[FM 2013] Celtic F.C., Manchester United - aLeen27 [zgodba]

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

[FM 2013] Celtic F.C., Manchester United - aLeen27 [zgodba]

#1

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 12. Dec 2012 11:07

Slika

Propad škotskega nogometa?

»Za vsakih pet funtov, ki jih bo porabil Celtic, jih bomo mi zapravili deset,« je v devetdesetih letih pompozno obljubljal lastnik nogometnega kluba Rangers, sir David Murray. Škoti so še pred slabim desetletjem sanjali o tem, da bodo na klubskem prizorišču konkurirali najboljšim ekipam stare celine. Toda rangerse je jeseni v kvalifikacijah za Evropsko ligo izločil majhen Maribor. Uspešni Štajerci so pripomogli k temu, da imajo rangersi od božiča zamrznjen bančni račun. Toda Škotov ne bi rešil niti milijon funtov ali dva, zaslužena z nastopom v Evropski ligi. Le agonija kluba bi se podaljšala za kakšen teden, morda mesec. Pot v stečaj je bila namreč za Glasgow Rangers neizbežna. Po britanski zakonodaji stečaj sicer ne pomeni likvidacije podjetja oziroma propada kluba s 140-letno zgodovino.

V TEŽAVAH TUDI MESTNI RIVALI!

V ponedeljek je lastnik kluba Craig Whyte sporočil novico o stečaju in priznal, da dolg do davkarije skupaj z obrestmi znaša 49 milijonov funtov in da bo z upoštevanjem kazni – sodni postopek še ni zaključen – znesek poskočil na 75 milijonov funtov. Dodatno skrb navijačem povzroča trenutno finančno stanje kluba, ki ima po besedah lastnika na leto 10 milijonov funtov več stroškov, kot mu uspe zbrati prihodkov. Whyte se je poleg tega ob nakupu kluba maja lani zavezal, da bo poravnal 18 milijonov funtov bančnega dolga. Ali je za to porabil večji del od 24 milijonov funtov, ki jih je dobil z zastavitvijo prihodkov iz prodaje sezonskih vstopnic za obdobje štirih let, ni znano. Odzivi na Škotskem so pričakovano burni. Uprava Celtica je že sporočila, da njen dolg znaša obvladljivih sedem milijonov funtov in da strategija kluba za prihodnost ni odvisna od preživetja rangersov. Toda prihodki iz TV-pravic za škotsko ligo, prispevkov sponzorjev in obiska navijačev na stadionih bi bili brez najhujšega tekmeca zagotovo nižji. Nekateri novinarji so celo zapisali, da zaradi neizkoreninjene versko-nacionalne nestrpnosti navijačev rangersov pravzaprav nihče ne bo pogrešal in da bodo s propadom enega izmed velikanov svoje mesto pod soncem naposled dobili manjši škotski klubi ter domači talenti. Morda bi s tem podobno kot v Sloveniji tudi na Škotskem dali več poudarka delu z mladimi.

ŽIVELI SANJE - Z IZPOSOJENIM DENARJEM

Toda za to, da so na Škotskem desetletja zanemarjali vzgojo tako domačih igralcev kot tudi tehnične nogometne igre, niso bili krivi zgolj zapravljivi rangersi. Škotska liga je po kakovosti trenutno 18. v Evropi. A na lestvici Uefe bo že čez slabo leto dni osem mest niže, saj se ne bodo več upoštevali dosežki zadnje dobre evropske sezone škotskih klubov. Rangersi so spomladi 2008 igrali v finalu pokala Uefa, z izposojenim denarjem so še zadnjič živeli svoje evropske sanje. Zdaj pa je prišel čas za poplačilo dolga.

Slika
Rangersov v takšni obliki več ne bo - pa Celtic?




Slika

SPEZIA PREMAGALA CELTIC!

V Glasgowu se dogajajo šoki. Po propadu Glasgow Rangersa, sedaj še sramota Celtica! Ta je namreč odigral prijateljsko tekmo s Spezio in izgubil s 4:0! Trener Celtica je bil trener tega velikana vidno razočaran, navijači ga pozivaja k odstopu. Predsednik tega kluba, Ian Bankier pa zatrjuje: v prihodnjih urah se bo sestala uprava Celtica. Sestanek se bo zgodil kar na letalu pravi: "Ne podcenjujemo Spezie a ta poraz je sramota. Prebral sem malo forume naših navijačev, ki zahtevajo odstop. Vedno smo spoštovali želje navijačev, tudi sedaj jo bomo. Uprava kluba se bo sestala. Igralci in strokovni štab odhajajo z enim, jaz in uprava s drugim letalom. Tam bo potekal izredni sestanek, kako naprej.

Slika
Kako dolgo še?




Slika

LENNON ODPUŠČEN; NOV TRENER BO MORAL OPRAVITI AVDICIJO ...

Pri Celticu so burni dnevi. Po sramotnem porazu proti Spezii, so navijači Celtica zahtevali odstop trenerja in ga tudi dosegli. Nail Lennon je včeraj v poznih urah bil odpuščen so sporočili iz uprave Celtica in sporočili kako bodo iskali novega trenerja: preko avdicije namreč! Vsak, ki želi postati nov trener tega kluba, bo moral poslati na naslov kluba: Celtic Park, Glasgow G40 3RE, United Kingdom vlogo za avdicijo in svoj življenepis. Ter nogometne izkušnje. Lepa priložnost za "navadne" smrtnike pa čeprav dvomimo, da bo kdo kar tako dobil to službo. Gre za velikana namreč ...

Slika




Slika

NOV TRENER PRIHAJA IZ SLOVENIJE!

Celtic Football Club ima novega trenerja. Po odhodu Neil Lennona smo se odločili za drugačen pristop k iskanju novega trenerja: vse zainteresirane kandidate smo povabili k avdiciji. Dobili smo 253 prijav med katerimi smo izžrebali tri srečneže, ki so se potegovali za trenersko mesto v Glasgowu. Natančneje na Celtic Parku. Eden izmed kandidatov je izstopal: 53-letni Slovenec, ki je kasneje tudi postal nov trener Celtica! Alen Duh je dosedaj nogomet resno treniral le par mesecev. Večino časa ga je igral rekreativno - ob tem pa je zelo resno igral tudi Football Manager! Seveda ta igra ni vplivala na to, da je dobil službo pač pa njegovo poznavanje samega nogometa. "Ima vizijo, ima vse kar potrebuje trener. Veseli smo, da smo dobili takšnega trenerja, je dejal predsednik kluba. Navijači so mu izrekli dobrodošlico z upanjem po čimboljših rezultatih ...

Slika
Upajo na najboljše

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#2

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 12. Dec 2012 20:10

Slika

Lewis Kidd, 17-letni vezist Celtica je podpisal novo pogodbo do maja 2015.
Filip Twardzik je odšel na posojo k Sparti Prague, ki je prevzela vse stroške njegove plače.




Slika

PRVA OKREPITEV NA CELTIC PARKU!

Alen Duh je pripeljal novega vezista na Celtic Park. Nov vezist je nekdaj igral za Aston Villo, nazadnje za Bolton kjer se mu je iztekla pogodba. Sedaj pa odšel izven svoje države. Nigel Reo-Coker je ime, ki je danes prispelo v Glasgow. Vezist, ki je v klub prišel zastonj je vesel: "Imel sem tudi ponudbo Aston Ville in Atletico Madrida. A Celtic mi je bil najbolj všeč. So najboljši v svoji državi, imajo tudi evropske ambicije. Vesel sem, da sem prišel v ta klub in upam, da bomo osvajali veliko lovorik. Reo-Coker je pogodbo podpisal do konec maja 2015.

Slika




Slika

Nogometaši Celtica so na pripravljalni tekmi premagali Arborath s 2-1.
V tretjem krogu kvalifikacij za Ligo Prvakov proti Slovan Liberec.




Slika
KVALIFIKACIJE ZA LIGO PRVAKOV; 3. KROG; 1. TEKMA

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 0 Slovan Liberec
Samaras (18), Peskar (ag 82)

Slika
Zadel prečko ..




Slika
SPL; 1. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 0 Aberdeen
Nouioui (11), Samaras (89)

Slika
Samaras z drugim zadetkom popeljal Celtic na vrh SPL




Slika
KVALIFIKACIJE ZA LIGO PRVAKOV; 3. KROG; 2. TEKMA

Slika Slika
Slovan Liberec 2 - 2 Celtic F.C.
Hanzlik (24), Adam (65); Kelić (ag 22), Brown (47)

Slika
To da so dvakrat zabili ni bilo dovolj ..




Slika

V play-offu za Ligo Prvakov proti Latvijskem FK Ventspils.




Slika
SPL; 2. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 1 Dundee Utd
Mulgrew (pen 10), Miku (57), Wanyama (pen 60); Daly (8)

Slika
Kakšne igra Reo-Cokerja!




Slika
SPL; 3. KROG

Slika Slika
Ross County 1 - 2 Celtic F.C.
Quinn (27); Hooper (42), Miku (56)

Slika
Hvala za Mikuja ..




Slika
PLAY-OFF KVALIFIKACIJ ZA LIGO PRVAKOV; 1. TEKMA

Slika Slika
FK Ventspils 0 - 3 Celtic F.C.
Stokes (30), Hooper (56., 59

Slika
Za Hooperja zanimanje kaže Bolton a Duh ga ne da ...




Slika
SPL; 4. KROG

Slika Slika
Inverness TC 0 - 1 Celtic F.C.
Hooper (44)

Slika




Slika

Intervju: Alen Duh

Nogometaši Celtica so pred novo evropsko preizkušnjo. FK Ventspils katerega so premagali s 0:3, tokrat prihaja na Celtic Park. Mi pa smo s novim trenerjem tega velikana opravili intervju. Alen Duh o prvi tekmi s Latvijci in marsičem v spodnjih vrsticah.

7 tekem, 6 zmag in le en remi - ste zadovoljni?
Seveda sem zadovoljen kajti imeli smo le eno pripravljano srečanje. Igralci so reagirali dobro, tu pa tam smo fizično padli. A to se vse popravlja. Sedaj smo imeli nekaj dni umirjenega treninga in to nam je dalo dovolj časa za nekatere analize. V vseh dvobojih smo imeli več posesti, bili smo bolj nevarni. To mi je všeč.

Omenili ste analizo: ali ste že analizirali prvo tekmo s Ventspilsom?
Seveda. Ampak ni bila velika. Teren je bil namreč kot polje, žoga se je odbijala. Zelo težko je bilo igrati a smo zmagali. To je vzpodbudno.

Potem pričakujete še višjo zmago na tej tekmi?
Morda. Tudi proti Slovanu so vsi pričakovali lahko tekmo. Kaj je bilo na koncu vemo. Zabili so nam dva zadetka. To je bilo žalostno za igralce. A teren je bil podoben kot v Latviji.

Je v teh vaših besedah zaznati kaj straha pred povratno tekmo?
Ne. Mi smo vendarle Celtic, oni pa Ventspils.

Celtic, ki je zadnji večji uspeh v Evropi dosegel leta 2003. Kdaj spet v finale katerega izmed EU tekmovanj?
Vsi upamo, da že letos. S Celticom želim osvajati tudi Evropske lovorike. A potrebna bo širina kadra.

Slika

Omenili ste širino kadra. Ali še prihaja kakšen igralec?
Ne vemo. Ne bom skrival: Prišel bi Lazar Marković, a ni dobil delovnega dovoljenja. Skušamo dobiti enega desnega wingerja. Če nebomo dobili, bomo rešitve iskali v svojem kadru. Vse bo seveda potrebno dvigniti na višjo raven. Nekateri igralci bodo morali doseči svoj limit.

Obstaja bojazen, da v škotskem okolju ne bo več mogoče napredovati po tem, ko bodo tudi ti dosegli limit?
Ko bomo dosegli svoj limit bomo osvojili League Europa ali Ligo prvakov. Vedno bomo napredovali. Kljub temu, da morda v naši ligi nebo primernega tekmeca. Potem bo potrebno iskati v pripravljalnem obdobju težke tekme - Real, Manchester. Tudi na treningih bo potrebno delati zelo.

Kaj bo potrebno delati na treningih?
Seveda na taktiki. Potrebno bo veliko poudarka na taktiki - kot Mourinho pri Portu ali Interju.

Vam je Mourinho vzor?
Na nek način da. On ve kako zaščiti svojo ekipo. Zato tudi daje takšne izjave kot jih. Želim biti mešanica Mourinha, Wengerja in sir Alex Fergusona. Zaščiti igralce, imeti mlado moštvo ter osvajati lovorike.

Slika
Biti mešanica teh trenerjev ...

Ampak vi in "Mou" sta različni osebnosti...
Da. On velikokrat pove kaj kontroverznega. Jaz pa vse veliko bolj umirjeno. Imama pa oba zmagovalno mentaliteto.

Kako sodelujete s svojimi pomočniki?
Jaz s pomočniki zelo rad sodelujem, poslušam njihova mnenja, odločam pa sam. Za odločitvami tudi trdo stojim. Moji sodelavci imajo izjemne izkušnje. Pameten človek to uporabi.

Gre za strah pred rušenjem avtoritete?
V življenju se je potrebno prilagajati. Imeti moraš odprte oči, moraš skrati znanje ostalih. Moraš svoje znanje nadgrajevati. Se učiti vsak dan. Nihče se ni rodil vseved. Od vsakogar se lahko naučimo kaj boljšega, vidimo kaj boljšega. A vsega pri sebi pač ne moreš uporabiti - lahko pa si zapomniš.

Takšne ljudi v nogometu potrebujemo.
Vsi se nekoga bojijo - vsi so zaprti vase. Sem v stiku z Zlatkom Zahovićem, Wengerjem, Milaničom - vsak mi da nekaj nasvetov. Neumno bi bilo, da jih nebi uporabil. Zgolj zaradi svojega ega. Bil bi neumen, ne bi moral opravljati nobenega dela.

Kako vidite Zahovića?
Njega zelo spoštujem, je izreden šprotni direktor, velika osebnost. V čast mi je, da se lahko družim z njim.

Slika
Dajeta mu nasvete

Iz neuradnih virov smo izvedeli, da naj bi Zlatko Zahović zasedel tudi mesto šprotnega direktorja pri Celticu?
Zlatko Zahović je zelo sposoben. Ima tisto "nekaj več" in splača se ga imeti v svojem klubu. Da je nad tabo in ti pove kje kaj nisi naredil prav. Da ti daje nasvete. Nikoli se ne ve kaj se lahko zgodi. Naj pa poudarim, da klub deluje v okviru svojih finančnih zmožnosti. Vsi vemo kaj se je zgodilo Rangersom. Če pridemo v LP dobimo 8.600.000 eurov - takrat bomo mogoče razmišljali o Zahoviću, o dražjih okrepitvah. Če tega denarja nebo, pa tudi tega nebo.

Ko smo pri denarju: koliko ga imate še za kakšno okrepitev?
1.360.000 eurov. Nič ne skrivamo.




Slika
PLAY-OFF KVALIFIKACIJ ZA LIGO PRVAKOV; 2. TEKMA

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 0 FK Ventspils
Ledley (36), Miku (45), Hooper (85)

Slika
Na Celtic Parku bomo gledali Ligo prvakov!




Slika

Vendarle bomo gledali Old Firm: v tretjem krogu Škotskega pokala so nam kroglice namenile Glasgow Rangers!




Slika

OPRAVLJEN ŽREB ZA LIGO PRVAKOV!

Danes so zaplesale tudi kroglice žreba Lige prvakov. Celtic je padel v skupino A skupaj s: Arsenal, Borussia Gladbach in Olympiakosom! Izjava Duha o skupini: Dobili smo na prvi pogled lahko skupino kjer seveda izstopa Arsenal. A potem, ko pogledaš bolj podrobno vidiš, da ni tako lahko. Gladbach ima mlado prekspetivno ekipo s nekaj dobrimi izkušenimi igralci. Olympiakos ima v napadu Pantelića, na vratih Carrolla. Na klopi pa Jardima. Močan žreb. Opraviti bo potrebno tudi nekaj sprememb v strokovnem štabu, da bomo čimlažje speljali vse. Potrebno bo gledati kako igra Olympiakos, kako igra Gladbach. Kaj so slabosti katerega izmed klubov. Rešitev bomo dobili v ti., športnem direktorju ...

Slika




Slika

Kalmar je od Celtica kupil Bahrudina Atajića za 12.000 eurov.




Slika

ZAHOVIČ NOV ŠD CELTICA!

Nov športni direktor v Celticu. To je slovenski nogometni strokovnjak, Zlatko Zahović, ki je na Celtic Park prispel iz Maribora. Njegova prva izjava: "Mene zanimajo le zmagovalci. Dobil sem ponudbo Nacional de Madeire, ki je bila boljša - a ni bilo dvoma, zanimajo me zmage. Zmage v Evropi. Seveda, z lahkoto bi to čez nekaj sezon dosegel v Mariboru, a Celtic je vendarle Celtic. Mariboru bomo vseeno nekako pomagali, za tole se vedno najde pot.

Slika
Zahović:"Milanić bo sodeloval s Pavlinom.."




Slika
SPL; 5. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 0 Hibernain
Miku (62., pen 76), Hooper (70)

Slika




Slika
LESTVICA & STATISTIKA IGRALCEV!

Slika

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#3

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 13. Dec 2012 20:47

Slika
SPL; 6. KROG

Slika Slika
St. Johnstone 1 - 5 Celtic F.C.
Tade (73); Hooper (3., 20., 65), Miku (32), Kayal (61)

Slika
Hooper "uničil" domačine




Slika
SKUPINA A; 1. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 5 - 1 Olympiakos
Miku (13., 16), Samaras (21., 54), Ledley (81); Djebbour (47)

Slika
3 asistence!




Slika
SPL; 7. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 5 - 0 Dundee F.C.
Miku (7., 60), Samaras (23., 32), Nouioui (90+3)

Slika




Slika
SCL; 3. KROG

Slika Slika
Glasgow Rangers 0 - 1 Celtic F.C.
Reo-Coker (32)

Slika
Vratar Rangersov preprečil višji poraz svojega kluba




Slika

V četrtfinalu SCL-ja proti: Raith Rovers!




Slika

Celtic je prava pot zame

"To je bil moj najdaljši intervju v življenju," je dejal po koncu. Ne siliti v ospredje, biti tih in skromen. Ter dati veliko na igrišču. To je vodilo 21-letnega Victorja Wanyame, ki se je rodil v Kenyiji za katero tudi igra. S preprečljivimi igrami je navdušil svojega trenerja in tudi nogometno javnost. "Wany" kot ga kličejo prijatelji se je letos preselil v osrčje obrambe ter dobil nove snubce: Ajax, Everton, Bayern Munchen ... A sam pravi, da je osredotočen na Celtic: "To je prava pot zame," je dejal.

Kako se počutiš sedaj že drugo sezono v Glasgowu?
Sedaj mi je že veliko lažje. Na začetku sem bil tukaj sam, sedaj je ob meni družina. Na začetku nisem vedel kje je trgovina, da kupim kruh in mleko. No sedaj vem že za najbolj skrivnostne predele Glasgowa. Tu mi je všeč.

Trdnost naše obrambe ni vprašljiva. S komajda 18-letnim Fraserjem sta nerešljiva uganka za nasprotne napadalce?
Midva sma povsem druga tipa igralcev. On je bolj nežen tip branilca, jaz pa razbijač. On ni toliko močan zato prav privablja močnejše igralce nase. Tukaj pa si pomaga celotna ekipa, da zaustavimo napad. Dosti nam pomaga tudi trener, pa sedaj šprotni direktor. V strokovnem štabu nas opozarjajo na napake, ki jih nato popravimo.

Letos igraš v obrambi in ne v vezni vrsti kot si navajen. Ti to dela kaj težav?
Ne seveda ne. Moramo se prilagajati. Trener mi je takoj, ko je prišel dejal nekaj v smislu, da če pride Reo-Coker, grem jaz v obrambo. To mi ne dela preglavic, nisem tehnično najbolj sposoben in lažje mi je igrati v obrambi.

Slika
"Lažje mi je igrati v obrambi..."

Zate se zanimajo mnogi klubi: od Ajaxa do Bayerna ... Kako sprejemaš to?
Prvič slišim ... (smeh) To je seveda, velika nagrada za moj trud. Oba kluba sta zelo ugledna. Ajax je izgubil Vertonghena, Bayern nima neke močne obrambe po mojem mnenju - Javi Martinez in Badstuber. V obeh moštvih bi morda lahko igral. A pri Celticu mi gre zelo dobro, želim ostati tukaj, to je prava pot zame.

Kje pa se vidiš čez pet ali deset let?
Pogodbo s Celticom imam do leta 2015. Najprej bi rad oddelal tole. Nato pa bomo videli naprej. V nogometu se stvari hitro spreminjajo. Vse je tudi odvisno od poškodb. Čez deset let jih bom imel enaintrideset - ali bom takrat še sposoben igrati? Zagotovo so mi Giggs, Scholes, del Piero in ostali v tem pogledu za vzor. Bomo videli ...




Slika
SPL; 8. KROG

Slika Slika
Motherwell 1 - 3 Celtic F.C.
Higdon (13); Wanyama (45+1), Francis-Angol (ag 55), Hutchinson (ag 88)

Slika
"Ko se nasprotnik tako zapre je vedno težko" - Alen Duh po tekmi




Slika
SKUPINA A; 2. KROG

Slika Slika
Gladbach 1 - 1 Celtic F.C.
de Jong (90+1); Miku (51)
Anthony Stoke je v 11. minuti zgrešil enajstmetrovko

Slika
Ter Stegen na tej tekmi zaradi poškodbe ni branil




Slika
SPL; 9. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 1 - 0 Hearts
Reo-Coker (35)

Slika




Slika
SPL; 10. KROG

Slika Slika
St. Mirren FC 1 - 0 Celtic F.C.
Parkin (44)




Slika
SKUPINA A; 3. KROG

Slika Slika
Arsenal 3 - 1 Celtic F.C.
Arshavin (5., 31), Giroud (45+2); Miku (38)

Slika




Slika
SPL; 11. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 1 - 0 Klimarnock F.C.
Samaras (66)

Slika




Slika
SCL; ČETRTFINALE

Slika Slika
Raith Rovers 0 - 1 Celtic F.C.
Mulgrew (71)

Slika
Lepo počasi proti finalu ...




Slika

Victor Wanyama, se je na četrtfinalni tekmi škotskega pokala poškodoval in bo odsoten tri tedne.
Uprava Celtica je trenerja razveselila z novimi 13.750.000 milijoni transfer budgeta.
V polfinalu škotskega pokala proti St. Johnstonu.




Slika
SPL; 12. KROG

Slika Slika
Dundee Utd 1 - 1 Celtic F.C.
Russel (45+1); Miku (23)

Slika
Duh:"Iščemo branilca in napadalca!"




Slika Slika

LESTVICA & STATISTIKA

SPL:

Slika

Slika


UCL:

Slika

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#4

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 14. Dec 2012 15:07

Slika

V škotskem pokalu (SC) proti Inverness CT.




Slika
SKUPINA A; 4. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 2 Arsenal
Miku (31., pen 67); Giroud (39), Oxlade-Chamberlain (90+1)
Nigel Reo-Coker je v 83. minuti dobil rdeč karton

Slika
V zadnji minuti zadel za točko v Glasgowu...




Slika
SPL; 13. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 0 St. Johnstone
Miku (30), Nouioui (35)

Slika
Nogometaši Celtica drvijo proti novem naslovu




Slika
SPL; 14. KROG

Slika Slika
Aberdeen 2 - 2 Celtic F.C.
Fallon (39), Masson (84); Miku (9), Hooper (77)

Slika
Kakšna napaka Matthewsa ob prvem zadetku domačih ..




Slika

Victor Wanyama se je vrnil na treninge.




Slika
SKUPINA A; 5. KROG

Slika Slika
Olympiakos 0 - 2 Celtic F.C.
Forrest (32), Miku (39)
Victor Wanyama je v 68. minuti prejel rdeč karton

Slika
21-letnik popeljal Celtic do zmage




Slika

Celtic se je z zmago na zadnji evropski preizkušnji prebil v prve izločilne boje Lige prvakov.




Slika
SPL; 15. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 0 Inverness TC
Hooper (25., 28)

Slika
S Hooperjem v napadu je igra Celtica povsem drugačna!




Slika

Victor Wanyama, je podaljšal pogodbo za eno sezono. Tako mu izteče maja 2016.




Slika
SPL; 16. KROG

Slika Slika
Hearts 2 - 4 Celtic F.C.
Sutton (24., 44); Miku (2., 39), Hooper (30), Reo-Coker (43)

Slika
Nogometaši Celtica igrajo vedno bolje




Slika
SC; 4. KROG

Slika Slika
Inverness TC 1 - 5 Celtic F.C.
Foran (pen 78); Kayal (4), Hooper (29., 66., 75., 84), Miku (52)

Slika
4 zadetki - 1 podaja = Gary Hooper




Slika

Gary Hooper, je s štirimi zadetki postal prvi igralec Celtica, ki je zabil štirikrat na eni tekmi.
V petek krogu škotskega pokala proti Ayr United.




Slika
SKUPINA A; 6. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 0 - 0 Gladbach

Slika
Zadnja tekma v skupinskem delu se je končala neodločeno




Slika Slika
LESTVICI SPL & UCL TER STATISTIKA

SPL:

Slika

Slika

UCL:

Slika

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#5

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 14. Dec 2012 19:40

Slika
SPL; 17. KROG

Slika Slika
Klimarnock F.C. 0 - 2 Celtic F.C.
Hooper (27., 88)

Slika
Navijači Celtica imajo v tem letu veliko razlogov za zadovoljstvo!




Slika
SPL; 18. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 0 - 0 St. Mirren

Slika
Po tekmi besnel na sodnike




Slika

V prvi knockout fazi Lige prvakov proti: Porto.




Slika
SPL; 19. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 0 Ross County
Miku (7), Hooper (36), Ledley (72)




Slika

Miku je na tekmi proti Ross Countyju dobil lažji udarec in bo odsoten sedem dni.




Slika
SPL; 20. KROG

Slika Slika
Dundee F.C. 0 - 3 Celtic F.C.
Hooper (17., 42), Stokes (62)

Slika
HOPE - kot ga kličejo navijači ..




Slika

Miku se vrača na treninge. Huje pa se je poškodoval Victor Wanyama, ki bo odsoten kar 7 tednov!




Slika
SPL; 21. KROG

Slika Slika
Hibernain 1 - 1 Celtic F.C.
Brittain (pen 53); Ledley (67)
Nigel Reo-Coker je v 25. minuti prejel rdeč karton

Slika
Joe Ledley in soigralci se ne dajo kar tako ..




Slika

Nigel Reo-Coker, je dobil božično darilo - ostal je brez enotedenske plače.
Alen Duh, je tudi dobil darilo iz strani nogometne zveze - zaradi govorjenja preko sodnikov ga je kaznovala s 5.500 EUR kazni.




Slika

ZAHOVIČ: VSE IMAMO PRIPRAVLJENO

Tekma s Hibernainom je pomenila zadnjo tekmo v koledarskem letu 2012. Tekma, ki je imela tudi tretji polčas: Reo-Coker, je bil kaznovan s odvzemom enotedenske plače, Alen Duh pa s 5.500 EUR kazni, ker je imel veliko za povedati o sodnikih. A življenje teče naprej, potrebno je gledati na novo tekmo pravi športni direktor Celtica Zlatko Zahović: "To kar se je dogajalo med in po tekmi s Hibernainom je preteklost. Mi smo velik klub, ki gleda le na nove preizkušnje. Motherwell, je tisti, ki nas čaka. Tisti katerega bo potrebno premagati. Smo v odlični formi , je povedal mojster okroglega usnja. A pogovor s športnim direkotrjem se še tako ni končal. Smo namreč 31.12. Dan pred prestopnim rokom. Trener je javno izrazil željo po branilcu in napadalcu. Zahović pravi, da mu je bila želja uresničena: "Seveda trener ve kaj želi. Takoj smo se podali v lov za tema dvema igralcema. Dobili smo ju, nismo želeli čakati. V nogometnem svetu se ne sme čakati, moraš biti korak pred vsemi. Zato, ker smo korak pred vsemi smo napadalca speljali Chelseaju. Tudi pogajanja za branilca so bila težka, a smo jih dobili. Lahko zatrdim, da imamo pripravljena tudi dva prihoda za poleti. Oba igralca še ne štejeta dvajset let. Nato je ŠD dobil klic in moral oditi.. Kot vam je v navadi ponavadi za vas pripravimo statistiko in lestvico. Sedaj smo pripravili statistiko Celtica za to sezono:

TEAM STATS:
Slika

PLAYER STATS:
Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#6

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 15. Dec 2012 10:30

Slika
NAGRADE NAJBOLJŠIM

Prvi dan v letu običajno pomeni, da najboljšim nogometašem minulega leta podeljujemo nagrade za njihove odlične predstave. Tudi letos ni bilo nič drugače. Poglejmo si nagrajence:

FIFA Ballon d'Or
1. Lionel Messi (Barcelona) - napadalec - 27 nastopov - 16 zadetkov - 6 asistenc - 498 točk - ocena za igre: 8.13
2. David Silva (Manchester City) - napadalni vezist - 27 nastopov - 9 zadetkov - 14 asistenc - 291 točk - ocena za igre: 7.84
3. Andres Iniesta (Barcelona) - winger - 19 nastopov - 4 zadetki - 7 asistenc - 187 točk - ocena za igre: 7.76

World player of the year
1. Lionel Messi (Barcelona) - napadalec - 27 nastopov - 16 zadetkov - 6 asistenc - 498 točk - ocena za igre: 8.13
2. David Silva (Manchester City) - napadalni vezist - 27 nastopov - 9 zadetkov - 14 asistenc - 291 točk - ocena za igre: 7.84
3. Andres Iniesta (Barcelona) - winger - 19 nastopov - 4 zadetki - 7 asistenc - 187 točk - ocena za igre: 7.76

Slika
Četrtič zapored...




Slika

PRISPELI NAPOVEDANI OKREPITVI

Pa ju imamo! Novega branilca in napadalca namreč! Iz zagrebškega Dinama je prispel v naše vrste Domagoj Vida za katerega se je odštelo 3.700.000 eurov. Vida ima evropske izkušnje že iz Leverkusna, kjer je odigral eno sezono. Druga okrepitev pa je napadalec iz Vitesseja, ki je imel tudi ponudbo Chelseaja a so bili vodilni možje našega kluba dovolj hitri. To je Wilfried Bony, ki je v naš klub prispel za 8.500.000 eurov. Pred prihodom v Vitesse je igral za Sparto Prague ..

Slika




Slika
SPL; 22. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 1 Motherwell
Cummins (ag 2), Matthews (10); Murphy (42)

Slika
Matthews zabil enega najlepših zadetkov sezone!




Slika
SPL; 23. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 2 Hearts
Ledley (5), Forrest (26), Ridgers (ag 84); Smith (87), Forster (ag 90)

Slika
Zabil sam sebi




Slika

James Forrest, se je poškodoval na tekmi proti Heartsom in bo odsoten 3 mesece.




Slika
SPL; 24. KROG

Slika Slika
St. Johnstone 1 - 2 Celtic F.C.
Craig (pen 40); Hooper (15), Miku (21)

Slika




Slika
SC; 5. KROG

Slika Slika
Ayr United 0 - 3 Celtic F.C.
Brown (3), Hooper (42), Bangura (86)

Slika
Hooper je bil danes edini igralec prve ekipe na terenu




Slika
SCL; POLFINALE

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 1 St. Johnstone
Vida (8), Hooper (19), Miku (23); Beattie (43)

Slika
Vida odigral fenomelano




Slika

V šestem krogu SC-ja proti Queen of Sth.
V finalu SCL-ja proti Motherwell!
Wilifried Bony, bo zaradi reprezetančnih obveznostih manjkal do 11.2.
Beram Kayal je na reprezetanči tekmi staknil poškodbo in bo manjkal en teden.




Slika
SPL; 25. KROG

Slika Slika
Inverness TC 0 - 1 Celtic F.C.
Ledley (87)

Slika
Ledley v zadnjih minutah potrdil zmago




Slika

Velik udarec za ekipo Celtica. Nigel Reo-Coker bo moral zaradi poškodbe počivati kar tri mesece!




Slika
LESTVICA & STATISTIKA

Slika

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#7

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 15. Dec 2012 14:33

Slika

Nekaj podatkov pred naslednjo tekmo v Ligi prvakov:
Celtic v domačem prvenstvu ni bil poražen od 20.10.2012, Porto pa v letošnji sezoni v domačem prvenstvu ni bil poražen.
Stadion za tekmo Lige prvakov proti Portu je razprodan!
Beram Kayal se vrača na treninge in bo razpoložljiv za tekmo proti Portu
Wilifried Bony, se vrača iz reprezetančne akcije in bo tako v kadru za tekmo proti Portu!




Slika
First Knockout Round; 1. tekma

Slika Slika
Celtic F.C. 0 - 0 FC Porto

Slika
Wanyama po tekmi: "Odigrali smo taktično odlično, iztržili smo rezultat, ki smo ga želeli."




Slika

Na tekmi proti Portu se je poškodoval Gary Hooper, ki bo odsoten dva tedna.
Alen Duh po tekmi s Portom: "Naredili smo velik del posla. Nismo dobili zadetka na domačem igrišču. Tam lahko igramo bolj napadalno. Nimamo nič za izgubiti. Veseli me tudi dejsto, da je povratna tekma po tekmi s Queeni v SC-ju. Spočili bomo lahko vse ključne igralce.




Slika
SPL; 26. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 1 - 0 Dundee Utd
Stokes (54)

Slika
Stokes poskrbel za novo zmago Celtica!




Slika

Sreča zadnje čase ni na strani Celtica. Tokrat se je poškodoval Adam Matthews, ki bo odsoten tri tedne.




Slika
SPL; 27. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 0 Dundee F.C.
Phinn (ag 5), Vida (9), Bony (35)

Slika
Celtic na domačem igrišču letos še ni bil premagan!!




Slika

Saj ni res .. pa je! Tokrat se je poškodoval Miku, ki bo odsoten tri tedne ...
Naj dodamo, da se je na treninge vrnil Gary Hooper, ki pa na naslednji tekmi nebo igral.




Slika
SPL; 28. KROG

Slika Slika
Motherwell 0 - 1 Celtic F.C.
Bony (56)

Slika
Duh o poškodbi Ledleya:"Od sedaj naprej hodimo na tekme v reševalnih vozilih..."




Slika

Joe Ledley, bo zaradi poškodbe manjkal en teden.
Fraser Forster o trenerju: "Duh si zasluži novo pogodbo!"




Slika
SC; ČETRTFINALE

Slika Slika
Queen of Sth 0 - 1 Celtic F.C.
Bangura (11)

Slika
Vratar Celtica je bil edini prvotimec danes - pa še on je igral le do 53. minute





Slika

Vzpodbudna novica pred povratno tekmo s Portom: Ekipa Celtica ni prejela zadetka že od 9.2.2013 oziroma šest tekem zapored!
V polfinalu SC-ja proti: Glasgow Rangers! Že drug Old Firm v letošnji sezoni ..




Slika
First Knockout Round; 1. tekma

Slika Slika
FC Porto 1 - 1 Celtic F.C.
Rodriguez (35); Bony (84)
Anthony Stokes je v 35. minuti dobil rdeč karton
Beram Kayal je v 87. minuti dobil rdeč karton


Slika
Niti turški sodnik ni mogel pomagati Portu - Evropa poglej, Celtic gre naprej!




Slika
SPL; 29. KROG

Slika Slika
Ross County 0 - 3 Celtic F.C.
Ledley (13), Kovačević (ag 15), Bony (53)

Slika
Bony navdušuje!




Slika
SPL; 30. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 1 Klimarnock F.C.
Samaras (15), Bony (81); Perez (pen 76)
Beram Kayal je v 34. minuti dobil rdeč karton
Victor Wanyama je v 74. minuti prejel rdeč karton





Slika
LESTVICA & STATISTIKA

Slika

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#8

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 16. Dec 2012 19:02

Slika
SC; FINALE

Slika Hollis; Lasley, Page, Alander, Franics-Angol; Moffat; Shinnie, Hetherington (Hill - '45); Humphrey, Law; Higdon
Slika Forster; Matthews, Wanyama, Vida, Izaguirre; Kayal, Kidd; Stokes, Samaras; Hooper, Bony

Slika Slika
Motherwell 1 - 2 Celtic F.C.
Higdon (75); Bony (41), Samaras (83)

Slika
Zadetek in asistenca Bonyja za prvo lovoriko Celtica letos!




Slika
31. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 1 Aberdeen
Bony (57., 66); Shaughnessy (84)

Slika
Večino tekme odigral poškodovan




Slika

Celtic F.C., je nov prvak škotske Clydesdale Bank Premier!
Navijači: Duh, Hooper in Forster najzaslužnejši da (dosedanjo) dvojno krono v tej sezoni!
Domagoj Vida, ki je tekmo proti Aberdeenu odigral z rahlo poškodbo bo počival 12 dni.
Mediji so Duha povprašali po novi pogodbi ta pa je dejal: "Ne mudi se, uživajmo v tem trenutku."
V četrtfinalu Lige prvakov proti: Paris Saint-Germain. Prva izjava trenerja o žrebu: "Četrtfinale smo vzeli kot nagrado a PSG je premagljiv!
Prva tekma med Celticom in PSG-jem bo odigrana 2.4.2013 na stadionu Parc des Princes.
Zmagovalec tega dvoboja v polfinalu proti zmagovalcu dvoboja med Zenitom in Barcelono!




Slika
32. KROG

Slika Slika
St. Mirren 0 - 0 Celtic F.C.

Slika
Bony zadel prečko in vratnico, sodnik spregledal enajstmetrovko, Duh besnel




Slika

Na tekmi proti St. Mirrenu se je poškodoval Anthony Stokes, ki je izgubljen za letošnjo sezono.
Alen Duh je bil s strani škostke nogometne zveze samo opozorjen.
Nekaj podatkov pred tekmo s PSG:
Napovedano vreme: 10 stopinj celzija in vetrovno
Ekipa Celtica: Poškodovani - Reo Niger-Coker, Anthony Stokes. Suspendirani - Marcus Fraser, Barem Kayal. Neregistirani: Domagoj Vida
Ekipa PSG-ja: Poškodovani - Guillaune Horau, Maxwell. Neregistirani - Henrik Mkhitaryan, Gareth Bale

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#9

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 16. Dec 2012 22:55

Slika

Še ena vzpodbudna vest pred tekmo s Paris Saint-Germainom: Alen Duh je podpisal novo pogodbo do maja 2017.
Oglasili pa so se tudi iz UEFE: Beram Kayal bo zaradi rdečega kartona proti Portu moral izpustiti obe tekmi s PSG.



Slika
ČETRTFINALE; 1. TEKMA

Slika Slika
Paris Saint-Germain 0 - 0 Celtic F.C.
Victor Wanyama je v 61. minuti prejel rdeč karton

Slika
Neverjetno - tokrat izključen Wanyama ...




Slika
35. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 1 - 1 Hibernain
Twardzik (78); Wanyama (ag 37)

Slika
Wanyama, Kayal in mladinci so poskrbeli, da Celtic Park ni padel




Slika
ČETRTFINALE; 2. TEKMA

Slika Slika
Celtic F.C. 1 - 0 Paris Saint-Germain
Miku (3)

Slika
Joe "Maestro" Ledley - Player of the match!




Slika

Po nori tekmi in zmagi nad PSG so znani termini obračunov v polfinalu. Proti Barceloni najprej igramo na domačem igrišču: 24.4.2013!

Slika



Slika
SC; POLFINALE

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 1 Glasgow Rangers
Mulgrew (6), Bony (48), Forrest (78); Ramsay (80)

Slika
Pred ekipo Celtica še eno finale!




Slika

V finalu SC-ja proti Heartsom.




Slika
Championship Group; 1. tekma

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 0 Dundee Utd
Miku (7), Samaras (33)

Slika
Opravljen test pred Barco




Slika

BARCELONA KOT NAGRADA ZA DOBRO DELO

Malo kdo je pričakoval, da lahko Celticu uspe to kar mu je - priti do polfinale lige prvakov. "To je bila različica, ki smo jo načrtovali za League Europa, v smehu priznava trener The Bhoysev, Alen Duh, ki pravi, da je Barcelona nagrada: "Morda bi bilo noro pričakovati, da se uvrstimo v finale .. Seveda nebi imel nič proti ampak to bo zelo težko. Barcelona naj bi bila najboljša ekipa zadnjega časa. Zato jo jemljemo kot nagrado za dobro delo v tej sezoni. Naredili bomo vse, da se uvrstimo v finale a tudi če izpademo ne bo nič narobe. Trener Celtica se je razgovoril tudi o ciljih proti Barceloni: "Cilji? No ja.. Vemo, da še Celtic Park ni padel letos. Prva tekma je pri nas doma in cilj je, da ne dobimo zadetka. Da nismo poraženi doma, pred svojimi navijači. To je prvi cilj. Nato pa čimbolje odigrati v Kataloniji. Ni šlo niti mimo najboljšega igralca zadnjega časa - Lionela Messija. Vse je namreč zanimalo kakšen recept ima Duh za Argentinca. Nima še ga pravi: "S tem se ne obremenjujem. Messi je morda res najboljši v zadnjem času. Ampak sam se še odločam kako igrati - kot v škotskem prvenstvu ali kot proti PSG-ju in Portu - defenzivno, disciplinirano. Biti od prve stotinke pa do zadnjega sodnikovega živžga maksimalno skoncetriran. Dejstvo je, da bo potrebno se prilagoditi Barceloni, reagirati na vsako njeno potezo. Dejstvo je, da bomo morali zapreti vse kar se da. Ali pa presenetiti in igrati napadalno, doseči kakšen zadetek že na domači tekmi. Bomo videli .. Po izjavah Duha je torej jasno: Celtic se Barcelone ne boji. Poglejmo si še malo igralski kader oz. igralce, ki nebodo morali nastopati pri obeh moštvih:

Celtic F.C.:
Domagoj Vida - neregistiran
Nigel Reo-Coker - vprašljiv zaradi poškodbe (morda v kadru!)
Barem Kayal - suspendiran
Anthony Stokes - poškodovan
Adam Matthews - poškodovan

Barcelona:
Gerard Pique - poškodovan
Carles Puyol - suspendiran
Eric Abidal - ne igra zaradi zdravstvenih razlogov
Pedro - poškodovan

Slika
Barca je favorit

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#10

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 17. Dec 2012 17:19

Slika
POLFINALE; 1. TEKMA

Slika Slika
Celtic F.C. 0 - 2 FC Barcelona
Bartra (51), Messi (65)

Slika
Marc Bartra s golom in asistenco popeljal Barco do zmage




Slika
Championship Round; 2. tekma

Slika Slika
Ross County 4 - 3 Celtic F.C.
McMenamin (11., 87), Glen (68), Vigurs (90+2); Hooper (22), Rogne (60), Miku (90+3)

Slika
Zaho: "Pred nami je polfinalna tekma s Barco - ta tekma je bila nepomembna!"




Slika

Nigel Reo-Coker, se je vrnil na treninge in je pripravljen na tekmovalne napore!




Slika
POLFINALE; 2. TEKMA

Slika Slika
FC Barcelona 1 - 0 Celtic F.C.
Mascherano (38)

Slika




Slika
Championship Round; 3. tekma

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 0 Hearts
Bony (17), Miku (36., 44)

Slika
Duh: "Da. Resno razmišljamo, da bi Mikuja odkupili od Getafeja."




Slika

Na tekmi proti Hearsom sta se poškodovala Victor Wanyama in Wilifried Bony. Prvi bo odsoten 3 mesece, drug pa osem dni.




Slika
Championship Round; 4. tekma

Slika Slika
St. Mirren 0 - 3 Celtic F.C.
Samaras (30), Forrest (42), Hooper (46)

Slika
Prvič letos padel tudi St. Mirren - na krilih Forresta




Slika
Championship Round; 5. tekma

Slika Slika
Dundee F.C. 1 - 3 Celtic F.C.
Finnigan (89); Hooper (17), Bony (19, 36)

Slika





Slika
NAGRADE IGRALCEM; LESTVICA & STATISTIKA

PFA Player's Player of the Year Winner:
Gary Hooper - 25 let - napadalec - 27 nastopov - 19 zadetkov - 8 asistenc - ocena 7.55

Scottish Footballer of the Year:
Miku - 27 let - napadalec - 31 nastopov - 18 zadetkov - 16 asistenc - ocena 7.38

Player of the Season:
Vicent Wanyama - 21 let - branilec, vezist - 22 nastopov - 2 zadetka - / - ocena 7.48

Scottish Top Goalscorer:
Johnny Russell - 23 let - napadalec - 36 nastopov - 23 zadetkov - 11 asistenc - ocena 7.43

U-19 Player of the Season:
Callum Paterson - 18 let - napadalec - 32 nastopov - 9 zadetkov - 8 asistenc - ocena 7.12

PFA Young Player of the Year::
James Forrest - 21 let - winger - 20 nastopov - 2 zadetka - 11 asistenc - ocena 7.33

Writers' Young Player of the Year:
Jamie Murphy - 23 let - winger - 35 nastopov - 15 zadetkov - 4 asistence - ocena 7.05

Young player of the Season:
Adam Matthews - 21 let - desni bočni branilec - 21 nastopov - 1 gol - 3 asistence - ocena 7.27

SPL manager of the Year:
Danny Lennon

Postava leta (4-4-2):
Forster - Matthews, Wanyama, McAusland, Izaguirre; Flood, Perez, Goodwin, McFadden; Hooper, Miku

LESTVICA:
Slika

STATISTIKA:
Slika




Slika
FINALE

Slika Slika
Hearts 1 - 2 Celtic F.C.
Webster (3); Hooper (76), Bony (111)

Slika
Bony Celticu prinesel tretji naslov letos!

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#11

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 17. Dec 2012 22:02

Slika

SVET JE LEP

Svet je lep. S temi tremi besedami bi lahko opisali današnji dan. Uprava Celtica in športni direktor Zlatko Zahovič so sporočili naslednje: Celtic Football Club, je poravnal vse dolgove! Tako je športni direktor Zlatko Zahovič iz dolgov spravil že drug klub v njegovi karieri ŠD-ja. Pravi, da mu ob tej misli gre na smeh. Od sreče seveda: "Res je. V Mariboru smo imeli že ta problem in smo ga rešili. Nato sem prišel sem in isti problem .. In spet smo ga rešili. Bilo je dokaj lahko kajti imamo trenerja, ki nam je prinašal uspehe. Uspehi pa prinašajo denar. Sedaj lahko normalno poslujejmo. Naj dodamo še, da je uprava Celtica, Duhu namenila 14.110.000 EUR za nakupe novih igralcev ...

Slika




Slika

John Herron, se seli v Plymouth za 20.000 eurov.
Lewis Toshney, se seli v Hamilton za 90.000 eurov.




Slika

TISKOVNA KONFERENCA PRED ZAČETKOM NOVE SEZONE

Celtic F.C. je organiziral tiskovno konferenco pred novo sezono. Alen Duh je bil tisti, ki je bil prisoten na tiskovni konferenci. O škotski ligi, financah ter še masičem.. Poglejmo si najzanimivejša vprašanja in odgovore:

1. Čestitke za izjemno sezono. Dvojna krona doma, izjemen uspeh v Evropi. Je sploh kaj za dodati?
Naj Vas popravim. Trojna krona doma. Ter seveda izjemen uspeh v Evropi. Ne. Ni ničesar za dodati. Dejstvo je, da smo to sezono naredili izjemen uspeh, ki ga bo naslednjo sezono težko ponoviti. Ne realno bi bilo pričakovati, da bomo spet v polfinalu Lige prvakov.

2. Se vam zdi, da se škotska liga potaplja? Praktično ni niti enega kluba, ki bi vas lahko izrinil iz prestola. Brez Rangersa ni prave lige.
Kljub naši izredni dominaciji lahko trdim, da je liga izjemno težka. Ostali klubi namreč niso toliko slabi kot smo mi dobri. Celtic je ta trenutek premočan. Tudi če bi Rangersi bili v ligi močno dvomim, da nam bi bili sposobni slediti. Poglejte samo npr., Paris Saint-Germain. Imajo izjemne igralce, a nam taktično niso uspeli parirati. Bili so slabi. Mi dajo veliko na taktiki. Na discipliniranosti. Dajemo poudarek na stvari, na katere ostali ne. In tukaj je rezultat...

Slika
Ni liga slaba, Celtic je premočan

3. Kdo odhaja, kdo prihaja?
Dosedanja odhoda sta znana. Herron in Toshney sta že odšla. Pravtako z nami ni več Mikuja, ki je nažalost staknil hudo poškodbo in bo odsoten nekje do novembra. Torej: ne bomo ga odkupili. Nažalost. Zato smo šli v lov za drugim napadalcem, ki je star 20 let a je velik talent. Bomo videli kako se bo razvil.

4. Kakšno je stanje glede financ? Se vam lahko zgodi podobno kot Rangersu?
Nikakor. Mi smo poravnali vse dolgove. Vsa čast upravi! Sedaj bo potrebno pametno poslovati in bo vse vredu.

5. Videti je, da odlično sodelujeta z športnim direktorjem. V čem je ta skrivnost? Mogoče v tem, ker oba navijata za Maribor?
Oba imama zmagovalno mentaliteto. Oba gledama s širokimi očmi, srkama znanje - on koliko še ga pač lahko. Vema, da je psiha igralcev 60% uspeha. Zato jih skušava motivirati vsako minuto, uro.. Naj povem, da se včasih v čem ne strinjava, pa potem iščema neko sredinsko pot.. Nekaj vzamema iz mojega, nekaj iz njegovega razmišljanja - uspešno. Hvala bogu. Glede Maribora pa je tako.. Morda..

6. V Evropi sijajno. Pravtako doma. Kakšni so načrti za novo sezono?
Zavedamo se, da bo takšno sezono najbrž težko ponoviti. Trojna krona na Škotskem, polfinale Lige prvakov. Ciljamo na naslov prvaka, na to, da pridemo iz skupine Lige prvakov. Nato pa bo vse odvisno, če se lahko tako izrazim od sreče. Poudarjam: želimo biti prvaki, želimo ubraniti obe ostali lovoriki. Ne želimo pa obljubljati ničesar.

7. Glede na to da ne boste odkupili Mikuja, kdo prihaja namesto njega?
Imamo že vse pripravljeno. Izvedeli boste v naslednjih urah, dnevih..

8. Je res da si želite Velikonjo?
Ne.

9. Koliko možnosti je za prihod Beriča?
Robert Berić, je zeelo dober napadalec. Napadalec, ki je fizično močan in ima občutek za gol. Ampak v Celtic ga ne bo.

Slika

10. Sezono ste končali v izjemnem slogu. Kaj je bil vzrok za tako uspešno sezono?
Samozavest.

11. Pogrešate Rangerse? Namreč za vas v ligi ni nobene konkurence.
Kot sem že dejal. Tudi, če bi Rangersi bili v ligi mi nebi imeli konkurence. Smo predobri.

12. Prihaja prvi strelec letošnjega prvenstva Johnny Russell?
Ne. Russell ostaja v svojem klubu.

13. Kako kaže finančno stanje. Se je izboljšalo?
Da poravnani so vsi dolgovi.

15. Bi vas zanimalo vodenje slovite Barcelone?
Kratko in jedernato: NE!

16. Hvala za odgovore in srečno!
Hvala vam.




Slika

MIKU ODŠEL, ZAHA PRIŠEL

Miku, ki je bil posojen v Celtic iz strani Getafeja več ni z našim moštvom je naprej povedal Zlatko Zahovič in nadaljeval: "Dobili smo novega, mladega napadalca, ki nam bo pomagal k boljšim uspehom. Naša scout služba je izvedela, da je na transfer listi in takšnega talenta se NE izpusti. Ta napadalec je iz Anglije, želeli so ga United, City in še nekateri - sedaj je pri nam. To je Wilfried Zaha in ne dvomimo, da se nebi razvil v napadalca tipa Rooney, Lewandowski.. Sam bi mu zaželel dobrodošlico v Celticu.

Slika




Slika

Paul Slane, ni več član našega kluba. Okrepil je Partick Thistle za 45.000 eurov.
Mikael Lustig, se za 475.000 eurov seli v Wolves.
V kvalifikacijah za Ligo prvakov proti: Qormi.
Emilio Izaguirre, je okrepil Liverpool, ki je zanj plačal 5.000.000 eurov.




Slika

ŠTIRI NOVE OKREPITVE!

Celtic F.C., je dobil štiri nove igralce. Vsi prihajajo kot prosti igralci, igralci brez odškodnine. Novi člani Celtica so: Sebastien Squillaci, Erik Janža, Robbie Cotton in Byron Lawrence.

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#12

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 18. Dec 2012 13:06

Slika

NAJPREJ PRIPELJATI SPOSOBNO SCOUTSKO SLUŽBO

Gradnja ekipe za novo sezono je pri Celticu bojda že končana. Sledijo namreč prijateljske in kvalifikacijske tekme za Ligo prvakov počasi pa se začenja tudi SPL. Tako smo poklicali alfo in omego strokovnega štaba tega velikana. Alen Duh pravi, da želi najprej pripeljati sposobno scoutsko ekipo nato pa se bodo ozirali za morebitnimi okrepitvami: "Kaj naj rečem? Po teh petih okrepitvah, ki so sicer dobre nimamo več takšnega zaupanja v scoutsko službo v našem klubu. Kar nekajkrat so nas, če lahko tako rečem prevarali. Dobra šola za naprej. Lahko potrdim, da smo enega novega člana že dobili. To je David Hamilton (JCA - 17; JPA - 19). Ne pravim, da je naša scoutska služba slaba, le na nivoju našega kluba ni. V Rangersih bi bili odlični. Naslednji Duhov cilj je izgradnja trening campa za mlade nogometaše: "Nisem zadovoljen z mladinci, pravi Slovenec na klopi Celtica in doda: "Morda bi se s novimi površinami za trening marsikaj spremenilo. Dejstvo je, da bi od 1 do 5 lahko pogoje za mlade ocenil z 2,5 ali morda 3. O tem se že z upravo dogovarjamo, morda se kaj dogovorimo, je naš pogovor zaključil trener škotskega velikana ..

Slika
Pogoji za mlade igralce, ki naj bi zaigrali tukaj niso dobri..




Slika

Celtic je odigral prvo pripravljano srečanje proti Dunfermlinu, ki se je končalo s 1-6 za nas. S štirimi zadetki in eno podajo je spet zablestel Wilfried Bony, dva zadetka pa je prispeval Gary Hooper.
Strokovni štab ima štiri nove člane. Vsi so scouti: Pepe Bonet, Jan Straub, Borba Filho in Antonio Fernandez




Slika
2. KROG KVALIFIKACIJ ZA LP; 1. TEKMA

Slika Slika
Qormi FC 0 - 5 Celtic F.C.
Hooper (1., 42.), Samaras (pen 24), Bony (84., 86)

Slika
Pogreša kdo Mikuja? Mi ga ne!




Slika

Erik Janža, si je ob debiju za Celtic poškodoval ramo in bo odsoten dva mesca.
Odigrana je bila še ena prijateljska tekma. Tokrat proti Kidderminsteru, ki smo jo dobili s 5:0. Twardzik (1x), Zaha (3x), Ambrose (1x).
Scott Brown, je za 250.000 eurov okrepil Benfico.
V moštvu imamo novega vratarja: Iz Norwicha, je prišel za 8.000.000 eurov, ki jih bomo plačali po 48-mesecih John Ruddy.




Slika
2. KROG KVALIFIKACIJ ZA LP; 2. TEKMA

Slika Slika
Celtic F.C. 8 - 0 Qormi FC
Reo-Coker (10), Zaha (22., 48., 58., 76), Forrest (51), Samaras (73., 85)

Slika
Zaha:"Lepšega debija si nebi moral zaželeti .."




Slika

V tretjem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov proti Sionu!
Nov član Celtica je danes postal Nacer Chadli
Nogometaši Celtica so z zmago nad Qormijem (8-0) podrli nov rekord in tako dosegli najvišjo zmago Celtica v njegovi zgodovini!




Slika

ZA MLADINO JE PAČ POTREBNO POSKRBETI

Predsednik kluba Ian Bankier, "managing director" Peter Lawwell športni direktor Zlatko Zahovič in trener prve ekipe Alen Duh so imeli danes večurni sestanek. Pogovarjali so se namreč o pogojih za mlade nogometaše Celtica in sklenili sporazum: klub bo za izboljšanje pogojev za mlade nogometaše namenil kar 4.600.000 eurov, izgradnja pa naj bi bila končana do 14.9.2014. Alen Duh je po sestanku kar sijal od sreče: "Končno smo rešili tudi ta zaplet. Ne proizvajamo dovolj kvalitetnih igalcev za prvo moštvo zato so potrebni nakupi. Dolgo je bilo potrebno preden je do tega sestanka prišlo, bilo je vloženo veliko truda in na koncu se je izplačalo. Seveda ne pričakujemo, da bomo takoj dobili igralce za prvo ekipo, vendarle bo potrebno počakati kakšnih pet let, da bo prišlo do tega.. Bo pa. Hvala bogu!

Slika
Predsednik kluba osrečil trenerja!

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#13

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 19. Dec 2012 21:18

Slika
SPL; 1. KROG

Slika Slika
Motherwell 1 - 3 Celtic F.C.
Higdon (73); Bony (25), Forrest (35), Zaha (90+1)

Slika




Slika

Lassad Nouioui, je za 475.000 eurov okrepil Cluj.




Slika
3. KROG KVALIFIKACIJ ZA LIGO PRVAKOV; 1. TEKMA

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 1 Sion
Reo-Coker (15), Bony (90+2); Prijović (22)

Slika
Rešil Celtic




Slika
3. KROG KVALIFIKACIJ ZA LIGO PRVAKOV; 2. TEKMA

Slika Slika
Sion 1 - 2 Celtic F.C.
Prijović (18); Bony (2), Samaras (81)

Slika
Zaha tudi tokrat od začetka - Duh pravi, da je po peti zgrešeni priložnosti nehal šteti ..




Slika

V play-offu kvalifikacij za LP proti Sheriffu.




Slika
SPL; 2. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 0 Falkirk
Hooper (3., 89), Samaras (22

Slika
Gary Hooper pokazal, da je z njim napad Celtica veeeliko boljši




Slika
SPL; 3. KROG

Slika Slika
Klimarnock F.C. 0 - 4 Celtic F.C.
Samaras (20., 82); Zaha (54); Bony (69)

Slika
"To je to kar sem želel. S Chaldijem je tudi Samaras postal boljši," je po tekmi dejal Duh.




Slika
PLAY-OFF KVALIFIKACIJ ZA LIGO PRVAKOV; 1. TEKMA

Slika Slika
FC Sheriff Tiraspol 1 - 4 Celtic F.C.
Balima (82); Hooper (4); Bony (36., 45., 52)

Slika




Slika
SPL; 4. KROG

Slika Slika
Hibernain 0 - 5 Celtic F.C.
Hooper (24., 31); Ledley (26); Vida (81), McPake (ag 83)
Gary Hooper je v 72. minuti zgrešil enajstmetrovko

Slika
3 asistence ..




Slika

Vicent Wanyama, se je poškodoval in bo odsoten 3 mesece.
Še ena okrepitev v vezni vrsti: Ole Kristian Selnæs, je nov član Celtica.
Imamo pa tudi okrepitev za prihodnost: Kot prost igralec je v klub prišel 16-letni Predrag Mijatović.




Slika
PLAY-OFF KVALIFIKACIJ ZA LIGO PRVAKOV; 2. TEKMA

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 0 FC Sheriff Tiraspol
Samaras (7), Ledley (84)

Slika
Kako dolgo bomo letos gledali Ligo prvakov?




Slika

Usojeni smo si. V tretjem krogu Scottish League Cupa proti Glasgow Rangers. Škoda, da jih bomo morali spet izločiti," je povedal Duh.
V Ligi prvakov nastopamo v skupini G skupaj z: Olympique Lyonnias, C. Atletico Madrid SAD in Torpedo-2008 Kutaisi.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#14

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 22. Dec 2012 12:36

Slika
5. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 1 Ross County
Bony (11., 44); Lawson (45+2)

Slika
Ledley in soigralci so proti golu nasprotnika udarili kar 27x!




Slika

TOM CLEVERLEY NA POSOJO V CELTIC!

Na zadnji dan prestopnega roka se je v Glasgowu veliko dogajalo. Najtančneje na Celtic Parku. Novinarji so praktično zasuli Alena Duha in Zlatka Zahoviča s vprašanji o zadnjem dnevu prestopnega roka. Ter agenti drugih klubov ter igralcev. Vsi so napadali. A v Celtic F.C. ostaja skorajda vse isto. Valladolid, se je oglasil prvi z željo po grškem wingerju Giorgosu Samarasu a je bilo 3.900.000 premalo za naše želje. Oziroma Zlatko Zahovič pojasnjuje drugače: "Samaras je bil blizu odhoda a zanj nismo imeli prave zamenjave. Nismo bili pripravljeni na odhod Samarasa v tem delu sezone in poiskati kvalitetnega wingerja bi bilo težko. Tisti, ki bi bili nam zanimivi bi bili morda cenovno prezahtevni." Ker je ekipa ostala skorajda ista - le Zaha, Janža in Squillaci so trenutno v prvih planih Duha - pa je ostajal neprijeten spomin na lansko sezono v Ligi prvakov in sam zaključek sezone, ko so bili igralci kartonirani ali poškodovani. Spomnimo se le tekem proti Paris Saint-Germainu, ko sta na drugi tekmi manjkala Kayal in Wanyama. Zato smo v to stvar pikali tudi v našem uredništvu. Vsi so bili skrivnosti, Zahovič je rekel le: "Počakajte, morda boste presenečeni.." In res smo bili .. Na posojo je v naš klub iz Manchester Uniteda prišel 24-letni vezist: Tom Cleverley. Prva izjava Cleverleya za našo spletno stran: "Občutki so mešani. Prvič sem zapustil dom sam. Na srečo nisem odšel daleč. Tukaj bom dobil vse pogoje, da napredujem. Upam tudi, da bom redno igral. Ekipa je dobra, lepo so me sprejeli. Upam, da bomo osvajali lovorike. Naj dodamo še, da ima Celtic tudi odkupno pravico za Cleverleya ter, da se je Beram Kayal poškodoval in bo odsoten šest tednov ..

Slika
Špekuliralo se je o prihodu Essiena - prišel je Cleverley.




Slika
6. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 0 Dundee F.C.
Bony (40), Hooper (78)

Slika




Slika
SKUPINA G; 1. TEKMA

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 3 Atletico Madrid
Juanfran (ag 14), Hooper (37., 90); Raul Garcia (42), Koke (53), Filipe (71)
Wilifried Bony je v 8. minuti srečanja dobil rdeč karton

Slika
Hooper ni dopustil, da pade Celtic Park




Slika
7. KROG

Slika Slika
St. Mirren 0 - 3 Celtic F.C.
Hooper (51., 68), Bony (77)

Slika
Parkin lani pokopal Celtic, letos ni šlo ..




Slika
Scottish Communities League Cup; 3. Krog

Slika Slika
Celtic F.C. 1 - 0 Glasgow Rangers
Bony (90+3)

Slika
Tekma se je zaradi pretepa morala prekiniti za 6 minut!




Slika

V četrtfinalu Scottish Communities League Cupa proti Hibernainu!
Pretep, ki se je zgodil na Old Firmu iz strani škotske nogometne zveze nebo kaznovan!




Slika
8. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 1 Aberdeen
Bony (8., 27), Chadli (89); Vernon (86)

Slika
Prvi zadetek Chadlija za Celtic!




Slika

Alen Duh, je že drug mesece zapored postal SPL Manager of the Month.




Slika
SKUPINA G; 2. TEKMA

Slika Slika
Lyon 2 - 1 Celtic F.C.
Dembele (20), Gomis (35); Samaras (37)

Slika
Razočaranja niso skrivali ..




Slika
9. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 5 - 1 St. Johnstone
Hooper (5., 74), Bony (6), Ledley (31., 80); Tade (81)

Slika
"Liga postaja dolgočasna."




Slika
10. KROG

Slika Slika
Hearts 2 - 3 Celtic F.C.
Sutton (28., 37); Hooper (12), Samaras (51), Reo-Coker (78)

Slika
Zadel za zmago




Slika
SKUPINA G; 3. TEKMA

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 1 FC Torpedo Kutaisi
Hooper (5., 84), Cleverley (9); Gigiadze (63)

Slika




Slika Slika
LESTVICI & STATISTIKA

SPL:

Slika

Slika

UCL:

Slika

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#15

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 23. Dec 2012 15:41

Slika
11. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 5 - 0 Dundee Utd
Ledley (15), Bony (18), Chadli (37), Hooper (47., 83)

Slika
Hooper: "Naš trener je poseben!"




Slika

ČE ODIDEM, ODIDEM V BOLJŠI KLUB

Dan po veliki zmagi nad Dundee Utdjem so se na Celtic Parku oglasilni vodilni iz OGN Niceja. Z namenom, da bi na Allianz Riviero spravili našega trenerja. A Alen Duh ostajal. 10.500 eurov na teden ga ni premamilo. Izjava Duha na tiskovni konferenci: "V zadnjem času je veliko govoric na to temo. Veliko ljudi me sprašuje ali še sploh imam motiv pri Celticu. Ali ga imam? Seveda gre za velik klub a mislim, da trenutno ne moremo govoriti, da imamo ambicije po zmagi v Ligi prvakov ali v League Europa. V Ligi prvakov Barca, Real, United .. v League Europa pa Tottenham, Ajax, Newcastle, Anji .. Ekipe, ki imajo veliko več denarja, boljše igralce. Seveda imam zaupanje v svoje igralce a morda nam nekaj manjka. Kar se tiče motivacije, ambicij.. Ostajajo. Želim osvojiti spet vse na Škotskem. A dejstvo je, da želim biti trener, ki pripelje ekipo do zmage v Ligi prvakov, Evropskem superpokalu in svetovnem klubskem prvenstvu. Mi lahko to uspe s Celticom? Težko. Mi lahko z Nicejom? Še težje. Torej, če odidem, odidem v boljši klub od Celtica. Zato mislim, da bom tukaj še dolgo časa. Kaj najbolj ne maram? Iz južne Amerike, bi lahko pripeljali pet ali šest 15-letnikov za prihodnost. Pa jih ne moremo zaradi "work premita." Čudni zakoni so tukaj!"

Slika
Duh ostaja na Celtic Parku




Slika
Scottish Communities League Cup; Četrtfinale

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 2 Hibernain
Bony (14), Chadli (30), Kayal (62); Hanlon (2), Berisha (11)

Slika
Popeljal Hibernain do vodstva s 0:2 a to ni pomagalo...




Slika

Nov rekord: Ekipa Celtica je postala prva, ki je bila neporažne kar 6 tekem v Scottish Communities League Cupu!
Prav tako je postala naša ekipa prva, ki je zmagala šest tekem zapored v tem tekmovanju!
V polfinalu zgoraj omenjenega tekmovanja proti: Dundee Utd.
Alen Duh, je že tretjič zapored postal "SPL Manager of the Month."




Slika
12. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 0 Motherwell
Forrest (73), Zaha (79)

Slika
Na boku bolje kot v napadu



Slika

V četrtem krogu William Hill Scottish Cupa proti: St. Mirren.




Slika
SKUPINA G; 4. TEKMA

Slika Slika
FC Torpedo Kutaisi 0 - 6 Celtic F.C.
Zaha (3., 53), Cleverley (5), Hooper (6., 8), Chadli (23)

Slika
Vedno boljše predstave!




Slika
13. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 1 Klimarnock
Hooper (56), Cleverley (69); Racchi (6)

Slika
Popeljal Celtic do nove zmage




Slika
14. KROG

Slika Slika
Falkirk 1 - 0 Celtic F.C.
Forster (ag 36)

Slika
Duh je po tekmi bil jezen




Slika
SKUPINA G; 5. TEKMA

Slika Slika
Atletico Madrid 3 - 1 Celtic F.C.
Arda Turan (31., 36), Garcia (53); Zaha (4)

Slika
Duh: "Sebastien bo odšel po hitrem postopku."




Slika
William Hill Scottish Cup; 4. krog

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 3 St. Mirren
Cleverley (9), Cervi (ag 27), Zaha (61); McLean (16), Thompson (52), Osbourne (80)

Slika
Vedno bolj nezanesljiv




Slika
William Hill Scottish Cup; 4. krog replay

Slika Slika
St. Mirren 1 - 3 Celtic F.C.
Pitak (pen 88); Zaha (17), Forrest (57), Bony (77)

Slika
Tokrat je vratar Celtica bil zanesljiv




Slika

V petem krogu William Hill Scottish Cupa proti: Queen of Sth.
Victor Wanyama se je poškodoval in bo odsoten en mesec.




Slika
15. KROG

Slika Slika
Ross County 1 - 3 Celtic F.C.
Boyd (51); Forrest (6), Mulgrew (77), Bony (89)

Slika
Tokrat prispeval dve asistenci




Slika
SKUPINA G; 6. TEKMA

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 2 Lyon
Ledley (39), Bony (45); Bulot (27), Dembele (90+3)

Slika
Nogometaši Celtica svojo pot nadaljujejo v League Europa




Slika Slika
LESTVICI & STATISTIKA

SPL:

Slika

Slika


UCL:

Slika

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#16

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 24. Dec 2012 20:43

Slika
16. KROG

Slika Slika
Dundee F.C. 2 - 6 Celtic F.C.
Baird (pen 23), Cavanagh (77); Bony (24., 31., 43), Kayal (29), Zaha (66), Chadli (72)

Slika
Pokazal svoje znanje




Slika

Celtic F.C., podira rekorde. Tokrat smo zadeli največ krat v zgodovini škotske lige.
V prvi knockout fazi League Europe proti: KRC Genk. Zmagovalec tega dvoboja se bo v drugi knockout fazi pomeril z zmagovalcem dvoboja med Brago in Nürnbergom.




Slika
17. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 0 Hibernain
Hooper (1), Chadli (65), Bony (90+4)





Slika

Gary Hooper, je podrl rekord najhitreje doseženega zadetka Celtica. Zadel je v 15. sekundi.




Slika
18. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 4 - 0 St. Mirren
Hooper (10., 60), Bony (31), Zaha (90)

Slika




Slika

Victor Wanyama, se je vrnil na treninge.
Alen Duh, je postal "Manager of the Year" v Sloveniji.
Fraser Forster, je za 1.800.000 eurov okrepil Nottingham Forest.
Celtic F.C., je sklenil novo pogodbo za drese, ki nam bo prinesla 800.000 eurov na leto.
Wilfried Zaha, je bil nominiran za "SPL Player of the Month for December."
Alen Duh, je slavil v rubriki SPL Manager of the Month.
V Celticu čestitamo Lionelu Messiju, ki je petič zapored osvojil FIFA Ballon d'Or.
Yuto Nagatomo, je postal nov član Celtica. Komercialni direktor našega kluba je pohvalil to potezo - z njo naj bi dobili nove navijače tudi na Japonskem.




Slika
19. KROG

Slika Slika
Aberdeen 1 - 2 Celtic F.C.
Megginson (51); Bony (4), Chadli (60)

Slika
Chadli prinesel novo zmago - nato pa se poškodoval




Slika

Nacer Chadli, bo odsoten kar štiri mesece!
Nova okrepitev pri Celticu. Prišel je 17-letni Alen Halilović.
Adam Matthews in Beram Kayal sta podpisali novi pogodbi. Prvega pogodba na Celtic veže do maja 2017, drugega do maja 2018.




Slika
20. KROG

Slika Slika
St. Johnstone 0 - 5 Celtic F.C.
Cleverley (12), Zaha (61), Hooper (pen 65., 87), Bony (69)

Slika




Slika
LESTVICA & STATISTIKA

Slika

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#17

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 28. Dec 2012 18:34

Slika
21. KROG

Slika Slika
Dundee Utd 0 - 2 Celtic F.C.
Bony (20), Zaha (78)

Slika
Spet se je poškodoval




Slika

Victor Wanyama, bo odsoten en mesec ..
.. pravtako bo en mesec odsoten Anthony Stokes.
Sebastien Squillaci se seli na posodo v SC Bastia.



Slika
22. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 4 - 0 Hearts
Zaha (18), Bony (26), Samaras (33), Hooper (37)

Slika
Ko brani Rudy so nogometaši Celtica bolj sproščeni




Slika
23. KROG

Slika Slika
Motherwell 0 - 3 Celtic F.C.
Hooper (6., 90), Bony (62)

Slika
Hooper zabil 30-ga v sezoni!




Slika
24. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 1 Falkirk
Selnas (81), Forrest (85), Hooper (90+1); McGivern (pen 53)

Slika
Celtic Park se je tresel pred prvim porazom doma odkar je Duh na klopi - od 81. minute naprej je bilo vse lepše




Slika

Zadnji dnevi prestopnega roka so običajno zelo zanimivi: Giorgos Samaras, je namreč zavrnil ponudbo HSV!
Že petič letos: Alen Duh je postal "SPL Manager of the Month - January"




Slika
Scottish Communities League Cup; polfinale

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 1 Dundee Utd
Ledley (20), Bony (23), Samaras (48); Rankin (22)

Slika
Spet v finalu ...




Slika

V finalu Scottish Communities League Cupa proti Heartsom. Finale bo 16.3.2014.




Slika
25. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 4 - 1 Ross County
Bony (8., 12), Reo-Coker (25), Hooper (88); Boyd (82)

Slika




Slika
William Hill Scottish Cup; 5. krog

Slika Slika
Celtic F.C. 2 - 0 Queen of Sth
Bony (32), Hooper (37)

Slika
Halilović debitiral za Celtic




Slika

V četrtfinalu William Hill Scottish Cupa proti: Brechin City.




Slika
26. KROG

Slika Slika
Klimarnock 2 - 3 Celtic F.C.
Nelson (29), Sheridan (90+1); Hooper (13), Bony (27), Ledley (82)

Slika
Kdo ali kaj na Škotskem jih lahko zaustavi?!




Slika
League Europa - First Knockout Round; 1. tekma

Slika Slika
KRC Genk 3 - 1 Celtic F.C.
Hyland (36), Joseph-Monrose (45), Barda (90+4); Zaha (85)




Slika
27. KROG

Slika Slika
Hibernain 0 - 2 Celtic F.C.
Hooper (23), Bony (66)




Slika
League Europa - First Knockout Round; 2. tekma

Slika Slika
Celtic F.C. 1 - 0 KRC Genk
Cleverley (20)

Slika
Zabil za jalovo zmago ..

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#18

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 29. Dec 2012 13:04

Slika

Duh: "Arsenal? Da, zanima me ..."

Arsene Wenger je ogrožen. Šesto mesto na lestvici Premier League in sedem zaporednih porazov je upravi Arsenala menda dovolj in Wenger je tik pred odhodom. Da je nekoliko nezadovoljen je povedal tudi Alen Duh, ki na Škotskem nima konkurence, v Evropskem merilu pa je Celtic nekoliko premajhen pravi: "Ne morem verjeti kaj se je zgodilo proti Genku. To je dokaz, da je Škotska liga slaba - tam nimamo konkurence, tukaj nas premaga klub iz Belgije. Tudi finančno nismo močni in še ne bomo nekaj let za igralce kot so sedaj prosti. Naprimer David Villa.., je povedal. Drugačne težave pa ima njegov "trenerski kolega" iz sosednje Anglije. Natančneje v Londonu ne gre Wengerju pri Arsenalu kot bi si želel. Šesto mesto v Premier League pa tudi ogroženo službo ima. Duh pravi, da ga Arsenal seveda zanima: "Boljši klub od našega - večji. Seveda bi me zanimalo, a sedaj sem pri Celticu.

UPRAVA CELTICA UPA, DA DUH OSTANE ...

... v taboru Celtica so se presenetljivo dobro odzvali na te besede Duha. V sporočilu za javnost pravijo: "Res je, da je naš trener omenil možnost odhoda v večji klub. Letos več nima izziva, v ligi je vse odločeno, oba pokala pa bomo najbrž tudi dobili. Nismo jezni. Duhu želimo najboljše. A kljub vsemu upamo, da ostane."

Slika
Kako dolgo še kot trener Arsenala?




Slika
William Hill Scottish Cup; četrtfinale

Slika Slika
Celtic F.C. 5 - 0 Brechin City
Samaras (12., 36., 66), Bony (39), Zaha (45+1)

Slika
Samaras zablestel s hat-trickom



Slika

V polfinalu William Hill Scottish Cupa proti Hibernainu. Tekma bo odigrana 20.4.2014 na Hampden Parku.




Slika
28. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 2 Dundee F.C.
Hooper (9., 12), Bony (79); Irvine (46), Boyle (56)

Slika
Wanyama in Hooper sta se tako veselila prvega zadetka




Slika
Scottish Communities League Cup; Finale

Slika Slika
Hearts 1 - 2 Celtic F.C.
Hayes (25); Cleverley (2), Zaha (35)

Slika
Podal in zadel




Slika

DUH OB ZMAGI OSTAL (PRESENETLJIVO) HLADEN

Kako se bo končala zgodba Celtica v tej sezoni kar se tiče kadrovskih sprememb? V finalu Scottish Communities League Cup je namreč trener tega velika Alen Duh ostal povsem hladnokrven. Naj spomnimo, da je nekaj tednov nazaj se govorilo, da naj bi Duh odšel v London trenirat Arsenala a ponudbe iz strani tega velikana ni bilo. A stvari se v nogometu hitro spremenijo in med tem časom je brez trenera ostal Manchester City oziroma bolje povedano brez službe je ostal Roberto Mancini, ki je izpadel iz Lige prvakov, v angleškem prvenstvu pa ima že deset točk zaostanka za mestnim tekmecem, Manchester Unitedom. Duh je že za givemefootball.com, dejal, da bi ga služba pri Cityju seveda zanimala. Da bi se lahko nekaj dogajalo v tej smeri je nakazal po finalni tekmi proti Heartsom: "Nikoli ne veš katera lovorika je bila to. Prva ali zadnja v sezoni? Veseli smo, a sam osebno ne kažem tega - lovorik lahko osvajam še dosti. Eden izmed zbranih novinarjev ga je povprašal tudi kakšne cilje ima s Celticom, a Duh je bil kratek: "Naslednji je, da pridem do avtobusa.."

Slika
Ali bo prav Duh naslednil Mancinija?




Slika

Alen Duh je na izredni tiskovni konferenci Celtica potrdil: "Ne odhajam v Manchester City, sem navijač Uniteda.





Slika
29. KROG

Slika Slika
St. Mirren 0 - 1 Celtic F.C.
Hooper (48)

Slika




Slika

Sedaj tudi uradno! Celtic F.C. si je z zmago v 29. krogu proti St. Mirrenu zagotovil naslov prvaka SPL!




Slika
30. KROG

Slika Slika
Celtic F.C. 4 - 0 Aberdeen
Samaras (39), Hooper (47), Bony (57), Zaha (73)

Slika




Slika
LESTVICA & STATISTIKA

Slika

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#19

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 30. Dec 2012 00:14

Slika

Alen Duh je zaradi kritiziranja sodnikov suspendiran za tri mesece..
St. Johnstone: Tekma je minila mirno, z zmago Celtica z 2:0.
Hearts: Remi (2:2).
Dundee Utd: Zelo slaba igra Celtica in remi z 0:0.




Slika

NE ARSENAL, NE CITY PAČ PA SPORTING!?

Alen Duh je očitno zaželjen kandidat. Po tem, ko je zavrnil Manchester City je kandidat za trenersko mesto pri Sporting CP. Lizbonski velikan je namreč izgubil Ricardo Sa Pinta, ki je po porazu s Portom v polfinalu Tace de Portugal odstopil. Vsi vemo, da je Duh pred nekaj časa že povedal, da ga moti na otoku pridobivanje "work premita" s katerim tukaj nebi bilo težav. A neimenovani viri trdijo, da bi morala biti ponudba Sportinga res nenormalna za takšen klub kajti Duh po dveh zaporednih SCLjih in SPLjih cilja na sam vrh Evrope. Ter seveda na ligo v kateri pač njegov morebitni bodoči delodajalec je. Naj še dodamo, da se trener Celtica na naš klic ni odzval. Pravtako ni bil dosegljiv športni direktor Zlatko Zahovič.

Slika
Ali bo Duh v kratkem menjal klub?




Slika
William Hill Scottish Cup; polfinale

Slika Slika
Hibernain 0 - 1 Celtic F.C.
Bony (93)

Slika
Ali bo Celtic ubranil trojno krono?




Slika

Spet v finalu proti Heatsom. Tokrat v finalu William Hill Scottish Cupa!




Slika
Championship Group; 1. tekma

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 0 Dundee F.C.
Zaha (64), Bony (82), Hooper (89)

Slika
Zaha navdušil!




Slika

Gary Hooper se je poškodoval in bo odsoten pet tednov.




Slika
Championship Group; 2. tekma

Slika Slika
Hibernain 0 - 0 Celtic F.C.

Slika
Duh: "Prekršek nad Samarasom je bil definitivno za penal!"




Slika

Škotska nogometna zveza je našega trenerja kaznovala s 11.500 euri kazni ..




Slika
Championship Group; 3. tekma

Slika Slika
Celtic F.C. 3 - 0 Hearts
Ledley (7), Zaha (11., 68)

Slika
Odločil finale pred finalom..




Slika

Klasika.. Poškodoval se je Victor Wanyama, ki bo izpustil zadnji del sezone ...




Slika
Championship Group; 4. tekma

Slika Slika
Motherwell 0 - 1 Celtic F.C.
Chadli (28)

Slika
Chadli se vrnil in zadel!




Slika
Championship Group; 5. tekma

Slika Slika
Dundee Utd 0 - 1 Celtic F.C.
Zaha (9)

Slika
Sezono začeli in konačli: zmagovalno!




Slika

Wilfried Bony se je poškodoval in bo manjkal na finalni tekmi proti Heartsom.
Celtic F.C. je podrl dva rekorda: postal je prvi klub, ki na šestih zaporednih tekmah v SPL ni prejel zadetka in prvi, ki je osvojil kar 105 točk! S tem smo popravili svoj rekord 103-eh točk!




http://shrani.si/f/3x/cf/3alF8GAk/1301430.png
William Hill Scottish Cup; Finale

Slika Slika
Hearts 0 - 2 Celtic F.C.
Samaras (11), Zaha (70)

Slika
Na trening se morajo vrniti 23.6.2014




Slika

Končana so dela trening centra za mlade!




Slika
NAGRADE, LESTVICA IN STATISTIKA

PFA Players' Player of the Year
Wilfried Zaha - 21 let - winger - 31 nastopov - 13 zadetkov - 23 asistenc - ocena 7.86 - Celtic

Scottish Footballer of the Year
Gary Hooper - 26 let - napadalec - 28 nastopov - 30 zadetkov - 9 asistenc - ocena 7.99 - Celtic

Player of the Season
Joe Ledley - 27 let - centralni vezist - 29 nastopov - 6 zadetkov - 5 asistenc - ocena 7.49 - Celtic

Scottish Top Goalscorer
Gary Hooper - 26 let - napadalec - 28 nastopov - 30 zadetkov - 9 asistenc - ocena 7.99 - Celtic

PFA Young Player of the Year
Callum Paterson - 19 let - napadalec - 36 nastopov - 14 zadetkov - 5 asistenc - ocena 7.19 - Hearts

Writers' Young Player of the Year
Martin Boyle - 21 let - napadalec - 25 nastopov - 14 zadetkov - 4 asistence - ocena 7.34 - Dundee F.C.

Young Player of the Season
Scott Robinson - 22 let - centralni vezist - 38 nastopov - 6 zadetkov - 6 asistenc - ocena 7.23 - Hearts

SPL Manager of the Year
Barry Smith - Dundee F.C.

Lestvica:
Slika

Statistika:
Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Celtic F.C. - aLeen27 [zgodba]

#20

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 31. Dec 2012 12:11

Slika

DUH: RES JE. SPOGLEDUJEM SE Z ODHODOM

V Glasgowu je vroče. Ne zaradi temperature in poletja pač pa zaradi dogajanja v Celticu. Že dalj časa se na glas govori o odhodu trenerja Duha, sedaj pa še ena bomba: John Ruddy, prvi vratar tega velikana je izrazil željo po odhodu v boljši, večji klub. Torej že dva nezadovoljna v Celticu. Mi smo poklicali Duha, ki nam je to tudi priznal: "Res je. Spogledujem se z odhodom. Tukaj se seveda vsi zelo dobro razumemo, a želja po nečem večjem ostaja. Najprej je klub zapustil Forster, sedaj ga želi še John Ruddy. Cleverley se je že vrnil v United - nismo mu morali zagotoviti dovolj velike plače. Smo zmagovalci. Torej želimo biti na samem vrhu to pa nam Celtic zaenkrat ne omogoča. Pri Ruddyju in Cleverleyju moramo razumeti. Na svetovnem prvenstvu igrata za Anglijo, na klubskem področju pa se mučita v Celticu."

Slika
Ne le Duh, tudi Ruddy želi iz Celtica!




Slika

Alen Duh, je za prestope dobil 25.430.000 eurov!
John Ruddy, se za 4.800.000 eurov seli v West Ham.
Trije novinci, vsi zastonj: Francesco Bardi, Guillaum Blanchard in Yaya Sanogo
V drugem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov proti: FK Budučnost Podgorica.
Beram Kayal, se za 4.500.000 eurov seli v Montpellier HSC.
Robbie Cotton, je prekinil pogodbo s Celtic F.C.
Na prijateljski tekmi je z 2:0 padla Sparta Prague. Zadela sta Nacer Chadli in Gary Hooper.




Slika
DRUGI KROG KVALIFIKACIJ ZA LIGO PRVAKOV; 1. TEKMA

Slika Slika
Celtic F.C. 7 - 0 FK Budučnost Podgorica
Bony (3., 9., 13., 81)., Zaha (25)., Forrest (57., 90+1)

Slika
Bardi je bil danes odličen




Slika

Sebastien Squillaci, odhaja v Liecester City za 10.000 eurov.
Anthony Stokes, za 650.000 eurov odhaja v Hull City.




Slika

SREČNO!

Pa smo ga izgubili... Alen Duh in Celtic F.C. se poslavljata. Danes je namreč naš trener dobil sanjsko ponudbo - vodenje angleškega velikana. Katere ni mogel zavrniti. Njegova izjava na tiskovni konferenci: "Prišlo je do uresničitve mojih sanj. Kot že veste se je pred dnevi nažalost upokojil legendarni Sir Alex Ferguson, in takoj sem v medijih dejal, da bi bila to moja sanjska služba. Vse je pripeljalo tako daleč, da sem dobil ponudbo Manchester Uniteda katere nisem moral zavrniti. Zahvaljujem se Celtic F.C.-ju, ki mi je dal priložnost, da začnem svojo trenersko kariero. Zahvaljujem se jim za vso podporo, ki so mi jo dali. Za razumevanje moje odločitve. Jutri je tekma proti Budučnosti, takrat mene več ne bo. Poslavljam se z zmago 7-0. Hvala vsem!"

Slika
Novo domovanje Duha




Slika

ALEN DUH BO ZAMENJAL ALEXA FERGUSONA!

Alen Duh, je nov vodja strokovnega štaba. Manchester United ima tako novega trenerja! Alen Duh, je v Celticu preživel lepo obdobje. V dveh sezonah, ki jih je preživel na klopi tega kluba, je osvojil: 2x SPL, 2x SCL in 2x SC. V prvi sezoni se je prebil tudi v polfinale Lige prvakov, v drugi pa izpadel v prvi knockout fazi League Europa. Nato pa je želel zapustiti klub z željo po nečem boljšem pravi: "Tako kot ste rekli. Osvajali smo dosti, bilo je lepo obdobje. A želel sem nekaj boljšega, klub s katerim bi lahko prišel na vrh sveta. Zavrnil sem že ponudbo Manchester Cityja. Nisem vedel zakaj. Sem navijač Uniteda, sem dejal. A kasneje je bilo malo obžalovanja. Sedaj pa se je pojavil Manchester United! Kako sem vesel! Managing director Uniteda, David Gill, je odšel v Glasgow po Duha in mu ponudil pogodbo do junija 2019. Plača: 46.500 eurov na teden. Naj še dodamo, da je Alen Duh prejel kar 64.000.000 eurov za transfer budgete!

Slika
Tudi sir Alex pozdravil odločitev, da Duh sede na klop Uniteda!

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti