[FM 2013] SpartaP, Slovenija, Liverpool FC - aLi27 [zgo/kom]

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#31

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 21. Jul 2013 22:00

Lepo ti gre, ni kaj. Naslednjo sezono pa še kaj več v Evropi, pa bo to to.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#32

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 21. Jul 2013 22:03

Ne. Še vedno mi je cilj le skupinski del katerega koli tekmovanja..

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#33

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 21. Jul 2013 22:06

Že že, ampak saj vidiš, da je ekipa sposobna več kot le to. :)

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#34

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 22. Jul 2013 20:33

Slika
THIS IS SPARTA - SEASON3 - REPORT 1

PRED SEZONO:

SPONZORJI:
Slika

Kot ste lahko iz screena videli imamo novega dobavitelja dresov. To je sedaj postal ADIDAS kako pa novi dresi izgledajo
lahko premierno vidite tukaj. Naj dodam še, da je nov sponzor AUDI:

Slika Slika Slika

DENAR ZA TRANSFERJE:

Klub raste iz leta v leto z njim pa tudi finance. Tako imam letos na voljo 12.110.000€ za prestope. A ni nujno, da bom vse porabil,
ker imamo že močno moštvo. Bomo videli kako bo z odhodi.

ODHODI / PRIHODI:

Tomas Rosicky (retire - sedaj deluje v klubu kot trener)
Aleš Čermak (out - free)
Ondrej Karafiat (out - free)
Jiri Skalak (out - free)
Richard Machac (out - free)
Luboš Adamec (out - free)
Milan Ćerny (out - free)
Roman Polom (out - 50.000€ v Bohemains)
Pedro Franco (in - 3.700.000€ iz Besiktasa)
Bernard Malanda (in - 2.200.000 iz Zulte Waregem)
Martin Milec (in - 1.100.000€ iz Maribora)
Zdenek Grygera (out - free)
David Edgar (in - free)
Jiri Jarosik (out - 50.000k v B. Jerusalem [Izrael])
Tomac Vaclik (out - 240.000€ Olympiakos)

PRIPRAVE:

Zadnja uradna tekma v lanski sezoni je bila 2.6.2014, prva uradna v tej sezoni bo 19.7.2014. Zelo malo časa torej, če upoštevamo,
da imajo igralci po koncu sezone zaslužen počitek. Iz tega razloga smo odigrali le dve prijateljski tekmi proti nižjerangiranim klubom.
Prvo tekmo smo odigrali proti Crveni Zvezdi in Triglavu. Na prvi tekmi sem dal igrati vse novince, ki so prišli ter nekatere mladince.
Tekma se je končala z remijom 0-0. Na drugi tekmi pa so igrali prvotimci in Triglav razbili s 5-0. Sedaj nas čaka superpokalna tekma
proti Teplicam, ki so nas premagale v finalu pokalnega tekmovanja.

KAPETAN:

Pred prvo tekmo sem moral določiti kapetana. Ta čast je pripadla Sebastianu Kehlu. Determation in influence sta tisto na kar gledam
pri izbiri kapetana - Kehl ima oboje 18. Upam, da bo naše "mladce" vedel pravilno voditi.

ŽREB ZA LIGO PRVAKOV:

Tokrat začenjamo pot proti Ligi prvakov v tretjem predkrogu. Žreb je določil, da bomo igrali proti IF Elfsborg.

SUPERPOKAL:

Ta tekma je zame pomenila neko prelomnico. V prvi uradnih tekmi v tretji sezoni bom stotič sedel na klopi Sparte. Želel sem, da ta
tekma mine tako, da bomo na koncu lovoriko dobili mi. To smo tudi storili. Teplice smo nadigrali .. Prva uradna tekma v tretji sezoni
in prva lovorika. Naj se tako nadaljuje ..

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#35

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 23. Jul 2013 14:21

Slika
THIS IS SPARTA - SEASON3 - REPORT 2

ODHODI / PRIHODI / PODALJŠANJA POGODB:

Marc Janko - (posoja v SV Ried)
Lubomir Kubica - (prišel kot trener)
Ivo Sedlacek - (16 letnik, levi winger iz Mlade Boeslav)
Nikola Ninković (podaljšal do leta 2019)

.[hr][/hr].

Z IZJEMNO IGRO V ZAGREBU DO LIGE PRVAKOV!

Letošnja pot do Lige prvakov ni bila tako enostavna kot sem si mislil, da bo. Tokrat smo začeli svojo evropsko pot v
tretjem predkrogu kvalifikacij za Ligo prvakov proti švedskemu Elfsborgu. Tukaj je šlo vse brez zapletov. Gostujočo
tekmo smo zmagali 2-0 nato pa še doma potrdili zmago z zadetkom Kadleca v enajstminuti. A zaradi pomanjkanja
"čeških" igralcev smo imeli težave pri registraciji igralcev. To je bilo pred tekmo z Dinamom. Bil sem prisiljen, da za
en dan odidem na počitnice. In v tem enem dnevu se je zgodila prva tekma. Nisem mogel nič narediti. Dinamo nas je
premagal z 0-1. Na domači tekmi. Priznam, da sem že podvomil o napredovanju a ekipa je naredila lepo presenečenje.
Na eni tekmi smo videli dva hat-tricka. Vaclav Kadlec in Nikola Ninković sta oba zabila po trikrat za zmago 6-1. Sprašujem
se kako bi bilo na prvi tekmi, če bi lahko nastavil taktiko ..

Slika

Pa žreb skupinskega dela? Tokrat smo bili bistveno težjo skupino kot lani. Padli smo namreč v skupino C skupaj z madridskim
Realom, Liverpoolom in Leverkusnom. A potrudili se bomo za kakšno točko ali dve..

.[hr][/hr].

Slika
SLOVENIJA

Na moj naslov je prišla nadvse zanimiva ponudba. Ni se še zgodilo, da bi Slovneija odpustila selektorja in izrazila željo po meni.
A vse je enkrat prvič in sedaj se je zgodilo tudi to. Sprejel sem ponudbo zaradi tega, ker mi tudi to predstavlja določen izziv ter
zaradi tega, ker se lahko pojavi kakšen dober regen, ki bi mi koristil v Sparti.. Naj povem, da bo moj pomočnik pri Sloveniji bil
Italo Galbiati, ki to delo opravlja že pri Sparti. Vloga pomočnika trenerja je bila sprva ponujena Darku Milaniču, ki pa je ponudbo
zavrnil.

Slika

Slovenijo bom prvič vodil na prijateljski tekmi proti Andori nato pa se bodo začele kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2016.
Nahajmo se v skupini C skupaj z Anglijo, Finsko, Izraelom in Luksemburgom. Realni cilj je drugo mesto a verjamem, da lahko
presenetimo Anglijo.

.[hr][/hr].

Slika
DEBI NA SLOVENSKI KLOPI OKRONAL Z VISOKO ZMAGO

Pa sta prišli prvi dve srečanji zame v vlogi selektorja Slovenije. Prva tekma je bila fantastična, zrušili smo tri rekorde. Proti Andori
smo namreč zmagali kar 8-0 kar je pomenilo: najvišjo zmago v zgodovini naše reprezetance, največ zadetkov v zgodovini naše reprezetance,
Robert Berić pa je zrušil poseben rekord. Zabil je namreč kar pet zadetkov kar še ni uspelo nikomur.. Fantje so se odlično odzvali na
taktično zamisel, sedaj smo se morali osredotočiti na prvo kvalifikacijsko tekmo proti Luksemburgu. Vmes smo potrdili tudi novo
prijateljsko srečanje: Romunija, 19.11.2014. To bo zelo dober test za nas. No tekma proti Luksemburgu se ni začela dobro za nas. V 5
minuti srečanja se je poškodoval Haris Vučkić, zamejal ga je Rene Mihelič. A štiri minute kasneje smo že videli prvi gol. Zabil ga je kdo
drug kot Josip Iličić. Še naprej smo prevladovali a je Luksemburžane reševal njihov vratar Viola. A le do 38. minut, ko je Robert Berić po
podaji Mihelića zvišal vodstvo na 0-2. V 66. minuti je spet zadel Josip "Jojo" Iličić, ki dokazuje, da je eden izmed najboljših v naši ekipi.
Že minuto kasneje, v naslednjem napadu, pa nov zadetek za našo reprezetanco. Zabil je Josipov soigralec pri Palermu, Armin Bačinović.
In ta taktika ne bi bila tako dobra, če ne bi zadel tudi branilec. To je v 78. minuti uspelo Dominicu Marohu. Do konca tekme je nato ostalo
pri rezultatu 0-5 in našem (presenetljivem) vodstvu na lestvici po prvi tekmi. Naslednja tekma, ki bo odigrana bo proti Izraelu v Ljudskem vrtu.

Slika

.[hr][/hr].

TUDI S SPARTO ODLIČNO

Lahko rečem, da sem s tem saveom zelo zadovoljen. S Sparto mi gre odlično, prvič v igranju Football Managerja pa sem dobil ponudbo, da
postanem selektor svoje domovine. Potem, ko sem zelo dobro debitiral na slovenski klopi je čas, da se spet vrnemo k Sparti. Tudi tukaj
gre zelo dobro a v oči bode remi proti Baniku kajti na tej tekmi smo bili zelo dobri a zaradi bunkerja domače ekipe nismo imeli veliko
priložnosti za zaključni strel. Na lestvici tako vodi Viktoria Plzen, ki ima 18 točk, drugi smo mi, tretja pa Sigma Olmuc, ki ima tako kot
mi 16 točk.

Slika

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#36

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 26. Jul 2013 14:05

Slika
THIS IS SPARTA - SEASON3 - REPORT 3

PRIHODI / ODHODI / PODALJŠANJA POGODB

Pavel Rada (fitnes trener) podaljšal pogodbo do 2019
Andy Awford (trener - obramba) podaljšal pogodbo do 2019
Zlatko Zahovič (športni direktor) podaljšal pogodbo do 2019
Blažo Radosavljević (scout) podaljšal pogodbo do 2019
Alex Smithies (vratar) podaljšal pogodbo do 2019


.[hr][/hr].

BREZ KONKURENCE V PRVENSTVU!

Konkurenca. Beseda, ki obstaja za nas le na papirju - vsaj kar se tiče prvenstva. V šestnajstih tekmah smo namreč 14x zmagali
in le dvakrat remizirali. Mislim, da ni kaj za govoriti pač pa ... Lestvica in rezultati tekem bodo vse povedali:

Slika

Slika

.[hr][/hr].

ISTA ZGODBA TUDI V POKALU ...

Kot ste prebrali v naslovu .. Tudi v pokalnem tekmovanju smo suvereni. Tako izgleda:

Slika

.[hr][/hr].

TUDI V LIGI PRVAKOV DOKAZALI, DA SMO DOBRA EKIPA

V Ligi prvakov lahko rečem, da smo odigrali nad pričakovanji. Vse do zadnje tekme smo bili v igri vsaj za napredovanje v
Ligo Europa oziroma za celo napredovanje iz skupinskega dela Lige prvakov! Računica je bila zelo preprosta: Liverpool je
moral izgubiti proti Realu, mi pa premagati Leverkusen. A na našo žalost se ni zgodilo nič od tega. Liverpool je premagal
Real, Leverkusen pa nas in tako smo končali na zadnjem mestu z velikimi štirimi točkami. Realno gledano: v tej skupini
smo bili popolni outsajder in mislim, da smo odigrali zelo dobro. Seveda je zaradi lanskega uspeha takšen izpad, priznam,
veliko razočaranje a tako pač je.

Slika

.[hr][/hr].

Slika
IZRAEL

Najprej je bilo potrebno izbrati 23 igralcev za tole srečanje. Odločil sem se za ta seznam:

Slika

Tekmo smo pričakali v sproščenem vzdušju in na prvem mestu skupine C v kvalifikacijah za EP2016. Povratnik v izbrano
vrsto je bil Valter Birsa, ki je odlično nadomestil Harisa Vučkića. Odigrali smo zelo dobro tekmo in ob pomoči občinstva v
Ljudskem vrtu proti Izraelu prišli do zmage s 4:0. Spet je z dvema zadetkoma zablestel Robert Berič. Ta zmaga je poskrbela,
da ostajamo na vrhu skupine C. Naslednja tekma?

.[hr][/hr].

ROMUNIJA

Pa je pred nami po Andori, Luksemburgu in Iraelu malo večji test - Romunija. Zaradi poškodbe je iz seznama odpadel Kevin Kampl,
prvič pod mojim vodstvom pa je na seznamu tudi Goran Cvijanović. Seznam izgleda tako:

Slika

A nato se je poškodoval Mišo Brečko. Namesto njega sem se odločil, da dobi vpoklic Žiga Kous. Tekmo smo začeli zelo dobro in prevledovali.
V 39. minuti se je poškodoval Josip Ilićić namesto njega je v igro vstopil Dejan Lazarević. V 45. minuti smo videli prvi gol. Zabil je Robert
Berić po podaji Trajkovskega a je sodnik razveljavil zadetek. A drugega v 53. minuti ni mogel. Nad Berićem je bil storjen prekršek, prosti
strel je izvajal Goran Cvijanović in zadel za 0:1. V 66. minuti so Romuni preko Reusesca izenačili. Do konca tekme je ostalo 1:1 a lahko rečem,
da smo odigrali zelo dobro. Romuni so namreč po imenih kvalitetnejša ekipa, redno igrajo v klubih.

Slika

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#37

Odgovor Napisal/-a m4ke » 26. Jul 2013 14:26

Na Češkem po pričakovanjih odlično, imaš odlično obrambo. :salute: V skupini LP tudi tebi težka skupina, vendar si kar dobro odnesel iz teh tekem. Lahko daš ali pa napišeš postavo s katero igraš pri Sloveniji. :gor:

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#38

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 26. Jul 2013 15:57

Imam dve formaciji:

Slika
Slika

Večinoma uporabljam tisto prvo čeprav bom na naslednji prijateljski tekmi igral z drugo, da vidim kaj nam bolj ustreza.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#39

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 27. Jul 2013 15:28

Pogajamo se o plači... On želi 69.000€ p/w, jaz mu lahko dam "le" 41k.. Če pride, pride zastonj ..

Slika

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#40

Odgovor Napisal/-a m4ke » 27. Jul 2013 16:02

Jaz ga na tvojem mestu ne bi vzel. Glede na ostale igralce bi imel verjetno dosti večjo plačo in to lahko povzroči, da imajo mogoče nekateri igralci v klubu v pogodbi, da se tudi njim mora nato povečati plača. :gor:

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#41

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 28. Jul 2013 13:03

Slika
THIS IS SPARTA - SEASON3 - REPORT 4

PRIHODI / ODHODI / PODALJŠANJA POGODB

Leandro Paredes (iz Boca Juniors za 3.700.000 + Jim Varela)
Jim Varela (v Boco - P/Ex)
Vlastimil Vidlicka (free)
Ondrej Svejdik (free)
Patrick Owomoyela (free)
Herman Stengel (na posojo v Diusburg)
Samuel Fernandes (free)
Nicolas Anelka (trener)



.[hr][/hr].

ZAVLEKLO SE JE A TRENING CENTER JE DOKONČAN!

Se še spomnite, ko sem enkrat napisal, da se pogoji za trening ne bodo dokončali? No sedaj so se in prišli smo do TOP
pogojev za trening kar nam bo omogočalo še boljše rezultate.

Slika

.[hr][/hr].

PRIPRAVE

Nad temi pripravami sem iskreno rečeno razočaran. Tekmeci niso bilo težki, mi pa smo na dveh tekmah ostali brez zmage. Res je,
da smo prevladovali a morali bi zabiti kakšen zadetek več.

Slika

.[hr][/hr].

V PRVENSTVU ŽE ENO LETO BREZ PORAZA!

Ker bo naslednja ligaška tekma komaj 4.4.2015 lahko ponosno rečem, da je moja ekipa v prvenstvu nepremagana že eno leto! Zadnji
poraz smo namreč doživeli 26.3.2014, ko nas je z 1-0 premagal Banik Ostrava, kateremu smo se slabo leto pozneje oddolžili za poraz
kajti na domači tekmi smo jih premagali kar z 14-1! Na lestvici imamo že neulovljivo prednost trinajstih točk devet tekem pred koncem.
Ruud Gullit, iz obupanosti zapustil Plzen in se preselil k PAOK-u.

Slika

Slika

.[hr][/hr].

Slika
TURČIJA IN ANGLIJA

Na tokratnem seznamu zaradi poškodbe ni bilo Roberta Berića, po poškodbi pa se je vrnil Haris Vučkić.

Slika

A takoj po objavi tega seznama je prišlo do menjav. Poškodovala sta se namreč Haris Vučkić namesto katerega je vpoklic dobil Kevin Kampl ter
Dominic Maroh. Namesto njega Matic Maruško!

TURČIJA:

Pred tekmo s Turki se je poškodoval Boštjan Cesar namesto njega pa nisem mogel poklicati zamenjave. Poškodoval se je namreč "prepozno."
Za samo tekmo sem malo preizkušal drugo varianto. 3-1-4-1-1. V obrambi so tako ob odsotnosti Maorha in Cesarja, ki bo proti Angliji lahko
igral (tokrat ni igral preventivno) zaigrali Delamea Milnar, Maruško in Balažic. Na položaju defenzivnega vezista je začel Armin Bačinović, v
vezni vrsti Milec, Kurtić, Cvijanović, Birsa, za napadalcem Ilićić, Matavž pa je začel tekmo kot napadalec. Na vratih je tokrat svojo priložnost
dobil Jan Oblak. Zaradi odsotnosti obeh kapetanov je kapetanski trak dobil Josip Iličić. Jan Oblak, je priložnost dobro izkoristil saj je v 12.
minuti ubranil enajstmetrovko, a se je žoga nato vseeno znajšla v golu. Odbila se je namreč do Töreja, ki je povedel Turke v vodstvo.
Prvo resno priložnost smo si prigrali v 33. minuti, ko je Tim Matavž z Demirelom bil 1 na 1 a priložnosti ni izkoristil. Nato se do 75. minute ni
zgodilo nič resnega nato pa je zadel Burak Yilmaz. Do konca tekme je ostalo pri 2-0 za domačine, ki so nas popolnoma nadigrali. Slab obet za
tekmo pred Anglijo ..

ANGLIJA:

V tekmo smo odšli s ciljem, da izržimo vsaj točko. Temu primerna je bila tudi postavitev. Štirje branilci (Milec, Balažic, Cesar, Maruško),
dva defenzivna vezista (Krhin in Bačinović), dva bočna igralca (Birsa, Kampl), eden igralec za napadalecm (Iličić) ter napadalec (Matavž).
Na vratih je tokrat stal Samir Handanović. A že od začetka ni nič kazalo na to, da bi lahko naredili kaj velikega. Wayne Rooney je v 45
sekundi zabil za 1-0, nato pa se je v deseti minuti minuti poškodoval še Kampl. Zamenjal ga je Mihelić. V 16. minuti je bilo že 2-0 za Angleže.
Spet Wayne Rooney. Do konca polčasa je Anglija prevladovala in nismo morali biti zadovoljni z igro. Zato sem fantom dejal, da naj zaigrajo
boljše, postavil tudi bolj napadalno različico 4-2-3-1. Zaigrali smo veliko boljše, Joe Hart pa je za razliko od Handanoviča imel svoj dan in
Angliji pribranil zmago z 2-0. Ostajamo na drugem mestu kar je tudi cilj za te kvalifikacije.

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#42

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 29. Jul 2013 22:43

Slika
THIS IS SPARTA - SEASON3 - REPORT 5

PRIHODI / ODHODI / PODALJŠANJA POGODB

Simon Grand podaljšal pogodbo do leta 2018
Marc Janko (prekinjena pogodba)

.[hr][/hr].

PRVAKI ŽE ŠEST TEKEM PRED KONCEM, TRETJIČ ZAPORED!

Izjemen uspeh lahko rečem. Če smo v prvih dveh sezonah morali čakati vse do zadnjega na naslov prvaka tokrat temu ni tako. Prvaki
smo namreč postali že šest tekem pred koncem prvenstva, pa še druge tekme proti drugouvrščenemu Plznu še sploh odigrali nismo.

Slika
Odigrane prvenstvene tekme po zadnjem reportu

Slika

S tem uspehom pa sem postal tudi uradno najboljši trener v zgodovini prvenstev na Češkem:

Slika

S tem naslovom smo si zagotovili sproščen zaključek sezone v katerem bodo definitivno dobili priložnost nekateri mlajši igralci. Čeprav
moram povedati, da je 16-letni Simon Grand letos že odigral enajst prvoligaških srečanj. V drugem delu sezone je igral na vseh tekmah!
Nadaljevanje sezone smo odigrali izjemno. Proti Slovackem smo dosegli zmago 12-0 ob čemer je 17-letni Martin Lukas zabil pet zadetkov!
Izpostaviti še gre zmago nad Plznom (7-0!!!) ter zadnjo tekmo proti Pribramu. Slednjo zaradi slovesa Tomasa Ujfalušija ter Tomasa Zapotocnyja.
Slednji zabil iz enajstmetrovke. Sedaj se mi (iskreno povedano) v glavi pojavlja vprašanje, če naj še naprej vodim Sparto. Zadnje tri tekme
so bile namreč vesoljske.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


.[hr][/hr].

TEPLICAM SMO SE ODDOLŽILI!

V pokalu smo pričakovano prišli vse do finala kjer smo se spet pomerili s Teplicami. To je ta klub, ki nas je premagal v lanskem finalu tokrat
pa ni bilo tako. Drugi zadetek za nas je zabil Ivo Sedlacek, ki je potencialna menjava za Vaclava Kadleca!

Slika

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#43

Odgovor Napisal/-a m4ke » 29. Jul 2013 22:48

Kaj, a to zadnje čase oni igrajo z manj igralcev proti tebi. :lol: Fierro pa kar skoraj enkrat več golov kot drugi. :nene:

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#44

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 29. Jul 2013 23:17

To je še huje kot slovenska liga. Sparta, pol 100 let nič, nato pa ostali. Ajde najdi si nov klub, vidiš, da maš predobro ekipo že. :D

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#45

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 30. Jul 2013 13:04

Slika

Slika

LUKSEMBURG:

Po dveh porazih nas sedaj čaka Luksemburg. V reprezetanco sta se vrnila Haris Vučkić in Robert Berić, ki je zadeval in bo
zato dobil prednost pred Matavžem na tekmi proti Luksemburgu. Na igrišče sem poslal najmočnejšo enajsterico v tem
trenutku. To se je izkazalo za dobro potezo kajti Armin Bačinović je v 23. minuti iz prostega strela zabil za 1:0. Tako je
tudi ostalo v prvem polčasu. Pri našem vodstvu. Naslednjič je Ljudski vrt eksplodiral v 49. minuti. Po dvojni podaji Vučkiča
in Iličića je Haris zabil za 2:0. V 63. minuti sem naredil zamenjavo. Goran Cvijanović v igro iz igre Valter Birsa. "Cvijo" je
v 69. minuti lepo podal do Roberta Berića, ki je povišal vodstvo na 3:0. Ostalo je pri naši zmagi z 3:0 in to je bila lepa
popotnica za tekmo proti Finski.

FINSKA:

Še druga kvalifikacijska tekma v štirih dneh in drug v Ljudskem vrtu. Tokrat proti Finski. Bili smo veliki favoriti kar smo
morali dokazati na igrišču. Takoj smo prevzeli pobudo. Prva prava priložnost je bila že v drugi minuti srečanja a na gol smo
morali čakati do osme minute, ko je iz enajstmetrovke zadel Valter Birsa. A nato šok. Finci so zadeli po proti napadu in po
prvem strelu na vrata Handanovića v 14. minuti. Kljub temu, da smo prevladovali celi prvi polčas sem fantom povedal, da
sem nezadovoljen z njihovo igro. V 60. minuti so Finci povedli z 1-2 zato sem v igro poslal Lazarevića in Mihelića. V 84. minuti
je slednji podal Birsi, ki je zabil za 2-2. Dve minuti kasneje pa dosegel hat-trick! Zgleda, da so se fantje po vodstvu Finske
prebudili kajti v 88. minuti je z glavo zadel še Željko Filipovič. Željku je podal Valter Birsa. Do konca tekme je ostalo pri 4-2
in naši zmagi.

Slika

.[hr][/hr].

Slika
DVIG NA EVROPSKI LESTVICI LIG

Češka prva liga je skočila na petnajsto mesto Evropskih lestvic. To pomeni, da ostajam pri Sparti kajti pripeljal bom lahko veliko
boljše igralce kar pomeni tudi, da si lahko obetamo boljše igre tudi v Evropi. Sicer bo malce ob teh okrepitvah nekoliko brezveze
igrati, ker nam že dosedaj ni bilo para a za primer bom dal Ignacia Camacha: še pred "mesecem" dni ni želel priti v Sparto, sedaj,
ko pa smo naredili ta poskok ga je njegov agent sam ponudil Sparti. Tudi Slovan Liberec sedaj dobiva novega lastnika kar bo morda
pomenilo več denarja za njih in bolj konkurenčno ekipo.

Tudi na evropski lestvici klubov smo naredili skok. Sparta je skočila za kar 14 mest in je sedaj na 53. mestu. Sedaj smo pred npr.,
Udinesejem, Bešiktašom, HSV-jem.

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#46

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 30. Jul 2013 17:43

JAZ LJUBIM SPARTO.

Slika

Upam samo, da niso njihovi cilji povezani s čim večjim v Evropi ..

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#47

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 30. Jul 2013 21:53

Slika
THIS IS SPARTA - SEASON4 - REPORT 1

PRIHODI / ODHODI / PODALJŠANJA POGODB

Italo Glabiati (upokojitev)
Tomas Zapotnocy (upokojitev)
Tomas Ujfaluši (upokojitev - postal pomočnik trenerja)
Adria Cormona (prekinitev pogodbe)
Tomas Kolar (na posodo v Viktoria Zizkov)
Jakub Zamal (posoja v Pardubice)
Jakub Rozsypal (posoja v Sigma Olomuc)
Sebastian Kehl (upokojitev - postal trener)
Branko Horjak (upokojitev)
Boris Androšić
Ignacio Camacho
Jermain Defoe
Michal Vojaček
Yoann Gourcuff
Vurnon Anita
Tomas Holub
Gaël Kakuta
Martin Lukas (posoja v Parmo)
Roman Pejsa (posoja v Jablonec)
Manuel Pamič (v Young Boys za 525.000€)
Herman Stengel (v Sogndal za 1.400.000€)
Zdenek Horvath (posoja v Legio)
Frantisek Pilik (posoja v Sigma Olomuc)
Agim Ibraimi (v Wigan za 1.100.000€)
Pavel Chaloupka (posoja v Hlucin)
Michal Janda (posoja v Lorient)
Jan Stepanovsky (posoja v CFR Cluj)
Jan Janda (posoja v Usti nad Labem)
Carlos Fierro (za 15.000.000€ v Inter - toliko je bila klavzula; ponudbo sprejel predsednik kluba)
Tomas Prikryl (posoja v Parmo)
Emmanuel Adebayor
Kurt Zouma

.[hr][/hr].

ZADNJA LOVORIKA S SPARTO?

Walter Mazzari je iz Interja odšel v Bayern München zato sem se začel pojavljati v govoricah okrog Interja. Priznam, da mi je
to všeč kajti na Češkem več nimamo konkurence. V superpokalu proti Plznu smo v prvem polčasu prevladovali a nismo zabili
zadetka. Nekateri novinci še pač niso uigrani z ekipo. A nato v 58 minuti pa se je le zgodilo. Nikola Ninković je podal do igralca,
ki je na preizkušnji, Emmanuela Adebayorja, ki je zabil z glavo. Ta se je razigral in v 71 minuti zabil še enkrat. V 82 minuti je
zmago še enkrat potrdil Jonas Svensson, ki je zabil za 3-0. Ko sem mislil, da je že vsega konec je Adebayor poskrbel za hat-trick.
V 87 minuti je tako poskrbel za končni rezultat 4-0. S tem je dokazal, da lahko služi kot zamenjava za Fierra in si priigral pogodbo.

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#48

Odgovor Napisal/-a m4ke » 31. Jul 2013 13:31

Koliko si plačal za Zoumo? 8-) In pa zanima me še, če si dobil mogoče kakega mladega talenta v svojo šolo, ki veliko obeta? :gor:

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#49

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 31. Jul 2013 14:21

17mio. Ne, ni bilo nobenega vredu mladinca letos nažalost.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#50

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 31. Jul 2013 14:33

Slika
THIS IS SPARTA - SEASON4 - REPORT 2

ODSTOP IZ MESTA TRENERJA SPARTE!

10.7.2012 - 5.8.2015. To je čas katerega sem preživel kot trener Sparte. Osvojili smo veliko, igrali smo zelo dobro. A sedaj
se naša pot končuje. Po superpokalni tekmi smo odigrali še dve prvenstveni (Dukla Prague in Viktoria Plzen) na katerih smo
obakrat zmagali z 2-0. A v Evropi ni šlo - naleteli smo na Maribor kateri nas je na prvi tekmi premagal 2-0, na drugi pa 1-0.
Vse zadetke za Maribor je dosegel Robert Berić. To, da ne bomo igrali v Ligi prvakov je glavni razlog zakaj sem odšel. Le
češko prvenstvo in pokal pač nista dovolj velika motivacija. Kateri klub bom vodil od sedaj naprej boste najbrž izvedeli zvečer..

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta