[FM 2013] SpartaP, Slovenija, Liverpool FC - aLi27 [zgo/kom]

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#21

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 16. Jul 2013 12:37

Realno v Ligi prvakov ne pričakujem niti preboja v Ligo Evropa. Cilj so mi tri pike.. :D

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#22

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 17. Jul 2013 12:26

Slika
THIS IS SPARTA - SEASON 2 - REPORT 2

KADLEC IMA CENO

Ko sem prišel v klub sta ga hotela Monaco in PSG. Sedaj ga želi HSV. Vsem pa je skupno to, da niso želeli dati več od desetih
milijonov evrov zanj. Dobro, ni imel nastavljene cene v klavzuli pogodbo pa je imel do leta 2016. Sedaj je podpisal novo do
leta 2018. Z odkupno ceno: 40.000.000€! Ter tedensko plačo 5.750€. Hja, če ga bo kdo hotel odpeljati: ceno poznajo. Mi
lahko samo rečemo: Hvala Vaclav Kadlec in hvala kupcu - ki ga bo cena odgnala. KADLEC OSTAJA!

Slika
Slika

..[hr][/hr]..

OBČUTEK, KO UKRADEŠ BENFICINO PRIHODNOST: FENOMENALEN

Delo z novimi scouti se je obrestovalo. Takoj so mi najšli nekaj novih, dobrih talentov za naš klub. Mislil sem, da več ne bom
sklepal poslov v tem prestopnem roku. A sem ga. Benfica je namreč v urugvajski prvi ligi najšla izjemnega defenzivnega veznega,
ki sem ga imel že pri Nacionalu da Madeiri. To je 19-letni Jim Varela, ki pa prihaja v Prago ob začetku naslednje sezone. Takrat
dobite tudi njegov screen.

Slika

..[hr][/hr]..

SESTAVLJAMO EKIPO, KI BO STRAH IN TREPET

Moji cilji s Sparto so zelo visoki zato moramo skrbeti tudi za dobro ekipo. Da bo temu res tako je poskrbela še dve okrepitvi, ki
sta prišli. To je bivši igralec Borussie iz Dortmunda, Sebastian Kehl, ki je podpisal pogodbo do leta 2017. Igra lahko tudi na poziciji
štoperja. Druga okrepitev pa je vratar. Mika, je namreč nezadovoljen z življenjem v Pragi, zato odhaja k Zürichu, ki je zanj plačal
170.000€, v Prago pa prihaja Slovenec, Jan Oblak, kateremu se je iztekla pogodba s Benfico.

Slika

..[hr][/hr]..

V PRVENSTVU NAD PRIČAKOVANJI

V prvem nadaljevnaju letošnje sezone sem pisal o enem porazu proti Boleslavu. In lahko povem, da smo prvi del sezone končali le
s tem porazom. Nekoliko presenetljivo bi lahko rekel kajti moštvo je igralo na treh frontah - prvenstvo, pokal in Liga prvakov in
vseposod presenetljivo dobro. Res je, da imamo širok igralski kader a kljub temu je zame osebno le en poraz presenetljiv. Bravo
fantje bi lahko rekel. Imamo tekmo manj in vodimo za dve točki. To dokazuje našo premoč.

Slika

Slika

..[hr][/hr]..

V POKALU SMO ŠE ZMERAJ...

Priznam, da sem zaradi Lige prvakov razmišljal tudi o namernem izpadu iz pokala. Želel sem namreč bolj spočito moštvo a kot sem
že dejal je širina zelo velika. Pa tudi tekmeci niso bili težki. V pokalu sem zelo rotiral kajti niti enkrat ni zaigrala ista ekipa. Torej,
če se izrazim drugače: pokal sem uporabil za uigranvanje večih postav. Uspešno, vse tekmece smo nadigrali in napredovali.

Slika

..[hr][/hr]..

LIGA PRVAKOV: ZGODBA ZASE..

Liga prvakov? V enem izmed komentarjev sem rekel, da pričakujem največ tri točke v skupini. Dejstvo je, da so Atletico Madrid,
Galatasaray in Braga večjih klubi od Sparte in da nismo imeli nekih možnosti za napredovanje. A ko smo na prvi tekmi premagali
Brago so apetiti narasli. Videl sem, da ta ekipa zmore nekaj več. A se uštel že na naslednji tekmi, ki je bila najslabša po mojem
mnenju. V Turčiji, pred navijači Galatasaraya se je dogajalo vse skupaj. Želel sem čimboljši rezultat a se uštel pri taktiki. Postavil
sem obrambno taktiko s formacijo 4-4-1-1. V prvem polčasu smo se lahko borili z nogometaši tega turškega velikana a je v drugem
sledil potop. Dobro sem si rekel. Po tej tekmi smo vedno šli tako kot v prvenstvu. Napadalno. 4-2-3-1. V Madridu je skoraj delovalo.
Izgubili smo le 1-0. Dostojno smo se kosali z njimi. Tudi na drugi, domači tekmi. Čeprav smo izgubili 3-1. Nato je prišla gostujoča
tekma proti Bragi. Po treh zaporednih porazih je bila Braga, razumljivo, favorit. A smo povedli. Na tej tekmi sem v napad postavil
Marca Janka, ki ima izkušnje s portugalskim nogometom. Zabil je dva, podal Kadlecu. Upravičil je zaupanje. Na zadnji tekmi proti
Galatasarayju, ta je bila domača smo glede na stavnice bili favoriti mi. Napredovanje v League Europa je bilo zagotovljeno zato sem
se odločil, da bomo zaigrali napadalno. V prvem polčasu smo naigrali Turke a sem se bal drugega polčasa iz prve tekme. Da bi nato
spet sledil potop. Umirjeno sem dejal fantom, da igrajo zelo dobro in če enkrat zadanemo se lahko spremeni vse. A je Drogba v 83.
minuti tekme zadel in popeljal Galatasaray do zmage z 0-1. Asistent mi je po koncu tekme dejal, da naj igralcem rečem, da so razočarali.
A strelov smo imeli več, njihov vratar Muslera je bil med boljšimi pri njih. Dejal sem jim, da smo imeli malo nesreče. Dokazali smo,
da se lahko kosamo z vsakim moštvom. Komaj čakam izločilne boje v League Europa.. Cilj šestih tekem je bil nagrajen z Ligo prvakov.
Cilj treh točk z napredovanjem. Kdo ve kako bo sedaj .. Lahko pa povem, da nam je žreb šel na roko. V prvi fazi izločilnih bojev igramo
namreč proti grškemu Olympiakosu. Zmagovalec tega dvoboja pa v naslednjem krogu igra proti zmagovalcu iz dvoboja med Spartakom
Moskvo in Gladbachom..

Slika

Slika

..[hr][/hr]..

DOBRE IGRE SO BILE NAGRAJENE

Z dodatnimi sredstvi za transferje. 3.000.000€ je kar dosti za naše razmere. Sprva sem mislil, da jih ne bom porabil a nisem zadovoljen
z levim bokom. Manuel Pamić, enostavno ne more igrati sam na levem boku. A tisti, ki jih želim - so predragi. Razen Trajkovskega.. A
njegova kvaliteta.. Definitivno pa bo levi bok prišel. Le še ne vem kdo bo.. Gremo ga iskat.

Slika

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#23

Odgovor Napisal/-a m4ke » 17. Jul 2013 14:53

Če bi jaz imel vsaj enega takega igralca kot je Kehl. ;) Ali pa če imel vsaj toliko denarja, da bi lahko enega takega kupil. :lol: Seaj pa čim dlje v ligi Evropa. :D

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#24

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 17. Jul 2013 16:57

Da vas malo napalim.. Danes ne bo novega nadaljevnaja pač pa dobite le en del tega... Torej:
LEGENDA SE VRAČA!

Sparta naj bo pozorna na Ordosa, je izjavil Tomas Rosicky. Vem, da gre za legendo Sparte, vem, da je v lanski sezoni mi odgovoril,
da želi nekega dne priti nazaj v Prago. K Sparti. Stisnil sem na njegovo ime in videl, da je prost igralec. Takoj sem mu ponudil pogodbo.
2.900 na teden. Da, to je zgodba kako se je vrnila legenda nazaj. Tomas Rosicky, spet v Sparti. Kako lepo...


Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#25

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 17. Jul 2013 17:50

Zanimivo da je pristal na tako majhno plačo :D

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#26

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 18. Jul 2013 21:28

Slika
THIS IS SPARTA - SEASON 2 - REPORT 3

TRANSFERJI

ODHODI:

- Mario Holek, v West Brom za 700.000€.
- Mika, v Zürich za 170.000€.
- Bekim Balaj, v Tavrio za 325.000€.
- Prekinjena pogodba z Patrick Owomoyela.
- Klub so zapustili tudi: Roman Bendar, Pablo Gil, Tomas Holy, Adam Janos, Milos Lancy (free).
- Klub sta zapustila trenerja vratarjev Pavel Srnicek in Milan Vesely.

PRIHODI:

- Najdel sem rešitev za levi bok, ki je dolgoročna. In, ki ne bo igrala takoj. Iskal sem namreč poceni dolgoročno rešitev in jo
najdel v Franciji. Za 2.600.000€ je iz Havreja prišel 15-letni Simon Grand.
- Prvi trener vratarjev je prispel iz Slovana Bratisleve. To je Miroslav König. Drugi trener vratarjev pa je Miroslav Mentel
iz Senice.

..[hr][/hr]..

PRIJATELJSKE TEKME

Letošnjo sezono smo zaradi natrpanega urnika v prvem delu sezone ter, ker smo še v Evropskih pokali odigrali manj prijateljskih tekem
pred nadaljevnajem sezone. Na zadnji tekmi sem dal priložnost nekaterim mlajšim igralcem, ker se bliža tekma z Olympiakosom in sem
se bal, da bi prišlo do morebitnih (nepotrebnih) poškodb.

Jiangsu 2 - 4 Sparta Praha
FCM Tg. Mures 1 - 3 Sparta Praha
Ceahlaul 1 - 5 Sparta Praha
FC Bihor 3 - 2 Sparta Praha

Slika

..[hr][/hr]..

DEMOLIRALI OLYMPIAKOS!

Huh! Neverjetno lahko rečem. Demolirali smo Olympiakos. Sicer so imeli poškodovane igralce a tega vseeno nisem pričakoval. Demolirali
smo Olympiakos. To sem sedaj že drugič povedal. Ekstaza. Huh. Spomnim se, da sem enkrat z Crveno zvezdo visoko premagal Partizan
pa ni bil takšen občutek. V prvi tekmi smo že v tretji minuti vodili z 2-0, obakrat je zadel Kadlec. Tako je tudi ostalo do konca prvega
polčasa a Grki so bili posiljeni! 13 - 1 v strelih za nas, 67% - 33% posesti žoge za nas. Začetek drugega polčasa tudi suveren. Bounanotte
je podal do Ninkovića, ki je streljal iz roba kazenskega prostora in zadel za 3-0! V 68. minuti je bilo že 4-0. Svensson je podal do Fierra,
ki je zadel z glavo. V 80. minuti še ena priložnost za Ninkovića a je Roy Carroll, vratar Olympiakosa, žogo odbil v kot. A to ni pomagalo!
Šest minut kasneje je Nikola Ninković zabil za 5-0 kar je že najbrž pomenilo naše napredovanje v naslednji krog. Statistika po koncu
prve tekme je povedala vse. 26 - 7 v strelih za nas, 66% - 34% posesti žoge za nas. Druga tekma se je začela precej bolj umirejno. Prva
prva priložnost je pripadla domačinom a se je z obrambo v 23. minuti izkazal naš vratar. V 34. minuti je zadel Bounanotte a je sodnik
razveljavil zadetek zaradi prepovedanega položaja. Isto kot na domači tekmi smo kotrolirali igro, nismo dopustili Grkom kaj več in prvi
polčas se je končal z 0-0. V drugem polčasu pa smo dokazovali zakaj smo zmagali na prvi tekmi. Prvi je zadel branilec Zapotocny v 56.
minuti. Z glavo, po kotu. V 82. minuti je za 2-0 zadel Bounanotte. Tokrat se je zadetek priznal. Štiri minute kasneje je zadel še Nikola
Ninkovič za 3-0. Mislil sem, da je že vsega konec a je v prvi minuti podaljška zadel Ninković še enkrat. Na prvi tekmi 5-0, na drugi pa
0-4. Nepričakovano a zasluženo... V naslednjem krogu nas čaka Gladbach. Zagotovo pri njim pričakujem veliko težje tekme. Celo izpad.

Slika

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#27

Odgovor Napisal/-a m4ke » 18. Jul 2013 22:48

Lepa igra proti Olypiakosu, sedaj pa vsaj pol toliko še proti Gladbachu. :cast:

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#28

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 21. Jul 2013 16:31

Slika
THIS IS SPARTA - SEASON 2 - REPORT 4

OPPA IS SPARTA STYLE!

Sparta Praha poskrbela še za eno presenečenje! Če so tekme proti Olympiakosu bile presenečenje potem me res zanima
kaj je to. Enostavno zgledamo nepremagljivi! Kot je bila senzacija Mariborova zmaga nad Lyonom v kvalifikacijah za LP
je senzacija sedaj tole. Glede na stavnice smo bili favoriti a nisem kaj preveč pričakoval. Gladbach je ubral taktiko, ki
še je ni proti nam probal noben. 3-5-2. Luuk De Jong je bil največja nevarnost v napadu na vratih pa je stal Ter Stegen
a to Gladbachu ni kaj preveč pomagalo. Začeli smo isto kot proti Olympiakosu. Zadetek že v drugi minuti! Kadlec je podal
do Fierra, ta je žogo nastavil Svenssonu kateremu ni bilo težko zadeti. V 15 minuti je še enkrat poskušal Kadlec a je bil
Ter Stegen na pravem mestu. Prevladovali smo. Drugi zadetek je bil tudi v našem stilu. Kot je izvajal Kadlec, zadel pa
je Zapotocny. 2-0 v 23. minuti .. Tri minute zatem še en kot. In še en gol! Tokrat je bil najvišji Sebastian Kehl. V 35.
minuti pa priložnost za Gladbach! De Jong je bil sam pred Smithiesom a je ta strel ubranil oziroma ga odbil v vratnico!
Kakšna sreča. Drugi polčas je Gladbach začel zelo dobro, stisnili so naš na našo polovico. A nato šok! Kehl je poslal žogo
čez celotno igrišče, Fierro je padel v kazenskem prostoru in enajstmetrovka! V 53. minuti je Kadlec izjemno izvedel to
najstrožjo kazen in bilo je 4-0. V zadnji minuti smo izvedli še en protinapad in v 92. minuti je na semaforju pisalo 5-0!
Zadel je Fierro. A malo me naše dobre predstave skrbijo. O Kadlecu namreč govori Guardiola, govori tudi Wenger. Bayern,
Arsenal.., to so klubi, ki ga lahko kupijo. Ampak dobro, gremo počakat drugo tekmo. Priznam, da me je pred drugo tekmo
bilo strah. Vratnica, dobre obrembe našega vratarja in njihov slab dan na prvi tekmi. Ampak ne, da nas premagajo 6-0?!
Nemogoče. A druga tekma se je začela z našim prevladovanjem. Prvo je streljal Kadlec, nato Ninković. Nismo zadeli. V 31
minuti je imel Fierro 200% priložnost. Zapravljena. Že tretja priložnost. Dve minuti kasneje je Kruse popeljal Gladbach v
vodstvo z 1-0. A nato ekstaza! V 36 minuti je Fierro preigraval in isto kot na prvi tekmi oddal žogo Svenssonu, ki je zadel!
63. minuta.. 2-1 za Gladbach a brez pomena.. Sparta je zagotovo naprej. In menjava. Janko v igro, Fierro iz igre. In zadel,
deset minut kasneje! Svensson je podal, Janko zadel. 2-2. Tako je ostalo do konca in smo v četrtfinalu. V četrtfinalu se bomo
srečali s Schalkejom. Lahko gremo naprej v polfinale. Ampak ni nujno.

Slika

..[hr][/hr]..

SCHALKE USODEN ZA SPARTO, KI JE IGRALA ODLIČNO

Če smo proti Olympiakosu in Gladbachu začeli suverno mi tokrat pač ni bilo tako. Schalke je pač očitno premočan. Prvi napad in
zadetek za 1:0. Julian Draxler. Prva misel.. Ampak ne! Bil je ofsajd! Super. Ravnotežja v igri dolgo nismo uspeli vzpostaviti, ko
pa je končno uspelo pa šok. Lukas Vacha, je zabil avtogol. 1-0 za Schalke, v Nemčiji. A nič zato! Že v naslednjem napadu je namreč
Nikola Ninković izsilil enajstmetrovko, Vaclav Kadlec pa zadel za 1-1! A dvajset minut kasneje je Schalke izvajal kot. Höwedes pa
zadel. A igra v prvem polčasu ni bila slaba, bili smo boljši. Igralcem sem dejal, da imamo pač nekaj ne sreče in da igrajo dobro.
A drugi polčas se ni začel dobro. V 50 minuti je iz enajstmetrovke za Schalke zadel Klaas-Jan Huntelaar. Do konca prve tekme se
ni zgodilo ničesar, ostalo je pri 3-1. Nesreča. Avtogol, enajstmetrovka, zadetek po kotu.. Schalke ni bil nič boljši. Zabili smo sedaj
moramo čimbolje odigrati domačo tekmo. Takšne nesreče več ne bo, lahko zmagamo 2-0. Težko bo ampak upajmo... Ampak na Letni
igramo zelo dobro. Prekleto dobro. 5-0 proti Gladbachu. Daje upanje..

Slika
Kako bo na domačem terenu?

Pred tekmo sem imel dober občutek. Schalkeju je namreč manjkal Klaas-Jan Huntelaar. Ena nevarnost manj. A vsega je bilo konec v
šesti minuti, ko je Schalke prvič zadel. Siem de Jong.. V prvih tridesetih minutah smo bili veliko boljši a ni šlo.. V drugem polčasu smo
zaigrali še bolje in v 54 minuti je zadel Vaclav Kadlec za 1-1! Deset minut kasneje pa še en zadetek! Nikola Ninković, je bil tisti, ki je
podal Vaclav Kadlec pa je spet zadel. A v 72 minuti nesreča. Rodney Strasser je dobil neposredni rdeč karton. Vsega je bilo konec. Upanje.
Ni ga bilo. In še en avtogol .. Romario. Za 2-2. Tako je na koncu tudi ostalo. Lahko bi napredovali a nismo. Tako blizu a tako daleč. Pa
vseeno: četrtfinale je bil velik uspeh za Sparto...

Slika

..[hr][/hr]..

NE ZMAGA VEDNO BOLJŠI...

Prebili smo se vse do finala pokala kjer pa smo doživeli razočaranje. Bili smo veliko boljši od Teplic a oni so dali dva zadetka, mi le enega.
To je vse kar šteje.

Slika

..[hr][/hr]..

PRVENSTVO JE NAŠE!

Čeprav se zdi, da smo prvenstvo osvojili brez večjih naporov ni bilo tako. Imeli smo nekaj neumnih remijev, ki so držali, da je
prvenstvo bilo odprto do zadnjega trenutka. Cilji pred naslednjo sezono so, da to ekipo obdržimo skupaj in da pripeljemo enega
ali celo dva centralna branilca. A zdi se, da bo to ekipo težko obdržati skupaj. Za Kadleca se namreč zanima Real Madrid! Naj
dodam še to: Sparta Praga je po zaslugi izjemne sezone na Europski lestvici klubov napredovala za 37 mest in je sedaj na 60 mestu!

PRVENSTVO - TEKME
Slika

PRVENSTVO - LESTVICA
Slika

PRVENSTVO - STATISTIKA
Slika

KADLEC
Slika

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#29

Odgovor Napisal/-a m4ke » 21. Jul 2013 19:57

Odlično proti Gladbachu, kar 5:0 na prvi tekmi. :cast: Škoda edino pokalne lovorike, vendar tudi drugi morajo nekaj osvojiti. :zadet: A Kadleca prodajaš, da mu imaš nastavljeno asking price, saj se v tem primeru mogoče lahko zgodi, da ti kdo da veliko ponudbo in predsednik sprejme. :gor:

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#30

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 21. Jul 2013 20:07

Klavzulo ima 40.000.000€. Bom pa probal zvišat ta "asking price."

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#31

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 21. Jul 2013 22:00

Lepo ti gre, ni kaj. Naslednjo sezono pa še kaj več v Evropi, pa bo to to.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#32

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 21. Jul 2013 22:03

Ne. Še vedno mi je cilj le skupinski del katerega koli tekmovanja..

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#33

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 21. Jul 2013 22:06

Že že, ampak saj vidiš, da je ekipa sposobna več kot le to. :)

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#34

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 22. Jul 2013 20:33

Slika
THIS IS SPARTA - SEASON3 - REPORT 1

PRED SEZONO:

SPONZORJI:
Slika

Kot ste lahko iz screena videli imamo novega dobavitelja dresov. To je sedaj postal ADIDAS kako pa novi dresi izgledajo
lahko premierno vidite tukaj. Naj dodam še, da je nov sponzor AUDI:

Slika Slika Slika

DENAR ZA TRANSFERJE:

Klub raste iz leta v leto z njim pa tudi finance. Tako imam letos na voljo 12.110.000€ za prestope. A ni nujno, da bom vse porabil,
ker imamo že močno moštvo. Bomo videli kako bo z odhodi.

ODHODI / PRIHODI:

Tomas Rosicky (retire - sedaj deluje v klubu kot trener)
Aleš Čermak (out - free)
Ondrej Karafiat (out - free)
Jiri Skalak (out - free)
Richard Machac (out - free)
Luboš Adamec (out - free)
Milan Ćerny (out - free)
Roman Polom (out - 50.000€ v Bohemains)
Pedro Franco (in - 3.700.000€ iz Besiktasa)
Bernard Malanda (in - 2.200.000 iz Zulte Waregem)
Martin Milec (in - 1.100.000€ iz Maribora)
Zdenek Grygera (out - free)
David Edgar (in - free)
Jiri Jarosik (out - 50.000k v B. Jerusalem [Izrael])
Tomac Vaclik (out - 240.000€ Olympiakos)

PRIPRAVE:

Zadnja uradna tekma v lanski sezoni je bila 2.6.2014, prva uradna v tej sezoni bo 19.7.2014. Zelo malo časa torej, če upoštevamo,
da imajo igralci po koncu sezone zaslužen počitek. Iz tega razloga smo odigrali le dve prijateljski tekmi proti nižjerangiranim klubom.
Prvo tekmo smo odigrali proti Crveni Zvezdi in Triglavu. Na prvi tekmi sem dal igrati vse novince, ki so prišli ter nekatere mladince.
Tekma se je končala z remijom 0-0. Na drugi tekmi pa so igrali prvotimci in Triglav razbili s 5-0. Sedaj nas čaka superpokalna tekma
proti Teplicam, ki so nas premagale v finalu pokalnega tekmovanja.

KAPETAN:

Pred prvo tekmo sem moral določiti kapetana. Ta čast je pripadla Sebastianu Kehlu. Determation in influence sta tisto na kar gledam
pri izbiri kapetana - Kehl ima oboje 18. Upam, da bo naše "mladce" vedel pravilno voditi.

ŽREB ZA LIGO PRVAKOV:

Tokrat začenjamo pot proti Ligi prvakov v tretjem predkrogu. Žreb je določil, da bomo igrali proti IF Elfsborg.

SUPERPOKAL:

Ta tekma je zame pomenila neko prelomnico. V prvi uradnih tekmi v tretji sezoni bom stotič sedel na klopi Sparte. Želel sem, da ta
tekma mine tako, da bomo na koncu lovoriko dobili mi. To smo tudi storili. Teplice smo nadigrali .. Prva uradna tekma v tretji sezoni
in prva lovorika. Naj se tako nadaljuje ..

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#35

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 23. Jul 2013 14:21

Slika
THIS IS SPARTA - SEASON3 - REPORT 2

ODHODI / PRIHODI / PODALJŠANJA POGODB:

Marc Janko - (posoja v SV Ried)
Lubomir Kubica - (prišel kot trener)
Ivo Sedlacek - (16 letnik, levi winger iz Mlade Boeslav)
Nikola Ninković (podaljšal do leta 2019)

.[hr][/hr].

Z IZJEMNO IGRO V ZAGREBU DO LIGE PRVAKOV!

Letošnja pot do Lige prvakov ni bila tako enostavna kot sem si mislil, da bo. Tokrat smo začeli svojo evropsko pot v
tretjem predkrogu kvalifikacij za Ligo prvakov proti švedskemu Elfsborgu. Tukaj je šlo vse brez zapletov. Gostujočo
tekmo smo zmagali 2-0 nato pa še doma potrdili zmago z zadetkom Kadleca v enajstminuti. A zaradi pomanjkanja
"čeških" igralcev smo imeli težave pri registraciji igralcev. To je bilo pred tekmo z Dinamom. Bil sem prisiljen, da za
en dan odidem na počitnice. In v tem enem dnevu se je zgodila prva tekma. Nisem mogel nič narediti. Dinamo nas je
premagal z 0-1. Na domači tekmi. Priznam, da sem že podvomil o napredovanju a ekipa je naredila lepo presenečenje.
Na eni tekmi smo videli dva hat-tricka. Vaclav Kadlec in Nikola Ninković sta oba zabila po trikrat za zmago 6-1. Sprašujem
se kako bi bilo na prvi tekmi, če bi lahko nastavil taktiko ..

Slika

Pa žreb skupinskega dela? Tokrat smo bili bistveno težjo skupino kot lani. Padli smo namreč v skupino C skupaj z madridskim
Realom, Liverpoolom in Leverkusnom. A potrudili se bomo za kakšno točko ali dve..

.[hr][/hr].

Slika
SLOVENIJA

Na moj naslov je prišla nadvse zanimiva ponudba. Ni se še zgodilo, da bi Slovneija odpustila selektorja in izrazila željo po meni.
A vse je enkrat prvič in sedaj se je zgodilo tudi to. Sprejel sem ponudbo zaradi tega, ker mi tudi to predstavlja določen izziv ter
zaradi tega, ker se lahko pojavi kakšen dober regen, ki bi mi koristil v Sparti.. Naj povem, da bo moj pomočnik pri Sloveniji bil
Italo Galbiati, ki to delo opravlja že pri Sparti. Vloga pomočnika trenerja je bila sprva ponujena Darku Milaniču, ki pa je ponudbo
zavrnil.

Slika

Slovenijo bom prvič vodil na prijateljski tekmi proti Andori nato pa se bodo začele kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2016.
Nahajmo se v skupini C skupaj z Anglijo, Finsko, Izraelom in Luksemburgom. Realni cilj je drugo mesto a verjamem, da lahko
presenetimo Anglijo.

.[hr][/hr].

Slika
DEBI NA SLOVENSKI KLOPI OKRONAL Z VISOKO ZMAGO

Pa sta prišli prvi dve srečanji zame v vlogi selektorja Slovenije. Prva tekma je bila fantastična, zrušili smo tri rekorde. Proti Andori
smo namreč zmagali kar 8-0 kar je pomenilo: najvišjo zmago v zgodovini naše reprezetance, največ zadetkov v zgodovini naše reprezetance,
Robert Berić pa je zrušil poseben rekord. Zabil je namreč kar pet zadetkov kar še ni uspelo nikomur.. Fantje so se odlično odzvali na
taktično zamisel, sedaj smo se morali osredotočiti na prvo kvalifikacijsko tekmo proti Luksemburgu. Vmes smo potrdili tudi novo
prijateljsko srečanje: Romunija, 19.11.2014. To bo zelo dober test za nas. No tekma proti Luksemburgu se ni začela dobro za nas. V 5
minuti srečanja se je poškodoval Haris Vučkić, zamejal ga je Rene Mihelič. A štiri minute kasneje smo že videli prvi gol. Zabil ga je kdo
drug kot Josip Iličić. Še naprej smo prevladovali a je Luksemburžane reševal njihov vratar Viola. A le do 38. minut, ko je Robert Berić po
podaji Mihelića zvišal vodstvo na 0-2. V 66. minuti je spet zadel Josip "Jojo" Iličić, ki dokazuje, da je eden izmed najboljših v naši ekipi.
Že minuto kasneje, v naslednjem napadu, pa nov zadetek za našo reprezetanco. Zabil je Josipov soigralec pri Palermu, Armin Bačinović.
In ta taktika ne bi bila tako dobra, če ne bi zadel tudi branilec. To je v 78. minuti uspelo Dominicu Marohu. Do konca tekme je nato ostalo
pri rezultatu 0-5 in našem (presenetljivem) vodstvu na lestvici po prvi tekmi. Naslednja tekma, ki bo odigrana bo proti Izraelu v Ljudskem vrtu.

Slika

.[hr][/hr].

TUDI S SPARTO ODLIČNO

Lahko rečem, da sem s tem saveom zelo zadovoljen. S Sparto mi gre odlično, prvič v igranju Football Managerja pa sem dobil ponudbo, da
postanem selektor svoje domovine. Potem, ko sem zelo dobro debitiral na slovenski klopi je čas, da se spet vrnemo k Sparti. Tudi tukaj
gre zelo dobro a v oči bode remi proti Baniku kajti na tej tekmi smo bili zelo dobri a zaradi bunkerja domače ekipe nismo imeli veliko
priložnosti za zaključni strel. Na lestvici tako vodi Viktoria Plzen, ki ima 18 točk, drugi smo mi, tretja pa Sigma Olmuc, ki ima tako kot
mi 16 točk.

Slika

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#36

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 26. Jul 2013 14:05

Slika
THIS IS SPARTA - SEASON3 - REPORT 3

PRIHODI / ODHODI / PODALJŠANJA POGODB

Pavel Rada (fitnes trener) podaljšal pogodbo do 2019
Andy Awford (trener - obramba) podaljšal pogodbo do 2019
Zlatko Zahovič (športni direktor) podaljšal pogodbo do 2019
Blažo Radosavljević (scout) podaljšal pogodbo do 2019
Alex Smithies (vratar) podaljšal pogodbo do 2019


.[hr][/hr].

BREZ KONKURENCE V PRVENSTVU!

Konkurenca. Beseda, ki obstaja za nas le na papirju - vsaj kar se tiče prvenstva. V šestnajstih tekmah smo namreč 14x zmagali
in le dvakrat remizirali. Mislim, da ni kaj za govoriti pač pa ... Lestvica in rezultati tekem bodo vse povedali:

Slika

Slika

.[hr][/hr].

ISTA ZGODBA TUDI V POKALU ...

Kot ste prebrali v naslovu .. Tudi v pokalnem tekmovanju smo suvereni. Tako izgleda:

Slika

.[hr][/hr].

TUDI V LIGI PRVAKOV DOKAZALI, DA SMO DOBRA EKIPA

V Ligi prvakov lahko rečem, da smo odigrali nad pričakovanji. Vse do zadnje tekme smo bili v igri vsaj za napredovanje v
Ligo Europa oziroma za celo napredovanje iz skupinskega dela Lige prvakov! Računica je bila zelo preprosta: Liverpool je
moral izgubiti proti Realu, mi pa premagati Leverkusen. A na našo žalost se ni zgodilo nič od tega. Liverpool je premagal
Real, Leverkusen pa nas in tako smo končali na zadnjem mestu z velikimi štirimi točkami. Realno gledano: v tej skupini
smo bili popolni outsajder in mislim, da smo odigrali zelo dobro. Seveda je zaradi lanskega uspeha takšen izpad, priznam,
veliko razočaranje a tako pač je.

Slika

.[hr][/hr].

Slika
IZRAEL

Najprej je bilo potrebno izbrati 23 igralcev za tole srečanje. Odločil sem se za ta seznam:

Slika

Tekmo smo pričakali v sproščenem vzdušju in na prvem mestu skupine C v kvalifikacijah za EP2016. Povratnik v izbrano
vrsto je bil Valter Birsa, ki je odlično nadomestil Harisa Vučkića. Odigrali smo zelo dobro tekmo in ob pomoči občinstva v
Ljudskem vrtu proti Izraelu prišli do zmage s 4:0. Spet je z dvema zadetkoma zablestel Robert Berič. Ta zmaga je poskrbela,
da ostajamo na vrhu skupine C. Naslednja tekma?

.[hr][/hr].

ROMUNIJA

Pa je pred nami po Andori, Luksemburgu in Iraelu malo večji test - Romunija. Zaradi poškodbe je iz seznama odpadel Kevin Kampl,
prvič pod mojim vodstvom pa je na seznamu tudi Goran Cvijanović. Seznam izgleda tako:

Slika

A nato se je poškodoval Mišo Brečko. Namesto njega sem se odločil, da dobi vpoklic Žiga Kous. Tekmo smo začeli zelo dobro in prevledovali.
V 39. minuti se je poškodoval Josip Ilićić namesto njega je v igro vstopil Dejan Lazarević. V 45. minuti smo videli prvi gol. Zabil je Robert
Berić po podaji Trajkovskega a je sodnik razveljavil zadetek. A drugega v 53. minuti ni mogel. Nad Berićem je bil storjen prekršek, prosti
strel je izvajal Goran Cvijanović in zadel za 0:1. V 66. minuti so Romuni preko Reusesca izenačili. Do konca tekme je ostalo 1:1 a lahko rečem,
da smo odigrali zelo dobro. Romuni so namreč po imenih kvalitetnejša ekipa, redno igrajo v klubih.

Slika

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#37

Odgovor Napisal/-a m4ke » 26. Jul 2013 14:26

Na Češkem po pričakovanjih odlično, imaš odlično obrambo. :salute: V skupini LP tudi tebi težka skupina, vendar si kar dobro odnesel iz teh tekem. Lahko daš ali pa napišeš postavo s katero igraš pri Sloveniji. :gor:

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#38

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 26. Jul 2013 15:57

Imam dve formaciji:

Slika
Slika

Večinoma uporabljam tisto prvo čeprav bom na naslednji prijateljski tekmi igral z drugo, da vidim kaj nam bolj ustreza.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#39

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 27. Jul 2013 15:28

Pogajamo se o plači... On želi 69.000€ p/w, jaz mu lahko dam "le" 41k.. Če pride, pride zastonj ..

Slika

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] AC Sparta Praha - aLeen27 [zgo/kom]

#40

Odgovor Napisal/-a m4ke » 27. Jul 2013 16:02

Jaz ga na tvojem mestu ne bi vzel. Glede na ostale igralce bi imel verjetno dosti večjo plačo in to lahko povzroči, da imajo mogoče nekateri igralci v klubu v pogodbi, da se tudi njim mora nato povečati plača. :gor:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov