[FM 2013] AS Roma - aLeen27 [zgo.]

Odgovori
aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

[FM 2013] AS Roma - aLeen27 [zgo.]

#1

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 16. Jun 2013 13:04

Slika
ROMA RAZOČARALA S SEDMIM MESTOM

V Italiji presenečenje! Juventus je po dolgih letih ter po številnih aferah spet zasedel vrh ITA nogometa in tako
dokazal zakaj so ga nekateri že pred sezono imeli za favorita. Največje razočaranje sezone 2011/2012? Lahko
trdimo, da Giallorossi. Roma je sezono končala na skromnem sedmem mestu pa še to zgolj po boljšem izkupičku
iz medsebojnih tekem s Parmo (Roma je dvakrat slavila). Pri Romi so že napovedali, da se pred sezono 2012/2013
obetajo številne spremembe. Namiguje se na upokojitev Francesca Tottija ter na odpustitev Luisa Enriqueja.

Slika
Ali se bo res upokojil?




Slika
LUIS ENRIQUE ZAPUŠČA OLIMPICO

Luis Enrique bo po sezoni zapustil AS Romo, so v petek potrdili v klubu. Kot je povedal poslovodja Franco Baldini, so v klubu
nezadovoljni z doseženim v sezoni, saj nekdanji zvezdnik Barcelone ekipe ni popeljal med najboljših šest ekip in klub je ostal
brez nastopov v evropskih tekmovanjih. V klubu že iščejo naslednika. Mediji največ možnosti za prihod v Romo pripisujejo
Vicenzu Montelli, ki je trenutno pri Catanii, in Andreju Villas-Boasu, ki je bil do februarja pri londonskem Chelseaju ter bišemu
trenerju Bayerna, Reala, Nacionala in PSV-ja, Alenu Duhu, ki je trenutno brez kluba..

Slika




Slika
NA KLOP ROME DUH?!

Alen Duh, strokovnjak iz Maribora naj bi v prihodnjih urah prevzel trenersko mesto kluba iz Italijanske prestolnice!
Luis Enrique, ni bil odpuščen kot je povedan Franco Baldini. Res je, da so v klubu nezadovoljni z doseženim a odstop
je Španec ponudil sam. "V določenem trenutku se je iztrošil. Začutil je, da mora to poglavje končati. Naslednjo sezono
ne bo nikjer treniral. Mi smo mu dali čas, da se je odločil. Želeli smo, da ostane," je dejal Franco Baldini. Sedaj se
je začelo iskanje novega trenerja, ki bo Romi vrnil titulo Serie A, ki so jo nazadnje osvojili leta 2001. Kot kandidat
se za to omenja Alen Duh, ki je Bayernu vrnil Ligo prvakov. Med Romo in Bayernom obstaja ena podobnost: Bavarci
so Ligo prvakov nazadnje osvojili leta 2001. Ali bo Duhu še enkrat uspelo vrniti lovoriko, ki je v mestu bila nazadnje
osvojena leta 2001? Seveda v primeru, da Duh sede na klop Rome. Sam pravi, da še dosedaj pogovorov ni bilo: Roma?
O tem vem le iz medijev. Seveda bi si želel sesti na klop Rome, ki je izredno velik klub. V čast bi mi bilo, da bi lahko
sedel na klop tega kluba. Velikokrat sem se z družino odpeljal v Rim in občudoval Fontano Di Trevi, Kolosej, zelo lepa
je tudi Bazilika sv. Petra. Od zunaj sem videl tudi Stadio Olimpico, ki je neverjeten. Če bi lahko treniral svoje moštvo
tam bi bilo to izjemno. Ampak kot pravim, nobenega stika še ni bilo.


Slika
Duh o Rimljanih z izbranimi besedami




Slika
TOTTI: OSTAJAM PRI ROMI!

V zadnjih tednih se je veliko namigovalo, da želi Francesco Totti zapustiti AS Romo in se upokojiti a Totti o tem ne razmišlja:
"Kljub temu, da imam že 35 let ne razmišljam o tem, da bi se upokojil. Še vedno uživam v nogometu. Ko ujamem Silvia Piola se
bom upokojil. Do tedaj pa bom igral." Francesco Totti, je dosedaj za Romo zbral že 500 nastopov, ter zadel 215. Silvio Piolo je
zadel 274. Kariera Tottija še bo trajala kar nekaj časa... In še to: Roma je za jutri ob 13.00 sklicala tiskovno konferenco. Prišel
bo nov trener...

Slika




Slika
ALEN DUH JE POSTAL NOV TRENER!

Slovenski strateg Alen Duh je novi trener italijanskega prvoligaša Rome, ki je z njim podpisala enoletno pogodbo z možnostjo podaljšanja.
James Pallota
je prevzel uvodno besedo na novinarski konferenci: "Prepričani smo, da je Alen Duh pravi trener za Romo. On je preverjen
zmagovalec in trener, ki goji odličen nogomet. Povsem se sklada z našo vizijo in zelo se že veselimo pričetka sodelovanja z njim. Duh je
napadalno usmerjen trener, ki najraje ekipe postavlja v formacijah 4-2-2-2 in 4-2-3-1 s precejšnjo svobodo v napadu. Hitrost, tek brez žoge
in hitre podaje so osnove, na katerih je gradil svoj uspeh. Sedaj bi predal besedo novemu trenerju."
Prvič kot trener Rome, Alen Duh: "Sem
počaščen, da sem lahko postal trener tako velikega kluba kot je Roma. Gospod Pallota je že povedal kaj želimo. Želimo hiter, atraktiven
nogomet. A ob tem vsem bo potrebno biti tudi zelo discipliniran. Romo želimo pripeljati na vrh. Sedaj pa bi besedo predal Vam, spoštovani
novinarji, da me vprašate kar vas zanima."


O pričakovanjih in ciljih v Romi...
Pričakujemo v bomo v roku dveh ali treh let postali prvaki Serie A. Seveda ne bomo imeli nič proti, če bo se to zgodilo že prej. Prvo sezono
bo največji cilj to, da se prebijemo v Champions League ali League Europa. To je glavni cilj za letos..


Koliko ste spremljali Romo dosedaj?
V zadnjih letih iskreno povedano zelo malo. Imel sem veliko dela v svojih klubih in je posledično zmanjkalo časa za tole. A skušal sem spremljati
tudi druge lige kolikor se je pač dalo. Vem, da ima Roma odlične igralce, ki pa lani niso zmogli prikazati vsega potenciala.


Ali se obetajo spremembe v strokovnem štabu?
Kolikor sem spoznal sodelavce do sedaj bodo spremembe - a le v tem smislu, da bodo trenerji prihajali.

Slika
Roma z novim trenerjem!

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AS Roma - aLeen27 [zgo.]

#2

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 16. Jun 2013 21:30

Slika
DUH: IMAMO VELIKO ČASA

Začenja se novo poglavje v Romini zgodovini. Danes se je na skupnem zajterku zbrala zasedba Rominih igralcev v nekoliko
spremenjeni zasedbi. Ekipi so se namreč pridružili Federico Balzaretti, Mattia Destro, Marquinhos.. Ter najpomembneješe:
igralce je spoznal Alen Duh, ki je nov trener moštva. Ekipa bo prvi trening opravila danes ob 18.00, treniral pa ne bo le Dodo,
ki je poškodovan. Poškodovane ima križne vezi in bo moral počivati tri mesece. Alen Duh pravi, da je ekipo dodobra spoznal
in verjame, da lahko Roma letos naredi nekaj velikega: "Zelo lepo je bilo spoznati ekipo na tem zajterku. Ko sem prevzel Romo
sem vedel, da gre za zelo dobro ekipo. Sedaj sem spoznal, da so to prijetni fantje, ki imajo veliko srce. So izjemni ljudje na
katere se lahko kolikor sem videl zaneseš. Imajo veliko spoštovanja do trenerja kar je super. Pravil nisem postavljal, vsi vemo,
da smo profesionalci, kako se moramo obnašati. Do prve pripravljalne tekme še imamo veliko časa. Delali bomo postopoma.
Najprej se moramo pripraviti fizično, nato pa bomo pilili taktiko. Imamo en mesec do prve pripravljalne tekme ter dva meseca
do prve prvenstvene. Torej imamo dovolj časa. Izjemno veliko časa.."

In še ena novost: Predstavljeni so bili dresi za sezono 2012/2013. Vidite jih lahko tukaj:

Slika




Slika
SPREMEMBE V STROKOVNEM ŠTABU:

Roberto Muzzi, dosedanji pomočnik trenerja je bil odpuščen.
V klub je prišel nov trener vratarjev. To je Marco Onorati.
Nov trener za kategorijo "shooting" je Chico Fraga.
Toni Ruiz, bo tisti, ki bo z ekipo pilil taktične zadeve.
Paulo Cesar Batista dos Santos, je nov trener v Romi. Zadolžen je za obrambni del ekipe.
Sergio Zanetti bo odsedaj naprej skrbel za napadalni del Romine ekipe.
Aurelio Pereira je postal novi scout pri Romi.
Enrico Fedele, je tisti, ki bo igralcem "pomagal" obvladovati žogo.
Za obrambni del ekipe bo skrbel tudi Massimo Bonini.
Imamo tudi skavta za Brazilijo. To je Sidnei Lobo.
Alen Duh ima tudi novega pomočnika. To je postal Francisco Ayestaran.
Novi scout pri Romi je Mauro Pederzoli
Še en scout: Arcadio Venturi




Slika
SPREMEMBE V IGRALSKEM KADRU:

Rodrigo Taddei, je odšel v Cagliari, ki je zanj plačal 300.000€.
17-letni Alessio Romagnoli, ki bo po Duhovih besedah v prihodnosti steber Romine obrambe odhaja na posojo v Ternano, ki bo letos igrala v Serie B!
Iz Reala je na posojo prišel Raul Albiol. AS Roma bo krila vse stroške njegove plače. Če bo zadovoljil ga lahko po sezoni tudi odkupimo.
Marco Frediani se seli na posojo v Frosinone.
Mattia Destro, je že navdušil Duha. Slednji je Genoi ponudil 4.600.000€ po 48-mesecih, ki so jih sprejeli in tako je Destro tudi uradno Romin igrač. Samo Romin..



Slika
PRODANE VSE SEZONSKE VSTOPNICE

Iz vodstva AS Rome so danes sporočili, da letnih vstopnic več ni na voljo! To pomeni, da bo AS Roma v naslednji sezoni
spet imela veliko podporo iz tribun kajti prodanih je bilo vseh 23,248 vstopnic! Francesco Totti pravi, da ga to veseli:
"Mene in moštvo to zelo veseli. En mesec že treniramo, da bomo čimbolje pripravljeni za novo sezono, ki jo želimo že
zaradi navijačev čimbolje odigrati. Hvala vsem navijačem, ki so kupili sezonsko vstopnico. Podporo bomo imeli, sedaj
je vse na nas, da čimbolje odigramo sezono in skušamo v Rim prinesti kakšno lovoriko!"


Slika
Roma bo tudi letos imela fantastično podporo




Slika
PO KONČANIH PRIPRAVAH LE ŠE TOTTIJEV STATUS NI NAJBOLJ JASEN!

Štiri tekme, 3 zmage in en poraz v zadnji minuti srečanja. To je izkupiček iz pripravljanih tekem Rome. Strokovni
štab je z pripravami zadovoljen. Poglejmo rezultate:

Levadeiakos 0 - 1 AS Roma (Totti)
Racing Club 0 - 1 AS Roma (Destro)
FC Bayern München 2 - 1 AS Roma (Pizzaro 2x za Bayern, Totti za Romo)
Toronto FC 0 - 3 AS Roma (Marquinho, Destro 2x)


Alen Duh po pripravah: "Zadovoljni smo s pripravami. Potekale so mirno, v sproščenem vzdušju kar je bilo najbolj
pomembno. Hotel sem, da je iz vidika fizike vse dobro. Lahko potrdim, da še nisem imel ekipe, ki bi v tem delu
bila boljše fizično pripravljena. Uigrali smo se dobro tako, da bi morali biti zmagovalci že na uvodni tekmi sezone."

In še zadeva, ki je najbolj pomembna za navijače pred začetkom sezone. Ali je trenerju že vse jasno s kom bo začel,
kakšni so statusi igralcev: Vse mi je jasno. Skoraj vse. Najbolj jasen ni namreč status Francesca Tottija. Nekateri
igralci se ne morejo motivirati, ko je on na igrišču. To je velik problem, ki ga moramo rešiti. Jasno je namreč, da
je Totti klubska legenda, da je svetnik za navijače. Le on je pravi kapetan Rome in lahko rečem, da sem tukaj pred
izjemnim izzivom.


Slika
"No Totti, no party," pravijo navijači..

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] AS Roma - aLeen27 [zgo.]

#3

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 17. Jun 2013 13:43

Slika
1. KROG

Slika Slika
Sampdoria 0 - 1 AS Roma
Florenzi (23)

Slika
Florenzi zabil za zmago




Slika
PJANIĆ POŠKODOVAN; ILIĆIĆ EDINA OKREPITEV LETOS!

Mirlaem Pjanić, si je v 44. minuti tekme proti Sampdoriji poškodoval gleženj in bo odsoten tri tedne. A ker je pravkar
reprezetančni premor bo Pjanić lahko zaigral proti Milanu! Lahko pa potrdimo prvi in zadnji nakup letos: Iz Sicilijanskega
prvoligaša Palerma se v Rim seli Slovenec, Josip Iličić! Kariera Josipa Iličića je zelo zanimiva. Po tem, ko je obsedel v
Interblocku je bil že nagnjen k odločitvi, da konča z aktivno nogometno kariero in se vpiše na faks. A nato je sledil klic
Zlatka Zahovića iz Maribora. Od takrat naprej je krivulja Iličićeve kariere zavila strmo navzgor. Za Maribor je popularni
"Jojo" v prvenstvu odigral le pet tekem ter zabil gol a popolnoma drugače je bilo v Evropskih pokalih. Eksplodiral je na
tekmi proti Hibernainu in z dobrimi igrami nadaljeval tudi proti Palermu. Po povratni tekmi s Palermom je odšel na Sicilijo
skupaj z Bačinovičem. Z dobrimi igrami je takoj navdušil Italijansko javnost - po dveh sezonah pri Palermu pa je sledilo
slovo - Josip Iličić je namreč odšel k Romi, ki bo v 48 mesecih zanj plačala 5.750.000€. Dobrodošel Josip "Jojo" Iličić!

Slika
Sedaj soigralci!




Slika
2. KROG

Slika Slika
AS Roma 1 - 1 A.C. Milan
Totti (1); Pazzini (3)

Slika
Zadel v 26. sekundi!




Slika
3. KROG

Slika Slika
Juventus F.C. 1 - 2 AS Roma
Lichsteiner (65); Florenzi (80), Totti (83)

Slika
De Rossi je odlično prekinjal napade domačinov!




Slika
DESTRO POŠKODOVAN; DUH: TEKMA PROTI JUVENTUSU JE POKAZALA, DA SMO ZRELI ZA EVROPO!

Juventus je padel! Da je še lepše: Juventus je padel na svojem igrišču! Lansko sezono nepremagljiv Juventus, ki je
zmagal tudi na uvodnih dveh tekmah Serie A je končno izgubil. Čeprav do osemdesete minute ni kazalo na to, da bi
se lahko zgodilo kakšno presenečenje. Alen Duh ni skoparil s pohvalami na račun svojega moštva: "Vedno smo verjeli,
da lahko premagamo Juventus.. A ob zadetku Florenzija sem se veselil remija. Njih je ta zadetek prerezal, mi pa smo
dobili krila in nato se je zgodil tudi zadetek Tottija. Presenetili smo s formacijo ekipe, zaigrali smo s tremi napadalci.
Juventus igra s tremi branilci in eden sam napadalec ne bi mogel narediti toliko. Pohvaliti moram tudi obrambo, ki je
svoje delo opravila odlično. De Rossi je odlično zaustavljal napade preko sredine, tudi krila smo dobro zaprli. Vendar
Juventus ima še eno stvar na katero smo morali biti pozoreni: Meti iz avtov. Mečejo namreč na točko enajstmetrovke
in smo morali biti previdni. Prestali smo test, tekma proti Juventusu je pokazala, da smo zreli za igranje v Evropi."

V vsem dobrem pa je včasih tudi nekaj slabega: Na tekmi proti Juventusu se je poškodoval Mattia Destro, ki bo moral
počivati en mesec...

Slika




Slika
4. KROG

Slika Slika
AS Roma 1 - 0 A.C. Siena
Totti (43)

Slika




Slika
5. KROG

Slika Slika
Parma F.C. 1 - 2 AS Roma
Belfodil (37); De Rossi (pen 49), Lamela (51)

Slika
Lamela zabil za zmago Rome




Slika
DESTRO JE NAZAJ..

Štiri dni pred tekmo z Bologno se je na treninge vrnil Mattia Destro!




Slika
6. KROG

Slika Slika
AS Roma 0 - 0 Bologna FC

Slika
Lamela: Lahko bi odigrali veliko bolje..




Slika
7. KROG

Slika Slika
U.S. Citta di Palermo 1 - 3 AS Roma
Fabbrini (9); Osvaldo (43., 56), Lamela (65)

Slika
Pjanić z dvema asistencama igralec tekme




Slika
8. KROG

Slika Slika
AS Roma 1 - 1 Chievo Verona
Osvaldo (2); Papp (34)

Slika
Branilec Papp odigral odlično tekmo




Slika
9. KROG

Slika Slika
AFC Fiorentina 1 - 2 AS Roma
Jovetić (31); Destro (19), Albiol (47)

Slika
Viviano preprečil še večji poraz Fiore!




Slika
DERBI PROTI LAZIU PRESTAVLJEN

della Capitale Derby, je prestavljen! Tekma desetega kroga Serie A je zaradi reprezetančnih vpoklicev nekaterih
igralcev prestavljena na 12.12.2012! Iz Romine ekipe je na reprezetančno akcijo vpoklical le Michael Bradley, ki
bo z reprezetanco Amerike odigral prijateljsko tekmo proti Avstriji. Alen Duh nad tem ni navdušen a pravi, da
bo Lazio zgubil pač mesec kasneje: "Seveda smo zaradi tega zelo razočarani. Pripravljali smo se na ta derbi, tudi
navijači so že zaprosili, če jim lahko posodimo katero izmed pomožnih igrišč za izdelavo koreografije. Želeli bi
si ta derbi odigrati sedaj a pač tako je. Bo pa Lazio zgubil mesec kasneje..."
Naslednja tekma bo odigrana proti Genovi.

Slika




Slika
10. KROG

Slika Slika
Genoa CFC 0 - 4 AS Roma
Destro (28), Iličić (48), Osvaldo (71), De Rossi (73)

Slika
Jojo zabil prvega v dresu Rome!




Slika
11. KROG

Slika Slika
AS Roma 4 - 1 Inter
Osvaldo (2., 19), Lamela (15), Balzaretti (79); Milito (11)

Slika
Če ne bi bilo Sarme bi poraz Interja bil še višji!




SERIE A PO NEPOPOLNEM 12. KROGU

Slika
Slika

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta