[FM13] Nova Slovenska pravljica? - klasnic [Zgodba]

Odgovori
klasnic
Prispevkov: 20
Pridružen: 06. Nov 2012 02:02

[FM13] Nova Slovenska pravljica? - klasnic [Zgodba]

#1

Odgovor Napisal/-a klasnic » 07. Dec 2012 22:49

Slika
Slaviša Stojanović ni dolgo zdržal na klopi Slovenske reprezentance, po pol leta jo je prostovoljno zapustil saj se enostavno ni videl več v tej vlogi.
Stojanović:"Za dobro Slovenije in Slovenskega nogometa odstopam kot selektor. Mislil sem da sem kos tej nalogi, vendar sem po pol leta videl da to ni za mene,
raje bi vodil kakšen klub." Novemu selektorju želim veliko sreče in želje po vodenju te reprezentance ki ima potencial in je morda celo najbolj kvalitetna do sedaj."


Najresnejši kandidati za novega selektorja so Srečko Katanec, Čiro Blaževič in Bojan Prašnikar. Ljudstvo pa hoče zasedenega Milaniča.


_________________

Slika
Šok v Mariboru! Tvorec uspehov iz zadnjih let zapušča vrste Maribora in s tem postaja prvi favorit za selektorski stolček!
Darko Milanič: "Sporočam žalostno novico ki pa jo morate sprejeti in razumeti tako kot je. Maribor ostaja moj dom, le da v povsem drugi vlogi, mislim da vam je že vse jasno
pa vendar še ne bom razkril za kaj se gre. Zahvalil bi se vsem navijačem tega prečudovitega kluba ki so nam stali ob strani in nam pomagali osvojiti vse to."




________________

Slika
Ker se Srečko Katanec ni želel vrniti na stolček Slovenije je pogumno potezo naredil Darko Milanič, prekinil pogodbo z Mariborom in se lotil novega izziva.
Darko Milanič:Odločitev je bila težka a priložnost je izredno mamljiva. Le kdo si ne bi želel voditi te reprezentance, ki je po mojem mnenju najbolj kvalitetna
prav sedaj. Imamo širok igralski kader ki ga je potrebno pravilno izbrati in popeljati tja kamor spadamo, na velika tekmovanja! V čast mi bo sodelovati z Samirjem
Handanovičem ki je definitivno prva violina tega kolektiva. Obljubljam vam prenovo ekipe in igranje tistih ki si to zaslužijo!
Slika

klasnic
Prispevkov: 20
Pridružen: 06. Nov 2012 02:02

Re: [FM13] Nova Slovenska pravljica? - klasnic [Zgodba]

#2

Odgovor Napisal/-a klasnic » 08. Dec 2012 00:43

Milanič izbral pomočnike

Slika

Slika
Priprave - Prijateljska tekma z Poljsko (doma)

Milaničev prvi seznam!
Slika

Na novo Džinić, Jovič, Rajčevič, Škarabot, Elsner, Kampl, Berič in Lazarevič

Milanič:Mislim da je izbor pravilen, prihaja nekaj mladih nogometašev ki so lačni nogometa, bomo videli kak so bodo dokazali.

______________________

Po vpoklicu OUT: Handanovič Samir, Boban Jovič in Kevin Kampl (poškodbe)

_____________________

Tekma:

Postavi:
Slika

Milanič: Rad bi preizkusil nekaj novega in videli bomo, Lazarevič je bil odličen na treningih. Prav tako Berič, Matavž je imel za seboj naporen teden in bo začel na klopi.
Rajčevič je za moje pojme ob Cesarju in poškodovanem Marohu še najbolj primeren za prvo enajsterico na mestu centralnega branilca.


Slika

Slika
MoM: Lazarevič 9.1

Milanič:"Pozitivno sem presenečen nad današnjo zmago. Lazarevič je odigral odlično in bil igralec tekme, mislim da lahko na njega še močno računamo. Elsner in
Rajčevič sta prav tako odigrala dobro in uspešno debitirala. Mogoče ne bi prejeli gola če bi branil Samir, ampak sedaj je, kar je. Proti Švici gremo z optimizmom in obljubim da bomo
dali vse od sebe.
Slika

klasnic
Prispevkov: 20
Pridružen: 06. Nov 2012 02:02

Re: [FM13] Nova Slovenska pravljica? - klasnic [Zgodba]

#3

Odgovor Napisal/-a klasnic » 08. Dec 2012 14:57

Sedaj gre zares!

Darko Milanič je danes objavil spisek reprezentantov na katere bo računal na kvalifikacijski tekmi za svetovno prvenstvo doma proti Švici in v gosteh proti Albaniji.


Slika
Poškodbe pred zborom: Rajčevič, Jovič
Menjave: Mihelič, Struna
Debitanta: Trajkovski, Oblak

Slika
1.krog

Postava za tekmo z Švico:

Slika

Milanič:"Začenja Trajkovski ker je Jokič imel rahlo poškodbo, Lazarevič bo naš adut iz klopi...Čaka nas izjemno težka tekma, vlogo favoritov prepruščam Švicarjem.
Vendar ni predaje!


Slika

Slika
MoM: Shaqiri 9.0

Milanič:Lahko samo čestitam nasprotniku ki je bil danes res za razred boljši, nam pa nikakor ni steklo,...Iz porazov se učimo, tako da upam da se je ta mlada ekipa
naučila kaj iz tega,...V Tirano odhajamo po tri točke!


Odpadel še Cesar!

Pred tekmo z Albanijo je odpadel še steber obrambe Boštjan Cesar,..novi vpoklicani igralec je Matej Mavrič, nekaj izkušenj pride prav.

Slika
2.krog

Postava za tekmo z Albanijo:

Slika

Milanič:Prejšnjo tekmo nam nikakor ni steklo v napadu, zato začenja napadalni dvojec Berič-Lazarevič ki je bil zelo uspešen proti Poljski. Obramba ostaja ista, Cesarja je menjal
Šuler.


Slika

Slika
MoM: Berič 8.8

Milanič:Odlična predstava naših, vedel sem da smo sposobni premagati doma neugodne Albance, ampak zopet se je izkazala mlada naveza Berič-Lazarevič, pomembna zmaga za samozavest
v nadaljevanju kvalifikacij. Če ne bo poškodb se bomo definitivno borili za prvo ali drugo mesto.


Slika
Skupina 5

Slika
Slika

klasnic
Prispevkov: 20
Pridružen: 06. Nov 2012 02:02

Re: [FM13] Nova Slovenska pravljica? - klasnic [Zgodba]

#4

Odgovor Napisal/-a klasnic » 08. Dec 2012 19:05

Na vrsti sta Norveška in Islandija...

Darko Milanič je že objavil spisek reprezentantov za tekmo z Norveško in Islandijo

Slika

Slika
3.krog

Postava za tekmo z Norveško:

Slika

Milanič: Mislim da je ta obramba trenutno največ kar lahko ponudi slovenska reprezentanca, v napadu začenjamo enako kot proti Albancem

Slika

Slika

MoM: Hangeland 7.8

Milanič:Izjemno težka tekma, Norvežani niso imeli nobenih priložnosti a so zato v obrambi odigrali precej bolje.

Poškodoval se je Mišo Brečko

Mišo Brečko je staknil poškodbo na treningu, za rezervo je vpoklican Branko Ilič

Slika
4.krog

Postava za tekmo z Islandijo:

Slika

Milanič:Namesto Brečka začenja Mejač, v napadu pa bo priložnost dobil Tim Matavž.

Slika

Slika

MoM: Birsa 8.8

Milanič:Neverjetna tekma! Prezadovoljen sem z učinkovitostjo in obrambo z Handanovičem na čelu, Islandci so bili zelo nevarni.

Slika
Skupina 5

Slika
Slika

klasnic
Prispevkov: 20
Pridružen: 06. Nov 2012 02:02

Re: [FM13] Nova Slovenska pravljica? - klasnic [Zgodba]

#5

Odgovor Napisal/-a klasnic » 09. Dec 2012 20:56

Sledi prijateljska tekma z Alžirijo

Milanič:Vpoklical bom reprezentante ki jih bi rad postopoma vključil v sistem.

Slika

Postava za tekmo z Alžirijo

Slika

Milanič: Od prve minute bodo začeli in debitirali Cvijanovič, Jovič in Krajnc, če se ne bi poškodoval Rep bi začel namesto Lazareviča.

Slika

Milanič:Z rezultatom ne morem biti zadovoljen, ampak bila je prijateljska tekma, kar se je videlo tudi po prvi postavi. Mladeniči počasi pridobivajo izkušnje

Slika

MoM: Ghezzal 7.9

Slika
5.krog

Vpoklicani za tekmo z Ciprom

Slika
Rajčevič, Trajkovski in Cvijanovič so rahlo poškodovani. Krajnc pa še ni sposoben igrati kvalifikacijsko tekmo.

Postava za tekmo z Ciprom

Slika

Milanič:Ne želim podcenjevati nasprotnika, a z to postavo ne pričakujem nič drugega kot 3 točke.

Slika

Milanič:Ciper je bil praktično brez priložnosti, zadovoljen sem tako z obrambo kot z napadom. Sedaj nas čaka težko gostovanje v Švici in naredili bomo vse da
osvojimo vsaj točko!


Slika

MoM: Matavž 8.4
Slika

klasnic
Prispevkov: 20
Pridružen: 06. Nov 2012 02:02

Re: [FM13] Nova Slovenska pravljica? - klasnic [Zgodba]

#6

Odgovor Napisal/-a klasnic » 09. Dec 2012 21:18

PRED TEKMO Z ŠVICO BO MILANIČ NA VOLJO NOVINARJEM(vprašanja TUKAJ)
Slika

klasnic
Prispevkov: 20
Pridružen: 06. Nov 2012 02:02

Re: [FM13] Nova Slovenska pravljica? - klasnic [Zgodba]

#7

Odgovor Napisal/-a klasnic » 10. Dec 2012 15:53

Slika

1. Trenutno vam gre super. Čestitke!
V kvalifikacijah gre zares dobro, hvala!

2. Zakaj zaupate bolj Beriću kot Matavžu?
Berič redno in odlično igra za Maribor, Matavž pa povsem druga zgodba. Pri PSVju je joker, tako je zaenkrat tudi v reprezentanci.
Morate pa vedeti da se odločam na podlagi priprav z reprezentanco, tam pa oba kažeta enako željo po igranju.
Sicer pa je Berič začel le enkrat več od Matavža, pa še to na prijateljskih.


3. Dejan Mezga in Marcos Tavares - kdaj v reprezetanci?
Nikoli. Imam sladke skrbi z izbiro reprezentantov, tako da "tujcev" res ne potrebujemo

4. Kaj je po vašem mnenju glavni krivec za poraz proti Alžiriji? Neizkušena obramba (Trajkovski, Krajnc, Jovič)?
Ne bod direktno kazal s prstom, a obramba je bila res še mlečna...mogoče bi lahko kdo od njih zamenjal koga, da bi pa igrali vsi trije na
kvalifikacijskih tekmah pa ne vem kako bi se izšlo. Krajnca sem vpoklical za samozavest, sedaj bo malce pavze za njega in reprezentanco.


5. Kakšna so pričakovanja proti Švici?
Prvo kar je, ne želim poškodb, ker do sedaj je bilo vedno nekaj in nismo imeli sreče. Potem pa zahtevam od fantov da pustijo srce na igrišču.
Na prvi tekmi smo bili nekoliko prestrašeni. Verjamem da bo sedaj pristop drugačen, saj jim ne kaže nič bolje kot nam na lestvici. Vse razen
poraza bi bil odlčen rezultat!


6. Radosavljević je v odlični formi v Nizozemski Eredivisie, zakaj ne igra za reprezentanco?
Imamo dovolj mladih na tem položaju ki so željni dokazovanja, Rado je dal veliko tej reprezentanci še pod vodstvom Keka, sedaj je čas za prihodnost.

7. Skupina je zelo izenačena, mislite da boste končali na 1. oz 2. mestu?
Res je, Islandci, Norvežani, Švicarji in mi se bomo še pošteno udarili za ti dve mesti ki vodita direktno v Brazilijo oz. v dodatne kvalifikacije.
Mislim da imamo kvaliteto za to, odločala bo pa tekma z neugodno Norveško v gosteh.
Slika

klasnic
Prispevkov: 20
Pridružen: 06. Nov 2012 02:02

Re: [FM13] Nova Slovenska pravljica? - klasnic [Zgodba]

#8

Odgovor Napisal/-a klasnic » 10. Dec 2012 18:00

Slika
6.krog

Vpoklicani za tekmo z Švico

Slika

Novinec: Azbe Jug

Postava za tekmo z Švico

Slika

Milanič: Poškodovanega Brečka bo zamenjal Boban Jovič.

Slika

Milanič:Zelo sem zadovoljen z predstavo, kajti Švica je bila na domačem igrišču dobesedno nemočna. Škoda ker se nam ni izšlo v napadu. Handanoviča
danes sploh ne bi potrebovali.


Slika
MoM: Cesar 8.8

Sledita izjemno pomembni domači tekmi...

Vpoklicani za tekmo z Albanijo in Islandijo

Slika

Novinec: Željko Filipovič

Slika
7.krog

Postava za tekmo z Albanijo

Slika

Milanič: Začenja Mariborski trio Trajkovski-Filipovič- Rep.

Slika

Milanič:Moram priznati da me je bilo danes zelo strah, kajti Albanci so čvrsti in žilavi...Rajko Rep je odlično izkoristil priložnost in
dosegel prvi zadetek za reprezentanco, dodal pa še asistenco.


Slika
MoM: Rep 8.4

Slika
8.krog

Postava za tekmo z Isladnijo

Slika

Milanič: Kaznovanega Iličiča menja Kurtič, Džinič pa bo dobil priložnost pred Rajčevičem.

Slika

Milanič:Povsem zaslužena zmaga fantov, odlično! Pozitivno sem presenečen in samozavesten za tekmo z Norveško.

Slika
Skupina 5

Slika

Milanič:Smo v odličnem položaju, ampak zavedati se moramo da lahko končamo tudi kot 4. v skupini, to bo še izjemen boj.
Slika

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov