[FM 2013] Chelsea - aLeen27 [zgodba]

Odgovori
aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

[FM 2013] Chelsea - aLeen27 [zgodba]

#1

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 24. Nov 2012 19:56

Slika
NAGRADA ZA OSVOJENO LIGO PRVAKOV: DI MATTEO ODPUŠČEN!

Evropski prvak išče novega trenerja! Vodstvo Chelseaja se je po zmagi v Ligi prvakov
odločilo za prekinitev sodelovanja z Robertom Di Matteom. Naslednik bo znan kmalu!


Čeprav je Robeto Di Matteo nekakšna "legenda" Chelseaja se je Roman Abramovič
kljub osvojeni LP odločil, da odpusti Italijana na klopi londončanov. Ni bilo napadalnega nogometa
pravi Rus: "Zadnje predstave niso prinesle zadovoljivega učinka, zato sta lastnik in upravni odbor
kluba začutila potrebo po nujnih spremembah. Storjene so bile v želji, da Chelsea v izjemno pomembnem
nadaljevanju sezone zaigra bolje in v skladu s pričakovanji. Torej: ni bilo napadalnega nogometa kar me
moti. Nikoli ne bomo pozabili, kaj je storil za klubsko zgodovino. Na štadionu Stamford Bridge bo vedno zaželen gost."


Slika
Neverjetno - Di Matteo bil odpuščen ...
Slika
NOVO TRENERSKO IME NA CHELSEAJEVI KLOPI: ALEN DUH

Romanu Abramoviču je uspelo kar so mnogi napovedovali že nekaj časa. Na klop prvakov Evrope
je zvabil dosedanjega trenerja Interja, Alena Duha.

Slika
Slika CHELSEA FC - ZGODOVINA Slika

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Chelsea - aLeen27 [zgodba]

#2

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 25. Nov 2012 14:38

Slika
"ČE NISI NA NIVOJU PAČ NE MOREŠ IGRATI"

Danes je v klubski prostorih Chelsea FC potekala tiskovna konferenca. Na tej je
največ pozornosti pričakovano dobil Alen Duh, predstavili pa smo tudi nove drese.


1. Prevzeli ste enega najbolj zahtevnih klubov na svetu, kaj je vam rekel Roman Abramovich ob podpisu pogodbe (kakšni so cilji)?
Ponovitev lanski dosežkov. A moram povedati, da sem se mu le nasmejal. Pogledal me
je čudno in nato vprašal kaj je narobe. Mislim, da lani Chelsea ni nič dosegel. Ligo prvakov
so osvojili s tankom pred vrati, v Premier League bili šesti. To je uspeh? Ko bomo bili vsako
leto prvaki Anglije lahko pričakujemo vsako leto Ligo prvakov. Dogovorila sma se le, da
mora Chelsea igrati napadalen nogomet. Ni nobenega ultimata. Če bi bil, mene nebi bilo...


2. Koliko ste dobili denarja za prestope?
Blizu štiridesetih milijonov.

3. Se obetajo velike ali majhne igralske čistke (odhodi)?
Definitivno se želimo rešiti nekateri starejših igralcev, ki nam "odžirajo" denar in pripeljati
nove, mlade moči, ki se bodo lahko kosali z drugimi klubi. Ti starejši igralci več niso najhitrejši,
najmočnejši. Potrebno bo prodati šest, sedem igralcev in pripeljati nove. Če nisi na nivoju pač ne moreš igrati...


4. Kot navijač Manchester Uniteda ste prevzeli enega izmed rivalov, kako to?
Tega ne želim komentirati.

5. Glede na Abramovićevo "zahtevnost", se ne bojite, da bi po nekaj slabih rezultatih že izgubili službo?
Odšel bom, ko bodo tako želeli navijači. Abramović ima mišljenje, da je klub njegova igračka,
ki mora biti najboljša - ampak do najboljših je dolga pot. Ne gre vse čez noč, potreben je čas.
Rekel je, da je že tukaj dolgo - da on je. Kaj pa Villas-Boas, Di Matteo? Oni pa ne, trener je ključen.


6. Vsi vemo, da ima Chelsea veliko denarja. Boste kupovali velika nogometna imena ali mlade, obetavne igralce?
Lahko rečem, da bomo kupovali najboljše.

7. Ali se res nameravate čimprej znebiti stare garde igralcev? (Terry, Lampard, Malouda, Cole...)
Odgovor lahko preberete v tretjem vprašanju.

8. Mladi novinec Marin bojda ni bil v primarnem planu Di Mattea, bo pri vas drugače?
Ne morem še reči kdo bo v mojih prvih planih. Klubu želim najboljše.

9. So namigovanja, da naj bi se Drogba že pozimi vrnil na posojo k Chelseaju, točna?
Ne, namigovanja niso točna.

10. Kakšno mnenje imate o vašem trenutno glavnem napadalcu Fernandu Torresu?
Včasih je bil najboljši, sedaj pa ni na nivoju.

Slika
Kakšna usoda jih čaka?

Predstavili pa smo tudi nove drese, ki si jih lahko ogledate tukaj:
Slika Slika Slika
Slika
SEZNAM PRIPRAVLJANIH TEKEM

Alen Duh je igralcem sporočil seznam pripravljanih tekem. Vi pa si jih lahko ogledate tukaj:

San Jose - Chelsea (14.7.2012)
Chivas USA - Chelsea (20.7)
Ulsan - Chelsea (28.7)
Düsseldorf - Chelsea (4.8)
Brescia - Chelsea (8.8)


Slika
Nekaj izmed tekem bodo igrali v Ameriki...

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Chelsea - aLeen27 [zgodba]

#3

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 26. Nov 2012 14:09

Slika
PRED PRVO PRIPRAVLJANO TEKMO ŽE TRIJE PRIHODI

Nov trener Chelseaja Alen Duh je danes predstavil dve novi okrepitvi,
Chelseaja, ki prihajata iz Španije in enega, ki prihaja iz Nemčije. Eden igralec
je že dodobra uveljavljen na nogometnem zemljevidu, druga dva pa sta ena
izmed največjih talentov. Kot prvi je iz Malage prispel 20-letni Isco,
ki igra na položaju AMC po potrebi pa tudi na MC. Drug vezist je prispel iz
Dortmunda. To je 21-letni Ilkay Gündogan, ki igra na položaju MC.
Zadnja izmed okrepitev pa je najbolj odmevna. To je sloviti kolumbijski
golgeter, ki je zaslovel pri Portu pot pa ga je nato vodila v Atletico Madrid
odkoder je prišel v London. Chelsea je okrepil Falcao!

Slika
Kakšna usoda ga čaka po prihodu Falcaa?

Prišlo pa je tudi do nekateri odhodov. Odšli so:
Hilario - free transfer
Florent Malouda - PSG (2.6 mio)
Paulo Fereira - Werder Bremen (1.1 mio)
Ross Turnbull - Manchester City (575.000)
Ryan Bertrand - Rangers (posoja)
Slika
V PSG TUDI TORRES!

Po prihodu Falcaa se je na veliko špekuliralo kaj se bo zgodilo s Fernandom Torresom.
Nekateri so pravili, da bomo gledali enega najboljših napadov kar jih je imel Chelsea a se
je Duh odločil popolnoma drugače. Torresa je postavil na transfer listo. Cena je bila
velika: 55.000.000 EUR. Oglasil se je (pričakovano ali ne) Paris Saint-Germain, ki je za Španca
bil pripravljen odšteti "le" 40.000.000 eurov. Ni kaj, Chelsea je naredil kar dober posel glede
na lanskoletno formo tega napadalca. Nasvidenje, Fernando Torres!

Slika
Pri Chelseaju ni imel veliko takšnih trenutkov
Slika
NOVA OKREPITEV: JAMES RODRIGUEZ!

Chelsea se krepi, to je jasno. Ampak kako se krepi! Nova izmed okrepitev je obetaven Kolumbijec.
Ta je prišel iz Porta za 29.000.000 eurov! To je James Rodriguez, ki igra na položaju AMC-ja in sedaj
je jasno na kakšen način bo igral Duh. Napadalno kot je napovedal. Rodriguez je namreč neke
vrste univerzalec, ki lahko igra še na AML, ML, MC, MR, AMR... Še ena dobra okrepitev Chelseaja...

Slika

Slika
STAVNICE: PRVAK BO CITY

Slika
Slika
ŠE DVE OKREPITVI

Ryan Shawcross je nova okrepitev na Stamford Bridgeu, ki
prihaja iz Anglije. Druga okrepitev pa je iz Italije: Mattia De Sciglio,
ki je prišel iz Milana. Prvi nas je stal 15.000.000, drugi pa 17.500.000 eurov. Dobrodošla!

Slika
Slika
MATA V UNITED!

Po številnih prihodih in le nekaj odhodih se je zgodil nov odhod. Juan Mata je namreč
danes podpisal pogodbo s Manchester Unitedom, ki je zanj plačal 20.500.000 eurov!

Slika
Odhaja v United

V popoldanskih urah pa je prišlo do še enega odhoda. V Bayern se je za 10.500.000 eurov
preselil Srbski reprezetančni branilec, Branislav Ivanović. Romelu Lukaku pa se je
vrnil iz posoje...
Slika
DUH V CHELSEA SPRAVIL ŠE LAHMA!

"Ustvarjamo sanjsko ekipo," so bile besede Duha po prihodu še enega novinca na
Stamford Bridge. Dolgo se je špekuliralo, da v Chelsea prihaja Baines iz Evertona,
tudi mi smo pričakovali tole na tiskovni konferenci ob prihodu novega člana pa šok.
Alen Duh je namreč pripeljal Bayernovega kapetana! Philipp Lahm je nov član
Chelseaja. Pripeljan je bil za 29.000.000 eurov.

Slika
Lahm vseeno "evropski prvak"
Slika
KONČANE PRIPRAVE

Nogometaši Chelseaja so včeraj končali s pripravami na tekmovalno sezono 12/13.
V sklopu pripravljalnih tekem so odigrali pet tekem. Na prvi proti San Joseju so dosegli
remi, na naslednjih štirih tekmah pa so sledile zmage. "Ne moremo pričakovati,
veliko več od teh priprav. Ekipa je popolnoma nova, imamo šest ali sedem novincov,
ki se morajo še uigrati. Vedno lažje bo, mi pa je bilo všeč že na pripravah,
je dejal
trener Londončanov, Alen Duh. Poglejmo si rezultate pripravljanih srečanj:

San Jose 0 - 0 Chelsea
Chivas USA 0 - 1 Chelsea (Ramires)
Ulsan 0 - 2 Chelsea (Lampard, Falcao)
Düsseldorf 0 - 1 Chelsea (Lukaku)
Brescia 1 - 0 Chelsea (Falcao)


Sedaj nogometaše Chelseaja čaka Community Shield, ki bo odigran čez štiri dni na
Villa Parku. Kapetan John Terry na tej tekmi cilja na zmago: "Res je, da ima City
nekoliko bolje uigrano ekipo. Praktično imajo kolikor sem videl le enega novinca - to
je Baines, a kljub temu mi ciljamo na zmago. Imamo veliko novih in dobrih igralcev,
vsi skupaj se dobro razumemo zato želimo na tej tekmi zmagati. Želimo osvojiti to lovoriko.


Slika
Slika
McDonalds FA Community Shield

Slika

Slika

Slika Slika
Chelsea FC 1 - 2 Manchester City
Rodriguez (48); Tevez (46), Nasri (53)

MoM: Carlos Tevez (8.1)


Slika
Odigral slabše od pričakovanj

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Chelsea - aLeen27 [zgodba]

#4

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 26. Nov 2012 18:27

Slika
1. KROG

Slika Slika
Chelsea FC 1 - 1 West Ham United
Hazard (45); C. Cole (83)

MoM: Mark Noble (7.6)


Slika
HAZARD PRVIČ ZABIL ZA CHELSEA
Slika
2. KROG

Slika Slika
Liverpool FC 1 - 0 Chelsea FC
Shawcross (ag 14)

MoM: Martin Skrtel (8.5)


Slika
NJEGOVI SOIGRALCI SE ŠE NISO UIGRALI...
Slika
V SKUPINI C

Danes je v Monte Carlu potekal žreb za Ligo prvakov. Chelsea je pristal v skupini C:

Slika

Alen Duh o tekmecih v skupini: "Zadovoljni smo s skupino kajti ni najtežja. Lahko
bi dobili veliko težje tekmec. Lahko pričakujemo prvo mesto v skupini. O tem
sem brez dvoma. A moramo se osredotočiti na jutrišnju SuperCup, ki je pomemben.
Slika
UEFA SuperCup

Slika

Slika

Slika Slika
Atletico Madrid 1 - 2 Chelsea FC
C. Rodriguez (69); Falcao (52), Lampard (63)

MoM: Cristian Rodriguez (7.6)


Slika
ZADEL PROTI SVOJEM ATLETICU!
Slika
EKIPA ZA LIGO PRVAKOV

Slika
Slika
3. KROG

Slika Slika
Manchester City 1 - 1 Chelsea FC
Silva (89); Luiz (74)

MoM: David Luiz (8.9)


Slika
DAVID SILVA: GOL JE GOL, ČEPRAV ČUDEN...

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Chelsea - aLeen27 [zgodba]

#5

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 27. Nov 2012 21:55

Slika
SKUPINSKI DEL; 1. KROG

Slika Slika
Chelsea FC 4 - 1 FK Partizan
Falcao (14., 57), Isco (26), Lampard (84); Vukić (9)

MoM: Falcao (9.3)


Slika
Kakšen zadetek Lamparda!
Slika
CAPITAL ONE CUP; THIRD ROUND

Slika Slika
Manchester United 4 - 0 Chelsea FC
van Persie (20., 33), Young (29), Mata (71)

MoM: Robin van Perise (9.5)
Slika
4. KROG

Slika Slika
Chelsea FC 5 - 0 Aston Villa
Terry (4), Lampard (17., 28), Isco (40), Luiz (54)

MoM: Frank Lampard (9.4)


Slika
Kakšna predstava Lamparda!
Slika
SKUPINSKI DEL; 2. KROG

Slika Slika
Spartak Moscow 0 - 1 Chelsea FC
Lampard (43)

MoM: John Terry (8.3)


Slika
Popeljala Chelsea do zmage
Slika
5. KROG

Slika Slika
Chelsea FC 3 - 0 Wigan
Isco (30), Falcao (59), Terry (73)

MoM: John Terry (9.0)

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Chelsea - aLeen27 [zgodba]

#6

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 28. Nov 2012 18:18

20.10.'12
Slika
6. KROG

Postave:
Slika

Slika Slika
Fulham FC 1 - 2 Chelsea FC
Petrić (15); Lampard (14), Sturridge (66)

Slika
Igralec tekme: Frank Lampard (Chelsea) - 8.6

Slika


20.10.'12
Slika
FALCAO IN TERRY POŠKODOVANA

Na tekmi proti Fulhamu sta še poškodovala dva igralca prve ekipe. To sta John Terry in Falcao. Prvi bo iz igrišč odsoten dvanajst dni, drug pa tri tedne. Alen Duh pravi, da bo Chelsea kljub temu ostal nevaren tekmec svojim nasprotnikom: "Moramo vedeti, da se v vsakem moštvu dogajajo poškodbe in kaj podobnega. A imamo Shawcrossa, Cahilla... V napadu Lukakuja, Sturridgeja, ki je tudi zadel. Še naprej bomo ostali nevarni tekmecem. Forma se je dvignila in to je to. Gremo naprej s Terryjem in Falcaom ali brez..."

Slika


21.10.'12
Slika
RODRIGUEZ SE VRAČA NA TRENINGE

Po poškodbi ligamentov se na treninge vrača James Rodriguez, ki bo že v kadru za prihodnjo tekmo z Ajaxom.

Slika


23.10.'12
Slika
LAMPARD V ENAJSTERICI KROGA

Vice-kapetan našega kluba Frank Lampard je bil uvrščen v prvo enajsterico šestega kroga Premier League. V enajsterici ima največ igralcev Manchester United (4).

Slika


24.10.'12
Slika
SKUPINSKI DEL; 3. KROG

Postave:
Slika

Slika Slika
Ajax Amsterdam 1 - 2 Chelsea FC
de Jong (4); Vermeer (ag 75), Lukaku (78)

Slika
Igralec tekme: Romelu Lukaku (Chelsea) - 8.1
Komentar: Danes smo videli tekmo v kateri moji nogometaši niso imeli veliko sreče. Na začetku tekme smo prejeli nesrečen zadetek, ki nas je nekoliko presekal. Nato smo se v garderobi dogovorili, da gremo na zmago. Kot sem že dejal smo imeli nesrečo in to se je pokazalo ob prečki Luiza. Na koncu smo zmagali a se ne morem znebiti občutka, da bi morali biti dosti bolj konkretni, odločni v napadu. Ampak dobro, 3 tekme in 3 zmage.

Slika
Lukaku najboljši igralec tekme


24.10.'12
Slika
ŠE ENA POŠKODBA

Na tekmi proti Ajaxu se je poškodoval Daniel Sturridge, ki bo odsoten tri tedne.

Slika


27.10.'12
Slika
7. KROG

Postave:
Slika

Slika Slika
Chelsea FC 2 - 0 Stoke City
Lampard (40), Gündogan (66)

Slika
Igralec tekme: Eden Hazard (Chelsea) - 8.8
Komentar: Tokrat smo odigrali zelo dobro. Stoke čez celotno srečanje ni imel nekih nevarnih akcij. Zelo dobro smo kombinirali pred njihovim golom, lahko bi zadeli še večkrat. Naš prvi zadetek? Hja, imel sem občutek, da je offside a vse je bilo zelo na meji. Sam sem zadovoljen s sodniki.

Slika
Hazard se je izkazal s dvema podajama


27.10.'12
Slika
NEVERJETNO! DUH SUSPENDIRAN!

Ker je v tej sezoni že četrtič "nespoštljivo" govoril, do sodnikov je Alen Duh. Suspenz dveh tekem mu je dalo vodstvo Premier League. Poglejmo si izjavo Duha: Tokrat smo odigrali zelo dobro. Stoke čez celotno srečanje ni imel nekih nevarnih akcij. Zelo dobro smo kombinirali pred njihovim golom, lahko bi zadeli še večkrat. Naš prvi zadetek? Hja, imel sem občutek, da je offside a vse je bilo zelo na meji. Sam sem zadovoljen s sodniki. A ne v vseh situacijah, spregledal je veliko prekrškov v našo korist in kar je najhuje - spregledal je tudi enajstmetrovko. A dobro, nasplošno so sodili dobro. Duh je dobil suspenz dveh tekem...

Slika
Ker je govoril čez Clattenbruga je dobil suspenz dveh tekem...


6.11.'12
Slika
SKUPINSKI DEL; 4. KROG

Postave:
Slika

Slika Slika
Chelsea FC 0 - 1 Ajax Amsterdam
de Jong (37)

Slika
Igralec tekme: Ricardo van Rhjin (Ajax) - 7.9

Slika


10.11.'12
Slika
MINILI DVE TEKMI BREZ DUHA

Po tekmi z Evertonom je Alen Duh odslužil svoj suspenz. Dve tekmi brez trenerja sta minili (Q.P.R. in Everton) sta minili z 0:0. Duh je zadovoljen, ker ni prišlo do nobenega poraza: "Zadovoljen sem glede na to, da nisem mogel sodelovati v samih tekmah. Seveda sem pomočniku dal nekatera navodila a tekma se lahko vedno odvije v drugo smer. Sedaj nas čaka tekma proti Manchester Unitedu proti kateremu bomo morali odigrati vrhunsko.

Slika
Na prvi letošnji tekmi slavil United - kako sedaj?


27.10.'12
Slika
10. KROG

Postave:
Slika

Slika Slika
Chelsea FC 1 - 0 Manchester United
Moses (77)

Slika
Igralec tekme: John Terry (Chelsea) - 9.0
Komentar: "Nič ni lepšega kot premagati United na takšen način. Ko se celotno srečanje branijo in naredijo le par protinapadov ter nekaj strelov iz razdalje petinvajsetih metrov. To tekmo smo želeli zmagati kajti United vodi v prvenstvu. Sedaj z dvema tekmama zaostanka, zaostjaamo le štiri točke. Srečni smo. Po tem suspenzu dveh tekem, ki sem ga dobil smo sedaj premagali United. To je to! Fergusonovo napenjanje pred tekmo? Vsak trener mora verjeti v svoje moštvo in reči, da bo premagalo nasprotnika.

Slika
Moses: "Zabiti prvič za Chelsea za tako pomembno zmago - neprecenljivo!"


LESTVICA PREMIER LEAGUE:

Slika

STATISTIKA IGRALCEV:

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] Chelsea - aLeen27 [zgodba]

#7

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 29. Nov 2012 13:09

21.11.'12
Slika
SKUPINSKI DEL; 5. KROG

Postavi:
Slika

Slika Slika
FK Parizan 1 - 4 Chelsea FC
Ilić (49); Isco (5), Terry (39), Sturridge (45+3), Lukaku (88)

Slika
Igralec tekme: Eden Hazard (Chelsea) - 8.7
Komentar: Danes smo lahko zadovoljni z videnim. Sem smo prišli po zmago, ki smo jo tudi dobili. Zadeti na stadionu Partizana, ni lahko - mi smo to naredili kar štirikrat. Glavno danes je, da smo se uvrstili v naslednji krog tekmovanja. Gremo korak po koraku.


24.11.'12
Slika
11. KROG

Postavi:
Slika

Slika Slika
Sunderland A.F.C. 2 - 1 Chelsea FC
Fletcher (16), Cattermole (26); Falcao (31)

Slika
Igralec tekme: Lee Cattermole (Sunderland A.F.C.) - 8.7
Komentar: Sramotna predstava mojih varovancev in zaslužen poraz. Čestitke Sunderlandu.


24.11.'12
Slika
KAPETAN PROTI TRENERJU!

Po porazu proti Sunderlandu se je oglasil kapetan John Terry, ki je povedal, da še Duh sam ne ve kaj želi od igralcev: Trener je po porazu bil besen, žalosten. Nadrl nas je. Še sam ne ve točno kaj želi. Ni nam pokazal zaupanja in mislim, da ni prava oseba za vodenje tega kluba...

Slika


27.11.'12
Slika
11. KROG

Postavi:
Slika

Slika Slika
West Brom 14 - 0 Chelsea FC

Slika


27.11.'12
Slika
DUH ODSTOPIL

"To kar se je zgodilo proti West Bromu je katastrofa za katero mora nekdo odgovarjati. Krivdo prevzemam nase ... Ne vem kaj se je zgodilo. A drug polčas smo odigrali še večji bunker kot da je moj prehodnik postavil ... Lahko rečem tudi, da odhajam iz sveta nogometa. Nasvidenje...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov