocena

Slika Slika
Zadetki in asistence



Slika
Tudi v pokalu Lav nam gre zaenkrat odlično, saj smo imeli ugoden žreb ter smo tako vse tri tekme odigrali doma. V naslednjem
krogu nam je žreb namenil Crveno Zvezdo in v tem delu se sedaj igrata že dve tekmi.

Slika



Slika
Da je letošnja sezona še popolna smo poskrbeli tudi v Evropi in se v skupini uspeli uvrstiti kar na prvo mesto ter tako uvrstiti
v nadaljnji krog tekmovanja. S temi dobrimi igrami v Evropi smo si priigrali kar nekaj dodatnega denarja, tako da so finance
sedaj že kar dobre. V skupinskem delu smo uspeli štiri krat slaviti, saj smo obakrat premagali Sturm in PAOK ter remizirali in
izgubili proti Twente-ju. Na teh šestih tekmah smo kar 12 krat zadeli in prejeli samo dva zadetka. V Evropi sta pri nas posebej
blestela Dejan Babic in Basia Notse, vendar je k temu uspehu veliko pripomogla tudi preostala ekipa. Podrobnosti iz tekem so:

Radnicki 1923 4:0 SK Sturm Graz
PAOK 0:3 Radnicki 1923
FC Twente 0:0 Radnicki 1923
Radnicki 1923 1:2 FC Twente
SK Sturm Graz 0:1 Radnicki 1923
Radnicki 1923 3:0 PAOK

Slika

V nadaljevanje tekmovanja so se poleg nas tako uvrstili še nogometaši Twente-ja. V naslednjem krogu nam je žreb namenil
francoski Sochaux, zmagovalec tega para se pa bo pomeril z zmagovalcem med ekipama Fenerbahce in Leverkusen.

Slika

Zelo dobro delo v skupinskem delu lige Evropa sta opravila tudi preostala dva srbska kluba in sicer je tudi Zvezda napredovala,
saj je v svoji skupini osvojila prvo mesto. Partizanu žal ni uspelo na zadnji tekmi osvojiti vsaj točko, saj so se v medsebojni
tekmi z Lyonom pomerili za napredovanje. Zvezda je v nadaljevanju pokala dobila ruski Anji.

Slika Slika



Slika
Okrepili smo tudi strokovni del kluba ter tako trenutno osebje zamenjali z bolj kakovostnim. V klub smo tako uspeli pripeljati
tudi nekaj znanih nekdanjih nogometašev. Okrepili smo se tako z:
Martin Petrov (skavt)
Raul Estevez (skavt)
Nicolas Gianni (skavt)
Junior (skavt)
Andres Silvera (skavt)
Milan Radovanovic (fizioterapevt)
Chago (trener)
Matias Lequi (trener)
Ariel Ibagaza (trener)
Michele Marcolini (trener)
Same Kwelle (športni direktor)

Povečali smo tudi svojo bazo nogometnih klubov s katerimi sodelujemo, saj smo na seznam dodali še enega velikana in
sicer kijevski Dinamo.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov