[FM 2012] NK Simer Šampion Celje - ra8 [Zgodba]

Odgovori
ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

[FM 2012] NK Simer Šampion Celje - ra8 [Zgodba]

#1

Odgovor Napisal/-a ra8 » 07. Dec 2012 15:59

Slika

16.6.2011

Uprava Šampiona pripeljala novega trenerja


Po poročanju klubske spletne strani je mesto trenerja članske ekipe zasedel komaj 25-letni Denis Nusdorfer, ki je doslej vodil člansko ekipo ND Dragonja Koštabona iz okolice Kopra. Janez Žilnik, ki je bil trener v klubu pet let, odhaja. Mladi primorec, ki je vodil tudi mlajše selekcije FC Kopra, ter Izole in Pirana, bo s klubom poskušal obstat v drugi ligi, kar je tudi cilj uprave. Nusdorfer je ob podpisu pogodbe povedal: "Zanimiv klub, zanimivi pogoji, potrebno bo veliko delati, ter stopiti skupaj, le tako nam lahko uspe. Pokazati moramo, da nismo muha enodnevnica, da ni slučaj, da smo v drugi ligi. Celje je nogometno mesto, naša naloga je, da to pokažemo na terenu. Z ekipo nisem še opravil treninga, a ko ga bom, bom lahko kaj več govoril."


Novega trenerja, smo povprašali, tudi o viziji, mentaliteti igri, sestavi ekipe, načinu dela, ter o ambicijah, ki jih ima v našem klubu. "Vizija, khm, to je zelo širok pojem, imam jo, a je ne bom delil z nikomer, razen s svojo ekipo. Mentaliteta igre, odvisno od kadra, vse bodo pokazali treningi in igralci sami, sam strmim k temu, da igralci uživajo v igri, tako uživam tudi sam in tudi publika, sproščeno, naj vsak pokaže kar zna. Sestava ekipe? Več bo znano, po nekaj tedni, ko se fantje dokažejo ali ne, potem bomo dodajali in spreminjali. Delam pa vedno tako, da tisti bolj izkušeni pomagajo mlajšim, da bi ti lahko pomagali novim generacijam, neka sinergija pri delu more biti, sicer je delo ničvredno. Ambicije, ki jih imam, postati prva ekipa v regiji, torej biti boljši od najboljših."

Sedaj gre zares, odpravim se na prvi trening, imamo Areno Petrol, velik stadion, delimo ga s Celjem, a bomo že nekako. Ekipa je zelo mlada, na hitro ko sem jih pogledal mi nič ni bilo jasno, dva imata brado, ostali so še vsi baby face, najstarejši je star 26 let. A kakšnih izkušnjah sem jaz govoril? Tu bomo morali nekaj spremeniti, všeč mi je da imam mlado ekipo, a nimam nikogar okoli trideset, to ni ok!



KAAAAJ!!!!


Ok, sedaj pa se menim, da bi dodal nekoga v stroko, pridem do predsednika: "Poglejte, rad bi pripeljal enega do dva svoja človeka, ki bi mi pomagala pri delu, ti ki so tukaj, lahko ostanejo imajo znanje, a moram imeti vsaj še enega svojega, da se lažje vklopim, ne rabim veliko denarja. Vsaj za potne stroške." predsednik me pogleda: "Denis, naš klub ni profesionalen, igralci igrajo za premije, trenerjem s težavo isplačujemo potne stroške, vi boste imeli redno plačo, ste edini tak v klubu."


Kaj??? Kam sem prišel, a je tudi tukaj Slovenija, kako da obstanem v drugi ligi, to ni normalno. Nimam kaj komaj sem podpisal, bom pač delal s tem kar imam, v Dragonji sem imel boljše pogoje. Trikrat na teden plus tekma. Sedaj pa to!!!



20.6.2011


Prihajajo izkušnje, okrepili so nas zaenkrat trije igralci pravega kova, prvi je bil Miha Golob, desni bok je bil zelo slab, zato sem se odločil zanj, bo edini profesionalec, mesečno bo prejemal tudi do 5x več, kot ostali, a potrebujem ga, zato je prišel. Drugi je nekdanji reprezentant, Muamer Vugdalić, zelena obramba je slaba obramba. Potreboval sem ga, hitro sva se dogovorila igral bo za drobiž, tretji je Marko Gobec, malo manj znano ima, a tudi obrambni igralec pravega kova.

Slika
Steber obrambe celjanov


21.6.2011



Prišla dva primorca


Zvezno vrsto sta okrepila Emanuel Galun "Mani", ter Domen Fratina. Prvi je mladinec Kopra, za katerega je igral tudi pri članih a je nato imel probleme s poškodbo kolka, sedaj se počasi vrača, drugi je pa mladinec Gorice, kjer zanj kruha ni bilo. Oba sta podpisala triletni pogodbi.

Slika
Mani odslej v drugi ligi



Prišel še prekmurec, čaka se še na bombo prestopnega roka v napadu


Podpisal je tudi nekdanji član Mure, Marko Smodiš, gre za 19-letnega vezista, ki se znajde predvsem na levem krilu, glede na to, da imamo skupne interese smo se v trenutku dogovorili za sodelovanje. Po pogovoru z asistentom, sva se odločila, da ne bomo pripeljali novega vratarja, saj imamo tri povprečne mlade vratarje iz lastnega kadra, ki podrebujejo tekme za napredek, tako da bomo poskušali z njimi ustvariti rezultat. Čakamo še na napadalca, okrog katerega se bo vse vrtelo, upamo, da čimprej pridemo do dogovora z njim, imel bo zelo zanimivo funkcijo, je pa eden najbolj zanimivih nogometašev, ki so kdaj nastopali v Sloveniji.

Slika
Kdo je Mister X?




25.6.2011


Prva pripravljalna tekma, še brez zadnje okrepitve, nekaj igralcev na preizkušnji


Simer Šampion 1:2 Kaposvar


Izgubili smo, a ni konec sveta, tisto kar je bilo tokrat pomembno je bila igra, mi smo bili boljši nasprotnik, sicer smo prejeli dva gola, enega iz kota, kar je razlog neuigranost in drugega po izpadu obrambe, oba smo prejeli ko so bili v igri rezervisti, zato me ne skrbi. Pokazali smo, da lahko, če bomo tako igrali, je naša realnost sredina lestvice.



27.6.2011


V goste prihaja ekipa Cracovie, kjer igra Andraž Struna, tokrat ga ne bo v kadru, pred tekmo smo dobili novico, da se t.i. Mister X, tekme ne bo udeležil, ker se je odločil za podpis pogodbe z drugim klubom, želeli smo si ga, ponudili mu kolikor smo lahko, a sam se je odločil drugače. Njegovega imena v javnosti ne bomo omenjali, saj je bila to njegova želja, ki jo bomo ugodili.



Simer Šampion 1:1 Cracovia


Spet smo odigrali zelo dobro in imeli več od igre, napadali smo skozi celo tekmo, zares zelo dobra igra. Gremo naprej, daleč je še prvenstvo, obramba, bo morala narediti velik korak naprej.


Ostale pripravljalne tekme


Thu, 30.6.2011 19:30 Ruch Chorzow H 2 - 3 Marko Smodis, Bostjan Verbic.

Sat, 2.7.2011 15:00 Gyirmót H 4 - 1 Miha Goropevsek, Mario Petrusic(2), Zan Horvat.

Tue, 5.7.2011 19:30 Jablonec H 0 - 5 None

Fri, 8.7.2011 19:30 Lech H 1 - 0 Zan Horvat.

Sat, 16.7.2011 15:00 Svoboda A 4 - 0 Mario Petrusic, Emanuel Galun, Matija Conc, Domen Fratina.

Thu, 28.7.2011 19:30 Aluminij H 1 - 1 Marko Gobec.




Zadnja tekma proti Aluminiju, je bila tista, ki nam je pokazala kakšno je naše realno stanje. Boj za obstanek ne bo lahek, bojimo se poškodb. Sicer sem s pripravami zadovoljen, če le ne bi bilo nihanj, toplo hladno bi bilo super.




Legendarni vratar okrepil Simer iz Celja


V klubu smo podpisali triletno pogodbo z nekdanjim reprezentantom in tvorcem velikih uspehov v slovenskem nogometu, Dejanom Nemcev, slednji je prišel iz Beltincev, ki so prejeli 18.000 € odškodnine. Dejan bo tudi trener vratarjev v klubu.




7.8.2011




Slika

1. Krog


Krško 5:1 Šampion
Drnovšek 3x
Urbanc
Lulić
...Sotenšek





Komentar: "Prvič, zadnjič in nikoli več. BRAVO FANTJE!!!"

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM 2012] NK Simer Šampion Celje - ra8 [Zgodba]

#2

Odgovor Napisal/-a ra8 » 09. Dec 2012 01:25

10.8.2011


Slika

Kvalifikacijski krog


Grad 0:2 Simer Šampion
...Galun
...Kozar



"Gladka zmaga, a osredotočiti, se bo treba na naslednjo tekmo v prvenstvu proti Šmartnem."




14.8.2011


Slika

2. Krog


Simer Šampion 3:0 Šmartno 1928
Galun 2x
Petrušič



"To je to, morda je bil kdo skeptičen ob prihodu Galuna, a danes je pokazal zakaj je tu, ker je prava igračina."




21.8.2011


Slika


3. Krog



Dob 0:3 Simer Šampion
...Galun
...Petrušič
...Horvat




"To, dobili smo tekmo proti favoritom, super igra, tokrat se je najbolj izkazal Kozar, s prodori po levi strani, ter Galun, ki so ga nasprotniki prilepili na flajšter."




24.8.2011


Slika


1. Krog


Dob 2:3* Simer Šampion
Mešanovič
...Vugdalič
...Žagar
Mešanović




"Zmaga po enajstmetrovkah, rutinirano, a boli poškodba Vugdaliča, ki bo odsoten 4 tedne."




28.8.2011


Slika


4. Krog



Simer Šampion 2:0 Aluminji
Zamernik
Smodiš




"To!!! Velika zmaga, premagali smo edino nepremagano ekipo v ligi, a ni časa za slavje, v sredo igramo z Dravinjo."



31.8.2011


Slika


5. Krog



Dravinja 1:1 Simer Šampion
...Kozar
Stante




"Škoda prejetega zadetka, dvignimo glavo in gremo naprej."




4.9.2011


Slika


6. Krog



Simer Šampion 3:1 Bela Krajina
Kozar 2x
Galun
...Gerencer




"Šampioni, super tekma super igra, Kozar je zares prvi napadalec. Hvala njemu in celi ekipi."



11.9.2011


Slika


7. Krog


Šenčur 0:4 Simer Šampion
...Galun 3x
...Zamernik




"Super, Mani je še enrkat dokazal da je klasa za to ligo, vedel sem da bo vrhunski, nocoj je bil vrhunski tudi naš kapetan Djuranović, ki se je izkazal s tremi asistencami."




14.9.2011


Slika


2. Krog



Simer Šampion 3:1 Šenčur
Kozar 2x
Umek own goal
...Križaj



"Te zmage postajajo že rutina, cilj je bil priti v tretji krog, če dobimo lahkega nasprotnika, morda gremo lahko tudi dlje."



18.9.2011


Slika

8. Krog


Simer Šampion 5:1 Kalcer Radomlje
Galun
Petrušič 3x
Žagar
...Lunder



"Boli poškodba Mihe Goloba, na poziciji desnega bočnega nimamo prave zamenjave, Vugdalič se počasi vrača, morda poiskusim s tremi branilci."




22.9.2011


Slika

9. Krog


Simer Šampion 4:1 Krško
Petrušič
Vugdalič
Smodiš
Barkovič own goal
...Drnovšek



"Super Vuga se je hitro vrnil in že zabil, vrnili smo jim za poraz v prvem krogu. Fantje so si danes zaslužili vse pohvale za borbo in željo."




Pos Inf Team Pld Won Drn Lst For Ag G.D. Pts
1st Sampion 9 7 1 1 26 9 +17 22
2nd Kalcer 9 5 1 3 13 14 -1 16
3rd Smartno 1928 9 4 3 2 14 13 +1 15
4th Aluminij 9 4 2 3 10 12 -2 14
5th Sencur 9 4 1 4 13 14 -1 13
6th Bela krajina 9 3 3 3 16 13 +3 12
7th Dravinja 9 2 5 2 8 9 -1 11
8th Krsko 9 3 1 5 15 16 -1 10
9th Dob 9 1 3 5 10 16 -6 6
10th Interblock 9 0 4 5 6 15 -9 4

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM 2012] NK Simer Šampion Celje - ra8 [Zgodba]

#3

Odgovor Napisal/-a ra8 » 11. Dec 2012 16:48

25.9.2011


Slika

10. Krog


Simer Šampion 1:1 Interblock
Galun 84.; Mišura 8.


"Spet nas je rešil izjemni Emanuel, skozi celo tekmo sta bila s Kozarjem edina, ki sta ogrožala gostujoča vrata, nato pa v 84. minuti, podaja iz leve ravno Kozarja, nato pa Galun za pomembno točko."

Slika


2.10.2011


Slika

11. Krog


Šmartno 1928 0:1 Simer Šampion
Petrušič 48.


"Uf, daleč najtežja tekma v sezoni, če se mene vpraša, Šmartno igra doma zelo dobro. Doma imajo same zmage, ter en remi, no sedaj imajo tudi en poraz, zares sem zadovoljen z igro moje ekipe, predvsem Galun-Smodiš na sredini, ter Petrušič-Kozar v napadu, čakam pa na mladega reprezentanta Conca, ki mu nikakor ne steče."

Slika


9.10.2011


Slika

12. Krog


Simer Šampion 2:1 Dob
Kozar 38., Gobec 55.; Avbelj 63.


"To kar je danes igral Dob, to ni podobno nogometu, tekali so gor in dol, čakali, da naredimo kako napako in podajali žoge pred vrata Nemca, imeli so srečo, da imamo ritem sreda sobota od te tekme dalje, sicer bi jih razbili, tako pa smo raje počakali v miru in osvojili tri točke."

Slika


12.10.2011


Slika

13. Krog


Aluminji 2:2 Simer Šampion
Resek 17., Kuzmanovič 38.; Bingo own goal 75., Petrušič 77.


"To je ta ekipa, ko smo 20 minut pred koncem, zaostajali za dva gola, so tribune videle prvi poraz po trinajstih tekmah, jaz sem verjel, da temu ni tako in ekipa tudi in dokazali so zakaj so prvi na lestvici. Čestitam fantom."

Slika


16.10.2011


Slika

14. Krog


Simer Šampion 4:1 Dravinja
Conc 16., 76., Kozar 60.,66.; Tolar 11.


"Končno se je Concu odprlo, zadel je dvakrat, danes so blesteli prav vsi, ki so stopili na igrišče."



19.10.2012


Slika

Četrtfinale, prva tekma


Brda 2:2 Simer Šampion
Šturm 21., Hriberšek 55.; Kozar 64.,72.


"Iskreno, nisem pričakoval tako dobra Brda, Kozar je še enrkat več dokazal, da je najbolj nepredvidli igralec v Sloveniji. Spomnim se, ko sem ga prvič videl, sem si mislil, da ta fant ni dal nogometne šole skozi. Sedaj mi je jasno kako in kaj. Dobro izhodišče pred povratno tekmo, upam na polfinale."


23.10.2012


Slika

15. Krog


Bela krajina 2:1 Simer Šampion
Adlešič 5., 84.; Horvat 90.


"Vedel sem, da bo prišel poraz, pričakoval sem ga že na začetku tega ritma sreda-sobota, po zadnjem gostovanju pri Goriških Brdih je bilo moč videti kako so igralci utrujeni in zares sem upal danes na slab dan domačinov. Ni se nam izšlo, sedaj pa dan počitka, trening in pokalna tekma na Areni Petrol proti Brdom."


26.10.2012


Slika

Četrtfinale, druga tekma


Simer Šampion 3:1 Brda
Kozar 49., 82., Vugdalič 67.; Panič 23.


"Rutinirano, gremo v finale, Galun je v zadnjih tekmah nekako poniknil, Kozar je še bolj vrhunski, še tri tekme so do konca jesenskega dela, poskušali bomo osvojiti vseh devet točk. V polfinalu nas čaka Mura, drugi polfinalni par je Kalcer - Tolmin."


Slika



30.10.2012


Slika

16. Krog


Kalcer Radomlje 0:0 Simer Šampion


"Danes bi si zaslužili več, kot le točko, fantom je bilo videti, kako utrujeni so, vendar niso se dali. Pohvalna igra izkušene obrambe domače ekipe, ki zaustavila obilo naših poiskusov."

Slika



6.11.2012


Slika

17. Krog


Simer Šampion 0:0 Šenčur


"Spet smo tekli proti vetru. Ni problem v nas, ampak v izkušnjah, igra je dobra, a stari mački v obrambah drugoligaških ekip nam delajo preglavice, izgubili smo že štiri točke v zadnjih dveh tekmah."


13.11.2012


Slika

18. Krog


Interblock 0:1 Simer Šampion
Vugdalič 58.


"Ole, ole, ole, ole, bravo Vuga, svaka čast majstore, to so bile besede navijačev obubožanega Interblocka, očitno postajamo vse bolj simpatični tudi gostujočim navijačem. Danes je bil igralec tekme Vugdalić, ukradel je nemalo žog, dobil vsak skok, delil podaje, zabijal, skratka il fenomeno."


Slika




1st Sampion 18 11 5 2 38 16 +22 38
2nd Smartno 1928 18 8 5 5 27 23 +4 29
3rd Sencur 18 8 4 6 25 24 +1 28
4th Aluminij 18 8 4 6 20 21 -1 28
5th Kalcer Radomlje 18 8 3 7 27 28 -1 27
6th Bela krajina 18 7 5 6 29 22 +7 26
7th Dravinja 18 6 7 5 18 19 -1 25
8th Krsko 18 6 4 8 32 31 +1 22
9th Interblock 18 2 6 10 14 29 -15 12
10th Dob 18 2 5 11 22 39 -17 11

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM 2012] NK Simer Šampion Celje - ra8 [Zgodba]

#4

Odgovor Napisal/-a ra8 » 11. Dec 2012 22:31

Slika


Prestopi, ter priprave Šampiona na drugi del sezone


NK Simer Šampion je opravil nekaj sprememb v kadru. Prvi, ki se je dogovoril s celjsko ekipi je bil Boštjan Žnuderl, izkušeni vezist, ki je v Sloveniji igral za Maribor, večino kariere pa preživel pri avstrijskih nižjeligaših, je podpisal pogodbo do konca sezone. Nusdorfer se je odločil zanj, saj je predstavljal dodatno vrednost na levi strani in sredini zvezne vrste, kjer je bila ekipa najtanjša. Boštjan ima za sabo odlično polsezono, videli bomo kako se bo znašel v drugi slovenski nogometni ligi.

Druga okrepitev, trenutno vodilne ekipe v drugi ligi, je bil nekdanji mladinski reprezentant Čilea, Nicolas Medina, on je podpisal pogodbo do 30.6.2014, bil je brez kluba, zato zanj ni bilo potrebno nobeno nadomestilo. Govori se, da naj bi prišel po nasvetu Mladena Rudonje, ki ga je spoznal v Španiji, ko je Medina igral še za Osasuno. Medina je star 24 let in igra na poziciji klasičnega napadalca.

Jernej Čerenak je tretja okrepitev, prišel je iz Opolotnice. Nekdanji član Dravinje ima za sabo odlično polsezono, okrepil bo pa oba boka, po informacijah znotraj kluba naj bi Jernej bil nekakšna zlata rezerva za bočne položaje. Tudi on je sklenil polprofesionalno pogodbo, s trajanjem do 30.6.2012.


Marko Pokleka je s Simer Šampionom sklenil pogodbo na zadnji dan prestopnega roka. Tudi slednji je igral za Maribor, ter še za nekaj drugih prvoligašev. Nazadnje je blestel v Avstriji, sedaj pa bo igral v drugi ligi, vsaj do konca sezone.


Kaj pa odhodi?


Odšel je Domen Fratina. Našel si je novo sredino v Rudaru iz Velenja, odškodnina zanj naj bi znašala 3.500 €. Razlog odhoda je pa bil neuvrščanje v začetno enajsterico, kjer sta imela na njegovih položajih prednost Galun in Leskovar.


Tim Vodeb in Boštjan Verbič pa sta odšla po minute v tretjo ligo k Dravogradu, kjer bosta ostala do konca sezone.



SlikaSlika
Bosta Boštjan in Nicolas dovolj za prvo ligo?



Januar mesec prestopov, Februar mesec priprav


Fri, 3.2.2012 19:30 Bela krajina H 2 - 2 Friendly
Wed, 8.2.2012 19:30 WAC - St. Andrä H 3 - 2 Friendly
Thu, 16.2.2012 19:30 Kamnik H 2 - 2 Friendly
Tue, 21.2.2012 19:30 Tabor 69 H 3 - 0 Friendly
Sun, 26.2.2012 15:00 Znojmo H 2 - 3 Friendly



Prejeli smo informacije, da se je NK Simer Šampion znašel v rdečih številkah, ker ni v klubu denarja, so morali vse tekme odigrati doma. Glede na pokazano in prednost devetih točk bi lahko rekli, da je Simer Šampion daleč najbližje končnemu prvemu mestu, saj so bili skozi vse pripravljalne tekme boljši nasprotnik. Ni posameznika, ki bi zares izstopal, bili so odlični vsi kot ekipa.



4.3.2012


Slika

19. Krog


Simer Šampion 2:1 Šmartno 1928
Conc 5., Medina 15.; Prašnikar 35.


"Gladka zmaga, Medina na prvi uradni tekmi že zadel, sicer sva imela majhen spor pred tekmo, pa sem ga vseeno uvrstil v začetno enajsterico. Conc je potrdil odlično formo iz priprav, kot je to potrdila tudi ostala ekipa."

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM 2012] NK Simer Šampion Celje - ra8 [Zgodba]

#5

Odgovor Napisal/-a ra8 » 13. Dec 2012 12:40

11.3.2012


Slika

20. Krog


Krško 2:0 Simer Šampion
Mostarlič 71., 76.


"Poraz, ki je moral priti, neverjetno nevarna je za nas ekipa Krškega, sploh pa na domačem terenu. Sedaj bo treba dvigniti glave in ujeti ritem zmag."



25.3.2012


Slika

21. Krog


Simer Šampion 1:1 Aluminji
Kozar 10.; Kmetec 20.


"Če bomo tako nadaljevali, bomo izgubili prvenstvo, imamo še prednosti, vendar ni za se zanašat, ta igra danes ne kaže nič dobrega, šepa realizacija, potrebujemo Petrušiča, Galuna in Conca, naj se prebudijo iz zimskega sna."



1.4.2012


Slika

22. Krog


Dob 1:0 Simer Šampion
Kunstelj 81.


"Danes obramba ni delovala tako, kot se od nje pričakuje, poznala se je odsotnost Vugdaliča, Golob je nekje v oblakih, Pokleka edini soliden, o napadu pa ne bom zgubljal besed."



15.4.2012


Slika

23. Krog


Simer Šampion 0:1 Kalcer Radomlje
Snoj 9.


"Bravo, svaka čast, mislim, da je cela ekipa že na naslednji tekmi, ki bo polfinale pokala doma na Areni Petrol, vendar rekel sem jim neštetokrat, najprej Kalcer doma, potem bomo mislili dalje, danes pa ni imel nihče motiva, zato tudi poraz."



18.4.2012


Slika

Polfinale, prva tekma


Simer Šampion 2:1 Mura
Medina 67., Pokleka 87.; Špreco 69.


"To je bilo že podobno nogometu, glede na zadnje predstave sem upal na remi 0:0, bi bilo idealno, a tako imamo malo prednost, sledi tekma v ligi z Belo krajino, potem pa gremo po finale v Mursko Soboto."



22.4.2012


Slika

24. Krog


Bela krajina 1:2 Simer Šampion
Bordon 17.; Sotenšek 40., Pašagič 45. own goal


"Tooooo, nanizali smo dve zmage zapored, dve zelo težki tekmi, Sotenšek, si je na tej tekmi priboril podaljšanje pogodbe. Skupaj z Leskovarjem sta fenomenalna, vendar skrbi me obramba, opozarjal sem na Bordona, ki ga poznam že od malih nog iz mladinskih selekcij Kopra, nato pa prvi stik z žogo v našem kazenskem prostoru in gol. Sledi tekma z Muro na fazeneriji, upam, da se uspemo regenerirati in pokažemo, da si zaslužimo finale."








Slika

Aleksander Čeferin predsednik Simer Šampiona



Vodilni drugoligaš ima novega predsednika, to bo Aleksander Čeferin, dosedanji predsednik nogometne zveze, je zapustil svojo funkcijo, ter prevzel funkcijo predsednika NK Simer Šampion. Slovenski odvetnik je dal jasno vedeti, da v klub ne bo prinesel nič denarja, ter da upa, da klub ne bo hitel v prvo ligo, saj so ambicije ostati stabile drugoligaš. Pred tekmo z Muro je pa povedal: "Cilj je, da ti mladi fantje ostanejo v klubu čim dlje, ter da odigrajo čimveč sebi primernih tekem, ta tekma z Muro je nagrada za zavzetost.", povprašali smo ga tudi o možnostih na tekmi v Murski Soboti, ter o prihodnosti trenerja. "Glejte Mura je eden večjih slovenskih klubov, to da so že izpadli v drugo ligo še ne pomeni, da so slaba ekipa, realnost je taka, da praktično nimamo možnosti, razen če nasprotik igra z mladinci. Imamo preslabo ekipo, da bi lahko naredili karkoli več, kot se borili za obstanek v ligi. Trener je druga stvar, je mlad strokovnjak, razmišljal sem, da bi pripeljal na to funkcijo nekoga bolj izkušenega, a o temu po koncu sezone, ne bi rad dela pretresov v stroki kar čez noč. Sicer pa lahko povem, da potekajo pogovori s Brankom Oblakom, Milivojem Bračunom, ter Igorjem Benedejčičom, a o tem bo jasno kaj več po zadnji ligaški tekmi." Za konec smo sogovornika povprašali še o tem, kaj prinaša njegov prihod, rekel je naslednje: "Moj prihod prinaša veliko mero resnosti, gradili bomo na dolgi rok, delali, ter čakali na rezultate, denarja sigurno ne bom vlagal v klub, ker tisti ki pri nas ulaga, tudi pogori s časom."



Slika
Bosta sodelovala še na klubskem področju?



25.4.5.2012


Slika

Polfinale, druga tekma


Mura 1:2 Simer Šampion
Benčak 29.; Gobec 24., Vugdalič 39.


"G. predsednik Čeferin, prosim, da se opravičite tem fantom za izjave v medijih, danes so igrali, kot da bi bili vi na nasprotni strani, ne pa po vašem mnenju ena najboljših ekip v Sloveniji, dokazali so vam in celi vesoljni Sloveniji, da znajo igrati. Gremo v finale, po taktično elegantno dobljeni tekmi, tam nas čaka ekipa Tolmin, ki ima ubijalski dvojec v Lo Duci in Mraku, na golu je vrhunski kapetan rutar, ostalo imajo kombinirano mladost in izkušnje."



6.5.2012


Slika

25. Krog


Simer Šampion 4:0 Šenčur
Kozar 8., 45., Leskovar 60., Galun 76.


"To, spet smo dokazali, zakaj nas samo točka loči od naslova prvaka, s predsednikom nisem še imel nobenega stika, zanima me, kako bo odreagiral, ko fantje osvojijo naslov in direktno v prvo ligo. Če bo še dolgo imel tak odnos odstopam, fantje so motivirani in željni dokazovanja, klub je pa še naprej na polprofesionalni ravni. Proti Dravinji gremo na točko, da bomo krog pred koncem že prvaki, v upanju da ne bo poškodb, želimo osvojiti tudi pokal."




13.5.2012


Slika

26. Krog


Dravinja 1:4 Simer Šampion
Grasič 39.; Medina 12., Vugdalič 43., Kozar 54., Leskovar 60.


"Simply the best, stand up for the champions, tooooooooo je ta ekipa. Pohvale vsem, na srečo smo ostali vsi zdravi, imamo naslov, predsednika ni bilo na tekmi, nihče iz kluba razen stroke ni ne čestital ne klical ne nič. Bravo fantje, naj se grizejo. Upam, da ta ekipa ostane še dolgo skupaj, velike stvari nas čakajo."



Slika
Proslava naslova po koncu tekmo, GREMO ŠAMPIONI!!!!!




20.5.2012


Slika

Zadnji krog


Interblock 2:1 Simer Šampion
Božič 16., Zajc 72.; Zamernik 81.


"Imamo že naslov, tekma je bila zgolj formalnega pomena, priložnost so dobili tisti, ki manj igrajo. V sredo nas čaka finale pokala s Tolminom, pripravljeni smo na vse, a želimo osvojiti še eno lovoriko, opozarjam na težko tekmo."



Slika

Čeferin in Nusdorfer v sporu


Iz zanesljivih virov smo dobili šokantne informacije, namreč gre za spor, med trenerjem NK Simer Šampion in nekdanjim predsednikom NZS, ter sedaj predsednikom kluba iz Celja Aleksandrom Čeferinom. Spor naj bi bil razlog nesoglasja med trenerjem in predsednikom, saj si slednji želi poraza v finalu pokala, ki ga bo NK Simer Šampion igral proti prvaku tretje lige, ekipi Tolmina. Zakaj je temu tako, bojda je predsednik seznanjen s pomanjkanjem prilivov v klubsko blagajno, ter da bi evropske tekme pomenile prevelik strošek za klub, ter bi tako pod vprašajem bil tudi tak polprofesionalizem, kot je sedaj. "Klub nima prebite pare, tisti, ki imajo pogodbe, čakajo na plačo dva meseca, ostalim pa potni stroški zamujajo od januarja. O premijah nima smisla izgubljati besed. Ne želim si Evrope in niti prve lige, saj so stroški samo s prvo ligo 75% večji." je povedal nekdanji predsednik NZS. Nusdorfer mu je odgovoril: "Verjamem, da nimamo denarja, sam sem zadnji, ki sem pod prejšnjim predsednikom prejemal plačilo, iz lastnih prihrankov si plačujem stanovanje, hrano, gorivo, mnogi igralci vedo, da ni denarja, ampak igrajo s srcem in dušo, v upanju, da se stvari popravijo, če ne gremo v prvo ligo, jaz odhajam, bom raje sedel doma, kot pa gledal, kako nekdo ruši sanje moje ekipi. G. Čeferin, morda bi bilo bolje poiskati investitorje, kot izgubljati čas za pogovore z mediji in blatenje lastnega kluba."


Slika
Komu je boj mar za uspešnost kluba?




23.5.2012


Slika

FINALE


Mestni stadion Izola, 2025 gledalcev
Sodnik: Darko Čeferin

Simer Šampion 1:0 Tolmin
Vugdalič 117.




"Čestitam fantom, lepo se je bilo vrniti domov, tukaj sem naredil svoje prve nogometne korake. Na tem igrišču, lep dogodek za obalni nogomet, bravo fantje, gremo v prvo ligo in Evropo. Čestitam še enkrat."


Slika
Osvojil še eno pokalno lovoriko, tokrat je bil ključni mož svoje ekipe

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM 2012] NK Simer Šampion Celje - ra8 [Zgodba]

#6

Odgovor Napisal/-a ra8 » 15. Dec 2012 19:52

Slika


Simer Šampion v Evropo z okrepitvami, profesionalnim statusom, novimi igralci, na novem stadionu, ter z mirnim odnosom na relaciji uprava-trener



Zaradi tega, ker klub oz. njegovi vodilni možje, ki ga vodijo (Čeferin) ne želijo, da postane profesionalen ste se sporekli. So kakšni premiki v tej smeri?"Nastal je velik premik, s predsednikom sva se sestala in sklenili smo, da klub MORA postati profesionalen, v dveh tednih so sponzorji sami potrkali na naša vrata, ter tako smo postali profesionalci."Pa je zaradi tega spora ogrožena vaša služba?"Sedaj moja služba ni več ogrožena, vsaj iz mojega vidika ne, nikdar se neve, kdaj piči kaj koga v glavo."Se lahko zgodi, da če v roku leta ne postanete profesionalen klub zapustite mesto trenerja Simerja?To se lahko zgodi že mnogo prej, ko igralci ne bodo več imeli za življenje, potem odhajam, sedaj smo profesionalen klub, ostajam tu, vizijo imam igrati v Evropi naslednjih petih letih vsaj štirikrat v kvalifikacijah, ter vsaj enkrat v nekem skupinskem delu, morate vedeti, da imamo igralce na katere resne računamo in takih je vsaj deset, stari so pa med 16 in 23 let, čez pet let, ko bojo na vrhuncu bodo stari med 21 in 28 let, to so pa idealna leta."Kako reagirajo igralci, ko jim ne morete ponudili "full time" pogodbe?Jah, nekateri so bili zadovoljni, predvsem tisti, ki imajo redne službe, ostali mlajši, pa niso zadovoljni, ker ne treniramo dovolj kot ekipa, lahko bi bili še mnogo boljši.Na tekmo s Olimpijo se že pripravljate?"Ne še sledi prvo tekma proti Bielefeldu, takrat bom videl v kakšnem stanju so igralci, potem se bomo začeli pripravljat."Kaj pričakujete od superpokalne tekme?"Od Superpokalne tekme? Še daleč je, sem tip trenerja, ki rad nadigra nasprotnika, če nam to uspe, bom najbolj zadovoljen, a tudi drugače je v tem času pomemben zgolj pristop."Pa od tekem v Evropi?"Pričakujem, da bomo premagali slabše, ter pokazali pravi odnos proti boljšim nasprotnikom."Ali sta 2 prvoligaša v Celju breme drug drugemu?"Ne, to je velik plus, ko trener Celja ne podaljša pogodbo s kakšnim mladim igralcem, ga podpišemo mi, ki znamo oceniti, kdo si zasluži in kdo ne."Katere igralce bi radi dobili v klub?"Željko Filipovič je bil cilj številka ena je tip vezista, ki bi ga nujno potrebovali, a se je odločil za odhod v Istro iz Pule, čeprav smo mu ponujali veliko boljše pogoje, razumem ga, smo klub s sumljivo reputacijo. Sicer pa bom okrepitve predstavil po koncu intervijuja."Je obstanek v ligi realni cilj ali zgolj sanje?"Mislim, da je s tako igro kot lani, to realnost, več bo pokazala tekma proti Olimpiji v superpokalu, ki je daleč najbolj kakovostna ekipa v prvi ligi."Je res, da je samo vprašanje časa, kdaj vas bo Čeferin odpustil? Baje ni zadovoljen z vami, ker ste zmagali pokal in se uvrstili v 1.ligo?"Ne to zaenkrat ni res, oziroma ni vprašanje zame."To sezono ste končali v senzacionalnem stilu. Kako naprej, so sploh okrepitve potrebne ?"Hvala. Seveda so, igralci imajo kvaliteto, a da bi lahko kaj naredili, moramo povečati konkurenco."Se ne bojite, da bi vas Čeferin odpustil glede na to da sta v slabih odnosih?"Trenutno ne, če bi se ukvarjal s strahom, da me predsedik odpusti, ne bi nikoli bil trener."Ste dobili kakšno trenersko ponudbo od drugega kluba?Uradne ponudbe ni bilo, bilo pa je nekaj pogovorov s tujimi klubi.


Slika


NK Simer Šampion, bo svoje ligaške in evropske tekme igral na tem stadionu, to je stadion Olimp, ki je neko pomožno igrišče Arene Petrol. Kapaciteta na tem stadionu znaša 350 sedišč, ter 150 stojišč. Stadion bo edini z umetno travo v prvi ligi. Simer Šampion bo na njem zaigral prvič na evropski tekmi, proti Slovaški ekipi Trnava, ki bo 19.7.2012, ob 19:45.


Kako so Šampioni postali profesionalni?


"Po nekaj epizodah španske nadaljevanke je predsednik Aleksander Čeferin sam stopil v kontakt z mano, se mi opravičil za dejanja, ter me vprašal kakšne želje imam pred novo sezono, nato mi ponudil novo pogodbo v znak sporazuma, ter postali smo profesionalen klub, dovolil mi je, da si sam izberem okrepitve, ter počnem z denarjem karkoli želim, a bilo ga je bore malo."


Kaj pa odhodi?


"Zaenkrat sta odšla le Boštjan Žnuderl in Miha Golob, igralca, ki sta pokazala premalo v razmerju med ceno in kvaliteto, obema je potekla pogodba. Odšel je še moj dosedanji pomočnik Bojan Majal. Tako bomo delovali nekaj časa, kot One Man Band."


Za nas še zanimajo prihodi?


"Prvi s katerim smo se dogovorili je velik talent slovenskega nogometa, Peter Janža, star je 16 let, odškodnina zanj je znašala 35.000, saj je imel Dob podpisano pogodbo z njim. Nato je sledil Miha Korošec iz Nafte, gre za mladega desnega bočnega branilca, ki bo zapolnil vrzel po odhodu Mihe Goloba, zanj bo Nafta prejela 40.000€. Sledil je dogovor z Alexyem Nazarenkom, gre za nekdanjega mladinca Zenita, star je 18 let, igra na kateri koli poziciji blizu nasprotnikovim vratom, krasi ga izjemna tehnika in fizična moč, prišel je kot prost igralec. Nato smo na posojo pripeljali še obrambnega igralca, to je Chapanga, ki je občasni reprezentant mozambika, star je trideset let, njegov klub pa je Maxaquene. Po izteku pogodb s prejšnjimi klubi sta nas okrepila tudi Nejc Vidmar iz Adrie, s katerim smo se dogovorili že med prejšnjo sezono, ter Dejan Božičić, ki je v lanski sezoni igral za Šenčur."


2.7.2012


Prva tekma za pripravo na sezono



Šampion 4:0 Bielefeld
Vugdalič 9., Božičič 13., Kozar 54, Sotenšek 69.


"Ole, super, po dveh dneh treningov smo razbili nemškega drugoligaša, super. Žal mi je le za poškodbo Baskere, ki bo odsoten nekaj mesecev."





8.7.2012


Dva prihoda ter odhoda, pred tekmo s Cracovio


Jernej Čerenak in Tilen Kompan, odhajata prvi v Aluminji za 26.000, Tilen pa v Kranj, k Triglavu za 9.000€. Mesto slednjega bo zavzel Bojan Đukić, ki je prišel po tem, ko mu je potekla pogodba s Koprom in je bil prost igralec, prav tako kot Damir Hadžić, ki bo nadomestil Čerenaka.



Druga tekma priprav na sezono


Simer Šampion 1:0 Cracovia
Goropevšek 71.


"Nisem verjel, da lahko zmagamo po tekmo, vendar nisem vesel zmage toliko, kot sem vesel igre. Igramo zelo lepo, sledi superpokal proti Olimpiji, nato še prijateljska tekma proti isti ekipi, če bomo tako igrali, bomo bili več, kot konkurenčni."




13.7.2012


Dva prihoda; sedem odhodov; Superpokal proti Olimpiji


Najprej prihodi, okrepila sta nas Richard Oni, mladi vezist iz Bolivije, prišel je na posojo iz La Paza. Drugi, ki je tudi prišel na posojo, je levo krila italijanskih korenin iz Argentine, to je Lucas Moya, ki je prišel iz Rosario Centrala.

Mario Petrušič in Tim Vodeb, sta odšla k Nafti v drugo ligo, slednja je plačala 19.000 €. V klubu smo pogodbe prekinili s Goropevškom, Felicijanom, Pavlovičem, Džaferovičem in Mrevljetom.

Sledi tekma proti Olimpiji, trenutno še kar ne najdemo pravega pomočnika trenerja, igralci niso najbolj fit. Vendar gremo prikazat nogomet, pa naj se zgodi karkoli se lahko, tisti, ki danes ne bodo igrali, bodo priložnost zagotovo dobili pojutrišnjem na prijateljski tekmi.



Slika



Slika Slika


Stadion Stožice, 2736 gledalcev
Sodnik: Matej Jug


Olimpija 1:2 Simer Šampion
Simon Horvat 4.; Tomaž Kozar 56., Muamer Vugdalič 67.



"Danes smo bili šampioni od 4. minute dalje, ko nam je mladi Horvat, ki je s šestnajstimi leti, največji talent Olimpije zadnjih 20 let, zabil pravi evrogol. Nato se je ponovila stara pesem iz 2. lige, Kozar je sam mojstrsko vse opravil, ter Vugi, ki je z glavo premagal Rozmana."





15.7.2012


Tretja pripravljalna tekma


Simer Šampion 2:0 Olimpija
Fedorov 51., Horvat 64.


"Tekmo smo oboji odigrali z rezervnimi postavami, tudi v drugo v treh dneh smo bili boljši, zmaga ostaja doma. Okrepiti želimo sredino, iščemo igralca z izkušnjami."



19.7.2012


Žlogar podpisal tik pred tekmo s Trnavo


Okrepil nas je 34 letni nekdanji reprezentant, Anton Žlogar, igra na poziciji defenzivnega vezista. Z njim smo podpisali pogodbo do konca sezone z možnostjo podaljšanja za še eno leto.



Slika

2. Krog kvalifikacij, prva tekma



Simer Šampion 0:0 Trnava



"Tekma, kot smo si jo želeli, stadion Olimp je bil nabito poln, vseh tristopetdeset sedišč je bilo zasedenih, cilj je bil samo en, ne prejeti zadetka, dosegli smo to kar smo si želeli. Bili smo boljši nasprotnik, a izkušnje in težke tekme, so bile danes na strani slovakov."




22.7.2012


Žiga Kous na posojo, ter debi v slovenski eliti


Iz NK Domžale je na posojo prišel mladi desni bočni branilec Žiga Kous. Posoja bo trajala do konca sezone, mladi slovenski reprezentant ne bo imel pravice nastopa proti svojemu matičnemu klubu.



Slika


1. Krog



Domžale 1:0 Simer Šampion
Amer Krčič 86.



"Nobena ekipa si danes ni zaslužila zmage, tekmo je odločila boljša forma domačega vratarja, ki si danes edini na tekmi zasluži čestitke. Mi smo tekmo odigrali z rezervno postavo, saj smo najboljše poslali na zaslužen odmor. Sledi povratna tekma s Trnavo."


Slika
Odločil prvi krog




26.7.2012


Slika

2. Krog kvalifikacij, druga tekma



Trnava 1:3 Simer Šampion
Slysko 77.; Nazarenko 5., Lazičič 37., Nicolas Medina 84.


"Super zmaga naših fantov. Bravo fantje, iz tekme v tekme napredujem, tokrat napredujemo tudi v tekmovalnem smislu, saj nas v naslednjem predkolu čaka Villareal, že čez teden dni sledi tekma doma, prej pa še ena domača tekma tokrat z Olimpijo."


Slika"Med" se je končno vpisal med strelce





29.7.2012

Slika


2. Krog



Simer Šampion 1:1 Olimpija
Vugdalič 23.; Omladič 81.



"Spet smo premešali malo ekipo, večina nosilcev je danes počivala, tehnično smo ubijali igralce Olimpije, bolj smo si zaslužili točke, a so tudi oni, kot tudi večina lige fizično veliko bolj močni, do gola Omladiča ni nihče niti pomislil, da lahko izgubimo tri točke. Skozi tekme bomo napredovali in take tekme bomo dobivali prej ali slej. Sledi Villareal."

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM 2012] NK Simer Šampion Celje - ra8 [Zgodba]

#7

Odgovor Napisal/-a ra8 » 16. Dec 2012 20:40

2.8.2012


Slika

3. Krog kvalifikacij, prva tekma


Simer Šampion 0:0 Villarreal



"Super rezultat, spet poln stadion, čeprav pri 350 gledalcih se ni za hvaliti, vendar bi lahko napolnili danes tudi 10x toliko, zaslužen remi, težko smo ga prigarali, španci so imeli tri prave priložnosti, a se je Nemec izkazal. Verjamem, da lahko ponovimo igro, ki jo je prikazal Maribor na domači tekmi proti Villarrealu, tudi mi na El Madrigalu."




5.8.2012


Slika

3. Krog


Gorica 2:0 Simer Šampion
Kovačević 25., Buzeti 28.



"Odigrali smo z rezervami, bili konkurenčni celo tekmo razen med 25. in 28. minuto, z glavami smo že v Španiji, edini cilj je doseči zadetek."



9.8.2012


Slika

3. Krog kvalifikacij, druga tekma


Villarreal 1:1 Simer Šampion
Senna 10.; Božičič 94.


"Padel je Villarreal na El Madrigalu, rumena podmornica je naletela na modro bombo iz Celja. Po napaki naše obrambe in golu Senne, smo poskušali držati ritem, ter postopoma napadati, čakati na prekinitve, ki so naš velik plus, potem pa žoga izven igrišča na levi, podaja Hadžića na drugo vratnico, kjer je bil najvišji Božičič in gol, v zadnjih sekundah tekme. Senzacija."



12.8.2012


Slika

4. Krog


Simer Šampion 0:2 Maribor
Rep 3., Slivšek 21.



"Imeli smo več od igre, spet sicer so igrale rezerve v kombinaciji z igralci v rotaciji, ubila sta nas dva evrogola iz razdalje, pri takih strelih Nemec ne posreduje najbolje. Še kar čakamo na gol Medine, ki ima že dolg strelski post."



18.8.2012


Slika

5. Krog


Celje 2:0 Simer Šampion
Firer 25., Cabion 41.



"Želeli smo si zmage v tem lokalnem derbiju, a so tokrat grofje bili boljši, saj smo ponovno zaigrali z drugo postavo, poškodoval se je kapetan Lazičič, pripravljamo se na tekmo proti Trabzonsporu, ki je zadnja ovira, ki nas loči do jeseni v ligi Europa."



23.8.2012

Slika

4. Krog kvalifikacij, prva tekma


Trabzonspor 1:1 Simer Šampion
Lazović 41.; Žlogar 88.


"Lepa tekma, večina fantov, razen Nemca, Medine, Žlogarja, Vugdaliča, ter Pokleke je danes prvič zaigralo pred tako množico ljudi, kot je bila v Turčija, kaj reči, lepa tekma ugoden rezultat, vedel sem, da bosta Lazović in Altintop najbolj nevarna, opozarjal sem a ni pomagalo. No na koncu pa je Smodiš podal iz kota v pet meterski prostor, v skoku je izrazito najvišji bil Žlogar in imamo ugoden rezultat. Zares smo zelo močni na prekinitvah. Sledi Koper doma, ter povratna tekma."




26.8.2012


Slika

6. Krog


Simer Šampion 2:3 Koper
Vugdalič 74., Conc 91.; Bubanja 3., Marjanovič 25., Bagarič 41.



"Katastrofalen prvi polčas, bali smo se sami svoje sence, to ni nogomet, v drugem polčasu smo pokazali kaj znamo, a žal prepozno, po šestih kolih ima Koper prav toliko zmag, pozna se, razlika v financah njihovi igralci so enkrat več plačani, kot naši, mi pa smo odigrali z rezervisti in mladinci, ker nas čez štiri dni čaka Trabzonspor doma, najpomembnejša tekma v zgodovini kluba."




29.8.2012



Okrepitev iz Olimpije


Pripeljali smo novo okrepitev, po poškodbi Mihe Korošca, ki bo odsoten še približno tri meseca, bo vrzel v rotaciji na desni strani, zavzel 23-letni nekdanji član prvaka, Olimpije, Nejc Kolman. Gre za klasičnega krilnega nogometaša, ki lahko igra tako na levi, kot na desni strani, znajde se zelo dobro predvsem v igri z žogo v svojih nogah. Odškodnina zanj je znašala 14.000€, pogodbo pa smo podpisali do 30.6.2014.


Slika




30.8.2012


Slika

4. Krog kvalifikacij, druga tekma


Simer Šampion 3:2 Trabzonspor
Đukič 30., 47., Medina 91.; Zokora 25., Balci 87.


"Kakšna drama danes na stadionu Olimp. Najprej gol Zokore, imeli smo pobudo od prve minute, napadali bili nevarnejši, turki so svoj prvi zadetek zadeli po napaki Nemca. Nato, kot iz leve na Vugdaliča, ki je z glavo podaljšal do Duke in gol. Potem prosti strel Kozara, na razpoloženega Đukića, gol z glavo. Potem pa smo se zaprli, imeli priložnosti, a iz proti napadov, ravno razmišljam o drugi menjavi, tekla je 86. minuta, Hadžić je šepal, ker se je po poškodbi Kousa, moral preseliti na sredino obrambe. Balci in gol. Dva dva, nimamo rezultata, iz igre povlečem Žlogarja in Kozarja. Igrali smo prvič v postavitvi 4-1-2-2-1, po menjavah, ki so bile posledica gola Balcija, pa igramo 3-4-3, potem pa prestežena žoga Leskovara na sredini, podaja v noge Medini, ki je nekako zbil žogo proti nasprotnikovim vratom, prehitel branilca in s strelom v bližnji kot matiral vratarja Šaranova. Hvala vsem navijačem, malo vas je ker žal nimamo večjega stadiona, pred sezono smo bili veseli, ker iz ogromne arene Petrol, gremo na mali Olimp, zaradi občutno nižjih stroškov. Sedaj, ko denar ne bo več problem nam je žal, a kdo je vedel kako bo, verjeli smo da lahko odigramo štiri tekme v Evropi. Ne pa dvanajst, čestitam vse, bravo fantje, sedaj se lahko za nekaj časa osredotočimo zgolj na prvenstvo."




31.8.2012



Žreb skupinskega dela Evropske lige



Skupina E: Ajax, Dortmund, Aston Villa, Simer Šampion


Skupina D: Valencia, Lazio, Bate, Olimpija



"Najtežja skupina, kar bi jih lahko dobili, Ajax igra hitro igro, o Dortmundu ne bom izgubljal besed, Villa je pa nasprotnik proti kateremu bomo najtežje igrali, saj smo daleč počasnejši od njih."




4.9.2012


Slika

1. Krog


Aluminji 0:2 Simer Šampion
Medina 8., Oni 25.


"Super, rutinirana zmaga, pomembno je, da smo dvignili formo, napovedujem pozitiven niz. Simer Šampion bo začel mleti pred sabo. V drugem krogu nas čakajo obalni Jadran Dekani, pri katerih poznam ekipo. Po tekmi sem se dobil s predsednikom Čeferinom, pogovr je stekel na temo povečanja stadiona, ki je v klubski lasti, prišla sva do dogovora, da se do konca sezone naredijo tribune za goli, nova kapaciteta stadiona bo 500 mest, rok gradnje pa je do 26.5.2012"


Slika
"Med" zabil drugič zapored




15.9.2012

Slika

7. Krog


Simer Šampion 2:0 Rudar Velenje
Božičič 62., Đukić 70.



"Kot sem napovedal, ritem zmag sledi, sploh pa v ligi, sedaj nas čaka Ajax v Amsterdamu, potem pa Šmartno v ligi, ter Jadran Dekani v pokalu. Prijateljem iz obale sporočam, hvala, ker niste podaljšali pogodbe z Đukićem, morda lahko podobno naredite še s Struno, Pučkom, Blažičem, Bagaričem."


SlikaĐuka golgeter letos



20.9.2012


Slika

Skupina E, 1. krog


Ajax 1:1 Simer Šampion
Eriksen 21.; Medina 29.


"Preživeli smo, pred tekmo sem fantom povedal, da naj nastavijo riti, če je treba, le da ne prejmemo več kot tri zadetke. Potem pa že po 21. minutah dobimo gol, vendar nato je Medina zabil po natančni globinski podaji Moye. To je to, žal smo ostali brez Žlogarja za tekmo proti Dortmundu, saj je v 82. minuti prejel rdeči karton."



Slika
Slovencev praktično ni bilo videti



23.9.2012


Slika

8. Krog


Šmartno 1928 0:4 Simer Šampion
Medina 29., 67., Vugdalić 49., Kolman 80.


"Super zmaga, Medina je še enkrat pokazal, da je ob Đukiću prvi igralec ekipe."




26.9.2012

Slika

2. Krog


Jadran Dekani 2:3 Simer Šampion
Drljić 41., Bašanovič 71.; Medina 21., 102., Zamernik 61.



"Lepo se je bilo spet vrnit na domačo obalo, dolgo nisem bil na morju, moji igralci pa kot telad, bolj ko sem opozarjal, da so dekančani tehnično zelo močni, več prostora so jim dali. Vedel sem, da bojo šli v to tekmo na polno, a kaj lahko tak je nogomet, tudi zmaga po podaljših je zmage."



29.9.2012


Slika

9. Krog


Olimpija 2:1 Simer Šampion
Bešić 59., 75.; Medina 56.


"Nesrečen poraz, bili smo boljši, a igralci Olimpije so imeli večjo željo, da se nam oddolžijo za uvod. Upam, da bomo lahko odigrali bolj kakovostno proti Dortmundu."




Pos Inf Team Pld Won Drn Lst For Ag G.D. Pts
1st Koper 11 9 1 1 27 8 +19 28
2nd Maribor 11 5 4 2 14 8 +6 19
3rd Gorica 11 5 2 4 20 12 +8 17
4th Celje 10 4 3 3 8 8 0 15
5th Rudar Velenje 10 3 4 3 11 16 -5 13
6th Smartno 1928 10 4 0 6 13 26 -13 12
7th Domzale 9 3 2 4 17 18 -1 11
8th Olimpija 9 2 3 4 11 15 -4 9
9th Sampion 9 2 1 6 10 13 -3 7
10th Triglav 10 1 4 5 12 19 -7 7

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM 2012] NK Simer Šampion Celje - ra8 [Zgodba]

#8

Odgovor Napisal/-a ra8 » 18. Dec 2012 13:34

4.10.2012


Slika

Skupina E, 2. krog


Simer Šampion 1:3 Dortmund
Medina 50.;Gotze 5., Elm 16., Barrios 32.


"Ne morem verjet, bili smo konkurenčni veliki Borussii, v drugem polčasu celo boljši. Morem povdarit, da je Evropa za moje fante velika izkušnja, sedaj moremo te izkušnje potrditi še v državnem prvenstvu."


Slika
"Med" rojen za velike tekme



7.10.2012

Slika

10.Krog


Simer Šampion 2:1 Gorica
Galun 10., Gobec 45.; Arčon 3.



"Taktično dobljena tekma, danes bi si Gorica zaslužila vsaj točko, če ne celo vse tri."



21.10.2012

Slika

11.Krog


Maribor 0:1 Simer Šampion
Đukić 45.



"Ole, danes smo nadigrali Maribor, popolnoma zaprli Tavaresa in Volaša. To je ta ekipa. Đuka je vrhunski obrambni in napadalni igralec, hvala Kopru, ker niso z njim podaljšali pogodbe. Na tej tekmi je bil prvič z mano, novi pomočnik Slaviša Dvorančič, veliko ljudi v Celju mi je predlagalo sodelovanje z njim. Ni bil v nogometu, danes se je vrnil in prinesel nam je srečo in znanje v spopadu z največjim slovenskim klubom."


Slika
Talisman, ki je prinesel zmago




25.10.2012


Slika

Skupina E, 3. krog


Aston Villa 2:0 Simer Šampion
Djurić 67., Agbonlahor 93.


"Nova neverjetna predstava, Villa Park se je tresel do 67. minute, pa ti tudi naprej."


Slika
Villa Park




28.10.2012

Slika

12.Krog


Simer Šampion 2:1 Celje
Medina 22., Oni 31.; Močivnik 67.



"Simer ŠAMPION, dobili smo lokalni derbi, tekma za prevlado v Celju je naša. Vrhunski prvi polčas. Medina je bil sijajen!"




31.10.2012

Slika

Četrtfinale, prva tekma


Simer Šampion 2:0 Maribor
Leskovar 5., Božičič 11.



"To popolnoma smo nadigrali Maribor, znesli smo se nad vijoličastimi, najboljša predstava mojih fantov v tem koledarskem letu. Garancija za trdno delo je tu, sedaj moramo to zmago potrditi na naslednji ligaški tekmi proti vodilnemu Kopru."



Slika
Načel mrežo vijoličastih



3.11.2012

Slika

13. Krog


Koper 1:1 Simer Šampion
Bubanja 69.; Medina 21.


"Lepo se je bilo vrniti na Bonifiko, še lepše igrati proti vodilnemu v ligi, Kopru. Najlepše bi pa bilo, če nas Koper danes ne bi nadigral, navijači so hvala bogu zelo lepo dočakali Đuko in Hađota, hvala tifozom in dvanajstim."


Slika
Lep sprejem



8.11.2012

Slika

Skupina E, 4. Krog


Simer Šampion 2:1 Aston Villa
Đukić 50., Kozar 72.; Moras 56.



"Igre ne bom komentiral, ker ni bilo tisto najbolj vrhunsko, danes je zmagalo veliko srce domače ekipe. Na tekmo smo lahko spustili le 350 srečnežev, ki so prejeli vstopnico, zgodilo se je tisto, kar se je napovedovalo že na Villa parku, dobili smo nasprotnike iz najmočnejše lige v Evropi. Boli lažja poškodba Galuna, ki bo hitro nared, a veselje je nepopisno. Okrog stadiona Olimp se je zbralo 3000 ljudi, ki so navijali kljub močnemu dežju in dvanajstim stopinjam celzija. Z Ajaxom in Villo si sedaj delimo drugo mesto, vsi imamo po štiri točke, ne sanjamo o napredovanju, a želimo proti vsakemu nasprotniku dati maksimalno kar se da."


Slika
Okrog stadiona je mrgolelo ljudi

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM 2012] NK Simer Šampion Celje - ra8 [Zgodba]

#9

Odgovor Napisal/-a ra8 » 18. Dec 2012 19:54

11.11.2012


Slika

14. Krog


Rudar Velenje 0:2 Simer Šampion
Kozar 37., Medina 61.


"Prvi polčas je bil zelo izenačen, nato smo stopili na plin. Fantom sem med polčasom povedal, da bo še en sam gol odločil zmagovalca, Medina je to razumel in zabil, ter nam prinesel zmago."


Slika
"Med" je letos odločil že kar nekaj obračunov



14.11.2012


Slika

Četrtfinale, druga tekma


Maribor 1:0 Simer Šampion
Milec 64.



"Padel je Maribor s skupnim izidom 2:1, gremo v polfinale, kjer nas čakajo Domžale."



Slika
Argentinec na preizkušnji



24.11.2012


Slika

15. Krog


Simer Šampion 2:0 Triglav
Leskovar 33., Žlogar 47.


"Danes je Tonči pokazal, da ni za staro šaro, kranjski mladeniči so se na sredini borili za izgubili vsako borbo, nam pa prepustili tri točke."


Slika


28.11.2012


Slika

16. Krog


Triglav 0:2 Simer Šampion
Sotenšek 53., Božičič 83.



"Tudi v drugo smo zmagali, bolje rečeno nadigrali gorence, boljša vezna vrsta je tudi v drugo odločila. Najprej Šmartno potem, pa Ajax doma na Olimpu."




1.12.2012


Slika

17. Krog


Simer Šampion 1:0 Šmartno 1928



"Danes je pa bila obramba ne čelu z Kousom vrhunska tako v napadu, kot tudi v obrambi. Sedaj nas čaka Ajax, ne bomo se predali."




5.12.2012


Slika

Skupina E, 5. krog

Simer Šampion 1:1 Ajax
Kolman 39.; Schieber 6.


"Ole, ole, uspeli smo obranit Olimp, ki je letos v Evropi padel samo proti veliki Borussii iz Dortmunda. Fantastično, drugih besed nimam."


Slika
Zabil za pomemben remi

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM 2012] NK Simer Šampion Celje - ra8 [Zgodba]

#10

Odgovor Napisal/-a ra8 » 22. Dec 2012 15:59

9.12.2012


Slika

18. Krog


Domžale 0:2 Simer Šampion
Medina 51., Kozar 60.



"Sijajen napad danes, premagali smo doma zelo neugodne Domžale. Bili smo boljši, Kozar je še enkrat več dokazal kdo in kaj je."




12.12.2012


Slika

19. Krog


Simer Šampion 1:0 Domžale
Gobec 55.



"Komaj smo zmagali, vendar sem ravno rekel, da je ta tekma pomembna."




15.12.2012


Slika

20. Krog


Simer Šampion 3:0 Olimpija
Medina 14., 25., Sotenšek 83.


"To, danes je Medina pokazal zakaj je gospod v tej ligi in tem klubu. Zasluženo prvi strelec jesenskega dela, čeprav je igral občutno manj tekem v ligi, kot ostali zasledovalci. Sledi še gostovanje v Nemčiji za konec lige Europa, ter skavting okrepitev."

Slika

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM 2012] NK Simer Šampion Celje - ra8 [Zgodba]

#11

Odgovor Napisal/-a ra8 » 03. Jan 2013 15:09

Pregled drugega dela sezone



Wed, 19.12.2012 19:45 Dortmund TV A 2 - 2 EURO Cup Grp E
Sat, 2.2.2013 15:00 SV Ried H 1 - 0 Friendly
Sat, 9.2.2013 15:00 Basel H 0 - 0 Friendly
Tue, 12.2.2013 19:30 Sion H 1 - 2 Friendly
Wed, 20.2.2013 19:30 Zagreb H 3 - 1 Friendly
Sun, 24.2.2013 15:00 Varazdin H 1 - 0 Friendly
Sat, 2.3.2013 15:00 Gorica A 0 - 1 First League
Sun, 10.3.2013 15:00 Maribor TV H 0 - 0 First League
Sat, 16.3.2013 15:00 Celje A 0 - 0 First League
Wed, 20.3.2013 15:00 Triglav A 4 - 0 First League
Sat, 23.3.2013 15:00 Koper H 3 - 1 First League
Sat, 30.3.2013 15:00 Rudar Velenje H 1 - 0 First League
Sat, 6.4.2013 16:00 Smartno 1928 A 0 - 3 First League
Wed, 10.4.2013 16:00 Domzale H 1 - 0 First League
Sat, 13.4.2013 16:00 Olimpija A 0 - 2 First League
Sat, 20.4.2013 16:00 Gorica H 5 - 2 First League
Wed, 24.4.2013 16:00 Domzale A 1 - 1 Slovenian Cup Semi Final Leg 1
Sat, 27.4.2013 16:00 Maribor A 0 - 3 First League
Wed, 1.5.2013 19:30 Domzale TV H 2 - 1 Slovenian Cup Semi Final Leg 2
Sat, 4.5.2013 16:00 Celje H 3 - 0 First League
Wed, 8.5.2013 16:00 Koper A 1 - 0 First League
Sat, 11.5.2013 16:00 Triglav H 1 - 0 First League
Sat, 18.5.2013 17:00 Rudar Velenje A 2 - 0 First League
Sat, 25.5.2013 17:00 Smartno 1928 H 1 - 2 First League
Wed, 29.5.2013 17:00 Koper TV N 2 - 2 Slovenian Cup Final
Mon, 17.6.2013 19:30 Haladás H 1 - 2 Friendly
Mon, 24.6.2013 19:30 Győr H Friendly






1st C Sampion 36 21 4 11 51 30 +21 67
2nd Koper 36 19 9 8 52 33 +19 66
3rd Maribor 36 18 11 7 48 25 +23 65
4th Domzale 36 19 5 12 52 38 +14 62
5th Triglav 36 14 6 16 46 49 -3 48
6th Gorica 36 12 8 16 45 43 +2 44
7th Olimpija 36 11 8 17 43 54 -11 41
8th Rudar Velenje 36 9 10 17 36 49 -13 37
9th R Celje 36 9 9 18 27 49 -22 36
10th R Smartno 1928 36 9 8 19 37 67 -30 35



Evropska liga, skupina E


1st Q Dortmund 6 4 2 0 14 6 +8 14
2nd Q Ajax 6 2 2 2 8 8 0 8

3rd Sampion 6 1 3 2 7 10 -3 6
4th Aston Villa 6 1 1 4 7 12 -5 4



Prihodi/Odhodi za sezono 2012/2013


Prihodi:


Date Person From Fee
20.6.2012 Janza, Peter Dob €35K
20.6.2012 Korosec, Miha Nafta €40K
27.6.2012 Nazarenko, Alexey Free Transfer Free
29.6.2012 Chapanga Maxaquene Ln Fee €14K
1.7.2012 Vidmar, Nejc Adria Free
1.7.2012 Bozicic, Dejan Sencur Free
3.7.2012 Hadzic, Damir Free Transfer Free
3.7.2012 Djukic, Bojan Free Transfer Free
11.7.2012 Oni, Richard La Paz Ln Fee €9K
11.7.2012 Escalier, Roberto The Strongest Loan
13.7.2012 Moya, Lucas Rosario Central Ln Fee €5K
19.7.2012 Zlogar, Anton Free Transfer Free
21.7.2012 Kous, Ziga Domzale Loan
29.8.2012 Kolman, Nejc Olimpija €14K
15.1.2013 Contreras, José Aragua Ln Fee €5K
20.1.2013 Kasereka, Thierry Vita Club €275K
21.1.2013 Popovic, Joze Bela krajina €95K
20.6.2013 Pavlov, Konstantin Akademia Togliatti €150K
20.6.2013 Kouter, Nino Mura 05 €350K
20.6.2013 Bajlec, Andraz Aluminij €6K
Total €1M




Odhodi:


Date Person To Fee
30.6.2012 Znuderl, Bostjan Free Transfer Free
30.6.2012 Golob, Miha Free Transfer Free
6.7.2012 Cerenak, Jernej Aluminij €26K
7.7.2012 Kompan, Tilen Triglav €9K
10.7.2012 Goropevsek, Miha Free Transfer Free
10.7.2012 Felicijan, Bruno Free Transfer Free
10.7.2012 Mrevlje, Ziga Free Transfer Free
10.7.2012 Petrusic, Mario Nafta €18K
13.7.2012 Vodeb, Tim Nafta €1K
13.7.2012 Pavlovic, Sinisa Dravinja Free
13.7.2012 Dzaferovic, Denis Odranci Free
21.8.2012 Zagar, Tadej Free Transfer Free
31.8.2012 Ferme, Peter Free Transfer Free
2.9.2012 Hren, Primoz Free Transfer Free
7.11.2012 Vidmar, Nejc Free Transfer Free
29.11.2012 Verbic, Bostjan Free Transfer Free
29.1.2013 Horvat, Zan Odranci €1K
5.4.2013 Djuranovic, Bojan Free Transfer Free
Total €55K





Balance Budget: -314.647 €

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta