[FM 2013] Eintracht Frankfurt - Die Adler [Zgodba]

Odgovori
Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

[FM 2013] Eintracht Frankfurt - Die Adler [Zgodba]

#1

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 13. Jun 2013 14:33

Slika

Nogometašem uspela uvrstitev nazaj v Bundesligo!

Nogometaši Frankfurta, ki so v sezoni 2010/11 končali na dnu Bundeslige na 17. mestu in tako izpadli
v 2. ligo, so v sezoni 2011/12 uspeli z drugim mestom potrditi povratek nazaj med najboljše. To jim
je uspelo z dosedanjim strategom Arminom Vehom, ki ima za sabo zelo uspešno kariero v kateri je
vodil Augsburg, Fürth, Reutlingen, Rostock, Stuttgart, Wolfsburg ter HSV.

A veselje v klubu ni trajalo dolgo, saj je dosedanji strateg malo za tem presenetljivo naznanil svoj
odhod iz kluba. V klubu tega nihče ni pričakoval, saj so z njim želeli nadaljevati pot v Bundesligi.
Armin Veh, dosedanji strateg Eintrachta:"Vem, da so v klubu razočarani nad mojo odločitvijo.
Tudi sam sem dolgo premišljeval kako naprej, ampak odločil sem se da grem sedaj izive iskat
k drugemu klubu, morda tudi v drugo državo, spoznavat njihovo kulturo in način dela.
Zahvaljujem se klubu za vso podporo."


Slika
Klub mu želi vse najboljše za naprej!




Slika

Slovenec na klopi Eintrachta iz Frankfurta!

V klubu niso dolgo čakali na novega stratega. Takoj naslednji dan po odhodu prejšnjega so danes
naznali prihod novega. To je nepričakovano in presenetljivo postal Slovenec, ki se še komaj uveljavlja
v svetu nogometa. 31-letni Uroš Sapač bo tako od današnjega dne naprej vodil to ekipo v elitni Bundesligi.
Podpisal je enoletno pogodbo, in bo tako na teden zaslužil 8000 €.

Uroš Sapač, trener Eintracht Frankfurta:"Ponudila se mi je možnost vodenja kluba, ki igra v Bundesligi
in ki ima jasne cilje. Brez premisleka sem sprejel ta iziv in upam, da nam bo uspelo v klubu poseči po
uspehih. Hvala klubu za zaupanje in komaj čakam da pričnem z delom."


Slika
Lahko novi strateg poseže po lovorikah?





Slika

Eintracht Frankfurt - Predstavitev kluba

Ustanovljen leta 1899, Eintracht Frankfurt je profesionalni klub, ki bo v letošnji sezoni 12/13 igral v Bundesligi.
Domače tekme igra na stadionu Commerzbank-Arena in se ponaša z dobrimi trening pogoji tako za članske
nogometaše kot tudi za mlade bodoče zvezdnike. Rezervni stadion kluba je Frankfurter Volfsbank, kjer
svoje domače tekme igrata selekciji U-23 in U-19. Klub je znan pod vzdevkom Die Adler (Orli) in je velik
rival z lokalnim klubom Kickers Offenbach.

Slika
Klubski grb.

Klub je svoje najboljše čase doživljal v obdobju osemdesetih. Čeprav so sedaj že kar 14 let brez lovorik, se lahko
ponašajo z dobro zgodovino uspehov. Leta 1960 jim je uspel preboj v finale elitne Lige Prvakov, kjer so žal končali
kot poraženci. Leto prej so osvojili svojo prvo ligaško lovoriko (Bundesliga), kjer so jim je prej in po tem tudi uspelo
nanizati kar nekaj lepih uvrstitev. Leta 1980 jim je uspelo osvojiti danes ti. Ligo Europa. V lasti imajo pravtako kar
štiri lovorike German Cupa.

Commerzbank-Arena je stadion na katerih igrajo domače tekme. Stadion se lahko ponaša z oceno petih zvezdic
s strani Uefe. Kapaciteta tega objekta je 51500 gledalcev. Od tega je 42200 sedišč in preostalih 9300 stojišč.
Stadion je bil zgrajen leta 2005 in je v zelo dobrem stanju, tudi zelenica je ena najboljših. Ima talno gretje in
streho.

Dresi za sezono 2012/2013

Slika Slika Slika

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: [FM 2013] Eintracht Frankfurt - Die Adler [Zgodba]

#2

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 13. Jun 2013 16:24

Slika

Opravljen že prvi trening po vodstvom Sapača

Naši nogometaši so s polno paro začeli s pripravami na prihajajočo sezono. V sklopu priprav
bodo odigrali 5 tekem, medtem ko bodo tudi sodelovali na prijateljskem turnirju, ki ga je
organiziral francoski PSG. Na tem turnirju bodo poleg našega kluba še sodelovali ruski
velikan Spartak iz Moskve, češki prvoligaš Jablonec in ne smemo pozabiti še na PSG, ki
so gostitelji tega turnirja.

Naši nogometaši bodo prvo tekmo na tem turnirju odigrali proti Spartak Moskvi, 14. julija
na Parku Princev. Ob morebitni zmagi bi se uvrstili v finale, kjer bi odigrali tekmo proti
zmagovalcu obračuna med PSG in Jablonecom.

Razpored pripravljalnih tekem:
7. 7. 2012 - FC Münsigen
14. 7. 2012 - Spartak Moscow
21. 7. 2012 - Waasland-Beveren
29. 7. 2012 - Zulte Waregen
4. 8. 2012 - RC Mechelen
12. 8. 2012 - CS Vise

Naj dodamo še to, da novi strateg ne bo mogel računati na Heika Butschera, ki si je med treningom
poškodoval zapestje. Šlo bi naj za zlom in bo tako po prvih ocenah odsoten kar 2 meseca. Tudi Alexander
Meier
, ki je bil eden ključnih igralcev v minuli sezono in se je presenetljivo znašel na transfer listi, je
staknil poškodobo in bo tako odsoten kar 4 mesece! Zgleda v klubu nastaja prava bolnišnica, saj je
poškodovan tudi Srdjan Lakic, ki bo odsoten 4 tedne.
Sapač res nima sreče, poleg kratkega kadra so jih sedaj še udarile poškodbe!

Slika
Zbor nogometašev pred začetkom treninga.




Slika

Marvin Schwäbe s profesionalno

Marvin Schwäbe, ki je letos dopolnil 17 let je danes s klubom podpisal profesionalno
pogodbo. Sapač je že takoj pokazal da mu delo z mladimi ni tuje in bo skušal v prvo
ekipo vpeljati čimveč mladih nogometašev. Marvin je sicer vratar in ga v klubu ocenjujejo
kot potencialnega bodočega prvega vratarja ekipe. Podpisal je triletno pogodbo, podrobnosti
o plači niso znane.

Slika




Slika

Kratek intervju s trenerjem

Uspelo nam je opraviti kratek intervju z g. Sapačom, ki nam je povedal kar nekaj zanimivih
odgovorov. Pa si poglejmo.

Vaši prvi vtisti o klubu?
"Fantastični! Klub deluje na profesionalni ravni, vse je tako kot mora. Zelo sem
vesel, da lahko vodim takšen klub."


Kakšni so pogoji za delo?
"Pogoji za delo so zelo dobri, infrastruktura je zelo dobra. Ena boljših v Nemčiji vsekakor pa
čeprav še nisem videl preostalih. Zaradi dobre infrastrukture je tudi delo na treningih toliko
bolj kvalitetno."


Je bilo spoznavanje z igralci težko?
"Seveda sem imel na začetku ko sem vstopil v slačilnico kar veliko tremo. Sem tak tip človeka.
A ko sem videl, da me nogometaši sproščeno in z zanimanjem poslušajo mi je takoj odleglo. Fante
šele komaj spoznavam in upam da se bomo odlično ujeli in od njih tudi vsekakor pričakujem trdo
delo in borbenost."


Nam lahko zaupate kaj o finančni strani kluba?
"Klubske finance so urejene. Več pa ne bi znal povedati saj je to bolj vprašanje za
računovodjo kluba."


Lahko pričakujemo kakšno okrepitev?
"Težko bi rekel, želel sem si okrepiti ta igralski kader z igralcem ali dvema. Ampak do tega ne bo
prišlo. Namreč v namenu sem imel prodati Alexandra Meiera, ki je pa žal staknil poškodbo in tako
so moji načrti šli v pozabo. Svoje cilje bomo skušali doseči z igralskim kadrom ki nam je na voljo."


Kakšne cilje ste si z vodstvom kluba zadali pred prihajajočo sezono?
"V sezoni 12/13 želimo s klubom v Bundesligi doseči rezultate, ki bi nas uvrstili nekje na sredino lestvice.
V državnem pokalu pa je minimum vsaj doseči tretji krog. Upam, da nam uspe. Če pa presežemo pričakovanja
pa bo to dodaten bonus in dokaz da se v klubu dela dobro."


Slika
Pokvaril načrte novemu strategu?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov