[FM 2013] SpartaP, Slovenija, Liverpool FC - aLi27 [zgo/kom]

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

[FM 2013] SpartaP, Slovenija, Liverpool FC - aLi27 [zgo/kom]

#1

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 10. Jul 2013 16:52

Slika
bring, bring, bring. (zvoni telefon).. Neodgovorjeni klici: 4! Številka: Tuja. Zanimivo si mislim. Če kdo želi kaj resnega, bo poklical še
enkrat. Vsaj ponavadi je tako. In ja, res je bilo. Bil sem na računalniku in bral novice.. Mama zapustila novorojenčka, Streljali tam in
tam.. Ko je zazvonilo. Javil sem se glas na drugi strani pa je dejal:
- Zdravo, sem Daniel Křetínský in zanima me, če sem dobil Duha?
(še en kreten sem si mislil): - Zdravo ste. Ampak, če nimate mikavne ponudbe trošite čas. Dovolj časa sem bil zdoma..
- Vem, sem se pozanimal. Češka, Praga. Dobro? Zasebno letalo, avto po tvoji izbiri, hiša v kateri želiš živeti..
(ni kreten, radodaren je): - Se da dogovoriti. Vodil sem Bayern, Sporting, Real.. Pod mojimi pogoji.
- Da. V kolikem času lahko prideš v Prago, da se dogovorimo?
(koliko me želi?): - Pridite vi v Maribor. Koliko časa potrebujete?
- Kje, kdaj?
(Res si želi tega): - Samo malo. (Google maps deluje - 6 ur potrebuje - sedaj je ura 20.03) .. Ob 2:30 pred hotelom Habakuk. Čakam vas do 2:45.
- Zmenjeno.
- Dobro, adijo, se vidimo!
- Nasvidenje!

Seveda ne ostaneš hladen, ko te kdo v teh časih pokliče za delo ampak nekaj sem se naučil v moji karieri: kazati moraš, da te nič ne gane. Nase
sem nadel adidasovo trinerko, ter neko jopco za 5€ iz new yorkera.. Nič posebnega. Ura je bila nato 2:10, odšel sem do Habakuka in začuda so bili
že tam. Dobro si rečem. Lahko bi odšli v notranjost a sem postavil še en pogoj: Odpeljimo se kakšen kilometer od tukaj. Ne želim, da prehitro pride
v javnost. Sprejeli so. Tudi jaz sem kasneje sprejel ponudbo kluba katerega predstavitev vidite spodaj:

Slika
AC SPARTA PRAGUE

Polno ime: Athletic Club Sparta Praha Fotbal, A.S.
Vzdevki: Železná Sparta (Iron Sparta)
Rudí (The Reds)
Ustanovljen: 16 November 1893 (119 years ago)
Stadion: Generali Arena, Prague (capacity: 20,854)
Chairman: Daniel Křetínský
Manager: Alen Duh
Liga: Gambrinus liga
Uvrstitev v sezoni 11/12: 2 mesto
Status kluba: Profesionalni
Finance: Dobre (klikni na besedilo)
Pogoji za trening: Top pogoji
Pogoji za mlade: Dobri
Evropsko tekmovanje: UEFA Europa League
Medijska pričakovanja: 1 mesto

EKIPA:
Slika


Tako, predstavitev ekipe je narejena, v naslednjem nadaljevanju pridejo priprave, ki pa jih ne bo veliko kajti v igri sem začel s datumom 10.7.2012, prvenstvo na Češkem se začne 30.7. Tukaj noter lahko puščate svoje komentarje - kaj vas zanima, kaj vam ni všeč itd.

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#2

Odgovor Napisal/-a m4ke » 10. Jul 2013 16:59

Všeč mi je izbira kluba, saj ne prihaja iz TOP5 lig. Tudi sam sem gledal, da bi igral češko ligo s Slovan Liberec, vendar ko sem videl, da Lukas Vacha ne igra več tam sem se premislil. :mrgreen: Želim ti veliko uspeha in pa predvsem to, da bi dobival dobre regen-e, saj jih češka da kar veliko. :gor:

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#3

Odgovor Napisal/-a Smile » 10. Jul 2013 17:04

Tudi meni se dopade izbira kluba. Prav tako mi je všeč, da si vse lepo postavil na sredino in seveda lepa prestavitev kluba. Kar tako naprej šef :gor:

pikijakob
Prispevkov: 78
Pridružen: 22. Dec 2011 23:44
Klub: HSV
Kraj: Gornja Radgona

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#4

Odgovor Napisal/-a pikijakob » 10. Jul 2013 21:01

Všeč mi je izbira tipa zgodbe in tudi klub katerega si izbral. Vidi se, da ima vse lastnosti kluba, ki se lahko v nekaj letih visoko dvigne v Evropi. Imaš super igralca v Kadlecu in upam, da ti bo lepo zabijal in, da ti ga bo uspelo zadržat v klubu. :gor:

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#5

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 11. Jul 2013 12:37

Slika

NOVINARSKA KONFERENCA

Tukaj sedite kot nov trener Sparte Prahe. Je to Vaša sanjska služba?
Sem zelo počaščen in navdušen, da sem lahko trener tako velikega kluba. Da, sanje se počasi uresničujejo.

Različni trenerji, različni cilji. Ali je liga vaša prioriteta?
Seveda, prvenstvo je moja prioriteta. Želim osvajati prvenstva s Sparto.

Kakšen je Vaš pristop do taktike?
Nogomet se seveda igra za gledalce, ki se radi zabavajo. Poskušali bomo igrati atraktiven, napadalen nogomet.

Kaj lahko pričakujemo v prestopnem roku?
Seveda bom v klub skušal zvabiti le najboljše igralce, ki jih lahko. A to ne pomeni, da bomo sedaj dajali velike odškodnine ali plače.

Kateri del ekipe bi radi okrepili? Obramba, veza, napad? Vratar?
O tem je še prehitro za govoriti. Moram najprej spoznati ekipo.

Veliko se govori, da bi lahko napadalec Leonard Kweuke zapustil klub?
Lahko potrdim, da je zanj veliko zanimanja a ne bo odšel. Ostaja v Sparti.

Slika
Ostaja

Kako ste zadovoljni s pogoji, ki vam jih je ponudila Sparta?
Pogoji so zelo dobri a niso boljši kot sem pričakoval. Sem pa zadovoljen.


PRIPRAVE ODDELANE

Slika

S pripravami sem zelo zadovoljen. V roku dveh tednov smo odigrali štiri tekme, ki so zadovoljile. Izkazal se je predvsem napadalni par
Vaclav Kadlec - Leonard Kweuke. Za slednjega je Tottenham sicer poslal ponudbo v višini 5.500.000€ a ga nisem spustil saj je podaljšal
pogodbo do leta 2016 in pričakujem, da ga lahko prodam za večjo odškodnino - star je sicer 25 let ampak vseeno. Eno izmed tekem je
za nas odigral tudi Matheiu Bodmer a ni navdušil zato mu nisem ponudil pogodbe. V vseh tekmah smo večinoma dominirali a je jasno, da
potrebujemo novega vratarja. Proti Anderlechtu sem osebno pričakoval poraz a smo odigrali zelo dobro in celo dvakrat povedli. Sedaj
nas čaka prvenstvo v katerem nam je cilj, da postanemo prvaki.

Slika


PRESTOPNI ROK? ZADRŽALI VSE NAJBOLJŠE!

Pred sezono je bil cilj, da ekipa ostane nespremenjena kar je tudi ostalo. A ni bilo lahko kajti bilo je dosti zanimanja predvsem za napadalni
par Vaclav Kadlec (PSG, AS Monaco - slednji je poslal ponudbo v višini 7.000.000€, ki sem jo odbil) in Leonardo Kweuke (odbita ponudba Spursov
v višini 5.500.000). Dobro, realno gledano bi nam ta denar prišel zelo prav kajti lahko bi morda boljše okrepili moštvo a menim, da smo ta rok
oddelali z desetico. Žal, sem moral kupiti tudi vratarja, ki nas je stal kar nekaj denarja. V glavnem trio Hausbauer - Kadlec - Kweuke je ostal.
Opp, počasi. Nisem še jih čisto zadržal, prestopni rok na Češki traja do 22.9. Zanimivo.. Pa prihodi? Moje nepisano pravilo je bilo očitno, da se
igralec mora pisati na S - Stojanović, Selnaes, Svensson, Stengel in Smithies. No, izjema je le fantastičen akedonski vezist Ibraimi.
No, v nogometu se stvari hitro spremnijajo in ker prestopni rok na Češkem ne traja do 31.8 pač pa do 22.9 je Montpellier HSC ponudil 2.000.000
za Josefa Hausbauerja. Glede na njegovo vrednost 725.000€ je 2.000.000€ povsem dovolj, če pogledam, da letos ne igram v Evropi na njegovem
mestu pa imam še Selnaesa, Svennsona, Stengela, Stojanovića, Holeka ter zastonj zamenjavo v Deanu Parrettu je povsem razumljivo, da sem
tega vezista prodal za 2.000.000€. Vratar Cech, ni zadovoljil zato sem z njim prekinil pogodbo in pripeljal Miko (Portugalec). Pogodbo sem preknil
tudi s Miroslavom Slepićko.

Slika
Desetico bo nosil tudi v Sparti

In še screen prestopov:
Slika


PRVENSTVO: PRIČAKOVNAO PRVI

V prvenstvu smo odigrali sedem tekem. Na petih smo zmagali, na eni izgubili in enkrat remizirali. Čeprav se meni ne zdi tako je naš napad trenutno
najboljši v ligi, najboljša pa je tudi obramba. Odigrali smo prvi "derbi" proti Brnu, na katerem smo zmagali. Odlična sta Vaclav Kadlec in Leonard Kweuke,
ki je na eni tekmi med 19. in 34. minuto zabil hat-trick. Ne bom preveč filizofiral glede samih tekem, na večini teh smo bili boljši imate pa tudi screen:

Slika


EVROPA JE KATASTROFA!

Da bom potreboval novega vratarja mi je bilo jasno. Že med pripravami smo namreč dobivali brezvezne gole. A da bo tako si nisem mislil. 23-letni vratar,
ki ima 3,5* CA in 4* PA je razočaral. Dobival je brezvezne zadetke že na prvi tekmi a smo se rešili. Na drugi se Debrecen pač ni ustavil in nas izločil. Žal
a tako je.

Slika


V POKALU ZANESLJIVO

Odigrali pa smo tudi prvi krog pokala proti drugoligašu. Zanesljivo:

Slika


LESTVICA IN STATISTIKA IGRALCEV

Slika

Slika

Tako, to je bil report do dne 20.9.2012. Naslednji pride ob novem letu.



Veseli me, da Vam je všeč izbira kluba in tip zgodbe, ki sem ga izbral. Nenazadnje se zgodba piše za Vas. Skušal bom čimbolj dobro prikazati kako poteka in upam, da ste zadovoljni s tem reportom. Če pa ne pa kar na dan s besedo kajti tako obliko zgodbe pišem prvič.

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#6

Odgovor Napisal/-a m4ke » 11. Jul 2013 13:43

Škoda, ker si prodal Husbauerja samo za 2M € kar se mi zdi glede na njegove ocene nekoliko premalo. V prvenstvu ti gre tako kot sem pričakoval da ti bo šlo. :gor: Čudi me nekoliko edino to, da si izpadel že v prvem krogu in to proti Debrecenu (4:0 :roll: ). Kaj imaš izbrano madžarsko ligo? Lahko daš SS lig ali pa napišeš katere vse imaš.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#7

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 11. Jul 2013 13:50

Bo kar screen, ker jih je res dosti. In ja, Madžarska je zraven. Glede Debrecena pa.. Prvič sem bil zaradi FM-ja res jezen.. Škoda za ta brezvezen izpad.
Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#8

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 12. Jul 2013 00:14

Slika

REKORDI

Ena izmed stvari, ki so zanimive so rekordi. Ni lepšega kot podreti kakšni klubski rekord.

#1
Slika

#2
Slika


OWOMOYELA IN JANKO

Po free transferju nas je okrepil Patrick Owomoyela. 33-letni branilec je nazadnje igral za Borussio Dortmund.
Dobili pa smo novega napadalca. Marc Janko, je bil brez pogodbe in sem ga najprej dobil na preizkušnjo. Zelo se je izkazal kajti v dveh tekmah
je zabil štiri gole. Nazadnje je igral za Porto. 10 tekem, 4 goli. Solidno za smučarja. Solidno za Avstrijca. Takoj sem vedel, da je izjemna zamenjava
za Kadleca in Kweukje, ki mimogrede ni zadovoljen. Ponudil sem mu pogodbo, z plačo 5.000€ na teden. Malo, veliko premalo zanj. Želel je 11.500€.
A to je tudi čar igre. Želiš igralca, nimaš denarja zanj. Prepričaj ga.. No, na koncu je sprejel mojo ponudbo, ki je nora. Ampak sprejel je. Imate screen.

Slika

Slika
Seveda se bodo po sezoni, ko bo več denarja pogoji spremenili



NISEM IZKORIŠČEVALEC.. LE IZGLEDA TAKO

Res je. Nisem izkoriščevalec in ne maram tistih, ki izkoriščajo. Karkoli, kogarkoli. Samo za to, da bi dobili kar želijo. A tokrat sem mogel. Mogel
sem izkoristiti predsednika. V dobro kluba. Kweuke želi oditi, ni zadovoljen tukaj. Ni zadovoljen z velikostjo kluba, z pogoji. Obljubil sem mu, da
bom Sparto pripeljal v Ligo prvakov. Že naslednjo sezono. In se zamislil.. Težko bo to storiti. Nimam magične palice, sedaj nisem pri ne vem..
Sportingu, Arsenalu.. Sedaj sem pri Sparti. Da, priznam. Igranje s Sparto mi predstavlja strahotni izziv. Ta klub želim pripeljati nekam visoko v
Evropi. Ali veste kaj je njihov največji uspeh v Evropi? Polfinale European Cupa v sezoni 1991-1992, to je zdajšnja Liga prvakov. Seveda si želim
ponovito tole. A dejstvo je, da bo zelo težko. Zato bom moral izkoristiti vse kar lahko. No in kaj sem dosedaj? Zaprosil sem za mnogo stvari in lahko
rečem, da veliko. Če bi mel posluh bi predsedniku zapel: Ti si moj sonček, moj zlati sonček ..

Slika
Slika
Slika


SAJ NI RES... PA JE.

Po šestih tednih se je vrnil na treninge.. In spet ga ne bo za pet tednov. Rad počiva fant ..

Slika


PRVENSTVO

Liga je v zelo slabem stanju. To je dejstvo. Zbrali smo namreč štiri poraze in tri remije ob devetih zmagah in smo še vedno prvi na lestvici.
Po polovici sezone lahko rečem, da sem srednje zadovoljen. Veliko stvari je še namreč za popravit - sploh igra v obrambi. A glede na dejstvo,
da ob prihodu v klub ni bilo časa za neke taktične eksperimente, da smo morali v dvajsetih dneh dejansko sestavit ekipo, jo uigrat za prvenstvo
je zadovoljujoče. Sedaj imam pred nadaljevanjem prvenstva 86 dni časa, da uigramo nekatere zadeve, da pridemo v nadaljevanje prvenstva
še močnejši.

Slika

Derbi proti Slaviji:
Slika

Poraz proti Plzenu:
Slika




POKAL

Tri tekme na katerih smo prevladovali. A ne pomenijo ničesar. Igrali smo proti nižjeligašem. Usti nad Labem prihajajo iz druge lige, Zapy
iz lige ali dve nižje. Ne najdem podatka. A fantje so tekme vzeli resno, se obnašali kot profesionalci. Pristop je razveseljiv.

Slika


PRVENSTVO.. LESTVICA..

Slika

Slika
Generali Arena bo okrog 100 dni brez uradne tekme...

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#9

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 12. Jul 2013 18:41

Slika

NA ČEŠKEM SE ZA EVROPO PRIPRAVLJA POZIMI!

Vedno dosedaj sem imel navado, da na Evropske kvalifikacije svojo ekipo pripravljam poleti. A tokrat tako ne bo šlo. Žal.
Enostavno je med koncom sezone in začetkom druge premalo časa. Morda se vam to sedaj zdi čudno ampak ni. Prvo tekmo
letos smo namreč odigrali 30.7 .. Sezona se konča 3.6. Torej mi ostane mesec in pol. S tem, da junija bodo nogometaši
defenitivno na počitnicah. Jep, na Češkem je vse po češko.. Nogometaši me zaradi tega zagotovo nimajo radi vendar jaz
sem dober človek, ti nogometaši imajo radi nogomet zato sem jim ga priskrbel. Med 21.12.'12 in 15.2.'13 sem jim uredil
kar 12 tekem - 2 manj kot nas čaka še v celem prvenstvu. Če so mislili, da sem jih mučil dosedaj. Ne, med temi pripravami
bo pravo mučenje. Rezultat namreč ni pomemben, 100% smo se posvetili taktiki. Bilo je kar uspešno. Razen zadnje tekme.
A vsi so dobili kazni, vsi so odigrali slabo in kazni tudi sprejeli. Bilo je dobro, na nekaterih tekmah smo imeli precej nesreče.
Naprimer Olimpijo smo, če se lahko tako izrazim posilili. Do 70. minute je bilo 65% posesti žoge v naših nogah. Oni niso imeli
niti enega strela. Vse je bilo tako kot sem hotel, uigrali smo se. To je to. Naj le še omenim: Maribor je igral v Ligi prvakov in
sicer zasedel zadnje mesto a sem na tekmo z njimi ponosen. Premagati udeleženca Lige prvakov. Ni kar tako, če pogledamo,
da smo pred parimi meseci izgubili proti Debrecenu, ki nato ni igral niti League Europa. Evo tekme:

Slika

KO SE KONČUJE, SE TUKAJ KOMAJ ZAČNE ...

... prestopni rok namreč. 25. januarja se namreč odpre prestopni rok za nas, konča pa se 21. februarja. Dobro. Prva tarča:
napadalec. Da, vem. Imamo zelo dober napad. A Kweuke pač želi oditi. Zanj se zanimajo PSG, Monaco, A.C. Milan. Žal a pač
tako je. Seveda, da ga nisem spustil Tottenhamu za 5.500.000€, ker pač nisem imel zamenjave pa tudi cena je bila prenizka.
Sedaj smo se okrepili z najbrž še boljšim napadalcem, za manj denarja. Torej: Kweuke lahko odide, če želi. A gremo lepo po
vrsti. Najprej nas je okrepil desni bočni. Romario, zastonj igralec iz brazilske Vitorie.
Naslednje v vrsti je bil odhod. David Lafata, je odšel v Al-Ittihad. Napadalec odšel, napadalec prišel. A ni zamenjava zanj. Pač
pa za prej omenjenega Kweukeja. Sedaj je še mlad a za češko ligo bo zelo dober. Ne želim namreč voziti nekoga takšnega kot
je bil Janko, ki bo želel oditi ob prvi ponudbi pač pa nekoga, ki bo rasel s klubom. Ne bo se namreč čez noč zgodilo, da bom prišel
do polfinala League Europa, čez nekaj sezon pa. Prav zaradi tega razloga sem pripeljal 18-letnega Mehičana. Carlos Fierro, nov
napadalec. Pa da omenim še malo razmetavnanje denarja.. Gre za enega branilca, Eduarda Schullerja. Romun, 18 let. Scouti so
mu pripisali potencial 4,5*. Seveda sem ga kupil. Za 160.000€. A kasneje takoj prekinil pogodbo. Žal. No pa da veste. Jaz to
pišem sproti. Pač, enostavno zgodilo se je. Montpellier HSC, spet. Tokrat Kweuke. Saj sem vedel, da se bo. A da bo ta klub. Ne,
nisem si mislil. Odšel je. Za 7.000.000€. Mislim, da najvišja prodaja v zgodovini kluba. Dobro, denar bo prav prišel. Potrebujem
športnega direktorja..., ne o strokovnem kadru ne bomo. Poskušal bom najti dobrega wingerja. Ciljam na Partizan. Ninkovič,
Marković. Čeprav se spomnite zgodbe s Standardom? Nana Asare, je bil zelo dober. Ali pa Sebastien Le Toux. Zanimivo, sedaj, ko
sem trener Sparte se spomnijam na Standard, Nacional da Madeiro. Kateri so bili dobri igralci tam? Bi lahko koga pripeljal? Dobro.
Asare v Tweneteju, Le Toux v Ameriki - Ninković! Partizan je sicer zapletal prestop. Želeli so 2.900.000 + 35% od naslednje prodaje.
Ne, ne. Želim, da gre denar le k nam. To je igralec, ki ga lahko prodam za okrog 12.000.000€. Spremenil sem ponudbo v 3.000.000€
s tem, da ne dobijo nič od naslednje prodaje. No lahko rečem: uspelo je. Nikola Ninković, je novi igralec Sparte. Upam, da bo on to
kar sem želel, da bo Ibraimi ..

Slika

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#10

Odgovor Napisal/-a Golman » 12. Jul 2013 21:49

Ninkovič ni toliko tehnični tip, je pa odličen podajalec, pa še zelo mlad in obetaven. Kaj pa vratarska pozicija?
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#11

Odgovor Napisal/-a m4ke » 14. Jul 2013 00:03

Uhhhh si pa imel kar veliko pripravljalnih tekem. ;) Okrepitve so mi všeč, predvsem zato, ker so vsi mladi. :gor: Fierro sem prepričan, da si bo podredil češke branilce in bo neustavljiv.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#12

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 14. Jul 2013 16:37

Slika

RAJE JIH NIMAM ...

... kot pa, da odžirajo denar. Športni direktor in pomočnik trenerja namreč. Pa saj nista naredila nič dobrega. Bila sta odpuščena.
Zdeneka Svobode in Jaroslava Hrebika več ni v klubu. Torej načrt je takšen: v klubu želim na položaju športnega direktorja Zlatka
Zahovića. Pa tudi več trenerjev bom rabil. Denarja pa ni: Zahović, želi plačo med 2100 - 2600€. Jaz mu lahko ponudim 1100€. Glede
trenerjev je tako: Lahko jih imam šest. imam jih šest. Torej: na board meetingu ne morem zaprositi za več denarja glede plač za
strokovni štab, lahko za igralce. Ter lahko zaprosim za več trenerjev. Bomo videli .. Dejstvo je, da to pišem sproti.

..[hr][/hr]..

SUMIM ..

... da me ima hčerka predsednika rada. Zakaj? Načrt za Zahovića sicer ni uspel tako kot sem si zamislil, sem pa dobil več denarja
in dovoljenje za več trenerjev. Pogledajte tukaj:

Slika
Slika

Nič, gremo v lov za trenerji in v lov za prostimi igralci.

..[hr][/hr]..

MLADI UPI

Kot vsi vemo se vsako sezono pojavi regeni. Dosedaj nisem imel dobrih igralcev na katere bi lahko v prihodnosti računal. Sedaj so
se pojavili nekateri:

SlikaSlika
SlikaSlika
Slika

..[hr][/hr]..

BRAVO UPRAVA!

Maribor ima povezavo s Chelseajem. Sparta ima povezavo z Juventusom! Prosil sem jih, da poiščejo neki "parent club," ki bo pripravljen
igralce pošiljat k nam na posojo. To so tudi storili. Predlagali so mi Romo ali Juventus. A ker je Juventusova ponudba boljša sem se odločil
za zebraste. Tako ali tako so mi ljubši (oprosti Pietro). Sedaj moram poiskati še feeder club. Da, bomo lahko pošiljali naše igralce na posojo
kjer se bodo razvijali, če ne bodo morali dobiti priložnosti pri nas..

Slika

..[hr][/hr]..

NE KAZNI PAČ PA TEAM MEETING

5 tekem, ena zmaga in štirje remiji. Igramo v nekem krču. Znamo voditi 3-0 in končati tekmo z rezultatom 3-3. Nisem želel igralcev mučiti
z kaznijo. Ne. Raje imam pogovor. Reagirali so dobro - bomo videli kako bo. Mimogrede: zadnja tekma je bila proti Teplicam. 1-1.

Slika

Vsi so reagirali pozitivno. Gremo torej po naslov!

..[hr][/hr]..

MEDIJI PIŠEJO, DA LAHKO ODIDEM, JAZ PA ŽELIM NOVO POGODBO

Slika

Torej: projekt Sparta Praga na vrh Evrope sem začel jaz. Tudi dokončal ga bom jaz. Sem že zaprosil za novo pogodbo. Bomo videli ..

..[hr][/hr]..

UREJENO

Kot sem rekel. Želim nadaljevati z delom pri Sparti. S Sparto želim postati prvak vsega na Češkem. Letos nam gre zelo dobro in uprava
ni videla težav pri ponudbi nove pogodbe. Moram pa reči, da so me malce razočarali. Želel sem pogodbo do leta 2018, dobil le do 2016.
Ampak dobro, bomo jo pa še enkrat podaljašli. Mislim, da so igralci bili malce negotovi zadnji čas s kom bodo nadaljevali delo v naslednji
sezoni. Jaz torej ostajam tukaj, kaj pa oni? Kdo bo nadaljeval to pot z menoj? Upam, da vsi.

Slika

..[hr][/hr]..

OD PRESTOPOV DOBIM PREMALO DENARJA ...

... zato želim, da v blagajno za nakupe priteče več denarja od prestopov. Pričakujem, da če igralca prodamo za 10.000.000€ bom jih dobil
vsaj 5.000.000, da kupim novega igralca. Ampak ne, vodstvo Sparte je imelo ta denar za druge stvari. Kam je dejansko šel? Ni denarja za
plače nogometašev, ni denarja za plače strokovnega štaba - denarja ni za ničesar! Dobro, vem, da bomo nagrajevali pogoje za trening itd.,
ampak vseeno. Zaprosil sem, da od transferjev dobim več denarja in zgodilo se je tole:

Slika

Upam, da je to res to..

..[hr][/hr]..

PRIŠEL JE GOSPOD POMOČNIK

Priznam, uničujem Maribor. Najprej sem jim speljal Ibraimija, nato Horjaka in Berberja sedaj pa še Gajsera. Naslednji na spisku želja je
Zlatko Zahović. Upam, da bo uspelo. A dejstvo je, da rabim ljudi, ki se morda že nekoliko poznajo med seboj. Pa še mariborski strokovni
štab je zelo dober. Torej tako je: moj novi asistent je Saša Gajser. Upam, da bo delal bolje od predhodnika. Ni pa to edina sprememba v
strokovnem štabu. Martin Kobylik, regen, je dosedaj bil "Head of Youth Development." S poudarkom na bil. Sedaj sem ga namreč odpustil
in na to mesto pripeljal hrvaškega strokovnjaka iz Dinama. To je Romeo Jožak.

Slika

..[hr][/hr]..

POKAL KONČNO SPET V NAŠI VITRINI

Po štirih sezonah suše v pokalu je tokrat spet lovorika naša. Pot do končne zmage je bila suverena. Morda prva tekma četrtfinala ne kaže
na to ampak lahko rečemo, da težav ni bilo. Navdušili smo sploh na povratni tekmi polfinala. Več v screenih:

Slika
Slika
Slika

Slika

Slika

Slika

..[hr][/hr]..

TUDI LIGAŠKI PRVAKI

Tako pa smo tudi prvaki. Ne bom rekel, da je bilo lahko. Bilo je zelo težko. Imeli smo veliko tekem, ki bi jih lahko odigrali mnogo
boljše. Imeli smo tekme na katerih smo povedli s 3-0 pa nato odigrali 3-3. Imeli smo tekme na katerih bi morali zmagati pa nismo.
A kljub vsemu sem zadovoljen. Dejansko imam raje, da smo težko prišli do naslova kot pa, da bi vse zmagali. Čar igranja ni v tem.
Zavedam se, da naslednjo sezono morda ne bomo prvaki. Igranje s Sparto je zelo težko kajti predstavlja izjemen izziv. Naj povem,
da sem v zimskem prestopnem roku scoutiral nekatere igralce, njihov report pa je prišel sedaj - junija! A počasi se bodo vse stvari
postavile na svoje mesto. V to sem prepričan. V roku petih sezon lahko pridemo do polfinala League Europa. To upam.. V predzadnji
tekmi bi lahko potrdili naslov prvaka. A smo izgubili. Ob Kadlecu obstaja še en igralec na katerega zelo računam - Nikola Ninković.
Moram reči, da takšnih igric še v football manageru nisem videl. Mediji ustvarjajo pritisk nanj. "Ninkovic gets pressure," pa razna
vprašanja na tiskovni: ali ni Ninković prejšnjo tekmo odigral pod nivojem? In to vse pred zadnjo tekmo proti Viktorii Plzen. A imel
sem odgovor za to. Namesto dosedanje 4-2-2-2 taktike sem postavil 4-2-3-1. Uspešno. Z Ninkovićem na AMC-ju. Pred tekmo sem mu
dejal naj se sprosti in odigra tako kot ve. In zgodilo se je.. Ninković je odigral zelo dobro tekmo. Že v prvem polčasu je asistiral in
zadel, v drugem po rdečem kartonu in prejetem zadetku hitro zadel. Nato še enkrat asistiral. Dokazal je, da lahko Sparta Praga
okrog njega gradi svojo igro. Sedaj me čaka zelo težko delo: Kadleca želijo Monaco, PSV, Wolfsburg. Moram ga zadržati, da nam bo
pomagal do Lige prvakov. Bomo videli kako bo. Glede lige.. Vse imate spodaj v screenih:

REZULTATI:
Slika

LESTVICA:
Slika

STATISTIKA:
Slika

IZGUBLJENA BITKA ZA PRAGO
Slika

REMI PROTI KONKURENTOM ZA NASLOV
Slika

PLZEN WHO?!
Slika

Slika
Slika
Slika


KDO VSE JE OSVOJIL NAGRADE?

Jonas Svensson, je postal najboljši mladi igralec na Češkem.
Najboljši trener na Češkem sem seveda jaz.
Alex Smithies, Jiri Jarosik in Vaclav Kadlec so bili uvrščeni v enajsterico sezone.
Vaclav Kadlec, je z 22 zadetki bil najboljši strelec prvenstva - 22 zadetkov je tudi rekord v Sparti
Vaclav Kadlc, postal tudi najboljši igralec na Češkem. Nagrado posveča meni, jaz upam, da bo zaradi mene tudi ostal..

..
..

Golman, tega sem rabil. Želim preiti na taktiko 4-2-3-1 s katero smo razbili Plzen v zadnji tekmi. A nekako igralce vleče k 4-2-2-2. Bolj zabijamo z dvema napadalcema. A potem kar je pokazal Ninković .. Mislim, da smo dobili tistega AMC-ja, ki ve podati, zabiti. Vratar? Izkazal se je Alex Smithies, ki ostaja na tej poziciji.

m4ke, glede na začetek prejšnje sezone in konec (gledano na datum) sem moral priprave na to sezono narediti pozimi. Zato takšno število prijateljskih.

Vsi: če kdo želi kakšen screen igralcev naj kar pove. Bi pa vas prosil, da so to screeni le mojih kajti imam nastavljeno, da ne vidim vseh atributov drugih igralcev, scouti pa delo opravljajo natančno. In pooočasi.

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#13

Odgovor Napisal/-a Smile » 14. Jul 2013 17:05

Izjemna zgodba, šef :D vsa čast, kar tako dalje!

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#14

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 14. Jul 2013 17:13

Ne prilizuj se s šefom. Ali pa najdi pravega.. :D Hvala drugače.

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#15

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 14. Jul 2013 17:25

Izjemno, kar tako naprej! 8-)

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#16

Odgovor Napisal/-a Golman » 14. Jul 2013 20:32

Solidno :mrgreen: Zakaj? Same tote furaš v klub :)
Super zgodbica, dosti screeno, regeni se mi zdijo kar dobri, predvsem tisti štirinajstletni pubec ;) Komaj čakam da jutri pridem do svojega kompjutera da malo spišem. Si pa dobro zmanipuliral upravo, pametno.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#17

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 14. Jul 2013 23:40

Slika
THIS IS SPARTA - SEASON 2!

..[hr][/hr]..

ČE NEKAJ OBLJUBIŠ SE TEGA DRŽI!

Se spomnite, ko sem napisal, da bomo izboljšali pogoje za trening? No, ne bomo jih.. Baje ni denarja. Ampak dobro, sedaj bomo morali
čimveč narediti s tem kar imamo na voljo. Seveda bo težko se kosati v Ligi prvakov z ne vem Atletico Madridom, ki ima izjemne pogoje
ampak bomo že nekako. Razumem, da nismo City, Monaco, da bi lahko vlagali denar tja kamor si jaz zaželim. Priznam pa, da sem vseeno
malce razočaran. Projekt je bil odobren. Če je bil takrat denar za to. Kje je sedaj?

Slika

..[hr][/hr]..

ČEŠKA IN EVROPA V NASLEDNJIH LETIH

To je stvar, ki mi je všeč. Za kvalifikacije za Champions League več ne bomo rabili biti prvaki. Torej, Liga prvakov se bo
igrala tudi, če ne bomo prvaki. Super! Nižje od drugega mesta ne bomo ..

Slika

..[hr][/hr]..

PRESTOPI

Uprava mi je predstavila pričakovanja za sezono - minimalna so osvojitev prvenstva. Najprej so mi za transferje dali 684.000€
in 101.000€ tedensko za plače. Trenutno porabljamo 94.777€ za tedenske plače. A vsi vemo, da pod podatki kluba piše koliko
imaš dejansko denarja za prestope in plače. Stanje je takšno: 8.980.277€ za prestope in 117.000€ za plače. Ne vem od kot in
res ne razumem. Ampak to je Češka kjer je zgleda vse mogoče. Kobenhaven mi je za Selnaesa ponudil 475.000€ kar sem gladko
odbil. Želim 2.500.000€. Smo v stanju, ko prodaja pač ni nujna. Nakupi pa tudi ne. Imam zelo dobro ekipo, ki jo želim zadržati
skupaj. Zaradi tega sem tudi zmanjšal transfer budget na 5.075.572€ s čimer se je wage budget povišal na 192.588€ na teden.
To je za skoraj 100.000€ več kot porabljamo sedaj. Čez tri dni se začne prestopni rok jaz pa sem brez športnega direktorja.
Med sezono je to šlo a sedaj sem mu ponudil: 2.400€ na teden. Lahko potrdim: Zlatko Zahović, je novi športni direktor Sparte.
Veliko igralcev pa je zapustilo klub. Nisem jim podaljšal pogodbe. To so: Vladimir Valicek, Martin Sus, Josef Divisek, Petr Putz,
Ondrej Krajak, Alexander Jakubov, Jakub Podany, Martin Jirous, Milan Svenger, Andrej Kerić, Ondrej Pavek, Jakub Rada
, ter
Martin Zeman in Milan Jirasek. Ti igralci so nas zapustili. Kdo pa je prišel? Začnimo pri najbolj izkušenemu: To je
bivši igralec Sparte, ki je nato odšel v Ajax odkoder se je preselil k Juventusu. Da, govorimo o Zdeneku Grygery. Zdenek Grygera,
ni bil pripeljan, da bi igral vsako tekmo pač pa z naslednjim razlogom: star je 33 let, lahko je tutor našim mladincem in tudi trener
v bodočnosti. Naslednji, ki je prišel je tako kot Zdenek zastonj a napaka skavtov. Potencial mu je bil pet zvezdic, ko je prišel pa
le tri in pol. 21-letni Španec, Andria Carmona je tako naslednji v vrsti za prodajo. Naslednji, ki je prišel je enako iz Milana. To je
Rodney Strasser. Bil je na preizkušnji in zadovoljil je. 23-letni vezist je podpisal enoletno pogodbo. Naslednji je prišel iz Granade
na posojo. To je ofenzivni vezist Diego Buonanotte. To je tudi, upam trditi, da zadnji prihod v Sparto letos. Namreč ne želim preveč
spreminjati ekipe.

..[hr][/hr]..

PRIPRAVE

Ni kaj reči..

Slika

..[hr][/hr]..

DOKAZALI, DA SMO NAJBOLJŠI NA ČEŠKEM

Sedaj lahko rečem, da smo pokorili Češko. In prvič v zgodovini kluba osvojili češki superpokal. Da, prav berete. To je
namreč komaj tretji superpokal na Češkem. Prvega je osvojila Viktoria Plzen prav proti nam. Drugega je osvojila Sigma
Olmuc. Sedaj pa smo na vrsto prišli mi. Z odlično igro smo premagali Mlado Boleslav. Seveda sem navdušen nad tem, da
osvajamo nove lovorike. A sedaj nas čaka povratna tekma v kvalifikacijah za Ligo prvakov..

Slika

..[hr][/hr]..

NAPREDOVANJE V EVROPI

Ki pa nikoli ni bilo pod vprašajem. Kroglice so nas namreč soočile s Širokim Brijegom, ki je bil mala malica. A čeprav je na
prvi tekmi vse od začetka izgledalo drugače. Bosanci so namreč povedli na začetku tekme in ob polčasu tudi vodii. Priznam
pomislil sem, da se nam spet dogaja Debrecen a sem moštvo uspel motivirati za drugi polčas kjer smo zabili tri zadetke.
Nato je bilo vse lažje. Na drugi tekmi smo morali zadeti enkrat, da potrdimo naše potovanje v tretji krog kvalifikacij za LP
a smo zadeli kar šestkrat! Suvereno smo potrdili naše napredovanje. V tretjem krogu nas čaka HJK.

Slika


..
..

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#18

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 15. Jul 2013 13:50

Slika
THIS IS SPARTA - SEASON 2 - REPORT 2

SCOUTING

Ker je scouting v Football Managerju izredno pomemben sploh pri tako malih klubih kot je Sparta je zanesljivo osebje
zelo nujno. Nekaj takšnega sem že pripeljal: Zlatko Zahović, na mesto športnega direktorja, Romeo Jožak na mesto
direktorja za razvoj mladih igralcev. A na scoutingu še nisem nič delal. Zato sem si sedaj vzel malo časa. In da. Odpuščen
je bil dosedanji šef scoutov, Jaroslav Sindelar. Šef scoutov Krasodar Rora je prišel iz Dinama. Prišli pa so še naslednji scouti:
Ilija Pantelić (Partizan), Horst-Dieter Höttges (zastonj), Mauro Innocenti (Bari), Dušan Trbojević (Partizan), Elvir Bolić (zastonj)
ter Blažo Radosavljević (Maribor).

Slika

..[hr][/hr]..

GAJSER ODPUŠČEN

Klub je vsako leto večji in vsako sezono lahko dobimo nekaj boljšega. Če je lansko sezono bil Saša Gajser najboljša izbira za pomočnika
trenerja sedaj to žal več ni. Sedaj sem najšel dolgoročno zamenjavo zanj. Bivši pomočnik trenerja Reala Madrida ter Capella pri Angliji,
Italo Galbiati je moj novi pomočnik.

Slika

..[hr][/hr]..

TOMAS UJFALUSI NOV BRANILEC SPARTE!

HSV, Fiorentina, Atletico Madrid.. To so imena velikanov za katere je igral. Sedaj se po 13-ih sezonah na tujem vrača na Češko. To je
Tomas Ujfaluši. Tomas je bil pripeljan na preizkušnjo, takoj sem pogedal njegov report in videl, da je najboljši branilec v klubu. Takoj
smo podpisali pogodbo, ni bilo nobenih težav. Sicer ne bo prva izbira bo pa vsekakor imel veliko vlogo pri osvajnaju novih lovorik.

Slika

..[hr][/hr]..

PA SMO TAM: LIGA PRVAKOV!

Primarni cilj je bilo šest tekem v Evropi in uvrstitev v League Europa po play-offu za Ligo prvakov. A nam je žreb bil naklonjen. V tretjem
krogu kvalifikacij za Ligo prvakov smo namreč dobili HJK s katerim smo suvereno opravili že na prvi tekmi, ki je bila v gosteh. Zmaga z
0-3 nam je že nekako prinesla napredovanje v naslednji krog. A urnik je bil zelo natrpan, ligaška tekma, dan počitka in nato spet tekma
v kvalifikacijah. Tega, ne bom nikdar razumel. Zimski premor je tako dolg kot v Sloveniji, če ne še daljši. Mi pa moramo igrati tekme na
vsaka dva dni. Spomnim se, da smo enkrat bili dvanajst dni brez tekme nato pa zgoraj opisana situacija. Če smo s HJK-jem opravili z lahkoto
je Lech Poznan bil druga zgodba. Na domači tekmi smo sicer zmagali s 3-1. A vseeno me je skrbel ta prejeti zadetek. To se nam ne sme več
dogajati. A vsekakor sem bil prepričan, da bomo zadeli na povratni tekmi. To tudi smo a smo vseeno izgubili. Krivec? Spet vratar, ki je na
koncu prejel oceno 5.8. Napredovanje je, a ostaja grenak priokus. Če bi v zadnjem krogu imeli koga močnejšega bi kaznovali takšno slabo
predstavo našega vratarja. Pa žreb za skupinski del? Glede na to, da smo bili v četrtem bobnu sem si želel čimmanjše velikane. In to smo
tudi dobili. Žreb je takšen, da se lahko uvrstimo na tretje mesto in s tem v izločilne boje Lige prvakov. Atletico Madrid, Braga in Galatasaray
vsekakor niso klubi, ki se jih moramo bati.

Slika
Tekme proti HJK in Lechu ter razpored za LP

..[hr][/hr]..

PRVENSTVO

Tukaj je bilo vse pričakovano. Glede na težki razpored smo morali drugo tekmo odigrati s praktično rezervno postavo, ki še ni bila ugirana
in pač izgubili. A zadovoljen sem s predstavami kajti v petih tekmah smo štirikrat zmagali in enkrat izgubili. Boljši začetek kot lani. Lahko
rečem, da se je najbolj izkazal Nikola Ninković. Tri ligaške tekme in šest zadetkov je izjemna statistika za napadalnega vezista. Screen
tekem:

Slika

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#19

Odgovor Napisal/-a Smile » 15. Jul 2013 13:56

Izjemna zgodba. Dopade se mi, da opišeš vse, kaj se ti dogaja v klubu. Super rezultati. V Ligi prvakov pa lahko prideš tudi naprej. Vsa čast :D

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#20

Odgovor Napisal/-a m4ke » 16. Jul 2013 00:35

Ko sem videl ono sliko kjer je Beckham gor sem najprej pomislil, da si njega pripeljal. ;D Z uvrstitvijo v LP si verjetno kar lepo poboljšal finance in še ka srednje težko skupino si dobil, tak da še dodaten zaslužek.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti