[FM 2012] Back in the top - aLeen27 [zgodba]

Odgovori
aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

[FM 2012] Back in the top - aLeen27 [zgodba]

#1

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 28. Sep 2012 11:15

Slika
LIVERPOOL OSTAL BREZ EVROPE!

Konec je sezone 2010/2011 v Premier League. In konec je upanja, da bi Liverpool videl
kakšno od evropskih tekmovanj - zasedel je namreč zanj skromno šesto mesto ter v pokalnih
tekmovanjih ostal brez dosežkov. Osem angleških klubov, ki se bodo borili v Evropi je: Man. United,
Chelsea, Arsenal, Tottenham, Fulham, Stoke City
in celo izpadli iz Premier League Birmingham City.
Kot da rane niso že dovolj velike pa je za večjo bolečino poskrbel Manchester United. Ta je
namreč dohitel in prehitel Liverpool v številu naslovov in osvojil devetnajstega. Stratega L'poola
Kennya Daglisha pa naslovi Uniteda preprosto ne ganejo: "V mojih očeh je Liverpool še
vedno največji in najboljši angleški in morda tudi svetovni nogometni klub. Zaradi tega ne čutim
prav nobene žalosti, če bo United letos osvojil 19. naslov. Preseneča me, da Liverpool že tako
dolgo ni osvojil ničesar. A to je pač življenjsko dejstvo, ki ga ne moremo spremeniti. Pred leti je
bil Liverpool pod vodstvom Rafaela Beniteza že zelo blizu, a žal ni uspel priti do konca,"
je povedal Dalglish.
A v Liverpoolu in na stadionu Anifeld je čas za alarm...

Slika
Ne gane ga..

Slika
DAGLIHSH PODPISAL NOVO!

Legendarni Kenny Dalglish ostaja na klopi angleškega prvoligaša Liverpoola. Z upravo kluba s štadiona
Anfield se je dogovoril za podaljšanje sodelovanja - podpisal je pogodbo za naslednja tri leta. Zlobni
viri so po neuspešni sezoni Liverpoola zatrjevali, da Dalglish odhaja a danes je podpisal novo pogodbo.
"Seveda sem presrečen, ker sem sploh dobil priložnost za vnovično vodenje Liverpoola. Ko sem se januarja
vrnil, ni bilo nobenih obljub, kaj pričakovati, zato je bila to zame idealna priložnost, da dokažem, da lahko še
vedno nekaj ponudim,"
je po podaljšanju sodelovanja dejal nekdanji nogometaš rdečih iz mesta Beatlov in
nadaljeval: "Sedaj so se vodilni ljudje v vsej svoji modrosti odločili, da želijo, da bi rad ostal še nekoliko dlje.
In zame je to seveda fantastična novica. To je unikaten nogometni klub in navdušen sem, ker bom tukaj spet
lahko pomagal graditi nekaj posebnega."


Slika
Legenda ostaja...

Slika
PO MESECU DNI SPOR IN ODHOD!

Neverjetna zgodba tokrat prihaja iz stadiona Anifeld. Na trening redsov je namreč danes prišel lastnik
kluba Thomas Werner, ki ni bil zadovoljen s trenerjem Dalglishem. Ta bi namreč naj bil premalo
trd - premalo spoštovan med igralci. Ti namreč pri "pepčku" niso hoteli ubogati trenerja, ki jim je naročil, da
naj igrajo hitro in z le enim stikom žoge. Ko je kapetan Liverpoola, Steven Gerrard, začel igrati s dvema ali
tremi stiki, so temu hitro nadaljevali še drugi - Kenny pa jih je le nemočno gledal in ni rekel niti besede. Werner
je tako hitro ukrepal in dejal trenerju: "Poskrbi, da bodo delali tako kot jim je bilo naročeno,", Dalglish pa
ostro odvrnil: "Tiho bodi, oni so profesionalci. Naj delajo kot želijo, in nato se je začel pravi mali besedni
obračun, ki bi se sprevrgel v fizičnega a so ju hitro ločili igralci - Werner je le nekaj minut za tem Dalglishu prekinil
pogodbo, varnostnikom pa naročil, naj ga odstranijo iz športnega kompleksa Liverpoola ter odstranijo vse njegove
stvari. Mediji, ki so želeli njegovo izjavo so jo tudi dobili: Trener Kenny Dalglish ni imel dovolj avtoritete pri igralcih
že na samem treningu. Zato sem mu dejal, naj nekaj ukrene. Reakcija je bila takšna, da me je napadel besedno nato
pa me hotel udariti z glavo. Res je, igralci so profesionalci a morajo ubogati. Kenny je odšel, sedaj pa prihaja nov trener.
To je v nogometu nekaj povsem normalnega, spori se dogajajo,
je zadevo pokomentiral Werner. Kdo bo nov trener?

Slika
Kdo bo naslednji?

Slika
KENNY ODHAJA, DUH PRIHAJA!

Kot že veste - Kenny Dalglish je od včeraj zgodovina Liverpoola. Na treningu je namreč napadel predsednika
kluba in bil odstavljen. Po nizu ne preveč spobudnih rezultatov - klub nebo nastopal v Evropi - je sicer dobil novo pogodbo
a: NIHČE NI NAD KLUBOM. Vsi moramo trdno delati, imeti zmagovalno mentaliteto - Kenny je v zadnjih časih imel bolj pivsko
kot zmagovalno mentaliteto. A teh stvari nebi radi pogrevali ... Potrebno je gledati naprej, v prihodnost. Potrebno je delati
za prihodnost - zato smo v klub pripeljali mladega trenerja. 34 leta šteje ta trener. Lahko bi bil igralec, so bile njegove
besede, ki jih je izrekel v šali. Pa da še izdamo ime tega trenerja: Alen Duh, je ime ki bo vodilo Liverpool. Prihaja iz Slovenije
na voljo novinarjem pa bo že jutri na tiskovni koferenci - ko bo opravil nekatere obveznosti v klubu...

Slika
Veseli me, da je trener mlad...

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2012] Back in the top - aLeen27 [zgodba]

#2

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 28. Sep 2012 19:48

Slika
TISKOVNA KONFERENCA - LIVERPOOL FC

"Liverpool bo čez nekaj let spet v vrhu, so bile ene izmed besed, ki jih je izrekel Duh
na novinarski konferenci. Nekatere najzanimivejše odgovore Vam ponujamo tukaj...

Lep pozdrav g. Duh v Liverpoolu. Po tem, ko ste navdušili g. Wernerja ste prevzeli naš klub kakšni so vaši cilji za LFC?
Najprej Vam naj zaupam, da sem zelo navdušen, da sem v tem klubu. To je velik klub, klub z veliko
zgodovino in voditi ga želim čimbolj uspešno. Cilj je povratek med prve tri, nazaj na vrh v nekaj sezonah.


V nogometnem svetu ste popolna neznanka. Vodili niste nobenega kluba sedaj pa kar Liverpool?
Tako je, vodil še nisem nobenega kluba. Ampak jaz mislim, da je v meni dovolj znanja in izkušenj, da
vodim takšen klub kot je Liverpool. Z predsednikom kluba sva se pogovarjala o tem in prišla do zaključka:
Enkrat bi moral nekje začeti, nenazadnje tudi Mourinho je bil nekoč prevajalec, tudi sir Alex Fergson ni
vodil nekih velikih klubov preden je odšel v United. Nekje je potrebno začeti.


Omenili ste Mourinha in Fergusona - kakšen pogled imate nanju?
Gre za dva velika trenerja, ki sta moj vzor. Želim slediti njujinem delu.

Kakšen cilj ste si zadali pred sezono in koliko denarja imate za transferje?
Primarni cilj je uvrstitev v kvalifikacije za League Europa. Glede transferjev pa je tako, da bomo skušali
čimveč narediti s tem kadrom - je sijajen, le voditi jih je treba na pravi način.


Kateri igralec bo pri Vas igral ključno vlogo?
Vsi igralci bodo imeli ključno vlogo - moja filozofija je ta: obramba je napad in napad je obramba.
Vsi bodo morali zelo delati in bodo ključni. Če Suarez nebo delal v obrambi pač nebo igral. Tako je...


Slika
Hoče ali noče - delati bo moral v obrambi

Gospod Duh, iskrena hvala za vaš čas in odgovore. Vso srečo pri vašem delu!
Najlepša hvala tudi Vam. Upam, da se slišimo čimprej - ali pa čimpozneje. Maja, ko bomo prvaki (smeh).

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov